Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Make me wanna die Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Make me wanna die Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Make me wanna die

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 04 Noi 2012, 00:23



Hello all ! Cred ca va ganditi ca sunt duhusaaa, deoarece fac un fic nou si am atatea… Dar ideea asta, zic eu ca este foarte buna. Nu cred ca este intocmai originala, dar voi incerca sa o redau in felul meu ! Weel… Succes la citit !

Make me wanna die Akatsukisakuraharunosak



Capitolul I

-Mama, dar de ce trebuie sa pleci chiar acum? Adica… Ai venit de foarte putin timp! Nu cred ca am petrecut mai mult de o saptamana cu tine!!
-Uite, scumpo, mama are foarte multa treaba la Paris. Intelege ca nu e usor sa fii creatoare de moda. Nu vreau sa crezi ca nu te iubesc, dar cineva trebuie sa castige niste bani, daca tatal tau s-a dus…

Subiectul asta o ranea… Puteam sa stiu asta, deoarece de fiecare data cand spunea ceva de el, ochii sai se schimbau. Tristetea era tot acolo, desi trecuse mai bine de un an de cand tata a murit. Cateodata as vrea sa ma refugiez in camera mea si sa plang toata noaptea. Ar fi asta posibil ? Nu si eu, nu o sa cedez, macar eu sa fiu aici pentru mama ! Am invatat sa sufar in tacere si sa suport aceasta durere. Nu mi-a fost usor, dar am invatat sa trec peste. Am invatat sa fiu puternica ! Trebuie sa fiu !

M-am asezat incet pe canapea. O priveam de parca ar fi fost ultima persoana pe care as fi vrut sa o vad ranita. Am asteptat in tacere ca ea sa continue, insa ceva o retinea. Am inspirat greoi, inghitind in sec. Mi-am dorit poate prea mult ca sa am o familie unita, toti alaturi, unul pentru altul, incat, toate sperantele mele au fost ruinate. Viata e nedreapta, dar uneori e prea cruda cu cei ce nu merita! Cuvintele mamei au prins curaj, si au inceput sa curga lin in vant.

-Dar am vesti bune pentru tine ! Iti mai aduci aminte de Mikoto ? S-a intors din L.A, si a hotarat sa ramana aici, inTokyo! A zis ca i-ar face o mare placere daca ai putea sa stai cu ei, daca tot sunt plecata. Adica, cu micutii fii ai sai, caci Mikoto va fi mai mult la muca… Are una foarte obositoare! Si, sper sa vrei sa stai cu ei anul acesta, pana ma intorc. Ar fi mai distractiv !

FlashBack

-Hei, Sasuke! Unde pleci?

Am fost intotdeauna fata micuta cu par roz, ciudata si palida. Mare parte din timp mi-l petreceam, la 7 ani, impreuna cu mama si Mikoto Uchiha in parc, insotita de fii sai. Insa, intr-o seara totul parea mai posomorat. Era ciudat cum de casa era scufundata in tacere. Deobicei erau rasete aici, la Mikoto. Toti radeau… Stiam unde avea Sasuke sa plece, dar vroiam sa ma conving, sa incerc sa ma trezesc din speranta amagitoare ca ei nu se vor mai muta in L.A. In taina, il iubeam mult pe Sasuke. Pustiul retras trebuia sa fie al meu. Stiam ca, probabil, el ma putea proteja… De orice ! Chiar daca eram asa de mici ! Si atunci, in linistea noptii, am simtit cum inima imi bate mai tare ca de obicei. Puteam sa-i aud respiratia sacadata. Mi-a zis, mi-a zis ca pleaca, si ca insfarsit o sa scape de mine. Ca o sa ma uite ! Picaturi mici de apa imi alunecau pe obraz ! Simteam ca ma sufoc. Sa scape de mine ? El chiar nu incerca sa imi dea seansa de a-l cunoaste. Si atunci i-am zis… Ca-l iubesc ! Sa nu plece !

-Enervanto !

