Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Only you' Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Only you' Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Only you'

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Only you' Empty
MesajSubiect: Only you'   Only you' I_icon19Dum 02 Dec 2012, 18:45

Only you



Capitolul 1








Joi 20 Decembrie
Sakura's point of view:

If the truth is not in love, wherever they find it, do not care
..............
Zgomotul produs de pantofii mei cu tocul nu prea mare facea ca priviirile
tuturor se se intoarca catre mine.Ochelarii mi se aburisera de la vremea rece de afara.Paii mei devenisera unii grabiti.Trebuia sa ajung acasa in mai putin de cinsprezece minute.Daca nu...Sper sa nu existe un"daca nu...".Ajunsa acasa ma descalt de pantofi si intru in casa.Parintii mei
nu ajunsesera.Urc la etaj, directia fiind camera mea.Intru si inchid usa dupa mine.Ma trandesc in
pat .Un oftat scurd se aude din partea mea.Iau cartea foarte draga mie si o strang la piept.O deschid cu ambele maini si incep sa citesc .Imi intorc capul catre fereastra usor
luminata.Puteam observa cum zapada poposea la tocul acesteia.Ridic capul mai sus si puteam observa la casa vecina o agitatie mare.Incerc sa nu bag in seama nesabuinta vecinilor mei.Imi fixez mai bine ochelari de vedere si incep sa citesc.Iubesc romanele de dragote.Retraiesc in
ele.Este ca si cum as trai inntr-o alta dimensine.Intr-una magica.Sunt intrerupta de o voce foarte cunoscuta mie.Glasul suroii mele rasuna in toata camera .Era nervoasa.Se uita la mine cu o furie mare.Doar o privire de a ei ma facea sa tremur.O stare de teama pune stapanire pe
mine.Mereu am fost mai fricoasa ..mai timida.Din ce motiv..nu stiu.I don't know.Niciodata nu voi stii.Lucru acesta ma intristeaza.O privire trista apare pe fata mea alba si palida.Observ cum si fata surorii mele devine din una furioasa in una dragastoasa.Se apropie de mine si ma
imbratiseaza.Stam asa timp de 2 minute.Imi da trumul la imbratisare ...apoi se uita scurt la mine si pleca.Ce a mai fost si asta?Nu mai conteaza.Oare , de ce nu pot fi ma puternica?La fel ca sora mea.Intrebari fara raspuns.Ma ridic din pat si ma apropii de fereastra.Ma mai uit odata la casa vecina si parea mult mai linistita .Imi indrept privirea catrte fereastra ce se intersecta cu fereastra
mea.Nu este in camera .Sigur este plecat stiu eu pe unde si mai stiu cu cine o fi.Ridic capul in sus si puteam obesrca cum din cerul albastru isi faceau apritia niste fulcgi mari de nea.In momentul urmator o ninsoare mare incepe sa acopere pamantul rece, dar, totusi alb din cauza cauza ninsorii.Cu pasi lenti plec de langa fereastra si ma indrept catre oglinda .Imi priveam relexia .Ochelarii de vedere cu rame mari ma faceau sa arat ca o tocilara.Hainele groase de iarna imi acopereau corpul mic si plapand.Un mic oftat iese din gura mea.Eram dezamgita de ce vedeam.Plec de langa oglinda si ma intind in pat.Mai sunt cateva zile pana la Craciun.Singura zi din an in care sunt cu adevarat fercita.La gandul acesta zambesc.

