Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Lun 17 Dec 2012, 20:32

Capitolul 1

Sasuke Pont of viev

Ma uit in oglinda din cabina mea si vad doi ochi negrii ca smoala ce exprima tristete si mister.Asa sunt de cand a plecat de langa mine,fata pe care o iubeam a plecat si nu am sa o mai vad niciodata.Ea era sursa mea de viata.Intodeauna ochii ei exprimau dragoste si fericire iar asta ma facea si pe mine fericit.Fata asta m-a inebunetit din prima clipa in care am vazut-o.Parfumul ei dulce care imi inunda narile de fiecare data cand o imbratisam.Buzele ei dulci si catifelate care erau intodeauna arcuite intr-un zambet cald acum nu le mai pot gusta.Chiar daca am prieteni,familie,bani,inima mea e goala fara ea.O bucata din mine s-a dus cu ea si n-am sa o mai pot recupera niciodata.

Si totusi
Cred ca si-a gasit o noua iubire si pe mine m-a uitat.Off...mie asa dor de ea dar trebuie sa o uit si sa-mi vad de viata si de cariera si de cei care conteaza.Am multi prieteni cu care ma inteleg foarte bine si imi sunt prieteni adevarati,nu ma iubesc doar pentru ca am bani.Familia mea este iubitoare si pot spune cu drag ca acel loc il pot numi acasa.Poate vreti sa stiti ce cariera am eu?Pai ati auzit de rockstar sau popstar ei bine eu sunt cantaret emostar.Am fost numit asa prin felul meu de a ma imbraca pe scena.Sunt singurul din cate stiu eu care are stilul asta dar se zice ca mai este o fata la fel ca mine.Acum gata cu viata mea personala caci trebuie sa plec pe scena.Ma ridic de pe scaun indreptandu-ma spre intrarea in scena.Dincolo de acea usa eram asteptat de mii de fani care voiau sa ma auda cantand noul meu cantec "Revenge".Inspir aerul curat intrandu-mi in plamani ca sa ma calmez iar apoi expir.Fac asta de cateva ori iar apoi imi fac aparitia in sala plina de fani adica mai mult fane.Toate imi strigau numele si intindeau mainile ca sa le ating.Ce enervante pot fi.Multumesc domnului ca nu fac asa pe strada si ma trateaza ca pe un baiat obisnuit.Muzica incepe sa se auda in boxe iar eu incep sa cant si sa fac pasii de dans specifici cantecului.Pe la sfarsitul cantecului incep sa plang amintindu-mi de fata care mi-a furat inima.Intodeauna plang pe scena iar fanii deja s-au obisnuit cu reactile mele.De ce trebuia sa se termine asa?De ce?.Termin cantecul iar fanii incep sa urle si sa strige.Am mai cantat doua piese dedicate fetei unice si am terminat concertul.Asta a fost ultimul concert din acest an deoarece am de terminat un liceu.Maine incep liceul si ma voi distra pe cinste alaturi de pritenii mei prin cluburi si discoteci.La gandul asta incep sa zambesc smecher iar la un moment dat am izbucnit intr-un ras isteric.Sunt trezit la realitate de catre dragul meu frate nebun Itachi.Se uita la mine ciudat si ma intreaba daca am patit ceva cu un zambet tamp pe fata.Ehhh,asa este Itachi.Este un timp orgolios.amuzant cand vrea si grijuliu.Ma mir ca nu s-a indragostit vreo fata de el?Este chiar chipes.Are parul negru ca pana corbului si ochii negrii stersi.Este mai inalt ca mine si are doua cicatrici din nastere.Ii spun ca nu sunt de la bine in sus iar acest zambeste.Ma duc sa ma schimb in haine normale iar dupa 20 de minute sunt in fata masinii impreuna cu Itachi.Intram inautru iar Itachi pune piesa mea preferata "Dynamite by Taio Cruz" sin incepe sa cante.Era o liniste de mormant intre noi pana eu am spart gheata:
-Itachi,tu ai fost vreodata indragostit?spun eu lasandu-l cu gura cascata.Nu prea ma intereseaza pe mine fetele desii toate sunt dupa mine.Le vorbesc indiferent si ma port urat cu ele.
-Tot de gandesti la fata aia?eu dau afirmativ din cap si acesta continua
Trebuie doar sa-ti asculti inima si sa speri si sunt sigur ca intr-o zi o vei reintilni,spune acesta incurajandu-ma putin.

Prins in ganduri nu am observat ca am ajuns acasa.Itachi parcheaza masina iar eu sar ca ars din masina si am tulito spre usa de la intrare.Intru iar un miros de mancare deliciosa imi invada narile.Merg in bucatarie ademenit de mirosul frumos si dau de mama care intodeuana gatea ceva delicios iar tata statea la masa si vorbea la telefon despre afacerile lui.Mama vine si ma imbratiseaza calduros urandu-mi bun venit acasa iar tata lasa telefonul si vine si el sa ma imbratiseze parinteste.Ce dor mi-a fost de ei!!.In scurt timp apare si Itachi si ne asezam la masa.Mama imi pune in fata o farfurie cu spaghete si un pahar cu suc de portocale.Ii spun ca mi-a fost dor de ea si de mancarea ei iar aceasta zambeste gingas.Asa este mama,o femeie buna la suflet,iubitoare si deasemenea foarte frumoasa.Ea are parul negru ca cea mai intunecata noapte,ochii de un negru abisal si piela alba ca zapada.Cred ca stiu de ce tata s-a indragostit de ea!spun eu si incep sa chicotesc.Toti se uita la mine cu o fata gen "Ce ai ma? "iar tata ma intreaba de ce rad cu o fata tampa.Tata este asa diferit de mama,el este la fel ca Itachi.Pana si infatisearea o au la fel.