End of FlashBack

Nu, nu cred ca e o idée buna daca o sa ma mut in casa cu familia Uchiha. Nu vreau sa sufar, desi in acest timp, de cand Sasuke a plecat, am jurat ca-l uit ! Si am facut-o ! Dar asta nu ma va ajuta cu nimic, daca ma voi intalni din nou cu el. Insa, am crescut, acum am 17 ani… Au trecut mai bine de 10 ani de cand a plecat. In orice caz, in 10 ani, fiecare si-a vazut de drum… Nu mai avem nici un punct in comun. Asa ca… De cat sa imi petrec viata in casa, fara sa fac nimic si sa ma plictisesc uitandu-ma la Tv, ar fi mai bine daca as incerca sa ma mai distrez putin, nu? Adica… Am doar o viata ! Hai sa nu o irosim!

-Ok, abia astept ! i-am spus mamei. Apoi am fugit in camera sa imi impachetez lucrurile.

Dupa cateva ore

Iata-ma aici, in fata noii resedinte Uchiha. Abia acum, cand ma dau jos din masina si sunt la doar cativa pasi distanta de un an total schimbat, realizez ca poate mai bine ramaneam acasa (cine stie, poate imi cumparam si vreo cateva picici). Noo, incep sa delirez ! Sakura, doar suna la usa ! Nu poate fi chiar atat de greu sa faci asta. Mama deja plecase la aeroport, deci nu ma sacaia nimeni sa intru mai repede. Well… Mai pot astepta cateva ore p-aici (DOAR BATE LA USA!!!). Am apasat pe sonerie, si am asteptat ca poate cineva o sa imi deschida usa. Insa nu m-as fi suparat daca nu ar fi facut-o nimeni! Si atunci clanta s-a miscat, iar usa s-a deschis.

Mikoto a sarit sa ma imbratiseze imediat, spunandu-mi ca nu ne-am mai vazut de foarte mult timp. A inceput sa ma laude, sa spuna ca m-am facut mai mare si mai frumoasa ca niciodata (chestii…). Am inaintat alaturi de ea pana in living. Casa avea un miros aparte, de flori de cires, exact ca acum 10 ani. Acolo, pe canapea, era Itachi, inalt si… Foarte diferit (I am the saxy back, hoo, ooo!!!). Hhchh, Sakura, Delireziiii… L-am imbratisat, sarutandu-l pe ambii obraji. Insa, ceva lipseste acestui cadru… Sasuke !

-SASUKEE ! COBOARA !! A VENIT SAKURA !! a strigat Mikoto.

Si atunci, pe scara ce ducea catre etaj, a coborat un baiat, pe care, daca nu i-as fi auzit numele strigat de catre mama sa, nu as fi stiut ca este el. Sasuke era… Diferit. Baietelul ce odata era misterios si de nepatruns, acum era un barbat in toata firea. Inalt si foarte frumos, mi-a acaparat privirea odata ce l-am vazut. M-a salutat neinteresat, anuntand-o pe mama sa ca o sa plece cu o fata pe nume Karin in oras, la o intalnire (Hmm… Va trebui sa aflu unde locuieste aceasta Karin… Repede !!). Nici nu cred ca s-a uitat la mine. Va jur ! Parea total neinteresat ! Dar, din greseala, privirea sa a alunecat pe mine. A ramas cateva momente acolo, dupa care, cu greu si-a putut-o dezlipi. Baby, nu sunt singura care a crescut!

To be continued…


Scuze de acest muult dialog, dar pur si simplu nu puteam sa scriu fara el! Well, pozele :

Sasuke : Make me wanna die 12531597207796full



Noo, da’ stati ca nici cu Itachi nu mi-e rusinee : Make me wanna die Itachiii



Okk, pe Sakua imaginativi-o imbracata ! O sa fie cam greu =]] : Make me wanna die Sexyharunosakura



Soo, this is all guys ! See ya!



     
 
Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 04 Noi 2012, 08:01



Edit..

Yeeee...PrimaaMake me wanna die 348112

O God!Mai impresionat de la primul capitol!

Apropo, nu te scuza de dialog!Ai avut destul incat sa incanti toti cititori!

Ai un fic extraordinar !

Astept next-ul!


Trebuie sa stiu ce se intampla !Neaparat!

