Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Surori gemene Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Surori gemene Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Surori gemene

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 18:55

Sakura:
Septembrie .... Scoala ..... Probleme ... Necazuri. Cam toate le gasesti aici! Numele meu este Sakura Rossalinda Dragomir White, am 17 ani si sunt intr-a XI, sunt o fire calma, curajoasa,am niste forme bine definite,parul lung pana peste fund + o culoare destul de ciudata,si ochii verzii ca cel mai pretios smarald din lume, stiu sa ma port frumosc cu prietenii dar cand cineva ma calca pe coada sunt de-a dreptul demonica!
S-a revenim ... este ora 7:20 ... CAT??? Ma ridic rapid din pat, si ma indrept catre Camera Ritualului ... adica baia, asa o numesc deoarece stau cu orele acolo. Ies rapid din dus si merg catre dressing.
Mhm ... Mhm nimic interesant, imi iau pe mine o pereche de pantaloni negri, o bluza neagra cu inscriptia I LOVE U!, imi prind parul intr-o coadat de cal, si am iesit pe usa, nu nu mi-am uitat ghizdanul. In curtea scolii era o mare harmalaie, cati copii neastamparati .. nu ca eu nu as fi unul dar nici chiar asa!! mhm, mhm fete, baieti,fete,baieti ... nimic interesant!
Intru in scoala cu gandul de a intalni pe cineva cunoscut, dar nuuu pe cine mama naiba sa gasesti cand maimutele astea fara creier zbiara, fug si de dau cu fu**ul de pamant! A gata am gasit!!
- Hinata!!! Hinata!!!! NU MA AUDE!!! HIIIINAAAAATAAA!!!! ahh gat sa intors!
-Sakura! ce faci, mai degraba esti vie? Nu te-a calcat turma de boi in picioare?
-Din fericire da sunt, si da fac foarte bine, celelalte unde sunt?
Cred ca mai e putin si va trageti parul din cap daca nu va spun cine este aceea HINATA, pe care o strigam ca disperata! Este o fata frumoasa cu ochii lila, parul albastru, timida ( dar nu si cu mine) mai ales cand este vorba de baietii ....
-Sunt chiar acolo ne asteapta, hai!
-'NEATZA!!! strig ca disperata pe holuri.
-HOO Buna dimineata si tie! zise Temari
Temari este o fata bloda cu parul prins mereu in patru codite, este o fire indrazneata, rea , care nu asculta nici o regula si mai ales poruncile sau rugamintile!
-Ce mai faceti? Cum va mai simtiti? Ce ati mai facut in vacanta de vara? Ceva ce trebuie sa stiu? Cine s-a mai cuplat cu cine?
-Poi ... 1. facem foarte bine, 2. nesimtim foarte bine, 3. nu am mai facut nimic interesant, 4.nu nimic ce trebuie sa stii si 5. cel mai tare baiat din scoala adica Sai s-a despartit de Karin ( zambind cu gura pana la urechi) cred ca asta trebuia sa o bag la 4 dar mere si asa. Supse Ino.
Ino este o fata hazlie, curajoasa, frumoasa are parul blond prins ontr-o coada de cal si ochii albastrii.
( SE SUNA)
-Ms ca ai avut timp sa imi raspunzi la toate intrebarile acum hai in clasa!
Am ajuns rapid, clasa noastra fiind la etajul 2, nu e mare lucru daaar pentru balenele scolii cam este.
Ne-am asezar fiecare la locul nostru: Le me cu Hinata, Ino cu Temari.
Intra Tanti Diriginta:
- Buna Dimineatza, copii!! Am sa va prezint o noua colega de clasa, draga te rog frumos intra! De dupa usa apare o fata ... asemanatoare cu mine! O FK! Ce dracu suntem germene sau ceva de genul?
-Buna , numele meu este Sakura Maria Haruno, vreau sa imi fac multi prieteni, sunt o fire calma, rabdatoare, cuminte si intelegatoare ... sper sa ne intelegem ....! O FK EXACT OPUSUL MEU!!
-Sakura te rog frumos i-a loc cu Sakura , amm ce-a din a doua banca!
Babaciune cu pielea ridata si parul gaina ce esti ... ai gasit pe cine s-a pui, ce papuci lu Eminescu este asa?? Va bateti joc de mine, sunt la un show Tv si nu stiu eu? WTF?? O privesc cum Hinata merge in ultima banca cu Naruto, blondul de care este indragostita.
Naruto este un baiat HIPERACTIV subliniez, inteli-- nu pre inteligent, parul blond si ochii albastri ca spicele de grau.
Cred ca deabea acum au realizat mormolocii astia asemanarea sintre mine si tanti de langa mine, NASOL MOMENTU!!
- Buna eu sunt Sakura, sper sa ne imprietenim!
- Buna eu sunt Sakura, cu siguranta ne v-om imprieteni!
Orele au fost dea-dreptul plictisittoare, am scapat slava cerului am scapat!
In timp ce ieseam eu asa frumusel in afara scolii ne gandindu-ma pe unde merg, upssy dau peste cineva, ZBOYNG , cand ma pregateam sa scot cateva complimente pe gura, ce vad un barbat pot spune cu parul negru si ochii de aceeasi culoare, imbracat la patru ace tocmai intra.
- Imi pare rau! zic eu incurcadumi-se limba in gura
- Fii mai atenta data viitoare! Spuse aproape maraind la mine si scuturandu-se cel mai important!
Saracutzu ii murdarisem costumul ... totusi arata xhiar foaret bine , ce pot spune mai ales in costumul negru si cravata rosie, Ciudat suntem in secolul al 9, aloo trezirea nu mai suntem pe vremea lu Voda!!
Ma pregatesc sa ies pe poarte, rugandu-ma cu tot sufletul sa numai dau peste altcineva, nu nu am dat dar acum ma striga cinev .. cine PNM ESTI MA??
- Sakura!!! Sakura!!! Stai ( Aceasta este sora mea sakura 2, de acum in colo am sa ii spun Maria ca sa nu ne mai incurcam) ai vrea sa vii pe la mine diseara? spuse MARIA, cand ma uit mai bine in spatele ei pe cine vad ...... SUSPANS!!


