Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku.4 ever.. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
SasuSaku.4 ever.. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 SasuSaku.4 ever..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Joi 06 Dec 2012, 16:44

Capitolul I:Inceputl.


Merg pe un drum parca rupt dintr-un basm cu printese si printi,in jurul meu se afisau mii de flori si floricele de toate tipurile si de toate culorile.Merg pe o carare care desparte randurile de flori;in fata apare un stejar mare si frumos,iar langa acesta se afla o bancuta.Ma asez pe ea si ma uit la minunatul cer care era forte albastru fara niciun nor pe cer.In timp ce stateam eu relaxata dintr-o data cerul capata o culoare cenusie si incepand sa ploua cu abundenta.Nu stiam ce se petrece...Dintr-un peisaji parca scos din basme,s-a transformat intr-un peisaji care emana numai tristete,melancolie si-ti dadea un aer de singuratate.
Ma ridic de pe bancuta si incep a merge prin ploaie incercand sa trec de campul cu flori,dar cu cat incercam sa merg mai repede parca cu atat mai mult se facea ma lung drumul;pana cand aud o voce parca de un baiat cam de varta mea:
-Ajuta-ma!Te rog ajuta-ma!
-Cine esti?Spun eu.
-Ajuta-ma!!
Ma uitam in jur cu stupoare si uimire,dar nu era nimeni in jurul meu,pur si simplu se auzea acea voce care imi cerea ajutorul ,dar dintr-o data clipesc sic and deschid ochii verzi ca smaraldul imi dau seama ca ma aflu in camera mea.Hmm.. Se parea ca a fost doar un vis,dar un vis care m-a uimit…Cine era acela care imi cerea ajutorul?De ce nu se arata?Acel vis il am de doua zile,mai exact de cand m-am mutat in acest oras,adica in Seoul capitala tarii Coreea de Sud.Daca tot am inceput sa povestesc chestii despre mine de ce sa nu zic si cum ma numesc?Doar nu-mi va cadea gurita,nu?
Deci ma numesc Haruno Sakura,am saisprezece ani,zodiac balanta,ochii de un verde deschis,parul roz bombon,pielea alba ca neaua,aveam un corp frumos cu forme rotunde cu care ma puteam mandrii.Pe tatal meu il cheama Yuki Haruno,iar pe mama Kotoko Haruno,sunt niste parinti minunati pe care-I iubesc foarte mult.Hopa!Scuzati-ma dar acum nu mai pot sta trebuie sa ma grabesc ca altfel voi intarzia chiar in prima mea zi de liceu.Mda,sunt la liceul cel ma mare din Seoul,sunt extreme de emotionata,dar stii cum se zice ca trebuie sa ne adaptam la incercarile vietii.Asa ca ma dau jos din pat cu asternuturi mov si ma indrept spre baia din camera mea.Acesta era compusa din:ghiuveta,veceu,cada,Jacuzzi,camina de dusi si nu in ultimul rand un fel de masuta cu oglinda unde erau asezate toate machiajele mele.Imi dau jos pijamaua si intru sub dus,imi fac repede siestra si ies din baie.Ma indrept spre un sifonier de unde imi aleg un maieu alb un sacou rosu la care-I suflec manecile pana la coate,niste pantaloni negrii si niste botine cu putin toc.Imi pieptan parul si ies din camera.Trec prin bucatarie de unde imi iau un mar,niste bani,cheile de la casa si telefonul.
Drumul spre liceu nu a fost foarte lung sau obositor.Acest oras este orasul meu natal,deci mi se pare foarte schimbat fata de acum 10 ani de cand m-am mutat impreuna cu parintii in S.U.A,deoarece doreau sa fac niste cursuri mai avansate si asta a fost.Ma incanta foarte mult noile schimbari mai ales cele de la mama natura.Un cer de un albastru pur, neobișnuit pentru o zi de toamnă, sta cocoțat în înălțimi. Pe alocuri, era murdărit de câte un nor mare și pufos. Cu chipurile albe, norii zâmbeau liniștit lanului de porumb de desubt. Plantele îngălbenite și uscate, cu podoaba zdrențuită, ar fi vrut să le răspundă norilor în același fel. O tristețe apăsătoare, venită din interior, îi oprea. Simțeau cum frigul de afară amenința fiecare plantă de porumb cu dispariția. De ceva vreme, tulpinele viguroase ale plantelor s-au uscat în picioare, iar pe interior au putrezit de-a binelea.Hm.. se pare ca am ajuns Doamne ajuta-ma!Sper sa ma descurc si sa gasesc clasa cu usurinta sper sa am colegi de treaba.Intru in curtea scolii traversand aleea pe stanga si dreapta erau numa bancute,copaci,flori(bine-nteles ca erau mai ofilite deoarece e toamna e si normal)Ajung in scoala,merg pe curidorul frumos si ajung in fata la o unsa care scria X A… insipri adanc si intru…


Cam atat... scuzati daca am greseli de tastare.... astept comuri... serioase.. :-d


SasuSaku.4 ever.. Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca


Ultima editare efectuata de catre mellisa in Vin 07 Dec 2012, 20:14, editata de 7 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Joi 06 Dec 2012, 19:42

