Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I and you forever Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I and you forever Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I and you forever

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: I and you forever   I and you forever I_icon19Dum 13 Feb 2011, 22:50

Capitolul 1:Eu si prieteni mei
Bun venit in Tokio orasul meu.Buna ma numesc Sakura Haruno am 17 ani in curand voi implini 18 ani am parul roz ca florile de cires si ochii ca niste smaralde pielea mea e alba imi place sa cant la chitara ,nu vrea sa ma lauda dar am si o voce super sunt o fire mai rebela eu si gasca mea de fete suntem cele mai nebune din oras desigur mai am doi frati,Naruto care are 18 ani si Deidara care are 20 de ani.Despre prieteni mei ce pot spune,Tamari o fata blonda care are parul prins in patru codite mai are doi frati Kankuro si Gaara no Sabuko.Ino tot o fata blona parul prins intr-o coada si ochii albastrii ca si cerul,Hinata o fata bruneta cu ochii lila fata de noi ea e mai timida mai ales in fata lui Naruto ea mai are un frate si o sora pe fratele ei il chiama Neji si are 18 ani intr-o clasa cu noi iar sora ei o chiama Hanabi are 13 ani si are parul tot brunet prins la spate intr-o coada,Ten Ten o fata cu parul saten si ochii caprui e tupeista dar cand vine vorba de Neji poti spune timida gata cu fetele sa trecem la baeti ,Sasuke Uchiha un baiat brunet si ochi de un negru in care te poti pierde desigurinainte nui prea placea sa comunice insa acum are o gasca de baieti si e foarte populr multe fete au trecut prin patul lui printre care si karin o fitoasa cu parul roscat ,Gaara un baiat cu parul roscat si ochii de un verde mai deschid de cat al meu are un tatuj pe frunte si face parte din gasaca lui Sasuke ,Neji are parul saten prins la spate intro coada are ochii lila ca si Hinata tot din gasaca lui Sasike,naruto scumpul meu frate parul blon si ochii albastri cam prost si hiper activ dar ce sai faci,Shikamaru un baiat cu parul negru prins intro coada mai scurta la sapate ochii negri e un lenes dar cand e voarba de ceva se implica cu tot creerul,Sai un baiat ce seamana cu Sasuke in afara ca el are pielea alba ciudata de alba si ii place sa deseneze,Kiba un baiat cu parul saten care are un catelus alb pe nume Akamaru e glumet si se ceatrta mereu cu Naruto ata cu intrucerea deoarece trebue sa ma trezesc.e 7:00 si ma pregates sa merg la scoala ma duc in baie imi fac siesta si ma duc spre dulap sa ma imbrac,imi iau de acolo un maieu ce se leaga dupa gat negru cu forme roz.o pereche de pantaloni scurti negri cu niste lanturi la ei imi iau u lant cu vraniu si imi prind parul intro coada la spate iar bretonl il las sa-mi cada pe jumate din ochiul stang imi ia geanta si cobor jos unde ma asteapta fratele meu Naruto
-Salut Naruto. Mergem??il intreb eu
-Hey Sakura,da hai sa mergem.imi raspunde el
In cateva minute suntem la scoala imi iau la revedere de la fratele meu si merg spre gasac mea de nebunatice iar fratele meu la gasca lui
-Buna fetelor,ce faceti!?le salut eu
-Buna Sakura ,asteptam sa se sune.imi raspun ele
-Aha,am auzit ca Kakashi ne va spune ceva.le spun eu lor
-Da asa este.ma aproba Tamari
-Oare ce vra sa ne spuna?se intraba blonda Ino
-Vom afla in curand.o lamuri Ten Ten
Nu dupa mult timp sa sunet si toti neam dus in clasele lor.eu si Tamari mergem in a treia banca de la geam,Hinata si Ten Ten merg in fata noastra iar Ino merge in spatele nostru unde sta cu o fata Sara.Dupaun tiimp ajunge si Kakashi care ne spune un anut
-Copii vom merge intr-o excursie la mare timp de o saptamana.
-Daaaa.se aude o voce din spate si cum presupun e a lui naruto care se bucura de excursie
Dupa ce Kakashi iasa din clasa toti incepem sa tippam bucurosi de excursi.la sfaritul orelor eu si prieteni mei merge spre casa eu le spun fetelor sa vina la mine pe la ora 17:20 pentru o petrecer in pijamale si desigur ele accepta .dupa o vreme tori incepem sa ne despartim.Cand ajung acasa eu desigur am inceput sa pregatesc totul pentru petrecere si leam spus fratilor mei sa nu ne deranjeze pe parcursul petreceri ei au spus ca da dar desigur ca nu va fi aja mai ales la ce fata avea Naruto
atat pentru azi pun continoarea maine bey bey


Ultima editare efectuata de catre GeORgi:x in Lun 14 Feb 2011, 13:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Dum 13 Feb 2011, 23:30

Miau !

Pai sa vedem , am sa iti fac cateva observati si sper sa nu te superi .

Deci , sa vedem :

1. Ai foarte multe greseli de tastare . Fi atenta la ce scri :P
2. O propozitie se incepe cu litera mare ! Ai grija .
3. Nu prea stii unde se pune virgula , sau sti dar te-ai grabit foarte mult .
4. Aici era " Eu si prietenii mei " si " Capitolul 1 " apoi lasai un rand liber si abea dupa aceea scriai . Ma rog , asta se rezolva cu un edit :P
5. Deci te rog foarte mult , ai grija la greselile de ortografie , gramaticale si de tastare , ai chiar foarte multe . Ai grija si unde pui virgula , uneori o ai unde nu trebuie . Ia des nu o ai chiar de loc . Mai pune si punct , mai pune si virgula , ca sa se inteleaga ce scrii .

Pai cam asta vreau eu de la tine deocamdata . Pentru ca deabea ai inceput ficul si nu imi pot forma o parere de la primul capitol , asa ca astept sa mai pui cateva . Inca ceva , nu te supara pentru observatiile facute , eu vreau doar sa te ajut ca sa te perfectionezi . So , astept next-ul ..sper sa vad o imbunatatire . Spor la scris , idei si scoala !! Pupici !!

