Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul incolor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blestemul incolor Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Blestemul incolor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Sam 10 Noi 2012, 23:26

deecii... scumpii mei am venit cu un nou fic lough stiu ca celelalte nu sunt gata, dar ma voi ocupa si de ele happy2 am atatea idei si am zis sa o pun pe aceasta in aplicare dap ! primele capitole vor fi pur si simplu banale si va face sa pare un fic neoriginal (dupa parerea mea) lough dar cu timpul ideea se va schimba ... ce cu timpul ... de la al 3-lea capitol, de pe acolo rolling on the floor paai ... sper sa va placa dap ! Nu in ultimul rand, acest fic este dedicat scumpei mele Niki-Piki-Riki in love Lectura placuta !

Blestemul incolor

Capitolul I
Pov. Sasuke

       Alerg spre şcoală cu rapiditate, simţind cum toţi muşchii mi se contractă. Încercam să ocolesc lumea din jur fără să dau peste cineva. Uneori mai auzeam câte o înjurătură. Pe lângă faptul că m-am trezit la o oră destul de târzie, ploaiea nu îmi uşurează deloc încercarea de a ajunge mai repede la şcoală. Cerul din această dimineaţă demonstrează faptul că prezentatorii meteo au greşit a şaptea oară în luna asta. Cred că salariile o să aibă de suferit.

       Parcă şcoala mi se pare mai departe ca niciodată, dar până la urmă trebuie să ajung. Din nefericire prima oră este matematică, mai exact algebrăm, dându-se în această oră şi un mic test. Un lucru ştiu sigur despre această materie, o urăsc. Mă uit rapid la ceasul de mână, indicând ora 7:50, dimineaţa, desigur. Aş putea încetinii pasul, dar vreau să repet pentru test. În doar câteva minute ajung la şcoală. Curtea este goală. Se şi înţelege l-a cât de tare plouă afară. Această ploaie… Parcă îmi atinge şi sufletul în acest moment. Mă simt singur, deşi ştiu că nu sunt. Chiar dacă familia mea este îndepărtată mă vizitează şi mă sună des. Când vine vorba de prieteni, am destui, dar uneori din vina celui mai bun prieten al meu, uit de restul.

       Deschid uşa şi păşesc în sala de clasă. Se pare că profesoara încă nu a ajuns. Privesc putin în jur şi un singur cuvânt îmi trece prin minte: agitaţie. Starea de spirit care conduce mereu elevii din clasa a X-a B, înainte de a da un test. Toţi strigau, abia putând să îţi auzi propriille gânduri. Abia când intru în clasă realizez că era mai bine să fi rămas afară. Aşa mi se întâmplă mereu. Din nefericire, dendată ce intri, nu mai poţi ieşii uşor. Mă aşez încet în bancă, încercând să nu mă observe colegii. Deschid încet caietul de matematică. Vreau să primesc o notă mare la acest test.

        –Sasuke, bună dimineaţa!

       Îmi ridic privirea şi am surpriza să o văd pe profesoara de matematică în faţa mea. Se pare că dintre toţi eu am fost singurul care nu a văzut-o intrând. Îmi cer scuze pentru că nu am fost atent şi aceasta îmi intinde testul în faţă. Mda, ăsta da mod de a mă trezi de dimineaţă. Bine că nu pare mult prea nervoasă. Testul deja a început. Numere, numere, semne, litere şi revenim la numere. Asta e matematica. O materie la care nu îţi este ruşine să spui că ai luat note mici. Însă, nu în toate cazurile. Încep să scriu, mâna parcă executând nişte paşi de dans. Puteam simţii tensiunea din încăpere. Uneori se mai trezea unul să scoată un sunet ciudat de animal pentru a ne înveselii. Colegul meu de bancă, Naruto, pare că a învăţat şi el pentru acest test, scriind cu rapiditate.

