Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mai rea decat moartea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Noi 2012, 20:05

Ei bine am trecut si eu pe aici . Imi place enorm ideea ta si ma declar multumita de fic , care este minunat sau ar trebui sa spun magnific ? Hai sa le lasam pe amandoua . Imi place actiunea , fuga lor , mereu cu gandul la ce i-ar putea prinde . Personajele , chiar alese cu mult grija , as putea spune , sunt super . Este un fic . . . AWESOME ! Foarte foarte palpitant . Acum voi spune si eu cum am mai citit in alte commuri . Am vizualizat totul , in detaliu . Actiunea s-a desfasurat in fata ochilor mei , ca si cum as fi citit o carte.
Poti fi mandra de tine ! Eu sunt , draga Kumi .


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I229071200_46909_2

Intr-o lume intunecata continua sa visezi colorat


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t10540-luna-noua
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Noi 2012, 19:11

Multumesc pentru critici ! Multumesc Tequila, ma bucur ca mi-ai spus ce e in neregula si da , nu ma ajuta sa ma concentrez chestile de genul ,, genial " , mai mult ma bucur la o critica pentru ca vreau sa ma indrept cat se poate de mult , sper sa ma ajuti in continuare !

Capitolul 5

Naruto

Mai aveam doi kilometri pana la urmatorul oras . Acolo , spunea Gaara , aveam s-o intalnim pe Tsunade , prietena tatalui sau . Poate ca eram prea obosita , sau era doar gandul ca aveam sa dormim intr-un pat , insa mi s-au parut cei mai lungi kilometri din viata mea . Peisajul nu se schimba , doar un drum de tara , cu cate o casa aruncata la intamplare pe margine si cu un punct negru in fata unor munti . Cu cat mergeam mai mult , punctual crestea , luand forma unei case pe care am putut-o privi cu atentie dupa acei doi kilometri strabatuti . Pentru o clipa , tot ce am putut face , a fost sa ne holbam . Era ca desprinsa dintr-un roman gotic – un urias edificiu victorian , ratacit prin partile astea , cu patru etaje , inconjurat de genul de padure in care n-ai vrea sa intri .
Am observant ca usa era deschisa . Era cineva aici , nu puteam fi siguri daca era Tsunade . O voce de femeie se auzi :

-Va asteptam .

Ne astepta ? De unde stia ca aveam sa venim aici ? Isi facu aparitia . Era o femeie frumoasa , ochii caprui , parul blond , lucios si matasos , strans in doua codite lasate pe spate si cu un piept mai mare decat am vazut pana acum .

Gaara ne-a spus ca ea e varcolac . A fost Alpha pana acum doi ani , cand i-a fost ucisa haita .
I-am povestit totul , in detaliu . Se pare ca era genul de om de care aveam nevoie , sa ne antreneze si sa ne puna la actiune . Se plimba de la un colt al camerei la altul , cu mainile la spate , respirand neregulat .

-Pentru urmatoarele cateva zile puteti sa va instalati aici si sa va odihniti . Dar nu va faceti prea comozi , vom face o mica excursie in munti dupa ce va voi antrena .

Nimeni nu a comentat nimic , am acceptat cu toti .


Pov Gaara :


M-am dus la culcare insa nu eram sigur ca ma voi putea relaxa , cu toata agitatia ramasa . Dar , pentru prima oara in aceste zile , eram in siguranta si aceasta era incurajarea de care trupurile noastre epuizate aveau nevoie pentru a iesi din priza .

Stiam ca nu acesta era sfarsitul . Si ca nu era pe termen lung . Nici macar primul pas – antrenamentul – nu avea sa fie atat de usor pe cat spera Tsunade . Am alungat gandurile , necesitau prea multa energie de care nu dispuneam . Am inceput sa ma gandesc la altceva . Kasumi se tot dadea pe langa mine iar eu . . . eu nu vreau sa fim decat prieteni . Desi , a inceput sa-mi placa de Hinata . Frumoasa si delicata , precum o zana , nu puteam sa nu ma gandesc la ea . Il voi pune pe Naruto sa-i explice lui Kasumi , eu nu-i pot spune asta in fata si sa-i vad expresia dezamagita din ochi care ma roaga sa-mi retrag spusele .


Pov Naruto :


Inainte de micul de jun , Gaara m-a rugat sa-i spun ceva lui Kasumi . Am fost de acord . Tocmai coboram scarile cand am vazut-o iesind din camera . Ea si Hinata imparteau aceeasi camera , la etajul 2 . Tsunade statea la parter iar eu cu roscatul , aveam camera la etajul 3 . Nu m-a vazut . Am coborat asa , ea in fata si eu in spatele ei , pana la bucatarie . Se oprise in dreptul mesei iar eu am spus :

-Eu sunt .

Ea a tresarit speriata apoi s-a rasucit si s-a uitat la mine .

-N-am nici o sansa , am zis. Esti la fel de sperioasa ca un pisoi .

-Deci te-ai gandit ca daca te furisezi si te anunti asta o sa ma sperie mai putin decat daca ma bati pe umar ?

Era o gluma . Ea inalta capul spre mine si zambi cu cel mai frumos zambet al ei . Unul inocent , plin de fericire , care nu merita sa cunoasca o asemenea soarta .

Am luat doua chifle din cosul de paine si le-am aranjat pe celalalte ca sa nu se vada furtisagul , apoi i-am spus :

-Gaara zicea ca vrea sa vorbeasca cu tine . Ceva despre niste sfaturi , sa-l ajuti sa-i atraga atentia Hinatei , o place .

Ea a tresarit , din nou , a clatinat din cap si mi-a aruncat o privire plina de dezamagire , apoi m-a luat in brate si sunt aproape sigur ca i-am simtit o lacrima . Am auzit niste pasi pe hol apoi am vazut-o pe Tsunade intrand in bucatarie .

-Sa veniti in zece minute in spatele casei , vom incepe lectile de autoaparare .

Am incuviintat din cap iar ea a iesit . Kasumi si-a luat un mar , a muscat cu pofta din el si apoi a iesit .


Pov Hinata :


Eram cu toti afara , mancand cate-un mar si ascultand-o pe Tsunade .

-Lectia numar unu de autoaparare , zicea ea , daca dai peste un inamic mai puternic decat tine , surprinde-l cu figura ta secreta : fugi mancand pamantul !