Mrr
I and you forever 301723 I and you forever 127686
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Lun 14 Feb 2011, 15:08

Capitolul 2:Petrecerea Sakurei planul lui Naruto (part 1)
A inceput sa pregateasca totul pe la 16:30 a terminat iar pe la 17:00 au ajuns fetele lea salutat si au mers in sufragerie desigur ca Naruto a observat ca fetele au ajuns.El pune mana pe telefon si il suna pe Sasuke
-Alo.se aude o voce
-Salut frate.il saluta Naruto
-Salut ce sa intamplat de mai sunat?? il intreaba Sasuke
-Soar mea are o petrecere in pijamale iar parinti nu-s acasa fratele meu a plecat de curand si am zis sa veniti pe la mine si sa le facem fetelor o farsa ce zici??ii raspunde Naruto
-Sigur frate de ce nu,ii sun eu pe Neji, Gaara si Sai tu sunai pe Shikamaru si pe Kiba ok??ii spuse Sasuke
-Ok!!ii raspunse Naruto
Dupa aceasta convorbire Naruto ia sunat pe cei doi prieteni iar Sasuke pe cei trei desigur ei fiind incantati mai ales ca fetele erau acolo.Dupa cateva minute cineva suna la usa curioasa Sakura merge sa deschida.Cand a deschis a fost uimita la usa se aflau baieti Sakura ii intreaba
-Ce faceti voi aici??
-Nea invitata Naruto.ii raspunse Sasuke cu un zambet de bad boy deoarece Sakura avea o pijama formata din pantaloni scurti roz si un maieu cam decoltat celelalte la fel doar ca culoarea difera Tamari avea culoarea mov,Ino avea galben,Hinata avea albastru deschis iar Ten Ten avea negru spre gri.
-Serios.spune curioasa si putin enervata de aparitia baetilor
Ia invita inauntru si merge in camera lui Naruto ia spus ca prieteni lui sunt aici acesta ia spus sa ii trimita sus.Ea lea spus baetilor sa se duca sus iar ei asa au facut dupa plecarea baietilor fetele au iceput sa vorbeasca despre haine,muzika,filme pana au ajuns la baieti.
-De ce baiat va place.le intraba Ino
-Eu cred ca de Sai.da tot Ino raspunsul
-Eu de Shikamaru.zise Tamari
-Mie de N-Na-ruto.le spune Hinata
-Mie cred ca de Neji.spuse Ten Ten
-Dar tu Sakura.o intraba Tamari curioasa sa afle,in tot acest timp baieti ascultau conversatia fetelor cand au auzit ce au spus fetele baieti sau inrosit mai rau ca racu inafara de Sasuke,Gaara si Kiba care radeau pe seama lor
-Mie cred ca de Sasuke.spuse ea inrosinduse, Sasuke auzind asta aprope ca se inecase iar baieti radeau de el
-Waw.spuse toate,insa ea le scoase limba
Naruto ii lua pe baieti la el in camera pentru a le zice ceva
-Baieti am un plan.spuse Naruto cu niste ochii de zici ca a descoperita Africa
- Ce plan?? intraba Sasuke care inca nu sea revenit din soc
-Pai Kiba va intrerupe lumina Gaara le va speria puti dupa care fiecare baiat va merge si va prinde cate-o fata o va duce in camera lor si le vom spune ca daca vor sa plece trebuie sa scape singure ce zicetii??spuse Naruto
-S-a facut.spun ceilalti bucurosi de ce a spus Naruto
Kiba sa dus si intrerupt tot curentul si lumina fetele sau ssperiat dar dupa sau linistit crezand ca a czut lumina dupa ceva timp ele aud niste pasi cum se aproprie de ele creznd ca e fratele ei,Sakura a luat o perna vrand sai dea una cand acea persoana (Gaara) s-a apropriat Sakura ia dat o perna in fata nici o miscare a luat telefonul si la dus la fata persoanei cand fetele au vazut ca nu era Naruto ci altcineva au inceput sa tipe,baieti auzind asta seau dat sema ca asta era semnalul Sasuke s-a dus dupa Sakura a prinso si a dus in camera ei acolo a legato si apoi a iesit din camera acelas lucru facandul si ceilalti.Dupa jumate de ora Sasuke se intorse iar Sakura a inceput sa-l ia la intrebari
-Cine esti??ce vrei de la mine??ii spuse ea
-......
-Vorbeste!ii porunci Sakura
-Nu asa se vorbeste daca vrei sa-ti dau drumul.ii spuse Sasuke cu un zambet smecher
-Tu!!Trebuia sa-mi dau sema.Dami drumul acum!!.ii mai porunci o data Sakura
-Nu.ii spuse el scurt
In camera lui Naruto era liniste pana cand Hinata sea facut curaj si a intrebat
-C-cine esti??
-......
-T-te rog dami drumul.spuse Hinata destul de speriata
-Stai linistista nuti voi face nimic.ii spuse Naruto apropiindu-se de ea
-N-Naruto-kun.spuse Hinata timida iar Naruto doar ii zambeste
In camera unde se aflau Shikamaru si Tamari
-Cine esti dami drumul daca nu vrei sa regreti faptul ca te-ai nascut.il ameninta Tamari
-.....
-Esti surd de nu auzi ce te-am zis.ii spuse Tamari
-Uuu tigroaica isi scoate ghearele nu sunt surd stai linistita.ii spuse in badjocora Shikamaru
-Lenesule trebuia sami dau seama ca esti tu.spuse Tamari nervoasa
-Dar nu stiai.ii spuse Shikamaru aproape razand enervand-o mai tare pe Tamari
In camera unde sunt Sai si Ino
-Cine esti??intreaba Ino mai calma
-....
-Cine esti ??mai intreaba o data Ino
-Wau cam calma avand in vedere in ce situatie esti.ii spuse Sai care era chiar langa ea
-Sai.spuse ea care era rosie
-Ce sa intamplat ai febra??o intreaba Sai iar ea da desaprobator din cap
La Ten Ten si Neji era liniste prima care a spart gheata a fost Ten Ten
-Cine esti si ce vrei de la mine??intreaba sigura pe ea
-Cred ca asta imi place la tine ca esti sigura de ce vrei sa spui si ce vrei sa faci.spuse Neji cu un zambet pe fata
-Neji!!??spuse ea uimita dar si rosie in obraji de vorbele baiatului
Inapoi la Sasuke si Sakura
- Si ce vrei??il intreaba Sakura
-Ce??intreaba el luat prin surprindere
-Ce vrei sa-mi dai drumul.spuse aceasta
-Asta.spuse el si se aproprie de ea.....
Nextu mai tarziu


Ultima editare efectuata de catre GeORgi:x in Mar 15 Feb 2011, 23:08, editata de 6 ori
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 34
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3411
Puncte : 5195
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Lun 14 Feb 2011, 15:18

Deci am vazut ca Bubulina te-a corectat, am zis sa arunc o privire sa vad daca nu a fost prea excentrica dar si capitolul II e plin de greseli de scriere. Eu zic ca daca editezi un pic ar fi minunat happy
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Lun 14 Feb 2011, 15:28

Buna, draga!
Pentru inceput, ai foarte multe greseli de tastare (sper ca sunt de tastare).
Dupa ce termini o propozitie, pui punct sau alt semn de punctuatie corespunzator. Propozitia se incepe cu litera mare.
Observ ca nu prea stii cum sa folosesti cratima. Cateva exemple ar fi:
"lea salutat"- le-a salutat
"nus"- nu-s
"sunai"- suna-i
'nea invitat"- ne-a invitat
Of of... ai spus "bed boy?? Vaai, cred ca ai vrut sa zici "bad boy". Trebuie sa ai grija pe viitor pentru ca nu sunt niste greseli chiar nesemnificative.
Descrierea este aproape inexistenta. E mare nevoie de ea intr-un fic, sa stii.
Dialogul este slava Domnului, ba chiar prea mult si in majoritatea timpului este sec.
Sper ca nu te-a suparat comentariul meu. Astept sa vad imbunatatiri.
Spor la scris. Te pup I and you forever 127686 I and you forever 208323
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Lun 14 Feb 2011, 18:33

Buna !