Hey, dear! a hug
Uite a 8-a minune a lumii. Sunt prima la com. we party !!
Sa stii ca ai putea in loc sa zici ,,Ma numesc S.H...'' sa ne lasi sa descoperim pe parcurs cum o cheama, dintr-o conversatie sau mai stiu eu ce. E destul de folosita formula cu ,,Ma numesc...'', ,,Parul meu este...iar ochii mei sunt...''.
Si inca ceva ca sa termin sa nu zica cineva ca te critic. Sa lasi spatiu la sfarsitul propozitiilor. O sa fie mai usor pentru noi sa citim si o sa arate mai bine. Iar dupa ce ai scris ,,Capotolul X''(,,X'' fiind nr lui), ai putea lasa un rand distanta.
Atat iti zic, nu am voie mai mult. Sa ma anunti cand pui next-ul. jos palaria in fata
P.S: Am zis astea mai mult pt ca ai cerut comm-uri ''serioase''. Sper ca nu crezi ca am scris vreo critica sau ceva. happy2


SasuSaku.4 ever.. UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
SasuSaku.4 ever.. 8BGmFkk
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Vin 07 Dec 2012, 10:57

Anunta- mă când pui nextul !


SasuSaku.4 ever.. Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Vin 07 Dec 2012, 13:04

Vede-ti ca am mai adaugat inca ceva la capitol pentru ca nu era tot! :-d recititil ca acum l-am facut un pic mai bine ca sa zic asa cum a zis Smile... aveai dreptate si multumesc... pentru com... si nu ma supar pana la urma suntem oameni si din greseli se invata love

Edit Lissa: Nu este nevoie să răspunzi comentariilor, este considerat spam şi poţi primi ban. Double-post are aceleaşi urmări. Ai grijă şi la adăugarea continuării unui capitol în aceeaşi postare, dar peste ceva timp, pentru că mulţi nu citesc comentariile, precum acesta, în care mentionezi asta. Puteai adăuga continuarea la următorul capitol. Ai mai multă grijă pe viitor.


SasuSaku.4 ever.. Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Vin 07 Dec 2012, 14:17

Capitotul II:Prietenii

Din capitolul anterior:

"Intru in curtea scolii traversand aleea pe stanga si dreapta erau numa bancute,copaci,flori(bine-nteles ca erau mai ofilite deoarece e toamna e si normal)Ajung in scoala,merg pe curidorul frumos si ajung in fata la o unsa care scria X A… insipri adanc si intru…"