Dupa ce termin de mancat ii salut pe ceilalti de noapte buna si plec sus in camera mea.Urc scarile cu mare grija ca sa nu-mi rup gatul si ajung cu bine in fata usii camerei mele.Apas pe clanta si intru.Mirosul parfumului meu domineaza camera.Privesc atent prin camera iar pe dulapiorul de langa pat se afla o poza cu mine si cu ea.Ma duc spre dulap si o iau in mana.O privesc atent iar o lacrima mi se prelinge pe obrazul meu cafeniu.Ce fericiti eram atunci!.Poza asta am facuta prima data cand ne-am sarutat in parc.Oamenii au facut poze si le-am primit a doua zi.Ala a fost un moment pe care nu-l voi uita niciodata.
FlashBack
-Te iubesc din tot sufletul meu,spun eu catre ingerul meu scump
-Atunci dovedeste-o.Striga in gura mare "te iubesc,spune ea zambind
-Te iubesc,spun in soapta iar aceasta ma intreaba de ce nu am strigat ca sa auda lumea iar eu ii spun ceva foarte romantic.
-Pentru ca tu esti lumea mea!!spun dupa care o sarut pasional
End FlashBack
Acum am inceput sa plang de-a binelea.Deobicei nu sunt foarte sensibil dar dupa ea imi plange si sufletul si inima.Fara ea nu pot fi fericit complet.Aud niste pasi venind inspre camera mea iar eu incerc sa ma calmez si
sa-mi sterg lacrimile cea ce am si reusit.Aud o bataie slaba in usa iar eu spun un "Intra" aproape soptit.De dupa usa isi face aparitia mama care imi spune sa ma culc fiindca maine este prima zi de liceu.Eu ii spun ca ma
voi culca imediat iar acesta zambeste si pleaca lasandu-ma singur.Dupa ce pleaca intru in baie si-mi dau hainele jos lasand la iveala un corp bine lucrat datorita orelor grele de sala.Ma bag sub dus iar picaturile caldute imi relaxeaza corpul si muschii.Stau asa 10 minute si ies.Deschid usa de la camera mea si ma indrept spre dulapul meu gigantic.Imi iau o pereche de pantaloni de trening si ma trantesc in pat.Imediat ce corpul meu a facut contact cu pielea mea am si adormit cu gandul la cat de mult o urasc pe rozalie pentru ca mi-a distrus viata.Dar si asa de astazi voi devenii ca inainte...un badboy fara sentimente.

Stiu ca este scurt dar voi dezvolta pe parcurs.Sper sa va placa.






Ultima editare efectuata de catre sakura_saku in Mier 26 Dec 2012, 00:35, editata de 3 ori
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Lun 17 Dec 2012, 20:55


Pentru mai multe idei şi sfaturi de a vă îmbunătăţi scrisul, intraţi pe link-ul acesta şi citiţi cu atenţie. Mult succes la scris şi poftă la citit ! dap !
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Lun 17 Dec 2012, 22:04

Buna, Saku!

Ma bucur ca ai inceput un nou fic. Chiar ma bucur. Ideea e interesanta. Ma bucur ca Sasuke sufera asa de mult. E placut sa vezi ca un baiat mai tine cu adevarat la o fata. Sper sa nu se schimbe prea tare.

Sa ma anunti cand pui capitolul. PA!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Mar 18 Dec 2012, 08:38

Buna ! Ai un fic foRte frumos ! Sasuke era îndrăgostit de Sakura ? Anunta-ma te rog cam spui nextul !
Sus In jos
Anonima
Academy Student
Academy Student
Anonima

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : https://www.facebook.com/shadw.black.3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna fericita

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Mar 18 Dec 2012, 10:35

Hey Saku, am trecut si eu pe aici si vreau sa iti zic ca inceputul pare destul de promitator, descrierea e buna si imi place ca nu exista dialoguri seci. Iti urez bafta si te rog sa ma anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol.



P.S. Suspanul o sa ma omoare, asa ca sa pui continuarea curand .

X0X0, Anonima
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Mar 18 Dec 2012, 19:56

Hey,uite ca ma lasat si pe mine mosu cu sania pe aici happy2
In primul rand vreau sa iti spun ca imi place ideea,cum a mai spus si Smile for you,este frumos cand vezi un baiat plangand pentru o fata in love
Pacat ca in realitate nu se intampla prea des waiting
Eh,da chiar,de ce s-au despartit?Curiozitatea
Inspiratia:Curiozitatea a ucis pisi..
Eu:Ma eu nu te inchisesem pe tine? waiting
I:Ajutor!!!
Nu ma baga in seama,aberatiile mele,ce sa le faci? dap !
Ok,pai in final vreau sa iti spun ca imi place mult ideea si primul capitol,si mie nu mi se pare scurt ;;) e perfect,parerea mea
So,cred ca deja v-am plictisit,asa ca tot ce mai am de spus este ca astept next si sper ca o sa ma anunti si pe mine cand il pui puppy eyes
Kado terminat rainbow :\

PS:Sper ca nu te-a deranjat comentariul meu nu puppy eyes
Asa sunt eu mai nebuna happy
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Mar 18 Dec 2012, 22:10

[righeiii!!!
Nu pot sa cred ca s-a terminat.! Nuuu!!! Ador ficul asta!!!:x e asa... tare:x Si ideea, nu am mai vazut niciodata asa ceva! Iti ador ficul de la primul capitol!:x
Banuiesc eu ce o sa se intample, dar nu o sa spun!:))
:> Sper din TOT SUFLETUL sa aduci next-ul cat mai repede!:x Si sper ca ma vei anunta!:*


Kisses and hugs^_^ Hanazawa Rin:)
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Vin 21 Dec 2012, 13:33

Capitolul 2

O noua zi de scoala , noi prieteni...

