Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Dum 26 Aug 2012, 23:27

Este primul meu fic de acest gen. Accept toate criticile cu mare drag. Titlu no sa fie definitiv, o sal schimb. Sa incep.

Proolog

Intr-un oras, traia o fata de 17 ani, cu parul lung,roz, pielea alba, catifelata, ochii de cel mai pur verde, inalta si cu simtul umorului. Ii placea sa preia initiativa si sa fie lider. Numele ei este Sakura Haruno si traieste alaturi de sora sa Haruna Haruno, o fata sociabila si aceleasi trasaturi, numai ca era mai mare decat ea cu 3 ani, de fratele vitreg Sai si de parintii acesteia tatal si mama sa vitrega ( care se intelelea foarte bine ).
Cu toate ca erau frati vitregi se intelegeau foarte bine, il iubea mult si era singurul baiat din viata ei (inafara de tatal sau) deoarece in clasa 5B, Sakura si-a facut un grup de prieteni Hinata, o fata cu parul mov si ochii lila, Temari, o blonda indrazneata si Ino, fata care este pusa mereu pe glume. In acest grup mai erau si baietii care le apareau; Sasuke, cel mai bun prieten al Sakurei (actual cel mai aprig dusman) cu parul brunet si ochii negrii ca onixul, Naruto, cel mai hiperactiv baiat din toata scoala si Shikamaru cel mai lenes. Aceasta gasca era cea mai populara din tot liceul Konohowa, pana cand baietii au declarat razboi fetelor. In acest razboi era prinsa la mijloc si gasca noastra, dar intr-o zi, Sasuke si ceilalti baieti au vrut sa fie si ei in ton cu toata scoala si le-au abandonat pe fete, dar nu inainte sa le umileasca.
De atunci cele 3 prietene au jurat c-o sa fie cele mai bune, dorite fete si mai ales vedetele liceului. Acestea au inceput sa urasca baietii, mai ales pe cei "3 crai de la rasarit" , reusind sa-i umileasca si sa castige fiecare lupta dintre ei.
Pana acum fetele noastre au resusit ce si-au propus timp de 5 ani, dar sa vedem de acum.




Asta este introducerea stiu ca este scurta dar maine o sa aduc primul capitol si o sa fie lung. promit[justify]


Ultima editare efectuata de catre Mdy Mady in Mier 05 Sept 2012, 13:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 08:16

Hey ! E frumos ficul si idee e buna ma intreb cum va fi mai departe. Momentan daor asta ti-as putea spune pentru ca na e o introducere . Oricum vreau sa-ti zic ca imi palce idee a si am intreb ce se va intampla mai departe . Oricum sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul .


Te pupa Nina in love kiss
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 09:38

Ţin să te anunţ că un capitol are peste 25 de rânduri îndiferent că este sau nu prolog. Dacă se mai intâmplă la următorul capitol o să primeşti sancţiune.

P.S: Trebuia să-mi dai PM ca să pun ficul în Index. Mai bine că nu stau să primesc mesaje şi mă uit eu.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 10:10

Destul de dragut asa, la inceput insa am mai intalnit vechea poveste cu ''Sakura urandu-se cu Sasuke'' apoi cei doi incep sa se imprieteneasca, etc... dap !

Vreau sa vad prin narat si descriere ca ficul va fi original, si nu o ''plagiatura'' roll

Oricum, vreau next-ul repejor, si nu maine, azi! good job hmm...?!

Kiss From Soricel
kiss
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 11:18



Heyy! :)


Ai inceput un fic!

AI facut foarte bine!

Eu astept next-ul!Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 301723

Asa pot sa-mi dau cu parerea!

Te pwp!
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 208323
Si nu uita ..next!



Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 17:05

............ Cap. 1

[justify] Pov. Sakura
Aiii... Ce greu este! Nustiu cum sa ma imbrac, deoarec maine este prima zi de 11B.
- Vin mama imediat!
Aceea era mama, dar vai am uitat sa ma prezint. Eu sunt Sakura, o fata cu simtul umorului si rstul cred ca il stiti. Abia astept sa incep liceul, pentru ca o sa ma intalnesc cu prietenele mele Hinata, Temari si Ino. Abia astept.
Cobor jos, o salut pe mama si plec spre scoala impreuna cu fratemiu, Sai. Un tip de treaba, ma scapa de orice problema.
Nu dupa mult timp ajungem si le vad pe fete, aproape am sarit pe ele, ne salutam, si incepem sa ne plimbam prin curte. Afara era soare, placut, ce bine ca mi-am imbracat cu pantaloni scurti de blugi, un tricou cu un umar gol, pe care scria " love, love again" , iar in picioare bascheti cu tinte aurii, nu-i de mirare ca atrageam priviri.
Deoadata se aude clopotelul, semn ca trebuie sa intram. Cand sa intru in clasa, de cine credeti ca ma ciocnesc, exact, chiar de Sasuke, enervantul si narcisistul numarul 1. Aceasta persoana o detest cel mai mult pe lume, dar sa recunosc are un corp de invidiat.
- Nu vezi pe unde mergi?! tipa la mine Sasuke.
- Nu, dearece am fost obita de uratenia ta si fata pe care le ai.
A inceput sa rada toata clasa, iar Sasuke s-a facut rosu de nervi.
- Sa nu mai fa....
- Ce sa fac?! Nu vezi ca asa este!... si ai grija nu sparge banca cu pumnul, ca o s-o platesti.

Pov. Sasuke
Auzi la ea uratenie! La mine, sunt in limba toate fetele, ma rog la ea baietii.Am sa ti-o platesc.
Ahh, pumnul meu, mi-au aparut niste julituri de toata frumusetea . Ma duc la cabietu medical, dar hopa pe hol ma intalnesc cu proful, care ma intreaba ce s-a intamplat, ii arat pumnul si ii spun sa ma insoteasca Sakura, deoarece din cauza ei am patito.

Pov. Sakura
- Sasuke pucki s-a supalat si a plecat! Toti am inceput sa radem.
- Bravo Saku!
- Mersi fetelor, dar el a vruto... si ce ati mai facut in vara aceasta?
Nu apuca sa-mi raspunda, ca deja proful se afla in clasa.
- Toata lumea in banci si bine ati revenit. Inainte de toate vreau ca eleva Haruno sa-l insoteasca pe elevul Uchiha.
- Ceeee?! Cummmm?!
- Daca nu crei 4 din prima zi dute.
- Bine.
Parasesc clasa si il vad pe nemernicul ala. Explodez de nervi, aproape m-am facut de ras. Cum il vad vreau sa-i dau o palma, dar imi prinde mana si mi-o strange.
- Nici O Data sa nu mai ridici palma la mine. Nu poti sa-mi faci nimic. M-am schimbat fata de anii trecuti si stai....... tu trebuie sa ma ingrijesti la mana.
- Ahh..... ma doare! Da-mi drumul!
Imi da drumul, mi-a facut niste vanatai... Il urmesz in liniste, pana ajungem. Doctorul ne-a poftit, s-a uitat si a zis ca nu-i nimic si sa-l bandajez eu, pentru ca el are treaba. Perfect. Se aseaza pe scaun, imi intinde mana, i-au mai intai spirtu, il dezinfectez, apoi il dau cu o crema si-l bandajez. Nu a durat mult, dar nu mi-a facut placere. Sasuke ma ridica si ma pune in locul lui si imi pupa locul unde mi-a facut vanataile. Imi iau geanta si plecam. Pe hol ma ia si ma impinge intr-un dulap.

Pov. Sasuke
Recunosc m-a bandajat bine, dar tot i-o arat ei! O imping intr-un dulaap si ii spun.
- Asculta-ma si uitate la mine! Daca eu sunt urat inseamna ca tu esti baba. Si am sa-ti demonstrez ca nu sunt.
O iau prin surprindeere si o sarut pe buze, a fost ceva special, dar dupa ce-am terminat imi spune sa nu mai fac asta si imi da o palma de zile mari.

POV. EU
Dupa acest incident amandoi se duc in clasa, iar ziua se desfasoara fara alte intamplari.