Am petrecut asa pranzul , si toata dupa-amiaza . Maine avea sa inceapa antrenamentul adevarat , oboseala si munca grea . Tsunade ne spuse sa fim la ora sase dimineata in spatele casei . Aveam sa facem exercitii fizice , apoi eu as fi distrus cativa copaci exersandu-mi vrajile , Kasumi , un saman paramedic , ar fi vindecat rani facute pe pesti si Gaara trebuia sa invete sa-si controleze setea de sange . Stiam ca o simte , ca-si doreste sangele , cu toate ca nu o aratase niciodata . Naruto trebuia sa invete sa-si foloeasca puterea in avantajul sau .


Kasumi pov :


M-am dus in sufragerie , sa ma odihnesc intr-un fotoliu . Cand m-am trezit , ma aflam tot in fotoliu , invelita bine cu o patura . Naruto statea la cativa pasi distanta , pe un scaun de lemn . In timp ce-l priveam mi-am dat seama cat de bine era sa ma trezesc si sa-l vad acolo . Voiam sa ma duc pana la el , sa ma ghemuiesc langa el , sa ma sprinjin de el , sa-i vorbesc . Voiam sa stiu la ce se gandea .

Isi intoarse capul spre mine , iar eu eram atat de absorbita de ganduri ca , pentru o secunda , nici n-am observant . Apoi mi-am dat seama ca ma uitam fix la el si mi-am intors repede ochii cu obraji arzand . Mainile mi-au bajbait dupa pahar si l-am scapat , apa m-a improscat si mi-am facut fleasca jeansii . M-am repezit sa prind paharul inainte sa atinga podeaua , abia reusind , si l-am tinut strans , ca pe un premiu . Mai eram inca aplecata cand am simtit ca paharul imi este luat din mana . Ridicandu-mi privirea , l-am vazut pe Naruto lasandu-se pe vine langa mine , cu fata la doar cativa centimetri de a mea . Se apleca si buzele lui le atinsera pe ale mele , fara sa-mi dau seama . Acel prim soc , era ceea ce nu simtitsem la Gaara si tot ceea ce as fi vrut sa simt . Buzele lui se lipira apasat de ale mele , apoi se intredeschisera . Si ma saruta . Ma saruta pasional , cu bratele strangandu-se in jurul meu , cu gura miscandu-se lipita de a mea , ferm , ca si cum ajunsese la concluzia ca asta voia si nu avea sa mai dea vreodata inapoi . Mi-am strecurat mainile in jurul gatului sau . El ma stranse si mai tare in brate si ma ridica , inca sarutandu-ma de parca n-avea de gand sa se mai opreasca vreodata , iar eu i-am raspuns , sarutandu-l de parca nu voiam ca el sa se opreasca vreodata . A fost un moment perfect . Tot ce puteam simti era era el . Tot ce puteam auzi erau bataile puternice ale inimii lui . Tot ce puteam gandi era despre el , asta era tot ceea ce voiam , sa ma tina in brate , acolo unde ma simteam in siguranta .


Dictionar :

edificiu = casa mare

Astept alte comentari si critici care sa ma ajute sa-mi imbunatetesc scrisul . Pentru ca vreau sa scriu din ce in ce mai bine . Am incercat sa nu fac actiunea prea grabita , descriind mult , in special la sfarsit . Asa cum am fost rugata am povestit si din perspectiva altor personaje , nu stiu cum mi-a iesit asta pentru ca nu am mai facut-o .










Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O


Ultima editare efectuata de catre Kumiko in Joi 10 Ian 2013, 20:32, editata de 3 ori
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Noi 2012, 13:43

Prima! heh
Asa, deci a fost destul de interesant, actiunea e putin grabita. Sentimentele le-ai descris bine, bravo. Astept nextul! sa ma anunti kiss


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Mar 20 Noi 2012, 18:25

mama ce capitol frumos in love mai ales faptul ca e ceva special aici in love naruo nu e indragostit de hinata ca in celelalte ficuri in love si asta il face si mai intresant in love vreau next-ul cat mai repedeeeeee ! in love sa vedem ce se mai intampla
te-am kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMai rea decat moartea  - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Noi 2012, 18:25

Hei! Scuze de intarziere.Scoala asta! In fine , sa revenim la capitol.E superb imi place mult. Imi place faptul cum ai combinat cuplurile.Acum tot ce vreau sa aflu e daca si Hina simte la fel pentru Gaara. Astept next. Sa ma anunti hi!


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 19:07

Mii de scuze pentru intarziere dar macar am terminat cu tezele heh
M-ai surprins total huh?
Garra cu Hinata si Kasumi cu Naruto what?lol!
Aiaiai in love
Abia astept next-ul !
Te pwp dulce kiss


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Noi 2012, 22:07

Hey,scuze ca comentez asa tarziu dar abia am scapat de teza la mate rock
Diriga:Da vine si cea la romana
Eu:Cum ai intrat in casa mea??? waiting
Nu imi lua in seama pasarelele caterinca ,imi place ca ai inceput sa descri mai bine sentimentele dar actiunea mi se pare putin grabita,in rest e perfect
Doamne ce cupluri incurcate,sper ca vei clarifica totul hmm..realy?
Ok pai eu atat am avut de spus,sper sa ma anunti si pe mine cand pui next,Kado terminat rainbow :\
Sus In jos
Katherina
Academy Student
Academy Student
Katherina

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Intr-un vis
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 3

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Dec 2012, 09:58

Imi pare asa de rau ca n-am mai spus nimic de atata timp ! Nu a mers internetul , fir-ar el sa fie ! Mie imi place descrierea ta dar , inca mai trebuie ceva , fic-ul are un spatiu gol asa ca , UMPLE-L ! ! ! Cat se poate de repede , te rog . Sa nu uiti ca mi-ai promis ca miercuri pui next ! Il astept de saptamani si pe el si o explicatie ! Te rog sa lamuresti odata incurcatura asta dintre cupluri ! Sper ca nu te-ai suprata pe mine , desi sunt sanse de aproape zero la suta sa se intample asta , sper si eu . Pa ! in love


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I229071200_46909_2

Intr-o lume intunecata continua sa visezi colorat


Ficul meu: https://sasu.forumgratuit.ro/t10540-luna-noua
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 01:03

Capitolul 6 :

Sentimentele

Pov Hinata :

Nu numai eu nu ma simteam in largul meu . Cand am trecut in camera de zi , dupa cum o botezasem eu , Gaara si-a ales un colt si s-a retras acolo in gandurile lui , Naruto abia de-a scos trei vorbe , fiind destul de preocupat cu altceva , cum ar fi televizorul . Kasumi , care de obicei nu prea statea in preajma mea , a stat aproape lipita de mine , incat m-am gandit ca incerca defapt sa-mi sterpeleasca gogoasa . Naruto si cu mine am intretinut cea mai mare parte a conversatiei , vorbind despre lucruri atat de banale , incat uitam de ele dupa ce le spuneam , apoi am tacut gandindu-ne ca prietenii nostril au nevoie de liniste .