Deci speram sa vad o imbunatatire
Dar si capitolul 2 e la fel.
Ok , sa vedem


1 . Iar ai foarte multe greseli de tastare .
2 . Descrierea nu este , trebuie sa descri sentimentele , trairile , peisajele etc..
3 . Dialog ai , si chiar foarte mult . Nu-mi place , scurteaza-l si adauga descriere .
4 . Actiunea mi se pare cam grabita .
5 . Iar nu pui virgula si punctul unde trebuie .
6 . Ti-am zis , dupa ce pui " Capitolul .. " bla bla , lasa un radn liber apoi scrie .
7 . Dupa virgula sau punct lasa putin liber apoi scrie .
8 . Si din nou iti zic ca o propozitie trebuie inceputa cu litera mare .
9 . Te rog foarte mult sa ai grija cu descrierea , nu este mai deloc . Pe mine si sunt sigura ca si pe ceilalti ne intereseaza descrierea , mai ales la cea a sentimentelor . Asa ca scurteaza dialogul care e foarte mult si sec , si adauga descriere . Ai grija cu actiunea , mi se pare cam grabita . Ai grija unde pui si unde nu virgula . Nu o ai mai deloc si nici punctul si actiunea asa mi se pare foarte fugarita . Ai grija cu greselile de tastare , ortografie si gramatica , ai foarte multe . Incearca sa fi atenta la ce scrii . Si eu am greseli de tastare , oricine are . Nu zice nimeni sa nu ai deloc , dar ai grija la ce scrii .

Deci eu te rog mult de tot sa iei in seama ce te-am sfatuit . Sper sa nu te supere comentariul . Ah , pai in rest ficul imi place . Ideea e frumoasa la fel si ficul , insa trebuie imbunatatit . Daca iei in seama ce te-am sfatuit noi sigur va iesi ceva de nota 10 !

Astept next-ul , de data asta chiar vreau sa vad o imbunatatire .
Spor la scris si la idei !
Pupici !
Mrr
I and you forever 301723 I and you forever 127686
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Mar 15 Feb 2011, 23:31

Capitolul 3:Petrecerea Sakurei planul lui Naruto (partea2)
-Asta.spuse el si se aproprie de ea si o saruta Sakura nu stia cum sa reactioneze ii placea sarutul simtea cum pluteste,cum e in al noualea cer.Dupa 4 minute sarutul se sfarseste.
-De ce ai facut asta??il intreaba Sakura inca rosie in obraji
-Nu stiu,un impuls.spuse Sasuke rautacios atunci Sakura ii da o palma de ii intorce fata in cealalta parte.Sasuke nevos a intrebat de ce a facut asta dar Sakura na mai spus nimic a plecat in baie incepand sa planga Sasuke s-a dus dupa ea si a batut la usa dar nimic a vrut sa intre dar a observat ca era inchis.
-Sakura deschide usa.spuse el
-Nu.spune ea hotarata Sasuke nu mai spune nimic se intoarce si se pune pe pat asteptand ca Sakura sa deschida usa.Ii parea rau de cea ce spuse stia ca a facuto pe Sakura sa sufere din cauza acelor vorbe.
La Naruto si Hinata era liniste.Hinata nu stia ce sa zica nu vroia sa para ca o ciudata in fata lui Naruto.Insa Naruto nu avea niciun stres era chiar foarte calm,dupa fata lui se cunoaste ca se gandea la ceva dar la ce.Pana la urma tot Hinata a spart gheata.
-Naruto-kun undes celelalte fete??intreaba Hinata un pic rosie
-Cu baieti in camere diferite nu-ti face griji sunt bine.ii spuse Naruto cu blandete cea ce a facuto pe Hinata sa
se inroseasca mai tare
-Ai febra de ce esti asa rosie??o intrbase Naruto
-N-nu Naruto-kun.ii raspunse Hinata rosie ca focul deoarece Naruto vrand sa vada daca are temperatura ia pus mana pe frunte
La Sai si Ino totul era bine cei doi au inceput sa se cunoasca si chiar sa le placa unul de altul,Sai se simtea bine in preajma lui Ino,dar cand ea a vrut sa mearga pana la baie s-a impedicat si a cazut peste Sai a vrut sa se ridice dar ceva o oprea spre surprinderea ei era chiar Sai care a traso in bratele lui si a sarutato pasional si cu dragoste Ino in acea clipa simteaca ca ii fuge pamantul de sub piceoare era fericita deoarece ea il placea pe Sai.dupa vreo 5 minute sarutul se sfarseste iar Ino il intreaba de ce a sarutato.