       Ora a trecut destul de repede. O dată cu ea au plecat şi emoţiile. Îmi las capul pe spate, sprijinit de spatarul scaunului. Mă simţeam extenuat. Să stai singur într-un apartament nu este uşor. Singurătatea se simte cu uşurinţă încă din momentul în care treci de pragul casei. Uneori mi-aş dori să am o iubită care să mă poata ajuta în astfel de momente. Să o pot lua în braţe. Să îi simt buzele peste ale mele. Să pot trăii momente de neuitat alături de ea. Dar în cazul meu, nu există aşa ceva. Iubirea, pentru mine este ca un vis scufundat în mintea mea plină de confuzie. Însă... Cine ştie? Poate într-o zi, destinul îmi va îndeplinii această dorinţă.

       Simt cum pe pieptul meu se află ceva umed… Si rece?! Sar ca ars şi privesc făptaşii. Aceştia râdeau cu o poftă de neînţeles. Văzându-le zâmbetele, mi-a pierit gandul de ai bate. Mi-am luat rapid sticla cu apă şi am început să îi alerg. Colegele mele au rămas în urmă, privind imaginea amuzantă din faţa lor. Râsetele lor mă fac pur şi simplu să mă simt ca în al nouălea cer. Mereu visam şi încă visez să îmi aud iubita râzând din inimă, datorită mie. Din câte pare, astăzi va fi o zi destul de frumoasă, deşi dacă vremea ne trădează. Următoarele ore sunt uşoare, pe lângă astăzi este vineri. Mă voi odihnii după ore, urmând iar o singurătate enervantă. Naruto cred că a şi plănuit ce îmi va lua de Crăciun. Nimic altceva decât… un căţel.


_____________________________________________________________________________________________
Edit: Doamne ... imi pare asa rau, dar in word nu arata asa mic, chiar dublu. Urmatoarele capitole promit ca vor fi mai mari. Inca o data imi pare extrem de rau. S-au schimbat multe pe forum de cand nu am mai fost activa si imi va lua ceva sa ma obisnuiesc.


Ultima editare efectuata de catre Aionista♥IVA in Dum 11 Noi 2012, 16:38, editata de 3 ori
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 08:13

Prima la un fic de-al Ivei!!
Este superb ficul tau, imi place foarte mult. Descrii foarte frumos si se vede ca citesti multe ficuri.
Ai avut parca o greseala de tastare mi se pare.
Hopaa..... Sasuke vrea iubita? Rozalia in ce clasa e??
Naruto ii va lua un catel lui Sasuke? Ce rasa va fi? Ador cateii, nu imi poate lua si mie unul?
Foarte frumos ficul.

Temy te kiss si te a hug calduros.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Blestemul incolor Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 13:34

Vale! Deci efectiv, a mea prietena s-a pus sa scrie, nimic nou.
Partea amuzanta e ca ficul tau imi aduce aminte de ce nota superba am si eu la matematica, nu ca a-si urai materia, numai profesoara si "sportul ei al mintii".
Pff, imi place ficul inceput sa zicem obisnuit si faptul ca Naruto stie sa rezolve probleme de matematica, ei bine ma face pana si pe mine sa ma simt inferioara.
Bravo, sa ma anunti si pe mine.
Xox'.


Blestemul incolor Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 14:08

Foarte misto inceputul ce sa zic!imi place mult cum descrii gandurile si sentimentele lui Sasuke.Titlul,foarte tare,dialog atat cat trebuie.
Singurul lucru pe care trebuie sa ti-l mai spun este sa aduci nextul.
Te-am pupat jos palaria in fata


Blestemul incolor 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 15:38

Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe linkul acesta şi citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi poftă la citit ! dap !


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Mona™
Genin
Genin
Mona™

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La casuta mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 352
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 12
Stare de spirit Stare de spirit : Asa si asa

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 16:25

Hei am intarziat cu commentul:))deci Iva mie imi place ficul tau:x ai inceput foarte bine capitolul cu descriere si titlul este original:*astept nextul


                                                     Blestemul incolor FCzMz2X 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  -People change...