Intr-un orasel minmic dar foarte iportant din America ,Konoha, razele soarelui isi faceau aparitia vestid o noua zi.Acestea patrud intr-o camera destul de mare , si ii mangaie fata alba ca spuma laptelui unei fete cu parul roz ca florile de cires abea inflorite.
Dintr-o data un zgomot strident se auzi in toata camera.Era ceasul desteptator care anunta ora 7:00.Ochii ca si cel mai pretios smarald a-i acesteia se deschisera ince incet.Aceasta fata era Sakura Haruno o noua fata in Konoha care in aceasta zi incepea prima zi de liceula noua scoala.
Nevrand sa intarzie ::se ridica din pat si mese sa-si faca siesta de dimineata.
Deschise dulapul cu haine si isi cauta ceva mai special pentru ca doar era prima zi de scoala.Isi lua o fusta de blugi scurta , un maieu mov si niste sandale cu bretele in forma de "x" pana la genunchi tot mov.Isi puse o bentita mov pe parul ei moale separand bretonul lng de restul parului ei.
Cobori pentru a lua masa , iar acolo o zari pe sora ei mai mare Kikio , o fata draguta cu parul roz inchis si cu ochii verde-albastrui.Aceasta era in ultimul an de liceu la aceeas scoala cu sora ei.
Dupa ce luara micul de jun cele doua fete plecara spre liceu.Sakura era foarte emotionata si isi facea o multime de ganduri.Oparte mare din drum nici una din cele dua surori nu spuse nimic.Kikio sa o bage in vorba pe sora ei care dupa cum se vedea nu era in apele ei.
-Hei Sakura , ce-i cu tine?Nu ai spus nimic de cand am plecat de acasa.
-Pai stii...mie mi-e putin frica adica...nu stiu daca o sa-mi fac prieteni si...
-Nu-ti face griji!O sa fie bine.Te asigur!isi icuraja srioara mai mica Kikio facandu-i cu ochiul.
Fara sa observa cele doua surori ajunsera in curtea scolii.
-Ei bine eu te las surioara.Plec la prietenele mele.Pa!
-Mda pa!spuse Sakura usor suparata ca ramasese singura.
Aruncandu-si privirea prin curte cazuse intr-o lume a gandurilor.Insa o mana care ii atinse umarul reusi sa o trezeasca din acea lume si sa o si sperie.Sakura tresari.Era o fata cu parul saten prin in doua coculete si avea ocii caprui.
-Hei buna!Eu sunt TenTen.Tu trebuie sa fii colega cea noua corect?Si scuze ca te-am speriat.
-A...da eu sunt Sakura.
-Ei bine Sakura nu ai vrea sa-ti fac cunostiinta cu noii tai colegi?M-am uitat pe asier si esti cu mine in clasa!
-Super!Deci...hai sa-i cunosc si eu.
TenTen o duse langa doua fete care dscutau langa un copac.Una era blonda cu parul prins in paru cozi si avea ochii albastri , iar ce-a de-a doua avea parul un albastru intens cu o nuanta de negru iar ochii ii avea un gri sters.
-Ei bine Sakura ele sunt Temari si Hinata si Ino.Fetelor , ea este colega noastra cea noua Sakura.
Dupa ce se imprieteni si cu celelalte trei fete , TenTen ii mai prezenta si pe ceilalti colegi.Celor doua fete li es alaturara si Ino,Temari si Hinata.Sakura isi cunoscuse toti colegii cei noi.Ei bine aproape toti.Aruncandu-si privirea prin curte scolii acesta zarii o fata u parul rosu ca focul prins intr-o coada care alega spre un baiat brunet cu ochii de onix.Hmmm....mi se pare cunoscut.Isi zice fata in gandul ei..Intr-o fractiune de secunda fata cea roscata era de gatul baiatului.Se vedea cu ochiul liber ca acestuia nu-i placea si ca roscata nu se lasa.
-Hei TenTen cine sunt aceeia doi pentru ca nu mi i-aiprezentat.Nu sunt in clasa cu oi sau ce?
-As vrea eu sa nu fie.se auzi vocea putin iritata a lui Temari.
-Ei bine baiatul ala e Sasuke Uchiha.Cel mai perfect baiat din clasa.Nu greseste nici o data si are dreptate mereu.Toate fetele il plac dar nu stiu de ce.Cat veni vorba de fata aia...ea e Ino Yamanaka.Se crede cea mai frumoasa dintre toate si crede ca Sasuke o plece.De aceea se da asa la el.
-Karin Katuna?Mi se pare cu...
Dar Sakura nu apuca sa termine propozitia pentru ca Karin veni in fata ei.
-Mai mai...ce avem noi aici.Domnisoara frunte lata cu accentul ei ciudat.Nu credeam ca te voi mai vedea dupa faza din clasa a patra!
-Haide Karin pleca!Nu avem chef de tine acum clar?spuse iritata TenTen.
-Si ce daca?Abea astept s-o aranjez pe frunte lata asta!
-Karin pleaca pana nu te aranjam noi pe tine!spuse Temari nervoasa.
-Ei bine acum plec dara ai grija frunte lata!
-Ciocu' mic si joc de glezne!Haide ca nu te vad.spuse Temari din nou nervoasa.
-Hei Sakura , care faza?inreba Hinata putin timida.
-In clasa a patra...ea era in clasa cu mine la vechea mea scoala si in acel an am organizat un conucrs de miss al clasei pentru ca eram in ulti mul an.Penru ca nici macar pe locul trei nu a fost votata s-a enervat si mi-a spus ca i-am furat locul pe nedrept.De atunci s-a transferat si nici n-am mai auzit de ea pana acum.
-Nu o baga in seama.Nu stie ce zice.o calma Temari pe Sakura.
Sunetul strident al clopotelului care anunta inceputul orelor se auzea.Toti elevii intrara in clase.Norocul tuturor era ca stateau singuri in banca.Bine spe ne-norocul unor baieti care voiau sa stea cu Sakura in banca.
Profesorul isi facu aparitia si o invita pe Sakura sa se prezinte.
-Buna , eu ma numesc Sakura si sunt foarte bucuroasa sa ma aflu in aceasta clasa.Sper sa-mi fac cat mai multi prieteni.Asta e tot.
-Bine domnisoara Sakura sa vedem ce note ai avut in anii anteriori.Mdaa foarte bune.Ei bine poti sa te duci in banca ta.


