Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blackthorne HighSchool +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blackthorne HighSchool +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Blackthorne HighSchool +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 21:43

Capitolul 1

Sate-am in banca mea privind plictisita cum profesorul de ArM(asa numim noi Artele Martiale) ne povestea ceva,spune el "spiritual".Mai de graba plictisitor dupa parerea mea.Gandurile mele zburdau,numai la teme nu imi statea mintea.Incercam sa imi amintesc cum am ajuns aici.
Am fost aleasa de catre unchiul meu si insemnata cu semnul institutului Blackthorne.Dar aici nu era o scoala normala unde inveti 8 ore pe zi si pleci acasa.Oh nu,era iadul,Blackthorne recruta copii cu talent ca sa ii transforme in masinari de ucis.Blackthorne era o scoala de spioni.Nu aveam voie sa parasim incinta scoli si nici macar in curte nu puteam merge.Stateam inchisi in scoala ca si cum am fi fost in carantina.Ieseam afara doar daca aveam niste misiuni sub acoperire sau pentru antrenamentul de dimineata.De fapt ca sa fiu sincera,antrenamentul il faceam in curte care era pazita de cate 4 gardieni la o poarta si avea ziduri de beton inalte de 5 metri.Plus ca scoala era proteja te un fel de camp magnetic care bruia orice aparat care ne-ar fi putut detecta.Cam asa ne duce-am noi traiul in academia Blackthorne pentru spioni.Ochii mei s-au deschis scotand la iveala doua smaralde proaspat lustruite.In prezent aveam 15 ani,treceam de la invatamantul normal la ceva mai greu.Acum aveam dreptul sa decidem ce vom face in continuare.Activitate in laborator sau munca de teren.Cea cu laboratorul avea la baza materii precum biologia,geografia,limbile straine,istoria si tehnologia in schimb munca pe teren era cu fizica,chimiee,matematica,sport si alte prosti.Am bifat casuta cu Munca pe teren si am predat hartia profesorului.Dupa ce toata lumea a predat hartiile profesorul a inceput sa citeasca fiecare formular in parte.Faza naspa era ca nu te mai poti razgandi.Scoala nu avea de gand sa plateasca daune daca tu sfarseau infirm sau in urma unei altercatii iti pierdeai viata.De asemenea nu mai puteai lua legatura ci cei de afara asa ca eu nici macar nu mai stiam cum arata familia mea.Au trecut 10 ani de cand am fost recrutata.
-Toti cei care stiti ca ati bifat Activitati in laborator,iesiti dr***lui din sala mea de clasa!Urla profesorul cat il tineau plamani iar sala se goli in mai putin de 1 minut.In clasa ramasesem eu,un blond cu ochii albastri pe nume Naruto,o bruneta cu ochii lila pe nume Hinata,doi sateni unul cu ochii negri pe nume Kiba iar unul care purta mereu ochelari fumuri si nimeni nu ii stia culoarea ochilor pe nume Shino,inafara de ei in clas amai era un brunet cu ochii negri pe nume Sasuke.Il iubeam enorm iar el stia asta.Ii marturisisem mai demult cand aveam 12 ani dar el doar imi rase in fata si pleca.Desii au trecut 3 ani de atunci eu tot il mai iubesc chiar daca el nu a vrut decat sa ma umuleasca in public.
-Veti fi aranjati pe echipe astfel incat sa va faceti treaba mai usor.Stiu ca pana acum erati obisnuiti cu echipe de cate trei da rati ramas doar 6 in sala.Nu pot lucra doar cu doua echipe asa ca veti fi aranjati in felul urmator:Shino Aburame impreuna cu Kiba Inuzuka formati echipa 1,Hinata Hyuga impreuna cu Uzumaki Naruto formati echipa 2.Inevitabilul sa produs,eram in echipa cu Sasuke.Adio viata fericita.Ma straduiam sa il uit de 3 ani si tot nu reuseam,acum ca voi fi in echipa cu el inseamna ca vom imparti camera.Am inghitit in sec si l-am auzit pe Naruto comentand ceva dar nu am inteles ce,dar apoi Sasuke la facut idiot asa ca nu mai conta oricum.
-Puteti pleca,Apropo maine la ora 5 sa fiti in curtea scolii cu stomacul gol fara sa beti sau mancati nimic.Daca mancati sau beti o sa vomitati!Acestea au fost ultimele lui cuvine caci apoi am iesit pe usa.Am inceput sa caut camera cu numele meu si al lui stiti-voi-cine.Era penultima camera de pe coridor.Am descuiat usa si am ramas umpic uimita de cum arata apartamentul,caci altfel nu il puteam numi,in care vom sta.Avea 2 camere pe un perete iar a 3 a era pe peretele opus.Am deschis prima usa care mi-a iesit in cale ca sa observ ca de fapt era baia.Sasuke a deschis usa de pe peretele opus mie si a inchiso la loc.A treuct pe langa mine ca si cum nu as fi existat si a intrat in cealalta camera.Am ramas in mijlocul incaperi care ar fi trebuit sa fie un hol.Am intrat in camera de care se debarasase Sasuke.Era o incapere simpla cu pereti de culoare bej si o podea linoleum mov.Avea un pat de o persoana lipit de peretele cu usa.In incapere mai erau un dulap si un birou asezate la nimereala.Cand am iesit m-am ciocnit de Sasuke care tocmai vroia sa iasa.Trebuia sa ne luam bagajele din celelate camere.Am inaintat pe coridorul lung si am coborat pe scari deoarece Sasuke luase liftul.Am intrat in vechea incapere pe care o numeam "dormitor" in care acum stateau alte 3 fete la inceput de drum ca si mine,Ino si Hinata.Un val de amintiri frumoase mi--a umplut mintea.De cand fusesem recrutata pana in prezent statusem in camera asta.Cand imi cazuse primul dinte aici am fost,cand am suferit din dragoste aici am plans,cand am fost fericita ai am ras.Toata viata mea mi-am petrecuto aici.Puteam vedea mazgaleala de pe perete pe care o facusem la indemnurile lui Ino cand Sasuke ma refuzase.Desigur ca ea imi spusese sa fac un desen mic cu ce simt,eu am mazgalit intreg peretele cu marker negru de furie.Am zambit si mi-am luat valizele din dreptul camerei mele.Am iesit si am lasat doua lacrimi sa curga usor pe obraz dar doar atat.Fusem invatata sa nu plang din toate nimicurile de unchiul meu care era o persoana dura si aspra cand venea vorba de pedepse pe care eu le primeam destul de des.Am tras aer adanc in piept si mi-am continuat drumul de data asta luand liftul.Mi-as fi dorit sa nu ii fi spus lui Sasuke cat de mult il iubesc ca sa nu imi mai fie asa de greu sa dau ochii cu el si nici el sa nu se mai simta stanjenit.
Am intrat in apartament caci asa aveam sa il numesc de acum si mi-am aruncat valiza in fata camera.Era ora 6 iar la cate haine aveam in bagaje cred ca aveam ce face pana pe la 10.