Ultima editare efectuata de catre Sakura_Capsuna in Sam 29 Dec 2012, 16:15, editata de 3 ori
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 18:58

Nu fiti prea duri cu criticile este primul meu fanfic asa ca va rog sa aveti milA!!
Ms foarte mult!



Intervenit de Deya---> ATENTIE! Nu ai voie sa faci double-post . Puteai sa dai EDIT ..
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 19:07

Hei!Hei!Hei! Ai un fic frumos, destul de ciudat, nu am intalnit ceva de genu pana acum dar merge si asa! Imi place doar ca eu un as vrea un pic mai multa descriere! Scrii frumos cateva greselute pe ici pe colo dar se rezolva nu iti face griji! Ideea cred ca este originala, vreau sa aflu ce se mai intampla mai departe! Si pna la urma ma roade intrebarea CU CINE VA RAMANE SASUKE? vom traii si vom vedea, pff mai ales este unul cu vampirii preferatul meu!
Bafta in continuare si hai cu next!
Si daca nu te superi te rog sa ma anunti is pe mine cand pui next!
P.S.: Prima!

Kiss & Hug
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Surori gemene J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 19:43

Fic nou! Iii, de cand asteptam sa mai comentez. lough
Acum, mai mult curioasa te intreb, vrei sa-ti spun ca e perfect, frumos, etc.? Ei bine, nu o voi face.
Pentru inceput, nu mai folosi semnul plus, ci scrie, de asemenea evita cuvantul "niste". Nu stiu de ce, dar nu l-am suportat niciodata in compuneri, capitole. Evita scrisul cu Caps Lock, mai merge cand vrei sa prezinti un tricou, sau orice altceva, dar nu cu sensul de tipat. De aceea exista semnul exclamari !
Ai dialog multicel, cateodata duce spre sec, dar vei progresa in timp. Actiunea fuge, iar descrierea cam lipseste.
Atat. Sa stii ca a fost Ok, fata de un comentariu dur cu adevarat. Ma rog, important e ca asa inveti. Nu trebuie sa-ti fie frica de astfel de... Sugestii.
Imi place ideea, ma atrage, dar la titlu de ce ai scris gemene cu litera mare?
Oricum, astept next-ul si te rog sa ma anunti. kiss

Intervenit de Deya ---> Nu ai voie sa faci critica! Numai cei care fac parte din grupul de critici pot face asta ! Sper sa nu se mai repete.


