Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A little Rose Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
A little Rose Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 A little Rose

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

A little Rose Empty
MesajSubiect: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 06:49

Olla! Stiu ca nu am mai scris de mult dar am avut o problema cu cakculatorul iar acum ca Mosul mi-a adus laptop de Craciun am mai mult timp sa scriu.
Am venit si eu cu ceva nou si deci sper sa va placa :) Craciun Fericit! Va pupa PiKaCIu

Capitolul 1
E noapte. Putinele stele ce se aflau pe cer licareau atat de slab incat nici nu se vedeau. Toata lumea doarme. Oamenii,animalele chiar si plantele.
Toti inafara de o tanara ce statea in genunchi, in camera slab luminata rugandu-se. Imbracata in pijamale, mai exact maiou movpal si colanti negri parea cufundata in rugaciune. Parul lung si castaniuera ravasit iar ochii mari liliachi incercanati. Pentru cine se ruga? Ei bine,pentru mine.
In camera intunecata se auzeau tipete. M-am uitat in toate partile sa vad de unde vine zgomotul infiorator cand mi-am dat seama cu groaza ca defapt eram eu. Dupa aceste tipete a urmat o bubuitura groaznica dupa care nu am mai stiut nimic.
M-am trezit intr-o sala plina de lumini si o persoana cunoscuta langa mine care ma tinea strans de mana spunandu-mi ''Rezista!''. In acel moment am zambit si am inchis ochii. Somnul etern ma cuprindea incet,incet.
FLASHBACK
'Riiiiiiiiiiiiiiiiing'
Cel mai enervant zgomot din lume. Scot mana de sub perna si pun mana pe ceasul ala enervant aruncandu-l pe fereastra. Cred ca l-am nimeritmpe vecinul meu care se plimba mereu prin fata blocului dimineata pentru ca am auzit o voce ragusita spunand ''Sakura, nu din nou!''
Chicotesc si ma ridic din pat amortita si cu o durere groaznica de cap. Dau jos plapuma de pe mine mormaind ''Off, am murdarit cearceaful nou-nout.'' Il iau in brate si il pun in masina de spalat. Raman si eu la baie pentru a-mi face un dus. Imi dau jos pijamalele cufundandu-ma in apa calda. Va pot spune cu mandrie ca sunt posesoarea unui corp minunat cu masurile 120 cm 60cm 98cm.
In scoala generala insa nu era chiar asa. Eram insultata din cauza borcanelor ce le purtam la ochi si fiarelor din gura dar nu imi pare rau ca le-am purtat. Acum am o dantura minunata si o vedere perfecta si asta e tot ce conteaza.
Ies usaor din cada si ma infasor intr-un prosop moale si pufos de culoare alba. Indreptandu-ma spre dulapul plin cu haine ce se afla in camera mea podeaua scartaia sub papuceii mei cu forma de iepuras. Fiind vara, ma imbrac cu un maieu rosu cu o inimioara neagra in dreptul decolteului si o pereche de blugi negrii. Ca accesorii o bratara argintie cu o inimioara si un colier din acelasi set.
Imi usuc parul si mi-l indrept cu placa. Ma machiez cu putin rimel, tus si ruj si sunt gata de distractie !
Cobor rapid scarile spre bucatarie de unde imi iau un mar si un iaurt cu fulgi de porumb si ies afara. Un val de caldura m-a izbit drept in fata. Cate grade sunt? Oare 40?!
Cu iaurtul intr-o mana si cu marul in cealalta ma asez pe o banca din parculetul de langa casa mea si incep sa ma infrupt din copiosul mic dejun.
-Oare ce sa fac azi...? ma intreb in timp ce muscam din mar.
O idee geniala s-a ivit in capul meu! Scot telefonul si o sun pe cea mai buna prietena a mea, Hinata care bineinteles, dormea.
N-am mai asteptat sa imi spuna ea ca ma suna mai tarziu sau ceva de genul si i-am spus direct:
-Hey, Hin, in parc acum ! i-am spus si am inchis
Dupa 15 minute apare si ea nervoasa si morocanoasa dar eu tot zambind.
-Sexy, hai sa mergem si noi in club diseara ! i-am spus zambind pervers
-Mai termina cu atitudinea asta de ''obraznica'' ! imi spune inghiontindu-ma
Cam are dreptate. Cam asa sunt de felul meu dar din pacate (sau din fericire) nu ma pot schimba !
Tocmai cand vroiam sa spun o alta propozitie a kinceput sa-mi sune telefonul. Era asistenta sefului.
-Sakura, Seful te vrea la el in birou. Poti ajunge aici in 5 minute?
In 5 minute??! Dar nu sunt Superman mai tanti !
-Um...voi fi acolo. ii spun si inchid telefonul
Ii spun Hinatei cine ma ea si se ofera sa ma insoteasca pana la birou ca doar amandoua lucram acolo. Zis si facut.
Ne urcam in masina mea sport neagra si goonim pe autostrada cu cea mai mare viteza si cu radioul dat la maxim. In timp ce Hinata se chinuia sa nu vomite eu tipam de fericire. Cum am mai spus, asa sunt eu :D
Ajungem in sfarsit la sediu. Si da, zic bine sediu pentru ca noi suntem ceva gen, spioni internationali dar cladirea noastra arata ca una de imobiliare ca sa nu ne recunoasca nimeni.
Intram si o salutam pe asistenta urcand in lift. Etajul 25 !
Ma intreb ce-o mai vreai Sefu'. Imi amintesc ca data trecuta mi-a spus sa iau o vacanta pentru toata munca depusa. Eram sigura ca a mintit.
Si chiar aveam nevoie de o vacanta! Era tot ce imi doream mai mult pe lumea asta.
-Am ajuns. imi spune Hin trezindu-ma din visare.
Pe holul lung si intunecat inaintam pana in camera din capatul holului.
Cu inima in dinti si cu picioarele tremurand pun mana pe clanta si o deschid. Cu un zambet copilaresc bag capul inauntru si spun:
-Ati vrut sa ma vedeti domnule?
Cea mai idioata intrebare ! Normal ca a vrut sa ma vada ca doar nu ma chema sa-mi dea bilete la circ.
-Sakura, am o misiune foarte importanta pentru tine, este vorba de o retea de mafioti traficanti si tu esti singura care poate sa ii prinda.
-Am s-o indeplinesc domnule ! ii spun si ies
-Inca ceva, ai grija...
Nu pot sa cred ! Omului de piatra chiar ii pasa de mine? Oare chiar am reusit sa il inmoi putin cu sexosenia si dragalasenia mea? Mai mult ca sigur!
Ii spun Hinatei despre ce e vorba si merg acasa sa ma pregatesc pentru noua mea sarcina.
AND FLASHBACK
Si asa s-a intamplat. Nenorocitii aia m-au tinut inchisa trei zile hranindu-ma cu un terci plin cu zeama de lamaie.Cu ultimele puteri am reusit sa-i contactez pe cei de la sediu ia cand mafiotii i-au auzit venind m-au impuscat si au fugit. Cei de la sediu m-au gasit si m-au adus aici. Asta e tot ce stiu.
Apoi seful ma tinea de mana iar eu am intrat intr-un somn lung si poate chiar cel etern.
Hinata P.O.V
E deja dimineata?
Toata noaptea am stat si m-am rugat. Nu inteleg de ce, de ce ea? Nu a facut nimic gresit si nu merita o soarta ca asta. Ce i-o fi venit si Sefului sa o trimita in astfel de misiune si proasta de ce a acceptat-o? Daca ea moare, mor si eu o data cu ea. Imi moare inima.
In timp ce incercam sa ma ridic telefonul suna. Seful in perrosana?
-Hinata vino la spital, Sakura e aici...! mi-a spus cu o voce trista
Eu insa nu am bagat in seama tonul vocii lui si am fugit repede spre spital. In papuci de casa cu pijamale si un halat de baie pe mine am inceput sa fug ca o nebuna prin balti si prin noroaie. Am ajuns in sfarsit in fata spitalului si am intrat val vartej inauntru.
Acolo m-a intampinat Seful.
-Unde, unde e? il intreb cu vocea sugrumata de emotie
-La etajul 3...Hinata stai!
Nu am mai ascultat mai departe ci am fugit acolo. Am ajuns in camera ei gata sa o imbratisez dar...
-Nu ! am inceput sa tip cazand in genunchi
Asta era sfarsitul. Totul s-a terminat.