                                                      
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Blestemul incolor Asss10Blestemul incolor J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 17:30

Hei, hei. :) Vad ca ai deschis un nou fic. Si cum eram curioasa sa vad cum ai mai evoluat de la ultimul fic pe care l-am citit cap-coada, m-am decis sa il incep si pe asta. Sii.. surpriza! Mi-a placut. O.o Vreau nextul, chiar vreau sa vad cum cei doie se vor intalni si cum se va infiripa povestea aia de dragoste. :> =))) Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. kiss


Blestemul incolor Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 19:48

Capitolul II

Pov. Sasuke

       Libertate! Acesta este ideea principală care reiese din gândurile elevilor. Unii plănuiesc ce vor face în acest weekend, pe lângă temele de şcoală. Pe când alţii plănuiesc doar să doarmă sau să îşi găsească de lucru prin casă. Eu nu sunt genul care să îşi plănuiască activităţi. Dacă ar fi să o pun în general, doar voi sta acasă, mă voi uita la televizor, voi citi o carte, voi privii pe geam sau focul. Dar niciodată nu pot şti când un prieten, de exemplu Naruto, mi-ar schimba toată ziua.

       Privesc picăturile de apă care cad din cer, distanţa dintre mine şi ele fiind aproape nulă. Tunetele şi fulgerele mă făceau aproape să mă întorc în şcoală pentru simplul motiv că n-am umbrelă. Nu vreau să ştiu ce răceală m-ar prinde după. Totuşi, nu pot aştepta până se opreşte, poate nici măcar nu se va întâmpla asta azi. Oftez cu voce tare, încercând să găsesc o cale mai uşoara de a ajunge acasă.

       Imediat simt cum o mână mă atinge pe umăr. Îmi întorc privirea şi îl văd pe nimeni altul decât Naruto. Îmi zâmbeşte într-un mod frăţeşte, întinzându-mi o umbrelă. Normal! Doar Naruto poate avea două umbrele la el. Mai ales de când în clasa a VI-a i-a fost mâncată umbrela de câini şi a lipsit după toată săptămâna din vina răcelii. Îi mulţumesc şi acesta doar îmi face cu ochiul. Uneori mă intreb ce m-aş face fără el şi el fără mine. Îl văd pe blond cum o i-a la fugă spre casă, nevrând să piardă meciul de baschet.

       Îmi deschid şi eu umbrela, păşind în teritoriul deţinut de vreme. Aud cum picăturile de apă se izbesc de umbrelă, aceasta fiind ca un scut pentru mine, apărându-mă de atacul cerului. Merg liniştit, parcă dorindu-mi să las frigul liber în interiorul meu. Motivul fiind simplu: prefer să rămân aici, în mijlocul macabrului unde mor pe rând vietăţi mici şi neajutorate, decât să intru într-o încăpere neluminată, fără nici un strop de viaţă. Dar altă opţiune n-am, trebuie să mă obişnuiesc cu acea singurătate. Uneori prefer să fiu la şcoală, acolo fiind lângă prietenii mei. Într-o clădire plină de suflete care de care mai păcătoase.

       ,,Brr”. Îmi întorc privirea. Oare ce doamne s-a auzit? Privesc în jur, confuz, dar nu văd nimic. Hm, mai bine îmi continui drumul. Totuşi, oare ce a fost? Poate a fost doar imaginaţia mea. ,,Brr”. S-a auzit în stanga mea, sunt sigur de asta. Îmi întorc privirea şi rămân uimit de ceea ce văd. Un papagal. Deci pe mine asta m-a speriat? Super, se pare că poveştile de groază spuse de Halloween m-au lăsat cu câteva sechele. Îl privesc puţin mai atent, deja aparându-mi un zâmbet pe faţă şi în acelaşi timp o privire plină de tristeţe. Era un papagal de rasă, puteam vedea asta. Frumuseţea acestuia mă făcea să tresar. Parcă ar fi o explozie de culori. Este puţin mai mare faţă de un peruş. Sunt sigur de faptul că nu are stăpân. Mai ales ca pare tânăr. Dar acuma, observ şi părţile ,,rele” ale acestui papagal. Este în întregime ciufulit şi ud. Ochii lui sunt pe jumătate închişi. Abia se poate sprijinii de bara pe care este aşezat.