Pov. Sakura
Ce bine ca a trecut ziua asta, vreau sa plec, dar minunatele mele prietene au venit cu o idee foarte buna, aceea de a merge la un restaurant si sa mai povestim ce s-a mai intamplat. Era ceasul opt si ceva, cand am hotarat sa plecam. Iau un taxi impreuna cu Hin. - Ce s-a intamplat cu Sasuke? Vad ca esti putin inganturata.
- Da sunt, iti spun, dar sa nu mai spui la nimeni.
Incep sa-i povestesc si dupa ce termin mi-a zis sa nu imi fac griji, ca o sa avem noi grija de Sasuke. Ajung acasa pe la 9 si ceva, cand toata lumea era in dormitoare. Intru in bucatarie imi iau cina lasata si intru intru in camera mea, dar deodata luminile se aprind. OOO. Am dat de necaz.
- Mai Mai, la ora asta se vine acasa?
- Nuuu...
- Se pare ca vrei iarasi pedeapsa, numai c-o sa fie mult mai dura.
- Nu, te rog nu asta.
Vine spre mine imi i-a farfuria, geanta, ridica palma si eu imi astept pedeapsa cu ochii inchisi. [justify]

IN sfarsit am terminat de pus. probabil ca maine pun nextu nus sigur sau azi vedem
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 18:48

Prima!!!! Ce bine ca ai adus next-ul si imi aplce ce ai facut si ma itnreb oare ce ii face Sakurei persoana aceea
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 27 Aug 2012, 22:00

Bhai, bhai, bhai!
A doua? nervi!
Rrrr biciuitor

Si s-a lovit Sasuke, din cauza Sakurei dap ! ... Totusi, nu stiu cum i-a platit-o Sakurei, prin simplul fapt ca a strans-o de mana si apoi a sarutat-o.. think

Imi place, desi unele linii de dialog le puteai transforma in naratine...

Incearca sa faci capitolele mai lungi, si adauga un strop de originalitate, faza cu Sakura ce se uraste cu Sauke, apoi se indragostesc, iar Uchiha, fiind baiatul rau spune:''Çum? M-am indragostit de o fata?'' am intalnit-o in milioane de ficuri. dap !

Sper ca acesta sa fie putin mai diferit. cool

Sper ca nu te-am suparat happy , multumesc de anunt, sper sa faci asta in continuare ;;) . Bafta la tastat si muuulta imaginatie. happy2

Kiss From ~~Soricel~~
kiss hi!
Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mar 28 Aug 2012, 14:23

Multumesc mult pentru comentarii, am sabtin cont de sfaturi. O sa postez peste 2-3 zile nextu, dar pana atunci mai vreau 1-2 com. Multumesc mult. ( am pvestea cum ca cei doi se urasc, doar atat) o sa vedeti pe parcurs co sa fie diferit.
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mar 28 Aug 2012, 14:42

Am aterizat si eu pe aici si m-am decis sa-mi las si eu parerea. Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 2843714615
Ideea nu este foarte originala, cum a spus si Soricel si sper sa introduci anumite intamplari ca s-o faci unica in felul ei. Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 1425538829
Dialogul este excesiv, il poti introduce usor in naratiune si asa poti lungii si povestea ca sa nu dai inpresie de actiune grabita.
De asemenea , te rog introdu si descrierea sentimentala care e foarte importanta intr-un fic. Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 384738
Titlul este dragut si ma atrage. Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 2852797874

PC: sper ca nu te-am deranjat si as vrea sa ma anunti cu un PM sa vad ce se mai intampla.
Te Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) 208323
Meli&Co
Sus In jos
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 00:58

Cap. 2


[/center]Pov. Sakura
- Nu, Nu, Nu, Sai, Nuuuu. Si incepe tortura, incepe sa ma gadile peste tot, il implor sa ma lase in pace, radeam de numai puteam, faceam o criza de ras. Dupa un sfert de ora de gadileala, se termina tot si se aseaza pe pat.
- Mai surioara, povesteste-mi ce s-a intamplat, ca mor de curiozitate.
Mai intai, imi iau mancacarea, ma asez pe pat langa el si incep sa-i povestesc cele intamplate, mai putin faza cu Sasuke, cu sarutul. Incepuse si el sa-mi povesteasca, in timp ce eu mancam. Ma simteam asa de bine, era placut sa-l privesti cum povesteste. El este cel mai bun frate pentru mine, ca este la fel de nebun ca surioara lui, dar un pic mai responsabil.
- Ce ai de gand, unde vrei sa pleci?
- Ce?! Incepe sa rada.
- Te-am vazut ca eri pusa pe ganduri si...
- Nuuu....ma gandeam...aaa...cat de buna este mancarea!
- Da, da.
Dupa ce termin de mancat, ma duc sa ma schimb, as fac un dus si ii spun lui Sai sa plece ca sunt obosita si vreau sa ma culc. El se conformeaza si pleaca, dar nu inainte de a-mi da noapte buna si de a ma imbratisa. Ma scimb, fac un dus repede si ma culc, chiar eram obosita, dupa ziua asta, iar maine aveam test si trebuiam sa e aranjeze in banci. Offf....Sper sa nu cad cu el. Te roogg Doamne.

