Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Merita sa il continui?
~ Da ~
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_lcap100%Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_rcap
 100% [ 9 ]
~ Nu ~
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_lcap0%Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
~ Poate ~
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_lcap0%Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 9
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Dum 18 Noi 2012, 21:18

Heii! Am sosit cu un nou fic, dupa luuuunga pauza pe care am luat-o. Defapt laptopul meu a fost stricat asa ca.....a trebuit sa imi bag nasul in romanele de dragoste pe care le iau in fiecare luni. Ei bine, sper sa va placa ficul. Astept pareri, lectura placuta! Ja na! kiss kiss kiss

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"

Capitolul 1 Partea intai


~Luka~

Cu totii stim ca povestile incep mereu cu "A fost odata ca niciodata..." si se termina cu "Si au trait fericiti pana la adanci batraneti. Ei bine, povestea mea nu cred ca are vreun inceput sau sfarsit...sau poate ca are...?!
Totul a inceput in ziua in care am fugit de acasa. Aveam doar 12 ani. Nesuportand sa fiu agresata zile in sir am plecat. Mi-a trebuit mult curaj sa fac asta, deoarece eu sunt o fire timida, neindemanatica si tematoare. Sau mai bine zis am fost. Am avut o viata destul de grea traind pe strazi, mai ales ca fel si fel de oameni profitau de corpul si inocenta mea. Noptile stateam ascunsa la colturile intunecate ale strazii varsand lacrimi amare. Singurul care imi mai alina din durere era un catelus mic, alb cu niste ochi negri foarte frumosi. Am inceput sa il strig "Kilala". Pe zi ce trecea ne era din ce in ce mai greu, iar atunci am actionat altfel. Tin minte ca pe data de 23 august 1992, am intrat intr-un magazin de unde am luat ce am putut si am fugit. Vanzatorul ma prinse atunci, iar in momentul in care a vrut sa ma loveasca a aparut EL.

Cel care mi-a salvat viata, care mi-a aratat din nou cum e sa ai parte de iubirea parinteasca, care mi-a oferit o noua sansa la o viata mai buna. Mi-a fost alaturi mereu si m-a invatat tot ce era de stiut. Mi-a devenit precum un tata si ii sunt recunoscatoare lui Fugaku pentru tot ce a facut pentru mine. Din pacate acum, nu de mult timp a murit din cauza unei boli grave. Dupa moartea lui, fiul sau Sasuke a devenit foarte rece si distant. Zambetul lui plin de stralucire pierise, iar ochii lui nu mai exprimau aceasi fericire si dorinta de a face imposibilul sa devina posibil. La citirea testamentului, am aflat ca Sasuke va fi noul sef al Uciha Industries, iar vila ne va ramane amandurora.
- Luka-sama, Sasuke-sama va asteapta jos impreuna cu invitatii din aceasta seara. Zise una dintre servitoare facandu-mi gandurile sa se risipeasca.
- Multumesc Sasame. Spun eu dupa care ii fac semn cu mana ca poate sa se retraga.
Ma schimb rapid intr-o rochie lunga fara bretele, simpla de culoarea intunericului, apoi imi pun o pereche de cercei negri si un lantisor din argint cu un medalion in forma de luna. Imi pun in picioare o pereche de pantofi cu platforma negri cu toc si ies din camera inchizand-o incet in urma mea.

Mergand alene pe holul luminat de cateva candelabre, sunetul tocurilor mele se facea auzit. Incet trec pe langa sirul de tablouri cu diferite chipuri care iti da o senzatie ciudata ca si cum te-ar urmari. In capatul holului un tablou pictat in culori intunecate intruchipeaza portretul lui Sasuke. Expresia fetei lui e la fel ca si in realitate. Rece si indurerata. Usor - ca sa nu cad - cobor scarile din marmura acoperita de un covor rosu precum sangele atragand atentia tuturor invitatilor.
- Luka-neesan. As vrea sa ti prezint cateva persoane. Acestia sunt Ino si Kiba Inuzuka, Naruto si Hinata Uzumaki, Tenten si Neji Hyuuga si Shikamaru si Temari Nara. Ei sunt niste prieteni veci si foarte apropiati. Sper sa va intelegeti cat mai bine. Zise brunetul afisand un zambet bland.