M-am dus in camera mea , sa stau linistita ascultand muzica in casti si cautand o carte cu care sa-mi omor timpul . Tsunade este plecata in oras cu treburi , asa ca avem casa la dispozitia noastra . Ma aplec sa caut intr-un seartar prafuit insa erau numai foi , acte si chitante , ma ridic lenesa si . . . cand ma intorc , il vad pe Gaara in pragul usii . Dintr-odata , am simtit fiori in tot corpul . Ma uitam la el , sorbindu-l din priviri . El este un baiat superb , parul rosu aprins , natural si ciufulit . Ochii verzi , superbi , cu o privire adanca si deloc infricosatoare . Mi-am intors repede privirea , nu voiam sa am de-a face cu el . Ma speria rau tipul , nu am spus-o dar , acesta este adevarul . M-am uitat cu coada ochiului , nu se clintise . Ramase unde era , tot cu ochii pe mine . M-am intors cu spatele si m-am uitat prin camera oprindu-ma la usa care duce pe balcon . M-am dus acolo linistita , dar o mana m-a oprit . Eram sigura ca el e . Ca e in spatele meu si asteapta sa ma devoreze . Brr , ce sentiment neplacut .

-Tie frica de mine ?

-P-p-poate , cuvantul imi iesise balbait din cauza frici care o simteam acum puternic , parca intepandu-ma . Asteptam sa ma muste , sa ma omoare dar , el doar m-a intors , m-a apucat de barbie si m-a facut sa ma uit in sus , la el , in ochii aceia misteriosi si plini de farmec . Se uita la mine cu o privire blanda , incercand parca sa ma calmeze , sa-l iert ca m-a speriat . Am simtit cum ne apropiem , m-a lipit de el si m-a luat in brate . Aveam un placut sentiment linistitor , care-mi spunea ca e ok , dar tocmai de asta eram si mai panicata , nu voiam sa fie ok , nu voiam sa uit de tot si de toate . Sincera sa fiu , niciodata nu m-am apropiat de un baiat asa de mult . Am trait fara parintii . Acest sentiment nou , imi transmitea atatea mesaje ! Imi spunea sa ma calmez , sa-l las a ma protejeze de orice rau , sa ma simt in siguranta . Totusi , inca negam , undeva in subconstient , faptul ca el ma place . Nu mi-au placut niciodata vampirii , in copliarie am citit multe poestii infricosatoare despre ei . Ma apropie si . . . aveam impresia ca vrea sa ma sarute , dare u nu vreau asta . Totusi , ne despartea o distant asa de mica . . . fiorii si-au facut aparitia pe spatele meu si . . . un tipat . Era Kasumi . Aparu si Naruto , care incepu sa-i spuna mai mult in gluma :

-Nu ti-am spus sa nu vi aici ?

-Ba da , dar n-ai spus de ce .

-Ar trebui sa-mi schimb pantalonii , am spus eu , vrand sa pararesc camera .

Pov Kasumi

Eram intinsa pe patul meu , langa fereastra , amintindu-mi :

~AMINTIRE – Gradinita ~

Eu ma jucam cu o papusa mare , din portelan , afara la umbra unor copacii , cu Hinata langa mine . Avea si ea o papusa , nu de portelan , ci una din plastic , mi se parea mie , mai frumoasa ca a mea . I-am spus ca vreau sa facem schimb , dar ea nu a vrut . Fiind nervoasa ca m-a refuzat , i-am luat papusa si am fugit . Dar , m-am impiedicat si am cazut pe burta scapand papusa Hinatei care ajunse pe strada . Auzeam un zgomot puternic de motor , in urmatoarele zece secunde a aparut si masina , care trecu in viteza calcand pretioasa papusa a prietenei mele . Ultimul lucru pe care mi-l amintesc e Hinata plangand .

~Sfarsitul amintirii ~

Pov Naruto :

Ma indreptam spre bucatarie sa caut ceva de mancare . Intrand , am vazu-o pe Hinata mancand un covrig si uitandu-se la padure .

-De ce l-ai sarutat pe Gaara ? intreb eu trecand direct la subiect si cautand prin camara grisinele .

-Voiam sa o fac pe Kasumi sa sufere adanc cum si ea m-a facut pe mine , mi-a raspuns ea cu mai mult venin decat m-am asteptat .

Am tresarit , Kasumi o facuse pe Hinata sa sufere atat de mult , incat ea sa-l sarute pe Gaara ? Am intrebat de ce .

-Fata aia mi-a distrus papusa . Nu sunt sigura daca i-am spus vreodata dar , era ultima amintire pe care o aveam de la parintii mei . Nu am putut s-o iert pentru asta . Si a mai existat un motiv , mie chiar imi place Gaara , si nu a fost un sarut , pentru ca a interupt ea .

Mi-am dat seama dupa bataile inimii , ca in sinea ei regreta , isi disimula insa starea , luand masca unui om plictisit si jignit pe nedrept .
Atat spuse , apoi iesi , lasandu-ma cu buchetul meu de intrebari pe buze . Doamne , fata asta chiar ma sperie . Am iesit afara , sa alerg putin in noapte , aveam nevoie de miscare si sa nu ma mai gandesc la nimic .