Ceaooooooo!


Te Make me wanna die 208323Mentos.


Ultima editare efectuata de catre Mentos. in Vin 09 Noi 2012, 13:45, editata de 1 ori
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 04 Noi 2012, 10:45

Well, hello there!! kiss
Zozoo , imi place mult si sper sa vii cu capitolele mai repede la acest fic. waiting
Cred ca stii despre ce vorbesc. waiting
Deabia astept sa vad ce se va intampla in continuare...

Deja se baga Karin intre ei doi? huh? Gonna kill her biciuitor , ca Sakura . lough
Anyway , imi place stilul tau de a povesti si data viitoare , sa ma anunti de next. a hug
Meli&Co


Make me wanna die 107upsi
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 04 Noi 2012, 11:20

Auch! Ce-mi placeee! Mi-au placut acele faze scrise in paranteze, au fost foarte amuzante :)) Auzi, trebuie sa afle unde locuieste Karin, si rapid :)) Foarte tare. Cel mai mult mi-a placut ultima faza cu "Baby, nu sunt singura care a crescut". Are dreptate! Pozele sunt, pfuu, geniale. Mor aici, nu alta. Asa cum zice si Kit Kat, deja se baga roscata aia intre ei? -.-" Uhm, tipa asta e mereu nesuferita.

Astept urmatorul capitol. Imi place mult cum scrii si, de asemenea, imi place si ideea. Nu stiu daca e originala sau nu, insa eu, personal, nu am mai citit niciun fic care sa aiba la baza ideea aceasta. Sper sa ma anunti cand vei posta urmatorul capitol. Spor la scris si la idei.
-Zbyee kiss -
Claudia.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Make me wanna die J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 04 Noi 2012, 11:37

Buna :) Dupa atata timp citesc ceva iesit din mana ta... Da, chiar ai evoluat mult de la ultimul tau fic, insa faptul ca ai atat de multe ficuri si atat de multe idei, ma face sa cred ca nu vei continua cu niciunul. Eu zic sa le iei pe rand, pentru ca daca nu faci asta, n-o sa iasa nimic bun din ele. Titul este interesant si el intr-o anumita masura, iar de idee nu stiu ce sa zic, nu mi-am format inca o parere exacta. Astept urmatorul capitol, spor la scris :)



Make me wanna die Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Lun 05 Noi 2012, 09:10

Super îmi plce mult capitolul si sper sa pui repede nextul si anunța-mă te rog!


Make me wanna die Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Lun 05 Noi 2012, 10:18

Hi baby !

Daca Sakura delira, acum incep si eu.
E super capitolul.
Ai descris foarte bine punctul de vedere al Sakurei.
So bad Sakura :>:>
Imi place monologul pe care il face, cam de fiecare data.
Este so interesant.
Sasuke mi s-a parut foarte indiferent, nesimtitul.
Nu vede ce splendete are-n casa?


Karin?Karin? Ooo, abia astept sa vad ce va face cand o va vedea pe frumoasa Sakura, in miniatura !
Poate o sa ma anunti si pe mine de acum incolo, de fiecare data cand pui urmatorul capitol. ;)


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Make me wanna die G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mar 06 Noi 2012, 17:44

Buna, am ajuns si eu pe aici happy2 .
Hmm .. "Fa-ma sa mor, pentru ca nu pot sa aleg intre voi doi " ...cele mai tari cuvinte din lume lough what?lol! .
Imi place mult de tot !
Pacat ca e doar un capitol, dar oricum e destul cat sa te faca sa vrei mai mult !
Deci sper sa aduci next-ul cat mai repede !
Spor la scris !
Jelly te pupa kiss .
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mar 06 Noi 2012, 18:37

Recunosc ca titlul si mai ales descrierea au fost cele care m-au atras sa intru si sa citesc acest capitol.
Capitolul a fost bestial si sincera sa fiu chiar nu ma asteptam sa fie altfel.
Chiar daca este primul capitol si de regula nu prea mi se par interesante acesta chiar imi place.Sper sa aduci repede nextul si sa nu ne ti mult in suspans.
Spor la scris si la idei


