Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Looking for love  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Looking for love  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Looking for love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 18 Oct 2012, 16:52

Looking for love

Capitolul I


Sakura .
Las usor cartea mare acoperita de niste coperti cartonate privindu-i chipul femeii
ce statea in fata mea . Era de statura mijlocie, cu trupul zvelt si oasele mici, mainile si picioarele fiindui mici. Avea fata tanara - tradandu-i varsta - inteligenta si plina de dragoste. Parul blond era prins intr-un coc, un breton pana deasupra sprancenelor acoperindu-i fruntea lata, alba. Ochii albastrii cu irisul iconjurat de o culoare mai inchisa ma priveau dezamagiti.

- Cat aveai de gand sa imi ascunzi asta ? - spune aceasta punandu-si mainile-n san si ridicand fata - Crezi ca o sa te las sa faci ce vrei ? Nu, nu o sa te las.. nu iti pot permite sa distrugi reputatia acestei familii ! - continua . Ochii ii se umezeau, obrajii acoperindu-se de o roseata puternica. Ridic cartea continund sa citesc, ignorand-o.. enervand-o si mai tare. Incepe sa bata sacadat din picior facandu-ma sa inchid puternic cartea lasand-o sa cada pe podea . Ma reped in picioare si, asezandu-ma in aceeasi pozitie ca si ea, ii cuprind vederea.

- Asta e tot ce te-a interesat din totdeauna, nu ? Reputatia - ai da orice, orice ca reputatia familiei sa nu-ti fie patata, ai da fericirea copiilor tai doar pentru ca te temi sa nu apari intr-un ziar, sa nu fi blamata. - spun trecandu-mi o mana prin parul dezordonat si continuand apoi cu o furie salbatica- Blestemata sa fie ziua in care m-am nascut in aceasta familie ! Blestemata sa-mi fie soarta ! - urlu lasand-o pe mama cu gura cascata . Inghite-n sec si se intoarce, usa trantindu-se-n urma ei si pasii stingandu-se pe coridorul hotelului. Trag o gura mare de aer lasand bataile inimii mele sa revina la normal . Ma aplec lenes in jos si iau cartea aruncand-o pe biroul de langa oglinda. Ma trantesc pe canapeaua acoperita de niste perne moi imbracate intr-un material ieftin, de un rosu pal . Scot un elastec de la incheietura mainii prinzandu-mi parul lung si rozaliu intr-un coc ravasit, lasandu-mi capul sa se izbeasca de perne. Inchid ochii si - muscandu-mi buza de jos - las ca printre dinti sa iasa un oftat prelung plin de durere .

Ma trezesc doar peste cateva ore, somnul fiindu-mi intrerupt de galagia provocata de un camion ambalat la maxim, a carui teava de esapament bubuia sacadat . Ma ridic incet scarpindandu-mi ceafa si arcuindu-mi spatele obosit. La usa bate cineva. Plictisita ma ridic, mergand de parca aveam 89 de ani .. deschid incet in fata mea aparand o silueta de barbat . Era inalt, osos , avand un chip tanar, dar galbejit, sub ochi adancindu-se mari cearcane, trasaturi fine taiate parca in piatra . In mana tinea o tava argintie cu marginile aurii acoperita de un capac-clopot. Face o plecaciune cerandu-mi permisiunea de a intra, spunand ca mi-a adus micul-de-jun . Aporb din cap si, dandu-ma mai la o parte, il las sa intre.. din fericire disparand din peisaj lafel de repede precum a aparut.

Cu manecile trase pana peste buricele degetelor insfac capacul indepartandu-l de pe mancare, iau o furculita si incep sa mananc, recunosc, imi era foame . O mancare destul de buna pentru un hotel de doar o stea, dar la cat de lihnita eram puteam manca orice . Ciugulesc cate-ceva doar cat sa imi stapanesc stomacul si, lasand furculita pe farfurie, iau din geanta o rochie neagra, mulata in care ma imbrac rapid, prinzandu-mi parul intr-un coc. Imi trec mainile pe la conturul fetei, pana pe gat si pana pe picioare, ridicand umerii si respirand sacadat. Un zambet dulce imi apare pe fata, dar il fortez sa dispara. Era ziua in care trebuia sa ma intalnesc cu familia mea spre a lua o ultima decizie . Sper ca va fi bine .