-Pai...stii.se balbaie el imi placi foarte mult si as vrea sa te intreb daca nu vrei sa fii cu mine Ino era bucuroasa de intrebarea baiatului
-Daaa!!as vrea spuse ea mai bine zis tipand ea sarind in bratele lui
La Tamari si Shikamaru era o adevarata cearta.Tamari s-a enervat pe Shikamaru pentruca el nu vroia sai spuna unde sunt fetele si unde se afla ea.La intrebat de multe ori acelasi lucru aproape ca ii sarea la bataie dar el nu vroia sa-i spune
-Spunemi unde sunt fetele si unde ma aflu sau iti sterg zambetul acela de pe buze.il ameninta Tamari
-Bine iti voi spune.spuse el intr-un sfarsit saturat de certa asta stupid sunt cu ceilalti baieti il alte cameri
-Bine acum fii si tu macar o data dragut si dami drumul.ii spuse Tamari schitand un zambet fals
-Asta nu se poate vei sta aici cu mine pana voi vrea eu sa iti dau drumul.ii raspunse Shihkamaru cu un zambet "prostesc"cum ii spunea Tamari pe fata.Tamari nervoasa a vrut sai traga una dar spre surprinderea ei Shikamaru sa miscat mai repede si ea prins mana tragando pe ea mai aproape de el,Tamari era pentru prima data rosie la fata in preajma unui baiat Shikamaru a vazut asta si a profitat de cplipa de neatentie a fetei si a sarutato,Tamari nu la respins deloc uimindul pe Shikamaru si uite asa se sarutau ei de vreo 5 minute dupa ce sarutul sa sfarit Tamari ia dat opalma lui Shikamaru apoi ia sarutat obrazul rosu.
La Ten Ten si Neji nu se auzea nici un zgomot Ten Ten inaca rosie iar Neji care se uita la ea amuzat de fata ei.Pana la urma Ten Ten rupse tacerea
-Ce s-a intamplat de ce sunt aici cu tine in camera??intreaba ea timid
-Noi baieti am zis sa va facem o farsa ca sa va speriem un pic asa ca fiecare baiat a luat cate o fata.ii raspunse Neji care se puse langa ea facando pe fata sa inroseasca mai tare
-Si fetele unde sunt?il intrebase revenidusi un pic Neji ii spuse ca fiecare fata este cu un baiat si sa nu-si mai faca griji pentru ele deoarece nus in pericol.dupa cateva minute Neji se aproprie de ea,Ten Ten vaznd asta inchise ochii dupa asata simtise doar buzele lui Neji peste ale ei cea cea a facuto sase inroseasca ca focul aproape ca lesinase in bratele baiatului,Neji vaznd asta se opreste vazand asta Ten Ten deschise ochii intrebandul cu o roseata in obraji
-Neji de ce ai facut asta de ce mai sarutat??
-Am facut deoarece vreau sa fii cu mine ce zici??ii spuse el cu calm dar inauntrul lui si el era foarte tensionat asteptand raspunsul fetei dar in loc de un raspuns a primit un sarut dulce din partea ei cea ce la facut si pe el sa inroseasca un pic iar pe Ten Ten sa chicoteasca
Dupa o seara tensionata a sosit si dimineata iar Sakura statea pe balcon uitanduse la apusul fermecator ce i se afisa in fata ochilor dintr-o data a simtit doua maini care se incolaceau in jurul taliei ei vrand sa vada cine e s-a intors si a data de ochi brunetului care se uitau la ea cu blandete cea ce vedeai des la brunet
-Iarta-ma n-am vrut sa te supar aseara.spuse el cu regret in voce
-De ce iti cer scuze credeam ca nu iti pasa?il intreaba rozalia aproape plangand
-Deoarece nu mam indragostit niceodata si me frica sa ma indagostesc apoi sa sufar.ii spuse el cu tristete.Deodata a simtit o mana calda si fina ce ii mangaia o brazul a ridicat capul pentru ai cere inca o data scuze fetei dar cand a vrut sa spuna ceva buzele lui au fost capturate de buzele rozaliei la inceput a fost uimit apoi ia raspuns sarutului dupa ce sarutul se sfarsete Sasuke o intreaba pe Sakura...
Ce vrea so intrebe Sasuke pe Sakura veti afla in capitolul urmator
Va pup si bubulina nu ma supar pentruca miai facut observati
chiar iti multumesc asa invat sa nu mai fac greseli I and you forever 68543
I and you forever 977748
Sus In jos
ingrid
Genin
Genin
ingrid