Sakura

Blackthorne HighSchool +16 2992930815_1_7_ICBeA4yk

Sasuke
Blackthorne HighSchool +16 665102567_1681896

Semnul Blackthorne(uitativa doar la tatuaj nu si la mana urata pe care se afla((: )
Blackthorne HighSchool +16 Poze-Tatuaje
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 22:03

Helau! Am trecut si eu pe acici si pot spune : WOW! Ideea e atat de originala, adica nu am prea citit ficuri cu o idee ca asta. Imi place totul e putin spus! M-ai vrajit de la primul capitol si nu multe ficuri fac asta! As putea sa-ti recomand sa folosesti alineatul, pentru estetica, dar e decizia ta, ficul tau. Astept atat de nerebdatoare urmatorul capitol, care sper sa apara repede... :))
Deci, spor la tastat, iar eu te pupacesc! :**
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 22:45

Hey, hey. Am aterizat si pe aici si pot spune ca este o idee foarte originala si geniala . Imi place foarte mult cum ai abordat subiectul. revenind la fic pot spune ca Sakura mi se pare draguta si sunt sigura ca o sa reuseasca sa treaca peste faza ca nu poate da ochii cu Sasuke . So spor la scris in continuare si la idei.
p.s: sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul
Te pupaceste Lola kiss
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 23:54

Hey...Pai ce sa spun...M-ai uimit complet. Este o idee foarte buna si originala si sper sa o ti tot asa. Spor la tastat si sa ma anunti te rog frumos cand pui nextul. ;;)
Bye! kiss
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 00:43

Sa ma anunti cand pui nextul.Te roooog.Pupici si spor la tastat.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 16:08

Olala. Parcă îmi pare cunoscută. În cheamă mâine dimineață nemâncați și îi scoate pe teren, sau ceva de genu.
Îmi place și sper să mă anunți de acum înainte!

Blackthorne HighSchool +16 Country-winter-snow-fall


Să ai o iarnă frumoasă!! kiss
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 18:14