Dupa o ora de miscare :

Simteam niste ochii privindu-ma . Iti multumesc Doamne , simturile mele sunt asa utile cand esti fugar . Tipii astia devin din ce in ce mai enervanti , nu putem sta macar 2 zile in liniste ? E acelasi miros in prejma cum era in noaptea in care Gaara i-a ucis pe cei doi varcolaci . Se auzi o voce , inainte sa termin eu cu blestemele :
-Termina cu vaicareala , ti-am spus c-o sa-i avem pana in zori , mi-am dat seama ca cineva vorbea la telefon . Am dat doar peste o micuta complicatie . Exista un motiv pentru care a iesit in padure in noaptea asta , si anume sa-si faca de cap cu fosta vampirita . Ei vezi , asta-i problema , se pare ca nu-i putem separa , astia umbla numai in grupuri de cate doi . Accepti riscul victimelor ? Chiar si moarte , am priceput . Acum , daca nu mai ai altceva de zis , ce ai zice sa-mi scri un mesaj ? Sunt putin ocupat .

Se apropie de mine , maimutarind o soapta :

-A durut cand dragutul tau prieten mi-a scos inima din piept . Da , stiu , urmatoarea ta intrebare , cum de sunt in viata ? O mica vraja si ajutorul unui saman paramedic foarte priceput .

Pe tipul asta a vrut Gaara sa-l ucida ? Ufff , acum imi pare asa rau ca n-a reusit , plonja spre mine , surprinzandu-ma dar , m-am ferit la o parte din calea lui in ultimul moment , el plonja din nou , eu m-am rasucit , dar varcolacul m-a prins de spatele bluzei , am simtit cum ma ridica de la pamant si ma arunca . Am aterizat , alunecand . M-am ridicat , ranit puternic la bratul drept , si l-am pocnit naprasnic cu un pumn care-l duse cativa pasi in spate si-i umplu gura de sange . Dupa , m-a lovit el pe mine , si amandoi eram inclestati , rostogolindu-ne . El era cu mainile infipte in parul meu , incercand sa-mi dea capul pe spate , iar eu , cu mainile la gatul lui , nici eu , nici el , nu eram in stare sa ne eliberam din stransoare . Am strans mai tare , pana el a sarit la cativa metri , iar eu am avut suficient timp sa fug. Prima lectie de autoaparare care ne-a spus-o Tsunade , a fost sa fugim daca adversarul e mai puternic . Asa este si in cazul meu , el este mai puternic , mai experimentat . Nu ar fi asa usor sa-l fac sa-mi piarda urma . Se pare ca eram mai rapid , insfarsit un avantaj . Stiam ca undeva la dreapta , era un rau , deloc mare peste care as fi putut sa sar si el sa-mi piarda urmele . In fata mea aparu un copac , nu m-am dat nici la dreapta , nici la stanga , am continuat sa merg spre el , cu o noua idee in minte . Am calculate distanta , vreo douasprezece metri , pe care i-am strabatut in cateva secunde , si in ultimul moment , m-am dat in partea stanga , facandu-l pe el sa intre in viteza in copac . Am mai mers inainte apoi m-am dus la dreapta , pe langa rau , si un alt gand ma facu sa ma intorc exact pe acolo pe unde am venit . El ma va cauta in directia in care m-am dat la o parte si l-am lasat sa faca contact cu pomul . Deci ma voi intoarce prin cealalta directie . Asta am facut pana am vazut in fata ochilor uriasa casa , asemanatoare cu cele din filmele de groaza . Aveam niste suspiciuni grave pe care , in ciuda impotrivirilor faptelor , trebuia sa le spun si prietenilor mei . Dar se pare ca eram prea slabit sa ies din padure , cred ca mi-am rupt mana dreapta . Am inceput sa respir neregulat si sa imi simt bataile inimii tot mai rapide . Voiam sa ma ridic , sa ajung macar in curte , unde m-ar fi putut gasi cineva . Dar nu puteam , era teribil de dureros . Asa ca am facut singurul lucru pe care il puteam face in situatia asta . Am tipat , cu riscul sa fiu auzit si de altii , prieteni cu varcolacul ala nenorocit , nu puteam fi sigur ca era singur . Am mai tipat de cateva ori apoi am tacut , sa ascult . Puteam auzii , vantul , frunzele , o bufnita si un zgomot indepartat pe care incercam din rasputeri sa-l disting . Nu am reusit decat sa ma intorc pe parte cu bratul ranit si sa-mi las greutatea pe el , speram din tot sufletul sa nu fie catelandrul , speram ca el sa fie inca in partea cealalta a padurii , unde nu ma putea auzi . Am auzit o injuratura , urmata de alta si am simtit cum sunt prins de mana , si ajutat sa ma ridic . Era tot ceea ce asteptasem . Vampirii nu dorm , deci Gaara m-a auzit , a recuoscu vocea , avand simturi mai bune ca ale mele si m-a gasit . M-am simtit usurat . Nu i-am auzit intrebarea decat a patra oara , voia evident sa stie ce s-a intamplat . I-am spus sa mai aiba putintica rabdare , o sa le spun tuturor odata . Mai trase o injuratura si aproba din cap . Un gest mai mult mecanic , mi se paruse mie .


Ei bine , intamplarile din capitolul asta planuiam sa le pun in 2 capitole separate dar , am vrut sa ma revansez , pentru ca am intarziat atat cu continuarea . Sunt sigura ca actiunea e grabita dar , sincer , nu am stiut unde sa mai pun descriere . Am nevoie de critici , va rog . Multumesc ca-mi cititi ficul !


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 14:34

oau what?lol! ce capotol superb in love
Vreau next-ul cat de repede si sa ma anunti puppy eyes ! !!!!! te-am kiss


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMai rea decat moartea  - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Sam 05 Ian 2013, 18:53

Super next-ul. Sper ca celalalt sa vina cat mai repede. Sper sa ma anunti cand il pui. Deny te hi!


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Kumiko
Genin
Genin
Kumiko

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pitesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 76
Puncte : 93
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Nemaipomenit ! ! !

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 19:17

O da , acesta este raspunsul la rugaciunile voastre , sunteti pregatiti ? NEXT !

