Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke sa renunte la razbunare ?! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke sa renunte la razbunare ?! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke sa renunte la razbunare ?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Mier 29 Aug 2012, 19:15

Sincer voi chiar credeti ca Sasuke va renunta la a distruge satul , la razbunarea pe care a tot cauta ca sa fie cu Sakura ?
Mie nu-mi prea vine sa cred una ca asta si in plus sentimentele lui Sasuke sunt inchise foarte adanc in interiorul lui daca am descoperi ca are sentimente pentru Sakura ar fi ceva ce m-ar uimi . De ce ? Fiindca este atat de orbit de razbunare incat nu m-ai vede nimic in jurul lui decat asta .

Astept parerea voastra !

Va pupacesc pe toti !
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Mier 29 Aug 2012, 19:26

Parerea mea e ca Sasuke va renunta FOARTE greu la razbunarea lui , daca va renunta in primul rand, ceea ce e putin probabil... :|
Este prea adancit in ideea lui tampita ca sa poate gandi rational.
Cum bine stiu, multi au pus problema cum isi va 'restaura clanul' , dar nu cred ca o s-o faca cu Sakura sau pe cale naturala. yeah
Sigur il va pune pe Tobi sau Madara, sau oricine ar fi inchilozatul ala mascat sa faca vreun experiment ciudat, sau pe Kabuto cine stie?! think
Vom trai si vom afla daca lui Sasuke ii vine mintea la cap
Asta este cel putin parerea mea. dap !
Meli&Co
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 30 Aug 2012, 00:00

Hellow am trecut si eu pe aici,

si vreau sa spun ca Sasuke este posbil sa renunte la razbunare. Daca urmariti manga, in ultimele 14-15 "episoade" vedeti ca el se bate cu reptila aia mumificata de Kabuto impreuna cu Itachi care este sub controlul tehnicii Edo tensei. Apoi, Suighetsu gaseste nu stiu ce pergament cu o tehnica si i-o da lui Sasuke.

Dupa ce lupta dintre cei trei s-a sfarsit, Itachi ii arata ce s-a intamplat cu adevarat in aceea zi a masacrului si ii mai arata ce a spus Obito care era cel mai bun prieten a lui Itachi cand mai era viu. Inainte de a pleca cu Kakashi si coechipiera lor in misiunea in care v-a muri i-a spus ceva in genul asta lui Itachi: "Vreau sa-mi promiti ca nu vei permite sa fie patat numele clanului Uchiha."

In fine si dupa aceea ii explica ca nu este bine ceea ce face si ca ar fi mai bine sa renunte la razbunare, insa este alegerea lui Sasuke si apoi ii mai spune ceva sentimental inainte sa moara pentru totdeauna. Si dupa ce Itachi moare, Sasuke se gandeste la ce ar trebui sa faca. Apoi apare si Suighetsu impreuna cu Jugo si ii da pergamentul. Dupa ce Sasuke il citeste zambeste si il reinvie pe Orochimaru ca sa-i raspunda la cateva intrebari care erau ceva de genu: "Ce este un sat? si Ce sunt eu?". Nu sunt sigura ca erau numai astea doua.

Apoi Orochimaru isi da seama ca Sasuke nu mai este asa usor de controlat, isi da seama ca pe seama acestui razboi nu are nimic de castigat si pleaca singur, nu inainte sa ia corpul lui Kabuto. Dupa parerea mea chiar daca Sasuke este un geniu ce gandeste la "rece" faptul ca a ramas singur l-a motivat sa-si ascunda sentimentele si sa nu stie cum sa se exprime corect. Deci Sasuke s-a blocat intr-un fel si a ramas bantuit de amintirea parintilor sai morti in fata lui. Nu este vina lui Sasuke ca este asa. Este vina celor ce au ordonat asasinarea clanului Uchiha si a fratelui sau mai mare, Itachi.