Capitolul 2
Stateam in curtea scoli la ora 5 dimineata imbracata cu un amarat de tricou de culoare gri si o fustita de material subtire de culoare mov trmurand din toate incheieturile.Aveam Operatiuni sub Acoperire sau pe scurt Op-Acop.Nu mancasem nimic dar nici nu simteam nevoia acum.Incepusem sa ma inteleg umpic mai bine cu Sasuke,adica puteam lega 2-3 propoziti deoarece trebuia sa stau cu el nonstop pana si la masa de pranz.De ce?Pentru ca eram legati cu catuse pentru un amarat de proiect care sa ne faca sa cooperam mai bine inmpreuna.Dar daca unul dintre noi avea nevoie la baie?Adica alo,eu sunt fata iar el e baiat.Cred ca profesorul nostru mai bine ar renunta la predat si sar apuca serios de un curs de anatomie.Kakashi,caci asa il chema pe profesorul de Op-Acop,se plimba pe langa noi cu un bol plin cu bilete.Fiecare trebuia sa sustraga cate un bilet pe care era trecut numele peresoanei pe care trebuia sa o urmareasca.Pe al nostru scria:
Nume:Misaki Koizumi
Varsta:22
Profesie:Student la Univesitatea de Arte.
I-am aratat si lui Sasuke biletul si am asteptat ca toti ceilalti sa o ia inainte.Trebuia sa mergem in parcul Nagashima sa aflam cu ce bea Misaki nenorocitul ala de hotdog.Aveam la noi 2 aparate de emisie-receptie,cate un cutit,o bomba cu gaz si un pachet de guma.Nu stiu despre Sasuke dar eu cu siguranta aveam un pachet de guma.Puteam simti cu se strecoara vantul pe sub fustita mea asa ca am decis sa luam un taxi.Nu neaparat pentru ca imi era frig ci pentru ca parcul era la 1o km de aici.Cat timp eram in masina nu aveam ce sa fac asa ca m-am uitat la Sasuke.Ma gandeam ca el este atat de diferit fata de toata lumea.Am realizat ca ma holbam cand si-a intors fata spre mine si a ramas cateva minute ca eu sa pot admira"peisajul".Avea niste ochii mari si negri in care te puteai pierde daca te aventurai prea mult,niste buze rozalii si senzuale si un nas ca sculptat in marmura.Acesta a intorsc capul inapoi la drum si ma intrebat amuzat:
-Iti place ce vezi,nui asa?Oh da imi placea la nebunie ce vedeam dar m-am gandit ca nu ar fi prea inteligent din partea mea sa spun asta asa ca am spus ce mi-a venit in minte.
-Nici mai mult nici mai putin.Am raspuns eu iar Sasuke era vizibil uilit de raspunsul meu.A inceput sa se fastaceasca umpic dar apoi sa relaxat si a devenit impasibil.
Abea rasarea soarele asa ca m-am gandit ca nu prea este nimeni in parc la ora asta.Cel putin in masina era cald si bine dar gandul ca va trebuii sa astept 4 ore in frig pana cand parcul se deschide imi dadea fiori pe sirea spinari.Am coborat din masina in spatele parcului si am sarit gardul.Am simtit caldura soarelui pe spate si mi-am dat sema ca acum era rasaritul.Am intors capul cu intentia de a privi rasaritul dar Sasuke m-a apucat de brat continunad sa ma traga inainte.Era deja ora 8 deci nu mai era mult pana sa se umple parcul de oameni.Ma gandeam la ce ora o sa vina si Misaki avand in vedere ca azi era targul de iarna si se dadeau tot felul de petreceri asa ca biletele aveau pretul redus cu 50%.Am asteptat timp de o ira dupa ce pracul sa deschis si in sfarsit a aparut si cel me care il urmaream.Eu si Sasuke a trebuit sa ne despartim,nu ca imi displacea asta,pentru ca Misaki era ca o furnica.Eu m-am urgat in "Roata Mortii" iar Sasuke in "Caruselul Groazei".L-am zarit pe Misaki prin multimea care navalea in parc.Era la un chiosc de la care cumparai mancare.Am asteptat linistita pana cand tura sa terminat si am ramas surprinsa cat de repede am ajuns jos. Cursa nu a durat decat 2 minute deci trebuia sa fi prost ca sa dai atatia bani sa te urci in chestia aia.Plus ca peisajul era plictisitor,numai cladiri mari cu geamuri sau fara,nici urma de verdeata.
Am ajuns la coada,din nefericire o femeie sa asezat in fata mea deci nu il mai puteam vedea pe Misaki.Acesta era in fata femeii care era in fata mea.M-am gandit sa creez o diversiune,sau cum vreti voi sa numiti o minciuna.
-Ma scuzati doamna,copilul meu plange de sete si as vrea sa cumpar o sticla de apa,deci daca se poate va rog sa....Dar nu am mai terminat fraza caci doamna a si trecut in spatele meu.Ma uitam in stanga si in dreapta sa vad unde este Sasuke dar nici urma de el pe nicaieri.Nici nu ma asteptam sa se tina dupa mine ca un catel dar totusi sa mai fie prin preajma nu ar fi fost rau.M-am obisnuit cu ideea ca nu este si am continuat sa imi vad de viata.Cand a venit randul meu chiar mi-am cumparat o sticla de apa.M-am dus mai departe ca femeia sa nu isi dea seama ca am mintit si am baut din sticla.Cand mi-am dat seama ca l-am pierdut din priviri am inceput sa alerg in directia in care o luase si el.Din pacate m-am ciocnit de Sasuke care s-a prabusit,iar in cadere a lovit 2 persoane.Mi-am cerut scuze de la femeie de 4 ori ca sa plece si sa taca naibi din gura.
-Wow,aveam dreptate cand te-am facut tacanita.Incepuse sa imi para rau dar acum nu mai regret.Spuse acesta.Mda,stiam de ce ma crede tacanita.Eu eram fata retrasa si sensibila din clasa,la orice atingere incepeam sa plang(cand eram prin a 5-a) si in plus din cauza unei deficiente de vedere eram si foarte impiedicata.Aveam ochii perfect normali nu in crucis doar ca nu vedeam obiectele la distanta lor normala.Si in plus eram si foarte baietoasa.Cat poti fi de baietos intr-o scoala foarte stricta.Am inghitit in sec si am intors capul in alta directie pentru ca mi se umezisera ochii.Am desfacut sticla de apa dar cand sa o duc la gura Sasuke mi-a cerut "putina" apa.
-Ok,daca bei dupa mine.Am spus eu stanjenita.
-Nu fi proasta!Cum sa beau dupa tine?Mi-o tranti acesta.Ok eram sigura ca inca un lucru ma va face sa izbucnesc intr-o criza de plans iesteric si mai eram sigura ca il vazusem cu bause si dupa alte persoane.Eu ce aveam?
Nu am mai apucat sa spun nimic deoarece acesta mi-a smuls sticla din mana iar cu cealalta si-a ridicat maneca de la bluza scotand la inveala o rana sangeranda pe care probabil o capatase cand il daramasem eu.Si-a turnat toata apa din sticla pe rana nepasandu-i ca tocmai a facut ditamai balta.Ne-am amintit de scopul nostru in acelasi timp,mi-am dat seama de asta deaorece ne-am uitat amandoi in jurul nostru.L-am zarit pe Misaki cu o cutie de suc in mana.Aia trebuia sa fie afurisita de cutie dupa care ne-am tot invartit.
Timp de o ora l-am urmarit pe Misaki cu cutia in mana pana cand a aruncat-o in primul cos de gunoi pe care la gasit.Am alergat spre tomberon si am scos cutia.Spre nefericirea mea mai era o cutie asemaantoare.O cutie de Dr.Pepper "Cherry" si una cu "Vanilla".Deci care era a lui?M-am itors la Sasuke care se dusese mai incolo cat timp eu cautasem in tomberonul de gunoi sa ii spun ce gasisem.
-Deci?Care e a lu' ala? A intrebat el dispretuitor.Am dat din umeri dar apoi ma traznit o idee.Daca mas duce sa il "trag de limba"?I-am comunicat si lui Sasuke ideea mea dar bine iteles ca a facut misto de mine.
-Tu?Realizezi ca nu esti atat de frumoasa pe cat te crezi nui asa?M-a intrebat el dispretuitor.Ok,asta a fot o lovitura sub centura.Eu ma vedeam frumoasa.Aveam picioare lungi,niste apetisante si o talie ca trasa prin inel.Dar nu asta conta acum.Imi amintesc ca am mentionat mai sus ca voi face o criza,acum asta facea.
-Sasuke!Incerc sa te uit si sa scap de tine dar tu esti peste tot,ma urmaresti ca o lipitoare!Sa iti amintesc ca eu am facut toata treaba in nenoricita asta de misiune iar tu doar te-ai distrat si ai mancat?Sunt obosita si imi este foarte foame,pana si in circumstantele astea tu tot faci pe desteptul?Am incercat sa fiu diplomata si sa nu te jignesc dar vrei sa sti ce cred eu despre tine?Esti cel mai mare nesimtit,idi**t,prefacut si dezagreabil om pe care l-am intalnit.Chiar as ramane cu gura cascata daca as auzi ca ai si tu vreu prieten.Chiar nu se poate sa lucram macar cand suntem obligati imreuna...Nu mi-am mai continuat fraza desii mai aveam multe de spus dar era ora 2 iar noi trebuia sa predam raportul la ora 4.Am fugit spre Misaki care mergea in directia opusa celei in care ar fi trebuit eu sa merg.L-am urmarit pana sa asezat pe o banca.M-am asezat si eu langa el si am inceput coversatia.Wow,era chiar usor sa vorbesc cu el,era amuzant,deschis si plin de viata,opusul lui stiti voi cine.
-Auzi,Misaki tie ce iti place sa bei?Eu prefer Dr.Pepper cu vanilie,tu?Am intrebat eu simplu si la obiect.Acesta a parut ca se gandeste putin si apoi a raspuns.
-Cirese.Am baut una chiar azi.A zis el si mi-a zambit.Acum ca dusesem misiunea la sfarsit puteam sa ma intorc.I-am spus lui Misaki ca trebuie sa plec si am fugit inainte samai poata sa imi adreseze vreun cuvant.
Cand am iesit pe poarta in harababura care era acolo am fost impinsa in cineva.Din pacate pentru mine acel "cineva" era char Sasuke.Parea ca vrea sa imi spuna ceva dar nu amstat sa ascult ci mi-am facut loc cu coatele.Acesta era in urma mea,incercand sa tina pasul cu mine.M-am oprit in dreptul unui taxi si m-am asezat pe bancheta din spate.Langa mine sa asezat Sasuke.O batrana a inceput sa faca scandal ca ea nu vrea sa plece cu alt taxi si nu mai stiu ce asa ca am ajuns sa mergem 5 cu un taxi deaorece nimeni nu isa oferit locul.Partea proasta era ca eu eram lipita de Sasuke din cauza femei care se tot foia si ma impingea incontinuu.Cred ca daca ar fi putut sa ma faca sa ma si pe el ar fi fost foarte fericita.Drumul a fost mai lung decat deobicei.Era ora 3 jumate cand am coborat asa ca mai aveam timp.Am coborat un kilometru mai departe de scoala ca sa o luam pe jos.Am pornit la drum inaintand cat de repede puteam ca sa nu fiu nevoita sa vorbesc cu el.Tineam cutia goala de Dr.Pepper Cherry intr-o mana strangand cat de mult puteam.Imi era foarte foame si foarte somn.Partea buna la munca de teren este ca dupa ce o termini esti liber in schimb la activitati in laborator trebuia sa continui restul orelor.Sasuke m-a prin de mana cand eram in lift si a blocat liftul intre etaje.
-TREBUIE sa iti spu ceva.Spuse acesta accentuand primul cuvant intr-un fel neplacut.
-Uite,sti ce?Putin imi pasa ce fel de insulta o sa imi mai arunci acum.Nici macar nu vreau sa te mai vad.Am spus eu nervoasa dar acesta ma tinea in continuare de brat si avea acea privire rece pe care o aborda deobicei.
-Imi cer scuze,am intrecut masura.Spuse acesta facanduma sa tresar.Nu ma asteptam sa se scuze ci doar sa ma mai jigneasca in vreun fel sau ceva de genul.Pentru ca nu a mai spus nimic eu am apasat pe butonul cu care blocase liftul iar acesta a pornit.Am ajuns in clasa primi si ne-am asezat la locurile noastre.Nici unul nu a mai scos nici un cuvant.Eram atat de obosita incat deabea asteptam sa vina seara.Dar mai era mult pana atunci iar eu aproape ca adormeam in picioare.
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 21:08

Ce mişto a fost! Mulţumesc de anunţ! Pff am întâlnit această idee la Fetele Gallagher şi de asta ştiam ce urmează. De acolo te-ai inspirat nu? Pff e mişto oricum.
Sunt prima! Spor la scris şi multă imaginaţie!