Ultima editare efectuata de catre sakura_saku in Vin 21 Dec 2012, 14:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Vin 21 Dec 2012, 14:18

Buna!

Mersi de anunt! Ma bucur ca ai pus capitolul, asa am si eu ce sa mai citesc. Cumva Sasuke nu sufera dupa Sakura si nu stiu eu? Sau ai schimbat tu viziunea acestui fic? Cred ca normal ar sari unul pe altul, sau ceva de genu. rusinos
Oricum, saa stii ca e bine si asa, doar lamureste-ma si pe mine putin, sa nu raman confuza. happy2
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Vin 21 Dec 2012, 16:20

Yo,si eu pe aici happy
Pai mersi mult de anunt si sper sa o faci in continuare happy2
So,in legatura cu acest capitol,mi s-a parut destul de interesant,a n****a Karin,eh sper sa o aranjeze Temari pentru mine puppy eyes
Ce?Nu....Macar am incercat jos palaria in fata
Pai eu atat am avut de spus si astept next
Kadorin terminat rainbow :\

PS:Mie una imi suna mai bine vechiul titlu,dar faci cum vrei happy2
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Vin 21 Dec 2012, 20:28

Hola chica...
Am trecut si eu peaici..daca tot nu a venit azi "Sfarsitul lumii"..am zis sa mai citesc cate ceva..
Imi place ideea,desi este cam des intalnita in majoritatea ficurilor,Sakura se muta la o scoala noua si....In fine,ai cateva greseli de tastare si vezi ca ai facut si un pleonasm"Nu greseste nici o data si are dreptate mereu"...pai daca nu greseste niciodata,normal ca are dreptate mereu,nu?^ ^...asaa,in rest este okey,titlul imi place nimic nou sub soare...dar ma astept de la tine sa conturezi ideile si sa dezvolti,pentru ca ai talent!
Adios,querida! jos palaria in fata
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Vin 21 Dec 2012, 21:51

Am ajuns si eu aici...ficul ii fain,abea astept sa vad ce se va intampla happy2 .M-a captivat titlul foarte mult,dar dupa ce-am citit,cred ca si ficu-n sine i tare.Sper sa ai o idee originala.
Te kiss si te a hug .
Ps.Daca ma anunti si pe mine,te rog cand pui nextu ;;)
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 19:45

Ca sa nu va las nelamuriti in legatura cu Sasuke si Sakura vreau sa spun ca Sakura nu-l mai cunoaste iar de Sasuke o sa aflati mai incolo.

Sakura afla mai multe despre "Domnul perfectiune"...
Profesorul era defapt dirigintele lor pana la terminarea clasei a doisprezecea.Deoarece Sakura nu cunostea scoala dirigintele i spuse lui Kiba sa ii faca un tur al scolii.Toti ceilalti baieti erau nervosi pe Kiba deoarece Sakura era acum cea mai frumoasa fata din clasa.Toti inafara de Sasuke caruia nu-i pasa de nimeni decat de el.
Turul a durat aproape o ora iar Sakura fusese uimita.Scoala avea doua terenuri de football si doua de basket si inca ate locuri de practicat cateva sporturi.Nu degeaba era cea mai renumita scoala.
Dupa prezentarea colegilor pe care i-o facusera TenTen Temari,Ino si Hianta Sakura era putin nedumerita in privinta brunetului cu ochii de onix pe care il vazuse inainte de inceperea orelor.
-Hei Kiba ma scuzi dar a vrea sa te intreb ceva...
Kiba era un baiat dragut cu parul castaniu si cu ochii caprui.Era amuzant si din cate vazuse era prieten cu toti baietii inafara de Sasuke cu care avea o relatie mai slaba.
-Da Sakura , ce s-a intaplat?
-Pai as vrea sa-mi spui si mie mai multe despre Sasuke.
-Oo nu.Nu-mi spune ca si tu te-ai indragostit de el.
-Nu nu e asta dar as vrea sa stiu mai multe adica de la TenTen Temari si Hinata n-am prea inteles nimic despre el.
-Bine o sa-ti spun.Este cu noi din clasa a treia si de cand a venit tuturor ni s-a parut ceva ciudat la el.Bine in afara de fetele care sunt indragostite de el.Nu prea vorbea cu nimeni si avea numai note de 10.Mereu a avut premiul intai.Nu intarzie nici macar o data.Vorbesc cu el nu pot spune ca mi-e dusman dar intoteauna a avut un comportament misterios daca pot spune.
-Pai si cu cine este prieten daca pot spune asa?Doar nu poate sa nu aiba nici un prieten nu?
-Pai singurii cu care vorbeste ca si cu niste prieteni adevarati sunt Neji si Gaara care sunt aproape ca el.
-Mda..cine se aseamana se aduna...
-Acum spune-mi sincer Sakura , iti place sau nu de el?Singurele din clasa care nu-l plac sunt TenTen Temari si Hinata.
-Dupa cum zici tu ca se ca se comporta ar fi prea...perfect.Adica nu stiu sa...Ma rog.Hai sa schimbam subiectul bine?
-Cum spui tu...
-Am auzit ca aveti o echipa de basket a scolii nu-i asa?
-Da ai dreptate.Si eu si alti baeti din clasa facem parte din ea.
-Si cine e capitanul ehipei?
-Sasuke.
-Off...pe unde nu apare tipul asta?
-Nu ti-am spus?El este peste tot.Oare cum o fi fratele lui?spuse Kiba ca si pentru el.
-Are un frate?
-Da.Este clasa a doisrezecea la noi la scoala.
-Care a doisprezecea?
-Pai i se pare ca A.De ce?
-Inseamna ca este in aceeas clasa cu sora mea.
-Cred ca ar trebui sa ne intoarcem.A trecut deja o ora.
Cei doi mersera spre sala de clasa.Cand intrara toti baietii mai putin Sasuke se uita cu putin dispret la Kiba deoarece statuse o ora cu Sakura.Fiecare se intreba cu stupoare ce s-a intamplat in acea ora.
Intr-un colt Sasuke , Neji si cu Gaara discutau:
-Ei bine ce crezi despre fata cea noua?il intreba Neji pe Sasuke.
-Nu prea cred eu ca e diferita cu ceva decat celelalte.raspunse Sasuke cu indiferenta.
-Daca cu asta insinuezi ca este la fel ca Karin si ca iti va cadea la picioare te inseli.i-o intoarse Neji.
-Cumva marele Hyuga s-a indragostit si el?intreba Gaara provocator.
-Off...gata.ii opri Sasuke din cearta.
Oare sa fie Sakura cum a spus Sasuke?Sau Neji sa aiba draptate in privinta ei.Ei bine vom vedea...
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 20:08