Make me wanna die 296f8lk
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Make me wanna die J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Vin 09 Noi 2012, 09:56

Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta si citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi citit.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
ZoexD
Academy Student
Academy Student
ZoexD

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In spatele ecranului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Intodeauna fericita inafara si trista inauntru.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Lun 31 Dec 2012, 17:10

Heeii happy
Pai in primul, si al doilea, si al treilea...Blah Blah Blah.. rand.
Adooor capitolul in love ..Adica serios..mi se parea acelasi inceput Sasusaku obijnuit..
Dar e diferit..mult mai "mijto".. Imi place comportamentul si gandirea Sakurei
Mai matura.. si mai perversa intr-un fel sau altul lough
Nu lungesc vorba.. spun doar ca abia astept nextul...vreau sa stiu ce se intampla in continuare happy2

Spor la scris.. Ja Ne


Make me wanna die 53194347626970242051618


........... S A K U puppy eyes
S A S U good
N A R U rainbow :\...........
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mier 02 Ian 2013, 15:23



Hello all! Tot ce pot sa spun este ca mi-e foarte rusine ca nu am mai trecut pe la acest fic cu un next. Cred ca nu mai citeste nimeni fic-ul, right? Ei bine, eu tot o sa scriu! Soo, let’s start!

Make me wanna die Akatsukisakuraharunosak

Capitolul 2

Tot ce am facut astazi a fost sa butonez televizorul din camera mea cea noua. Nu ma simt in largul meu aici. Parca as fi printre niste straini. Am gasit doua filme interesante, dar ambele erau pe sfarsite, iar restul, am facut doar sa ma uit la emisiuni de divertisment, cica! Numai divertisment nu era acolo! Am tresarit usor cand am auzit usa deschizandu-se. Nu ma asteptam sa il vad pe Itachi stand in prag si uitandu-se la mine. I-am zambit iar apoi, printr-un gest simplu din mana, l-am invitat inauntru.

A inceput sa vorbeasca despre prietenii nostri din copilarie, daca o mai tin minte pe Aki sau pe Yakiru, sa imi spuna ca el nu a mai pastrat legatura cu ei, dar eu tot ce faceam era sa fiu fermecata de buzele sale carnoase care se miscau. Zambetul sau ce aparare din cand in cand. Acel comportament inca copilaresc, teama din glas de a nu spune ceva bine, miscarile bruste in fata si in spate, din cauza emotiilor. Era ca un copil mic, asteptand-o pe mama sa la casa de marcat, fiindu-i teama sa nu se termine randul iar el sa ajunga acolo, si mama sa inca sa nu fi ajuns. Ce ar fi spus atunci? Ar fi cedat locul celui din spate, pana ce mama ar fi adus ultimul produs uitat? Asa era si el! Inca un copil temator, inca emotionat. Nu se schimbase!

Doar ca acum era mai mare, mai puternic, mai inalt. Daca ar fi vrut, putea sa ma zdrobeasca cu ajutorul muschilor sai. Dar sub aceasta infatisare indestructibila, era tot el, copilul de odinioara. Asta ma atragea, ma facea sa cred inca in inocenta unui adolescent obraznic. M-am ridicat in picioare si m-am avantat pana la el, fixandu-mi mana mea mica pe obrazul sau. Nu l-am mai auzit vorbind. Era cutremurat de gestul meu ( si sincer, asa eram si eu!). L-am privit adanc in ochi, vazand ca ei sclipeau de uimire.

-Itachi, Sakura, mama ne cheama la masa!

Glasul acela ne-a intrerupt “momentu” nostru intim. L-am privit pe Sasuke cu o usoara urma de ura, dar el nu cred ca si-a dat seama de asta. Se uita la noi, si noi la el. Probabil ca nu intelegea ce se intamplase aici, si nici nu vroiam sa o faca. Am trecut pe langa Itachi, si m-am strecurat pe sub bratul fratelui sau, apoi am coborat pe scari pana la bucatarie, unde ne astepta Mikoto. In urma mea nu era nimeni, deci probabil ca cei doi discutau. Oare de ce, ce era de vorbit?

