Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Stiri si fite pe TV

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Sam 09 Noi 2013, 21:38

Hei, hei, mersi de anunt.
 A fost o continuare destul de buna si amuzanta. Astept next.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Noi 2013, 15:50

Ja! Adevarata Day este aici yeah 
Mada, asa o cunosc eu pe Simona? Ma rog...de ce trebuie sa pui mereu numele intreg?
Ma bucur ca ai bagat faza cu Jiraya, dar totusi, abia se calugareste si ajunge sa faca exorcizari? Sau incerca altceva...cica-i cuminte...si eu m-am nascut ieri (D) 
Mada, trebbuie sa vorbim :|  
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Asss10Stiri si fite pe TV - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Noi 2013, 16:11

Multumesc de anunt happy 
Continuarea imi place enorm de mult. Este amuzanta. Sa mai postezi.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Feb 2014, 21:12

~~~În platou~~~

Simona era toată îmbrăcată în negru, cu fața roșie și umflată în plâns

Simi: Deci.. În continuare vă vom prezenta imagini inedite de la înmormantarea..

Și începe să se jelească și mai tare, apoi vine Mădă

M: Scuzați-o, da' tocmai ce a aflat că Sasuke era fratele ei, și.. Neh, mă! E mort! Cum ar fi să moară cineva, și a doua zi sș afli cș de fapt și de drept era frate-tu', și să.. De fapt nici nu stiu de ce plange, ca doar ea zicea ca e un afemeiat, care profita de orice fata naiva ce-i iese-n cale. Da' ma rog.. Deci, in continuare, imaginile.. Astazi!!

~~~Imagini de la inmormantare - macar de data asta zic si eu ceva diferit in afara de "In platou", "La fata locului", "Inapoi in platou"~~~

Erau oameni stransi in jurul unei gropi de cativa metri, toti in negru. Toate fetele se jeleau, in afara de Mada si Day, ca Day era ocupata cu telefonul, iar Mada se batea cu Chouji pentru o punga de chipsuri. Naruto plange.. Kakashi-sensei baga degetul in nas.. Bah, da' asta-i inmormantare, nu altceva!! Eh! Ma rog!..

Deci era atmosfera asta atat de macabra.. Da' nu va ganditi ca din cauza acelui fapt ca e o inmormantare, ci ca (,) Capitanul Yamato iar a facut fata aia de groaza. Gata!! De acum ii zic "Capitanu' Sperie-Tot". Si, revenind, vine Simona, fara nici o jena, si se pune in fund in fata oamenilor, da' cu spatele la ei, si fredona "You're my friend", cand, deodata, vine Shizune cu lacrimi in ochi si cu o foaie alba in mana, si sare pe cosciugul din scanduri putrezite al lui Sasuke, si incepe sa planga, zicand ceva de genu' ca mereu l-a iubit. Mda.. Scena desprinsa din filme de-alea iritante.. Sau povestile de dragoste a lu' Mada

M: Si bravo mie!!

Narator: Nu ma mai intrerupe, fetita!!

M: De ce?? Ce drept ai tu??

N: Daca ma mai intrerupi, nu mai narez chestii in fic-urile tale

M: Oricum am inchis "Viata sau moarte"!!

N: Si ala nou pe care-l pregatesti, si il filmezi in secret cu actorii ca sa nu afle China?? Cum se numea oare..

M: Taci ca daca afla China: jar mananci!

N: Atunci..

M: Te inlocuiesc si gata! Sunt multe alte persoane care vor sa apara in fic-urile mele.

N: Bine, bine, am priceput ideea

Si vine Shizune si incepe sa planga, bla-bla-bla, poveste poveste, "mereu te-am iubit, Sasuke-kun!", si apoi isi aduce aminte de ce a venit de fapt. Se ridica, si se duce la Simona, apoi ii da foaia aia tampita care mai avea putin si cadea in groapa daca n-o prindea Iruka-sensei.

Shizune: Simona, imi pare rau sa te anunt, da'.. Sasuke-kun era fratele tau! Stai!! Asta inseamna ca noi puteam deveni cumnate!!??

Simona: Cum??

Si se pun amandoua pe jelit. Apoi vine popa-Jiraya-Erbivor-Pervers, si incepe slujba, iar Day inca vorbea la telefon.. Culmea ca si Sasori, care era langa ea, vorbea la telefon, iar Mada in continuare se certa cu Chouji pe acea punga de chipsuri, dar o venit o pasare si o luat-o, apoi Mada si Chouji au incins grataru' si au prins pasarea, si au mancat-o, apoi au  continuat sa se certe pe o punga de pufuleti, care, culmea, nu placeau la niciunul.

~~~ Inapoi in platou~~~

Mada: Ei si ce daca nu imi placeau pufuletii?? Vroiai sa-l las pe grasu' ala sa ii manance??

Chouji: Ce ai zis!!??

Mada: Am plecat in Hawaii. Au weder zen!!

Simi: Aia e in germana

Si Mada o tuleste pe usa.

Simi: Mah, da' nu va mai prostiti atat!! Avem o emisiune mondena de prezentat, nu un talk-show despre faptul ca niciunul din membrii echipei de productie nu stie geografie!! Mda, deci.. Day mi-a cerut liber azi, Mada cine stie daca a mai ajuns pana in Hawaii, iar eu.. (si incepe iar sa planga) Nu am starea necesara!!.. (se jeleste, nu gluma)

~~~A doua zi~~~In platou~~~

Simi: Bun, deci mi-am revenit. Dar pana mai tragem putin de timp, pana iese Mada din spital - se pare ca are alergie la chipsurile cu aroma de menta - , si pana vine Day de cine-stie-unde, avem o rubrica noua: una de povesti!! Yeeyy!!

~~~Le poveste - asta trebuia sa fie in franceza? Cine scrie astea??~~~

Fat-Frumos din lacrima

Din vremea veche (da' cat de veche?) pe cand oamenii, cum sunt ei azi, nu erau decat in germenii viitorului (adica puteai sa ne stergi cu Ciff de pe vasul de toaleta!?), pe cand Dumnezeu calca inca cu picioarele sale sfinte (le-a sfintit popa Jiraya?) pietroasele pustii ale pamantului (deci era-n desert), in vremea veche traia un imparat intunecat si ganditor ca mieaza-noaptea (cred ca era stra-unchiul lui Sasuke) si avea o imparateasa tanara si zambitoare ca miezul luminos al zilei (asta nu pot sa zic ca era ruda cu Sakura, ca.. neh, ma! Sakura nu-i asa de stralucitoare)
50 de ani de cand imparatul purta razboi cu un vecin al lui (deci Sasuke cu Naruto). Murise vecinul (a murit Naruto??) si lasase de mostenire fiilor si nepotilor ura si vrajba de sange (Naruto, de cand esti asa de rau?? Te-a molipsit Orrocchimaru!? Las' ca vazi tu bataia ***** ce ti-o iei daca nu revii la normal). 50 de ani, si numai imparatul traia singur (mda.. Sasuke!), ca un leu imbatranit (avea riduri??), slabit de lupte si suferinte, imparat, ce in viata lui nu rasese niciodata (e clar, ar trebui sa-l iau cu mine cand ma duc la circ, sau macar sa-l invat germana ca sa-l iau la scoala la mine sa rada de aia din clasa), care nu zambea nici la cantecul nevinovat al copilului (e clar: l-a molipsit Sasuke), nici la surasul plin de amor al sotiei lui tinere (de cand are un suras amor?? nu era mai bine sa zica ceva cum " ca zambetul ei facea cat o mie de galbeni", sau ceva de genu?? da' nu ca atunci era prea scump, si ma intrecea), nici la povestile batrane si glumete a ostasilor inalbiti in batalie si nevoi (pai cine i-a pus sa se duca-n armata?? da' stai! ce fel de povesti?? ca daca sunt ca ale lui J iraya.. vai de capu' nostru!). Se simtea slab (ai tinut cura cu nemancare?), se simtea murind (a dat Sakura cu pumnu??), si n-avea cui sa lase mostenirea urii lui (pai normal, ca cine ar vrea sa primeasca mostenire ura?? e imparat, trebuia sa lase mostenire bijuterii, galbeni, arginti, nu ura! daca eram in locul urmasilor, ziceam: "dute, nene, si lasa-ma-n pace cu ura ta, ca eu vreau bani, nu ura! vreau telefon, laptop, net, TV, nu ura!!). Trist se scula din patul imparatesc (hahaha.. se scula), de langa imparateasa tanara. Pat aurit (e din aur?? cu cat il dai?), insa pustiu si nebinecuvantat ( pai daca nu l-ati dus la Biserica..), trist mergea la razboi cu inima neimblanzita (da' ce: e leu si nu stiam eu?), si imparateasa sa, ramasa singura, plangea cu lacrimi de vaduvie singuratatea ei (te inteleg, soro). Parul ei cel galben ca aurul cel mai frumos cadea pe sanii ei albi si rotunzi (China!! iar ai intrat in scenariile lu' Eminescu??), si din ochii ei albastrii si mari curgeau siroaie de margaritare apoase pe o fata mai alba ca argintul crinului. Lungi cearcane vinete se trageau imprejurul ochilor ( iar ai uitat sa te dai cu crema? ), si vine albastre se trageau pe fata ei alba ca o marmura vie (trebuie sa-ti lipesc un bilet pe frunte in care sa scrie sa te dai cu cremele pentru hidratare.. sau e scenariul facut cand erai  in spital?)
Sculata din patul ei, ea se arunca pe treptele de piatra a unei bolte de zid (adica s-a aruncat pe scari??), in care veghea, deasupra unei candele fumegande (pentru copii mici: erau lumanarile aprinse; ca imparatu' era zgarcit si nu vroia sa dea banii pe becuri), icoana imbracata in argint (mi-a atras atentia) a Maicii durerilor ( eh?) induplecata de rugaciunile imparatesei ingenuncheate ( era in genunchi, da' in fata ei era icoana , nu altceva, nu?), ploapele icoanei reci se umezira si o lacrima curse din ochiul cel negru al mamei lui Dumnezeu (aww..). Imparateasa se ridica in toata mareata ei statura (cam inalta, inseamna; ar fi culmea ca ea sa aiba doi metri, iar imparatu' nici unu'), atinse cu buza ei seaca (a secat apa, ce vreti? daca imparatu' e zgarcit si n-a vrut sa cheme un reparator de puturi, sau macar in instalator..) lacrima cea rece si o supse in adancul sufletului sau (daca ii era sete la fata: ce vreti??). Din momentul acela ea purcese ingreunata (acum s-a ingrasat? ce brusc! a bagat-o la super-oferta: 2 in 1).