Trag usa spre mine pentru a deschide usa si intru in sala de clasa.In fata mea se afiseaza o clasa spatioasa cu pereti albi,ferestre mari,multe banci si multi adolescenti.Ma rusinez si ma uit inspre banci pentru a vedea daca gasec un loc pentru a ma aseza si eu in banca.Si "bingo!" am gasit un loc langa o fata cu parul lung portocaliu si cu ochii caprui.Ma indrept spre banca respectiva si-o intreb pe fata daca-mi permite sa iau un loc;aceasta imi raspunde ca "da",cu un zambet gingasi.Fac cunostinta cu aceasta,afland c-o cheama Bella si ca are saisprezece ani ca mine.N-am mai apucat sa vorbim ceva,pentru ca in clasa isi face aparitia o profesoara cu parul prins coc si imbracata in uniforma de profesori.Mda,se parea ca este profesoara de franceza si de asemenea este si diriginta la clasa noastra.Are parul blond,ochii gri si este destul de inalta.
Deschide catalogul,incepand sa faca prezenta,dar se opreste cand vede numele meu.
-Haruno Sakura?!Este prezenta?spune profesoara.
-Prezenta!Spun eu ridicand mana dreapta,in timp ce eram "admirata"de noii mei colegi.
-Te rog sa fi pana la mine,deoarece vreau sa te prezinti si sa vad ce stii.Spune profesoara.
-Sigur.Raspund eu timida.
Ma ridic din banca cu chiu cu vai si merg langa profa,ma uit un pic la aceasta,iar ea da din cap dandu-mi de inteles ca pot incepe a ma prezenta.
-Salut,tuturor!Eu sunt Haruno Sakura... Imi plac trandafirii si visul meu este sa devin o procuroare cunoscuta.Cam atat.Spun eu.
-Foarte bine,acum uite manualul si fa acest exercitiu la tabla,daca ai nevoie de alte explicatii sa-mi spui.Spune profesoara.
Nu mai zic nici da,nici ba si ma merg la tabla,iau creta in mana si incep a scrie frumos si lizibil lasand in urma mea un scriu imacultat.Dupa aproximativ cinci-zece minute termin de facut exercitiul si o anunt pe profesoara.Aceasta se uita putin peste ceea ce am lucrat,si-mi spune ca am lucrat foarte frumos si se bucura ca ma aflu in acea clasa.Merg la locul meu,scot cartile si scriu ceea ce se afla pe tabla si dicta profa.
Trr!!Clopotelul mult asteptat de adolescenti si-a facut in sfarsit "glasul" auzit.Profesoara ne saluta si iese din sala de clasa.Ma ridic din banca deoarece nu eram obisnuita sa stau in banca ca ultimul om de pe planeta asteptand sfarsitul lumii.Ma duc in fata langa caloriferul de langa catedra uitamdu-ma la fiecare coleg in parte,vroiam sa-i analizez un pic pe fiecare fiindca era bine sa-i stiu cat de cat din vedere.Pff,nu-mi prea placea deoarece eram necunoscatoare.Dar trebuie sa ma obisnuiesc,o sa fie bine,poate imi voi face si prieteni,dar asta depinde de ei,nu,numai de mine,nu?Trrr!!Trrr!!! Off trebuie sa merg la locul meu.Ma duc si ma asez in banca.Imediat in clasa isi face prezenta un barbat cam de vreo patruzeci de ani,cu parul gri si ochii negrii.Numele lui fiind Kakashi nu mai stiu eu cum,pentru ca nu i-am retinut numele,se parea ca este profesor de limba coreeana.Face prezenta si se apuca de predar,iar noi de scris.Trrr!!Ce?deja e fara zece?Ce repede a trecut timpul,apai nici nu stiu de ce ma mai mir...pentru ca am patru pagini fata-verso de studentesc scrise.Ma ridic din banca si ies din clasa indreptandu-ma catre baia fetelor.Intru imi fac nevoile si ies mergand inapoi in clasa,ma asez in banca.In fata mea vine o fata cu parul impletit lung pe o parte de culorea brunet,ochii lila,care-mi spune:
-Hei!Sunt Hinata,imi pare bine sa te cunosc.Ai dori sa fim prietene?Spune ea.
-Hei,Sakura,incantata! dau mana cu ea... Si mi-ar placea sa fim prietene.
Langa ea mai vin inca doua fete:una cu parul saten prins in doua coculete stil japonez,iar cealalta parul blong lasat pe spate si ochii verzi.
-Buna,suntTen Ten.Spune satena.
-Iar eu sunt Temari.Spune blondina.
-Incanta-ta!Sunt Sakura.Spun eu.
Se parea ca mi-am facut niste prietene de treaba,de gasca si frumusele.Eram foarte fericita ca ma voi integra in clasa respectiva.
-Fetelor,imi aratati si descrie si mie colegii?Intreb eu.
-Sigur!Spune Hinata.
-Normal!Spune Ten Ten.
-Da!Spune Temari.
-Multumesc tuturor!Spun eu zambind.
-Deci,la fete:Acea blonda cu ochii albastrii si parul prin in coada de cal este Ino,fata cu par portocaliu si ochi capriu este Bella,fata cuparul lung si mov este Sonia.Acum baietii:baiatul blond si ochii albastrii este Naruto,cel cu sprancene groase este Lee,cel cu parul lung si ochii lila e Neji fratele Hinatei,cel cu geaca pe el este Kiba,cel cu ochielari de soare este Shino,iar cel din banca cu parul brunet si ochii de oxin este Sasuke Uchiha.Cam atat deocam data.Spune Ten Ten.
Au mai trecut inca doua ore de matematica la care am luat un 10 si fizica.Am mers acasa,unde am papat,mi-am facut un dus si m-am bagat in patut.. si am adormit visand din nou acelas vis pe care l-am avut in fiecare noapte dar de data asta incep sa vad o silueta.
"Merg pe un drum parca rupt dintr-un basm cu printese si printi,in jurul meu se afisau mii de flori si floricele de toate tipurile si de toate culorile.Merg pe o carare care desparte randurile de flori;in fata apare un stejar mare si frumos,iar langa acesta se afla o bancuta.Ma asez pe ea si ma uit la minunatul cer care era forte albastru fara niciun nor pe cer.In timp ce stateam eu relaxata dintr-o data cerul capata o culoare cenusie si incepand sa ploua cu abundenta.Nu stiam ce se petrece...Dintr-un peisaji parca scos din basme,s-a transformat intr-un peisaji care emana numai tristete,melancolie si-ti dadea un aer de singuratate.
Ma ridic de pe bancuta si incep a merge prin ploaie incercand sa trec de campul cu flori,dar cu cat incercam sa merg mai repede parca cu atat mai mult se facea ma lung drumul;pana cand aud o voce parca de un baiat cam de varta mea:
-Ajuta-ma!Te rog ajuta-ma!
-Cine esti?Spun eu.
-Ajuta-ma!!
-Arata-te,cine esti?Spun eu.
In fata unde se termina campul cu flori se afiseaza o silueta,dar era neclare si nu-mi puteam da seama cine este,se aproprie spre mine si dintr-o data ...

VA URMA!
Scuzati-ma de greseli... astept comuri ... serioase.