Am luat un loc pe unul din scaunele asezate la o distanta egala. Masa era plina de platouri frumos aranjate si foarte imbietoare. Mikoto mi-a zambit si m-a invitat sa incep sa mananc, dar am hotarat sa ii asteptam si pe cei doi baieti. In spatele meu se auzeau pasi, semn ca Itachi si Sasuke s-au hotarat sa ni se alature intr-un sfarsit! Cei doi s-au asezat unul in stanga si altul in dreapta mea, asa ca ma simteam oarecum incoltita, dar cu toate astea, am inceput sa mananc din bucatele bine alese.

Dupa ce am terminat de mancat, am urcat inapoi in camera mea. M-am trantit obosita in pat. Am inchis pentru cateva secunde ochii, meditand la ce voi face diseara, pentru ca nu mai pot sta in casa. Ce ar fi sa ies sa ma plimb prin parc, sau la mall? Am noroc ca mama imi incarca cardul in fiecare luna cu o suma frumusica de bani, pe care o pot folosi in foarte multe scopuri! Cum ar fi sa.. Imi cumpar o masina chiar frumoasa si cateva haine noi! Da, mama mea e o dulceata! M-am ridicat de pe pat si am iesit pe balcon. Am privit imprejurimile. Nu eram nici foarte departe de centru, nici departe de mall si nici de parcul central. Casa asta e uimitoare!

M-am asezat pe sezlongul din balcon, foarte plictisita. Nu pot sta mai mult de cateva ore in casa. Se pare ca momentele de liniste nu pot dura la nesfarsit, pentru ca usa balconului s-a deschis, iar inautru a pasit morocanosul, ciudatul, ingamfatul, nebunul si perversul (lista poate continua la nesfarsit, credeti-ma!) de Sasuke. Ma privea ciudat, de ma simteam ca si Monalisa pe un perete din Louvre. Zici ca avea ceva personal cu mine, ca tocmai o omorasem pe Karin (oare cand o voi face, cum ma va mai privi?).

-Nu incerca sa il faci pe Itachi sa sufere! A suferit deja dupa o fata! Nimeni nu merita asta!
-Nici eu nu o meritam Sasuke, nici eu! i-am spus, iar el m-a privit intr-un mod ciudat.

To be continued...

Sper sa va placa acest next! Oare ce se va intampla data viitoare? Hmm... Vom afla!

By Black Zozoo






     
 
Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mier 02 Ian 2013, 16:14

Hi baby!
In prmul rand vreau sa-ti zic ca iti multumesc ca m-ai anuntat.
Dar, de ce nu faci capitolele mai lungute? >.<
Sa ne destainui mai multa actiune !
Acum te-ai oprit in punctul culminant !! De ce?? :)))
Cand ziceai de platourile alea de pe masa, mi s-a facut o foame...
O felicit pe Sakura !
I-a zis-o lui Sasuke, ce sa mai..
Oare se va inatmpla ceva de curand intre cei doi?
Sau Itachi e in planul tau?
Oricum hai cu urmatorul capitol, cu multa, multa actiune ;)
Spor mult la scris si la idei.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Make me wanna die G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
DarkHeart
Academy Student
Academy Student
DarkHeart

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde vreau:x
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : I love him! :x

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mier 02 Ian 2013, 17:37

Hey hey! well? awesome right?

Ai un fic grozav! Imi place cum descrii, imi place faptul ca actiunea decurge usor, fara sa o fortezi. Este o idee originala, si imi place. Imi place sa citesc noi inventii. in love Te descurci de minune. Descrierea este vasta si ador asta (am ce citi) dance2 . Anyway, sper ca nextul va ajunge curand,cat de curand posibil, avand in vedere ca abia l-ai postat pe acesta, dar voi astepta cu nerabdare sa citesc si celelalte capitole. ;;)
Anunta-ma si pe mine daca vrei!
Te kiss si te a hug si spor la treaba! I rock peopleee!!!