~~~Le sfarsit la le poveste - again, daca asta era in franceza, eu sunt popa!

Jiraya: Postu' e luat!! ~~~

Simi: Bun, deci asta a fost tot pentru azi.. Stiu ca e cam putin, da' vin aia de la CNA si ne amendeaza, ca am primit un telefon, cand eram la poveste, de la Kakashi-sensei, care zicea ca i-a vazut indreptandu-se spre noi, asa ca.. Pa!! Ne mai vedem si data viitoare la Stiri si fite pe TV!!

Apoi o tuleste pe usa, si imediat pe cealalta intra in platou CNA-ul, insa nu mai era nimeni pe platou, si ei se dau batuti si pleca. Da' unu a scapat o ciocolata, asa ca s-a intors 5 minute mai tarziu, si acolo era femeia de servici, o femeie in varsta de 65 ani ce dadea cu mopu', si avea in urechi casti cu player, si canta in gura mare "You are my friend". Tipu' ala o ia pe la spate pe baba, si o duce in debara, da' acolo era prezentatoarea adevarata, da' tipu' ii pune lu' aia o bluza pe fata, si isi continua treaba cu baba, da' culmea ca aia inca canta. Si se inchide usa.
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Feb 2014, 19:48

Să zicem că merge. Nu prea mi-a plăcut faza cu povestea, dar a avut şi părţi amuzante.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Apr 2014, 19:04

E super, nu pot sa zic decat :NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT! NEXT!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Apr 2014, 20:38

~~~ In platou~~~


China intra in platou intr-o rochie lunga, roz cu sclipoci, fara maneci sau bretele, pe sani. E ceva in genu' la rochiile de gala, v-ati prins voi. Poarta niste manusi pana deasupra coatelor, si acelasi material cu rochia, si o pereche de sandale elegante, cu toc. Parul impletit intr-o coada lunga.. Mda.. V-ati prins voi, v-ati facut o idee cam cum ar trebui sa arate. Oricum, platoul era complet schimbat: canapeaua era una noua, din piele crem, mult mai mare, si prezentatorul avea un scaun cam cum il are Catalin Maruta la emisiune, doar ca pe crem. Pe jos era parchet, o masa de sticla in mijloc, iar in spate, pe perete, un ditamai ecranu', o plasma, pe care scria "Stiri si ite pe TV"


Face China o pirueta pentru a ne arata rochia ei noua, si cand da cu ochii de plasma uriasa, incepe sa tipe.


C: Cat de natarai puteti fi?? Nu e "Stiri si ite", e "Stiri si fite"!!


Si imediat se corecteaza greseala mare de pe ecran.


C: Asa e mai bine. Deci, doamnelor, domnisoarelor si domnilor, bine ati revenit la o noua editie a emisiunii "Stiri si fite pe TV"!!


Si incep aplauzele in sala. A! Am uitat sa va spun ca platoul s-a mutat intr-o sala de spectacol, asa ca avem public real. Adica nu mai e nevoie sa ne chinuim cu inregistratul aplauzelor de la concerte, sau altele. Asa ca nu mai e nevoie sa auzim aplauze dupa fiecare cuvant al Chinei, ca nu mai controleaza China baiatul care se ocupa cu asta. Saracul baiat! A fost concediat.. Acum ii spala rufele Chinei.


C: Dupa cum bine vedeti, ne-am mutat intr-un loc nou. Si eu arat nou!.. Dupa trei luni am putut reveni din nou pe ecrane. Imi pare nespus de rau, insa am fost in coma, la spital, si emisiunea a luat o pauza de sezoane. Oricum, revenim in forta.


Regia: China, avem un telefon.. Te rog!..


China: Asa e mai bine! Alo?!


~~~ Prin telefon - mda.. am revenit la asta~~~


Chouji: China, da' ce s-a intamplat cu Simona?


~~~Apel inchis~~~


China: Pai am scutit-o de la scoala, si acum prezinta ceva. O sa vezi. Asa. Acum ce s-a intamplat cu Simona. Vroiam sa zic da' m-a intrerupt Chouji, ce sa-i faci? Deci ea va prezenta o noua rubrica de stiri mondene la "Stiri si fite pe TV", anume, "Stiri si fite in afara Konohai". Ea va prezenta tot ce se intampla in afara satului. Asa, acum facem prezentarea personalului principal, si anume a domnisoarelor mele.


~~~Meteo~~~


Paseste Daiana usor, intr-o rochita scurta, neagra, cu bretele, patofi cu toc, si parul lasat pe spate. 


D: Aici, China! Daca va mai amintiti de mine, eu sunt Day! Asistenta Chinei de la meteo. Abia astept sa va dau din nou prognoza meteo!


Si ne da Day pupici. Ye!!! Am prins unul!!


~~~Sport~~~


Liniste
.
.
Asteptam
.
.
Ba, da' unde-i Mada????


Dar se aud zgomote din culise.. Adica era Mada care tipa si urla ca nu vrea sa urce asa pe scena, ca rochia ii e atat de mare, ca n-are cu ce sa o umple, si chestii d-astea, si Ino tipa la ea sa-si revina. Apoi se aud doua palme, si liniste.. Care pe care a omorat??


Da' vine Mada putin stanjenita, in rest nimic neinregula. Cred ca Ino ii aia moarta. Revenind, Mada poarta o rochie pana la genunchi, cu bretele, cred, stramta pana in talie, apoi coboara in pliuri, albastra cu dantela neagra pe deasupra. Mai avea si o camasa lila cu maneca scurta, descheiata, camasa cu carouri albastre, si avea pantofi negri cu toc in picioare.


Regia: Mada, te-ai tuns?


M: Da. Acum o luna, aproape doua.


Intr-adevar, se poate observa bretonul si faptul ca parul are firul cam de 3-4 cm. Si-a indeplinit dorinta.


M: Hei!! Daca va mai amintiti, eu sunt Mada! Asistenta Chinei de la sport. Urmeaza sa comentam din nou chestii sportive impreuna!!


~~~Stiri si fite in afara Konohai~~~


Si vine Simona in platou, intr-o rochie pana in pamant, galbena, stramta in jurul sanilor, apoi larga, cu bretele. Sandale cu toc..


Regia: Alta care s-a schimbat.


S: Pai daca vreau si pot! Vezi?? Suvite! Gauri in urechi!