Ultima editare efectuata de catre Lexa in Lun 10 Dec 2012, 20:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 20:18

Pfiu! Credeam ca vei fi mai dura de atat!
Ms mult de critici, si iti promit ca ma voi perfectiona in timp!
Am sa te anunt!
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 10 Dec 2012, 23:04

Tare fain,o idee originala ,imi place rau de tot.
In primul rand ca sunt moarta dupa vampiri,si nu prea gasesti ficuri de genu,si in al doilearand ii super idea cu 2 Sakura.
Astept cu nerabdare nextu,te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui.
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 14:25

Hei vreaus a aspun ca next va veni peste maxim 2 3 zile pentru ca am teste pe cap
Si voi posta mai multe capitole odata, iar dupa voi uncepe cu cate unu maxim 2 pe zii!
Sper sa va placa!!!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 21:55

Ai un fic frumos ! Te rog anunta-ma când pui nextul , ai o idee originala !

Intervenit de Deya: Nu mai face double post !
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 21:58

Ai un fic frumos ! Te rog anunta-ma când pui nextul , ai o idee originala !
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Am adus Next   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 22:20

Capitolul 2[center]

Sakura:[left]

Era chiar brunetul peste care dadusem mai devreme. O fi taica-su sau ceva de genu .... sau .... o fi perietenul ei sau ceva de genu ... noo nare cum e prea mare pentru ea!
-Sigur Maria, vom veni nu-ti face griji!
Brunetul ma preivea urat, mai mai ca ma omora din priviri. Imi iau la revedere de la germena mea si ma indrept spre casa ... destinatie finala! Drumul a fost linistit miram-as ca nu am mai dat peste handi****ti cum sunt unii! Intru in casa si imi arunc pe ... undeva prin casa, prea multa munca pentru mine si-asa sunt c-am "batrana". Despre tenesi nici nu mai spun ... cred ca si-au luat zborul ... ii gasesc maine nu imi fac griji. Ma indrept spre camera, iar mai apoi spre sala ritualului aidica baia. Picaturile firebinti de apa se izbeau cu putere de trasaturile mele fine. Mmm parfum de vanilie ce dulce! Ies din dus invelita intr-un prosop. Este deabea 16:00 ma duc pe la Maria la ora 18:00 ... ia stai asa, nici macar nu stiu unde sta, atunci o sa o sun .... dar nu ii stiu numarul de telefon, ehh lasa ca il cer maine, nu se supara germena mea. Ma arunc in pat si incerc sa adorm.
-Sakura! Sakura! se aude o voce de barbat dar totusi haina care ,a striga incet.
-Sakura! Sakura! Pazeste-ti spatele pentru ca de acum nu mai esti in siguranta, odata intalnita cu mine esti o tinta fixa!
Incerc sa disting vreo forma dar fara rost, nenea nu era! Stai ceva se vede, ochi rosii, incep sa fug dar intunericul ma incercuia, fara rost .... aici mie sfarsitul! Repetam in gand Doamne ajuta-ma dar fara rost, cred ca deja ma prins, am murit?
Ma trezesc plina de apa si speriata, fug in baie sa ma spal rapid pe fata. Aud melodia Loving U - SISTAR ... telefonul.
-A-Alo? spun tremurand din toate incheieturile
-Sakura? sunt eu Hinata, esti bine? Te-am sunat sa te invit in oras! Te simti Ok ai patit ceva?
-Ah, buna Hin sunt foarte bine nu iti face griji, sigur ne vedem la 18:30, bye!
Inchid telefonul si ma uit la ceas ... O FCK niciodata nu ma uit la ceas cand stabilesc o ora, este deja 17:50. Ma duc in fata dressingului si imi aleg o pereche de colanti negri, o rochita albastru-inchis, o pamblica de aceasi culoare, ma fardez deloc strident un albastru inchi la ochi si un luciu roz, imi iau cercei in forma de stea si un lantic identic, in picoare imi iau niste cizme cu toc mic si am plecat, bine-ntales neuitand geaca neagra si poseta albastra cu cheile, telefonul,banii, fardurile etc. Drumul nu foarte linistit deoarece ma tot gadeam la cele spuse de acel om "Sakura! Sakura! Pazeste-ti spatele pentru ca de acum nu mai esti in siguranta, odata intalnita cu mine esti o tinta fixa!" am ajuns.
-Hei, ce faceti?
-Hei, bine tocmai vorbeam cu Maria sa imi dea nr de telefon!
-Apropo, dami-l si mie, si daca este in acuma dupa ce plecam la tine!
-Sigur facem petrecere in pijamale!
Dicteaza, dicteaza, dicteaza, intram!
Cand ma uit mai bine vad o ..... SUSPANS!