Buna. Am ajuns si eu pe-aici.
Imi place ficul tau, este chiar dragut. Desi ai cam mult dialog si nu descri, este interesant.
Hmm ... ma intreb daca Sasuke o mai recunoaste pe Sakura. Macar unul din ei sa-si aminteasca de celalalt.
Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare. Sper sa pui repede rextul.
Anunta-ma te rog cand pui nextul.
Pupici si multa inspiratie. kiss
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 21:03

Capitolul 3
Dupa ce Kiba si Sakura s-au intors dirigintele le dadu drumul acasa elevilor nu inainte de a le da orarul.
Sakura pleca spre casa impreuna cu noile ei colege si cu cativa dintre ceilelti colegi a-i ei.Spre dezamagirea ei si Sasuke mergea in aceasi directie asa ca a trebuit sa o asculte pe Ino o puna parte din drum.Timpul trecea asa de greu cat vorbea Karin dandu-se la Sasuke.In sfarsi si Karin ajunse la casa ei si nu numai Sakura ci si ceilalti erau fericiti ca au scapat de ea.Incet incet fiecare se despartea de grup astfel ramanand pe drum doar Sakura Sasuke Naruto si Kiba.
Urmatoarea casa era cea a Sakurei.Cand vru sa intre in ea(in casa) simti o mana calda care o prinse pe a ei.Faptasul era Sasuke care se uita foarte ciudat la ea.

Sakura Pont of viev
Cand sa intru in casa simt o mana calda care o cuprinde pe a mea iar cand ma intorc dau de doi ochi abisali.Vaii ce frumosi sunt dar parca i-am mai vazut undeva dar nu stiu unde.Ma uit atent in ochii lui si vad un pic de confuzie si uimire.Nu era asa inainte oare ce s-o fi intamplat cu el?.Linistea si-a facut loc intre noi astfel incat doar vantul domol sa ne sopteasca la ureche secrete care numai el le stie.Nu aveam nevoie de cuvinte,ele nu isi mai aveau rostul pentru ca privirile spun mai multe decat orice cuvant din intreaga lume.Simt ca acest Sasuke are o aura ciudata si simt ca parca l-as cunoste de multi ani.Nu,nu se poate asa ceva doar de abia am venit la aceasta scoala.Dintr-o data sunt intrerupta de vocea calda si blanda a brunetului care imi zice confuz;
-Sakura,tu semeni cu cineva care am intalnit-o de mult dar nu stiu cine?,spune el facundu-ma sa rad
-Cine stie?.Poate m-ai confudat cu cineva sau poate nu?,spun zambareata si plec in casa.Strig pe cineva dar se pare ca iar sunt singura.Ma resemnez si merg fuga in camera mea.Ajung si ma uit la ceas.Daaa..un nou record.Hai sa batem palma!.La gandul asta vocea mea interioara incepe sa rada in hohote iar eu incep o cearta cu ea de nici Elisabeta 2 nu ne mai poate opri.Imi las geanta pe scaunul de la birou si incep sa caut prin dulap ceva mai lejer de purtat.Intr-un sfarsit scot de acolo un tricou si niste pantaloni de trening.Termin si merg pe balconul din camera mea.Cum ajung acolo mirosul florilor de ciresi imi imvadeaza narile.Inspir si expir cu ochii inchisi.Imi imaginam ca sunt o printesa ce isi asteapta printul demult pierdut.Ehee,as vrea eu dar nu se poate,este doar un vis si nimic mai mult.Deschid ochii iar un peisaj atat de multicolor si vesel mi s-a arata in fata incat am ramas in magia lui..Soarele bland arunca cu sulite de argint pe pamatul fin.Pomi incarcati in lumina si culoare isi aratau frumusetea.era fermacator.In gradini florile te intampinau cu parfumul lor imbatator.Ciresii cu coroana roz isi scuturau petalele iar acestea zburau in voie lasandu-se la mila vantului.O petala de cires trece prin fata mea iar eu o prind in mana.Era asa fragila si fina.Nimeni si nimic nu se putea compara cu gingasia si frumusetea acestei petale de un roz deschis exact ca parul meu.Acest moment imi aminteste de ceva sau mai bine zis cineva.Ma tot gandesc si gandesc si absolut nimic.Astazi nu stiu ce am.Decand l-am vazut pe brunet mintea mi-a luat-o in toate directile.Incerc sa-mi fac oridine in ganduri dar nu reusesc nicidecum.Nervoasa ma duc de la balcon si ma indrept in camera mea.Ajung si imi iau de pe birou un carnetel si ma trantesc in pat.Pe carnetel era scris un cantec pe care l-am scris acum vreo trei zile.Era un cantec de dragoste desi eu nu sunt indrogastita de nimeni dar nu stiu.Asa mi-a venit atunci.Cantecul se numea "Pana la capatul lumii".Timpul tracea iar eu tot cantam si scriam versuri.Mie imi place sa scriu cantece si chiar ma pricep.Imi place sa scriu cantece de dragoste desii nu stiu de ce dar ma rog.Prinsa in ganduri nu am observat ca deja este tarziu iar eu nu mi-am facut temele.Las carnetelul cu cantece pe pat si fug la birou unde incet,incet imi toate cartile si caietele.Stau un pic pana ma hotarasc la care materie sa-mi fac temele prima data si pana la urma incep sa mi le fac la romana.Fiecare tema in parte imi lua foarte putin deoarece sunt foarte isteata si inteleg repede.Termin si ma apuc de invatat.