Era vopsita cateva suvite rosii pe o parte, si inca o gaura in urechea dreapta.


S: Halo! Daca va mai amintiti de mine, si normal ca va amintiti, sunt Simona! Nu o sa scapati asa usor de mine! Apropo: Naruto, inca imi datorezi banii pe marmura aia!


~~~Inapoi in platou~~~


China: Bun, deci, mai intai, am primit o amenda de la CNA. 


Si scoate de cine-stie-unde un plic pe care scria mare, cu rosu, "AMENDA CNA", si il rupe.


C: Daca voi credeti ca eu sunt chiar atat de proasta incat sa platesc amenda asta de 2 lei, va inselati! Daca nu imi amanati toate cele 16370 de amenzi - 


Regia: Anulati*


C: Anulati! Primite de la voi, CNA-ul o s-o incaseze rau. Si stiti de ce? Pentru ca am asta!


Si scoate, din nou, de cine-stie-unde un CD in carcasa de plastic, pe care scrie cu litere mari, rosii "CNA". Da' va place rosu, nu gluma!


C: Stiti ce e asta? Asta e dovada ca CNA-ul are membrii care dezbraca tot!


Regia: Dezonoreaza.


C: Dezonoreaza! Dar nu conteaza, pentru ca o sa vorbesc mai tarziu cu un membru CNA, si anume cu seful lor. Acum, sa incepem stirile de azi. Se pare ca, inainte de a muri, Sasuke a mai comis o infidelitate fata de Sakura. Anume? S-a despartit de ea,  si s-a tot holbat la sanii Hinatei. Saraca Hinata mai avea putin si era omorata de Ino si Karin, geloase pe Hinata. De la fata locului raporteaza Sai!


~~~La fata locului~~~


Totu' se petrece la inchisoare. Ino si Karin sunt dupa gratii, iar Sai cu microfonu' in mana raporteaza.


Sai: Ino, Karin, este adevarat?


I: Sai, scumpul meu, doar nu crezi ca as fi geloasa pe Hinata din cauza lui Sasuke, cand noi suntem atat de bine impreuna, nu-i asa, iubirea mea?


S: Noi suntem impreuna?


K: O, uita de asta! Nu am facut nimic!! Suntem nevinovate!! Scoateti-ma de aici!! Nu!!


S: Daca marturisiti, va scoatem afara.


I&K: Serios??


Sai tace.


I: Bine, eu am fost! De fapt noi am fost! Eram acum ceva timp la cafenea, si erau Naruto cu Sasuke si Hinata la o masa, iar Sasuke se tot holba la sanii Hinatei.  Si cum stiam ca Sasuke e liber, nu ne-am putut abtine si am batut-o pe Hinata.


S: In cafenea?


K: Oh, te rog! Nu suntem atat de proaste! La intrare.


I&K: Acum scoate-ne de aici!!


S: Da' nu am zis nimic de genu' asta. China, ai legatura!


~~~Inapoi in platou~~~


C: Multumim mult, Sai! Acum, mai departe, se pare ca un coleg de-al nostru s-a indragostit de o catea. Mai exact, o (**). Cine si de cine? Inca nu stim, dar investigam si va spunem. Mai departe, se pare ca -


Dar este intrerupta de postas, care avea un colet in mana, si il inmana Chinei.


C: Am castigat ceva?? ce tare!! Da' la ce, ca nu am juca la nimic.. :-?


P: E de la anonim, nu am putut identifica expeditorul.


China lua pachetul si postasul pleca. Desfacu pachetul, si scoase de acolo o pereche de cercei rotunzi, si un bilet pe care era o poezie. 


C: "Ooo, dragostea vietii mele! / Ooo, regina sperantei mele! / Noaptea-i goala fara tine, / Si ziua-i plina de imagini cu tine. / Ce sa ma fac, / Caci mai pierdut in ochii tai, / Care sunt doi? / Si chiar unu de ar fi, / Eu tot l-as iubi; / Dar trei de ar fi, as cam fugi "


O citeste, si se face toata rosie. Apoi incepe sa tipe ca cice i-a trimis porcaria, dar apoi se uita mai bine la cercei, si zice ca o sa treaca cu vederea.


Mada: China, da' tu nu esti cam materialista?


C: Nu! Acum taci! In fine, sa revenim.. Simona, ai prima stire!


~~~ Stiri si fite in afara Konohai ~~~


S: O.K., deci se pare ca cei din Akatsuki sunt (iertati-ma nu stiu ce vorbesc), in afara de Itachi si Sasori. Deidara a fost descoperit folosind un vibrator, iar Hidat si Kakuzu au fost prinsi in flagrant de catre Pain care i-a parat doar pentru ca era gelos ca nu a participat si el. Iar Tobi.. A recunoscut cand era intrebat daca ii place ciocolata!.. Ce lume nebuna! De la fata locului raporteaza Shikamaru.


~~~ La fata locului ~~~


Shika: Mno.. Ce iritant!


Simi: Shikamaru, daca mai zici o data ca-i iritant ceva, te dau afara!!


Shika: O.K.! O.K.! Deci era mai devreme Tobi pe aici, da' cand a auzit ca o sa-l vada China a fugit, ca a zis ca-i e frica de vrajitoarea aia..


C: Ce face, ma??!!


Shika: Eu doar am citat.


~~~ Stiri si fite in afara Konohai ~~~


 Simi: Asa ca o sa continuam cu o alta stire: Raikagele s-a batut cu Tsukikagele. Motivul: l-a facut mos!


~~~ La fata locului ~~~


Mada: Suntem alaturi de ambii Kage ce au fost partasi la lupta secolului.


Era in spatele unui crater urias, alaturi de ambii Kage ce se fulgerau din priviri.


Raikage: Da' tu nu erai la sport? Ce cauti ca reporter?


M: Lucrez pe salariu dublu, lasa-ma in pace! Oricum. De unde pana unde s-a ajuns la "mos"?


Tsukikage: L-am batut la un concurs de baut sake, si m-a facut mos!


R: Pai daca esti!


T: Retrage ce ai spus!


R: Niciodata!


~~~ Stiri si fite in afara Konohai ~~~


Simi: Se cunoaste ca au baut sake!.. Mai departe va las cu China!


~~~ Inapoi in platou ~~~


C: Pai de ce-mi pasati mie?? Dati la meteo la Daiana! dar mai intai: RECLAME!!


~~~ Publicitate ~~~


...............


~~~ Meteo~~~


Day: Deci, China, avem situatie de urgenta!! In Ploii e soare, seceta, 40 grade C. In Suna ploua, 10 grade C. In Konoha e zapada, -25 grade celsius. In Nor e furtuna, 15 grade C.


C: Cum, ma, ca la reportaju' lu' Mada era cald si bine.


D: Pai da, da' a trecut o ora si ceva, ca a tinut publicitatea aia.. De m-am dus pana in orasu' de langa sa-mi iau o guma.


C: Logic!..


Day era pe acoperis, cu nametii de juma' de metru, intr-o geaca groasa, cu o ciocolata calda in mana


D: Deci de cand a inceput sa ninga eu stau pe acoperis, si ma transform in zapada. Norii sunt atre ciudati, nu au deloc forme, sunt doar niste nori.


Ca demonstratie, Daiana isi ia ciocolata si o arunca de pe acoperis. Demonstratia a avut sens. De ce? Nici n-a iesit bine din pahar, ca s-a si facut gheata. Insa cineva a fost ghinionist, acel "cineva" fiind chiar saracu' de Naruto, caruia i-a cazut in cap, si acolo a ramas infipta.


D: Scuze, Naruto!! Nu-ti platesc spitalizarea!!


~~~ Inapoi in platou ~~~


C: Si iata ca am revenit.. E aprilie si ninge.. Ciudat, dar ma rog.


In spatele Chinei era dezastru.. Adica toata lumea se plimba de colo colo cu hartoage, si unele mai si cadeau. Shino si Naruto tot atentau sa se loveasca unul de altul. Si pana la urma trece Sakura pe acolo, si s-a aplecat dupa o foaie cazuta. Naruto era de fata, si a vazut un fund bobmat. Neatent, la fel si Shino. Pana la urma Shino cade peste Naruto si.. Sarut!


Mada: YAOI!! YAOI!! Uite (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-i!!


Simi: Naruto, ba, retardatule, ne omoara astia!!


Day: Hopa!.. Sarut!!


C: Natarailor!! Ne amendeaza CNA-ul!!


Pana la urma toate se aseaza la locul lor..