Pozele am sa le pun maine, bye!


Ultima editare efectuata de catre Sakura_Capsuna in Mier 12 Dec 2012, 13:28, editata de 2 ori
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 22:26

Sakura Rossalinda Dragomir White
Surori gemene Air_Gear__Cool_Simca_by_Sakura_chan04
Sakura Maria Haruno
Surori gemene Air_Gear__Cool_Simca_by_Sakura_chan04
Hinata
Surori gemene Hinata_shippuden_by_sasuxsaku_1995-d33l7to
Sasuke
Surori gemene 0cdf3a3a5ef4afa42829355b6d672e70_th2
Scuze ca am facut doble post dar m-am grabit!

Editat de Choco :) : Nu trebuie sa iti ceri scuze, trebuie sa respecti regulile. Puteai da un edit. hmm...?! Si imaginile nu se vad; la mine cel putin.


Ultima editare efectuata de catre Sakura_Capsuna in Joi 13 Dec 2012, 20:36, editata de 1 ori
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 11 Dec 2012, 22:59

Bun,de data asta te-ai cam grabit,dar nu te judec stiu cum e sa ai teste,teze pe cap.
Deci hai cu nextu!!!
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: NEXT!!   Surori gemene I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:10

[center]Capitolul 3

Sasuke:

Stau la biroul meu crem, facut din lemn de cires, agitand un pahar de wisky cu gheata .... hrana mea trebuie sa soseasca in curand, iubita mea Maria nu trebuie sa ma vada intr-o aseameanea stare, ar fi ingrozitor. Numele meu este Sasuke Uchiha, am parul si ochii negrii ca pana corbului, sunt un vampir puternic, bogat, viclean care stie ce vrea. Ieri cand am fost sa imi iau papusica de la scoala am dat peste un cap de cocos, de fapt si de drept ia a cam dat peste mine, ce nerusinata nu cred ca vede pe unde merge! semana foarte mult cu scumpa mea floare de cires doar ca .... avea ceva special in privire, incat m-a facut sa ma gandesc la ea pana in acest moment, nu .... nu m-am indragostit, dar totusi avea un parfum atat de familiar, nu stiu nici macar cum o cheama dar nu imi fac griji, o voi intreba pe Maria can se intoarce. Ma gandesc la faimoasa familie Dragomir White, care a murit acum cativa ani ... imi amintesc ca aveau o fata frumoasa care o chema Sakura Rossalinda Dragomir White hm, ce nume frumos .... m-am indragostit pe moment de ea, asa ca i-am facut un semn pe mana dreapta pentru a o recunoaste, dar am fost distrus cand am aflat ca ea si familia ei au fost omorati de marele clan Ysuka, un alt clan de vampiri pe care i-am omorat cu mana mea. Si acum mai sufar pentru indragita mea Rossalinda, o fire vesela, blanda , calma, curajoasa ahh .... Rossalinda! dupa ceva timp am intalnit-o pe Maria, si ea era fiica unui imparat, doar ca mult mai mic. Yasashi Dragomir White (Tatal lui Sakura Rossalinda) era unul dintre cei mai mari imparati, iar mama ei Helen Dragomir White (Mama Rossalindei)! fata lor era destinata sa fie cu mine, dar nu a fost sa fie! aud cateva ciocanituri in usa, m-ia venit distractia!