Ca este controlat de tot felul maniaci, a pai asta este si vina lui pentru ca este daramat psihic si se tot incapataniaza sa faca ceva ce nu o sa reuseasca in veci. Oricum dupa ce Tobi il foloseste probabil daca va ramane in viata ori il va arunca la "gunoi" precum o carpa uzata pe Sasuke, ori il va omori pentru ca stie prea multe. Tobi nici nu stiu cine este. Inainte credeam ca este Madara, acum Obito? Serios, eu una nu cred ca este nici Obito. Este cel mai obsedat maniac de a face rau tuturor.

Ei bine asta a fost tot. Cam lung, insa asta tineam in mine si am decis sa scriu aici.

Ale chan te pupaceste kiss si te a hug !


Ultima editare efectuata de catre Ale chan in Vin 31 Aug 2012, 00:34, editata de 3 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 30 Aug 2012, 10:07

V-am citit parerea , dar Ale-chan vreau sa-ti spun ceva si nu stiu daca ti sti sau nu .
Cei ce i-au ordonat lui Itachi sa si ucida clanul nu au facut ca nu aveau ce face ba din contra celui de-al treilea hokaghe i-a fost teama ca asa zisul clan Uchiha sa nu m-ai atace inca o data satul si asta si aveau in vizor . Crezi ca Itachi si-ar fi ucis familia daca nu stia ce vroiau sa faca ?
Itachi poate este asasinul clanului sau , dar in secret este unul dintre eroi Satului ascuns intre frunze si mereu va fi asa .
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 30 Aug 2012, 15:35

Dear ingerul nopti,

stiu ca lui Sarutobi ii era frica ca clanul Uchiha sa nu atace din nou satul, insa putea sa-i exileze sau sa-i mute intr-un alt sat. Dupa mine, stiu ca Itachi era un pacifist si ca dorea ca pacea sa domneasca peste tot in lume plus ca era si inca este un erou al satului Konoha, in inimile celor ce inca mai traiesc si stiau despre acel ordin.

Totusi din vina lor, Sasuke a ajuns aproape cel mai puternic ninja fugar. Poate il intrece si pe Naruto, cine mai stie ce ne-a pregatit Masashi Kishimoto. Sunt de acord total cu tine draga ingerul nopti, insa repet, tot din vina lor Sasuke a devenit asa, un daramat psihic, care ar da orice sa stearga de pe fata "Pamantului" Konoha.

Pupici de la Ale chan kiss !
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Dum 02 Sept 2012, 12:07

Ale chan nu crezi ca daca ii exilau nu ar fi fost un motiv mult mai puternic de a ataca Konaha ? Eu cred ca da .
Si-n plus nu este doar vina lui Itachi si al satului ca Sasuke a ajuns un fugar ci si a clanului sau ce dorea conducerea Konahei .
Daca clanul ar fi fost pasnic totul ar fi fost in regula .
Pana la urma vina se imparte .
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Dum 11 Noi 2012, 22:09



Daca Sasuke va renunta vreodata la razbunare, asta va fi fooooate greu! Avand in vedere ca isi doreste asta atat de mult si ca nu prea ar vrea sa se intoarca. Cat despre sentimentele fata de Sakura... As ramane WOW daca ar aparea intr-un episod asa ceva!!
Sus In jos
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke

Sex : masculin Localizare Localizare : Romania, Voluntari.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 568
Puncte : 588
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Forum, muzica, desene, Naruto bineinteles :))
Stare de spirit Stare de spirit : In love :X

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Lun 12 Noi 2012, 01:32

Nu cred ca Sasuke o sa ramana un razbunator, adica dupa faza cu Itachi nu a mai spus ca vrea sa distruga satul.Poate si-a bagat mintile in cap insfarsit.Poate o sa afle ca nu e bine sa distruga satul.Poate il va ajuta pe Naruto sa ii infranga pe Obito si Madara.Poate, si sunt multe sanse, o sa isi dovedeasca dragostea fata de ea.Totusi nu inteleg de ce i-a spus "Multumesc" Sakurei cand a plecat din sat, cred ca asta dovedeste ca el chiar are sentimente pentru ea.Eu as ramane totusi uimit daca Sasuke s-ar intoarce in sat si nu cred ca ultima lupta va fi Naruto vs. Sasuke.Ar fi nasol daca Naruto s-ar termina dupa lupta asta, adica ar trebui sa se continue ori cu Shippuden ori cu Akippuden.Parerea mea.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Sasuke sa renunte la razbunare ?! J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Lun 12 Noi 2012, 15:06