C: Acum, este timpu' pentru programu' educationalpropus de CNN pentru a mai capata audienta. mada, te rog!


M: Deci.. Se presupune ca ar trebui sa citesc un referat despre Sfinti Morti, si unu' Negoaie..


Regia: "Despre Sfinti Mucenici si Sfantul Nectarie"! 


M: Pai eu ce am zis??


R: Nu conteaza..


M: Oricum..Am gasit ceva pe spate..


Si se uita la un scris minuscul de mana, incercand sa descifreze. Pana la urma citeste:




M: "Ai un iubit de vanzare? Pune anunt pe Mercador! Eu caut acolo.". Ce mama !@#$% e asta??!!


Simi: Chiar.. Ma intreb cine o fi scris asta..


Apoi incepe sa fluiere si sa faca casterge ceva pe jos cu picioru'.


C: Ma fac ca asta nu s-a intamplat.. Oricum, eu sunt multumita ce am primit ca cadou!


M: Ca cadou?


C: Ca cadou! Vrei si tu??


Day: Nu, ca ea inca asteapta ciocolata promisa.


S: De ce inca-l mai astepti pe ala??


M: Nu-mi mai amintiti de Paun!!


Si incepe sa se jeleasca, iar Simona, ca sa rada, ii pune piedica lui Chouji ce tocmai trecea pe acolo, si asta cade in genunchi in fata lui Mada, parand ca o cerere in casatorie. Toata lumea din platou "uuu!!..". Iar Mada inca se jelea dupa un prost, retardat, cretin, gagicar, handicapat ( daca mai continui asa mult primesc eu o amenda, da' pai aia din emisiune?? ) , si Chouji nu stia ce s-a intamplat.Si ca sa se ridice, ii ia mana lui Mada. Si.. Ino proasta!


Ino: Chouji, felicitari! Mada, accepti sau nu?


M: Ce sa accept?


I: Pai Chouji te-a cerut. Accepti, sau nu?


Si Mada lesina.


C: Deci.. O sa o trezim noi pana la urma.. Dar deja am trecut cu doua ore peste program, si am intarziat un anime misto, asa ca ne revedem si data viitoare la "Stiri si fite pe TV", unde noi vom face in continuare fite, si va vom prezenta cele mai mari bombe din lumea "Naruto"!


~~~ Emisie incheiata ~~~

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Deci sa nu va luati de mine ca l-am jicnit pe Paun in emisiune.. Daca vedeti cum il injur in realitate, ceea ce ati citit este un nimic. Poveste trista, recenta.. * lacrimi *


Nu stiu cand o sa pun urmatorul capitol, dar sper ca acesta v-a placut, si scuzati absenta. ( Paun, lenea si cheful au fost motivul absentei mele )
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Apr 2014, 20:54

Deci a fost mortal, poeziile au fost preferatele mele!!!Cat despre Paun nu pot spun dacat ca nu il mai recunosti dupa ce iese din mana mea.... ori cum acum nu pot sa spun decat:NEXT! NEXT! NEXT!!!!
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Asss10Stiri si fite pe TV - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Apr 2014, 21:04

Doamne Mada e criminala :)) 
Mada: YAOI!! YAOI!! Uite (iertati-ma nu stiu ce vorbesc)-i!!

Lol :)) 
Astept next-ul
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Mier 30 Apr 2014, 22:18

Lol, mor aici =)))
Sus In jos
Arcana Julia
Chūnin
Chūnin
Arcana Julia

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in camera din casa mea, pe scaunul din camera mea,in fata calculatorului de pe masa mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 889
Puncte : 930
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : anime-urile,desenatul,cititul,muzica si cam atata...cred
Stare de spirit Stare de spirit : in general buna

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Mai 2014, 20:15

Fain capitol :))) Aştept next. ( nimic alteceva de zis sau comentat).
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iun 2014, 18:52

~~~ Inapoi in platou~~~


C: Ok, deci, dupa toata agitatia de ieri, in sfarsit ne-am potolit. Mada pana la urma s-a trezit, insa Chouji a avut de dat niste explicatii. Pana la urma, am dat vina pe Naruto. Astazi, v-eti fii alaturi de noi la un concurs. Ce concurs, si despre ce e, si ce se va intampla in el -


Regia: Te-ai repetat! 


C: O sa fiu la fata locului!


~~~Cand a ajuns China la fata locului~~~


China era in fata unei scene, deasupra careia era un panou mare, inscriptionat cu "Miss Konoha". 


C: Deci, incepe Miss Konoha!


Prezentatoarea era Shizune. Sta, si incepe sa trancaneasca. Reguli, pedepse, premii.. De toate.


Shizune: Cea care va castiga concursul va primi drept premiu o excursie cu toate cheltuielile incluse pe Muntele Ramen. Atentie: doar fetele au voie! Baietii care vor fi prinsi,  vor trebui sa petreaca o noapte intr-o casa bantuita cu Capitanul Yamato!


Liniste in sala, apoi susoteli multe.


~~~ Intr-o cabina de proba ~~~


Naru: I'm sexy and I know it!


Mno, era imbracat ca o fata. Se machia, si avea parul lung. Intra Simona ca a trimis-o China sa-i aduca perechea de cercei, si il vede pe Naruto. Asta sare ca arsu', si o implora pe Simona sa nu-l dea in gat, ca-i e frica de Yamato, si de-astea


Simona: Ba, nu te spun. Da' cu o conditie: imparti premiu' cu mine!


N: Cee??!! Nici gand!


S: O, China!! Naruto s-a -


Si Naruto o saruta pe Simona ca sa taca :P


Narator: Opa! Naruto, ce mama dracu' cu ma-ta faci?!


Si o lasa pe Simona in pace, si se inteleg in legatura cu concursu'


~~~In platou ~~~ Sport ~~~


Era Mada in blugi si tricou, pe o canapea, cu o bere in mana, si se uita la football pe ecranu' mare. Zici ca era un baiat, zici ca era tac-su. Observa ca o filmam.


M: Deci, cum toata atentia este indreptata asupra concursului de Miss, nu avem altceva "sportiv". Poate Day-Pui la meteo, da' eo la sport: nema.


~~~ Meteo ~~~


Era Daiana in pijamale, si butona telefonul. Cred ca era pe facebook, insa la cat de interesata era.. Sigur vorbea cu roscatu'. Era rosie in obrji. Ne observa


D: Hei, sorry, n-am prognoze. Daca e, reveniti la monden, sau monden in afara Konohai, ca eu nu.


~~~ Unde mama naibii ma duc eu acum?? ~~~


Simi: La mine!! Am eu stiri!!


~~~ Stiri si fite in afara Konohai ~~~


S: Hei, lume! Prima stire a serii este ca Orocchimaru a avut o nunta cu tipa de pe mess! De la fata locului raporteaza Sakura


~~~La fata locului~~~


Ino: Hei, lume! Da, chiar asa! Ma aflu aici alaturi de Orrochimaru si sotia sa. Orrochimaru, ai ceva sa ne spui?


O: Vreau doar sa spun ca sunt extrem de fericit, si ca nu voi mai face rau de acum in colo.


Sotia: Ce face, ma?! Adica eu te-am luat pentru ce esti malefic si tu nu vrei sa mai faci rele?!




O: Pai da' tu ce vrei?


S: Sa fii rau!


O: Nu!


Ino: Chestia asta o sa dureze ceva.. Va las in continuare cu Simona!


~~~ In platou ~~~


Era Simona care ghida din nou o macara, dar de data asta, la volan, era un profesionist. Tot o fantana de marmura atarna de clestele macaralei. Usor, usor, o pun pe niste tevi, era canalizare, sau ceva, acolo. Oricum, au pus-o ca sa meagra. Apare Mada si apasa un buton, iar din acea fantana rasare ciocolata! E o fantana cu ciocolata in platou! Mada se apropie sa guste, cand, de nicaieri, rasare Day si sare in fantana.


M: Asta-i razboi!!


Apoi sare si ea in fantana si se bate cu Daiana pentru ciocolata ce era la discretie.


Simi: Ei, vesti de ultima ora! In timp ce China e ocupata cu Miss Konoha, iar Mada si Day se cearta pe ciocolata din fantana, o voi prezenta eu. Se pare ca.. Orrochimaru si sotia sa, proaspat casatoriti, au divortat!


M: Adica? 


D: Cum vine asta?


S: Au prea multi bani si-i arunca pe fereastra!.. Sa-i doneze!