-Poate ca nu ai o viata asa rea!Sau da?
La auzul acelor cuvinte tresar speriata.
-Ce s-a auzit?Este cineva acolo?O Doamne,mintea imi joaca feste.
-Ba nu, nu iti joaca feste.
Un baiat rascat apare in fata mea.Imbracat tot la alb.L-am intrebat foarte incet ccine sau ce este el?La care el imi raspunde.
-Sa spunem ca sunt un inger.Unul foarte chipes.
Un inger?Te rog..Iar eu sunt o nuca.Si se mai crede si "chipes".Ce sa zic.Imi dau ochii peste cap si il intreb ce vrea .La care el imi raspunde.
-Sunt aici pentru a te ajuta!
-Nu am nevoie de ajutorul tau, nu am nevoie de ajutorul nimanui!
-Asta spun toti oamenii....dar, intr-un final,ei se molosesc si accepta ajorul nostru.De cate ori vei avea probleme noi te vom ajuta.
Si dispare.Doamne, ce ciudat.Un zgomot se aude de la casa vecina.Se pare ca a ajuns acasa.Imi dau ochelarii jos pentru ai sterge apoi ii pun la loc pe fata..Imi iau o jacheta groasa pe mine si cobor la parter.Ajunsa acolo o vad pe Elisa care se uita la televizor la o emisiune de gatit .In locul ei nu asi face asta .Sper sa nu molipseasca ca si mama.De gripa gatitului.Ma duc la bucatrie si imi iau un mar si plec pana afara am nevoie de aer curat.Ma incalt in niste bocanci negri si ies afara.Era foarte frig.Maine este ultima zi de scoala .Si incepe vacanta de
iarna.Intr-un bun sfarsit isi face si ea aparitia.Clasa a XI -a ....nu este asa dificila precum credeam .Mda...doar pentru mine.Pentru ceilalti era un adevarat chin.Din greseala alunec pe gheata si cad jos.Off...asta imi mai trebuia .O rana inainte de Craciun.Oh nu..Ochelarii mei unde sunt.Privire mi se incetosaza .Cineva ma ia de mana si ma ridica de pe zapada.Mana acelei persona era cala.Cu mana cealalta imi da ochelarii.Persoana respectiva era chiar......





to be continued



Suspans...Astept comentarii.^^


Ultima editare efectuata de catre Mentos. in Mier 05 Dec 2012, 20:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 05 Dec 2012, 17:30

Imi place mult,mult.Vreau nextu rapid.Sa ma anunti si pe mine.pwp
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 05 Dec 2012, 17:56

Mentos + fic nou = face o persoană fericită, adică pe mine. XD Hai să trecem la subuiect, nu? Ok, deci cred că tot de Crăciun se face acest fic, pe scurt pare interesant. Și totuși te-aș ruga să lași un spațiu între smne și litere/cuvinte/propoziții, ala pare prea lipit. Da bine, nu sunt critic, totuși ai greșeli, cam multicele, need help, you can call me. <3
Ce lucruri s-au întâmplat în acest prim fic, vine un tip chipeș, mai e și înger, chiar înteresant. Să ghicesc tipul misterios de la finalul pus în suspans e Sasuke/ vecinul? *giggle* Dar șșhh, că e secret. XD
Înteresant, îmi place și aștept nextul Mentos. Multă inspirație și idei! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 05 Dec 2012, 19:49

Tare,Mentos!!
Imi place,deja spiritul Craciunului apare peste tot.Si ingerul ala...Gaara sa fie? think
Totusi ai grija la ortografie,aia ma calca pe nervi si pe mine de obicei.Nu am mai citit pana acum vreun fic deal tau,dar pot spune ca ma bucur ca o fac acum:actiunea nu e grabita si descrii ca nimeni alta! heh
Foarte tare!!
Astept Nextul,Sa Ma Anunti daca poti! jos palaria in fata
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Only you' J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 05 Dec 2012, 20:08

Hello, darling! Foarte frumos si acest fic. Imi place tare mult (si inca nu pot sa cred ca ai inchis "Dragoste neimpartasita" sad ). Bine, ceva greselute de tastare, dar se rezolva cu un edit. Insa ai grija la greselile gramaticale, caci am observat una pe acolo. Nu sunt critic si nu am dreptul sa te critic, ci doar iti dau un sfat care sa ne faca noua cititul mai usor.
Am multe banuieli in cap legate de acel inger, care, dupa umila mea parere, e posibil sa aiba legatura cu "vecinul"(Sasuke?). Oricum, abia astept continuarea, ca sa ma lamuresc.
Sper sa ma anunti si pe mine.
Dany te-a pupat kiss
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Joi 06 Dec 2012, 00:47

Alt fic despre Craciun. Supeeerrr!! E o ideea frumoasa. Nu am crezut ca Sakura ar purta ochelari. Ma intreb cine este acel ''vecin misterios''. Si ingerul cu ce sa o ajute. E atata mister in acest capiol, in cat nu mai pot rezista pana la urmatorul capitol.
Sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul. Nu vreau sa pierd nimic.
Sus In jos
Theiana.
Special Jōnin
Special Jōnin
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1559
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 136

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 12 Dec 2012, 11:30

Capitolul 2

Don't let me go.
.........






