Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cer instelat Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cer instelat Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cer instelat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Dum 14 Oct 2012, 13:58

Cer instelat


Descriere
- Ce-ti doresti de la un baiat ?
-Sa ma protejeze !
La asta se rezuma intreaga poveste . Sper sa-ti placa .

Capitolul 1

Stateam intr-un colt al patului , cu genunchi imbratisati si cu capul rezemat de ei .Plangeam de 3 zile , ochii mi se umflara si cred ca se si inrosisera . Tremuram din toate incheieturile , imi era foarte frica si toate astea erau din cauza lui .
~~~Flashback~~~~
Soarele rasarise anuntand o noua zi . Doua brate puternice ma strangeau la piept . Ma frec usor la ochi cu podul palmei si il vad, pe cel mai minunat iubit . Ochii sai caprui minunati , erau acoperiti de pleoape , iar parul sau castaniu era ciufulit . Mana mea stanga era pe pieptul sau , hmm cred ca iar am adormit impreuna . Imi amintesc seara trecuta a venit la mine si nu a mai plecat .

Stateam si-i priveam chipul , trasaturile fetei sale erau minunate . Brusc un zgomot umple toata camera , trezindu-l . Era telefonul sau . Acesta raspunde buimac si dupa 30 de secunde inchide . Se da repede jos din pat si-si trage tricoul pe el , isi ia haina si pleaca spunandu-mi doar " Am sa ma intorc " , Asta e ciudat ! Niciodata nu se trezeste asa brusc , mereu mai sta cel putin o ora in pat si nu pleaca asa fara sa-mi spuna nimic . Dar cine stie , poate s-a intamplat ceva rau . Oh , sper ca totul sa fie bine ! Astea fiind zise ma dau si eu jos din pat , mergand sa-mi fac cafeaua si sa ma imbrac .

******
Este ora 2 jumatate dupa-amiaza . Stateam tolanita pe canapea tot schimband canalele . Ma opresc cand aud o bataie in usa . Deschid usa si vad ca era el . Sarisem sa-l imbratisez , dar acesta ma respinge . Ma uitam speriata la el , iar acesta pe un ton alarmat imi spune :
- Te rog, vin-o cu mine si nu pune intrebari ! Te rog !

Fara sa ma mai gandesc ma incalt si incui usa . Acesta ma strange de incheietura mainii si ma trage dupa el . Ne urcam intr-un taxi , iar in 15 minute ajungem in fata unei hale . Ne dam jos si privim cum taxiul se indeparta . Dupa ce nu-l mai putem zari, satenul meu ma strange in brate si incepe sa , sa planga .
-Imi pare rau ! Imi pare rau ! Sper ca ma vei putea ierta vreo data ! repeta el printre suspine
Nu intelegeam nimic , de ce ii pare rau ? Nu mi-a gresit cu nimic .
-Ajunge ! spune cineva , un barbat defapt
Simt cum cineva imi pune o batista la nas si dupa ultimul lucru care il vad este cerul instelat .

******
M-am trezit cu o durere de cap . Stai ce s-a intamplat ? Cred ca a fost un cosmar . Am zis ultima propozitie cu voce tare .
Din umbra se aude o voce feminina care zicea pe un ton superior :
- Nu a fost nici un vis , pustoaico ! De fapt cosmarul abia incepe ! era o voce atat de familiara a cui ?
Si am primit raspuns la intrebare , pasi in fata o femeie in jur de 27 de ani cu parul cret , pana la umeri si blond , imbracata cu o rochie neagra lunga despicata la piciorul drept . Nu pot crede este, este sora lui .
- Surprinsa , pisicuta ? Stiu nu cred ca se astepta nimeni ca o tanara dintr-o familie buna sa fie sefa celei mai mari bande mafiote . Ne ocupam cu de toate , trafic de droguri de arme si cel mai profitabil , traficul de carne vie . Felicitari , esti noua achizitie .
-Si el face parte ? spun incercand sa nu plang
-El ? Nu , nici nu stie . Te iubeste mult , dar pacatul tau si ghinionul lui ca esti asa frumoasa . Faptul ca el insusi te-a adus aici a fost o mica pacaleala . Azi dimineata a primit un telefon anonim care ii spunea ca daca nu te aduce aici , eu am sa mor . Totul a mers perfect , dupa ce baietii te-au bagat inauntru , eu doar a trebuit sa ies de aici si sa par speriata .
Deci de asta era asa agitat .imi zic in minte
~~~Endflashback~~~