M: Ma rog.. Deci, cum a durat atata de cand a inceput emisiunea si nu am luat nici o pauza, in continuare avem PUBLICITATE!!


~~~ Pauza ~~~


.


.


~~~ In platou ~~~


M: Deci, China chiar este atrasa de chestia aia cu Miss-u'! Simona s-a dus sa faca niste cercetari legate de nus' ce stire, iar Day inca face baie in fantana.. Asa ca va voi prezenta eu urmatoarea stire:


In platou: "cum??".


M: Mno, cam asa. In platou il avem invitat pe Shikamaru, dar si pe Mirela, sora mea, care i-a dat testu'.


Si in platou apar Shikamaru si o piticanie de 6 ani ce seamana enorm de mult cu Mada.


Mada: Deci, Shikamaru, e adevarat?


Shika: Mda.. Da' cum??


Si incepe sa se jeleasca


Miri: Daca tu esti prost si nu stii sa-mi faci testu'!.. Eu stiu! Toti stie inafara de tine!


Mada: Mirelo, toti stiu, nu "stie".


Shika: Am picat un test pe care l-a facut un copil mic ce habar n-are sa vorbeasca corect!!


Si se jeleste si mai tare.


Mada: Ba, Mirelo, zi drept: ce test i-ai dat?


Si Mirela ii da lu' Mada o foaie scrisa in creioane colorate, cu litere mari de tipar facute aiurea


Mada: << TEST CUM O STII PE MIRELA


1. CUM SE NUMESTE CAINII LU MIRELA
2.CE II PLACE MIE SA MANANC
3. CE JOC EU CU MADA NOAPTEA CAND VINA MAMA ACASA>>


Mada sta putin, si incepe sa rada. Tot platoul rade, Shikamaru plange, si Mirela mai are putin si plange ca ea crede ca lumea rade de ea.


Miri: Nu radeti de mine!!


Mada: Nu radem de tine, desteapt-o!


Miri: Nu sunt desteapta!




Mada: A, atunci esti proasta! Bine ca ai recunoscut singura!


Miri: Nu sunt nici proasta!!


Si Miri incepe sa dea in Mada. Da' Mada se enerveaza si ii da un capac


Mada: Jet de aici, iertati-ma nu stiu ce vorbesc!


Miri: Tu esti iertati-ma nu stiu ce vorbesc, nu eu! Tarfo!


Si se iau la bataie.. Bine ca nu poate CNA-ul sa ne amendeze pentru asta datorita Chinei.


Shikamaru iese din camera, la fel si Miri si Mada ce inca se bateau.


Simi: Bun, deci mi-am terminat treaba cu investigatu'. Mai departe - 


Si se uita la Day care tot butona telefonu', si facea un zgomot tampit rau de tot, ce o scotea pe Simi din sarite. Deodata, Kiba trece pe acolo.


Day: Kiba-kun, uite! Nu-i asa ca-i draguta pisica asta?!


Si Kiba se sperie


K: Aaahh!! Mata!!!


Si o ia la fuga ca prostu' prin platou, si aluneca pe gresia de pe jos, cazand in c*r. Pardon! Scuzati-ma! In fund.


Simi isi ia privirea de la cei doi, apoi, cand sa continue ce avea de zis, observa ca cineva era langa ea si zambea pana la urechi la camerele de filmat. Era imbracat in niste haine de spate si avea o freaza linsa. Simi se sperie si ii da una, asta cazand, dar ridicandu-se la comanda.


Simi: Tu esti dubios!


Tipu': De unde imi stii prenumele?


Simi: Ce face, ma?


Tipu': Pai m-ai strigat pe prenume!


Simi: Aham. Si umele tau de familie care e? "Personaj"?


Tipu': Da' de unde stii?


Si Simi incepe sa rada. Da' un ras d-ala aurolac cand nu stie ce se intampla. Si o iau durerile de burta de la atata ras, si se aseaza.


Day: Paza!!


Si vin tipii aia, saracii, care trebuie, de fiecare data, sa aduca mobila pe care o arunca baba Tsunade pe geam, inapoi in birou. Si il iau aia. Dar, cand sa faca un pas, cade un birou fix in fata lor.


Unu' din aia doi: Nu din nou!


Si iau amandoi birou' pe sus, si il pun pe "Dubi" pe birou, apoi l-au carat pana in birou la Tsunade. Unde si-a primit bataie ca i-a atins sanii babei.


Apoi intra Mada inapoi in platou. Avea niste vanatai, da' era ok in rest.


Mada: Ok, deci hai sa terminam, ca am depasit cu 5 minute programu'!


Apoi vin Mada, Simi si Day in fata


M&D&S: Ne vedem si data viitoare la "Stiri si fite pe TV"!


Day: Unde noi va vom prezenta cele mai tari stiri din lume "Naruto"!


Simi: Si vom face in continuare fite!


Mada: Ne vedem!


~~~ Transmisie incheiata ~~~
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Joi 19 Iun 2014, 23:19

Deci testul lu-i shikamaru a fost tare cool ( ce-i drept nici eu nu stiu sa-l rezolv  lough ) in orice caz astept next.
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Dec 2014, 15:06

~~~ In platou ~~~

Mada: Hei, lumee!! China este din nou plecata cu emisiunea, asa ca eu am ramas sa fac prezenta. 

~~~Meteo~~~

Day: Aici! Prezenta, si gata sa va dau noile prognoze!!

~~~Stiri si fiti in afara Konohai~~~

Simi: Si eu sunt prezenta!! 

~~~Sport~~~

M: Ok, deci hai sa ne ocupam deprima stire a serii.

"Lee isi doboara propriul record la prins pesti cu sulita"

M: De la fata locului, raporteaza Neji

~~~Intr-o zi o sa-mi dau demisia.. Da', pana atunci, suntem la fata locului~~~

Neji: Suntem aici cu Lee care este mandru ca si-a doborat propriul record la prins pesti cu sulita. Lee ce ne poti spune?

L: Nu pot sa cred! Am prins 100 de pesti in 2 minute!

Apoi Lee incepe sa faca flotari cu un deget. Lui Neji incep sa-i arda ochii, apoi il loveste pe Lee si acesta cade.

N: Sange-fierbinte, ne faci echipa de ras!

~~~Meteo~~~

Day: Cum Mada nu mai are stiri sportive, am fost lasata sa va spun prognoza meteo.

In spatele lui Day, pe ecran, apare harta lumii ninja. 

D: Cum vedeti, nimic nu este iesit din comun. In Suna ninge, in Nor e canicula, in Konoha e vreme moderata, iar, in rest, este cald si bine.. Si in Ploii este seceta. 

~~~Stiri si fite inafara Konohai~~~

Simi: Ok, acum este si vremea ca eu sa va spun o stire bomba! Dupa ce mi-au ars ochii cand l-am vazut pe Lee facand flotari, si, dupa ce am ascultat prognozele total iesite din comun ale lui Day, a venit randu meu sa va fac sa spuneti "whaat?!".

"Tsukikagele o cere pe Tsunade-sama in casatorie, insa Jiraya se opune"

Publicul: Whaat?!

S: Exact ce ati auzit! Avem surse care ne spun ca intre Jiraya si Tsukikage a iesit o bataie. Deocamdata, nu avem prea multe informatii, asa ca vom reveni. Publicitate!

~~~Publicitate~~~
.
.
.
~~~Inapoi in platou~~~

Mada: Daiana, iesi naibii din fantana aia!!

D: De ce??

S: Pur si simplu, se presupune ca noi sa mancam de acolo

D: Pai si?

M: Nu putem sa facem asta daca tu faci baie acolo!

D: Asteptati sa ies

S: Am vrea, da' tu nu iesi de acolo. Abia ai fost convinsa sa iesi si sa te pregatesti pentru meteo. In puii mei!