Joi 20 Decembrie
Sakura's point of view:

Din greseala alunec pe gheata si cad jos.Off...asta imi mai trebuia .O rana
inainte de Craciun.Oh nu..Ochelarii mei unde sunt?.Privirea mi se incetosaza .Cineva ma prinde de mana si ma ridica de pe zapada.Mana acelei persona era calda.
-Uite...cred ca sunt ai tai..
Imi indrept privirea catre mana acestuia .Avea ochelarii.Mi pun rapid si
incep sa alerg spre directia opusa.Doamne, zici ca sunt speriata de bombe.Dar, el este o persoana straina . Iar eu nu am voie sa vorbesc cu persoanele straine.Zici ca am 5 ani.Dfapt ,nu este o persoana straina.Este din liceul din care invat.Probabil nici nu imi stie numele.

-Hei...stai,nu pleca!Nici macar nu iti stiu numele!
Stiam eu .Nici nume nu mi-l stie.

Naruto's point of view:



Cine mai este si ea?Mi se pare cunoscuta.Cred ca am mai vazut-o undeva.Dar
unde?Hm...a plecat cam repede.Cred ca avea treaba.Da de unde?Ce stiu eu .Era draguta.Dar ochelarii aia uriasi ii strica toata imaginea.Paseam usor pe strada pustie.Trebuie sa ajung la un prieten.Si ar trebuii sa ma grabesc .La telefon mi-a spus ca este urgent.Dar nu ma grabesc, nu
vreau sa alune si sa cad ca fata aceea.Incep sa rad can imi amintesc de cazatura pe care a luata.Cand am vazut-o cum a cazut.Credeam ca nu se mai ridica de acolo.Sesizez ca am ajuns la casa prietenului meu.Sun la sonerie si imi rapunde o doamna inalta , bruneta.Mama lui.

-Buna ziua , doamna Uchiha!Sasuke este acasa?

Imi da afirmativ din cap si intru in casa.Directia mea este camera lui.Intru in camera si il vad .Privirea ii este atintita spre fereastra.Observa ca cineva ii intrerupe mometul de liniste.Acela fiind eu.Ma intreaba ce fac.Eu spundui sa treca la subiect.
-Ok, Naruto.Te-am chemat aici sa vorbim despre......Vacanta de iarna".
La auzul ultimelor cuvinte ochii mi se fac mari.
-Oh nu ...in sfarsit,o sa platesti tu toata vacanta.
-Nu fraere,ma crezi cumva un milionar?Sau ce?Pf...sa revenim."Vacanta de iarna" in sesul ca nu o vom face anul acesta la munte.
Oh nu...adica .V om petrece toata iarna asta in oraselul asta.Il intreb daca baietii stiu.Imi da afirmativ din cap.Linistea predomina toata camera.Atentia imi este distrasa de scarstitul unei usi.Imi indrept capul catre fereastra....mai bine zis casa vecina.Era fata de acum cateva momente.Il intreb pe Sasuke cine este ea.
-Ea?Este o pritena buna.Ma inteleg foarte bine cu ea.Suntem vecini acasa.Si colegi de clasa. Stiam eu ca o cunosc de undeva.Era din liceu.Este fata aia...Sakura Haruno.
-Este olimpica la matematica,nu?
Imi spune un da simplu.Ia stai putin .
-Sasuke..de cat esti tu asa bun prieten cu o fata.Nu tu spunei ca toate fetele sunt c***e.
-Nu si in cazul ei.E mai speciala.Nu ai de unde sa intelegi.
Cand a deveni el asa de ...bleah.Adica...mai bine imi alung gandurile
astea.Nu ai ce zice este o fata foarte draguta ,dar cum am mai zis...ochelarii aia strica tot.