Pe la ora 21;00 termin tot ce am de facut.Incep sa casc iar ploapele mele se fac grele ca niste caramizi.Stiu ca este devreme dar mie imi este umpic cam somn.Ma schimb in pijamale ma urc in pat si incep sama gandsc la ziua petrecuta."Wow ce tare a foat astazi.Mi-am facut o gramada de prieteni.Iar baiatul acela Kiba e destul de dragut dar...nu prea mi se pare genul meu.In fine ar trebui sa ma culc"




Ultima editare efectuata de catre sakura_saku in Sam 22 Dec 2012, 21:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 21:39

Si am revenit.
Da, chiar a fost rapid. Poate chiar prea rapid. Nu am cum sa spun ca nu ma bucur ca l-ai adus repede.
Doamne, n-ai idee ce mult mi-a placut fraza aceea cu linistea si vantul, atunci cand Sasuke a luat-o pe Sakura de mana. O adooor!
Desi n-am inteles doua chestii: de ce ai zis ca Sakura era dezamagita ca vine si Sasuke cu ea pe drum? Si, a doua nelamurire, de ce a ras atunci cand Sasuke i-a zis ca seamana cu cineva cunoscut. nu mi se pare amuzant. Ma rog, poate am eu vreo problema.
Adu cat poti de repede capitolul, care sper ca va fi mai lung, si anunta-ma.
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 22:49

Ti-am spus ca vin,numai ca mai tarziu,infine in legatura cu capitolul,putin grabita actiunea,dar na cred ca esti ca mine,am prea multe idei in cap si nu stiu cum sa le indes intr-un capitol dap ! .
Mi-a placut faza aia cu Sasuke,atunci cand a luato de mana si a spus ca-o cunoste de undeva,iar apoi Sakura a inceput sa rada ;;) rolling on the floor
Sa ma anunti si data viitoare cand pui nextu,ok?
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Sam 22 Dec 2012, 22:50

Buna!

Hai sa sarim peste partea in care am ratat un capitol si nu m-ai anuntat, da? Nu vreau sa ma supar la ora asta. So, capitolele au fost superbe. Ma intreb cum de e posibil sa uiti de o iubire asa mare cum ai descris-o tu. Ma rog, stii cum se zice. Ochii care nu se vad, se uita. Si sincer, am invatat-o pe pielea mea. In fine, sper pana la urma sa ma anunti data viitoare, iar legat de Sasu si Saku, abea astept sa vad cum o sa mearga lucrurile.
Sus In jos
SasukeLoveSakura
Genin
Genin
SasukeLoveSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -_-"
acebook acebook : AbyssalEye
Nr. mesaje Nr. mesaje : 148
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : -_-"
Stare de spirit Stare de spirit : Keep calm and listen

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Dum 23 Dec 2012, 00:29

Vaaaiiii..... ce tare este capitolul >:D< Il prea iubibilicesc.
Presimt ca Sakura o sa afle destule despre brunet ca sa-i poata cucerii inima...
Paii... vedem noi
Te-am pupat.
Adu nextul repede-repede-repejor!
Si, nu in ultimul rand ANUNTA-MA!! Mersii :*
Sus In jos
Kado Rina-chan
Genin
Genin
Kado Rina-chan

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva prin univers
Nr. mesaje Nr. mesaje : 132
Puncte : 159
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Ala-Bala-Porto-Cala

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Dum 23 Dec 2012, 04:20

Buna seara...Sau dupa ceas ar fi....Buna dimineata
So,deci mi-a placut acest capitol,mi se pare chiar destul de interesant yeah
Dar mi se pare ciudat,adica s-au iubit atata si nu se recunosc think
Ma rog,abia astept sa vad ce ne mai pregatesti
Kado terminat rainbow :\

PS:Nu uita sa ma anunti
Sus In jos
Anky.Ancuta.
Genin
Genin
Anky.Ancuta.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : in lumea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 350
Puncte : 415
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : sa stau cu prietenii,calculator,muzica,forum etc.
Stare de spirit Stare de spirit : :*_happy_:*