Blackthorne HighSchool +16 Tumblr_luogslRa0B1qha75vo1_500


Mely îţi urează o iarnă fericită! kiss
Sus In jos
Lollipop :3
Genin
Genin
Lollipop :3

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Undeva... Intre cer si pamant..
acebook acebook : Pai... Nu conteaza!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 102
Puncte : 120
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Stii... Daca ti-ar pasa de hobbyurile mele, m-ai intreba!
Stare de spirit Stare de spirit : In love :3

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Dum 02 Dec 2012, 21:37

A fost minunat! Super tare! Ador ideea , totul! Apropo, thx pentru anunt! Dupa cum am mai spus capitolul a fost super tare! Astept nextul, caci sunt curioasa cum vor mai comunica cei doi. Te pwp si zbye!
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Mar 04 Dec 2012, 00:13

Foarte dragut scumpo imi place la nebunie. Totusi ai mare grije la greseli am sesizat cateva in rest toate bune si frumoase.

Astept nextu !! Anunta'ma cand il pui ok:x
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Mar 04 Dec 2012, 15:36

Capitolul 3

Razele soarelui intrau pe fereastra larg deschisa deranjandumi somnul de frumusete.Am deschis ochii si m-am ridicat morocanoasa din pat.Era ora pranzului dar nu ma mira ca am dormit atat de mult.Azi noapte am avut o misiune ta***ta care ma obligat sa stau treaza.Mi-am tarat picioarele spre baie incercand sa zambesc.Mdea...nu prea imi iesea asa ca am renuntat.Am dat drumul la apa si am inceput lupta cu claia de paie uscate pe care o aveam in loc de par.Oricat de mult fortam peria afurisitul de nod nu se desfacea.Cand m-am asigurat ca parul meu era perfect descurcat mi-am aruncast hainele in cosul MEU de rufe si am intrat sub jetul fierbinte de apa.Eu si Sasuke aveam cosuri de rufe diferite dar al lui era mereu gol.Iar al meu dadea pe dinafara.Nu stiu cand apuca sa isi spele hainele,daca macar se obosea sa si le spele, dar eu nu il vazusem niciodata.Am simtit un frison pe sirea spinari datorita apei care a inceput sa se raceasca.Am oprito si am iesit din cada.Mda,aici nu aveam cabine de dus asa ca mereu se facea abur si stropeam peste tot,desii nu l-am auzit niciodat ape Sasuke sa se planga,defapt nu l-am auzit niciodata sa se planga de nimic.Ochii mei verzi straluceau si erau rosii din cauza lipsei de somn si a samponului care imi intrase in ochii.M-am imbracat cu uniforma care era formata dintr-o camasa alba cu maneci 3 sferturi,sau depinde de preferinte,un pulover scamosat care ei il numeau vesta si o fusta in carouri de culoare mov.Cea mai proasta idee era sa combini o vesta kaki cu o fusta mov chiar daca fusta avea si alb pe ea.Mainile imi tremurau din cauza lipsei de mancare asa ca m-am decis sa cobor sa mananc.Din nefericire pentru mine am coborat jos la cantina odata cu Sasuke.Toata lumea sa uitat la noi ceea ce este neobisnuit pentru mine avand in vedere ca nimeni nu ma observa.Desii Sasuke incerca sa fie cat dfe dragut poate cu mine eu ii raspundeam mereu in sictir.Chiar daca il iubeam si mai tineam inca la el nu aveam de gand sa mai fac niciodata greseala de ai spune asta chiar daca o sa sufar mereu cand o sa il vad.Poate ca nu sunt genul lui sau poate nu a fost sa fie.M-am asezat la aceeasi masa impreuna cu Hinata,Ino si Karin.Singurele mele prietene care stiau ca nu sunt invizibila si ca exist.Cred ca eram umpic cam palida si paream trista deoarece Karin ma intrebat ce am patit.I-am povestit tot ce aveam pe suflet,de la guma pe care o aveam lipita pe fusta pana la problemele mele din dragoste.Inainte ca vreuna dintre ele sa imi spuna ceva directorul,adica unchiul meu,a intrat in sala ca sa faca unu anunt.Ochii mei au aterizat pe Sasuke care privea plictitsit persoana care ii intrerupsese discutia.Am inghitit in sec cand am auzit ce a spus.Maine la ora 7 trebuia sa mergem nu stiu unde pentru nu stiu ce misiune idioata.Ino si Karin au scapat deoarece Ino are Laborator iar Karin este din alta clasa.Am injurat printre dinti dar cred ca putin cam tare deoarece persoanele care stateau in spatele nostru sau intors cu fata spre mine.Dupa ce am terminat de mancat m-am ridicat si am fugit in camera mea.Trebuia sa ma pregatesc pentru ora de karate,desii nu stiam de ce naiba mai faceam si materia asta daca faceam ArM?Si in plus asta poate fi considerata o materie?La scoala noastra cel putin era una dintre cele mai importante cam ca matematica sau romana.Mi-am mai aruncat odata privirea asupra orarului.Aveam Karate,Germana Spaniola si ArM.Mda nu aveam multe ore asa ca m-am gandit ca voi scapa repede de ziua de azi.Trebuia sa cobor pana la etajul 1 deoarece la etajele 2 si 3 erau dormitoarele iar la 1 si parter plus subsol erau salile de clasa/sport sau cantina.Mi-am prins parul intro coada impretita mai complicata care imi loase un an sa o invat si am plecat.Coboram grabita scarile cand am alunecat si am cazut peste...habar nu am deoarece am dat cu capul de baluustrada si mi-am pierdut cunostinta.Cand m-am trezit am aflat ca ma aflam in camera mea iar glezna ma durea ingrozitor.Am observat ca piciorul meu era pus pe cateva perne si era bandajat.Probabil din cauza faptului ca atunci cand am alunecat am cazut cu 4 trepte mai jos fix in gleza si am dat cu capul de balustrada,restul nu mai stiu.Spatele ma durea ca naiba din cauza pozitiei in care cred ca stateam de vreo 4 ore.Am incercat sa imi schimb pozitia dar piciorul ma durea prea tare.Am inceput sa ma uit prin camera pana cand am adormit din nou.
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Sam 08 Dec 2012, 00:12

Prima ... Foarte tari capitolele pe care le-ai pus si sa stii ca-mi place cum se comporta Sakura cu Sasuke adica vere chiar si-o merita. So spor la scris si ideei in continuare
p.s: sa ma annunti si pe mine plz kiss
Te pupaceste Lola
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 11:35



Buna scumpete!