M: Poate ca ar trebui sa mergem sa vedem cum decurge Miss Konoha.

~~~ Miss Konoha~~~

C: Hei, doamnelor si domnilor! Aici la Miss Konoha, tocmai ce se desfasoara proba de -

Shizune o striga de urgenta pe China sa o ajute la ceva, iar aceasta arunca microfonul si fuge la Shizune.

Mada vine si ia microfonul.

M: Mdea, hai sa urmarim.

Sakura defila usor pe podium, imbracata intr-o rochie visinie, cu un decolteu care ii lasa la iveala sanii extrem de turtiti si scosi cu forta afara. Paseste pe niste toace de 15 cm, apoi se impiedica si cade, venind pe burta. Rasete in sala.

M: Asta sigur nu o sa castige concursul

Sakura: Nu-i adevarat!!!!! O sa va bat pe toate! Eu merit sa fiu Miss Konoha!!

China ( de pe scena ) : Garda!! Luati-o si linistiti-o!

Apar doi bodyguarzi si o iau pe Sakura. Aceasta incepe sa se zbata, insa nu face fata, asa ca cedeaza. O dau jos.

Pe scena apare o fata noua, necunoscuta. Era roscata, si avea ochii albastrii deschisi. Era machiata natural, si purta o rochie neagra cu sclipici, de gala, pe sanii total umflati cu pompa.

Tipa: Hei, toata lumeaa!! Eu sunt Maya!

Face o pirueta, iar juriul format din Jiraya, Itachi si Kakashi-sensei ii dau notele maxime.

~~~In platoul Stiri si Fite pe TV~~~

Simona: China inca e la concurs, iar Mada ii tine locul Chinei ca reporter de la fata locului. Day e data disparuta. DIN NOU!! Macar a iesit din piscina. Asa ca, dupa publicitate, voi avea sa va spun cele mai noi barfe din Konoha.

~~~Publicitate~~~
.
.
.
~~~Inapoi in platoul Stiri si ite pe TV~~~

"Sakura - depresie dupa Sasuke"
"O noua fata din Konoha inselata"

Simona: Dupa ce a aflat ca Sasuke-kun a murit, a rezistat cu greu. Insa, dupa ce a fost eliminata de la Miss Konoha, nu a mai rezistat. Apropiatii acesteia ne spun ca a intrat intr-o depresie grava! De la spitalul la care se afla Sakura Haruno raporteaza Shino!

~~~Spitalul Konoha ; Salonul Sakurei~~~

Shino: Sakura, cum te mai simti?

Sakura era pe scaun, intr-o camasa de forta, legata de scaun si cu un calus la gura. Se tot misca, probabil vrand sa scape. Sau doar avea nevoie la toaleta.

Shino: Sakura, daca nu zici nimic, cei de acasa nu vor intelege ce vrei sa transmiti.

Simi: Shino.. SCOATE-I CALUSU' DE LA GURA!!!!

Shino il sa jos, iar Sakura incepe sa tipe.

Sakura: Idiotilor!! Nu o sa mai gasiti o frumusete atat de mare ca mine! Eu sunt speciala! Sasuke-kun era al meu! Trebuia sa ne cuplam! Trebuia sa avem copii! Mi l-ati omorat, si o sa ma omorati si pe mine!!

Simo: Mdaaaaa...... poti sa i-l pui la loc.

Shino se comformeaza, apoi ii da una ca sa nu se mai miste.

~~~Inapoi in platou~~~

Simona: Se pare ca o alta fata din Konoha a fost inselata! A doua oara pentru ea, Hinata a decis sa-l lase de tot pe Naruto. Insa acesta, in necomformitate cu ceea ce spera Hinata, l-a durut la bascheti, si si-a continuat viata. Hinata i s-a alaturat Sakurei la camasa de forta. Verisorul acesteia nu a apreciat prea mult ideea, asa ca l-a batut pe Naruto.

Simona se opreste pentru o secunda, si incepe sa rada ca o psihopata, apoi sa se agite prin platou.

Simona: Cretinule! De ce ai facut asta? Pe Naruto?! Nu aveai altceva de facut?!

Regia: Am.. Simona.. Nu crezi ca esti cam prea afectata?

Simona tace. Isi da ochii peste cap, apoi se aseaza pe canapea, incepand sa-si maseze tamplele.

Simona: Bagati publicitate..!

Regia: Inca nu este timpul sa -

Simona: PUBLICITATE!!!!!

~~~ Publicitate~~~
.
.
.
~~~Inapoi in platou~~~

Nimeni.

Am.. ALOO!! Cineva?? Frate, avem o emisiune.. Nu cred ca e cazul sa stam cu luminile stinse..

Femeia de serivici ce tocmai aparuse: Nu mai e ninemi. Au luat pauza de sezoane. O sa fie difuzata Miss Konoha, si d-asta. Se intorc peste cateva luni.

~~~Transmisie incheiata~~~

____

Hei, scuze pentru intarzierea de cateva luni, lol :))))


Ultima editare efectuata de catre MayJin in Dum 04 Ian 2015, 13:23, editata de 1 ori
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Asss10Stiri si fite pe TV - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Ian 2015, 17:47

Bună, bună.
Ioi.. Nu ai idee cât de mult mai distrat :))
Nu am mai avut o dispoziție așa bună de câteva zile. 
Îți mulțumesc pentru anunț. Chiar ai făcut bine că mi-ia dat acel chat azi.
Sper să mă anunți în continuare.
Sus In jos
SimoSim12
Genin
Genin
SimoSim12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Buchen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 51
Puncte : 62
Reputatie Reputatie : 7

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Dum 11 Ian 2015, 00:56

LoL, am picat de pe scaun de ras!!!NEXT!!!
Sus In jos
MayJin
Genin
Genin
MayJin

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Daegu
acebook acebook : Mădălina-Georgiana Grosu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 290
Puncte : 323
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, babe
Stare de spirit Stare de spirit : jungshook

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iun 2015, 18:06

~~~Pe platourile Miss Konoha~~~

Shizune: Datorita vremii neprielnice de afara, am fost nevoiti sa ne mutam intr-un platou. Toate participantele au fost din nou adaugate in concurs, pana si Sakura-chan, care si-a revenit subit din depresie dupa ce a aflat ca a fost din nou adaugata. Emisiunea "Stiri si fite pe TV" a luat o mica pauza de sezoane pana cand competitia se va termina. Reamintim ca juriul este format din Uchiha Itachi-kun, Hatake Kakashi-sensei si Jiraya Ero-senin. Vom incepe cu o prezentare a concurentelor!

Pe scena incepe sa defileze Sakura, iar pe ecranul mare din spate apar diverse poze de la o sedinta foto. Purta o rochie rosie cu sclipici, lunga, crapata. Urmeaza Maya, apoi Ino, Hinata, TenTen, Temari.

Mada statea in culise si gesticula nervoasa la cameramanul care se tinea dupa ea. Purta o pereche de colanti negrii si un pulover alb, cu gaurele. Avea parul aproape de umeri, tuns bob asimetric. La un moment dat, il loveste pe tipu' cu microfonu' care trece prin spatele ei, si se aude un scartait prelung in sala. 

Simona era in camera de proba a Mayei, organizand toate fardurile si hainele si cautand tot felul de modele de machiaje pe net, in timp ce asculta openinguri din anime. Purta o pereche de blugi albastrii si o bluza verde, decoltata. Era tunsa aproape de umeri, cu suvite roscate si blonde.

China se zbenguia de colo-colo, ba cu hartoage, ba cu microfoane, ba se batea cu baiatul cu luminile ca sa le aseze cum vrea ea. Purta o fustita mini de piele neagra, o camasa alba, descheiata la primii nasturi, si un dres de matase, negru.

Day inca se balacea in fantana cu ciocolata. Fericirea era mare.

~~~Prima proba - cultura generala~~~

Shizune: Acum ca toate concurentele au defilat pentru prezentare, vom incepe cu prima proba, cea de cultura generala.

Cele 8 concurete s-au aliniat in fata, iar lui Shizune i-au fost aduse niste plicuri. Il desface pe primul si se duce langa Sakura.

Shizune: Sakura-chan, care este capitala Frantei?

Saku: Paris

Shizune: Cat fac 2x2?

Saku: 4

Mada: ( din culise, cat sa auda decat cei care erau langa ea ) Sakura a fost marcata rau de tot de tipu' ala care s-a asezat pe ea la cinematograf.

Shikamaru: ( trecea pe acolo si a auzit din greseala ) De ce s-a asezat pe ea?

Mada: Credea ca scaunu' e liber .

Shizune: Maya-san, cat e radical din 4?

Maya: Placinta?!

Shizune: Orasul modei?

Maya: Afganistan

Shizune: Ino-chan, cat face 10 impartit la 10?

Ino: 1

Shizune: Ce fructe da parul?

Ino: Noua ne cresc fructe in cap?? :O

S: Hinata-chan, cat face 13+1 ?

Hina: 14

S: Cand ingheata apa?

Hina: E o intrebare capcana?

S: TenTen-chan, cate anotimpuri are anul?

TenTen: 5?

S: Daca ai un mar, si Neji iti mai da unul, cate mere ai?

TenTen: Neji are nuci, nu mere.

China: ( cocotata pe un stalp ) Adevarat zice ea!

S: Temari-chan, cu ce viteaza poate lua un shuriken curba?

Temari: Nu stiu, eu folosesc evantaie.

S: 1+1 ?

Temari: 3?

