Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bring me to life(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Bring me to life(+16) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Bring me to life(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 23 Noi 2012, 21:46

Bring me to life (+16)

Prolog

Sangele pulseaza in vene necontenit. Inima bate in ritm alert si neregulat, facand ca totul sa devina o convoarda plina de agitatie si tensiune. Sudoarea curge pe frunti, prelingandu-se pe chipul plin de neliniste.
Lumina se deschide asemenea unei cortine dinainte, lasand la iveala lumina cea orbitoare, care poate adduce glorie si fericire, dar in aceelasi timp tristete si amaraciune. Sacrifici ce trebuie facute, pot distruge totul, de la prieteni…pana la familie.

Capitolul 1

Frunzele aramii cadeau intr-un dans lent din copacii vestejiti plini de tristete si sadism. Schinbarea treptata a anotimpurilor pusese amprenta asupra lor, umplandu-i cu amaraciune. Crengile vestejite, erau dezgloite facand ca umbra acelui copac sa apara asemenea unei fantasme din zare. Pe aleea pustiita o silueta plapanda se contura printre zecile de umbre pustiite. Parul sau de abanos avea refelxii aurii, pe cand pielea sa era alba, asemenea spumei laptelui. Ochii sai negrii, asemenea a doua prele intunecate aveau in ei o stralucire aparte, pe cand pasii sai erau consisi si precisi. Tanarul baiat, cu un aer misterios, se aseza pe lemnul brut, in timp ce privirea si-o atinti pe pamantul rece.
-How can you see into my eyes like open doors?
Leading you down into my core where I’ve become so numb
Without a soul my spirit's sleeping somewhere cold
until you find it there and lead it back home
Aceea voce, asemenea unei privighetori, il facu sa se isi intoarca privirea, atintidusi-o pe un trup femin, foarte apropiat de al sau. Parul ei asemenea florilor de cires, era revarsat pe spata, cazand alene in jos. Ochii ei de smarald emanau tristete, pe cand buzele ei erau stranse intr-o grisma. Pe obrazul ei pal si catifleat, se putea observa o cicatrice, care il facu pe aceesta sa tresara, ridicandu-se de pe lemnul rece.

El:(-Wake me up)
Ea:Wake me up inside
El:(I can’t wake up)
Ea:Wake me up inside
El:(Save me)
Ea:call my name and save me from the dark
El:(Wake me up)
Ea:bid my blood to run
El:(I can’t wake up)
Ea:before I come undone
El:(Save me)
Ea:save me from the nothing I’ve become
El&Ea: Bring me to life
(I've been living a lie, there's nothing inside)
Bring me to life


Vociile lor se armonizau, copletandu-se una pe cealalta. Timbrurile lor inalte, faceau ca frunzele aramii sa se clatine, incet, pe cand vocea lor sparse linistea de mormant care inghitise parcul. Fata, continua sa respire accelerat, in ritm alert, incercand sa isi gaseasca puterea pentru a vorbii, pentru a scoate un cuvant. In schimb el, era total nepasator. Privirea lui era pierduta pe cerul cenusie, priviindu-l tainic.
-De ce?
Vocea ei, il facu sa tresara, intorcandu-si privirea spre ea. Ochii ei verzi, precum smaraldele il atinteau pe el cu privirea, cautand in strafundul sufletului sau un raspuns. El, era indecis. Fata aceeasta, era precum aerul pe care il respira, insa in aceelasi timp, era asemenea unui drog, care il facea sa devina nesigur, care facea ca ceva in interioul sau sa se perturbe. El, se intoarse cu spatele la ea evitand-o. Nu stia ce e cu el. Lucra impreuna cu ea, si cand o vedea mai mult ca pe o simpla fata, atunci ceva il oprea sa isi deschida inima.
-Nu pot Sakura.
Atat spuse, dupa care incepu sa mearga, in timp ce fata ramasese incremenita in aceel loc. Privirea ii era atintita pe silueta acestuia care se pierdea incet in zare. Pe buzele ei crapate, se putea citii un cuvant, mai exact un nume. Un nume care insemana amintiri dar in aceelasi timp tristete…
,,Sasuke,,


[/center]
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 23 Noi 2012, 21:53

edit
Hei.:)
Yoi....ce fic.Îmi place mult.Doamne ce frumos ai descris.Dar, a fost cam scurt.Dar în resta totul e bine.Si da...sunt prima.Te-am pupat.Spor la scris .
Ceaooo
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 23 Noi 2012, 22:11