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Dum 23 Dec 2012, 16:56

Capitolul 6


Soarele pasea increzator luandui locul luni . O adiere placuta strabate satul Konoha , oameni lucrau de zor pentru asi castiga existenta . Nu se plangeau de situatia economica , ba chiar din contra , mereu erau cu zambetul pe buze si dadeau ce era mai bun din ei.
Intr-o camera ce predomina mirosul ciresilor abia infloriti ce intrau pe usa balconului care era intredeschisa,dormea o fata cu parul roz ca cele mai frumoase flori de ciresi,cu ochii verzi precum algele unei mari inspumate,cu pielea cafenie, era asa de frumoasa , era perfecta! O raza intra incet si se aseaza pe chipul tinerei . Aceasta simtind caldura isi pune perna pe cap . Incet dar sigur intra iar pe taramul viselor , cand deodata un sunet asurzitor strabate camera, si deranjeaza somnul tinerei .Aceasta i`si da jos perna din cap si se ridica incet , i-si indreapta privirea catre micutul obiect zgomotos si ridica mana indreptand-o spre el . Parea ca doreste sa-l opreasca , da de unde` cum pune mana pe el il arunca pe geam cat ai zice peste , tipic ei . Dorea sa afle cat este ceasul , si cum acesta a zburat pe geam i-si indreapta privirea in jos uitanduse pe asternutul albastru ce ii acoperea trupul vrand sa vada daca telefonul sau se afla acolo , pentru ca avea obiceiul de a dormi cu el in pat . Vazand ca nu este i-si pune mainile in cap , dar brusc i-si aduce aminte ca pe unul dintre pereti movali se mai afla un ceas . Isi indreapta privirea spre el si observa ca este ora 6:10 , ea incepea orele la 8:30 fiind eleva la cel mai bun liceu din Konoha. Se ridica incet din pat indreptand-use catre baie ..pentru a-si face siesta de dimineata . In momentul cand piciorul sau drept face contact cu gresia rece aceasta tresare. Se priveste putin in oglinda dupa care se dezbraca si isi incepe " ritualul" . Dupa 10 minute de rasfat aceasta paseste pe covorasul gri , luandu-si prosopul alb si stergandu-se , apoi pune pe ea capotul pufos si negru , iar apoi iese din incapere si se indreapta catre dressing`ul ei . Priveste nehotarata catre hainele sale.Era emotionata ca se v-intalni din nou cu Sasuke dar incerca pe cat posibil sa evite sa-l intalneasca dar ii era imposibil.Privirea lui rece ii era intiparita in minte iar zambetul lui strengar era ca un drog pentru ea.Rozalia pana la urma isi alese de imbracat un maiou gri, lung, o pereche de blugi negri, niste manusi gri, o esarfa rosie si o pereche de skateri negri cu roz. Isi lua ghiozdanul si coboara jos unde o intalnii pe sora sa.Sora ei era cu capul in nori asa ca Sakura a lasat-o in pace si a mers afara din casa unde s-a intalnit cu Hinata si Ino.Fata le-a sarit in brate si le-a saluta.Fetele au zambit inocent si au salutat-o prieteneste.Au mai stat ceva de vorba si au plecat spre scoala.In timpul asta Hinata si Ino vorbeau dar Sakura statea pierduta in ganduri.Se gandea la Sasuke si la senzatia pe care o are in preajama lui.Se tot intreba ce a fost cu reactia de ieri.Ce a vrut sa spuna prin persoana apropiata?,se tot intreba in gandul ei.Prinsa in ganduri nu a observat ca au ajuns in curtea scolii iar prietenii ei o tot strigau dar ea mergea drept de parca era posedata.Nefiind atenta rozalia a dat peste cineva iar dupa corp era un baiat.Fata pica peste baiat dar ii era frica sa deschida ochii deoarece nu vroia sa-i intalneasca pe ai lui.

Sakura Pont of viev

Offf...de ce trebuia sa fie el?.De ce?.Nu puteam sa dau peste Kiba sau alt baiat necunoscut?.Nu,normal ca nu,eu trebuie sa dau peste ciudatul asta de Uchiha.Imi este frica sa deschid ochii.Nu vreau sa-i intalnesc pe ai lui.Nu vreau sa-i vad din nou acel zambet dulce care imi este asa de drag.Am o senzatie ciudata cand sunt langa el.Ma simt protejata si iubita desii eu il cunosc de cateva zile.Parca nu mai sunt eu cand sunt langa el.Pot sa fiu eu cea adevarata langa el nu Sakura cea falsa pe care am construit-o doar pentru prieteni.Intr-un sfarsit deschid ochii si il vad zambimd uitandu-se la mine.Pana si ochii parca ii radeau.Cand vad in ce ipoztaza ne aflam ma inrosesc mai rau ca un rac si ma ridic de pe el fugind repede in clasa.Sasuke se uita confuz si umpic amuzat la mine dar nu ma interesa.Vreau doar sa fiu singura si sa nu mai aud de nimeni si de nimic.