~~~Pana de curent~~~

Mada se duce dupa lumanari. Incurca debaraua cu camera Mayei. Acolo, Naruto si Simona vorbeau. In camera era lumina.

Mada: ( confuza )  De ce aici e lumina? De ce Naruto e imbracat in Maya?

Simi&Naru: (surprinsi) de ce esti aici?

Mada: (proceseaza) 

Simi: Mada, eu..

Mada: Stai cu Naruto?

Liniste.

Simi: Nu. Uite.. Ti-am ascuns ceva -

Mada: (Tipa ) Ai facut ce?? De cand imi ascunzi tu mie chestii??

Naru: Eu i-am cerut sa nu spuna la nimeni.

Mada: Deci ma tradezi pentru Naruto??

Simi: Il ajut sa castige "Miss Konoha". L-am descoperit cand se chinuia sa arate ca o fata. S-a milogit de mine sa nu-i spun Chinei. Si i-am spus sa imparta premiul cu mine, daca castiga. Asa ca am decis sa-l ajut.

Mada: ( Sta si se gandeste. Ofteaza. ) O sa va ajut.

Simi: Serios??

Mada: Mda.. >> Da' porniti curentul. 

Naru: Cum poti sa ne ajuti? Simona ma aranjeaza.

Mada: N-am suferit-o niciodata pe Sakura.. In plus, vreau sa mananc ramen pe gratis. ( se uita la Simona ) Simo, o sa-ti dau un mesaj cand sa pornesti curentul. Pana atunci, sa nu te apropii de instalatie.

Mada iese din camera si de duce la debara. Ia lumanari. Le aprinde. Se duce in camera cu rezultatele primei probe. Termina treaba acolo, apoi ii trimite mesaj Simonei.

~~~Finalul primei runde~~~

Shizune: Ne pare rau pentru pana de curent, insa s-a reparat repede. Avem rezultatele. Rugam fetele sa se intoarca pe scena.

Sakura, Maya, Ino, Hinata, TenTen si Temari vin pe scena.

Shizune: Si cea care va fi eliminata este..

Sakura era sigura pe ea, Maya era paralela, iar restul se temeau de rezultat.

Shizune: Sakura!

Sakura (uimita, incepe sa planga si sa se traga de par): Nu-i adevarat!! Nu pot eu! Nu eu!! O sa va omor pe toti!! Eu merit sa castig Miss Konoha!! Nu ele!! Ele sunt urate cu spume! Eu sunt cea mai frumoasa din lume!!

Sakura este luata pe sus si dusa la inchisoare pentru ca a sarit pe Shizune si a batut-o. Shizune a fost luata de ambulanta, iar a doua runda s-a desfasurat a doua zi.

~~~A doua zi~~~A doua proba~~~

China: Cum Shizune a fost internata in spital pe o perioada nedeterminata de timp, toti cei din echipa au decis sa ii tin eu locul.

In culise, directorul general era batut si legat de un stalp, cu un calus la gura, pe el fiind agatata o pancarda pe care scria "EXEMPLU PENTRU CINE O CONTRAZICE PE CHINA".

China: A doua proba este reprezentata de proba de gatit, in care participantele vor trebui sa pregateasca o salata de fructe.

Se duce langa o masa care era pe scena.

China: Pe aceasta masa sunt toate ingredientele din care fetele vor avea voie sa aleaga.

Maya, Ino, Hinata, TenTen si Temari isi fac aparitia, isi iau de pe masa ce au nevoie, apoi se duc fiecare la masutele lor, si incep sa prepare salata. Mada trece pe la fiecare si le pune cate o sticluta cu zahar vanilat.

Dupa 10 minute, ceasul suna si anunta ca timpul a expirat. China ia din nou microfonul si se duce in mijlocul scenei.

China: Acum, dupa ce fetele au terminat salatele, juriul va veni si va degusta fiecare salata in parte.

Kakashi se duce la salata lui Ino, si o gusta. La nici cateva secunde dupa, lesina, vanat la fata. Tot platoul se impacienteaza. China cheama ambulanta, si il duce pe Kakashi la spital.

~~~Cu vreo 15 minute inainte~~~

Mada este strigata de Kiba sa aduca sticlutele cu zahar vanilat. Mada le ia tavita de pe masa din camera cu recuzita. Se asigura ca nu e nimeni pe hol, si scoate din sutien o sticluta mica, asemanatoare cu cele cu zahar. Scoate eticheta de pe sticluta din tava pe care scrie "Ino", si o lipeste pe sticluta scoasa din san. Apoi se duce si imparte sticlutele.

~~~Inapoi in prezent, pe platourile de filmare~~~

China: Si cum Kakashi-sensei a fost dus de urgenta la spital cand a mancat din salata otravita a lui Ino, aceasta a fost descalificata. Maine va avea loc a 3-a proba, cea a costumelor de baie. Tot maine vom afla si cine va fi inlocuitorul lui Kakashi-sensei.

~~~In cabina Mayei, dupa proba~~~

Simona se juca CandyCrushSaga pe telefon. Naruto se chinuia sa-si dea jos stratul de machiaj de pe fata. Mada apare in camera, si incuie usa.

Mada: Bun. Sakura si Ino sunt out. Mai raman Hinata, TenTen si Temari. Maine e proba costumelor de baie.. Ce facem?

Simona: Pai o scoatem pe Hinata. S-ar putea sa fie singura ocazie. Inlocuieste-i costumul de baie, fa ceva.

Mada: Da' tu nu stii altceva decat sa te joci pe telefon? Ca-mi bag acum ceva in jocu' tau! Pune mana si aranjeaza-l p-asta!

Iese nervoasa din camera. Simona da din umeri si joaca in continuare.

Naru: Aolo, Simono, mi-ai dat cu trafaletu' pe fata, acum trebe sa aduci si smirghelu' ca sa dau jos tot fondu' asta de ten. 

Simona: Ghinion de nesansa

Naruto termina intr-un final cu machiajul, si se duce spre Simona. Se apleaca la ea si o saruta.

Naru: Vrei sa fi iubita mea?

~~~Proba costumelor de baie~~~

China era pe scena, imbracata intr-un costum de baie portocaliu, ce ii scotea formele in evidenta. Face o pirueta, si cei din sala incep sa aplaude.

Mada vine in fuga, si ea intr-un costum de baie, albastru inchis, acoperindu-si sanii medii, spunandu-i Chinei ceva la ureche, apoi fuge inapoi in culise.

China: Se pare ca Hinata a renuntat la concurs, dupa ce si-a incurcat sutienul de 110C cu unu cu cupa de 80B. Cum? Chiar nu stiu. Sa fi chior si sa nu vezi. Se pare ca aceasta runda va continua fara Hinata. Cine va dori sa o inlocuiasca, va fi rugata sa sune la numarul de telefon 0722.222.222. In continuare, se pare ca (,) Capitanul Yamato il va inlocui pe Kakashi-sensei ca jurat.

Fetele incep sa defileze, imbracate in costume de baie. Maya purta un costum negru, TenTen unul galben, iar Temari unul rosu. Publicul incepe sa aplaude si sa fluiere la vederea trupurilor aproape goale, cu forme pline. 

China: In continuare, fetele vor trebui sa mimeze o zi de plaja. Vor trebui sa se joace cu o minge de plaja.

Mada vine in fuga, acoperindu-se cu mana, aruncand o minge de plaja in capul lui Temari, apoi fugind inapoi. 

Fetele incep sa se joace, sa rada, sa se distreze. Maya primeste una in fata de la Temari, si cade pe spate. Se ridica repede, ia mingea, si o loveste inapoi pe Temari, care cade peste Tenten. TenTen incepe sa se vaite, sa tipe, si sa se planga ca o doare piciorul. China pune pauza probei.

China: Ce **** mea aveti toti?! La sfarsitul fiecarei zile trebuie sa ajunga unu' la spital! Daca n-as stii, as zice ca cineva regizeaza totul!

Tresare deodata, parand ca si-a dat seama de ceva.

China: Ia stai....

Simona&Mada (erau in culise, se uitau pe ecran la tot ce se intampla pe scena): Ne-au prins!..

China: Chiar te doare atat de tare? Sigur nu poti sa mai mergi?