Sakura:

...... vad o superba geaca de piele neagra!! OMG ce superba era, fug rapid catre magazin si cer voie sa probez haina, o iau de pe umerasi si o si imbrac ... Fuckk nu imi vine.
-Hinata, probeaza te rog frumos haina asta si vezi daca iti vine! eu nu am avut norocul ....
-OOOKKKK, cum vrei tu!
Ma uit la ceas este ora 19:00 trebuie sa plecam, cat despre Hinata nu am ce sa zic ii vine foarte bine, asa ca .... a luat-o! O itreb pe Maria daca pot sa trec pe la ea, ca tot ma invitat nu trebuie sa refuzi omul ca dupa se supara.
-Sigur de ce nu? si asa maine este marti nu .... iar directoarea a anuntat ca avem liber 2 sapt pentru ca este plecata nu stiu pe unde ... si poti dormi la mine!
-Da de ce nu!
Plecam catre Maria, intre timp ne luam la revedere de la gasca si ne indreptam spre casa dansei, drumul a fost foarte linistit deoarece am mai si vorbit cu Maria, mai si faceam glume ... nimic nu ne putea strica bucuria. Am ajuns ... in curtea familiei Adams? sincer acum cam asa arata ... mai ales castelul ala infricosator, care daca il vedeai noaptea iti era si frica sa mai treci prin zona. Sunam la usa iar "cineva" ne deschide ... un tip.


Naruto:

Aud soneria asa ca ma indrept cu pasi repezi catre ea ... frumoasa domnita Maria statea in pragul usi cu .... cineva in spatele ei, stapanul nu va fi prea incantat ...
-Buna, Maria! bine ai venit, cine este domnita din spatele tau?O nu este Sakura ... daca Sasuke o vede nu stiu ce s-ar putea intampla ... totusi nu trebuie sa stie cine sunt, mai ales ca si Hinata este pe aici!
-Buna, Naruto! aceasta este Sakura geamana mea.
Intra in castel si directia este, camera Mariei ... cine stie ce o vrea sa ii faca bietei fete? Trebuie sa il anunt pe stapan, altfel ne va zdrobi in picioare ..... la propriu si asa nu ii prea plac musafiri nepoftiti. Fug spre camera stapanului cu gandul ca si-a terminat treaba .... mai astept cateva minute si bat la usa.....

Sakura:

Chestia asta devine stranie, daca nemernici astia sunr violatori? ce ma fac? mai devreme ne-a deschis un tip cu parul galben ca spicele de grau si ochii albastri ca cerul vara, ciudat semana foarte mult cu Naruto! daca o fi el si .... de cand s-a angajat? sa vedem.. Intru in camera acesteia imi dau haina jos geanta si incepem sa vorbim despre una alta, imi spune mai multe despre trecutul ei ... interesant, eu una nu stiu chiar asa de multe despre al meu dar ma multumesc cu atat, poate am avut unul dureros de care nici macar nu vreau sa aud, sau sa stiu ... familia mea a murit cu mult timp in urma lasandu-ma singura, tot ce stiu este ca ... am un semn pe mana dreapta in forma de liliac, mama imi tot spunea ca este din nastere ... dar nu are cum, stiam ca sunt destinata cuiva dar ... cui?

Sasuke:

Aud cum cineva bate in usa .... am terminat treaba, deschid incet privind blondul din fata mea, il intreb ce doreste iar, el ma anunta ca avem musafiri, o fata care tocmai a intrat in camera frumoasei Maria. Deci avem musafiri nepoftiti ii zic sa o cheme pe Hinata sa faca curat, iar el sa afle mai multe ... adica sa pregateasca cina, sa le cheme si sa o intrebe pe Maria cine este domnisoara nou venita, acesta pleca. Intru in baie si mi fac un dus fierbinte .... simt cum toate grijile se duc de rapa, sunt in sfarsit linistit ... dar nu pe deplin inca nu stiu cine este musafirul nepoftit de care tot balmasea Naruto ceva vreme. Am o senzatie ca nu imi va placea nici ce voi auzi , nici ceea ce voi vedea.


Ultima editare efectuata de catre Sakura_Capsuna in Mar 18 Dec 2012, 14:51, editata de 3 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Surori gemene Asss10Surori gemene J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:24

Acesta este un fic, da? Ei bine atunci banuiesc ca stii ca intr-un fic nu ai voie sa folosesti limbaj de mess, prescurtari, sau alte asemenea, ci trebuie sa folosesti un limbaj artistic s.a.m.d. De asemenea, unele cuvinte nu isi au locul aici, asa ca pe viitor nu te mai folosi de ele.