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : tg-jiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa dansez si sa desenez:X
Stare de spirit Stare de spirit : happy:X

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 19 Feb 2011, 00:45

e sooper:X:X:Xabia astept continuarea..ador planul lui naruto:Xsi imi place si cum se comporta baietii...NEXTTTTTT!!!!!
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 19 Feb 2011, 01:12

Se pare ca nu mai am cum sa te corectez.In rest astept nextul
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Dum 20 Feb 2011, 22:52

Capitolul 4:Cupluri noi si excursia(part 1)
....Sasuke o intreaba pe Sakura
-Sakura stiu ca ma urasti dar ai vrea sa fii cu mine??intreaba el cu roseata in obraji cea ce e uimitor deoarece nicciodata nu se intimideaza Sakura se uita la el uimita si nui venea sa creada ce auzea.
-Sasuke eu....da dar cu o conditie.spuse ea rusinata dar in acelasi timp si autoritara
-Care??intreaba Sasuke fericit dar si curios
-Sa nu ma parasesti nicodata.spuse ea si ii sare in brate fericita
-Sigur ca nu te voi parasi nicodata..dar na terminat deoarece a interveit Sakura
-Sau insela
-Sau insela.mai spuse el o data apope razns deoarece Sakura avea o fata rosie ca un mar copt.Au mai stat cateva minute imbratisanduse si sarutanduse apoi Sakura sa dus in baie sa se schimbe.Sea luat fusta de blugi albastra cu un lant,un tricou cu niste desene alb si o pereche de tenisi albi cu un pic de negru dupa sea prins parul intro coada la spate dandusi bretonul pe o parte.Cand a iesit di baie la vazut pe Sasuke imbracat in o pereche de blugi elbastri spre negru cu niste la nturi agatate si un tricou negru cu niste desene ciudate.
-Gata.intraba el masurando pe rozalie din cap pana in picioare
-Da .spuse ea aproopinduse de el si dandui un sarut
La Naruto si Hinata era liniste asta insemnand ca nu sau trezit inca,pana cand o pereche de ochi albastri se deschid si dau de fata unei fete cu parul negru.si ridica in fund(scz de expresie)si o priveste mangaidui parul dupa cateva minute se trezeste si Hinata care il privea pe Naruto in ochi aceeia albastrii in care se pierdea.Naruto se apropia aminitator de mult de ea si o saruta Hinata simtea ca lesina era rosie ca racul mai ceva dupa ce isi reveni ii raspunse sarutului.Dupa 3 minute se desprind din acel sarut si se uita unul in ochi altuia apoi zambesc.
-Naruto-kun..dar nu termina deoarece Naruto ii pune un deget pe buze si ii spune
-Nui nevoie sa spui nimic.Dupa care o saruta si ii spune Hinatei sa se duca in baie sa se schimbe Hinata da aprobator din cap si merge in baie.Acolo hinata se imbraca cu o rochita albastra fara bretele deasipra genunchilor,o pereche de sandale care se inchis la glezna,apoi isi prinde bretonul cu agrafa lasandusi parul pe spate in tot acest timp in care Hinata se imbraca Naruto se gandea la ea "Cei cu mine oare mam indragostit de Hinata?"aceste cuvinte ii rasunau in capDupa ce isi revineuto era fermecat era asa frumoasa se imbraca si el cu o pereche de blugi albastri cu niste curele care atarnau de pantaloni,un tricou alb cu niste desene si o pereche de adidasi negri.Dupa ce termina de imbracat iese si Hinata din baie Naruto era fermecat de frumusetea acesteia o ia de mana si coboara jos in living unde trebuia sai astepte pe ceilalti.
La Sai si Ino nu era deloc liniste deoarece Ino nu stia cu ce sa se imbrace iar bietul Sai era paralel cu lumea se uita uimit dar si amuzat la Ino care se misca in jurul camerei cu manurile in cap intrebandul pe Sai cu ce sa se imbrace.Dupa cateva minute Ino se duce in baie sa se imbrace isi ea o fusta cam scurta un maieu alb cu un decolteu generos si o pereche de sandale cu toc isi prinde parul in coada lasandusi bretonul pe o parte.Cand iese din baie da de Sai care era imbracat untro pereche de blugi negri rupti in genunchi,un tricou albastru simplu si o pereche de adidasi de la puma albi se duce la ea o saruta si o intreaba zambinda daca pot sa coboare ea da aprobator din cap un pic rosie.
La Tamari si Shicamaru totul era gata ei fiind imbracati,Tamari intro pereche de pantaloni albi cu o curea albastra deschis,un tricou negru cu i inima risie in mijloc si o bereche de adidasi albi cu albastru si isi lasa parul desprins.Shikamaru era imbracat intro pereche de blugi albi cu niste lanturi la ei un tricou alb cu un craniu pe el si o pereche de tenisi negri.
-Mergem papusa??intreaba Shikamaru facandui cu ochiul
-Mda.spuse ea deranjata de cuvantul"papusa" Shikamaru observa asta si se duse la ea dandui un sarut Tamari se inrosise instantaneudar isi reveni repede coborand jos cu iubitul ei
La Ten Ten si Neji era exact ca la Tamari si Shicamaru amandoi erau gata Ten Ten era imbracata intr-o rochita rosie cu alb o pereche de sandale albe iar parul il avea desprins.Neji era imbracat intr-o pereche de pantaloni albastri un tricou rosu cu un craniu negru pe el si o pereche de adidasi de la puma albi
-Mergem?intreaba Neji uitanduse in ochii lui Ten Ten care era un pic rosie in obraji
-Da.spuse ea dupa ce il saruta apoi cobor jos undei gasesc pe toti prieteni lor desigur ca Kiba si Gaara au plecat aseara.Era ora 7:15 au mai stat pana la 7 jumate si sau pornit spre scoala fetele erau in fata si baieti erau in spate.Cand au ajuns la scoala cei doi frati lau vazut pe fratele lor stand si sarutanduse de zori cu o fata cu parul brunet ochii caprui inalta supla care era imbarcata cu o fusta cam scurta o camasa alba desciata la doi nasturi scotandui in evisenta sani mari.Naruto si Sakura nevarnd sai strice momentul fratelui lor as ca isi continue drumul spre o banca unde se aseaza toti si incep sa vorbeasca si sa rada de glumele lui Naruto.Nu dupa mult timp se suna si toti intra i clasele lor si se aseaza in baci asteptandu-si dirigintele care nu intarzie sa apara cea ce pe copii ii uime deoarece el mereu intarzia.
-Buna ziua dragii mei.ii saluta Kakashi.Kakashi era un om in varsta de 35 de ani cu parul gri si mereu cu zambetul pe buze copii spun ca e cel mai cool profesor pe care lau vasut si era adevatrat se intelegea bine cu toti elevi sai.
-Buna ziua Kakashi.spun elevi in cor
-Astazi nu se fac ore puteti plca acasa dar inainte sa se darame scoala trebuie sa va anunt ca astazi la 12 este excursia.spuse el si iese din clasa lasandui pe copii sa se bucure.aDupa ce totaa lumea sea strans ce avea pe banca sau dus acsa ca sa-si pregateasca bagajul.
Cei doi frati au ajuns si sau dus in camera lor pentru asi pregati bagajul dupa jumate de ora mabele bagaje erau gata.Naruto si Sakura au coborat jos unde lau gasit pe fratele lor uitanduse la televizor sau dus la el val vartej incepand interogatoriul.
-Cine era acea fata?Cum o cheama?De unde e?Dnde ai cunoscuto??intreaba cei doi simultant
-Hoo ca va spun o cheama Anka e prietena mea locueste in Tokio si am cunoscuto la facultate.le raspunde Deidara aproape razand
Cei doi se aseaza langa fratele lor uitanduse si ei la televizor.Era ora 11:00 iar cei doi au plecat spre destinatie pe la 11:55 erau acolo Sakura ai Naruto sau dus la prieteni lor ia salutat iar Sakura ia dat un sarut lui Sasuke toti prieteni lor au privit uimiti.Fetele au luato deoparte pe Sakura si au intrebato...
ce o vor intreba pe fetele pe Sakura??Ce explicati le va da Sasuke baietilor??veti afla in capitolul urmator
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 25 Feb 2011, 09:22