Ultima editare efectuata de catre Ava • in Dum 21 Oct 2012, 14:08, editata de 2 ori
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Looking for love  Asss10Looking for love  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 18 Oct 2012, 17:43

Deci draga mea...Este un prim capitol reusit insa sa vedem cum vei dezvolta idea pe parcurs...
Nu prea am de comentat pt ca ce am avut stii deja :))
Sper sa faci capitolul urmator mai lung...
Te umbresc cu spaima si sper sa ma anunti si pe mine cand pui next...
Geo a terminat kiss
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 18 Oct 2012, 17:54

Dear, ma bucur enorm ca te-ai decis sa scrii un nou fic.
Am fost atat de suparata cand ti-am vazut cealalta creatie -"This is all I need" la Fan ficuri blocate.
Sa revenim dap !
Mi-a placut foarte mult primul capitol, desi m-ai aburit la un moment dat =]].
Oricum, asta ma face sa imi doresc urmatoarele capitole, pentru a intelege si mai bine actiunea.
Nu ma pot pronunta asupra ideii, pentru ca nu ne-ai impartasit-o inca, deci astept viitoarele parti.
Hotel de o stea, zici? Asta inseamna ca nu au o stare materiala tocmai buna? Insa, Sakura
a imbracat acea rochie neagra, ce ma duce la gandul ca este o persoana eleganta,iar
oamenii saraci nu adopta acest stil; plus ca la un moment dat, mama ei spune ca nu o va lasa sa distruga
"reputatia acestei familii", asta insemnand ca sunt o familie cu o stare materiala buna.
Sunt in ceata, total =]]. Abia astept sa ma lamuresti puppy eyes.
Vreau sa vad la ce se refera cand spune "Era ziua in care trebuia sa ma intalnesc cu familia mea spre
a lua o ultima decizie .".

In concluzie, imi place foarte mult prima parte, si te rog sa ma anunti cand pui continuarea. [Daca vrei si nu e
prea mare deranjul]
-Zbyee kiss-
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 18 Oct 2012, 17:59

Trec si eu pe aici sa-mi las parerea. happy2
Ideea e dragutica, imi place mult, la fel si cum decurge actiunea.
Estetica e foarte bine pusa la punct. Paragrafele au spatii intre ele. Bravo! Insa, trebuie sa te intreb ceva. Ce e cu primul rand? Tu ai vrut sa fie asa, sau s-a intamplat ceva si a ajuns sa inceapa de la mijlocul paginii? rolling on the floor
Whatever.
Descriere + dialog, numai te laud aici. in love
Si ajungem la lungimea capitolelor. Wtf?! Le vreau mai luuuungi!! Sper ca next-ul va fi minim 25 de randuri, inteles? waiting
Sper sa ma anunti Ava kiss
Meli&Co
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Looking for love  Asss10Looking for love  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 18 Oct 2012, 21:01

Asaaaa, deci. Am vazut ca ai mai inceput un fic. (D) Si am zis sa citesc si eu sa vad care mai e ideea. Imi place inceputul, este interesant si capteaza atentia. Imi place, de asemenea, ca nu este ceva comun, ci ceva care sa te faca curios si dornic de o continuare. Descrierea este buna, nici prea putina, dar nici plictisitoare, iar actunea se imbina perfect cu aceasta, cat si cu dialogul. Am vazut totusi cateva greseli de tastare, ori gramaticale. Si ai pus prea multe linii de pauza. lough Adica uneori puteai pune virgula in locul lor, iar alte ori, la sfarsitul enunturilor te-ai folosit de ele, desi dupa urma punct. Dar toate aceste mici erori se trec cu vederea. happy2 Ficul pare promitator, asa ca spor la scris in continuare si abia astept nextul. kiss
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Vin 19 Oct 2012, 21:11

Buna. happy Am vazut ca ai inceput un nou fic si fiinda curioasa sa vad ce idee noua si originala ti-a mai venit am zis sa trec si eu pe-aici. Pai este can scurt si nu imi pot da cu parerea despre idee, mi-ar fi placut sa fie mai lung. Imi place felul in care ai narat si in care ai descris. M-ai facut curioasa cu decizia de trebuie sa o ia Saku impreuna cu familia sa. think Pai eu astept nextul, bafta la tastat si multa inspiratie, iar daca nu te deranjeaza te rog sa ma anunti si pe mine. kiss
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Looking for love  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Sam 20 Oct 2012, 09:57

