Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Hidden Shadows(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Hidden Shadows(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Hidden Shadows(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Dum 02 Sept 2012, 15:56

Hidden Shadows(+16)

Chapter 1

Orologiul batu ora 00:00. Pe strazile intortocheata ale Londrei, tacerea si misterul marca orice carare, orice poteca. Sumbrul si ascunsul intuneric, scufundat in secrete invaluia ,,orasul luminilor,, . Nici o urma de vietate sau de suflet nu se putea observa pe acele carari ale abisului. Insa, nu toate sunt ceea ce par.
In lacul brazdat de luminii feerice pline de culoare si speranta, ale lunii desarte, stateau doua siluete. Ea si el, doi fratii ai sortii smulsii de langa cei dragi. Stateau si priveau ca doua sufete pierdute, intinderea nesfarsita de albastru.
-Saku, ei au murit, ei i-au ucis fara sa le pese de noi, trebuie san e razbunam.
Fata isi intoarse privirea spre fratele sau. Ochii lui precum a doua smaralde, erau plini de ura si tristete. Mana sa, era inclestata intr-un strans pumn, extriorizandu-i furia interioara in care se regasea.
-Harry…
Vocea fetei, era plina de tristete dar, in aceelasi timp de blandete. Simtea ca vroia sa se duca langa el, si sa ii ofere o imbratisare fraterna, care sa ii umple sufletul de caldura, ceea ce in el acum nu se regasea. Cei care le-au dat viata, nu mai erau, fiind ucisi cu sange rece, chiar sub privirile lor neputincioase. Din ochii ei, asemenea a doua smaralde lucitoare, se ivira doua lacrimi, care ii brazdau obrazul pal, si catifelat. Simtea durere in sufletul ei, o rana adanca facandu-se ivita. Mana ei, incerca sa isi aranjeze rochia alba, agatata in crengile secetoase, ale malului. El, o vazu chinuindu-se asa ca se indrepta spre ea cu pasi domoli. Incerca sa ii scoata din rochia alba, acele ramuri in care se agatase. O luase in bratele sale, pe cand ea se prinse de crilontii sai, ridicand-o pe ea in sus. Acele crengi se rupsera, insa rochia ii ramase cu mici daune. Merse cu ea, pana la adapostul unui pod, unde o lasa incet pe suprafata rece si tare. Isi scoase dupa el, haina de piele, sau ce mai ramase din ea, invelindu-i ei umerii goi. Se aseza incet catre ea, uitandu-se la ea cu, compasiune. Ii era mila, de surioara lui care inca nu aflase cum erau primejdile ce pandeau ,,afara,, acolo unde erau ei acum. Din cand in cand, el arunca o privire goala spre Tamisa, care se revarsa incet pe langa ei. Razele lunii feerice, se oglindeau in apa cristalina, dandu-i o stralucire aparte. Peisajul nocturn era magic, mai presus decat peisajul pe care toti ochii il vedeau in fiecare zi. Farmecul orasului, nu putea fii vazut in lumina zilnica, pe care razele de soare o imprastiau, ci noapte, cand sufletele care colindau miile de strazi ale Londrei, erau apuse. Se uia cu iubire si compasiune, la fiinta care era pe pieptul sau, incercand sa adoarma. Sora sa, pe care o iubea mai mult ca pe orice, si care a trebuit sa invete de la o varsta atat de frageda, unde ar fii trebuit sa se distreze, cum este sa poarte pe umerii o povara, care nu ii dadea pace.
Ochii baiatului se inchideau incet, lasand amintirile sa ii navaleasca in minte.
~Harry’s dream~
Harry point’s view
Mama si tata stau in fata mea si a surioarei mele, secati de sange si de vlaga. Mica mea surioara, isi ascunde capul in poala mea, pe cand eu ma uit cu neputinta la cei care ne lasau orfani. Tata cu al sau par, de un auriu ferecator, cadea in balta de sange, cutitul strapugandu-i pieptul. Peisajul era terfiant, iar eu cu toate ca am 18 ani, nu am putut face nimic ca sa opresc aceasta intamplare. I-am lasat sa moara, era doar vina mea, faptul ca ei nu mai existau. Daca as fi fost destul de tare, nimic din toate acestea nu s-ar fi intamplat. Regret ce s-a intamplat, regret atat de mult.