Un fic nou de Aly! God, ce bine! Poate il termini, sa speram.
A fost superb captolul, exact cum stiam ca o sa fie. Asta imi place la fic-urile tale. Stii sa scrii sclipitor de orbbitor.:) Esti una din zeitatile scrsului.;)
A fost trist capitolul. As vrea sa vad poveste mai larg. Sunt atat de curioasa ce se petrece acolo. Si ce s-a intamplat intre Sasuke si Sakura.
Abea astept sa pui next-ul. Sa ma anunti si pe mine daca poti.:)
P.S. : Nu te lasa de scris. E un mare pacat. Un talent lasat de-o parte, irosit. Multi ar vrea sa scrie ca tine, printre care si eu. Dar nu toti reusesc. Nu abandona totul. Poate o sa-ti para rau. Tine minte, a fost un sfat Sper ca nu te-ai suparat. :D
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Sam 24 Noi 2012, 20:16

Heii imi place ficul dar plz continual cat mai repede.
Is curioasa sa vad ce se intampla cu astia doii love
Ma bucur ca ai bagat melodia si mie imi place dj si sa mai pui melodii :D
Anuntama cand il puii music
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 25 Noi 2012, 14:47

Hey ! Imi place ficul tau ! N-am inteles ce l-a intrebat Sakura pe Sasuke , dar si asa imi place ideea ! Sper sa pui nextul repede si anunta-ma si pe mine cand o faci , te rog . Ador melodia ! Te pup dulce ! thank you kiss
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 25 Noi 2012, 16:24

Um, Buna happy

Ca prim capitol, nu prea imi dau seama despre ce este ficul. Cert este ca titlul m-a adus aici. Sunt mare fana Evanescence si Paramore, deci daca vreti melodii rock, apelati ''Soricel'' lough

Imi place capitolul. Vreau sa te intreb daca ai experienta in scris. Adica, nu cred ca esti chiar o incepatoare, la cum scrii.

Sper ca in capitolul urmator ne vei lamuri, dar te rog fa-l mai lung. Daca adaugi si versuri, atunci clar ar trebui sa il mai meresti.

Sper sa ma anunti. Te astept cu un nou capitol
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:02

Sa ma anuti cand pui nextul.Pupici:****
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Bring me to life(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 25 Noi 2012, 20:15

Cherryblosom te rog să nu mai faci spam !

Regulamentul Fan Ficuri a scris:
12. Spam-ul este înterzis în totalitate . Scriitori nu au voie să le răspundă cititorilor la post-uri prin alte post-uri cu mai puţin de 10 cuvinte ( astfel se crează spam-ul ), dacă doresc neapărat să le răspundă o pot face în postul în care există şi capitolul. Dacă nu ştiţi ce să spuneţi mai bine nu o faceţi. Dacă doriţi să discutaţi cu autorului ficului, nu o faceţi în topicul ce conţine fic-ul ci pe chat sau PM-uri. Spam-ul este pedepsit cu ban de la a doua avertizare!!!!!!

Acelaşi mesaj de 7 ori. Ban !
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 13:37

Capitolul 2

Durerea invata pe om cum sa supravietuiasca, cum sa reuseasca in aceeasta lume ,,a leilor,, care te puteau inghitii la orice pas. Suferinta si lacrimile amaare varsate de-a lungul timpului faceau putere de a lupta sa se intensifice, gandurile si ratiunea conduceau actiunile care trebuiau facute.
Fata, mergea alene pe aleea pavata cu funzele aramii si fosnitoare. Razele rujeole ale soarelui se prelingeau pe trupul ei subtire si fragil. Pasarile calatoare formau un dans deasupra ei, invartiindu-se intr-un strans cer, cantand un ultim cantec plin de regret. Aceasta atomosfera sadica facu, ca in mintea ei sa reinvie gandurile pe care le credea distruse. Amintirea baiatului cu par de abanos, si ochii de onix, o facea sa se cutremure, inauntrul ei sentimentele ciocniindu-se puternic unul de celalalt. Mergea fantomatic, fara vreo directie, fara vreo cale. Sufletul ei era ratacit, precum si mintea ei de asemenea. Reintalnirea cu el o bulversase, a facut-o sa se simta inutila, precum anul precedent. Credea ca il uitase, ca il inlaturase din inima ei, insa adevarul era unul crud…nu putea. Ea, se sprijinii incet de un copac putred, lipiindu-si spatele de aceesta. Se lasase incet, in jos, pe pamantul rece, asezandu-se pe covorul de frunze.