Make me wanna die Tumblrm8hbzytkdv1racnzr
Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mier 02 Ian 2013, 19:29

Ma bucur ca a ajuns in sfarsit next-ul !
Lista mai continua... da da !
Cum adica sa-l faca sa sufere ?
De unde pana unde se baga el in viata celor doi waiting ?
Poate face totul din adins, pentru ca este gelos lough
Poate...
Sau poate este pur si simplul Sasuke cel enervant lough
Ooo, abia astept s-o omoare pe scumpa de Karin !
Totusi nu cred ca ii va face ceva.
Karin este UNA din admiratoarele sale... nu singura !
Astept next-ul care, apropo, cred ca o sa-l pui mai repede de data asta, asa-i ?
Spor la scris ! Mersi de anunt !
Jelly te pupa kiss



Ultima editare efectuata de catre *Jellyfish* in Mier 02 Ian 2013, 21:08, editata de 1 ori
Sus In jos
ZoexD
Academy Student
Academy Student
ZoexD

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In spatele ecranului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Intodeauna fericita inafara si trista inauntru.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Mier 02 Ian 2013, 19:53

Eu il citeescc waiting
Si nu mi se pare deloc un lucru rau, pentru ca acest fic..
in love Este uimitor in love

Nu-mi place de Sasu think ...Prea..serios..cred lough
Dar in rest imi place...vreau sa vad ce va face roxalia..am impresia ca..
Saku va da dovada de tupeu si curaj din plin lough

Spor la scris..
Ja Ne happy
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Joi 03 Ian 2013, 08:31

Mersi de anunt si scuza-mi intarzierea. Well...lucrurile incep sa se incinga. Oare ce s-a intamplat intre cei doi? Eu nu o cred in stare pe Sakura sa-l faca pe Itachi sa sufere. Adica, de ce? Numai sa se razbune pentru faptul ca si ea a fost ranita de un baiat? Mai bine zis, de Sasuke? Ugh, ce laaame din partea ei. yeah Ma intreb , oare ce au discutat baietii dupa ce ea a iesit din camera? Intrebari peste intrebari si nici un raspuns. Te astept cu urmatorul capitol si sper ca ma voi lamuri. a hug
Te pupa Kit' kiss


Make me wanna die 107upsi
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Joi 03 Ian 2013, 18:12

Nu ai mai postat de atat timp incat si uitasem de acest fic,dar sincer tot atat de frumos mi se pare ca si prima data cand l-am citit.
Din cate am citit pana acum imi cam dau seama de cine se va indragosti Sakura,dar astept sa vad pe parcurs daca am intuit bine.
Mersi ca mi-ai amintit de acest fic atat de frumos si spor la scris si la idei.


Make me wanna die 296f8lk
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Vin 11 Ian 2013, 18:38

Hey ! Ms. ca m-ai anuntat , mi-a placut foarte mult ! Itachi e indragostit de sakura ? Sakura o sa fie imoreuna cu sasuke ? Astept continuarea si te rog anunta-ma !


Make me wanna die Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Bella
Academy Student
Academy Student
Bella

Sex : feminin Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : https://www.facebook.com/sie.bella

Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : desenul,cititul,fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : ja'ja bless!

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Vin 11 Ian 2013, 20:15

Hei buna! happy
Am trecut si eu pe aici,si chiar imi place ce ai scris pana acum..sunt curioasa si in continuare!Te pup si astept nextul. in love
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 27 Ian 2013, 15:06



Buna! Ascultati asta in timp ce cititi: https://www.youtube.com/watch?v=ikYjIdZMD-c