Capitolul 7 :

O zi lipsita de griji

Pov Kasumi

Eram in camera in camera baietilor , cu Hinata , cu totii gandindu-ne la intamplarea de aseara . Naruto inca dormea , cu siguranta extenuat . Il priveam si incercam sa-mi imaginez prin ce a trecut , singur . Prima data dupa ce ne-a spus ce s-a intamplat , m-am invinovatit ca nu am fost langa el , apoi mi-am dat seama ca e mai bine asa . N-as fi fost decat o povara in plus de protejat . Mereu se intampla asa , toata lumea , chiar si Hianata , se poate autoapara , eu sunt doar o noua grija pe langa ei . Niciodata nu mi-au spus asta dar , oare si ei tot asa cred ? Stiu ca sunt prietenii mei , si ar trebui sa am mai multa incredere in ei , dar gandurile astea ma obsedeaza . Incerc sa le alung cu o miscare a mainii , daca psihic nu pot , poate merge asa . Si a functionat , intr-un fel , i-a atras atentia lui Gaara care ma treba sec daca sunt ok . Dar eu nu eram ok , nu ma simtem deloc bine , aveam impresia ca peretii se invart . Asa se simte cand iubesti pe cineva , el e ranit , iar tu speriat ? O doamne ! Pana si egoul meu stie ca il iubesc pe Naruto numai eu parca nu vreau sa accept asta . Dintr-odata ma ridic , corpul meu actionand singur , si spun ca vreau sa iau o gura de aer . Nimeni nu a protestat , iar eu am iesit in curte si m-am intins pe un hamac descoperit de Gaara , caruia ii place mai mult decat orice sa leneveasca , in prima zi cand am venit aici .

Eram sigura ca nu mai era nimeni cu mine afara , dar mai simteam o prezenta , Tsunade a spus ca samanii pot simtiti sau vedea sufletele , dar nu era tocmai sigura . Tocmai nesiguranta din vocea ei ma facea sa ma simt nelinistita . Mi-am ridicat privirea si am privit becul . Se adunasera multe ganganii acolo , zburand in jurului becului . Un gand prostesc imi trecu prin minte . Aveam impresia ca de acolo lipsea o ganganie . Ce prostie , de unde stiu eu ce lipseste de acolo ? Si atunci , de ce ma mai obseda gandul ? In fata mea apare o silueta inalta care ma sperie asa de rau incat ma clatin si cad pe jos . Nu am recunoscut cine era . Dar cand vorbi , mi-am dat seama .

-Iti dai seama ce ai facut ? Tipul ala de aseara , poate fi inca acolo , asteptand sa atace si sa-si ineplinea scopul . Asta a fost cu adevarat . . .

-Sa nu spui nerozie ! zic eu nervoasa .

-De ce nu ? Chiar a fost o nerozie , o prostie si o imprudent din partea ta ! Ar fi putut oricand . . .

Dar Naruto nu-si mai termina gandul , doar se cutremura si el la auzul vorbelor sale . M-am calmat imediat , el doar isi facea griji , probabil ca deja i-a mustrat si pe ceilalti ca m-au lasat afara . Imi intinse mana stanga si ma ajuta sa ma ridic inapoi pe hamac , apoi se puse langa mine si-mi intinse bratul drept . L-am ce vrea , iar el mi-a raspuns nerabdator ca vrea sa-l vindec . Si cum ar trebui sa fac asta ? Osul e rupt .

-Atunci , in padure , cand mi-ai vindecat rana , ti-ai imaginat cum unesti tesuturile , nu ? Exact asta trebuie sa faci si acum . E intr-adevar putin mai complicat dar esti singurul saman de pe aici . . . si poti invata din asta . Fi atenta , in primul pas te vei concentra sa-mi fixezi osul , a doua oara iti vei imagina cum il vei ,, lipi “ , exact asta trebuie sa faci , apoi imi vei vindeca rana ramasa , in alte cuvinte , vei uni din nou tesuturile .

Mi-am dat seama ca era mai calm , desi se putea observa si o unda de nervozitate . Am incercat sa fac intocmai cum mi-a explicat dar , el mereu scrasnea din dinti de durere , am terminat prima parte abia dupa patru incercari teribil de dureroase pentru el , a doua parte a fost destul de usoara , am reusit-o din prima . Ultimul pas parea destul de greut avand in vedere ca trebuia sa opresc si o sangerare pe care am cauzat-o incercand sa fac prima parte . Incercand sa opresc hemoragia sa mai tasneasca , imi imaginam cum pun un fel de dop acolo ca sa nu mai sangereze . Intr-un final , cu energia psihica terminata , am reusit ce m-a rugat el . Apoi l-am luat de mana si l-am tarat , cu voie sau fara voie , dupa mine pana am ajuns intr-o camera cu o canapea mare si un televizor HD .

~Amintire ~

Sunt impreuna cu Naruto intr-o cofetarie , din cauza ca am pierdut un pariu . Asa ca a trebuit sa-i fac cinste cu patru prajituri , asa cum ne-a fost intelegerea , ufff , baietii si stomacurile lor , mereu la fel . El tot voia sa mergem la un film , ma ruga de saptamani , ca sa scap de el , i-am promis ca o sa mergem odata daca nu ma mai streseaza .

~Sfarsitul amintirii ~

Cred , ca nu a existat si nu v-a mai exista un moment mai bun sa vedem un film impreuna . Cu toate ca el se referee atunci la unul de la cinema , nu avem la dispozitie unul . Dar e perfect sa ne faca sa uitam de probleme si sa ne limpezim mintea , chiar daca pentru putin timp .

Pov Hinata :

Dupa ce au plecat Kasumi cu Naruto , am ramas singura in camera cu Gaara . Nu ma deranja sa-mi petrec seara cu el . Mai ales ca , devine din ce in ce mai simpatic pe zi ce trece . M-a invitat sa facem ceva de mancare , pentru ca ii era foame si nu avem nimic gatit . Mi s-a parut o idee buna , dar , mi-am amintit ca el e vampire asa ca , l-a cei trebuie mancare ? L-am intrebat iar el a raspuns razand :

-Chiar crezi ca sunt un monstru ? Mancarea asta si vinul o sa-mi tina de foame un timp . Pana voi putea …

L-am oprit cu o miscare a maini , nu voiam sa strice atmosfera .

Asa ca am luat faina si am aruncat-o pe toata pe el . I-am spus ca arata sinistru cu pielea asa alba , ca de marmura . El doar a ras , pana a vazut ca in camara exista atata faina si atata zahar ! Ne-am jucat asa , razand si facand fel de fel de fete , pana am vazut ca era trecut de zece si ne era foame . Mai ramasese suficienta faina cat sa facem clatite pentru sapte persoane . Spre surprinderea mea , nu m-a lasat sa le fac eu .