Never mind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you, too
Don't forget me, I begged, I remember you said
Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead
Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead


O lacrima ii brazdase chipul, aceeasta fiind urmata de altele. Nu reusise sa il uite, sa si-l scoata din suflet si din inima, insa reusise sa amplifice durerea pe careo resimtea. Reusise sa faca astfel incat amintirea sa, sa o faca sa verse lacrimi, sa ii strapunga sufletul cu un cutit, rasuciindu-l in rana veche. Ea, isi lasa capul in jos, suvitele rozalii acoperiindu-i chipul plin de durere. Picoarele le stranse la pieptul ei, pe cand lasa tristetea sa o controleze. Sa ii controleze sufletul, mintea, si corpul. Era prinsa in trecut. In amintirile pierdute, fara vreo sansa de a fii recapatate.

Never mind, I'll find someone like you
I wish nothing but the best for you
Don't forget me, I begged, I remember you said
Sometimes it lasts in love, but sometimes it hurts instead


O voce isi facu din nou aparita acompaniind-o. Aceeasta isi ridica privirea in sus, pentru a observa cum doi ochii albastri, precum marea involburata o priveau. Razele rujeloe se prelingeau in parul sau blond, pe cand el o analiza atent, privirea lui fiind plina de tristete si amaraciune. El, se lasase incet pe vine, in fata ei, pe cand o cuprinse de inchieturile mainilor. Caldura pe care corpul sau o emana a facut-o sa tresara. Aceesta, ii lua mainile intre ale lui, pe cand un zambet sovaitor ii poposea pe buze. Ea, se daduse mai aproape de el, urmand ca aceesta sa ii cuprinda trupul intr-o imbratisare calda, plina de compatimire. Vroia sa se abinta sa verse lacrimi inutile, sa isi exteriorizeze suferinta in fata lui…in fata celui care o iubea sincer si adevarat, o iubire pura. In mod consitent il facuse sa sufere, sa sufere in tacere, la vederea starii deplorabile in care se aflase, la vederea lacrimilor ei inutile pe care le varsase pentru aceea fiinta josnica care nu merita iubirea ei, insa totusi o avea. Ii daruise totul, fara ca el macar sa ceara, ii daruise sufletul si inima ei, fara ca el sa si le doreasca. Fusese o proasta, prada lui, prada sarumului sau irezistibil, care te captiva.
-Vreau sa il uit.

Cuvintele ei, il facura pe baiat sa tresara, aceesta se desprinse incet de ea, uitandu-se cu atentie in ochii ei tristii, in care se putea citii trecutul.

-Si cine ti-a spus ca nu o sa reusesti?

Aceesta ii zambii compatimitor, vrand ca macar sa poata sa ii smulga un suraset de pe chipul ei angelic. Aceeasta isi lasa capul in jos, suvitele de cires acoperiindu-i chipul. El, ii luase chipul intre palmele sale, pe cand il ridicase incet inspre el. Ii putea citii tristetea, si gandirea copilaroasa pe care inca o avea, in ciuda varstei de 16 ani. O ridica incet de pe pamantul rece, pe cand ii stersese lacrimile uscate cu degetele sale.

-Sa mergem Sakura, se lasa racoarea.

Aceeasta dadu aprobator din cap, cei doi incepand sa inainteze pe aleea pustiita. Ea, era prinsa in amintirile trecutului, in amintirile care reveneau fara voia ei, in viata prezenta. El, revenise, aducand odata cu el toate sentimentele pe care aceeasta le credea inchise. Iubirea pe care o simtise pentru el atunci, si durerea pe care o simtea acum se impleteau intr-un lant al sentimentelor, un lant fragil, putand fii rupt cu usurinta. Insa, nu era singura, si stia bine aceest lucru. Il avea pe el, pe Naruto. Baiatul care o iubea in tacere, inca din primul moment in care o vazuse. Frumusetea si fragilitatea ei il faceau sa isi deschida inima pentru ea, sa se lasa prada iubrii adolescentine care ii strabatuse trupul. Insa in aceelasi timp regretul ii invada sufletul. Nu o putea avea, inima ei nu era deschisa pentru el, ci pentru acel baiat rece si insensibil…Sasuke Uchiha. Numai numele sau ii provoca dezgust, si in aceelasi timp gelozie. Era alesul si nu avea cum sa schimbe aceest lucru.
Cei doi mergeau alene spre casa, pe cand cortina sangerie cadea asupra orasului. Inunericul iera asucuns in spatele amurgului sangeriu, aducand odata cu el, secretele si misterele nedescifrate ale universului. Cei doi nu stiau ce se putea intampla, destinul fiind ascuns in umbra.