Mmm... Fetele Gallagher? ;;) Am citit toate cele patru volume, si mi-a placut enorm de mult povestea!
Momentul din capitolul II il tin minte, din volumul 1 parca.
Presupun ca Zach este Sasuke, right? Nu ma asteptam sa fie in aceiasi scoala, in Blackthorn, pentru ca initial am crezut ca vei respecta exact institutiile, Blackthorn, colegiu pentru baieti iar Galllagher, de fete. Insa am fost placut surprinsa sa descopar acest nou "mod" de desfasurare a actiunii.
Ce vreau sa spun este ca, ca sa nu ma cert cu Lissa, este faptul ca imi place povestea!
Estetica poate fi mai buna, sa lasi un rand liber pe la 5-6-7 randuri... Dar atat o sa spun, promit! Nu sunt critic!
Okk, eu te las, si cand o sa aduci next-ul, sper sa ma anunti si pe mine!


By Black Zozoo
Sus In jos
MeLyNa12
Guardian Ninja
Guardian Ninja
MeLyNa12

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : oriunde nu ajunge soarele
acebook acebook : Adauga-ti profilul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2312
Puncte : 2424
Reputatie Reputatie : 75
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri, animeuri, jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Ce contează?

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 11:41

Mamă! Scuze! Am uitat să dau comm chiar dacă l-am citit, scuze! Oare de cine se lovise Sakura pe scări?
Sper să mă anunți la următorul capitol și scuze că am venit așa târziu!

Blackthorne HighSchool +16 Country-winter-snow-fall


Happy winter! kiss
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 12:09

Abia astept nextul

Intervenit de Deya: Faci SPAM! Comentariile tale trebuie sa aiba minim 10 cuvinte , nu mai putin!
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Lun 10 Dec 2012, 16:30

Aduuu nexttt :)

Intervenit de Deya: Comentariile nu trebuie sa fie mai putin de 10 cuvinte...pentru ca se numeste SPAM! Te rog sa ai grija cum postezi :).
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Blackthorne HighSchool +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Vin 14 Dec 2012, 19:46

Hello! kiss

Pai, daca tot am trecut pe la ficuletul tau, sa-ti dau cateva sfaturi.

Titlul - Asta m-a atras. :)) Mi-a placut mult, e interesant si.. imi suna a ceva magic, mai mult decat a spioni. Ma rog.. :))

Ideea - Pai, am mai intalnit chestii de genul, sau asemanatoare, doar ca a ta are ceva special. Nu stiu, ma face sa citesc. :)) De obicei ma plictisesc de la primele capitole de fic-uri de genul, dar asta e chiar ok.

Descriere - E cam putina. Puteai sa descrii mai intens sentimentele Sakurei, pentru ca erau multe si destul de complexe. De asemenea imprejurarile, scoala, prietenii, personajele etc. Dar in special sentimentele. Ajuta cititiorul sa isi formeze o idee despre caracterul personajelor, despre poveste, despre actiune, intr-o mai mare sau mai mica parte.

Naratiune - Aici stai bine. Relativ bine. :)) Nu mai grabi actiunea. Sari de la o idee la alta, fara sa o termini, sau cel putin fara sa atenuezi putin impactul acela. Nu stiu, formeaza-ti un fel de schita a capitolului, si ghideaza-te dupa aceea, ca sa nu iasa o harababura. In mare e destul de ok, narezi binisor pentru inceput, dar fa actiunea mai clara si mai lenta, ca sa avem si noi timp sa ne dam seama ce se intampla in poveste.

Dialog - Nu prea ai avut, am vazut doua sau trei replici, care au fost plasate bine. Aici depinde de preferinte. De exemplu mie imi place dialogul, si nu am nimic impotriva daca e mult, mai ales daca e pus cu cap si replicile sunt dragute. Dar aici, la tine, e ok. :)

Greseli de exprimare/ tastare/ ortografie:

Am vazut multe greseli de tastare. Te-as ruga sa corectezi capitolul inainte sa-l postezi, pentru ca denota superficialitate. Arunci macar o privire peste el, si unde vezi greselute, corectezi.

Cand pui semnele de punctuatie nu uita sa lasi spatiu. Exemplu: ''Am cumparat un mar, o para si doua capsuni. Iar de la celalalt magazin am luat o piersica.''

Mna.. ti-am dat un exemplu banal. :))) Pui semnul, lasi spatiu, si apoi scrii. :D

Am vazut si niste greseli de ortografie.

abea - abia
defapt - de fapt
etc.

Nu stau sa ti le insir pe toate, dar iti zic sa corectezi capitolul si sa nu uiti sa pui cratima!

Estetica - Ei bine, aici cam scartaie. Lasa spatiu intre paragrafe, pentru ca e foarte greu de citit un capitol atat de lung, scris intr-una. Fa un paragraf cam de 5 pana la maxim 10 randuri, si lasa spatiu intre ele pentru ca e mult mai usor de citit. :)

Cam atat am avut de zis. In rest fic-ul imi place. Ai grija pe viitor la greselutele pe care ti le-am zis si te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next. kiss Spor la lucru. a hug
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Vin 14 Dec 2012, 21:55

Hei! Am trecut si eu pe la ficul tau! Ceea ce m-a atras a fost numele. Foarte... ciudat? Nu stiu, dar mie imi plac lucrurile ciudate, chiar si oamenii ciudati.:)
Asa...! Eu nu am mai vazut o idee ca a ta si asta ma incanta nespus de mult. Spioni? Woaah!!:x Love it.!
Sasuke e un neghiob, dar mi-a placut cand si-a cerut scuze. A fost atat de draguuuttt!!!
De criticat, nu am nimic, Milkshake a spus tot.:) Sper ca vei aduce next-ul cat de repede posibil si sper sa ti cont de sfaturile lui Milkshake:). Daca poti si ai placerea, ma vei anunta? Te-am pupat.