-Ce ai patit ? Vrei sa arzi casa ?

Intr-adevar sunt cam neindemanatica asa ca l-am lasat in pace sa faca ce vrea sis a spuna bancuri fara sens . Jumatate din clatite , cel putin , iesera arse , dar nu conta . O bufnitura ne facu sa ne intoarcem capetele spre usa si sa vedem doua fete cunoscute si mult asteptate . Fata , Kasumi , vesela si cu acelasi par castaniu , mai cret acum , cu ochii albastrii , baiatul , acum acelasi hiperactiv blond cu priviri sincere ne priveau .

-Fomistilor , fara mirosul fin al lui Naruto nu am fi stiut ca avem mancare , iar voi ati fi devorat tot ! Era o gluma , nici nu fusesera rostite cuvintele cu furie .

Noaptea in pat – Pov Gaara :
O zi excelenta , dupa atata stres ne-am simtit cu totii inapoi adolescenti . Dar ziua s-a incheiat , in zori va incepe alta , una cu greutati , careia Naruto i-a pus gand rau inainte de culcare . Ma intreb , ce viseaza acum Hinata ? Nici macar nu stiu daca viseaza ceva , sau daca e un cosmar , sau daca doarme . Incep sa am sentimente puternice pentru acea fiinta firava si inocenta , dar care ma cam sperie cand e nervoasa . Uff , acum ii voi pune si eu gand rau zilei de mainie .
Cu aceasta ultima idee adormira cu totii .

Oare simteau primejdia in care se afla ? Sau primejdia care ii pandeste ? Pff , atatea intrebari , la care poate voi raspunde , dar nu intr-un singur capitol , nu aveti voi norocul asta . Urmatorul capitol va fi ….nici eu nu stiu cum va fi . Cred ca vom afla impreuna . Sper ca nu mi-ati pus gand rau din cauza ca mai marele meu defect isi face mereu aparitia , cu alte cuvinte , probabil iar am grabit actiunea fara sa vreau .


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_mgn4k9f7LL1rspvn1o1_400_large
Ai grija de felul in care iti echilibrezi sentimentele . Dragostea si ura provin din acelasi loc , inima .

O pagina foarte interesanta :

https://www.facebook.com/pages/Viata-adolescentilor/238018979657475?ref=tn_tnmn



X . O . X . O
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Mar 08 Ian 2013, 19:57

awwwwwww ce capitol superb in love
mi-a plăcut la nebunie faza cu "fomiştilor" lough
Vreau next-ul şi îl vreau curând in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMai rea decat moartea  - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 12:12

Mi-a placut capitolul. Ti-a iesit foarte bine , cat despre actiune , de data asta nu ai mai grabit-o chiar atat de mult. Oricum , sa pui next-ul cat de repede poti si sa nu uiti sa ma anunti. Te hi!


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Joi 10 Ian 2013, 13:25

Hey , scuze ca vin si eu cu un comentariu tocmai acum . Capitolul pe care l-am ratat a fost minunat si la fel si acesta . Sincer de criticat nu prea este ce , adica respecti cam toate regulile si greseli gramaticale nu am prea vazut , iar ideea este dupa mine originala . Chiar imi place ficul tau , tine-o tot asa . Te rog sa ma anunti in continuare . kiss


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Vin 11 Ian 2013, 00:13

Kumiko a scris:
O da , acesta este raspunsul la rugaciunile voastre , sunteti pregatiti ? NEXT !

Capitolul 7-O zi lipsita de griji




Kasumi povesteste:

Eram in camera in camera baietilor, [fara virgula] cu Hinata , cu totii gandindu-ne la intamplarea de aseara . Naruto inca dormea , cu siguranta extenuat . Il priveam si incercam sa-mi imaginez prin ce a trecut, [fara virgula] singur . Prima data dupa ce ne-a spus ce s-a intamplat , m-am invinovatit ca nu am fost langa el , apoi mi-am dat seama ca e mai bine asa . N-as fi fost decat o povara in plus de protejat . Mereu se intampla asa , toata lumea , chiar si Hianata , [fara virgula] se poate autoapara , eu sunt doar o noua grija pe langa ei . Niciodata nu mi-au spus asta [virgula] dar, [fara virgula] oare si ei tot asa cred ? Stiu ca sunt prietenii mei , [fara virgula] si ar trebui sa am mai multa incredere in ei , dar gandurile astea ma obsedeaza . Incerc sa le alung cu o miscare a mainii , daca psihic nu pot , poate merge asa . Si a functionat , [fara virgula] intr-un fel , i-a atras atentia lui Gaara care ma treba sec daca sunt ok . [Aici nu te-ai exprimat prea bine. Corect ar fi: A functionat intr-un fel, insa i-am atras privirea lui Gaara, care m-a intrebat sec daca sunt okai.] Dar eu nu eram ok , nu ma simtem deloc bine , aveam impresia ca peretii se invart . Asa se simte [simti, nu 'se simte', suna foarte urat] cand iubesti pe cineva , el e ranit , iar tu speriat ? O [virgula] doamne ! Pana si egoul meu stie ca il iubesc pe Naruto [virgula] numai eu parca nu vreau sa accept asta . [Egoul ei este ea, nu are sens.] Dintr-odata ma ridic , corpul meu actionand singur , si spun ca vreau sa iau o gura de aer . [Un corp nu poate actiona singur, creierul trimite semnale pentru a se misca. Corect ar fi: Dintr-o data ma ridic, spunand ca vreau sa iau o gura de aer.] Nimeni nu a protestat , iar [astfel] eu am iesit in curte si m-am intins pe un hamac descoperit de Gaara , caruia ii place mai mult decat orice sa leneveasca , in [din] prima zi cand am venit aici .