Uite spre exemplu in ultimul capitol, una dintre replici este: "OOOKKKK, cum vrei tu!" Pe langa faptul ca acel "ok" nu trebuia scris cu atat de multe consoane si vocale, tie iti suna bine, arata bine? Eu as zice ca nu, strica aspectul si nu spune prea multe despre personaj in sine. Fii mai atenta pe viitor, citeste ficurile unor persoane care stiu ce fac, gandeste-te la idei noi, pune-le pe hartie, construieste un scenariu. Descrie, nareaza, utilizeaza un limbaj elevat. Cam astea sunt sfaturile mele. Ai putea, de asemenea, sa ceri o critica, pentru a vedea la ce mai ai de lucrat si ce gresesti.
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:28

Ok,ai adus nextu,ies,abia am asteptat sa-l citesc,super,ce idee faina,cu semnul care a fost pus de Sasuke ca sa o deosebeasca pe Sakur,cred ca de Maria.
Astept cu ne rabdare nextu.Te kiss .
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:38

Multumesc pentru critici si ai dreptate vreau mai multe ca sa stiu unde am gresit!
Si vreau sa mai anunt ca de acum inacolo nu voi mai posta eu, nu voi mai scrie si las treaba asta in seama lui RoSsEAnGeLl poate ea este mai atenta!
closed PENTRU MINE!


Choco :) : cand am mentionat acele lucruri nu am spus ca trebuie sa renunti la fic sau ca nu este bun de nimic. Am spus ca trebuie sa aduci imbunatatiri, oricine are nevoie de perfectionare si nimeni nu se naste invatat. Nici eu nu eram buna de la inceput, poate nici acum nu sunt, dar am luat criticile in serios si m-am ambitionat tot scriind. Fiecare membru de aici care scrie frumos, bine, corect, impresionant a avut un inceput, care nu intotdeauna a fost cel mai bun. Dar au continuat sa lucreze si sa scrie si au ajuns la actualul lor nivel.
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Joi 13 Dec 2012, 20:44

Ms ... cel putin voi continua, mersi mult pentru sfat! Si voi incerca sa ma perfectionez!
Gracias! Voi lua criticile in serios! Si ma voi pune cu burta pe scris.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Dum 16 Dec 2012, 18:51

Imi place capitolul mult ! Deși nu m-ai anunțat ! Anunta-ma te rog pe viitor cand pui nextul !
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 17 Dec 2012, 00:21

So am aterizat si eu pe aici ;;)
Ideea imi place,nu am mai intalnito,dar pot sa spun sincer ca ma da peste cap huh?
Cum ti-au mai spus si alti incearca sa renuti la prescuratri dap !
Imi place ca ai mai adaugat si ceva comedie,pe aici pe colo
Oh da,si mai e o chestie:personajele
Adica e o Hinata prietena Sakurei White si o Hinata menajera lui Sasuke si prietena lui Sakura Maria,si cu Naruto la fel waiting Te rog sa ma lamuresti si pe mine ;;) puppy eyes
ok,pai eu atat am avut de spus si sper ca nu tea suparat critica mea puppy eyes
Astept next si sper sa ma anunti si pe mine cand il pui,bye rainbow :\
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Lun 17 Dec 2012, 14:03

Hei!! MS MULT DE CRITICA!! Si ca sa te lamuresc, nu nu sunt 2 Hinata, sunt una si aceeasi ... numai ca Hinata este o slujnica a lui Sasuke si in aceelasi timp prietena lui Sakura .... adica o minte pe Sakura White! Si la fel si cu Naruto! Sper ca ai inteles! Vreau mai multe critici ca sa ma pot perfectiona. Ms mult ca ai trecut pe aici!! Kissy!!
Sus In jos
Sakura_Capsuna
Academy Student
Academy Student
Sakura_Capsuna

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Creonezia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : FFF MULTE
Stare de spirit Stare de spirit : Happy!!!!1

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 18 Dec 2012, 15:11

Capitolul IV

Naruto:

Am dat de necaz ... daca Sakura afla ceva despre noi adica despre Hinata si despre mine suntem ca si arsi ... totusi va trebuii sa stie adevarul. Imi intorc creierii pe dos incercand sa gasesc o solutie pentru problema asta uriasa ... nimic asta este ... trebuie sa ii spun adevarul dar pe jumatate. Sigur va intelege ea, dar deocamdata trebuie sa prind un moment cand aceasta este singura, stapanul nu trebuie sa afle asa de multe .... adica am sa ii spun un nume fals al Sakurei, chestia asta este putreda. Daca stapanul afala adevarul ma omoara dea dreptul, adica pana acum am pastrat secretul in legatura cu moartea Rossalindei, dar de acum nu mai merge! Affff si Hinata, trebuie sa ii explic si ei cum merg lucrurile si despre planul meu . Ma indrept catre bucatarie unde o zaresc pe Hinata!