Ajung in clasa si ma pun in banca.Imi iau carnetelul cu cantece,chitara si incep sa cant piesa mea preferata.In aceasta piesa ma regasesc eu.Imi place sa cant la chitara si mai ales vocal.Sentimentele mele sunt descrise in acest cantec.Niciodata nu imi arat sentimentele dar le comunic oamenilor prin cantece desi doar cei ce inteleg cu adevarat scopul cantecelor mele ajung la inima mea care nu este intreaga.Parca lipseste ceva din sufletul meu,inima mea plange dupa ceva dar nu stiu.Cand am terminat cantecul o lacrima mi s-a prelins pe obrazul fin.Simt o mana calda pe umarul meu si deschid ochi.Era sa plang de fericire cand am vazut toti colegii mei zambind si aplaudand.Ma uit in spate si il vad pe Sasuke care zambea foarte,foarte dulce.Nu stiu cum face asta.Cum poate fi asa de dulce si simpatic?.Se pare ca s-a sunat de ora iar colegii probabil s-au uitat la mine tot timpul.Intre noi doi s-a facut o liniste suparatoare dar cand i-am vazut ochii nu am mai contat nimic.Eram doar eu si el intr-o lume a noastra.Nimeni nu poate intelege sentimentele pentru el defapt nici chiar eu nu le pot intelege.Oare ce se intampla cu mine?.Ce mi-a facut acest brunet cu ochii de onix?.Cand nu este langa mine parca simt o intepatura in piept.Nu pot sta fara sa ii vad chipul si fara sa ii simt parfumul care ma innebuneste.Scutur capul ca sa uit de toate tampenile si scot mp3-iul , bag o melodie care ma linisteste si i-mi pun capul pe banca incercand sa ma calmez . Cand o sa vina si dirigu` asta? Ma intreb eu intr-una , in timp ce simt cum o mana calda se aseaza pe umarul meu facandu-ma sa tresar . I-mi ridic privirea si o vad pe Temari care i-mi spune ca a venit dirigu . Intorc capul spre tabla si...
-
-Copii, astazi vom face ora in parc. Acolo vom da un mic concert. Nu vom avea scena dar vom canta langa fantana cea mare. Sunt sigur ca se vor aduna destui oameni. Daca lor le va placea atunci toti veti merge intr-o vacanta la munte. Sunteti de acord?
-Da!!! Strigam toti cat ne tin plamanii.
-Bine, bine. Am inteles. Dar mai intai va trebui sa facem un desfasurator. Vom canta o 2 melodii.Una o vor canta Sasuke si Sakura iar a doua o vor canta Naruto si Hinata. Nici eu nu stiu ce dar sigur va fi ceva minunat.
-Eu sunt de acord,spun uitandu-ma la Sasuke care era indiferent
-Copii, va suparati?
-Nu domnule.
-Atunci asa ramane.Luati-va tot si haide-ti.
Dupa asta noi toti ne-am luat lucrurile si ne-am indreptat spre parc. Eu aveam o idee cum sa facem cat mai multi oameni sa vina sa ne asculte.
-Stiti cum vom face? Am nevoie de Hinata, Naruto, Sasuke, Neji, Temari si TenTen.
Deci. Voi veti pleca si veti spune tuturor oamenilor pe care ii intalniti ca aici se va tine un mic concert bine?
-Atunci sa-i dam drumul.
Simt o mana calda care o prinde pe a mea si ma intoarce.Mare imi fu mirarea cand il vad pe Sasuke care se uita fix in ochii mei.Dintr-o data il aud cum spune:
-Haide,bombonico,spune el si mergem in fata multimii de oameni si incepem sa cantam.
t's like
He dosen't hear a word i say
His mind is somewhere far away
And i don't know how to get there

It's like
It's like all he wants is to chill out
Makes me want to pull on my hair out
She's way too serious
Always in a rush
And interrupting

You,Me
Were face to face
But we don't see eye to eye

Like Fire and Rain!
Fire & Rain
You can drive me insane.
Drive me insane.
But I can't stay mad at you for anything.
Were Venus and Mars
Venus and Mars
Were like different stars.
Different stars.
Your the harmony to every song I sing, and I wouldn't change a thing

Ne uitam unul in ochii celuilalt ca doi indragostiti.Avea o voce superba.Ehh,normal daca este un star.Ma vrajea vocea lui.Ochii sai abisali ma faceau sa ma pierd parca uitand de tot si de toate.Oare eram indragostita de el?.Nu,nu se poate ar fi culmea si imposibil.Dar atunci de ce mi se imoaie picioarele cand il vad?.Sunt trezita din ganduri de catre Sasuke care ma trage de mana si ma invarte pana am ajuns in bratele lui.Se uita la mine si zambea strengar iar eu am inrosit in obraji.Sasuke canta ultimul refren si asa se termina melodia stad unul in bratele celuilat.Aud lumea cum aplauda si striga iar pe colegii mei strigandu-ne numele.Era superb.In sfarsit mi-am aratat sentimentele lumii.Ii spun lui Sasuke ca ar trebui sa mergem si ne indreptam amandoi spre colegi.Urmatoarea melodie a fost cantata de Naruto si Hinata care se potrivesc de minune.Ei chiar simt ce spun in versuri.Sunt asa draguti impreuna iar Hinata il place pe Naruto numai ca el nu vede.
Asa am continuat toata ziua pana seara iar dupa m-am dus acasa unde m-am pus in pat visand la ziua de maine.






Ultima editare efectuata de catre sakura_saku in Dum 23 Dec 2012, 19:59, editata de 1 ori
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Dum 23 Dec 2012, 17:53

Am ajuns.
Mersi ca m-ai anuntat kiss
Deci mi-a placut mult de tot capitolul. Si cand au cantat Sasuke si Sakura, a fost un moment atat de dulceee. Mi-a placut al nebuniee.
Adu repede nextul si nu uita sa ma anunti.
Multa inspiratie si pofta de scris kiss
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Dum 23 Dec 2012, 19:26

[i]Buna!

Hmm... Am mai vazut unele fragmente si in alt fic. Nu stiu in care, dar stiu ca nu sunt nebuna. Oricum imi placea un Sasuke mai rece, nu unul dulce, care-i zambeste. Oricum, nu mai conteaza. Sa vedem cum o sa se desfasoare tot. si mersi de anunt.
Sus In jos
angel of darkness
Genin
Genin
angel of darkness

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : arad
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 342
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : leptopul
Stare de spirit Stare de spirit : in general destul de buna

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Lun 24 Dec 2012, 03:02

Mersi de anunt ;;) ,da tare capitolul asta,incetu cu-n cetu incep sa se cunosca...hmm palpitant yeah
Hai cu nextu!
Te kiss si te a hug si te mai si hi!
Sus In jos
Lissk Ecaterina
Genin
Genin
Lissk Ecaterina

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ▲ Peste tot ▲
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 298
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Se poate si mai bine...

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19Lun 24 Dec 2012, 17:10

Gracias por aviso!
Este destul de bine,incet incet iti dai drumul....Totusi am observat ca nu iti prea place sa descrii ci sa ajungi direct la subiect,mda si eu omit deseori partea asta,deci nu am ce comenta can\'t see !!!
Aduci capitolele foarte repede,si mersi ca ma anunti..dar eu nu am sa-ti comentez la fiecare capitol,am sa astept catva timp ca sa ce se mai intampla,iar apoi am sa trag concluzia. :love
:
Sus In jos
Continut sponsorizat




o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) Empty
MesajSubiect: Re: o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)   o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura) I_icon19

Sus In jos
 

o viata de adolescent (story about Sasuke and Sakura)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-