SasuSaku.4 ever.. Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Vin 07 Dec 2012, 15:15

Salut jos palaria in fata


Am ajuns si eu peaici,si asa cum imi sta in fire obisnuiesc sa las cate un comentariu de fiecare data.Asa ca,vad ca ai spus"comentarii serioase",pentru asta ai nevoie de un critic adevarat.Eu nu pot face asta,pentru ca nu sunt critic,dar iti voi da cateva repere si sfaturi:
Imi place felul in care ai inceput,un vis(frumos)......o scoala noua,aici este o idee cam des intalnita,si la ficul meu este aceeasi poveste..
Ideea este okey,dar pentru ati zice mai multe,trebuie sa stiu cum va evolua aceasta poveste.
Actiunea este cam grabita si ai cateva greseli de tastare,gen:"ochi de oxin" cred ca ai vrut sa zici onix.....si.."Par brunet" puteai zice simplu "o bruneta"caci la asta se refera cand spui brunet"cu parul negru"deci nu are rost sa spui par brunet!
Totusi imi place mult felul in care descrii si faptul ca aduci repede capitolele urmatoare.......
Sper sa ma anunti cand pui Nextul.....Te-am pupat happy2


SasuSaku.4 ever.. 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]


Ultima editare efectuata de catre Juli35 in Vin 07 Dec 2012, 21:47, editata de 1 ori
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Vin 07 Dec 2012, 20:08

Iti multumesc pentru com si mersi ca mi-ai atras atentia la greseli.. kiss
Si e bine sa asculti sfatul celuilalt ...
chiar apreciez comul tau si observ ca te-ai straduit un pic sa-mi atragi atentia la cateva lucruri.
Mersi mult!
Am adus continuarea sper sa fie pe placul tututror ... jos palaria in fata Te-am pupat si bafta la citit tuturor! dap !

Capitolul III:

Din capitolul anterior:

" Merg pe un drum parca rupt dintr-un basm cu printese si printi,in jurul meu se afisau mii de flori si floricele de toate tipurile si de toate culorile.Merg pe o carare care desparte randurile de flori;in fata apare un stejar mare si frumos,iar langa acesta se afla o bancuta.Ma asez pe ea si ma uit la minunatul cer care era forte albastru fara niciun nor pe cer.In timp ce stateam eu relaxata dintr-o data cerul capata o culoare cenusie si incepand sa ploua cu abundenta.Nu stiam ce se petrece...Dintr-un peisaji parca scos din basme,s-a transformat intr-un peisaji care emana numai tristete,melancolie si-ti dadea un aer de singuratate.
Ma ridic de pe bancuta si incep a merge prin ploaie incercand sa trec de campul cu flori,dar cu cat incercam sa merg mai repede parca cu atat mai mult se facea ma lung drumul;pana cand aud o voce parca de un baiat cam de varta mea:
-Ajuta-ma!Te rog ajuta-ma!
-Cine esti?Spun eu.
-Ajuta-ma!!
-Arata-te,cine esti?Spun eu.
In fata unde se termina campul cu flori se afiseaza o silueta,dar era neclare si nu-mi puteam da seama cine este,se aproprie spre mine si dintr-o data ..."