Pov. Sasuke

Insarsit am ajuns acasa. Am parcat masina, da nu inainte de ai duce pe pritenii mei acasa, pentru ca am iesit in oras. Intru, imi salut parintii si pe fratele Itachi, este aproape la fel ca mine, nu mai ca el are parul prins intr-o coada si ochii un pic mai gri, sora mea Saia, care era foarte diferita de noi, este mai timida, dar cand se enerveaza o pateai, mereu ea avea grija de noi sa nu ne lipseasca nimic, ce sa spun.... cu alte cuvinte sora perfecta.
Fac repede un dus si ma bag in pat. Ziua asta, de fapt prima zi de clasa 11B, a fost superba, m-am distrat mult cu prietenii mei, mai ales cu Naruto. Am vorbit despre multe chestii, in special de fete si de petrecerea care o s-o dau peste cateva zile, erau invitati toti colegii mei, chiar si Sakura, chiar daca nu ma intelegeam cu ea.
Ma simteam ciudat si un sentiment de melancolie mi-a venit, pentru ca mi-am amintit de vremurile trecute, cand eu si ea eram prieteni. Atunci ma simteam foarte bine cu ea, deoarece puteam vorbi orice, ne stiam fiecare secret si toti eram prieteni. Din cauza mea este ceea ce este acum, nu trebbuia sa rup legatura cu ea, dar asa am reusit sa ajung unde sunt acum si in plus popular. Am facut un pariu cu Naruto, Neji si Shikamaru, ca le cu cerim pe fete, iar daca reusim sa fie prietenele noastre, noi o sa fim cei mai populari si o sa ne razbunam pe ele, deoarece ne-au umilit inca din clasa 5, si apoi o sa le dam papucii. Cel mai greu o sa fie cu Sakura, ea este cea mai incapataata dintre toate. Cu Hinata este mai usor si Ino, dar cu Saku si Temari...Off. Vedem noi maine; si in plus trebuie sa ma odihnesc, maine am test. Am stins lampa, m-am invelit, deoarece eram doar in boxeri.


Pov. Sakura
Ceas blest***t! Era 8:30, iar la 9 incepeam scoala. Offf....Ma spal pe fata si incep sa-mi aleg haine pentru scoala; astazi nu aveam o dispozitie prea buna, deci am decis sa imi iau o pereche de blugi stramti negri, in picioare pantofi cu toc de 15, crem, iar sus dificil, un tricou alb cu un umar gol pe care scria colorat DND si o fata zambitoare. Parul mi l-am indreptat cu placa, bretonul l-am facut in asa fel incat sa vina pe ochi, iar machiajul simplu, un glos si o mascara. Era timpul sa plec la liceu, imi i-au geanta, ii salut pe parinti, frati, imi termin adorabilul suc de portocale si plec pe jos.
Vremea era urata, cred ca o sa ploua. Ajung la scoala, le pup pe fete, ii salut si pe ceilalti si ma asez in banca, imi iau mp3 si ascult muzica; ceilalti stiau cand vreau sa ascult nu vreau sa fiu deranjata si nu am o dispozitie buna. Intra diriga in clasa, Tsunade, o femeie mult mai batrana decat pare; ne spune ca o sa ne aseze in banci. Astept cuminte. Cand aud ca o stau cu Hinata mai, mai sa sar in sur de bucurie, dar din pacate exista si un dar, in spatele nostru stateau Naruto si Sasuke. Incepem ora de mate.
-Liniste, liniste am spus! Voi doi se pare ca trebuie sa va mut!
Cum aud asta mi se face pielea de gaina, transpiram la maini; sper sa nu ma puna cu Sasuke.
-Hinata stai in banca cu... Sasuke! Iar tu! Naruto cu Sakura, imediat!
Rasuflu usurata! Ma bucur ca nu stau cu el. Hin pleaca, iar Naruto se aseaza in locul ei, deoarece eu stateam langa geam, iar in spatele meu, Sasuke; reluam ora si incepem testul la mate; era greu, dar ma straduiam, din cand in cand mai trageam cu ochiul la Naruto, saracul nu stia niminc, nu scrise nimic! Offf. Lasa ca sunt eu fata buna si ii dau foaia, dar ii soptesc.
- Ia de la mine, dar repde! El incuviinteaza si scrie , dupa ce termina imi iau foaia si ma uit pe geam. Se suna de iesire, toti predau foile, imi iau telefonul si vreau sa ies, dar cand... o aud pe profesoara, sa raman ca vrea sa vorbeasca cu mine. Inghit in sec, in timp ce asteptam sa iasi toti coegii.