-Hinata .... avem o mare problema, Sakura este in casa .... iar Sasuke nu trebuie sa afle de nici un fel despre Sakura! Hinata a facut o fata exact ca in filmele horror cu strigoii care speriau o fata nevinovata.

-Am dat de naiba, ce ne facem acum?? astept sa imi dai o idee, zimi planul tau!

Ii explic Hinatei planul, iar aceasta zambeste cu gura pana la urechii si sare in sus de bucurie ... acum ii spun ca trebuie sa puna masa si sa se duca sa fac curat in camera dansului.
O privesc de la spate cum pleaca, iar eu , ma indrept catre camera Mariei.
Ciocan la usa si ...

Sakura:

Se aud cateva ciocanituri in usa, Maria zambeste si merge lent catre usa, mai apoi o deschide incet. Blondul de mai devreme care semana cu Naruto ... tot ma macina intrebarea asta este chiar Naruto sau doar o iluzie ptica de a mea? Ne invita la masa, iar noi, coboram rapid catre cina. Acesta ne astepta cu zambetul pe buze ... ne informeaza ca trebuie sa mai coboare cineva.


Ok mai este un necunoscut in casa asta de care eu chiar nu stiu? Si .... brunetul acela care era cu Maria ... unde o fi, poate chiar el este, cel pe care trebuie sa il asteptam. Minunat inca ceva pe cap ... asta mai imi lipsea!!
Cineva coboara .... nu puteam sa il vad prea bine deoarece era invaluit in intruneric, inseamna ca petrecerea deabea a inceput ...

Sasuke:

Ies din dus invelit intr-un prosop gri si ma pregatesc pentru a merge la cina .... ma roade curiozitatea sa vad cine este acest musafir, tot ce mi-a spus Naruto este ca acest, personaj este o fata in varsta de 17 ani si ... ca seamana destul de bine cu Maria ... interesant. Ma imbrac intr-un costum negru, cu o camasa alb imaculata si o cravata rosie ca sangele. Ies afara si cobor cat se poate de silentios pe scari, obesr ca acel musafir asteapta pe scaun .... hmm o vad, este chiar necunoscuta peste care am dat astazi, off a adus-o chiar la mine in casa. Ma observat, iar figura fetei i s-a schimbat radical, ceva gen WTF?.

Zambesc triumfator si merg langa ei, aceasta se chinuie din rasputeri sa scoata un zambet cat mai convingator posibil, i-a reusit cat de cat.

-Pofta Buna, Maria la fel si tie ....! nu stiu ce ma apucat nici macar nu cunosc aceasta persoana necunoscuta ... pot spune dar totusi simt ceva foarte familiar la ea!
Sakura:

Sperietoare aia, se uita ciudat la mine .... nu cred ca ma vrea prin preajma sau ceva de genu, asa ca incerc sa ma retrag gratios de la masa, Maria ma urmeaza mergand amandoua la ea in camera si incepem iar sa vorbim despre: haine, baietii, moda etc. Si continuam asa pana pe la 2-3 noaptea, ne imbracam in pijamale ... bine inteles eu cu ale ei, ca altfel nu se putea si ne bagam la culcarica. Ciudat ste ca am avut un somn destul de calm si de frumos. Eu mergand printr-o campie verde si frumoasa, impreuna cu Maria .... e era ciudat la acel vis era ca cineva ne astepta in indepartare ... un picnic, mai multe forme erau asezate la masa infruptadnu-se dintr-un cos plin merinde. Nu pot sa vad nimic deoarece ceata s-a lasat, grozav inca un cosmar?? Ma trezesc rapid di obserc ca este deabea 7, ma pun la loc neavand de data asta nici un fel de vis.