in fata deschid ochii,off iar m-am terzit cand era cat pe ce sa aflu cine este acea persoana si de ce visez mereu acelasi vis,chia nu puteam sa inteleg.Ma uit la ceasul de pe noptiera care indica 7:30 o nu!!!Ma ridic urgent din pat si merg in baie unde imi fac siestra de dimineata foarte rapid,mi-am dat repede cu un fond de ten,rimel si luciu de buze.Ies din baie ma duc rapid la dulap de unde imi aleg o camasa rosie,niste pantaloni blomarin o curea subtire rosie si niste botine negre fara toc.Ies din camera cobor scariile casei si traversez sufrageria mare ajungand in bucatarie de unde imi iau repede pachetelul cu papa bun,cheile de la casa si telefonul mobil.Ies din casa,inchid usa si pornesc la drum.Eram in intarziere,asa ca nu aveam timp sa admir peisajul si sa visez cu ochii deschisi ca alta data.In aproximativ 10 minute ajung in fata scolii bine-nteles ca am mers mai rau ca un uragan.Dar asta e daca sunt stangace si nu am grija sa ma trezesc la timp.Intru in curtea scolii,hmm se parea ca nu se sunase de intrare spre fericirea mea.Trec de aleea scolii care acum arata mai rau ca ziua anterioara,parea mai trista,mai singuratica,floricelele care le vazuseram ieri deja nu mai existau in acel loc.Copacii deja si-a scuturat ultima frunza lasandu-si crengiile goale asteptand iarna cea lunga si grea.Urc scarile scolii si intru in scoala.Merg de-a lungul coridoarelor,ajund in dreptul usii pe care scria X A,apas pe clanta si intru.
In sala de clasa erau in jur de trei colegi.Naruto,Kiba si baiatul ala Sasuke.Nu spun nimic,si merg spre banca mea care era ultima de pe randul din mijloc;ma asez si-mi aranjez cartile pentru prima ora;dupa care-mi scot castiile de la mp3 si bag in urechi pentru a asculta muzica.Dupa trei minute de acultat prima melodie imi intorc capul parca telighidata uitandu-ma la brunetul cu ochii de onix,care se uitau la mine?Oh nu!Si-mi intorc capul precum sageata albastra.Se deschide usa aparad ceilalti colegi.Langa mine se aseaza Hinata care ma saluta zambind.Nu trece mult timp si se suna de intrare.Prima ora este matematica,super o sa ne trezim automat cu problemele profesoarei.Usa se deschide intrand pe aceasta profesoara care avea in jur de treizeci si ceva de ani,parul scurt albastru,ochii albastrii,o fundita mov in par care lega o suvita de a ei,era imbracata in uniforma profesorilor adica camasa alba,scaou negru cu emplema scolii si pantaloni negrii.
-Dragii mei copii(bai nu sunt o copila!)astazi veti da o lucrare.Spune profesoara.
-Ce????De ce doamna profesoara?Nu este corect,n-am invatat!Spune Naruto.
-Naruto,ca sa-ti zic sincer tu nu inveti niciodata si asta ar insemna ca invatatul tau o sa fie atunci cand va zbura .... dar nu apuca sa spuna ultima fraza ca spune Naruto cu un zambet larg pe fata.
-Atunci cand va zbura Choji.Spune Naruto razand de mama focului.
-Ce????Stai sa vezi ce-ti fac cand te prind Naruto!!!Spune Choji nervos si somnoros de asemenea.
-Hei!!Gata,incetati ca altfel va dau la amndoi cate un doi adica punctul din oficiu de la lucrare.
Auzind acest lucru au tacut amandoi lasand-o pe doamna profesoara sa imparta lucrarile."Super,bine ca am invatat,stiu ce trebuie sa fac!"imi zic eu zambind gingasi,ma apuc imediat ce ne-a dat startul.
Trrr!!!"La fix am terminat de corectat!"Ma ridic si merg sa dau lucrarea.Dupa ce strange lucrarile doamna profesoara iese din clasa.Cand vreau si eu sa ies din clasa sa ma duc pana la magazin vine doamna diriginta care ne spune ca trebuie sa plecam aca deoarece o sa fie nu stiu eu ce inspectie mare in scoala,ca cica controleaza toate cataloagele,scutirile si toate actele si toate lucrurile din scoala si asta trebuie o zi fara elevi in institutie."Perfect!Voi putea dormii mai mult!".Ma duc la banca mea unde-mi bag inapoi in geanta gri cartile de pe banca si ma imbrac cu geaca punandu-mi in jurul gatului esarfa alba.Hmm,se pare ca colegii mei deja plecasera,mai putin unu si anume Sasuke.Eh,nu ma interesa chestia asta asa ca ma indrept cu pasi mici spre usa,cand s-o deschid in fata mea apare Sasuke care se uita la mine urat.
Ce comic putea sa fie,ce ar putea avea el cu mine?Adica el nu vorbeste cu nimeni inafara de gasca lui compusa din:Naruto,Neji si Kiba.Ridic o spranceana rozalie in semn de mirare ca nu stiam ce dorea de la persoana mea.
-Sakura.Spune el uitandu-se in ochii mei.
-Ce doresti Sasuke?Spun eu.
-Trebuie sa vorbim,stiu ca n-am vorbit niciodata unul cu altul dar trebuie neaparat sa vorbim... Spune el.
-Ha?Si ce ar asa de importat,incat sa vina domnul Uchiha sa-mi spuna?Spun eu.
-Este vorba de....

VA URMA!

Scuzati-ma de micile greseli de tastare... astept comuri... jos palaria in fata


SasuSaku.4 ever.. Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Sam 08 Dec 2012, 10:23

Bună. a hug

Mulţumesc că mi-ai spus de fic, altfel nu cred că dădeam de el. Îmi place ideea, îmi place acţiunea şi ai început destu de bine. Ai putea încerca să nu mai pui după replicile Sakurei "Spun eu"; cred că cititorul îşi dă seama. În rest totul e ok, abia aştept să văd ce o să spună Sasuke. M-ai lăsat în suspans. Succes în continuare şi spor la scris. hi!


SasuSaku.4 ever.. VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
mela
Genin
Genin
mela

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Brasov
acebook acebook : https://www.facebook.com/melymela20?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 162
Puncte : 185
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : dans,muzica,ficuri,anime,filme...
Stare de spirit Stare de spirit : fericiitaaaa!!!!!:X

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Sam 08 Dec 2012, 12:10

Captolu; IV:



Din capitolul anterior:

" -Sakura.Spune el uitandu-se in ochii mei.
-Ce doresti Sasuke?Spun eu.
-Trebuie sa vorbim,stiu ca n-am vorbit niciodata unul cu altul dar trebuie neaparat sa vorbim... Spune el.
-Ha?Si ce ar asa de importat,incat sa vina domnul Uchiha sa-mi spuna?Spun eu.
-Este vorba de...."

-Este vorba de faptul ca trebuie sa-ti explic cate ceva.
-Ce anume trebuie sa-mi explici?
-In primul rand trebuie sa ma prezint ca la carte nu?
-Ha?Dar te cunosc,de ce trebuie sa stiu altceva inafara de nume.Zic eu era chiar ciudat Sasuke,ce vrea de la viata mea?Nu stiu,dar vom afla...
-Deci Sakura,eu sunt Sasuke Uchiha dupa cum stie toata lumea,dar trebuie sa stii ca nu sunt ceea ce par ar fi.
-Adica?Cum nu esti ce pari a fi?Doar nu esti o fantoma nu?
-Ha ha!Esti tare amuzanta,dar nu!Eu nu sunt din aceasta lume,mai exact nu sunt de pe acest "Pamant".
-Acum iti bati joc de mine sau care e faza.Lasa-ma naibii in pace,nu stiu ce vrei tu de la viata mea... Dar sa stii ca n-am de gand sa te las sa te joci tu cu mintea mea.Si plec din clasa.