Imi puteam da seama ca acel zambet era sincer. Si ce dor mi-a fost de acel zambet. Oare sa fi inceput sa se schimbe? Sa redevina vechiul Sasuke? Posibil...orice ar fi sper ca vechiul oniichan sa se intoarca.
- Sunt onorata sa va cunosc. Eu sunt Luka Lorenne Uciha, sora vitrega a lui Sasuke. Spun eu zambind.
Dupa cum vedeti asta imi e numele. Luka Uciha. Da, stiu, la prima vedere pare un nume de baiat dar va asigur ca nu e in totalitate. Am 19 ani, parul de un roz pal si ochii albastri. Si nu, nu sunt vopsita. Culoarea parului meu e natural. Din generatia mea si a bunicii, noi am fost singurele care au mostenit aceasta culoare. Dar sa lasam asta acum. E o seara prea frumoasa pentru amintiri si clipe fie dureroase, fie fericite.


Ultima editare efectuata de catre Luka Shi no tenshi in Mar 20 Noi 2012, 22:19, editata de 1 ori
Sus In jos
sakura27anna
Genin
Genin
sakura27anna

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : n-ai de unde sa stii :))
acebook acebook : nu stiu de asa ceva:)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 476
Puncte : 503
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : desenez :)
Stare de spirit Stare de spirit : the roses are red, the ashes are black, you go to the hell and never coming back >:)

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Lun 19 Noi 2012, 16:02

superb kiss mersi de anunt draga mea
capitolul mi-a placut su abia astept nextul
te-am pupat dulceee
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Lun 19 Noi 2012, 19:51

Buna! Am zis sa trec si sa vad...si imi place ce vad. Astept urmatorul capitol ca sa vad cum prinde ideea contur. De spus ce sa iti mai zic daca vrei poti sa descrii un pic mai mult sentimentele si poate capitolele le faci mai lungi pentru ca eu nu ma satur doar cu atat. Mersi mult ca m-ai anuntat atat aici cat si la celalalt si o sa te rog in continuare acelasi lucru. Spor la urmatorul capitol.
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Lun 19 Noi 2012, 23:40

Capitolul 1 Partea a doua

~ Luka ~

Plictisita, imi plimb privirea prin incaperea plina cu tinere doamne si domni sofisticati. Sincer, nu sunt genul acela de fata sofisticata ci modesta. Ei bine cine ma iubeste, ma iubeste asa cum sunt fara pretentii.
- Esti bine? Zise o voce masculina pe un ton ingrijorat.
Imi indrept privirea inspre persoana respectiva si observ ca era chiar Sasuke. Vazandu-l inima vru sa o ia la galop, iar obrajii mei devenira rosii. Brunetul chicoti vazandu-mi reactia, apoi ca un gentleman ma invita la dans. Melodia lenta a pianului si a viorii facea ca atmosfera sa devina una misterioasa, melancolica si chiar romantica.
Usor imi las capul pe umarul lui, astfel putand sa ii aud inima ce batea la fel de repede precum a mea. Un mic zambet inocent imi apare pe chip. Niciodata nu am stat atat de aproape de el. Parfumul sau masculin imi incantau simturile pofticioase. Nu in acel sens la care va ganditi. Ochii lui ma priveau atent urmarindu-mi fiecare miscare.

Ma rasuceste de cateva ori, dupa care corpurile noastre se apropie din nou. De data aceasta si mai mult. Mai ramasesera doar cativa centimetri intre chipurile noastre. La fel ca mine, Sasuke roseste putin atintindu-si apoi privirea pentru cateva minute pe buzele mele date cu putin luciu. Ma intreb daca nu se gandeste la ce ma gandesc si eu. Probabil ca nu, sau cine stie. Atmosfera devine din ce in ce mai tensionata pentru mine. Inima vroia sa imi sara din piept, corpul meu parca era in flacari, iar acea senzatie de parca fluturasii ar zbura in stomac nu ma lasa in pace. Pentru prima oara in viata ma simt ciudat de bine.
- Dansezi bine! Zise el incercand sa mai destinda acea presiune dintre noi.
- M...multumesc. Si tu dansezi bine. Unde ai invatat sa dansezi asa? spun eu ocolindu-i privirea.
- Tata m-a invatat. Era pasionat de muzica si dans. El m-a invatat tot ce stiu. Zise el, dupa care ma roti, apoi eu revenind intr-o imbratisare pe la spate.
Respiratia lui proaspata se lovea de gatul meu. Simt cum ma trec fiori pe sira spinarii, dar inchid ochii luand o gura mare de aer. Sincer ma simt asa de bine in bratele lui. Nu am iubit vreodata pe cineva, dar acum imi pot da seama ca am inceput sa tin mult la Sasuke. Totusi nu sunt sigura de sentimentele mele. Poate e doar ceva trecator sau dragoste frateasca.