Asa am ajuns aici . Poate... nu ar trebui sa-l invinovatesc . Nu stia .Acum nu mai conteaza .Brusc , usa se deschide . O nu , nu , nu , te rog . Speram sa nu vina clipa asta .
Pe usa intra un bosorog de vreo 45 de ani , chel , mic de statura si nu neaparat tras prin inel . Acesta inchide usa si se aseaza pe un colt al patului , eu nemiscandu-ma si respirand greoi . Il simteam cu se holba la mine . Normal , doar era o tanara de 20 de ani , care arata destul de bine si ea imbracata sumar .
Acesta incepe sa se apropie de mine, m-as trage mai in spate dar nu mai aveam loc .

Mosul ala ma mangaia pe par spununadu-mi "Nu-ti fie teama " . Desi era ingrozita imi venea sa-i rasucesc mana aia , dar nu puteam pentru ca blonda ma amenintase , asa ca nu avea, nimic de facut . Incepea sa vina tot mai apropae . Acum un sentiment puternic de panica se combina cu cel de groaza .
Nu , nu te rog . Incepe sa se deschida la camasa verde ca iarba . Doamne , te rog ai grija de mine..


P.S : Il mai am postat pe forumul meu . Dar e scris de mine , va asigur !


Ultima editare efectuata de catre Irina in Sam 10 Noi 2012, 10:34, editata de 3 ori
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Dum 14 Oct 2012, 14:07

Multumesc cerului ca am ajuns la acest fic !
Imi place extraordinar de mult.E prima oara cand citesc un fic original...
Daca nu ma insel..
Si imi place baby !
Titlul m-a atras imediat.
Descrierea este perfecta si actiunea la fel.
Ma bucur ca este abia primul capitol si nu al' 15-lea, altfel nu mai dadeam peste el.
Inca nu am aflat numele personajelor..
Dar sper cat de curand sa le precizezi.
Saracuta fata..prin ce poate trece..
Si baiatul... sunt deja sigura ca este prea dragut.
Multa bafta la scrierea urmatorului capitol, si daca poti sa ma anunti.


Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Cer instelat J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Sam 20 Oct 2012, 20:17

Halow!
Cum am iesit plangand de pe chat, m-am indreptat catre fic-uri si am dat peste al tau.
Chiar m-ai captivat si imi place foarte mult. Chiar eram prinsa, adica vedeam cum se desfasurau intamplarile. Cand fata era langa baiat, cand el vine si o ia de acasa ducand-o cu un taxi, simteam presiunea si neincrederea. Cand Baiatul a inceput sa planga si a stranso in bratele lui. Totul mi se derula in fata ochilor si parca eram un personaj-fantoma care putea vedea insa nu avea cum sa reactioneze.
Si cel mai rau, atunci cand ea a ramas singura in camera.
Trebuie neeaparat sa citesc next-ul.
Deci, daca nu te deranjeaza, crezi ca poti sa-mi trimit MP cand aduci?Te rog! in love

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Cer instelat Asss10Cer instelat J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Mar 23 Oct 2012, 18:25

Bună!
Pentru că ai/aţi început un nou fic, vreau să te/vă informez că ar trebui să iei/luaţi la cunoştinţă şi informaţiile din acest topic. Dacă ai/aţi făcut-o deja, mă bucur că avem membrii conştiincioşi.