Ultima editare efectuata de catre Aly Shine in Vin 30 Noi 2012, 19:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 14:03

Yoloo.

Imi place mult capitolul. Se vede ca ai lucrat la el si imi place ce vad. Deocamdata cam aceeasi poveste ca in anime, cu Sakura care il iubeste pe Sasuke si Naruto care sufera in tacere insa ii este alaturi rozaliei.

Mie una imi place. Adevarat, s-au strecurat cateva greseli ici-colo dar e foarte frumos. Expresiile folosite sunt excelente si sper ca vei continua si vei pune si urmatorul capitol de care sper ca imi vei da de veste.

Abia astept sa vad si cand va aparea Sasuke in peisaj .

Ps: primaa! Melodie e super <3

Arigatou de anunt, si sport si bafta la scris! >:D<
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 14:48

Hei;)
Ma bucur enorm ca ai adus continuarea.A fost foarte frumos.Si melodia de asemeanea a fost foarte frumoasa.Hmm..Sakura.Esti indregostita de Sasuke.Dragoastea...ce face din om!:|Imi pare rau pentru Naruto...Nu merita asta..Sakura ar trbuii sa fie indregostita de Naruto...care chiar o iubeste..Dar,asta este.Astept capitolul urmator.Sper sa-ti faci timp sa ma anunt iarasi.Apropo merci de anunt.Te-am pupat spor la scris in continuare.^^
Pa-pa....

Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 14:56

anunta-ma cand pui nextul !
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 15:54

Uitii ai adus nextuu'!!!!
Sasuke dak nu iti muti fundul in konoha nuj ceti faccc nervi! biciuitor hmm...?!
PLz next roll rusinos music good job
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 18:45

Sasuke daca directia ta nu este Konoha nu stiu ceti fac?Imi place foarte mult ca are descriere si mult romantism.Sa ma anunti cand pui Next.
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 18:52



Again, thank you for invitation, my dear Aly,

încă unul din superbele tale ficuri... dar parcă ai spus că 'te laşi de scris', important este că ţi-a venit mintea la cap şi nu te-ai lăsat !

Uite încă un idiot care se lasă dus pe 'apa sâmbetei', de către aiureală . Eu îl înţeleg, nu, de fapt nu îl înţeleg şi nu am să o fac vreodată nici aici, în ficurile noastre şi nici în anime .

Săraca rozalie, cât suferă and he is just an idiot !

Aştept următorul capitol, sper ca tot la fel de reuşit să fie...


Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Vin 30 Noi 2012, 20:50

Hey!!
Capitolul a fost excelent. Un capitol a la Aly. in love
Imi pare rau ca nu am ajuns mai devreme. Cand am vazut cate mesaje sunt... A durat ceva sa ajung si aici:D
Dar macar am ajuns in sfarsit.
Ma bucur ca m-ai anuntat. Mersi!
Sa aduci repede next-ul.
Te pup, bye!
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Mar 04 Dec 2012, 21:02

Scz ca am ajuns asa de vreme dar tezele si restul m-au dat peste cap.Mi-a placut capitolul si sa ma anunti cand pui nextul.
Sus In jos
Aly Shine
Chūnin
Chūnin
Aly Shine

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucharest
Nr. mesaje Nr. mesaje : 746
Puncte : 917
Reputatie Reputatie : 63
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Sam 08 Dec 2012, 17:13