China incearca sa o ridice pe TenTen, insa aceasta incepe sa tipe si sa urle de durere.

China: Ok, ok, te ducem la spital!

Simona si Mada rasufla usurate.

Mada: Asta a fost un accident. Chiar nu stiam cum sa scap de TenTen. Parea sa castige, se descurca mult prea bine.

Simona: Pai da' nu suntem noi norocosi? 

China: Mda.. TenTen nu va mai putea participa. La proba asta e egalitate intre Maya si Temari.

~~~In cabina lui Maya~~~

Mada: Bai, deci.. Lol. Chiar nu ma asteptam. Naruto, ce !@#$% a fost in capul tau? Trebuia sa ma lasi pe mine sa rezolv. Puteau sa te dea afara. Ti-a dat cu mingea in cap.. Ce prostie! Pentru asta trebuia sa lovesti inapoi? de cate ori nu mi-au dat mie cu mingea in fata.. Si erea o minge de fotbal, lovita de un baiat! Pe bune.. Fii mai atent!

Observa ca Naruto nu o asculta, si ca e extrem de aproape de Simona.

Mada: Voi sunteti impreuna?

Naru&Simi (tresar): NO!

Mada isi da ochii peste cap si pleaca facandu-si cruce.

Simona: Crezi ca ar trebui sa-i spunem?

Naru: Nu inca.

Naruto se apropie de Simona si o saruta.

~~~Pe platouri; ziua 4~~~

China: Day este data disparuta. Ultima data cand a fost vazuta a fost acum 2 ore, in fantana de ciocolata. Are parul brunet, ochii verzi, si alte chestii pe care nu le mai insir. Cine a vazut-o este rugat sa sune la numarul 0722.222.222, sau sa vina aici cu ea. Politia il cauta pe roscatul ei, care se presupune a fi principalul suspect.

China purta o camasa alba, si avea o foarfeca in mana. Parul era prins in coc. Recuzita mima un salon de coafor.

China: Inlocuitoarea Hinatei  va fi Karin, dupa o multime de insistente.

Fetele incep sa apara una cate una.

China: Dupa cum bine cred ca v-ati dat seama, proba de astazi consta in crearea unor coafuri. Singura diferenta va fi, insa, ca fetele si le vor crea SINGURE. Vor avea la dispozitie o ora. Incepem!

~~~In culise~~~

Mada: Chiar crezi ca Naruto o sa reuseasca?

Simo: Ar trebui. La cate peruci a stricat..

***Imagine cu garderoba lui Naruto, plina  de peruci ciopartite***

Mada: Daca stii cat de greu a fost sa o fac pe China sa imi spuna care e urmatoarea proba.. (isi aminteste si se cutremura)

~~~Pe platou~~~

Temari: (tipa)

China: Ce ai, femeie, de te crizezi?

Lui Temari incepuse sa ii arda parul. A scapat pe jos sticla de fixativ, si a inceput sa alerge pe scena. Lee vine si ii arunca o galeata cu apa in cap, scapand si galeata, lovind-o.

Mada: (vine si ii da una) Cat de idiot sa fi?! 

Jiraya se ridica de pe scaun si se preface ca vrea sa-l ajute pe Lee, insa se uita sub fusta lui Mada. China ii da una si ii trimite pe amandoi la loc.

Ambulanta ajunge dupa 10 minute, dar parul lui Temari era fara speranta. A inceput sa planga si au legat-o in camasa de forta.

China: (ia sticla cu fixativ si se uita la ea) Poate ca nu trebuia sa cumparam produse expirate.. (isi da seama ce a spus, apoi o arunca in spate si se face ca nu s-a intamplat nimic).

~~~In afara cladirii~~~

Mada, Simona si Maya au iesit la un suc, "ca fetele".

Maya: Deci zici ca fixativul nu a fost ideea ta?

Mada: Nu, noi doar te-am pregatit pe tine. Eu ii tocisem foarfeca lui Karin, si ii inlocuisem spuma de par cu frisca, dar se pare ca nu le-a folosit.

Simo: Atunci fixativul lui Temari?

Mada: I-am intrebat pe Shikamaru si Choji. Au zis ca China a alocat multe fonduri pe haine, si mai nimic pe recuzita, asa ca au luat din ghena unui supermarket. 

Simo: Da, dar de ce i-a luat foc parul?

Maya: Poate ca cineva incearca sa saboteze.

Mada: Cum a aparut Karin, au inceput incidentele. Poate ca ea a vrut sa o scoata pe Temari din joc.

Maya: Ar trebui sa-i spunem Chinei.

Simo: Daca o sa ii spunem Chinei, o sa intre la banuieli. Poate ca acum e Karin, dar in celelalte dati am fost noi.

Maya: Ar trebui sa facem un plan ca sa scapam de ea, fara sa fim banuiti.

Mada: Ma simt ca in filmele cu James Bond. Eu m-am carat, vreau sa fac o baie si sa ma gandesc.

~~~A cincea zi~~~

China: Multumim tuturor celor care ne-au spus ca Day se afla cu Sasori se afla in public si ne urmaresc.

China purta o rochita scurta din CD-uri. Mada, imbracata intr-o fusta si  o bustiera din carti de joc, vine si ii da Chinei un plic. China il desface si il citeste.

China: Astazi este ultima proba. Fetele vor trebui sa arunce la tinta in timp ce poarta una din costumatiile lui Lady Gaga.

Maya purta un costum dintr-o piesa din piele alba, si pantofi cu platforme, fara toc. Arunca la tinta, apoi se retrage. In urma ei, apare Karin. Purta o rochie ce mirosea a carne de la o posta.

~~~Mada si Simo discutau in culise~~~

Simo: O rochie de carne? Pute

Mada: De fapt, era -

Choji: Daca mai sta mult cu aia pe ea, o sa sfarseasca mancata de caini.

Choji arata cu degetul spre Kiba care se chinuia sa-l tina pe Akamaru sa nu sara pe Karin.

Neji: Mai bine defila in ***** goala, ca mirosea mai bine decat rochia aia.

Shino: Imi deranjeaza gandacii.

Kiba: (abia se chinuia sa il mai tina pe Akamaru) Nu, Akamaru, baiete! Pute a wc nespalat si a carne stricata! De ce te atrage mirosul?

Simo: (in soapta) Cu ce ai dat?

Mada: (tot in soapta) Am spalat carne veche din pubela Chinei in wc-ul lui Naruto, apoi am umplu sticluta de parfum a lui Karin.

~~~Pe scena~~~

Kiba l-a scapat pe Akamaru.

Karin: (tipa si fuge) Stiam ca pana la urma se va gasi cineva sa imi aprecieze parfumul, dar nu vreau sa fiu mancata!

China: Cum Maya e singura concurenta ramasa in joc, ea este Miss Konoha!

Mada si Simo bat palma.

Se aude o muzica de fundal cu mult bass, cad confetti din tavan, artificii si fum colorat peste tot, iar Mada si Simi o incoroneaza pe Maya, ii pun banderola pe care scrie "Miss Konoha", si ii dau un buchet de flori.

Maya: (se preface emotionata) Va multumesc! Va multumesc foarte mult! Chiar nu ma asteptam sa castig! (Simo si Mada se uita una la alta gen: "minciuna") Ati fost cu totii niste minunati!

Karin: (vine pe scena, ii ia florile lui Maya; avea rochia sfasiata) Am inlocuit fixativul lui Temari cu foc, si i-am turnat gaz in cap in timp ce dormea! I-am distrus lui Maya rochia ei din baloane, si tot nu am castigat?!

Mada isi aminteste ca ii spusese Simonei sa ii dea lui Naruto rochia din baloane, si ca se enervase atunci cand l-a vazut in costum.

Itachi: Deoarece ai recunoscut ca ai fraudat concursul, esti arestata!

Karin o ia la fuga spunand ca nu o vor prinde, insa s-a impiedicat si si-a rupt o unghie, asa ca au bagat-o la mititica.

Simo, Mada si Maya au plecat intr-o excursie gratuita pe muntele Ramen. Insa au fost dezamagiti cand au vazut ca nu era ramen  pe insula, era o insula pentru vegetarieni.
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iun 2015, 22:20

Frumos, frumos, n-am ce spune. Mereu mă faci să râd cu ce scrii. Mi-ai făcut ziua mai frumoasă. Arigato ;;)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Stiri si fite pe TV - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Stiri si fite pe TV   Stiri si fite pe TV - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Stiri si fite pe TV

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Divertisment. Colțul vesel :: Bancuri și glume :D-