       Îl mângâi uşor la ceafă, acesta începând să scoată nişte sunete specifice papagalului. Pur şi simplu m-a atins direct la inimă. Nu pot lăsa o asemenea fiinţă să moară într-un asemenea mod. După, conştiinţa m-ar distruge, ştiind că puteam să îl ajut. Pe lângă, mi-ar face şi mie un bine. Mereu mi-am dorit un animal de casă. Aceasta ar putea fi o oportunitate perfectă. Îl iau uşor în mână, sperând că nu va fugii. Însă, a fost mai cuminte decât mă aşteptam. Se pare că îl ajut exact când este pe prag de moarte. Norocul meu că nu mai am mult până acasă. Îl pun sub hainele mele, pieptul meu ţinându-i sigurat de cald. Sper măcar să se oprească din tremurat până ajung acasă.

       Am multe motive pentru care sunt fericit în acest moment. Această fiinţă sunt sigur de faptul că îmi va ridica moralul şi aspectul locuinţei mele. Acuma voi avea un motiv pentru care să aprind focul şi lumina din casă. Simt cum papagalul începe să îmi ronţăie din bluză, arătând faptul că se simte mai bine şi că i s-a făcut foame. Atâta timp cât nu rămân dezbrăcat în mijlocul străzii, ca după să sară toate fetele pe mine şi bărbaţii din jur să creadă că urmează să fiu violat, îl las să îşi facă de cap.

       Deschid uşa apartamentului cu piciorul, nevrând să îl deranjez pe micuţ. După ce aprind lumina, recunosc cu mâna pe inimă un lucru. Wow, casa mea arată ca în filmele cu mafioţi, însă, seamănă mai mult cu o casă de la munte unde doi îndrăgostiţi îşi petrec vacanţa. Mda, părinţii mei parcă îmi zic indirect să îmi iau o iubită. Ori m-am uitat eu prea mult la filmele de dragoste şi mafioţi. Iau rapid punga de seminţe, aprinzând imediat şi focul. În această seară nu îl voi închide în cuşcă. Cine ar fi crezut că îmi va fi de ajutor vreodată cuşca bunicii? Îl scot pe micuţ de sub haină, aşezându-l pe pieptul meu. Cred că în seara asta voi dormii pe canapea. Îmi pun câteva seminţe în mână, nevrând să îl mai las să aştepte. Mănâncă aşa rapid încât mă face pe mine să ameţesc. Sunt curios cum va arăta după ce îşi va recăpăta din puteri, dacă acuma este aşa frumos.

       Dintr-o dată simt cum mă loveşte o curiozitate. Oare este fată sau băiat? Eu nu îmi pot da seama ce este, chiar deloc. Oare mi-ar răspunde la întrebare? Din câte am văzut şi auzit, îngână cât de cât limba noastră. Dar, dacă ştie să vorbească, un lucru sigur ştie despre el.

       -Cum te cheamă? Astfel cu siguranţă voi afla dacă e fată sau băiat.

       -Sakura…


Ultima editare efectuata de catre Aionista♥IVA in Dum 11 Noi 2012, 20:42, editata de 3 ori
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 20:32

Wow,wow,wow!
Inafara de faptul ca acest capitol a fost minunat.
Am o curiozitate case ma cam nelinisteste şi anume:Este papagalulul Saukurei?ori Sakura este chiar papagalul?
Daka ese a dóua varianta,v-a fi o dragoste foarte ciudata!
Juli,te saluta jos palaria in fata


Blestemul incolor 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Blestemul incolor Asss10Blestemul incolor J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 20:46