***
Autor’s point’s view
Cei doi frati, au adormit unul langa celalalt, impartasiindu-si caldura si durerea. Noaptea feerica domnea in a ei putere, nici cea mai puternica licaire de lumina, neputand sa o doboare. Cei doi tineri aveau trupurile reci, iar sufletele erau pline de durere. Trebuiau sa treaca peste chiar daca era greu si dureros, insa trebuiau sa invete sa lupte si sa iasa inainte, cu vointa si putere, dar in special trebuiau sa reuseasca impreuna.


Ultima editare efectuata de catre Aly Shine in Lun 03 Sept 2012, 11:54, editata de 2 ori
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Dum 02 Sept 2012, 16:02

Deci în primul rand hellow,

deja te-ai întors, deja un nou fic, ai? I like it, my darling! Păi ce pot spune, m-ai lăsat fără suflare, vlagă, cuvinte, ah mai ai bine alege tu pentru că sunt prea multe pentru a le înşirui aici. Tu, copila Maicii Sfinte ar trebui sa scri o carte cu o poveste SasuSaku, pentru că ai un talent nemarginit !

Ei bine sunt curioasa ce voi găsi tipărit în capitolul următor, my dear. Deci ştii care-i treaba, apucăte înca de acum de umplut paginile caietului, iar mâine la prima oră apucate de tastat, bineînţeles nu înainte de a-mi trimite un pm, te rog frumos cu o cireşică în vârf...

Ale chan te ţucă dulce kiss şi te îmbrăţişează călduros a hug !



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Hidden Shadows(+16) Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Eq KaKy
Genin
Genin
Eq KaKy

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Deci Practic Intr-a Colo.
acebook acebook : https://www.facebook.com/ursea.baa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 103
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Toate :)
Stare de spirit Stare de spirit : nNeBbUNaTTiKă

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Dum 02 Sept 2012, 17:05

HeLLow, Am venit si eu pe aici
Astept nextul sper ca acum il tastezi
Spor la Tastat :-w
Bye,Bye:-D
Edit.
-Saku, ei au murit, ei i-au ucis fară sa le pese de noi, trebuie să ne răzbunam


Hidden Shadows(+16) Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvHidden Shadows(+16) Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvHidden Shadows(+16) Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvHidden Shadows(+16) Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakvHidden Shadows(+16) Itachi_mangekyou_v2_by_zxcv11791-d4azakv
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Vin 14 Sept 2012, 20:05

As vrea sa inchid acest fic, rog un moderator sa mi-l inchida please
Sus In jos
† LoRy †
Genin
Genin
† LoRy †

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ღ In hell ღ
Nr. mesaje Nr. mesaje : 426
Puncte : 476
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : Să'l plimb pe Cerber
Stare de spirit Stare de spirit : Sadică ψ

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Sam 15 Sept 2012, 11:20

te rooooooog,te rooooog te roooog nu-l inchide....vrei sa-mi frangi inimioara..?nu mai exista nici un pic de inspiratie acolo?te rog te rog te rooog.. Hidden Shadows(+16) 896861


Hidden Shadows(+16) Tumblr_mhws7peRhK1rpeqp2o1_500_large
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Hidden Shadows(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Sam 15 Sept 2012, 13:55

Daca vrei ca ficul tau sa fie inchis, desi e dragut, trebuie sa rogi un moderator, adik sa ii dai MP.
Dar fic-ul e dragut, doar ca daca nu e SasuSaku nu trebuie sa fie la sectiunea asta.
Sper ca nu il inchizi, si daca nu imi trimiti MP la next. Bye in love


Hidden Shadows(+16) Tumblr_n9m1g40YwR1tzv1dpo1_500

♦♦♦♦♦♦♦♦
When it rains
Look for rainbows
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Sam 15 Sept 2012, 14:27

era sasusaku,
Insa acum nu o sa il mai continui, nush nu am de ce:)
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Hidden Shadows(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19Sam 15 Sept 2012, 19:32

Din moment ce tu doreşti să-ţi blochezi ficul asta am să fac.

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Hidden Shadows(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Hidden Shadows(+16)   Hidden Shadows(+16) I_icon19

Sus In jos
 

Hidden Shadows(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-