Eram sigura ca nu mai era nimeni cu mine afara , dar mai simteam o prezenta , [punct]Tsunade a spus ca samanii pot simtiti [simti] sau vedea sufletele [suflete], dar nu era [sunt, am observat ca scrii la prezent; nu au ce cauta verbele la timpul trecut] tocmai sigura . Tocmai [Acest 'tocmai ar putea fi taiat, in primul rand este o repetitie si in al doilea rand, suna destul de urat.] nesiguranta din vocea ei ma facea [face] sa ma simt nelinistita . Mi-am ridicat privirea si am privit becul . Se adunasera [S-au adunat, corect ar fi, insa nu inteleg cui i-ar pasa de insectele adunate deasupra becului.] multe ganganii acolo , zburand in jurului becului . Un gand prostesc imi trecu [imi trece] prin minte . Aveam impresia ca de acolo lipsea o ganganie . Ce prostie , de unde stiu eu ce lipseste de acolo ? Si atunci , de ce ma mai obseda gandul ? In fata mea apare o silueta inalta care ma sperie asa de rau incat ma clatin si cad pe jos .Nu am recunoscut cine era . Dar cand vorbi , mi-am dat seama . [ Foarte, foarte sec. Hai sa incercam altfel de exprimare: Am observat in fata mea o umbra, o silueta destul de proeminenta. Nu stiam cine era, dar se apropia de mine considerabil de mult, reusind sa ma sperie si sa ma dezechilibrez. Am cazut fara sa imi dau seama cine era acea persoana, insa in cateva clipe vocea acesteia s-a facut auzita in intreaga incapere. Oh, m-am speriat degeaba.]

-Iti dai seama ce ai facut ? Tipul ala de aseara , [fara virgula] poate fi inca acolo , asteptand sa atace si sa-si ineplinea [indeplineasca]scopul . Asta a fost cu adevarat . . .

-Sa nu spui nerozie ! zic eu nervoasa .

-De ce nu ? Chiar a fost o nerozie , o prostie [nerozie sau prostie e acelasi lucru] si o imprudent [imprudenta] din partea ta ! Ar fi putut oricand . . .

Dar Naruto nu-si mai termina gandul , doar se cutremura si el la auzul vorbelor sale . M-am calmat imediat , el doar isi facea [face] griji , probabil ca deja i-a mustrat si pe ceilalti ca m-au lasat afara . Imi intinse [ imi intinde] mana stanga si ma ajuta sa ma ridic inapoi pe hamac , apoi se puse [se pune] langa mine si-mi intinse [si-mi intinde] bratul drept . L-am [intrebat] ce vrea , iar el mi-a raspuns nerabdator ca vrea sa-l vindec . Si cum ar trebui sa fac asta ? Osul e rupt .

-Atunci , in padure , cand mi-ai vindecat rana , ti-ai imaginat cum unesti tesuturile , nu ? Exact asta trebuie sa faci si acum . E intr-adevar putin mai complicat [virgula] dar esti singurul saman de pe aici . . . si poti invata din asta . Fi atenta , in primul pas te vei concentra sa-mi fixezi osul , a doua oara iti vei imagina cum il vei ,, lipi “ , exact asta trebuie sa faci , apoi imi vei vindeca rana ramasa , in alte cuvinte , vei uni din nou tesuturile . [Exprimare gresita si greseli: Fii atenta, primul pas va fi sa te concentrezi asupra fixarii osului, al doilea, sa iti imaginezi ca il vindeci, apoi vei inchide rana.]

Mi-am dat seama ca era [este] mai calm , desi se putea [color=pink][se poate][.color] observa si o unda de nervozitate . Am incercat sa fac intocmai cum mi-a explicat [virgula] dar , [ fara virgula] el mereu scrasnea din dinti de durere , [punct] am terminat prima parte abia dupa patru incercari teribil de dureroase pentru el , a doua parte a fost destul de usoara , am reusit-o din prima . Ultimul pas parea destul de greut [virgula] avand in vedere ca trebuia sa opresc si o sangerare pe care am cauzat-o [virgila] incercand sa fac prima parte . Incercand [Repetitie. Inlocuim cu 'Avand intentia'] sa opresc hemoragia sa mai tasneasca , imi imaginam cum pun un fel de dop acolo ca sa nu mai sangereze . Intr-un final , cu energia psihica terminata , am reusit ce m-a rugat el . Apoi l-am luat de mana si l-am tarat , cu voie sau fara voie , dupa mine pana am ajuns intr-o camera cu o canapea mare si un televizor HD .

~Amintire ~

Sunt impreuna cu Naruto intr-o cofetarie , din cauza ca am pierdut un pariu . [virgula] asa ca a trebuit sa-i fac cinste cu patru prajituri , asa cum repetitie, schimbam cu 'asta'] ne-a fost intelegerea , [punct] Ufff , baietii si stomacurile lor , mereu la fel . El tot voia sa mergem la un film , ma ruga de saptamani , [punct si virgula] ca sa scap de el , i-am promis ca o sa mergem odata daca nu ma mai streseaza .

~Sfarsitul amintirii ~

Cred , [fara virgula] ca nu a existat si nu v-a [va]mai exista un moment mai bun sa vedem un film impreuna . Cu toate ca el se referee atunci la unul de la cinema , nu avem la dispozitie unul . Dar e perfect sa ne faca sa uitam de probleme si sa ne limpezim mintea , chiar daca pentru putin timp .

Hinata povesteste :

Dupa ce au [a] plecat Kasumi cu Naruto , am ramas singura in camera cu Gaara . Nu ma deranja sa-mi petrec seara cu el . [virgula] Mai ales ca , devine din ce in ce mai simpatic pe zi ce trece . M-a invitat sa facem ceva de mancare , pentru ca ii era foame si nu avem nimic gatit . Mi s-a parut o idee buna , dar , [fara virgula] mi-am amintit ca el e vampir asa ca , [fara virgula] l-a cei [la ce-i] trebuie mancare ? L-am intrebat iar el a raspuns razand :

-Chiar crezi ca sunt un monstru ? Mancarea asta si vinul o sa-mi tina de foame un timp . Pana voi putea …

L-am oprit cu o miscare a maini , nu voiam sa strice atmosfera .

Asa ca am luat faina si am aruncat-o pe toata pe el . I-am spus ca arata sinistru cu pielea asa alba , ca de marmura . El doar a ras , pana a vazut ca in camara exista atata faina si atata zahar ! Ne-am jucat asa , razand si facand fel de fel de fete , pana am vazut ca era trecut de zece si ne era foame . Mai ramasese suficienta faina cat sa facem clatite pentru sapte persoane . Spre surprinderea mea , nu m-a lasat sa le fac eu .

-Ce ai patit ? Vrei sa arzi casa ?