Merg spre casa cu pasii apasati si repezi,dovada ca eram foarte nevoasa."Ce crede baiatul ala?Ca sunt un copil?Si ca acum trebuie sa-mi spuna mie lucruri pe care le vede la desene?Doamne!Dai minte!" Incercam din rasputeri sa ma calmez,dar era in zadar.Intr-un final am ajuns acasa,intru imi las cheile pe masuta din sticla din sufragerie a da am uitat sa va descriu un pic sufrageria,bucataria si restul casei.Deci sufrageria este spatioasa cu vedere spre terasa. Are cablu TV si e situata intre camere iarna este calduroasa, iar vara este racoroasa. Are parchet si este luminoasa.Trecând prin sufrageria mare, cu pereţi coloraţi, în mijlocul căreia tronează un televizor mare cu ecran plat şi o canapea pufoasă şi comodă, ajungi în camera mea. De cum deschizi uşa, te simţi precum Alice în ţara minunilor. Camera este bine luminată de ferestrele largi și are pereţii vopsiţi în roz. Patul şi biroul au culoarea roşie, iar pe jos este aşternută o mochetă cu model floral.
Casa în care locuiesc eu are o curte mare cu mulţi pomi. Legătura între poartă şi casă este asigurată de o alee pietruită. Vara, în jurul aleii, creşte o iarbă deasă, care se aseamănă cu un covor bine îngrijit. Privită de la depărtare, casa în care locuiesc aduce cu o casă din povești.
Deci cum spuneam imi las cheile pe masuta si merg in camera si sa dezbrac de haine si ma imbrac in pijama si ma pun in pat.Inchid ochii,aparand in minte imagini cu mine si Sasuke si vorbele spuse de el.Ce ciudat,cica la el "sunt din alta lume,eh lasa Sakura n-ai de ce sa te ingrijorezi de vorbele unui copil imaturi care viseaza la cai verzi pe pereti".Intr-un cad intr-un somn adanc,ciudat nu visasem visul un timp,dar cand ceasul si-a oprit limbiile la 0:00 "incep sa cad intr-o gaura neagra ca un gel de tunel... La capatul tunelului se arata frumosul peisaji de basm,cad din tunel care s-a deschis in cer lasandu-ma in locul cu pricina. Merg pe un drum parca rupt dintr-un basm cu printese si printi,in jurul meu se afisau mii de flori si floricele de toate tipurile si de toate culorile.Merg pe o carare care desparte randurile de flori;in fata apare un stejar mare si frumos,iar langa acesta se afla o bancuta.Ma asez pe ea si ma uit la minunatul cer care era forte albastru fara niciun nor pe cer.In timp ce stateam eu relaxata dintr-o data cerul capata o culoare cenusie si incepand sa ploua cu abundenta.Nu stiam ce se petrece...Dintr-un peisaji parca scos din basme,s-a transformat intr-un peisaji care emana numai tristete,melancolie si-ti dadea un aer de singuratate.
Ma ridic de pe bancuta si incep a merge prin ploaie incercand sa trec de campul cu flori,dar cu cat incercam sa merg mai repede parca cu atat mai mult se facea ma lung drumul;pana cand aud o voce parca de un baiat cam de varta mea:
-Ajuta-ma!Te rog ajuta-ma!
-Cine esti?Spun eu.
-Ajuta-ma!!
-Arata-te,cine esti?Spun eu.
In fata unde se termina campul cu flori se afiseaza o silueta,dar era neclare si nu-mi puteam da seama cine este,se aproprie spre mine si dintr-o data dispare din fata mea si apare in spate.Acum faptasul era mult mai vizibil decat in alte dati,acesta avea un par brunet,dar fata nu se vedea era stearsa,era foarte ciudat.
-De ce nu ma ajuti?Am nevoie de tine?De ce nu ma asculti?"

Trrr!!Trrr!!Ceas desteptator urat,las ca te invat minte sa nu ma mai trezesti tu de acum incolo si-l arunc cu viteza de perete.Ma ridic in sezut uitandu-ma pe fereastra,se pare ca fulgii albi precum labtele isi fac deja aparitia din bolta cereasca"minunat!"exclam eu.Ma dau jos din pat si ma indrept spre baie unde imi fac treburile de dimineata,dupa care ies din baie si deschid dulapul cu haine.De acolo imi aleg o bluza alba,niste colanti negrii si niste cisme albe cu toc.Imi pieptan parul rozaliu punando bentita pe cap,ma machez cu putin fond de tn,rimel,creion de ochi,fard,gloss si-mi dau cu putin pargum.Imi iau geaca si o esarfa alba pe care o infasor in jurul gatului;imi iau geanta,telefonul,banii si pachetelul cu papa bun si ies din casa.