Hanazawa Rin:)
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Joi 20 Dec 2012, 16:08

Capitolul 4



"Vantul sufla cu putere facandu-mi parul incleiat de sange si murdar sa se lipeasca de fata.Alergam prin zapada alba ce se asternea rapid pe pamant incercand sa scap cu viata.Eram gata sa ma impiedic cand cel care ma urmarea sa oprit.Era o umbra neagra,fara chip sau cel putin eu nu il vedeam.A scos din buzunarul hainei groase de piele un pistol pe care l-a indreptat spre mine.Piciroarele imi tremurau din cauza fricii si a frigului iar corpul ma durea ingrozitor.Un sentiment de frica ma cuprins atunci cand glontul a inceput sa se indrepte spre mine cu viteza...."
Am deschis ochii si m-am ridicat in fund respirand greoi.A fost doar un vis,dar unul cat se poate de real.Inca mai simteam frigul si frica care pusese stapanirepe mine in timpul somnului.Am dat patura la o parte si mi-am coborat picioarele din pat,dar le-am urcat la loc cand am simtit cotactul cu parchetul rece.Afara ploua cu galeata asa ca nu era nimic de urmarit pe geam.M-am intins inapoi in pat cu speranta ca voi adormi in sfarsit.Speram ca Sasuke este bine si ca o sa se intoarca curand caci imi era urat sa stau singura prea mult timp.Sasuke era plecat de 2 zile intr-o misiune legata de un spion sub acoperire trimis in scoala noastra care fusese descoperit.Eu nici nu stiam cum arata deoarece in perioada aia eu stateam in pat cu piciorul rupt.Mi se facuse si mai frig deoarece am transpirat in timp ce dormeam iar acum ca ma trezisem simteam frigul din camera care se accentua din cauza faptului ca eram uda.Incercam sa deslusesc mesajul pe care incerca visul sa mi-l transmita.Toata noaptea ma-m intors de pe o parte pe alta chinuinduma sa adorm,insa gandul imi zbura in continuu la alte chestii.Inca nu ma linistisem complet dupa acel vis asa ca nici nu ma miram de ce nu pot sa dorm.Am reusit sa atipesc spre dimineata iar spre fercirea mea razele soarelui nu m-au trezit deoarece cerul era acoperit de nori.M-am trezit definitiv pe la ora 2 dupaiaza din cauza unui musafir nepoftit care dupa ce ca sa auto-invitat a mai si trantit usa in urma lui.Am presupus ca este Sasuke si ca este foarte obosit si vrea sa se odihneasca.Am intins mana spre clanta dar cu 3 secunde inainte so o ating cineva a deschis usa lasanduma cu mana in aer si cu o figura uimita.Acea persoana era Hinata care era plina de sange pe tricou si arata foarte speriata.
-Sakura,Sasuke a avut un accident si este intr-o stare foarte grava.Arata jalnic,Sora-Tsunade il examineaza...Am simtit pamantul cum se invarte si nu am mai auzit nimic din ce zicea Hinata.Nodul din gat ma impiedica sa respir iar ochii ma intepau din cauza lacrimilor care imi curgeau pe obraji.Am tras aer adanc in piept si m-am linistit cat sa pot auzi ultimele propoziti ale Hinatei care sunau ceva de genu:"Starea lui nu este critica deci a trecut peste partea grea,dar cred ca va trebui sa vezi cu ochii tai...".Am rugato pe Hinata sa ma conduca la infirmerie sau cum so numi camera aia in care ii trateaza pe cei mai putini norocosi care nu au un inger pazitor ca si mine.Imi era frica de ce o sa vad asa ca incercam sa ma linistesc ca sa pot face fata situatiei in care o sa ma aflu cand il voi vedea pe Sasuke.Desii ma umilit si ranit atat eu tot tin la el.Am ajuns in fata usii care era intredeschisa insa Hinata era in fata mea si imi tinea mainilie pe umeri spunandumi ca nu ma va lasa singura in asta.I-am spus ca as vrea sa intru singura si ca daca vrea poate sa plece deoarece o sa stau o vreme.Am deschis usa si am ramas socata privind inainte socata,,,

Asta a fost pentru moment!Sper sa va placa iar daca primesc commuri am sa pun nextul maine sau poimaine :)) Va pupa Sayu!
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Vin 21 Dec 2012, 22:54

Scuze, scuze , scuze de o mie de ori ca nu am mai trecut pe la ficul tau chiar imi pare rau :(( ... Ce pot spune imi place la nebunie next-ul este foarte dragut si am o vaga impresie ca visul Sakurei se va indeplini si persoana careia nu-i putea fata era exact spoinul ala pe care il descoperisera la ei in scoala.. nu stiu daca e adv dar o sa vedem noi in viitorul apropiat. Acum revenind la Sasuke, domane ce o fi patit sarcul ?? So.. spor la scris si la ideei happy2
p.s: sa ma anunti si pe mine plz kiss
Te pupacetse Lola kiss
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Joi 27 Dec 2012, 17:46

Iti spun un singur lucru adu nextul daca nu te biciuitor
Este formidabil imi place foarte mult cum desci esti formidabila in scris,
A
D
U
N
E
X
T
U
L
Si anuntama si pe mine cand il pui pwp
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Mar 01 Ian 2013, 23:10

Capitolul 5
Au trecut 2 saptamani de cand Sasuke zacea in coma pe patul de spital.De 2 saptamani,nu m-am mai opit din plans si nu am mai iesit din camera mica si alba in care se afla acesta.Prietenii mei ma tot implorau sa incetez si sa ma reintorc la ore si la viata mea normala dar nu puteam,singura care parea ca intelege asta era Hinata care mereu venea la mine cu vreun sandwich sau ceva de mancare.Pana si doctorii credeau ca acesta nu isi va mai reveni niciodata si renuntasera la ideea ca se va mai trezi din coma.Noua directoare ,doamna Tsunade daca nu ma insel,trecea mai mereu pe aici incercand sa ma convinga sa ma intorc la ore.In ultimele zile nu a mai venit ceea ce ma usurat enorm,incerca sa ma convinga sa fac ceva ce nu vreau,insa azi era atat de furioasa cand a venit incat a inceput sa isi verse furia pe mine.
-Sakura daca mai pui vreun picoar in acest salon pana Sasuke nu se trezeste iti jur ca te exmatriculez si te torturezpana uiti tot ce sa intamplat in aceasta scoala!Sakura tu nu intelegi ca iti faci rau?Lasa asta si incearca daca mai vad o singura absenta in catalog,in dreptul numelui tau" vei zbura de aici!Iesi afara!Striga aceasta facanduma sa am ridic de pe scaun si sa o iau la fuga pe coridoarele lungi si intunecate.Cand am ajuns pe holul principal o multime de ochii s-au intors spre mine.Toti privindu-ma socati.Am tras aer adanc in piept si am fugit mai departe,deabea cand am ajuns in camera mea am lasat miile de lacrimi sa imi inunde chipul.Tremuram din tot corpul si ma inecam incercand sa respir fara sa izbucnesc intr-o criza de plans.Cand m-am mai oprit din plans m-am ridicat in piciorare si m-am tarat spre baie.Am trecut pe langa camera lui Sasuke si am simtit cu fior rece care ma facut sa duc mana la piept.Am deschis usa de la baie si m-am privit in oglinda.Parul meu era incleiat si incurcat,pielea era de un galben dubios,iar cearcanele de la ochii erau mari cat o zi de post.O lacrima mi sa prelins usor pe chip,eram demna de mila,aratam de parca eram o cersetoare de pe strada.Am pornit usor apa lasand cada veche si usor ciobita sa se umple.Am incercat sa imi descurc parul insa fara nici un rezultat.Partea din spate era un nod imens.Cand cada era in sfarsit plina mi-am aruncat hainele direct in cosul de rufe si m-am bagat in cada.Am gemut cand corpul meu a ajuns sub apa fierbine,poate umpic cam prea fierbinte.Am bagat capul sub apa ca sa imi ud parul si am trecut la samponat.Am folosit jumatate de tub pana am reusit sa fac umpic de spuma .Cand in sfarsit am terminat am bagat din nou capul sub apa ca sama clatesc.Am facut asta in timp ce dadeam drumul la apa.Cand stratul gros de spuma si sampon sa dus am pornit dusul si am inceput sa ma clatesc.Picaturile de apa alunecau usor de pe parul meu jos pe marmura rece.Am iesit din cada si m-am acoperit cu un halat.Am intrat in camera mea si nu am mai pierdut timp cu imbrcatul si alte alea ci doar m-am trantit pe patul moale si am adormit.