* Dupa doua ore *

Invitatii au plecat insfarsit si am ramas impreuna cu prietenii lui Sasuke. El si baietii mersesera in camera lor speciala cu masa de biliard, bar cu diferite bauturi si tot ce le trebuie, iar eu am ramas in living cu fetele. Dupa o seara atat de obositoare corpul meu e epuizat. Usor ma asez pe canapea langa celelalte ascultand cu atentie ceea ce spuneau.
- Luka-san, Sasuke ne-a spus multe despre tine. Eu una ma bucur ca te cunosc insfarsit. Zise Ino.
Auzindu-i numele rosesc instantaneu, iar inima incepe din nou sa bata alarmata. Toate chicotesc vazandu-mi reactia, dar nu dura mult pana cand cuvintele Hinatei parca imi intrasera in inima precum cioburile de sticla.
- Ca tot veni vorba Luka-chan, ai intalnit-o pe logodnica lui Sasuke? I-am vazut de cateva ori impreuna, iar fata aceea mi se pare un dezastru. Nu inteleg ce vede Sasuke la o fata ca ea. Spuse ea dezamagita.
- S...Sasuke....a...are o logodnica? Nu mi-a spus niciodata asta. Zic eu simtind cum mi se sfasie inima.
Durerea apasatoare ma obliga sa imi vars lacrimile dar ma abtin. Nu-mi venea sa cred ce tocmai imi auzisera urechile. Doamne mi-ai adus o raza de soare in viata si acum mi-ai luat-o lasand in locul ei o durere igrozitoare. Ei bine, sper ca aceasta fata sa il faca fericit. Sigur e exact fata visurilor lui. Nemaisuportand sa aud vreun cuvant o iau la fuga in sus pe scari spoi intru in camera mea trantind usa cu putere.

Lacrimile ce ma chinuisem sa le tin in frau acum curg siroaie pe chipul meu palid. Simteam cum cerul se prabusea asupra mea. Tot ce vedeam in fata ochilor era doar intuneric. Un intuneric de nedescris. Lumea mea parca nu mai exista, se distorsionase in totalitate. Ma simt atat de obosita. Somnul incetul cu incetul apare, iar eu adorm instantaneu.

In urmatorul capitol:...
- Nu se poate! Cand vom pleca?
- Cat de curand.
- Prieteni....considerati asta un fel de escapada de civilizatie ca sa va relaxati.
- Sas'ke esti uimitor.
- Asa e. lough


Personajele feminine (pe baieti ii voi pune in urmatoarele capitole):

Tenten
Hinata
Ino
Temari
Luka
Sus In jos
the-unforgiven*
Chūnin
Chūnin
the-unforgiven*

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare : Jigoku
Nr. mesaje Nr. mesaje : 645
Puncte : 808
Reputatie Reputatie : 111
Hobby-uri Hobby-uri : sa compun cantece, povestioare, sa cant, cosplay-ul, desenatul...
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt o scorpie.

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Mar 20 Noi 2012, 23:53

Doamne, e genial. Imi place fic-ul tau de la cum ai inceput primul capitol, pana la cum l-ai terminat ultimul scris. Ma regasesc in aceasta fata in totalitate, si e vorba de Luka din vocaloid, nu-i asa, nu-i asa?:x

Astept next-ul.
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Joi 22 Noi 2012, 19:51

CE frumos. Imi place mult. Scrii foarte frumos. Ai sentimente, ai descriere sentimentala, imi place cum imbini totul. Povestea e trista, cel putin pentru moment. Chiar sunt curioasa cum o sa se desfasoare lucrurile in continuare. Plus ca sunt curioasa cine e logodnica lui Sasuke.
Sper sa aduci nextul curand!!
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Joi 22 Noi 2012, 21:34