Make me wanna die Akatsukisakuraharunosak

Make me wanna die

Capitolul 3-Never let me go

Am inaintat pe holul lung, trecand pe langa camera lui Sasuke, strambandu-ma putin. Au trecut doua zile de cand am venit, iar el parea sa ma ignore mai mult decat un bibelou neimportant. Nu ca m-ar fi deranjat, dar era cam plictisitor sa imi petrec tot timpul numai cu Itachi, care era si el mai mereu plecat la facultate. Cat despre mine si liceul, nu am mai dat de ceva timp pe-acolo. Poate ca o sa ma duc candva, dar acum chiar nu am chef si de profesorii si teme. Am coborat scarile in liniste deplina. Nimeni nu era acasa, doar eu si brunetul. Sper sa nu is faca aparitia prin zona, pentru ca s-ar putea sa ne certam. Pur si simplu m-am saturat de comportamentul sau arogant.
M-am asezat pe canapea, deschizand televizorul la un post cu muzica. Vroiam sa ma relaxez si sa petrec cateva ore stand degeaba. As fi vrut sa fac ceva mai distractiv, sa ies in oras sau ceva. Dar pur si simplu nu aveam cu cine… M-am facut mai comoda, ducandu-mi o perna mica la cap. Poate ca o sa si adom putin. Ce viata plictisitoare am !

-Nu mai lenevi si pune mana sa faci mancare ! am auzit o voce din pragul scarilor.

M-am intors, atintindu-l pe brunet cu ochii mei ce trimiteau fulgere. El nici nu ma baga in seama, continuand sa mearga si sa bolboroseasca ceva. Daca el crede ca mai nou sunt si servtoare, atunci Monallisa va rade socata de el. I-am dat o palma usoara peste umar, care la prima vedere putea parea a fi amicala. Dar nu era niciun sentiment de prietenie intre noi doi. I-am zis sa-si miste fundul ala lenes, ca eu nu gatesc nimic. Ia uita-te la el ! Eu alta treaba nu am decat sa gatesc pentru toti indiferentii. A exclamat un : « A da ! », luandu-ma pe sus. Am incercat sa il lovesc cu pumnii in spate, dar nu stiam intentiile lui. Radea jucaus, asa ca am incetat.

Am iesit afara in curte, unde era foarte frumos si cald. Soarele batea printre ramurile pline de frunze. M-am lasat purtata de bratele brunetului, jucandu-ma din cand in cand cu cate o suvita din parul sau. Cred ca daca il voi cunoaste mai bine, nu o sa imi mai para asa de rau si de ingamfat. Am simtit cum ma lasa grijuliu in jos, pe marginea piscinei. Mi-a zambit prietenesc, apoi m-am simtit impinsa pe spate. Credeam ca o sa fac contact cu cimentul, dar abia apoi mi-am dat seama ce vroia sa faca cu adevarat. Ma scufundam in apa calduta, pana am facut contact cu podeaua piscinei, apoi m-am ridicat repede la suprafata, tusind.

-Nu stiu sa inot!! am tipat catre el.

Si-a dat imediat tricoul jos, scotand la iveala abdomenul sau bine lucrat. Mi-am muscat buza, prefacndu-ma ca ma innec. A sarit dupa mine, indreptandu-se foarte repede catre locul in care « ma innecam » ! M-a prins de mana, ridicandu-ma la suprafata. Mi-a strigat numele de cateva ori, insa nu ii raspundeam. Vroiam ca totul sa para atat de real, asa ca m-am prefacut lesinata. Era disperat, stiam asta. Intr-un fel eram mandra ca il vedeam ingrijorat din cauza mea, pentru ca il stiam indiferent, asa ca acest lucru era ca o cupa de aur castigata la intrecerile sportive. Pe de alta parte, imi displacea sa il stiu trist din cauza mea.

Si atunci am simtit buzele sale presate de ale mele. Mi-am deschis ochii socata. De ce a facut asta ? Vroia sa ma amageasca ? In ciuda tuturor lucrurilor petrecute, i-am raspuns sarutului. Era uimit pentru ca si-a dat seama ca eram bine. S-a indepartat de mine si mi-a zambit. Nu intelegeam de ce a facut asta, nu il caracteriza. Era ceva ciudat, nou pentru mine. O experienta… Un singur sarut din partea lui si lumea mea era deja data peste cap. Am inotat catre margine, ridicandu-ma. I-am facut cu mana si am plecat catre camera mea.