Georgiana chiar nu ma steptam de la tine!Vai cat m-ai suparat!
Unde-i nextul?
Haide ca de nu vin cu lopata si la tine!
next! please
pupici! kiss
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 25 Feb 2011, 19:15

Miau !

Deci vad ca acest capitol este ceva mai bun
Ai mai multa descriere ceea ce este foarte bine
Imi place capitolul , foarte interesant
Felicitarile mele !
Ah , desi acum inca ai mult dialog , mai scurteaza :D
In rest e bine
So..hai cu next-u !
Mrr
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 25 Feb 2011, 21:45

multumesc pentru comuri
si voi pune nextu
maine happy2
Sus In jos
ingrid
Genin
Genin
ingrid

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : tg-jiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa dansez si sa desenez:X
Stare de spirit Stare de spirit : happy:X

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 25 Feb 2011, 22:44

sooper capitolul:Xabia astept sa pui nextu'..maine da?..asa zisasi:D:D te poop:* si abia astept sa vad ce se mai intampla:X:X
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 26 Feb 2011, 10:59

Capitolul 5:Cupluri noi si excursia(partea 2)
Fetele o iau deoparte pe Sakura si o intreaba:
-Ce este intre tine si Sasuke?
-Pai...aseara cand eram singuri ma sarutata si ma intrebat daca vreau sa fiu prietena lui.le raspunse Sakura timida cea ce era cam ciudat deoarece ea si Tamari sunt cele mai rebele fete din scoala.
-Pai mie mi sa intamplat la fel.le spuse Hinata rosie ca focul
-Mda si noua.spuse celelalte fete in cor un pic rosii in obraji
La baieti era o galagie de toata frumusetea se pare ca bietul Sasuke nu mai putea respira de la atatea intrebari.Pana la urma baieti se oprisera sa puna atatea intrebari crezand ca Sasuke o sa le zica totul dar el tacea din gura si nu spune nimic.Nervos ca Sasuke prietenul lui cel mai bun nu ii spune nimic Naruto ii da o lovitura sub centura asta crezand el si ii spune ca trebuie sai spuna totul daca nu se duce la Sakura si aceasta ii va spune.Sasuke ii spuse ca le zice tot dar nu ca se duce Naruto la Sakura ci ca sa plictisise de toate intrebarile ce le puneu baieti
-Aseara cand am pus in aplicare planul tau am sarutat-o pe sorta si am intrebato daca vrea sa fie cu mine si ea a acceptat multumiti??ii intreaba Sasuke razand de ce fata au facut baieti cand au auzit.
-Mda de ce sa ne ascundem.spuse Neji fara ezitare
-Si noua ni sa intamplat la fel.spun ceilalti cu un zambet pe fata de zici ca au descoperit Africa
In spate fetele ascultara toata conversatia baietilor au inceput toate sa zambeasca apoi s-au indreptat spre autocar trecand pe langa baieti fara sai salute cea ce li sa parut ciudat baietilor asa ca sau dus in urma lor.Cand au venit si ceilalti au urcat in autocar si au pornit.Sakura statea cu Hinata,Ino cu Tamari iar Ten Ten spre mirarea ei si a prietenelor ei statea cu Neji .In spatele lui Hinata si Sakura statea Sasuke si Naruto,in spatele lui Tamari si Ino stateau Shikamaru si Sai iar in spatele lui Neji si Ten Ten stateau Gaara si Kiba.Pe drum era o plictiseala mare si aproape toti dormeau in afra de baieti si Hinata.Sasuke vazind ca Hinata e treaza o intreaba daca vrea sa faca schimb de locuri iar ea a acceptat bucuroasa Sasuke sa pus usor pe scaun pentru a nu o trezi pe Sakura care acum dormea pe umarul lui.Dupa jumate de ora sau trezit toti si au inceput sa joace carti desigur ca Naruto pierdea nonstop dand vina pe ceilalti ca triseaza si a inceput sa strige
-Hinata nu vrei tu sal calmezi un pic pe fratiorul meu cel scump?o intreaba Sakura cu un ranjet pe fata
-Bine.ata spuse Hinata si se apropie de Naruto dandui un pupic pe obraz Naruto nu mai tipa si se apropie de Hinata si o saruta pasional ceilalti aplaudand desigur.Dupa ce sau plictisit de carti sau dus la locurile lor dar cand sa se puna Sakura ceava sa auzit apoi ea era sa cada daca nu era Sasuke sa o prinda ea ii multumeste si apoi Kakashi le spune ca au facut pana asa ca trebuie sa astepte pana o repara
Povestit de Sakura
Pana nu se poate acum trebuie sa asteptam pana repara mai bine ies un pic sa iau aier.Cand am iesit din autocar am avut o priveliste minunata erau mii de flori superbe dar un trandafir mai special mia atras atentia era roz foarte inflorit mam dus si lam luat petalele lui erau asa de fine parca era un bibelou era superb.Stiind ca pana no sa se rezolve repede mam pus jos pe iarba si am inceput sa ma ma uit la trandafirul din mana mea cand am simtit doua brate puternice in jurul taliei mele
-Frumos trandafiri exact ca tine.imi spuse Sasuke cea ce ma facuse sa inrosesc un pic
-Unde lai gasit?ma intreaba Sasuke care privea si el trandafiru din mana mea
-Acolo intre florile acelea.ii raspund eu aratan spre un cerc de flori colorate dar cand ma uit mai atent vand inafara cercului un tranadafir albastru.
Ma ridic vrand sal iau dar Sasuke ma opeste intrbanduma unde ma duc eu ii spun sa astepte aici ca vin imediat si asa face sta acolo iar eu vin in mana cu tradafirul albastru el ma vede si vine spre mine eu ii atrat trandafirul iar el zambeste sarutandu-ma pasional.Din spate se aude o voce iar noi rupem sarutul sa vedem cine ne striga se pare ca era Hinata cre ne anuntase ca pana era gata.Noi nam ridicat si am mers spre autocar unde neam urcat si am plecat spre destinatie eu si fetele am adormit instantaneu.
Povestit de Sasuke
E asa frumoasa cand doarme parca este un inger si este numai a mea si a nimanui altcineva.Dupa ce o mai privesc un pic vreau sa inchid ochii insa Kakashi ne spune ca am ajuns la destinatie.Vazand ca Sakura nare de gand sa se trezeasca o iau in brate si cobor cu ea din autocar.Cand am cobor vad o vila mare cu doua etaje,o piscina mare,o gradina cu florui si un cires mare inflorit.Kakashi ne spune sca el nu va sta cu noi ci va sta la un hotel si pleaca asa ca fiecare sea ales o camera eu cu Sakura am mers intro camera mare frumos amenajata cu pereti albastri deschisi un pat mare in mijloc cate dou noptiere una in stanga si un in dreapta o baie un dulap mare unde o sa ne punem hainele si un covor in mijloc de culoare alba pufos.O pun pe Sakura in pat iar eu imi despachetez lucrurile dupa ce termin ma duc in baie sa fac un dus.Cand revin o vad pe Sakura treaza ma duc langa ea ii dau un sarut si ii spun sa se duca sa faca un dus ea da aprobator din cap si merge spre baie iar eu incep sa ma schimb miam luat o pereche de blugi cu lanturi un tricou negru simplu o pereche de adidasi si miam pus un lant cu semnul Uchiha.apoi am asteptat sa vina si Sakura sa mergem jos.Dupa o jumatate de ora Sakura iese din baie si ramn masca....
Ce se mai intampla aflati in capitolul urmator
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 26 Feb 2011, 13:45

Miau !

Uhu , vad ca ai facut chiar imbunatatiri
Ma bucur ca ai luat in seama sfaturile mele si nu numai ale mele , si ma bucur ca nu te-ai suparat pentru critici
Deci e foarte bine , ai descriere
Dialogul de data aceasta nu este lung si nici sec
Actiunea numai este grabita
Iar ideea bineinteles ca imi place
Ai cateva greseli de tastare , se rezolva cu un edit :P
Inca ceva , nu e nevoie sa pui atatea puncte de suspensie :D
In rest este foarte bine , chiar imi place
E foarte interesant si frumos
Felicitari pentru capitol draga mea , mi-a placut
Si mai facut foarte curioasa
Vreau sa vad ce se mai intampla asa ca sa vii repede cu next-ul
Mna..pai spor la scris si la idei , muulte idei si inspiratieee !!
Pupici ceeei mai duuulci !!
Mrr dap ! hi!
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 26 Feb 2011, 21:18

Hmm, asa mai merge!
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Mier 09 Mar 2011, 22:48