Capitolul 3

Noaptea se instaura pe cerul astral. Micile puncte stralucitoare acaparasera univerul nocturn, dandu-i stralucire si culoare. Cortina inegurata cazu asupra orasului acoperiindu-l in tacere si mister. Orice miscare, sau cuvant a fost acoperit de o tacere apasatoare, linistea domniind pretutindeni. Agitatia la care era supusa zilnic Londra, parea sa se fii evaporat, disparand din peisaj. Totul era mascat, nimic din ceea ce se vedea nu era adevarat totul era fals. Razele lunii se prelingeau pe pamant, linile pline de stralucire cazand prin prisma unui geam. Ele se prelinsesera incet pe podeaua alba din ceramica, dandu-i o stralucire feremecata. Pe salteaua moale, acoperita de asternutul alb din matase, statea o silueta. Privirea sa, era pierduta, fiind asemenea unui labirint in care te puteai ratacii cu usurinta. Aceesta, se ridicase incet de pe suprafata moale, incepand sa paseasca alene pe podeaua din din ceramica. Baiatul, ajunsese in dreptul unui pian de culoare neagra. Pentru un moment, poposii in acel loc, ca si cum gandurile i s-ar fi ravasit in minte, urmand ca apoi sa se aseze pe micul scaunel negru. Analiza cu atentie clapele albe si negre, degetele sale subtiri, trecand lung deasupra lor. Aceesta apasa incet pe clape, urmand ca apoi sa isi inchida ochii lasand inima sa ii dicteze miscarile.

If you’re pretending from the start like this,
With a tight grip, then my kiss
Can mend your broken heart
I might miss everything you said to me

And I can lend you broken parts
That might fit like this
And I will give you all my heart
So we can start it all over again

Aceesta, apasa pe ultima clapa, care dadea ultimul acord. Privirea si-o pierdu din nou, de data aceeasta fiind atintita pe clapele albe, si cele negre la care tocmai cantase. Parea ca vechile amintiri erau in stare sa revina, erau in stare sa ii perturbe din nou existenta, sa il faca din nou sa regret acel lucru prin de cinism pe care il facuse. Parea ca toata aceea repulsie si ranchiuna pe care le simtise pentru fata, disparusera, aparand in lucrul ei sentimentul de vinovatie, care il urmarise din umbra de atat de mult timp. Insa mandria lui, avea sa distruga treptat aceeste sentimente calde. Orgoliul sau era mult prea puternic, mult prea mare pentru a se lasa injosit. Se ridica de pe scaunul pianului, pasiind alene spre usa maronie. Apasase incet pe clanta argintie, si inainte sa se razgandeasca parasii camera, aceeasta fiind cufundata din nou in intuneric.


Intr-o camera larga, lumina era aprinsa, doborand orice urma de intuneric, de umbra. Picurii calzi si fierbintii de apa se prelingeau pe pielea de matase a Sakurei. Parul ei roz, era prins intr-un coc, pe cand era invaluita de parfumul exotic al cremelor de baie. Trupul ei putea fii purificat, insa sufletul ei avusese mult prea multe lovituri, mult prea multe rani, pentru a mai putea fii salvat. Degetele ei fine oprisera robinetul, iesiind din baie cu un prosop alb din matase, infasurat in jurul trupului ei micut. Aceeasta arunca micul material alb si ud pe scaun, urmand ca apoi trupul ei sa fie invaluit de rochia alba si matasoasa, care ii rasfata pielea. Pasii alene spre fereastra, pasii ei fiind smulsi de pe alta lume. Ajunsa in dreptul ei, isi lipise degetele fine de cristalul rece, priviind fascinate jocul de culori al orasului. Privirea ii era captivate de Londra, de locul cel mai luminos de pe glob. Zambii sters, pe cand isi lipise fruntea de geamul rece. O lacrima ii brazdase chipul, prelingandu-se usor pe obraji ei pali. Nu putea exista zi, in care sa nu isi aminteasca de el, si de suferinta la care a fost supusa din cauza actiunilor sale dureroase.
Doua brate se imprejumuisera in jurul trupului ei firav, facand-o pe aceeasta sa tresara. Isi intoarse incet privirea de unde il vazu pe Naruto, care o admira in tacere. Ochii sai albastri luceau in intunericul noptii, pe cand ea se afundase in imbratisarea sa irezistibila. Aceesta o ridicase de pe podeaua rece, mergand cu ea pe pat, lasand-o pe suprafata moale. Chiar si in intuneric, putea distinge acele smaralde straluctioare care se uitau la el cu afectiune, precum si acel par asemenea florilor de cires.