In manga dupa lupta cu uratania aia de Kabuto...si dupa ce a murit din nou Itachi.. nu prea am vazut sa se mai gandeasca la razbunare...sincer nu stiu ce sa mai cred.. Kishi-sama ne surprinde de fiecare data...Eu am o speranta in suflet ...acolo cat de mica este..ca Sasuke va renunta la razbunarea lui..
Sus In jos
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke

Sex : masculin Localizare Localizare : Romania, Voluntari.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 568
Puncte : 588
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Forum, muzica, desene, Naruto bineinteles :))
Stare de spirit Stare de spirit : In love :X

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Lun 12 Noi 2012, 17:14

Da, Kishimoto ne-a surprins de fiecare data, si ai dreptate, Sasuke dupa lupta cu Kabuto si reinvierea lui Kabuto nu a mai spus nimic de razbunare, deci nu putem fi siguri.Poate inca se gandeste la razbunare, eu sper ca in manga 609-610 sa apara si Sasuke si sa aflam odata ce se intampla.
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Sam 17 Noi 2012, 13:08

Sincer si eu imi doresc mult ca Sasuke si Sakura sa formeze un cuplu , dar asta vom vedea pe parcurs , daca se va intampla ceva bine sau rau . Pentru Sasuke razbunarea a fost foarte importanta , iar ca sa renunte la ea , va avea de aface cu o lupta interioara foarte puternica dupa parerea mea .
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 27 Dec 2012, 21:54

Sincer când am citit numele topicu-lui mi-am zis: clar nu. Dar acum că am citit toate comentariile voastre, am o speranță că va renunța think Și dacă va face asta, nu aș vrea neapărat să se formeze cuplul Sasusaku, mi-ar plăcea să văd cum și-ar petrece ei timpul acum împreună, ar fi interesant. dap !
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Dum 30 Dec 2012, 12:25

Sa vezi vechea echipa 7 reunita ar fi minunat si totusi dupa parerea mea amuzant , Sasuke sper sa se intoarca , stiu ca Naruto isi doreste prea mult acest lucru , sper ca asta sa se intample .
Sus In jos
alexandra123456789
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : galati
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 5
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Vin 11 Oct 2013, 22:08

sasuke o sa renunte la razbunare si se intoarce in sat si o sa se lupte cu un monstru creat de madara pentru a distruge satul si pe sasuke
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Sasuke sa renunte la razbunare ?! Asss10Sasuke sa renunte la razbunare ?! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Dum 03 Noi 2013, 22:59

Nu stiu ce sa mai cred. Va veni si ziua in care va renunta la razbunare insa vom avea de asteptat
Sus In jos
cccosmy
Academy Student
Academy Student
cccosmy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : mie imi place sa desenez si sa cant
Stare de spirit Stare de spirit : intelegator si ma enervez greu

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 02 Ian 2014, 14:43

Da  va renunta ba chiar se va intoarce in sat cu gandul de a deveni hokage. happy
Sus In jos
naruto_4ever
Genin
Genin
naruto_4ever

Sex : masculin Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 50
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de starea ta :P

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Sam 11 Ian 2014, 19:56

sasuke va renunta la razbunare dupa ce afla tot adevarul si  dupa va vrea sa devina hokage .  Deci sasuke be a good boy si intoarce unde it e locul la echipa 7 :o3
Sus In jos
Gareda
Academy Student
Academy Student
Gareda

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ----
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19Joi 30 Ian 2014, 17:02

Ti-as sugera sa te uiti la manga, episodul 627 :3
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sasuke sa renunte la razbunare ?! Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke sa renunte la razbunare ?!   Sasuke sa renunte la razbunare ?! I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke sa renunte la razbunare ?!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Despre Sasuke-