O zi bună şi baftă cu ficul!
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Mar 23 Oct 2012, 22:32

Buna ! hi!
Am aterizat si eu pe aici.Sper sa ma primesti lough
Doar primul capitol si m-ai cucerit what?lol!
Imi place mult , mult , mult ! Nici nu stiu ce sa mai zic ca au zis fetele inaintea mea si probabil mai bine ca mine heh
Sper sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul
Chiar merita continuat
Te-am pupat kiss

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Cer instelat J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Sam 10 Noi 2012, 09:44

Buna :) Eram curioasa sa vad cum scri, asa ca am trecut pe aici si sincer nu regret. Incep cu ce-mi place, ideea este buna, chiar daca exista n ficuri pe tema asta, tu ai evidentiat-o cu un fel aparte, chiar fantastic. Ce nu-mi place? Faptul ca apesi space si inainte de semnele de punctuatie, normal este s-o faci doar dupa ele. Si inca un lucru, greselile de tastare, in ficul tau, unele te fac sa-ntelegi mai greu la ce te referi, ai sa vezi ca-n viitor vei regreta ca nu ti-ai corectat capitolele inainte de a le postat, si chiar nu e greu sa te uiti o data peste un capitol, atunci vezi mare parte a greselilor cele mai importante. O zi buna si astept urmatorul capitol, spor la scris :*
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cer instelat J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Vin 28 Dec 2012, 18:47

Fan Fic Original blocat din cauza inactivităţii.

Dum Oct 14, 2012 1:58 pm - prima si ultima dată la care autoarea a postat un capitol al ficului.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Cer instelat J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Dum 06 Ian 2013, 22:20

Fic deschis la cererea autoarei.
Spor la scris si imaginatie kiss.
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Lun 07 Ian 2013, 00:15

Buuna ! Imi pare rau ca nu am adus nextul de atata timp, dar promit ca ma tin de treaba. Imi cer scuze ca e scurt.


Cer instelat Amintiri
Capitolul 2


Eram ingrozita, iar el se apropia tot mai mult de mine. Voiam sa mor, dar numai sa nu se intample asta.Imi saruta tot corpul in timp ce incerca sa-mi sfasie rochia de noapte.
Plangeam, dar mosul abia daca observa. Incercam sa-l imping, dar eram lipsita de putere. Eram o pasare in colivie, nu avea rost sa ma zbat. Mi se frangeau aripile si mai rau.
Inchid ochii in speranta ca se va termina repede.
S-a intamplat ce s-a intamplat . Nu pot da timpul inapoi sa-mi schimb acest prezent murdar .
Am fost abuzata ... Partea rea este ca nu va fi ultima data . Se va intampla iar si iar , atata timp cat am sa fiu ceruta de clienti .
Am plans , am tremurat ... nu a contat . Acelui mos nu i-a pasat decat de placerea lui , nu de sufletul meu .
Ca un animal sedat , nu misc , nu scot niciun sunet . Prinsa intre 4 pereti ce-mi stiu chinul.

Usa se deschide cu un scartait ce rasuna in toata camera . Era iar ea... Inima mi se zbatea cu putere in piept, oare ce voia de data asta ?
Avea ceva in mana, alb, dar nu disting. Simt o usoara intepatura in zona abdomenului, iar dupa intuneric...
O senzatie ciudata de placere incepe sa-mi strabata corpul. Imi apar in minte tot felul de scene din trecut unele fericite altele triste.
Imaginea noptii trecute aparea si ea. Desi am ochii inchisi simt cum lacrimi calde mi se preling pe obraji. Se derula iar si iar. Eram spectatorul principal la filmul vietii mele. Dar din pacate nu putea fi si regizorul sa opresc acesta scena sa anunt"Gata! Scena asta nu o mai jucam."
De ce trebuie sa vad iar asta? De ce atata suferinta ?