Pov. Naruto
Off...frate...Nu stiu NIMIC! Ce sa ma fac.... ma uit la Sakura si vad cum scrie de zor; vreau sa o rog sa ma ajute, dar mai bine lasa, tot o sa ma refuze, deci iau 4, ma resemnasem cu ideea, pana cand o vad cum imi spune sa iau repede, nici nu mai stau pe ganduri. Cum se suna, imi iau lucrarea si ies impreuna cu Sasuke, Shikamaru primii. Mergem afara si ne plimbam prin curtea liceului.
- SI.....ce-ai facut la test? ma intreaba Sasuke.
- Bine, cred ca un 8..posibiil...nu stiu... dar tu, adica voi?
Amandoi imi raspunsesera un 7-8. In timp ce eu ma gandeam la faza cu testul, baietii discutau de alte chestii, printre care si cat de rele sunt fetele. Dar eu oare ce faceam in locul Sakurei o ajutam? ...dupa ce i-am facut astea. Ele au ott dreptul sa fie suparate, pentru ca noi ne-am purtat urat cu ele, dar ea chiar a dat dovada de prietenie, fata de mine, chiar daca dupa multe vreme, oare asta insemna.....pana cand sunt intrerupt de Neji.
- Ati auzit?! Sakura a fost pedepsita de Tsunade! Dar nu stiu cauza.
Cum aud acest lucru le spun baietilor ca trebuie sa ma duc la baie, dar de fapt o zbughesc spre clasa si o aud pe diriga.
- Spune, te intreb pentru ultima oara, tu sau Naruto, cine de la cine a copiat?!
Cand aud raspunsul raman socat, a spus ca ea a copiat de la mine, cand eu nu eram atent. Diriga a inceput sa ii tina o predica luunggaaa. Nu ma asteptam la acest raspuns, sa se dea vinovata in locul meu, sigur nu-i asa cum vrea sa para, dura, ea chiar tine la noi, chiar dac nu o arata. O saptaman de detentie si 20 de probleme pana maine, daca nu 4. Sakura pleaca din clasa, iar eu ma sccund dupa usa, dar cand sa plec, aud o voce care ma cheama in clasa, era diriga, care mi-a spus.
- Sper ca esti fericit Naruto! Nu ma asteptam la chestia asta din parta ta; nu stii matematica, dar macar poti sa-ti asumi vina! Nici un cuvant. Stiu ca tu ai copiat de la Sakura, dar cum ea iti este pritena, ti-a luat apararea si vina asupra ei si in plus o pedeapsa de o saptamana. Ma asez in banca, ma simteam ca ultimul om de pe Terra, un irresponsabil, un las. Intra lumea in clasa, ma asez la locul meu si o privesc pe Sakura, parea ca a plans, saraca, cum de nu am putut sa-mi recunosc vina, imi era rusine. Ziua a trecut, fara alte incidente, nu mai ca eram mai tacut. Era vreme sa plecam acasa. Ce bine, puteam sa fac o baie si sa uit de toate.
- Ce ai?! Ma intreaba prietenii. Esti cam abatut azi. Vii in oras cu noi sa ne mai distram un pic. Refuz zicand ca trebuie sa ajung neaparat acasa. Imi la revedere de la prietenii mei si plec spre casa.

