Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tribut in cinstea Orochimaru Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Tribut in cinstea Orochimaru Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Tribut in cinstea Orochimaru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Soulless Writer
Academy Student
Academy Student
Soulless Writer

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Southern Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Gaming, Watching animes, Hangin' Out..

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Mar 28 Aug 2012, 23:54

" Poate..doar "poate"..nu exista nici un scop in viata..dar daca ramai ceva mai mult in lumea asta..s-ar putea sa gasesti ceva de valoare in ea. Exact ca atunci cand tu ai gasit acea floare rara.. Exact asa cum te-am gasit eu pe tine.. "- sopti subtil Orochimaru noului sau adept, Anko Mitarashi . o fata shinobi din Konoha.

<<<< Acest episod este pre-shippuuden, explicand o perioada oarecum in ceata din viata celor doi >>>>


ACT I

Pasii lor se auzeau calm strabatand cararea ingusta de un rosu inchis pe timpul noptii.Anko tremura de emotie, in acelasi timp simtindu-se atat de mandra in preasma legendei care mergea tacut in stanga ei..ochii ii cazura la picioarele acestuia..parca el pasea fara zgomot..ea era derutata si drumul o obosea, insa lui parea sa-i dea putere. O suvita din parul lui lung pana la talie, de un negru intens ii atinse brusc fata lui Anko, aceasta simtind un miros ciudat,metalic. In acelasti timp ochii lui patrunzatori..de un verde sters, despicati la mijloc de pupilele reptiloide, isi intoarsera privirea asupra ei. Un val inexplicabil de racoare ii atinsesera si cele mai adanci parti ale minti..se simtea goala..expusa in fata unei forte nemarginite, nemuritoare, care nu cunoaste varsta..Insa pe fata aceea palida,perfecta, fara nici un rid sau vreo imperfectiune vizibila, se contura un zambet lasand sa se vada caninii stridenti, lungi,imaculati..poate ca acest zambet ar fi provocat fiori oricui altcuiva, insa Anko era pur si simplu vrajita..frigul ii disparuse si se simtea invaluita de o caldura bolnavicioasa..nu-i venea sa creada..simtea o atractie involuntara pentru el. Ochii acestuia se fixara in ochii ei..o durere intensa o cuprinsese deodata pe Anko..atat de intensa incat nu-si mai putu tine capul pe umeri.Sigiliul Blestemat al Raiului, numit si creat de insusi insotitorul ei, se activase indirect doar simtind prezenta " parintelui " atintita asupra lui. In acel moment Orochimaru atinse gatul lui Anko, cu o oarecare dezgustare, oprind extinderea blestemului.
- Inca nu-l poti controla, va trebui sa-ti intaresti rezistenta asupra lui..altfel te va acapara si nu-mi mai vei fi de nici un folos !..spuse acesta cu vocea lui fortata..aducand a sasaitul unui sarpe.
- Imi pare rau. Orochimaru-sama..spuse aceasta rusinata si dezamagita de ea insusi.
Umbrele lor se pierdura in intunericul gros,nelasand nici o urma a trecerii lor.