Sasuke:

Il chem pe Naruto la mine in camera si ii cer cateva explicatii, adica informatii in legatura cu Sakura. Blondul intra in camera destul de zambaret, dandu-mi si mie un aer mai calm, il intreb scur si direct dac a aflat ceva, da din umeri si incepe a graii tot ce stie despre Sakura, mi se pare totusi ceva destul de ciudat la ea cum am mai spun .. ceva familiar:

-Stapane, am aflat doar cum o cheama nimic mai mult, se pare ca Maria nu a vrut sa vorbeasca prea mult ... numele ei este Sakura Rossalinda Haruno, atat va rog frumos sa ma ierta-ti dar atat stiu!

Blondul asta imi ascunde ceva dar il las, deoarece nu am chef de cearta la ora asta. Si totusi, numele ei este Rossalinda, exact ca iubirea vietii mele, nu cred ca asta este numele ei real ceea ce inseamna ca este sora cu Maria, chestia asta nu imi lasa un gust placut dar zic sa ma multumesc cu atat, am sa caut eu tot adevarul despre aceasta fata si am impresia ca nu imi va placea de loc.

Sper sa va placa si sper ca sunt cat de cat ceva imbunatatiri m-as bucura daca as avansa cat de putin!
Si am sa pun si cateva poze:

Sakura Rossalinda Dragomir White
http://images4.fanpop.com/image/photos/20400000/Sakura-is-Cool-haruno-sakura-20478328-450-342.png
DOAR CA ARE PARUL LUNG

Sakura Maria Haruno:
http://static.desktopnexus.com/thumbnails/427537-bigthumbnail.jpg

Naruto Uzumaky:
http://web.hi10anime.com/wp-content/uploads/2012/10/naruto.png
DOAR NARUTO

Hinata Hyuga:
http://images4.fanpop.com/image/photos/18500000/Hinata-Hyuuga-benandgwen2009-18558021-900-1800.jpg

Sasuke Uchiha:
http://fc.img.v4.skyrock.net/7388/53627388/pics/2474057157_1.jpg
[left]

Choco :) : nu mai puneti linkuri direct de pe Google, deoarece deformati pagina. ^^ Ti-am schimbat eu adresele ca sa apara normal in pagina.
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 18 Dec 2012, 19:11

Devine interesant hmm..realy?
Hmm,oare care era marele secret pe care tot incearca Naruto sa il ascunda de Sasuke?Oare Sakura va afla ca Naruto si Hinata sunt colegi ei?Oare cum va reactiona Sasuke cand va afla cine e Sakura?Oare eu voi mai pune multe intrebari?Oare ti le vei aminti ca sa imi poti raspunde?Oare....
Bine,gata cred ca te-am zapacit deja,dar imi e mila de Maria,poate ea il iubeste pe brunet,nu cred ca ii va pica prea bine cand va auzi ca o iubeste pe Sakura sad
Ok,nu stiu ce am,cand comedie,cand tristete,incep sa cred ca sucul ala de lamaie avea ceva in el :>.<:
Ma rog,im final vreau sa iti spun ca imi place mult acest capitol
Te rog sa ma anunti si pe mine cand pui next
Kado terminat rainbow :\

PS:SUNT PRIMA nr1
Oh da,prima prima nr1
Dansul fericiri,Oppa-Ga...
Ce va uitati asa,nu ati mai vazut nebune? they see me trollin\

Ok lasa-mi aberatiile de o parte,astept next good job
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mar 18 Dec 2012, 20:15

Ce secret este ? Ms. ca m-ai anunțat frumos capitol ! Va exista sasusaku ?
Sus In jos
xCalliopeXx
Genin
Genin
xCalliopeXx

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Calarind bateria Duracel
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 201
Reputatie Reputatie : 17

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mier 19 Dec 2012, 15:17

Hei! Sorry!! Nu am mai trecut de ceva vreme pe aici si .... lasand asta deoparte, mie mi se pare ca ai inceput sa ai cateva imbunatatiri, bafta in continuare! Imi plc capitollele mai ales Nr IV ... interesant!! Hai cu Next!

Kiss % Hug
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19Mier 19 Dec 2012, 18:33

Mersi ca m-ai anuntat!
Incepe sa devina tot mai interesant,bafta incontinuare,spor la scris si la citit
Sper sa ma anunti si data viitoare
Sus In jos
Continut sponsorizat




Surori gemene Empty
MesajSubiect: Re: Surori gemene   Surori gemene I_icon19

Sus In jos
 

Surori gemene

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-