Sakura's point of view:

Intru in camera mea si rasflu usurata .Cred ca am scapat de el.Imi indrept privirea catre fereasta.Oh ...nu este el.Si se uita la mine.Doamne sunt la camera ascunsa .Ma ridic de pe podeaua rece si intru in baie.Incui usa dupa mine.Incep sa spun "Tatal Nostru" .Ce?Ce tot fac?Sunt o
Haruna.Unui Haruno nu este frica de nimic.A ba da..de paianjeni,soareci,serpi a da si isecte.Ma infiara.Scartaitui usi camerei mele se aude.Oh nu a venit dupa mine.Dar ce i-am facut?
-Sakura!Draga mea, esti bine.?Haide,cina este gata. Aud vocea mameii care ma linisteste.Ii rapund tare un da.Si ii spun ca o sa cobor in doua minute.Inchid ochii pentru cateva secunde.Ii rdeschid iar
in fata mea apre acel "inger". Il intreb ce cauta aici.La care el imi rapunde.
-Ma amuz de situatie ...Tu ce crezi?.Scot limba la el si ies pe usa.
Disparuse.Ziua aceasta a fost mai grea decat olimpiada de le matematica
.......................................................................................................................


Ultima editare efectuata de catre Mentos. in Mier 12 Dec 2012, 22:31, editata de 3 ori
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 12 Dec 2012, 11:51

A fost super.Multmesc de mp.Vreau next-ul.Pup si anunta-ma in continuare.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 12 Dec 2012, 13:57

Mentos, nu stiu daca am eu o problema, sau e adevarat, dar parca e putin scurt. Dar la mine multe sunt scurte, deci nu te ingrijora.
Sa stii ca nu ma asteptam la aceasta reactie din partea lui Naruto. Pare mai.. hmm... normal. Poate nu ar trebui sa rada ca a cazut Saku, dar tot mai normal pare. Macar are dreptate cu ochelarii. Ar fi bine sa-i schoata.
Deci Sasuke e prieten bun cu Sakura, nu-i asa? Pai atunci de ce se ascunde de el? Mda... Olimpica la matematica se sperie sa dea ochii cu un baiat, de parca nu a mai vazut unul pana acum.
Sper sa o ajute ingerasul ala. Poate asa reuseste si Saku sa faca ceva. Adica sincer, ea vorbeste cu cineva, iinafara de rude? Aicea e clar ca ne trebuie o 'Ino' pt haine si o 'Temari' pentru timiditatea ei.
Mersi de anunt. Sa ma anunti in continuare. Spor la scris!
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 12 Dec 2012, 15:27

Draga,draga......OF OF,de ce e asa de scurt...hmmm?bine,asta e singura mea problema!
Uh,ce tare!deci acum Sasuke e indragostit de Sakura?ce situatie faina,si Naruto,ce treaba are el cu stituatia de fata?adica"bleahh"cika.............Inca ceva,cum o cheama pe Sakura:Haruno sau Haruna...caci am vazut cam multe la fel....Si sa stii ca imi place mult ingeru ala,e ca un inner!Tare draga Mentos!abia astept Nextul!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Mier 12 Dec 2012, 16:07

Hmmm... ţi-as oferi un sfat, asta fiind ştiu cum e să scrii din mai multe perspective, eu una personal spun că ar fi mai bine să nu tot schimbi aşa de repede persoanele într-un capitol, nu e prea bine, ţi-aş sugera să faci un capitol pentru Sakura şi unul pentru Sasuke, aşa ar fi mai uşor şi pentru tine, dar şi pentru noi cititorii.
Capitolul a fost scurt, totuşi s-a întâmplat ceva mai interesant, dar nu a fost atât de dinamic. Văd că încerci să întroduci umorul şi aşa îţi ieşe puţinul cu puţinul. Am zâmbit la câteva replici şi restul.
Ficul pare promiţător, dar încercă să fii mai atentă la tot ce ţine de el. <3
Oricum mie îmi place, spor la scris şi baftă!! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Only you' J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Vin 14 Dec 2012, 11:44

Hey, scumpa! a hug
Multumesc ca m-ai anuntat. Abia acum am putut sa mai intru si eu pe forum mai mult timp si sa citesc tot ce s-a mai scris.
Este foarte dragut capitolul, dar, din nou, ai grija la greselile de tastare. Din cele gramaticale nu prea am mai vazut, deci e foarte bine.
Asa cum credeam, ingerul are legatura cu "vecinul", cel putin in mintea mea. Banuiesc ca o sa o ajute cu Sasuke, sau nu. think Ramane de vazut. Abia astept continuarea.
Dany te-a pupat kiss
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Only you' J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19Sam 09 Mar 2013, 01:10

Fan fic inchis din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Only you' Empty
MesajSubiect: Re: Only you'   Only you' I_icon19

Sus In jos
 

Only you'

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-