***

In sfarsit au ajuns.Se crapa de ziua iar soarele arunca o lumina cenusie asupra siluetei subtiri a Otogakure ( satul ascuns de sunet). Acesta pare asa de pustiu in timp ce vantul sufla dezolant pe strazile goale. Shinobi din acest sat ii erau dedicati in totalitate lui Orochimaru, care probabil erau discreti simtind prezenta Maestrului lor, nevrand sa-l enerveze pe acesta , lasand-ul sa strabata strazile destul de murdare catre una din multele ascunzatori imprastiate prin lume ale acestuia.
Aceasta era construita sub un copac urias care trona in centrul satului.Ochii lui Anko puteau dezlusi ca usile erau flancate de doi serpi sculptati in zid, si in partea cea mai de sus a edificiului care inconjura intrarea ce ducea spre tunelurile subterane era un craniu de sarpe ce parea sa supravegheze imprejurimile. Nu dupa multa vreme acestia intrara pe usile din lemn negru, Anko simtind un aer cald lovindu-i fata. Dupa o jumatate de ora de mers, ajunsera intr-o sala uriasa, in mijlocul careia era amplasata pe un piedestal din granit o mana umana cu un inel pe degetul inelar. Privirea fetei se atinti pe membrul sectionat de la incheietura parand nedumerita.
Orochimaru simti nevoia sa-i explice:
- S-a intamplat pe cand inca eram membru Akatsuki..atunci cand Uchiha Itachi si-a macelarit clanul si s-a alaturat de asemenea gruparii. Am vazut automat oportunitatea sa-i fur corpul pentru a putea face rost de Sharingan..arma intortocheata a clanului Uchiha..insa.. blestematul si-a folosit Sharinganul sa-mi dejoace atacul si mi-a taiat mana pentru a nu putea iesi din Genjutsu-l pe care nenorocitul l-a aruncat asupra mea. Am fost sfarmat, a trebuit sa fug din Akatsuki pentru a gasi un nou corp, si a-mi reface puterile..
Anko il privea impresionata aruncand in acelasi timp o privire la bucata sectionata de mana.
- Odihneste-te..astazi te vei relaxa dupa drumul strabatut, insa de maine o sa incep sa iti pregatesc indemanarile pentru stagiul final.
Aceasta confirma supusa si parasi camera. O umbra subtire patrunse in acel moment in incapere si se aseza la picioarele lui Orochimaru.
- Orochimaru-sama, permite-ti sa raportez, Sasori-sama, fostul dumneavoastra partener a incercat sa ma convinga ca e spre interesul meu si al Akatsuki sa va monitorizez locatia si actiunile pe care le luati si sa raportez de indata ce am ceva decisiv..
- Continua sa le dai piste gresite, o sa imi fac timp si pentru acei prefacuti, dar astazi vreau sa nu mai fiu deranjat..sunt aproape de a definitiva Edo Tensei..si am nevoie de liniste.
-Am inteles Orochimaru-sama !
Sannin-ul ramasese de unul singur in camera, si isi inchise ochii pentru a-si pune in ordine planurile..si ce planuri..are atata treaba..


Ultima editare efectuata de catre Soulless Writer in Mier 29 Aug 2012, 14:56, editata de 3 ori
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Mar 28 Aug 2012, 23:57

>>> Prima <<<

Batrane, tu stii cat de mult iti ador felul de a scrie. Ai aceea aura divina care iti da puterea sa imi patrunzi inima cu textele tale literale superbe, asta chiar din generala .
Precum si tu ai mai spus.. Orochimaru nu este un personaj foarte.. " popular" in randul fic-urilor, impotriva faptului ca are un impact puternic asupra intregului anime Naruto.
Mi-a placut extraordinar de mult acest prim capitol, dar inca nu am putut sa imi creez o parere de asamblu.
Mai astept capitole cu sufletul la gura si sper ca vei da si un P.M. tot odata.
Kisses. kisskisskiss
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Tribut in cinstea Orochimaru J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Mier 29 Aug 2012, 15:12

Te rog să treci pe la Index şi să te informezi.

Trebuia să fiu anuţată de către autor când postează un nou fic şi categoria în care se încadrează.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Soulless Writer
Academy Student
Academy Student
Soulless Writer

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Southern Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Gaming, Watching animes, Hangin' Out..

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Mier 29 Aug 2012, 16:39

Mercii :X:X ma bucur ca iti place si voi lucra la capitole noi pentru a putea da totul pe fata in legatura cu cei doi.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Tribut in cinstea Orochimaru Asss10Tribut in cinstea Orochimaru J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Vin 07 Sept 2012, 17:16

Chiar ca felul tau de a nara e unul deosebit :x...Chiar imi place si ma bucur ca mai anuntat de aceasta creatie superba...
Ce pot sa iti spun...
Mlut noroc in continuare si sa ma anunti cand pui continuarea.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Tribut in cinstea Orochimaru J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19Dum 18 Noi 2012, 15:19

Fan Fic Original blocat din cauza inactivităţii.
Ultimul post datează din 7 septembrie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Tribut in cinstea Orochimaru Empty
MesajSubiect: Re: Tribut in cinstea Orochimaru   Tribut in cinstea Orochimaru I_icon19

Sus In jos
 

Tribut in cinstea Orochimaru

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-