Hei, ma bucur ca va place
Nextul o sa il aduc cel tarziu in luna urmatoare pentru ca stiti voi...asta e perioada cu tezele si mna...+ ca nu stiu ce am facut si iarcam stricat laptopul si acum mai intru pe forum de pe telefon.
In concluzie ar trebui sa mi se schimbe numele in "Deni pericol public (ptr laptop)"
Pai ma bucur ca va place ficul. O sa incerc sa nu va tin prea mult in suspans dar n promit nimic.
Kisses, Ja na!
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Sam 24 Noi 2012, 20:36

OOO..ce dragut cute sweet minunat a fost dansul. Si mi-a placut la nebunie faza cu "Parfumul sau masculin imi incantau simturile pofticioase. Nu in acel sens la care va ganditi" Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" 2586070128

Si..Sasuke are o logodnica? Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" 896861Nesimtitu'...Nu se poate..el si Sakura, dansul...trebuie sa vii si sa ma lamuresti. Asa ca astept NEXT Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" 2331551792




p.s. Si poti sa ma anunti?

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Asss10Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Sam 24 Noi 2012, 23:41

Heia. :) Ti-am citit ficul mai de mult, dar nu am apcat sa fac si recenzia. lough Ca sa fiu mai scurta si precisa, sa stii ca imi place. Intriga ta este buna si personajele sunt bine conturae. In peisaj apar noi provocari din cate se pare. :-?:Sa vedem ce ai nascocesti in continuare. Spor la scris. Te pup. kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Asss10Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Lun 25 Feb 2013, 16:36

Fic inchis datorita inactivitatii.
>> FanFicuri Blocate.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Asss10Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Vin 22 Mar 2013, 15:17

FanFic redeschis. Spor la scris. a hug
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Dum 02 Iun 2013, 23:48

Lectura placuta! kiss

Capitolul 2 Partea intai

~Luka~

Blandele raze ale soarelui se revarsa usor peste chipu-mi indurerat. Usor imi deschid ochii privind putin confuza in incapere. Constat ca adormisem pe podea sprijinita de usa. Incet ma ridic de pe jos - pastrandu-mi cu greu echilibrul - si ma indrept inspre baie. Dandu-mi rochia jos, intru sub dus. Picaturile reci precum gheata se lovesc de trupul meu obosit dandu-mi fiori pe sira spinarii. Cuvintele Hinatei inca imi rasunau tare si clar in minte, iar durerea din sufletul meu parca se accentueaza. Usor ma las in jos sprijinindu-ma de perete cu ochii inchisi incercand sa scap de acel gand ce imi face sufletul amar. Nu il doresc....nu....defapt il doresc. Cuvintele parca vor sa iasa toate afara. As vrea sa ii pot spune ca il iubesc, dar mie teama. Totusi ma gandesc....indiferent daca o sa ii spun sau nu, nimic nu s-ar schimba. Vorbele tatei imi apar in mintea-mi incetosata ca o adiere a vantului. "Daca nu risti, nu castigi draga mea" asta mi-a spus atunci cand traia. Poate ca ar trebui sa ii spun, dar cum? Nu am curajul sa o fac. Lacrimi amare se preling pe chipul meu, dar nu se vedea. Plangeam. Plangeam cum nu am mai facut-o niciodata.
- Lorenne-sama....fratele dumneavoastra va solicita prezenta. Doreste sa faca un anunt si a spus ca trebuie sa fiti prezenta si dumneavoastra. Zise Sasame.
Ies rapid din baie luandu-mi un halat din matase alba ca zapada, apoi cu ajutorul servitoarei ma imbrac rapid. Imi iau o rochie rosie scurta pana deasupra genunchilor, o pereche de balerini negri, apoi uscandu-mi parul mi-l pieptan si ies din camera inchizand usa incet. Pasind pe coridorul luminat de vechile candelabre simt din nou acea senzatie ce ma face sa cred ca privirile persoanelor din tablouri ma urmaresc. Daca ar putea vorbi, oare ar tipa?.....Ce intrebare stupida. Oare e din cauza ca sufar? Probabil. N-am avut parte niciodata de suferinta, dar se pare ca acum am intalnit-o si nu cred ca o sa scap de ea pentru o vreme.