***

Priveam nepasatoare peste caietele intinse pe biroul meu.Mai aveam 3 ore pana sa incep cursurile si il rugasem pe Naruto,un baiat hiperactiv cu parul blond ca soarele si ochii albastri ca un ocean in care te puteai pierde foarte usor,sa ma ajute la prostia aia de "limibi straine".Vorbeam fluent aproape toate limbile de pe pamant ins anu puteam intelege Franceza.Mi se parea o misiune mult prea avansata pentru mine.Cand in sfarsit acesta ajunsese la mine(si Sasuke) in "apartament" am inceput asa zisle meditatii.Credeti sau nu imi era foarte usor sa invat cu Naruto,el explica totul atat de bine si de usor de inteles incat am invatat toate cuvintele uzuale pe care le folosesc francezi in viata de zi cu zi.Am pornit impreuna spre usa insa atunci sa intamplat ceva neasteptat.Cand Naruto sa intors cu fata spre mine vraand sa ma anunte ceva eu m-am impiedicat si am cazut peste el facandul sa cada.Si din nefericire pentru mine buzele noastre s-au unit intr-un sarut nevinovat.Si ca sa fie totul si mai rau chiar atunci usa sa deschis si pe eaa intrat nimeni altul decat Sasuke.Asta e cumva o gluma?Seamana cu un episod din "Patimile Inimi" sau ceva de genul.
-Deranjez?!A intrebat acesta vizibil iritat.M-am ridicat de pe Naruto simtind un val de caldura in obraji.Naruto sa ridicat si el.
-Hei Sasuke,frate bine ai revenit!Sakura si cu mine....A spus acesta incercand sa sparga taceara aceea stanjenitoare care se lasase intre noi insa Sasuke nici macar nu l-a lasat sa termine propozita caci i-a tras un pumn de toata frumusetea peste fata.
-Du-te dracului Naruto!Am crezut ca suntem prieteni!A strigat Sasuke si l-a mai lovt odata pe Naruto.
-Ce naiba Sasuke ce te-a apucat?A strgat acesta nervos si a iesit din incapere fara sa mai scoata un cuvant.Sasuke a inceput sa se aporpie de mine foarte nervos,ba chiar furios, ignorand lacrimile care izvorau din ochii mei.Distanta dintre noi era de vreo 50 de centimetri cand Sasuke a rdicat mana si a inceput sa o indrepte cu putere spre mine.Am strans din ochii si din dinti asteptand lovitura,insa aceasta nu veni.In schimb palma lui se aseza usor pe obrazul meu stergandu-mi lacrimile.Atunci se intampla ceva ce nu ma asteptam sa se intample niciodata.Sasuke se apropie de mine din ce in ce mai mult lipindusi buzele de a le mele formand un sarut pasional.Bratele lui s-au incolacit in jurul taliei mele facanduma sa ma apropii si mai mult de el,distanta dintre noi ne mai existand.Fara sa vreau am inchis ochii si l-am lasat sa imi exploreze fiecare coltisor al gurii mele.Acesta era primul meu sarut,cel putin primul sarut pe care il consideram sarut.Ceea ce facusem cu Naruto nu fisese intentionat ci doar din cauza faptului ca sunt o tampita impiedicata.Insa cred ca daca nu l-as fi sarutat acum nu eram in bratele lui Sasuke jucandu-ma cu limba lui si incercand sa respir.Acesta rupse sarutul din cauza lipsei de oxigen care incepuse sa devina deranjanta.Lasand la o parte acest moment restul zilei a decurs ca de obicei.Eu in camera mea,Sasuke in camera lui.Cand noaptea venii in sfarsit m-am intins pe patul moale privind tavanul alb.Nu imi venea sa cred ca Sasuke ma sarutase,pe MINE,chiar pe mine!O stare de euforie ma acaparase si ma simteam de parca o mie de fluturasi isi facusera un spatiu de joaca in stomacul meu.Astea erau sentimentele pe care ti le dadea sarutul?Ctisem multe carti despre primul sarut unde era descris destul de detaliat spun eu dar niciodata nu crezusem ca asta e senzatia pe care ti-o ofera.Senzatia ca inafara de voi doi nu mai exista nimeni pe planeta.Am adormit cu gandul la acel sarut magic si l-am visat la nesfarsit.


Cam asa aratau cei doi cand Sasuke a intrat peste ei:)
Blackthorne HighSchool +16 3051520281_1_7_HNwTQ3zn

Sarutul celor doi
Blackthorne HighSchool +16 Sasukekisssakkura
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Mier 02 Ian 2013, 21:03

Awww ce capitol dragut kiss. Mi-a placut la nebunie, se pare ca Sasuke simte ceva pentru Sakura. Ieii !!! Si vorba Sakurei daca nu se intampla asta cu Naruto atunci nu ar mai fi sarutat-o Sasuke. TE astept cu urmatorul capitol.. so spor la scris si ideei
p.s: sa ma anunti si pe mine
Te pupaceste Lola kiss
Sus In jos
Petala de cires
Genin
Genin
Petala de cires

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Pe taramul suferintei.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 116
Puncte : 135
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor, la calculator, sportul,
Stare de spirit Stare de spirit : Noaptea, un calendar de vise si cosmaruri, iar ziua o neincetata prelungire de agonie ingrozitoare. Am simtit mereu ca imi lipseste ceva, si nu-ti inchipui de cate ori am batut drumul gandurilor pentu a-l gasi... Esti aici, ma privesti dar nu poti patrunde, te strig din nou si iar din nou, dar se pare ca nici ecoul nu mai aude. Si raman doar Eu si un Ecou asurzitor al sufletului!