Ceva se intampla cu mine, mai bine zis cu trupul meu. Ma chinui sa-mi deschid ochii dar nu pot ceva ma facea sa-i tin inchisi asa ca renunt.
Ma las purtata de ganduri ca fumul in bataia vantului. Speram sa nu revad iar acele imagini chinuitoare, iar spre fericirea mea nu era asa.
Erau imagini cu cel care m-a adus aici..Mark. Era momentul cand ne-am cunoscut.
Ploua cu putere si era noapte.Era foarte frig pentru o noapte de august. M-a primit sub umbrela lui si mi-a oferit chiar si geaca gri cu care era imbracat; zici ca eram intr-un film gen "Titanic". Prima noastra noapte impreuna umpluta cu saruturi oprite doar pentru aer. Amintiri dulci ce azi ma ranesc... Lacrimile imi curg din nou dar cu mai multa putere.Imi doream ca totul sa se termine, sa nu mai fiu o prostituata... sa mor.

Vantul mi se strecura pe sub haine, facandu-mi pielea de gaina. Era o briza racoroasa, imi amintea de noptile petrecute pe acoperisul bunicii si priveam stelele lucitoare.Stai vant ! Eram afara, asta inseamna ca ma duc undeva. Ma vand probabil, nu mai au nevoie de mine. Cine stie in ce moduri ma vor trata acei oameni. Deja imi imaginam modurile posibile...Batai, tipete, violata chiar de ei. Gata, plec de aici !

Deschid brusc ochii si primul lucru care-l vad este cerul instelat. Imi intorc capul cateva grade mai incolo si observ ca eram in bratele unui brunet. Nu realizeaza ca m-am trezit, dar daca ar face-o probabil m-ar adormi din nou. Cu toata puterea pe care o am incep sa-i dau pumni in abdomen in speranta ca l-as putea rani. Eram patetica, eram un gandacel in ciocul soimului.Eram terminata, isi apropie mana de fata mea, facand rapid contact cu obrazul. El m-a ....






Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Lun 07 Ian 2013, 12:01

Hi baby !
Ma bucur ca ai redeschis fic-ul.
Idee era chiar buna de continuat si era pacat sa se termine.
Asa,
Se pare ca saraca fata trece prin niste clipe..care oriunde le intalnesti in ziua de azi.
Nu -i asa ?
Ea a fost violanta de catre un mos ? Nu e prima data cand aud asta.
Barbatii din ziua de azi au luat - o cu totul razna, mai ales cei batrani.
Spun ei ca au trecut prin viata, dar defapt nu au retinut nimic.
Oare ce va face fata acum ? Si oare cine e brunetul alaa si ce vrea sa ii faca ?
Cat timp va petrece saraca fata acolo...
Cate intrebari..
Mersi de anunt si ca ai redeschis fic-ului.
Sunt curioasa cum ai sa dezvoltii ideea, si daca poti sa faci capitolele mai lungute.
Intr-adevar, stii cand sa adaugi descriere si actiune..
Dar, doar daca vrei ;) Si sper sa ma anunti incontinuare
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Lun 07 Ian 2013, 13:16

Hei hei ^^
Deci am trecut si eu pe aici sa vad cum merge.
Imi place ideea in sine a ficului, este interesanta si atractiva.
Sa nu uiti ce ti-am spus despre capitole lough
Asa... descrierea imi place, numai ca ai putea sa amplifici putin sentimentele personajelor tale.
Cumva... sa cuprinzi cititorul in mijlocul actiunii.
Anyway, imi place mult, dar nu uita ca vreau capitole triple de acum inainte (D) :)))
Spor la scris kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Lun 07 Ian 2013, 13:44

Yay ! happy2
L-ai redeschis happy
Si nu am uitat de el heh
Ce-i cu brunetul ala ? ;;)
Abia astept continuarea
Multumesc de anunt
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cer instelat Asss10Cer instelat J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19Mar 02 Apr 2013, 21:16

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cer instelat Empty
MesajSubiect: Re: Cer instelat   Cer instelat I_icon19

Sus In jos
 

Cer instelat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-