Intr-adevar [virgula] sunt cam neindemanatica asa ca l-am lasat in pace sa faca ce vrea sis a [si sa] spuna bancuri fara sens . Jumatate din clatite , cel putin , iesera arse , dar nu conta . O bufnitura ne facu sa ne intoarcem capetele spre usa si sa vedem doua fete cunoscute si mult asteptate . Fata , Kasumi , vesela si cu acelasi par castaniu , mai cret acum , cu ochii albastrii , baiatul , acum acelasi hiperactiv blond cu priviri sincere [virgula] ne priveau . [Repetie]

-Fomistilor , fara mirosul fin al lui Naruto nu am [as] fi stiut ca avem mancare , iar voi ati fi devorat tot ! Era o gluma , nici nu fusesera rostite cuvintele cu furie .

Noaptea in pat – Gaara povesteste :
O zi excelenta , dupa atata stres ne-am simtit cu totii inapoi adolescenti . Dar ziua s-a incheiat , in zori va incepe alta , una cu greutati , careia Naruto i-a pus gand rau inainte de culcare . Ma intreb , ce viseaza acum Hinata ? Nici macar nu stiu daca viseaza ceva , sau daca e un cosmar , sau daca doarme . [Nici macar nu stiam daca doarme, si daca ar dormi, ma intreb ce ar visa? Asa ar fi corect, desi e stupid la ce se gandeste el.]Incep sa am sentimente puternice pentru acea fiinta firava si inocenta , dar care ma cam sperie cand e nervoasa . Uff , acum ii voi pune si eu gand rau zilei de mainie .
Cu aceasta ultima idee adormira cu totii . [Propozitia asta nu are ce cauta aici pentru ca e din perspectiva naratorului, nu a lui Gaara]

Oare simteau primejdia in care se afla ? Sau primejdia care ii pandeste ? Pff , atatea intrebari , la care poate voi raspunde , dar nu intr-un singur capitol , nu aveti voi norocul asta . Urmatorul capitol va fi ….nici eu nu stiu cum va fi . Cred ca vom afla impreuna . Sper ca nu mi-ati pus gand rau din cauza ca mai marele meu defect isi face mereu aparitia , cu alte cuvinte , probabil iar am grabit actiunea fara sa vreau .


Finally, am terminat de corectat ultimul capitol. Mare grija pe viitor, ai destul de multe greseli de exprimare, punctuatie si ortografie - timpurile verbale. Axeazate doar pe un singur timp verbal, nu pe doua, prezent sau trecut?

Titlul nu imi place. Poate pentru unii este sugestiv, insa mie mi se pare neatragator si nu vad legatura cu ideea fic-ului. Va aparea 'Moartea' si se va duela cu protagonista, ea invingandu-o si ajungand la concluzia ca e mai rea ca ea?

Ideea ta este una intalnita, insa mie imi plac povestile cu vampiri si varcolaci, dar doar atunci cand ma surprind cu idei noi. Nu ai reusit sa imi starnesti interesul si nici nu am citit ceva care sa ma impresioneze. In primul capitol sau al doilea, ea a devenit vampir, apoi s-a duelat impreuna cu Gaara cu Eternii, dupa aia a baut nu stiu ce substanta care a facut-o om, dupa aia au fugit la Tsunade. Nu ma atrage nicio idee din atea expuse si iti spun imediat de ce.

Descrierea lipseste in totalitate. Nu am gasit un paragraf in care sa incetezi a nara. Fara descriere e si normal sa nu mi se para ficul interesant, iti strica si ideea si tot, nu ca ar fi foarte deosebita, insa... la inceput, cand a devenit vampir, nici macar nu ai precizat pe moment ca ar avea unele nelamuriri cu cel care a muscat-o, de ce a facut-o? Ea era convinsa ca vampirii exista? E ca si cum te pisca un paianjen si gata esti 'Superman'. Sentimentele personajului principal nu le-ai expus decat prin niste mici propozitii in care spuneai ca ii bate inima in preajma lui sau chestii de genul.
Am citit un comentariu, in care acel membru iti sugera sa scrii din perspectiva celorlalte personaje, deorece el vrea sa le cunoasca sentimentele. No, intr-o carte nu vezi o mie de perspective, vezi una singura. Nu asculta toate sfaturile date ici pe colo.
Nu te axa pe lucruri fara importanta, incearca sa incluzi in fiecare capitol descriere sentimentala. Si eu vreau sa simt ceea ce simte un personaj, insa nu pot sa aflu daca tu narezi intr-una.

Actiunea este grabita din cauza lipsei descrierii si bulversezi cititorul, din cauza faptului ca scrii din o mie de perspective si treci de la o idee la alta practic.

Dialogul dintre personaje este sec, replicile pe care vrei sa le introduci in capitole, gandeste-le mai bine.

Nu uita:

-eu ti-am editat si estetica ultimului capitol; nu mai scrie cu 'bold', schimba fontul, centreaza numarul capitolului si de preferat ar fi sa scrii cu alineat, codul e:  
-scrie doar dintr-o singura perspectiva si renunta la 'amintiri' inutile;
-adauga descriere sentimentala in fiecare capitol, daca te ajuta asta, pune-te in pielea personajului si transpune-ti sentimentela tale;
-vino cu idei mai bune, mai interesante;
-inainte de semnele de punctuatie nu se apasa 'space', ci numai dupa;
-fii atenta sa nu mai gresesti si sa pui aiurea 'virgule', deasemenea nu incheia o propozitie cu 'punct' decat atunci cand trebuie, ai tendinta sa le scurtezi;
-timpurile verbale;
-greselile de exprimare; citeste cu atentie ceea ce scrii;






I had to break myself to carry on.


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Mier 16 Ian 2013, 18:47

Hei mersi de anunt....imi place noul capitol....abia astept urmatorul.....sa nu uiti te rog sa ma anunti...
Si imi plac si pozele pe care le.ai pus pe pagina.....eu nu pot sa intru prea mult momentan asa ca te rog daca poti cand intri sa te ocupi tu de o cererile de publicitate nerezolvate.....
Multumesc mult pentru ajutor kiss


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Mai rea decat moartea  - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Mai rea decat moartea  - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
Mai rea decat moartea  - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Mai rea decat moartea  - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Asss10Mai rea decat moartea  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Apr 2013, 21:20

Fanfic inchis din cauza inactivitatii.


Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mai rea decat moartea  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Mai rea decat moartea    Mai rea decat moartea  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Mai rea decat moartea

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-