In timp ce mergeam spre scoala ma tot gandeam la visul pe care l-am avut..ciudat chiar era extrem de ciudat.Dar sa las asta mai bine admir si eu peisajul asta frumos de iarna care a sosit pe ulita pietruita a orasului. Fulgi mari de zapada, usori ca puful de papadie au cazut necontenit din cerul incarcat cu nori albi.De dupa bolta cereasca plumburie, soarele cu dinti îsi arata fata. Este obosit sau poate bolnav din moment ce nu mai are vlaga sa insufletasca atmosfera de pe pamant. Razele lui ating solul, pret de cateva minute, dupa care se retrag timide dupa perdeaua de nori plumburii.Hmm,se pare ca am ajuns deja la scoala ce bine ca deja inghetasem de frig.Intru in scoala,traversez coridorul si ajung in dreptul clasei mele adica X A.Deschid usa si si intru.Ma uit curioasa sa vad cine mai e in clasa si cine credeti ca era?Era ...

Va Urma!

AStept comuri serioase dap ! si scuzti-ma de greseli daca le intalniti kiss


SasuSaku.4 ever.. Defaultfee


Totu-i alb in jur cat vezi
Noi podoabe pomi -ncarca
Si viseaza sub zapezi
Satele adormite parca

Doamna-iarna-n goana trece
In calesti de vijeli
Se turtesc pe geamuri rece
Nasuri carne si hasli

Tata iese sa mai puna
Apa si nutret la vaca
Vine-nins cum fel de bruma
Si-n mustati cu promoroaca
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Sam 08 Dec 2012, 12:17

Anunta-mă când pui nextul , imi plac capitolele !


SasuSaku.4 ever.. Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Sam 08 Dec 2012, 14:34

Boon,deci: jos palaria in fata
Dap se vede ca incepi sa evoluezi din ce in ce mai mult,deoarece am citit si nu prea am avut ce comenta ,inafara de:
"Este vorba de faptul ca trebuie sa-ti explic cate ceva.
-Ce anume trebuie sa-mi explici?"
"-Deci Sakura,eu sunt Sasuke Uchiha dupa cum stie toata lumea,dar trebuie sa stii ca nu sunt ceea ce par ar fi.
-Adica?Cum nu esti ce pari a fi?"
Nu trebuia sa mai repeti tot acelasi lucru,doar pierdere de vreme,ca la interogatoriu...
In rest e suuuperr....Ah da! Si Sasuke ce e?Un extraterestrusau ceva de genu?hmm..realy?


SasuSaku.4 ever.. 1796533_478674728900620_37946800_n

Fuck of. I'm done here !
[/size]
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Sam 08 Dec 2012, 15:20



Titlul – Nu îmi place, trebuia să alegi unul frumos, care să atragă cititorul. Are legătură cu textul doar pentru că personajele principale sunt Sasuke şi Sakura, ceea ce era şi normal, din moment ce fic-ul este scris în categoria SasuSaku. Puteai face o alegere mult mai bună.

Ideea - Este întânlită în multe fic-uri. Sakura se mută in oraş, prima zi de scoala, îşi face noi prietene, pe Hinata, Temari şi Ino, ia numai note bune. Întâmplări care şi-au pierdut farmecul când au fost folosite atât de des. Visul acela a fost ceva nou, o idée inspirată. Însă aş vrea să adaugi ceva original, nişte momente pe care să nu le fi citit în alte fic-uri. Aşa îţi vei câstiga şi menţine cititorii.
Felul în care ai introdus personajul principal : Deci ma numesc Haruno Sakura,am saisprezece ani,zodiac balanta,ochii de un verde deschis,parul roz bombon,pielea alba ca neaua... Să nu mai găsesc aşa, descrierea ei trebuia să rezulte, în cea mai mare parte, indirect; din acţiuni, comportament şi prin relaţiile cu celelalte personaje, precum şi direct, din părerile personajelor faţă de ea.


Descrierea – Am găsit multă descriere a hainelor şi a naturii. Descrierea sentimentală lipseşte, nu transmiţi deloc sentimentele personajelor, pare că citesc despre nişte roboţi ce au dat shut down emoţiilor şi sentimentelor, iar acum execută nişte acţiuni. Axează-te pe descrierea sentimentală, pune-te în locul personajelor şi expune-le gândurile. De asemenea, am văzut că ai menţionat acel vis în toate capitolele, în fiecare fiind scris la fel (copy- paste). Dacă doreşti să îl reaminteşti mereu, fă ca felul în care îl scrii să difere la fiecare capitol.
În legătură cu sentimentele, mi s-a părut cam bruscă destăinuirea lui Sasuke. Nu vorbise cu ea de două ori şi gata, i-a spus adevărul despre el, care era posibil să îl pună în pericol. Era nevoie de mai multă încredere pentru a face asta, aici te-ai grăbit.

! La descrierea naturii, a exteriorului am observat ceva. Este OK să te inspiri din alte povestiri, compuneri. Îţi dau idei noi, dar pe care trebuie să le dezvolţi diferit, nu să le copiezi cuvânt cu cuvânt. Asta a fost o atenţionare, sunt sigură că ai înţeles ce am vrut să spun. Nu ai voie să faci asta, poţi primi ban, chiar blocarea fic-ului, dar la tine nu este atât de grav, poate nu ai ştiut, însă după această atenţionare nu mai există scuză. Tot ce am să găsesc în fic-ul acesta, trebuie să fie strict scris şi compus de tine, nu luat din altă parte.