-Dormi…esti obosita…

Aceesta incerca sa pelce, insa degetele ei fine il prinsesera incet de camasa in carouri, opriindu-l din drum. Se intoarse spre ea, pentru a o privii, constatand surprins ca era in sezut.

-Nu ma culc, daca nu dormi cu mine, in seara asta.

Baiatul mai incerca odata sa plece, insa ea il tinu strans de camasa, aceesta oftand prelung. Daduse cearceaful subtire deoparte, pe cand se lasa incet pe salteaua moale punandu-si capul pe perna. Fata, zambii scurt, punandu-se si aceeasta langa el. Capul si-l puse pe pieptul sau bine facut, suvitele rozalii raspandindu-se cu usurinta pe pieptul sau. Cei doi stateau asa, fara a isi adresa un cuvant. Pentru ei, simpla prezenta a celuilalt, alaturi de sine, era indeajuns pentru a acoperii conversatile fara rost, pe care le puteau concepe.
In curand, fara ca vrunul sa isi dea seama, au fost curpinsi in vraja somnului. Insa aceeasta se intampla cu mult dupa miezul noptii.





Ultima editare efectuata de catre Aly Shine in Mier 12 Dec 2012, 10:45, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Sam 08 Dec 2012, 18:51

Buna scumpo!
Ce capitol superb. in love Oare cand o sa ne spui ce au facut de sufera amandoi? Sa nteleg ca Naruto o consoleaza pe Sakura, incercand sa o faca sa uite de brunet, dar sa ii ia el locul, nu? Hmm... Pai daca e asa, destept baiat. Ma intreb oare daca o sa mearga.
Abea astept sa vad ce o sa urmeze. Descrierea ta e asa de fascinanta, incat as citi non-stop. Sa ma anunti cand pui net-ul.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Sam 08 Dec 2012, 19:56

Imi place capitolul ! Anunta-mă când pui nextul !
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Sam 08 Dec 2012, 20:24

Yoloo! Arigatou de anunt.

Ieii, capitol nou. Tocmai am terminat cu tezele, asa ca voi avea destul timp acum sa iti citesc ficul.
Imi place noul capitol, este mai lung si ma atrage foarte mult. Descrierea este minunata si actiunea este foarte draguta. Sakura si Naruto dorm impreuna. Uuu. Ceva nou.
Like, like, like.

Melodia la fel de mult imi place. Nu sunt eu fana One Direction, dar e okey. Felicitari.

Sper ca vei veni repede cu un nou capitol, si daca ai putea, te-as ruga sa pui la urmatoarele povesti si ''Poza Capitolului'' daca vrei, bineinteles.

Sper sa ma anunti la next, si baftaaaa. Hug!
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Bring me to life(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 09 Dec 2012, 11:33

Buna scumpo! Am ajuns si eu pe la ficul tau (numele m-a intrigat sa vad), si am citit (genial!). Ai talent si scrii foarte frumos. Ideile iti curg lin si nu te incurci la descriere. Totul e perfect. Desi eu nu suport momente NaruSaku...cum nu o suport pe rozalie langa el si cum imi vine sa il paruiesc pe Sasuke... a fost frumos. Este la ficuri Sasuke&Sakura, deci nu va tine mult sper. E ideea ta, nu te influientez deloc. O faci cum vrei!
Nevermind... Il pocnesc pe Sasu... ipocritul lui peste hmm...?! . Sau in cel mai frumos caz, il bag doar la morga. good
De abia astept urmatorul capitol si te rog sa ma anunti! Te pup! kiss
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 09 Dec 2012, 11:53


This chapter it's a beauty ! Felicitări, deoarece mi-ai captat atenţia cu fiecare cuvânt şi frază citită ! A fost într-adevăr superb, de-a dreptul mirific !

Da' de ce Dumnezeu trebuie să vă opriţi fix când cititorul doreşte cât mai mult ? Grei de cap mai sunteţi unii dintre voi !

Mulţam de anunţ şi adu capitolul cât mai repede bre !
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Bring me to life(+16) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19Dum 10 Feb 2013, 01:29

Fic inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Bring me to life(+16) Empty
MesajSubiect: Re: Bring me to life(+16)   Bring me to life(+16) I_icon19

Sus In jos
 

Bring me to life(+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-