O_O Deci am ramas ca picata in cap. lough Adica nu am mai vazut, auzit, ori citit despre o idee ca asta. huh? Vaaaii, ma intreb, ma intreb, ma intreb.. Ce sa fie, ce sa fie? lough Nu, deci chiar m-ai facut curioasa acum. (D) Sa aduci cat mai repede nextul, deoarece eu sunt tae nerabdatoare sa aflu care este povestea papagalului aluia. Spor la scris in continuare. kiss


Blestemul incolor Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Temari
Chūnin
Chūnin
Temari

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Aici ^^ Acolo ^^ Nicaieri
Nr. mesaje Nr. mesaje : 923
Puncte : 984
Reputatie Reputatie : 37
Hobby-uri Hobby-uri : Handball
Stare de spirit Stare de spirit : Bucuroasa

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Dum 11 Noi 2012, 20:56


Zi-mi te rog furmos ca este papgalul Sakurei.Ar fi foarte ciudat daca nu, desi eu cred ca papagalul este al Sakurei, iar Sasuke i-l va duce inapoi si asa se vor intalni. Oricum, e ficul tau si faci ce vrei cu el. Astept un anunt cand pui next.



´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´

On lonely nights I start to fade
Her love is a thousand miles away
Blestemul incolor Iarna
Memories made in the coldest winter
Goodbye my friend will I ever love again


¸.•*(¸.•*´♥`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Lun 12 Noi 2012, 10:48

Asta da schimbare rolling on the floor Sakura papagal? Chiar trebuie sa vad ce se intampla in fic-ul asta. E interesant de-a binelea. Sa ma anunti. nu vreau sa ratez nimic.


Blestemul incolor UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Blestemul incolor 8BGmFkk
Sus In jos
Uchiha Sasuke
Chūnin
Chūnin
Uchiha Sasuke

Sex : masculin Localizare Localizare : Romania, Voluntari.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 568
Puncte : 588
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Forum, muzica, desene, Naruto bineinteles :))
Stare de spirit Stare de spirit : In love :X

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Lun 12 Noi 2012, 22:22

Deci, frate, e prea tare!Ador felul in care folosesti figurile de stil, zici ca esti Ion Creanga =))
Serios, imi place foarte mult!Exprimi foarte multe sentimente prin fiecare propozitie, fericire, amuzament, dragoste, tristete, si multe altele.
Teach me, master! =))
Eu zic sa continui cu acest fic, si de ce nu, sa mai faci altele!

Pupici! =))
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Mar 13 Noi 2012, 01:08

Avooo! Iubirea mea love, ce faci? Ce frumos este! Nu îmi pot da seama pra multe din primele capitole dar am o vagă bănuială ce se va întâmpla. Papagalu ăla e Sakura, ai? Mai târziu o va săruta si va deveni o ființă sau așa o cheamă pe stăpână. Acestea sunt două posibilități din alte zeci care momentan nu-mi trec prin minte. Îmi place și debia aștept când vei aduce nextul și sper să mă anunți și pe mine!
Spor scris și la multă imaginație, debia aștept să aflu ce se întâmplă în continuare! in love

Blestemul incolor 2623848302


Mely a trecut pe aici! kiss


Blestemul incolor Tumblr_m9njar6Jx91r3ri0mo1_500

Mereu să lupţi pentru persoana dragă, altfel vei regreta toată viaţa că ai lăsat-o să plece. Nu te juca! Iubirea e ceva! Gândeşte-te, fă pasul înainte căci merită să iubeşti, să fi iubit şi apreciat. Nu lăsa totul acum, luptă pentru ea sau alege să fie fericită şi tu să plângi neîncetat că a plecat.
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Blestemul incolor J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19Vin 11 Ian 2013, 18:30

Fic inchis din cauza inactivitatii.



Blestemul incolor Cooltext1711025034_zps229023de
Blestemul incolor Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Blestemul incolor Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Blestemul incolor Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Continut sponsorizat




Blestemul incolor Empty
MesajSubiect: Re: Blestemul incolor   Blestemul incolor I_icon19

Sus In jos
 

Blestemul incolor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-