Captolul 6:Gelozia lui Sasuke
Cand Sakura iese din baie raman masca arata super era imbracata intr-o fusta alba scurta dar nici prea avea un maieu roz cu modele albe si o pereche de sandale albe,parul il avea desprins si o agrafa pentru ai tine bretonul machiajul era strident luciu de buze,creion si rimel intr-un cuvant superba.Satu asa si ma uit la ea pana imi dau seama ca e cam tarziu si ar trebui sa coboram jos.Am luato de mana si am coborat acolo erau toti si ne asteptau.
-Haideti sa mergem in parc am auzit ca este un festival.ne spune Naruto entuziasmat gata sa plece cu tot cu Hinata
-Bine haideti daca suntem toti aici.spuse Shikamaru uitandu-se la mine si la Sakura
Povestit de Sakura
Am pornit spre parc unde avea loc festivalul pe drum am tot ras de glumele lui si de el si am mai discutat diferite lucruri.Ajugand in parc am vazut mii de oameni care se plimbau de colo-colo cautand sa faca ceva ne-am dus la o masa amenajata frumos si am asteptat sa vina cineva sa ne ia comanda dupa cateva minute la noi vine o fata dupa cum arata puteam spune ca e de o varsta cu mine era imbracata intr-o fusta neagra scurta o camasa ddeschisa la 3 nasturi punandu-i in evidenta sani era blonda si avea ochi negri.Ma intorc si vad ca Sasuke a comandat si pentru mine apoi fata pleca iar noi iar incepem sa povestim.Dupa cateva minute langa noi vine aceeasi fata si ne aduce comanda dupa ce pleaca ea vad cum spre mine vine un baiat cu parul negru ochi caprui bine facut .
-Buna eu sunt Ken.imi spuse el sarutandu-mi mana
-Buna eu sunt Sakura.ii raspun eu uitandu-ma la Sasuke care era negru de gelozie cea ce ma facu sa zambesc
Dupa ce Ken pleca noi incepem sa vorbim despre excursie dar Sasuke nu spunea nimic cea ce era ciudat.Dupa o ora am decis sa ne mai plimbam si asa am inceput sa mergem print tot parcul pana cand eu am vazut un stand cu inghetata asa ca leam spus celorlalti ca merg sa imi iau o onghetat iar ei au dat aprobator.Mam dus si miam luat inghetata dar cand sa ma intorc miam dat sema ca cineva imi statea in cale asa ca imi ridic fata si il vat pe Ken zambindu-mi eu facand la fel.
-Se pare ca destinul vrea sa ne intalnim din nou.imi spuse el ica zambindu-mi
-Asa..dar nam terminat ce aveam de zis findca cineva mio taie scurt
-Hai sa mergem Sakura ceilalti ne asteapta.acel cineva era Sasuke care pana acum era in spatele nostru uitandu-se la noi.
-ok pai ne mai vedem.ii raspund eu si ma indrept spre Sasuke care ma ia de dupa gat si ne indreptand spre ceilalti
Dupa ce ne-am mai plibat prin parc am decis sa mergem acasa sa ne culcam deoarece era tarziu si asa am facut toti neam idreptand spre casa ajunsi acolo neam dus la noi fiecare in camerele lor si am adormit.
Era dimineata mai exact ora 7:00 mam trezit deranjata de razele soarelui care intrau pe fereastra am incercat sa ma ridic dar nam reusit miam indreptat privirea spre Sasuke care dormea linistit cu o mana sub capul lui si cu cealalta pe abdomenul meu.Iam dat mana la o parte si am vrut sa merg spre baie insa o mana ma prinde si ma tranteste din nou de pat
-Unde vroiai sa fugi asa repede?ma intreaba Sasuke cu un zambet de bad boy pe fata
-Am vrut sa merg sa ma schimb si sa cobor jos sa mancam ceva.ii raspun eu cu un zambet dulce pe fata
El imi da drumul si dupa merg in baie pentru a ma schimba.Imi iau o pereche de blugi albastri mulati un tricou negru cu alb si o pereche de tenisi negri dupa care imi prind parul intr-o coada apoi ies din baie.Cand am iesit di baie lam vazut pe Sasuke care era imbracat intr-o pereche de blugi negri o camasa alba deschisa aproape la toti nasturi,o pereche de adidasi albi si un medalion cu semnul familiei lui ca pandativ arata atat de hot.Dupa ce termin sal "examinez"pe Sasuke ma indrept spre el si il sarut scurt pe buze dupa care coboram jos acolo ii vedem pe toti si cand imi intorc privirea spre canapea il vad si pe Ken cea ce la cam deranjat pe Sasuke.Ma indrept spre ei si ii salut acelas lucru facand si ei,le propun sa mergem la piscina si ei accepta bucurosi.Noi fetele neam dus sa ne schimba iar baieti facand la fel,desigur eu si fetele aveam acelasi costum de baie doar culoarea difera al meu era roz,al lui Ino era albastru.a lui Tamari era mov,a lui Ten Ten era albastru iar a lui Hinata era alb cand am iesit afara iam vazut pe baieti in piscina.Cand ne vad si ei se indreapta spre noi si ne saluta apoi ne intreaba daca nu vrem sa inotam fatele o acceptat insa eu nu am ales sa stau sa ma bronzez.Dupa ce au plecat in piscina eu ma duc si ma pun pe un sezlong nu dupa mult timp am simtit o mana care se plimba pe spatele meu cand mam intors lam vazut pe Ken care imi zambea acelasi lucru facnd si eu
-De ce nu inoti.lam intrebat curioasa deoarece se uita cam ciudat la mine
-Nu prea am chef de asa ceva,imi raspunse el apropiinduse de mine,eu vazand asta mam dat mai inspate si iam tras o palma de toata frumusetea cea ce a ajuns oana la urechea prietnenilor mei toti sau apropiat de mine si neau intrebat ce se intampla eu leam spus ca a incercat sa ma sarutre cea ce la facut pe Sasuke sai traga un pumn facandul sa cada jos din piceoare
-Iti dau un sfat sa nu te mai atingi niceodata de iubita mea ai inteles?!ii spuse Sasuke nervos
Ken nu mai spunea nimic doar pleca injurand printre dinti eu mam dus langa Sasuke vrand sal imbratisez dar el ma respins.
-De ce asa gelos Sasuke?intrebarea mea la facut sa-si intoarca capul spre mine
-Pai cum sa-ti explic draga mea tu esti numai a mea si a nimanui alticineva.imi raspunse el sarutandu-ma
Dupa toata asta am decis sa mergem pana la mall desigur baieti nefiind dar pana la urma iam facut noi sa fie.neam dus si neam imbracat cu ce eram imbracati dimineata apoi am pornit spre mall.Cand am ajuns acolo am vazut...
Pe cine a vazut Sakura aflati in capitolul urmator happy2
Sus In jos
ingrid
Genin
Genin
ingrid

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : tg-jiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa dansez si sa desenez:X
Stare de spirit Stare de spirit : happy:X

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 11 Mar 2011, 12:52

WOW:X:X:X e soooper...pune Nextu' cat mai repede te rog:*:*
Sus In jos
Pufarina~Puff~Puffitza:x
Special Jōnin
Special Jōnin
Pufarina~Puff~Puffitza:x

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In tara elfilor:x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1900
Puncte : 2002
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ma dau q rolele,sa zabesc
Stare de spirit Stare de spirit : Forever starts today.<3

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 11 Mar 2011, 20:25

Foarte frumos.
NExt rpd
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Dum 13 Mar 2011, 13:45

Am zis sa-ti citesc si eu ficul GeORgi scumpo.
In primul rand,dupa ce ai scris capitolul 6 trebuia sa lasi un rand liber pana sa incepi capitolul in sine.Arata mai bine asa.
Mai ai niste greseli de tastare.Inainte de a posta ar trebui sa te mai uiti de cateva ori si mai corectezi greselile.

Descrierea...este,dar totusi nu e de ajuns.E putin seaca ca sa spun asa.Mai mult ai descris ce fac personajele si cum sunt imbracate.Incearca sa descrii mai mult sentimentele,imprejurimile si alte lucruri.Ar trebui sa-ti vina mai usor pentru ca narezi.

Dialogul-hmm..ar mai merge imbunatatit.Nu e sec dar chiar ai putea sa mai schimbi ceva sa fie mai interesant.
Nu ai inceput mereu cu litera mare iar o propozite cand incepi eu stiam ca se incepe cu litera mare.