Buna a hug
De foarte mult timp voiam sa vad cum scri si uite ca am putut trece pe aici :)))
Ce sa-ti spun? Esti geniala! :))) M-am indragostit de ficul tau, iti vine sa crezi? :))
Ideea...n-am habar ce pui la cale in legatura cu ea, dar tot cred ca va fi bestial. :)) Siii, c ine e mama rozaliei? Mi-e cam nesuferita de la prima aparitie =]]]] Nu stiu, dupa descriere m-ai facut sa ma gandesc ca maica-sa e Ino, acum ma gandesc ca poate fi Temari, in fine numai conteaza.
Astept urmatorul capitol, spor la scris a hug
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Looking for love  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Sam 20 Oct 2012, 16:27

Mai, mai mai... ce avem noi aici? Un fic nou de care nu mi-ai spus nimic decat azi (D)
Revenind... tutul este minunat. Ai o descriere foarte frumoasa si chiar simteam ca sunt in camera cu Sakura. Cand rozalia a aruncat cartea pe jos si s-a ratoit cu mama ei a fost genial. Chiar asa as dori sa fac si eu dar... doar in anumite momente.
Atunci cand Sakura s-a trezit din cauza camionului mi-a aparut un zambet pe fata. Adica... a fost amuzant putin. Se intampla des.
Si la final, m-ai lasat in ceata totala. Faza cu familia... chiar ma pune pe ganduri. Totul este in necunoscut. Chiar vreau sa vad urmatorul capitol, neeaparat.
Deci, per total, doresc cu ardoare nextul. Te pap daca nu ma anunti si spor la scris! in love
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Looking for love  Asss10Looking for love  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Mar 23 Oct 2012, 18:16

Bună!
Pentru că ai început un nou fic, vreau să te informez că ar trebui să iei la cunoştinţă şi informaţiile din acest topic. Dacă ai făcut-o deja, mă bucur că avem membrii conştiincioşi.

O zi bună şi baftă cu ficul!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Mar 23 Oct 2012, 21:50

Cum rar trec pe la fictiune - nu inteleg de ce- am vazut titlul ficului si am spus ca de ce nu? Nu mai lasat rece, dar nici nu m-ai prea incalzit. Per ansamblu apreciez ca dezvolti destul de bine ideile, ai cateva repetiti si acele lini de pauza nu sunt necesare, adica le-ai pus anapoda. Trecand totusi peste acestea, nu am inteles mare lucru (asta si pentru ca e scurt si e si primul capitol), dar idea principala a textului este interesanta si "decizia" pe care are sa o ia Sakura ma pune pe ganduri, aici chiar m-ai lasat curioasa. <3
Cred ca as putea spune ceva de descriere, e cam seaca sa fiu sincera... Mie asa mi se pare, totusi mi-a lasat un gust dulce in gura si astept nextul sa vad cum evolueaza lucrurile.
Succes! *tighthug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 25 Oct 2012, 19:24

Ce bine!! Mai avem un fic. Sper, draga Ava, ca asta nu o sa sfarseasca neterminat. Sa ma anunti si pe mine cand pui nextu.
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -_-&quot;
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-&quot;
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 25 Oct 2012, 23:56

Hey scumpo :x
Imi place idea... nu am mai intalnit-o deci este ceva nou ciudat si frumos!
Ce pot eu sa-ti mai spun???
Pai..... hai cu next-ul
Byee...
Sus In jos
Ava •
Jōnin
Jōnin
Ava •

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Honolulu, Hawaii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1081
Puncte : 1164
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Dat cu presu' ..
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita . - .-

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Joi 15 Noi 2012, 20:37

Păi scuze că nu am mai postat de atâta amar de vreme dar am avut câteva probleme, dinou, cu laptopul așa că a trebuit să îmi reinstalez windows.. și aveam next-ul scris deja.. așa că l-am pierdut. Deci trebuie să îmi aduc aminte tot ce am scris acolo și să și perfecționez deci va mai dura ceva vreme până voi pune Capitolu al doi-lea. Sper că nu mi se va bloca fic-ul până voi reuși să rescriu .. Sper că mai aveți răbare doua - trei zile . Vă pup ! *kiss*
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Looking for love  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19Vin 28 Dec 2012, 15:41

Fan Fic Sasuke&Sakura blocat din cauza inactivităţii.

Joi Oct 18, 2012 4:52 pm - ultimul post al autoarei ce conţne şi capitolul + a anunţat pe 15 noiembrie că o să aducă în 3 zile următorul capitol, dar nu a făcut-o.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Looking for love  Empty
MesajSubiect: Re: Looking for love    Looking for love  I_icon19

Sus In jos
 

Looking for love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-