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Vin 04 Ian 2013, 16:14

Ce capitol frumos, mi-a placut foarte mult. Chiar si eu am crezut ca Sasuke o va lovii dar mam usurat cand am vazut ca nu. Mi-a placut foarte ult imi place cum descri te rog sa ma anunti cand pui nextul.
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19Lun 07 Ian 2013, 19:50


Capitolul 6

Stateam intinsa pe pat cu ochii inchisi asteptand ca ceasul sa sune.In timp ce imi priveam interiorul ploapelor ma jucam cu unghiile pe cearsaful subtire.Parul meu rozaliu era imprastiat pe toata perna dandumi un aer de printesa.Am zambit usor ridicand un colt al guri.Ma gandeam la Sasuke si la sarutul nostru de ieri.La naiba,oare a facut misto de mine?Sau chiar ma sarutat pentru ca ma iubeste?Cand eram mai mica si i-am marturisit sentimentele mele pentru el iar el ma respins nu visam niciodata la un moment ca acesta...Desigur el era foarte rece si avea palcerea sadica de a face fetele sa planga insa eu eram o proasta si eram dispusa sa iert orice.Mereu cand avea nevoi de ajutor eu eram prima care sarea pentru el.Dar cu timpul mi-am dat seama ca nu are nici un rost sa alerg dupa el daca el tot fuge de mine.Am renuntat la dragostea mea pentru el si l-am lasat asa insa sentimentul acela a tot crescut in mine iar acum simt ca o sa explodez.Sunt trezita din amintiri de ceasul care a inceput sa taraie pe noptiera.Am deschis ochii si m-am ridicat in fund.Asta era prima noastra misune dupa atata timp.Doar eu si Sasuke.Am inceput sa merg spre baie care era pe hol ca sa imi fac treaba.Unii o numesc "siesta" ceea ce ma enerveaza la culme.De ce o numesc asa?Eu una doar ma spal si alte cateva lucruri in baie dar ma imbrac si ma pieptan in alta camera.Sa te schimbi in baie este nasol si de prost gust,bine nu zic ca nu ar fi frumos daca ai avea o baie incapatoare dar aici daca incerc sa ridic o mana daram toate obicetele de pe rafturi.Dupa ce m-am spalat am iesit din baie infasurata intr-un prosop.Am intrat in camera mea si am inceput sa imi caut hainele pentru misiune.Din cate am intles era o misiune mai complicta asa ca trebuia sa stam aproximativ vreo 4 zile asa ca ne-am facut bagajele.Mi-am tras pe mine o pereche de blugi si un tricou violet pe care erua scrise diferite cuvinte.Cand eram gata am realizat ca Sasuke nu a "frecat" usa de la camera lui cum face deobicei ca sa ma trezeasca.Adica iese si intra de 100 de ori si mai si tranteste usa in urma lui.Insa acum nu am auzit nimic.Daca ma evita?Dacaa realizat ca sarutul nostru a fost o greseala?Daca nu i-a placut cand ne-am sarutat?Mii de intrebri au inceput sa se plimbe prin capul meu.Doua cristale mici si-au facut aparitia din ochii mei.Si eu care chiar crezusem ca ma iubeste si el in sfarsit.Dar ce tot fac eu aici?El nu a confirmat nici una din variantle mele asa ca cel mai bine ar fi sa il intreb pe el.Dar daca nu vrea sa imi raspunda?Mi-am sters lacrimile si mi-am dat o palma peste fata.Sakura,revinoti odata!Sasuke nu ti-a spus ca nu te iubeste,ca nu i-a placut sarutul sau sa dispari din viata lui.Am iesit val vartej din camera mea si am ramas intepenita in hol.Nu auzeam nimic,era foarte linisite.M-am apropiat de camera lui insa cand am pus mana pe clanta mi-am amitit ce mi-a spus Sasuke.
"Daca intri in camera mea te ia dracu,Haruno!".Dar acum eram oarecum impreuna.Adica el ma sarutat pe mine deci practic asta inseamna ca isi doresete sa fim impreuna.Asta da nu cumva ma evita.Imi scutur usor capul si intru in camera cat de repede pot.Ce credeti ca vad inauntru,inafara de hainele imprastiate pe jos si cartile aruncate?Pe Sasuke dormind bustean cu mana stanga pe ceasul care probabil sunase ca disperatul.Am rasuflat usurata si era cat peaci sa rad de prostia mea.Cum am putut crede ca nu ma iubeste cand el ma sarutase.M-am indreptat spre el si m-am asezat pe marginea patului mana mea asezanduse pe chipul lui.Am inceput sa il mangai usor pe fata incercand sa il trezesc.Arata sa de frumos cand doarme de parca ar fi fost un inger dar fara aripi.Un zambet si-a facut aparita pe chipul meu atunci cand acesta a deschis ochii si sa uitat mirat la mine insa am rosit imediat cand acesta sa incruntat la mine.Cred ca il deranja faptul ca ii incalcasem intimitatea insa ieri nu era de aceeasi parere.Aceasta sa ridicat in fund si isi uni buzele cu ale mele.Mi-as fi dorit ca acel sarut sa dureze o vesnicie dar amandoi aveam nevoie de aer asa ca Sasuke a rupt sarutul.Dupa ce eu am iesit fiecare sa ocupat de treburile lui.M-a intreb oare ce gandeste Sasuke acum?Desii incercam din rasputeri sa imi imaginez cum gadeste el pur si simplu nu pot.Felul lui de a fi ma omoara,e atat de rece si atat de romantic dar totusi atat de indiferent desii uneori imi arata ca ii pasa.Am tresarit atunci cand mana lui a aterizat pe umarul meu facanduma sa ma intorc spre el.
-La ce te gandeai?M-a intrebat acesta at de dulce ca imi venea sa sar pe el chiar atunci.Am apucat "valiza" care era mai de graba p genuta in comparatie cu ce planuiam eu sa iau cu mine insa m-am gandit ca sunt doar aprox 4 zile deci prin urmare mi-am luat 6 perechi de pantaloni si 5 bluze.Mda,eram foarte indecisa asa ca am luat tot ce mi-a placut.Se pare ca Sasuke s-a limitat doar la un un ghiozdan pe jumatate plin insa nu cred ca avea acolo mai mult de 3 tricouri.Am pornit impreuna jos insa eu chiar m-am mirat cand am vazut ca totusi nu vom fi singuri.Hinata si Naruto mergeau cu noi.Cred ca m-am cam crispat la fata deoarece Hinata a inceput sa imi tot faca semne ca vrea sa vb intre patru ochii si ca ii pare rau.I-am zambit cu cel mai sincer zambet posibil,adevarul este ca nu e vina ei caa trebuit sa vina cu noi.Am pornit impreuna si se pare ca o masina ne astepta in fata scolii.Am mai aruncat o privire la cladirea mare si plicticoasa ce se inalta in fata mea.Nu stiu ce parere aveau cei de afara dar sincer mi-e mi se pare ca arata a puscarie sau azil de batrani.Am intrat in masina asezanduma la geam langa Hinata si Naruto care statea la celalat geam.Eu si Hinata am inceput sa susotim ceva insa ne-am oprit dupa scurt timp deoarece brunetei i se facuse somn.Aveam vaga presimtire ca aceasta urma sa fie o calatorie foare foarte lunga.Am inceput sa ma gandesc ce va trebui sa facem in aceea misiune insa nu dupa mult timp am adormit.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Blackthorne HighSchool +16 Empty
MesajSubiect: Re: Blackthorne HighSchool +16   Blackthorne HighSchool +16 I_icon19

Sus In jos
 

Blackthorne HighSchool +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-