Actiunea-nu e chiar grabita dar mai trebuie sa descrii ceva mai mult si va iesi mai bine.
,, Ajugand in parc am vazut mii de oameni care se plimbau de colo-colo cautand sa faca ceva ne-am dus la o masa amenajata frumos si am asteptat sa vina cineva sa ne ia comanda dupa cateva minute la noi vine o fata dupa cum arata puteam spune ca e de o varsta cu mine era imbracata intr-o fusta neagra scurta o camasa ddeschisa la 3 nasturi punandu-i in evidenta sani era blonda si avea ochi negri.''
Aici nu vad nicio virgula si nicun punct.Nu cred ca asta e o propozitie.Adica nu suna bine fara un semn de punctuatie pe acolo care lipseste cu desavarsire.Citeste cu atentie dupa ce scrii un capitol pentru a mai corecta si vezi daca suna bine.
In rest imi place.Sper ca nu te-ai suparat pentru ca nu asta a fost intentia mea ci de a te ajuta.Succesc cu urmatorul capitol.
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
I and you forever J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Dum 13 Mar 2011, 18:57

Buna, draga.
Ai cerut o critica mai dura, so...voila! happy2
Un lucru care ma bucura este ca ai luat in calcul sfaturile fetelor. Sunt care primesc pareri si tot ce fac este sa le numere probabil. Deci eu voi critica ceea ce tine de mine.
In principiu ideea este mai mult decat obisnuita. Sakura si Sasuke colegi de liceu, mai exact colegi de clasa, probabil ca stau si in aceeasi banca. Macar Sasuke nu mai este coleg nou...Slava Cerului ca am scapat de asta. Aceeasi poveste cu excursia care deja incepe sa ma plictiseasca. Oricum, sper ca vei dezvolta mai mult ideea si imi vei arata ca gresesc.
Ca si descriere vad ca ai mai evoluat. La inceput era foarte putina si nici aceea nu era cine stie ce. Acum ai inceput sa ii dai mai multa atentie, dar mai ai mult de lucru. Daca spui cum sunt imbracati, cum le sta parul sau ceva de genul asta, nu e descriere in adevaratul sens al cuvantului.
Nu mi-a placut cum a sunat: "era imbracata intr-o fusta alba scurta dar nici prea"...pe mine una ma zgarie la ureche.
Axeaza-te mult mai mult pe sentimentele personajelor. Acestea conteaza mult mai mult deca sa spui daca e data Sakura cu ruj rosu sau roz, nu ca ai fi spus asa ceva, dar ideea e aceeasi.
De cat sa spui: "Am luato de mana si am coborat acolo erau toti si ne asteptau" ceea ce suna foarte rau, nu mai bine spui ceva de genul: "Am luat-o de mana si am coborat jos, unde privirile tuturor erau atintite asupra noastra"? Cred ca suna mai bine.
Eu una apreciez muuult mai mult o descriere la persoana a lll-a. Oricum fiecare are stilul lui si nu-ti cer sa il schimbi. Insa pe viitor sa iei in calcul si posibilitatea asta. Cand descrii la persoana l, nu poti sa vorbesti decat din perspectiva unei singure persoane (asta daca nu faci cu: din perspectiva lui "x" sau a lui "y"), dar la persoana a lll-a poti descrie mult mai multe. Acum tu faci ce vrei.
Si naratiunea s-a mai imbunatatit. La inceput dupa fiecare replica ziceai: "spune Sasuke", "spune Sakura", "spune Naruto", in schimb acum te descurci mult mai bine in privinta asta.
In concluzie:
- ai grija la exprimare, nu orice vine din intuitie este si bine.
- descrie mai mult sentimentele personajelor.
- capitolul nu trebuie sa il termini la foc automat, stai si gandeste-te mai mult, astfel incat sa iasa ceva frumos.
Cam asta am avut eu de spus.
Sper din suflet ca nu te-a deranjat acest comentariu. Eu nu am spus nimic cu rautate ci vreau sa te ajut sa te perfectionezi.
Spor la scris in continuare!
O seara frumoasa iti doresc happy2
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Vin 15 Apr 2011, 23:55

Capitolul 7
Shopping
Am vazut atatea magazine nu stiam de unde so luam,bineinteles ca ficare fata se-a luat baiatul de mana si au pornit spre primul magazin care ia aparut in fata.Eu cu Sasuke am ajuns intr-un magazin de bijuterii,m-am uitat la toate bijuteriile acelas lucru facnd si Sasuke insa el se uita la cele barbatesti.Cum tragem cu ochiu la bijuteri am vazut 5 coliere de acelasi fel inafara de culoare.I-am cerut vanzatoarei sa mi-le impacheteze,dupa ce i-am dat bani vanzatoarei m-am uitat dupa Sasuke care nu era nicaeri asa ca m-am gandit sa merg in cautarea lui.In timp ce mergeam am simtit cum cineva ma prins de mana si ma intors cu fata spre el sarutandu-ma pasional eu raspunzandui la sarut stiind ca acesta este Sasuke.Simteam cum totul se invarte in jurul meu,cumeram pe un nor impreuna cu el era nemaipomenit.Dupa ce rupem sarutul Sasuke imi pune la gat un colier cu o jumatate de inima care avea initiala S,eu l-am intrebat unde este cealalta parte din lant iar el mea spus ca este la el asa nciodata nu ne vom desparti.Dupa ce mea zis asta eu l-am mai saruat o data apoi l-am luat de mana si am pornit spre alte magazine.Urmatorul magazin era unul de pantofi unde m-am invartit jumatate de ora pentru ami alege patru perechi de pantofi cea ce la uimit pe Sasuke .
-Ce bine ca sunt baiat.imi spuse uitandu-se la mine de parca ar fi vazut o fantoma
-Ce?Nu-mi spune ca nu ai ma vazut o fata care sa stea ata la cumparaturi?il intreb eu chicotind
-Bine nu-ti spun.imi raspunde zambind si vrand sa ma sarute insa eu m-am ferit si era sa sarute o batrinica care trecea pe acolo
Am inceput sa rad de el,vazand asta incepe sa fuga dupa mine in tot mall,bineinteles cu mici accidente.Dupa ce ma prinde mergem la o cofetarie din apropiere comandam un cola si un spirte.Dupa cateva minute apar si ceilalti,baieti plini de plase cu haine iar fetele fericite eu cum i-am vazut cum ma bufnit rasul.Sasuke nedumerit de ce rad se-a intors privirea si a zambit si el cand ia vazut pe baieti plini de sacose.Cuplurile vin langa noi comandandu-si fiecare cate ceva apoi incepand sa discutam.Cand Temari a vrut sa-si comande o parjitura atunci Shikamara ia spus..

Suspans ce ii va spune Shikamaru
Ce o sa se mai intample cu personajele noastre aflati in capitolul urmator
Scuze ca este scurt insa nu aveam prea multa inspiratie
Astept critici si comuri happy2 a hug


Ultima editare efectuata de catre InImA ReBeLa in Sam 16 Apr 2011, 12:33, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
I and you forever Asss10I and you forever J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19Sam 16 Apr 2011, 11:43

Foaret frumos capitolul. Descriere ai avut, dialogul nu a fost sec, iar amuzamentul a fost cireasa de pe tort. Un singur lucru am de obiectat si anume, in ultima fraza ai pus un "insa" care nu isi avea rostul. Mai ai si cateva greseli gramaticale, iar in unele locuri ai uitat sa pui cratima, dar se rezolva cu un edit. Multe idei si o tona de pupici. kiss in love kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




I and you forever Empty
MesajSubiect: Re: I and you forever   I and you forever I_icon19

Sus In jos
 

I and you forever

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-