Pov. Sakura
Stiam ca zi o sa fie o zi, nu tocmai buna. De ce i-am luat nebunului apararea...nu stiu.... poate ca asa face o fata buna prietena fraiera, care se mai alege si cu o pedeapsa de o saptamana si 20 probleme pana maine. Fetele vin la mine, ma intreaba ce s-a intamplat, dar le spun ca am facut o prostie si am fost pedepsita. Intru in casa, i-au cina impreuna cu famila mea, mai vorbesc cu Haruna si ma duc sa fac un dus. Ma imbrac in pijamale, panaloni scurti, un maie scurt, iar parul mil uscam.
- Sakura, ai o vizita! Cineva de la scola vrea sa te vada si sa-ti spuna ceva. -Bine....poftestel si spunei sa urce, sa intre in camera mea si sa astepte ca ies din baie. Dupa 5 minute ies si nu imi vine sa cred cine este pe patul meu, langa cele 20 de probleme...offf.
- Ce cauti aici?! il intreb!......[/center]




Buna, iertati-ma ca am pus nextu asa de greu si am tinut cont de critile pe care mi le-ati dat. Am adaugat descrire sentimentala, dar foarte putina capitolul ii mai lung, am mai redus dialogul si am decis sa schimb ideea un pic. multumesc cal cititi si promit ca nextu o sa vina mai rapid thank you kiss
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 09:35

Cum puteam sa nu vin si eu aici? Eh? happy2
In orice caz , mersi ca m-ai anuntat si acum sa trecem la capitolul acesta.
Ma super-mega-ultra bucur ca nu ai atat de mult dialog. Super! Inseamna ca mi-ai luat sfatul in considerare!
Estetica arata mult mai bine! Te felicit! rusinos
INSA am o micuta obiectie. Data viitoare sa nu mai schimbi atat de des perspectiva povestirii , ba de la Sakura la Sasuke si Naruto , apoi iar Sakura!
E mai bine sa lasi 1-2 maxim. dap !
Mai multe nu-ti pot spune pentru ca nu am dreptul, nefiind critic.
Nesimtitul de Naruto nu i-a zis lui Tsunade ca el a copiat de la Sakura?! hmm..realy? huh? huh?
Prostul, nimic nu stie!
Ma intreb oare cine era la usa, dar banuiesc ca el e . ;;)
Oi trai si o sa aflu! pana atunci te kiss si a hug calduros
Meli&Co
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 13:07

Buna-Buna. Mersi de anunt.

Ne-ai cam tras clapa cu palma aia:)) Eu am crezut ca o va lovi, nu ca o va gadila. Bravo cu faza asta.

Imi place, capitolul e dragut, roaga un critic sa treaca pe la tine cand ai vreo 4 capitole ;)

Sakura... Chiar si-a luat pedeapsa pentru Naruto. Chiar ar fi dragut ca acesta sa stea sa o ajute sa isi faca acele probleme la matematica

Matematica...cat o urasc.

Hai cu next, si anunta-ma! Kiss
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Mier 05 Sept 2012, 16:53

Hei, hei. hei....
Am venit in vizita si imi place mult ce am citit...
Sa ma anunti si pe mine cant pui nextul....
Spor la scris si la ideei, multa bafta in continuare....
PwP dulce de tot la tine kiss
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
the Reason
Genin
Genin
the Reason

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 66
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in continua schimbare

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Vin 07 Sept 2012, 00:58

Buna, am tinut cont de sfaturile voastre si multumesc ca imi cititi ficul :* :* :* . Nextu o sal pun peste cate zile, pentru ca plec la munte si acolo no sa am net, daro sa fac vreo 3 capitole :* :* :* in love
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Asss10Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Vin 16 Noi 2012, 20:09

Fic blocat pentru inactivitate (7 Sept- 7 Noi)
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Asss10Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19Lun 14 Ian 2013, 17:45

Daca tot e blocat, apoi asa sa si fie. (D)
>> FanFicuri Blocate.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) Empty
MesajSubiect: Re: Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)   Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16) I_icon19

Sus In jos
 

Voi pierdeti, iar noi castigam ? (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-