Gandurile mi se risipira cand la bratul lui Sasuke zaresc o fata ce parca nu vroia sa se mai deslipeasca de el. Parul lung de un rosu sters ii aluneca in valuri pe spate. iar ochii caprui exprimau falsitate si rautate. Corpul micut si firav era numai piele si os de parca nu mancase de cateva luni intregi. Avea forme bine definite, dar pacat ca nu stia cum sa le puna in valoare si nu doar formele ci si intreg corpul. Purta o rochie roz foarte scurta - deabea ii acoperea ceva din corp - cu un decolteu putin prea generos, jartiere gen plasa si tocuri cui tot roz si cu puf. Ca sa fiu sincera, parca seamana cu una din usuraticele din bordelul din oras. Toata ziua sunt in cautare de "clienti". Sasuke....ti-ai schimbat gusturile la fete. Bizar. Foarte bizar.
- Ohayo oneechan. Zise brunetul zambind.
E ceva in neregula. Simt asta, dar nu imi pot da seama ce. In fiecare dimineata, Sasuke obisnuia sa vina la mine sa ma sarute pe frunte spunandu-mi "Neata bobocel". Tata obisnuia sa faca la fel.
- Oneechan, stiu ca nu a fost frumos din partea mea sa iti ascund asta si iti cer iertare. Vreau sa ti-o prezint pe Karla Dolls, viitoarea mea sotie. Zise brunetul, rostind ultimele cuvinte cu amaraciune.
"Dolls"....ce nume. Adica "papusi" in engleza. Chiar seamana cu o papusica, stiti voi....asa cum se spune mai nou fetelor usoare. Nici nu ma mira, la cum arata.
- Ma bucur sa te cunosc Lorenne. Sasuke mi-a povestit multe despre tine. Se pare ca isi iubeste mult sora mai mica. Spuse ea chicotind precum un copil mic.
Vocea ei...putin cam pitigaiata, dar acceptabila din punct de vedere fonic...ca sa zic asa.
- O.K. acum ca sunteti cu totii aici, vreau sa fac un anunt. Astazi, la ora 14:00 ne vom imbarca cu totii la bordul lui S.L.Black Rose si vom merge pe Insula Lunii timp de doua saptamani. Asta e felul meu de a va multumi pentru ca mi-ati fost alaturi atatia ani si nu m-ati lasat la greu. Spuse el bucuros.

Frumos, doar ca eu nu vreau sa merg. Prezenta mea nu o sa conteze prea mult. Ce rost are sa merg? O sa fiu doar in plus. Totusi daca refuz sa merg, Sasuke se va supara si nu va merge nici el. Apoi se va supara si Karla si prietenii brunetului meu. Sunt doar doua saptamani....doar doua, in care o sa mor. Dar lent si dureros. De ce eu?...de ce? Mi-am dorit o viata mai buna. Doar atat am vrut. totul a fost bine pana acum. De ce trebuie sa se strice totul tocmai acum? Ma simt atat de distrusa. Atat de patetica si neputincioasa. Pana si o musca ar avea mai mult curaj si optimism decat mine. As vrea.....as vrea sa mor. Da, asta e ceea ce vreau. Sperantele mi-au fost spulberate....totul s-a dus. Totul. Ce rost mai are? Ma intreb....dar raspunsul? O sa il aflu oare?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Asss10Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Dum 02 Iun 2013, 23:59

Hellau. In primul rand vreau sa-ti multumesc pentru anunt, eram curioasa ce avea sa se intample in continuare. In al doilea rand, imi place noua aventura in care trebuie sa plece cei trei, aventura in care cred ca relatia dintre Sasuke si sora sa se va adanci sau se va destrama. Ma gandesc insa ca totul este spre a-i aduce mai aproape pe cei doi. think Ce vreau sa iti spun este sa incerci sa dezvolti mai bine sentimentele, sa conturezi caracterul personajului in asa fel incat sa imi pot da seama ce fel de reactii are, ce fel de gesturi face. In momentul in care Sasuke i-a spus ca se va casatori speram sa vad mai multa indignare, nu o resemnare tacita. De asemenea, atunci cand a descris-o pe asa-zisa iubita a fratelui sau, ma asteptam ca Luka sa fie mult mai critica, sa ii descrie trasaturile cu asprime si ura. Acum, ca tot ai adus in discutie aceasta calatorie, sper ca vei detalia cum trebuie momentele cheie si pe cele critice, caci vreau sa scoti tot ce-i mai bun (sau rau) din personajele tale.

Astept cu nerabdare nextul. Bafta in continuare, te pup. :*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Asss10Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19Mier 11 Sept 2013, 09:11

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" Empty
MesajSubiect: Re: Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"   Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc" I_icon19

Sus In jos
 

Scuza-ma ca-ti spun "Te iubesc"

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-