A little Rose 92316026

Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 08:47

buna draga mea !! kiss
ficul tau mi se pare plin de mister si imi place chiar mult cum scri
asa ca daca nu te superi cand postezi next-ul sa ma anunti si pe mine puppy eyes
te-am kiss !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mA little Rose Yvf
Sus In jos
Io
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : Romania ,Brasov
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0
Stare de spirit Stare de spirit : :)

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 09:13

Foarte frumos in love
Pune nextuuuuuu nu mai pot de nerabdare .. :|

Choco :) : 10 cuvinte, oameni buni, 10 cuvinte. Scrieti va rg, comentarii de cel putin 10 cuvinte, sa se inteleaga cat de cat care este parerea voastra despre un anumit fic.
Sus In jos
Biscuit
Genin
Genin
Biscuit

Sex : feminin Localizare Localizare : Ma adun de peste tot
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Multe...
Stare de spirit Stare de spirit : Roz

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 11:11

Din pacate next-ul nu il pot pune prea curand deoarece plec la bunici :D
Sper sa nu va suparati si multumesc pentru comentarii :X


A little Rose 92316026

Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 13:18

Nu-i nicio problema puppy eyes
eu o sa-l astept cu nerabdare puppy eyes
Dar sa nu uiti sa ne anunti puppy eyes kiss 1!!1

Choco :) :Nu este nevoie sa conversati cu cei care scriu ficurile aici, puteti face asta printr-un mesaj privaat. Nu mai faceti off degeaba.


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mA little Rose Yvf
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Mier 26 Dec 2012, 13:43

Imi place ficul tau e misterios ! Vreau nextul repede ! Pot sa astept ! Anunta-ma te rog !


A little Rose Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
A little Rose J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19Sam 09 Mar 2013, 01:16

Fan fic inchis din cauza inactivitatii.



A little Rose Cooltext1711025034_zps229023de
A little Rose Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
A little Rose Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
A little Rose Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Continut sponsorizat




A little Rose Empty
MesajSubiect: Re: A little Rose   A little Rose I_icon19

Sus In jos
 

A little Rose

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-