Acţiunea - Este grăbită. Treci de la un moment la altul foarte, foarte repede, fără prea multe detalii despre ce se petrece. Acest lucru se întâmplă din cauza descrierii sentimentale, care, după cum am menţionat mai sus, lipseşte, iar asta dăunează fic-ului. Dacă o să te ocupi de această problemă, nu vei mai avea problem nici cu acţiunea.

Dialogul - Este ceva la care trebuie să fii mai atentă. Ai foarte multe replici, care nu au nici o structură plăcută, sunt replici banale, întânlite peste tot. Încearcă să le gândeşti mai bine şi să răreşti dialogul, pentru că este foarte mult. Erau şi unele replici pe care le puteai introduce uşor în naraţiune.

Estetica - Nu arată bine deloc. Textul este greu de citit, ar trebui să formezi paragrafe de cinci- opt rânduri şi să laşi spaţiu între ele, aşa cum ai făcut la sfârşitul capitolului. De asemenea, este nevoie să laşi spaţiu şi între naraţiune şi dialog. Culoare cu care este scris titlul, acel portocaliu, nu se vede deloc frumos. Mai bine îl laşi alb, nu mai subliniezi, doar îngroşat. O altă problemă, nu este nevoie să scrii din capitolul anterior. După ce scrii titlul, lasă un spaţiu sau două şi menţionează a cui perspectivă este, în caz că vei începe să scrii şi din perspective celorlalte personaje, nu numai a Sakurei.

Aşa ar trebui să arate începutul unui capitol:

Citat :

Capitolul IV



Sakura' s Point of View/ Sakura PoV



-Este vorba de faptul ca trebuie sa-ti explic cate ceva.



Greşeli de ortografie - Ai multe greşeli de ortgrafie, majoritatea datorându-se lipsei virgulelor, dar ai probleme şi cu celelalte semne de punctuaţie. După ce pui virgulă, punct, semnul excamării/întrebării, lasă spaţiu.

Siestra -> siesta

cisme -> cizme

dai minte -> dă-i minte

Inafara -> în afară

Am nevoie de tine?De ce nu ma asculti? -> Am nevoie de tine. De ce nu mă asculţi? Acolo era nevoie de punct, nu de semnul întrebării. Spaţiul de după semnul de punctuaţie lipseşte şi el.

Intr-un cad intr-un somn adanc -> Cad într-un somn adânc. Bănuiesc că aşa trebuia să arate, ai grijă la greşelile de exprimare.

ciudat nu visasem visul un timp -> Ciudat, nu am mai avut acel vis un timp. Este o diferenţă între cele două fraze. În prima lipseşte virgula, care poate crea o confuzie în frază, dându-i alt înţeles. De aceea trebuie să fie unde trebuie.

In primul rand trebuie sa ma prezint ca la carte nu? -> În primul rând, trebuie să mă prezint ca la carte, nu?

Ce ciudat,cica la el... Sună urât. Încă o dată, ai mare grijă la felul în care te exprimi, am întânlit mai multe probleme de genul acesta pe parcursul capitolelor tale. Încearcă să te exprimi mai frumos, mai estetic.


Greşeli de tastare - Sunt şi câteva greşeli de tastare. Pentru că nu corectezi capitolele, se strecoară tot felul de greşeli, fie de ortografie, exprimare sau tastare. După ce îl termini, citeşte-l cu voce tare, rar, aşa îţi vei da seama unde este nevoie de virgule, unde ai greşit.

ar fi -> a fi

Imaturi -> imatur

labtele -> laptele

punando -> punând o

pargum -> parfum

Atât am avut de spus, sper să iţi fie de ajutor. Dacă ai vreo nelămurire în legătură cu ce am menţionat mai sus, îmi poţi spune printr-un mesaj privat. Aştept următorul capitol şi sper să mă anunţi când îl postezi. Mult succes în continuare!
kiss



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Lun 10 Dec 2012, 09:39

Deci...mi-a placut foarte multficul tau... in love Ce na*ba e Sasuke? Extraterestru...?Pisica...?Caine...? rolling on the floor Sau vampir...? think Vrasjitor...? think Da...nu prea merge pe ghicite...astept sa aduci tu next-ul ca sa vad! ;;) Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul! puppy eyes Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!kiss


SasuSaku.4 ever.. 33
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Lun 10 Dec 2012, 15:24

Da bine zis Ana maria Girl rolling on the floor
Aduu nextuuu' happy*!!!!!
e faiiinnnnn roll music angel hug


SasuSaku.4 ever.. SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
SasuSaku.4 ever.. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19Dum 10 Feb 2013, 01:35

Fic inchis din cauza inactivitatii.



SasuSaku.4 ever.. Cooltext1711025034_zps229023de
SasuSaku.4 ever.. Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
SasuSaku.4 ever.. Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
SasuSaku.4 ever.. Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Continut sponsorizat




SasuSaku.4 ever.. Empty
MesajSubiect: Re: SasuSaku.4 ever..   SasuSaku.4 ever.. I_icon19

Sus In jos
 

SasuSaku.4 ever..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-