Ma simteam rusinata. Abia acum imi dadeam seama ce usor eram de manipulat. Cum simpla atingere a buzelor noastre mi-a trezit mii de sentimente, de ganduri si de dorinte. M-am indreptat direct catre baie, aruncandu-mi hainele ude de pe mine. Am deschis usa cabinei de dush si am intrat inauntru. Picaturile calde curgeau pe corpul meu, mangaindu-ma brutal. Am inchis ochii, savurand momentul. O imagine cu mine si Sasuke sarutandu-ne mi-a navalit mintea. Mi-am scuturat capul, infasurandu-mi prosopul in jurul trupului meu. De ce m-a lasat sa plec ? De ce nu m-a oprit ? Putea sa ma pastreze langa el !

To be continued…

Sper sa va placa, pentru ca mie nu imi prea place ! Soo.. Ne vedem data viitoare !




     
 
Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo5_250Make me wanna die Tumblr_nhl2uf7rOj1qd4bljo4_250

May the wings of the butterfly kiss the sun
And find your shoulder to light on,
To bring you luck, happiness and riches
Today, tomorrow and beyond.





Sus In jos
*Jellyfish*
Genin
Genin
*Jellyfish*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Far from you
Nr. mesaje Nr. mesaje : 233
Puncte : 285
Reputatie Reputatie : 50
Stare de spirit Stare de spirit : Mai stata meglio

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 27 Ian 2013, 16:36

Se pare ca am ajuns prima... o daa ! lough De ce a fost atat de scurt ! De ce ? Si eu care credeam ca se vor intampla cine stie cate lucruri... Dar ceva m-a facut chiar foarte curioasa. De ce a sarutat-o ? A facut-o din adins ? Ii era frica(,) ca va muriii ? rolling on the floor Nu prea cred. Hmm... interesanta situatie think E atat de trist ca petrece mai mult timp cu Itachi. Dar nah, nu poate sa se intample totul asa, dintr-o data. Deci sunt extrem de curioasa sa citesc in continuare. Asa ca astept next-ul si sper sa-l aduci repede. Mersi pentru anunt si spor la scris kiss
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 27 Ian 2013, 17:24

Heei! :) Mersi pentru anunt, chiar m-am bucurat sa vad ca ai adus un nou capitol. Hmm, tare schimbator Sasuke asta. Daca mi-ar fi spus mie sa fac mancare, cred ca nu -as fi dat numai o" bataie peste umar amicala". yeah Sakura s-a perfacut ca se inneaca? Fata desteapta. :)) Stie sa profiteze de bunatatea aia de baiat. Lucrurile se incing, iar eu astept urmatorul capitol cu nerabdare. a hug


Make me wanna die 107upsi


Ultima editare efectuata de catre KitKat in Dum 27 Ian 2013, 17:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Sengni
S-Class
S-Class
Sengni

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : • România
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3191
Puncte : 3381
Reputatie Reputatie : 74
Hobby-uri Hobby-uri : Să stau pe forum •
Stare de spirit Stare de spirit : Many Many Happy •

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 27 Ian 2013, 17:27

Hi baby !
Ai adus in sfarsit acest capitol mult ravnit !
De cand il asteptam >.<
Asa,
Se pare ca s-au intamplat multe lucruri noi pe aici.
Pe bune ? Sasuke chiar a sarutat-o pe Sakura :>
Ceva nou pentru ea, si a fost socata.
Dar asa ceva intalnim mai peste tot ... stii tu.
Chiar as vrea sa vad punctul de vedere al lui Sasuke.
Daca vrei poti sa faci un capitol din perspectiva lui.
A, si inca ceva.
La inceputul fiecarui capitol ai putea sa scrii din ce perspectiva scrii ?
Ne-a fi mullt mai usor noua ( cititorilor ) sa citim mai lejer.
Oricum, mersi de anunt si spor mare la scris.


♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣

Make me wanna die G-Dragon-MichiGO-Feature
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
♛ Măritate cu Mafia +14
♛ Academia de Politie
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19Dum 27 Ian 2013, 18:39

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Cum a spus su sengi si ue vreau un capitol din perspectiva lui sasuke !
Te rog anunta-ma cand pui nexul !
Te kiss !,


Make me wanna die Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Continut sponsorizat




Make me wanna die Empty
MesajSubiect: Re: Make me wanna die   Make me wanna die I_icon19

Sus In jos
 

Make me wanna die

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-