Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Supernatural Taste ( posibil + 16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Feb 2013, 19:30

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut mult !
A fos dragut !
Anunta-ma cand pui nextul,plz !


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Dum 24 Feb 2013, 19:47

Hey, mersi de anunt, si nu pot sa cred! huh?
Saku...zana?!
Anunta-ma la next si sper sa apara Sasuke!
Te pwp dulce si spor la scris!!!!kiss


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 33
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Lun 25 Feb 2013, 09:00

Hei, merci ca m-ai anuntat! E foarte frumos capitolul, chiar genial! Deci Saku e zana, hmm...interesant. Abia astept sa vad ce se va intampla in urmatorul capitol. Anunta-ma te rog cand pui nextul! puppy eyes hi!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Asss10Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Feb 2013, 16:28


Descriere: nu stiu unde e, dar cu siguranta nu aici. Nu ai facut decat sa imi descrii putin situatia generala, povestea cu care a inceput toata aceasta "lupta" si personajul principal. Nu mi-ai inspirat nimic, parca totul a fost tern, sec. Efectiv nu mi-ai produs niciun sentiment, nici tristete, nici amuzament, nici macar nu m-am enervat ca nu ai facut ce trebuia. Am citit pur si simplu patru capitole fara sa imi dau seama ce simt eu in legatura cu acest fic. Ei bine, nu asa se face. Trebuie sa ma lasi sa descopar totul incetul cu incetul, sa descrii cadrele naturale in care se desfasoara actiunea, peisajul si imprejurimile, dar mai ales sentimentele personajelor. Nu pot trece de limita aparentie, nu pot patrunde in profunzimea unui fic daca tu nu ma ajuti. Nu imi poti transmite nimic facand aceeasi descriere banala a personajului, aceeasi prezentare a povestii. Citeste niste ficuri care chiar merita si ia exemplu de acolo in legatura cu aceasta tema.

Actiune: m-am ingrozit. Cand te astepti mai putin iti dai seama ca se poate si mai rau decat ai crezut initial ca este. Ma asteptam sa nu se intalneasca cei doi din primul capitol, sa faci o cu totul alta introducere, dar sa mai si faca schimb de numere de telefon dupa ce s-au vazut numai in magazin..? Adica imagineaza-ti ca tu esti in situatia Sakurei si te lovesti de cineva. Dupa ce el isi cere scuze tu ii ceri numarul de telefon sau el tie? Eu una nu prea cred. Mai apoi, ai spus ca Sakura s-a dus intr-un club, hop a aparut un tip cu care a dansat, hop asta a dus-o nu stiu unde sa ii faca Dumnezeu stie ce, hop apare Sasuke si o salveaza. Dupa care peste cateva zile - in care nu stim ce s-a intamplat - ei se intalnesc la scoala, unde mai apare si un alt coleg nou cu care Sakura se imprieteneste numaidecat. Asta ca sa culmineze toata actiunea cu momentul in care cineva o rapeste pe Sakura - din tufisuri!! - si ea ajunge in casa nu stiu cui, de unde scapa si asa ajunge intr-o padure. Asta-i rezumatul a patru capitole, eu sincer m-as fi asteptat sa faci cel putin dublu pe seama tuturor acestor idei. Si-apoi, cum vrei sa ma faci curioasa daca imi prezinti asa pe scurt fiecare intamplare? Nu tu suspans, nu nimic.

Dialog: ai si replici bune si replici seci. Unele chiar nu isi au rostul, mai ales ca nu exprima nimic interesant, ori de luat in calcul. De obicei, atunci cand e vorba de un fic sau un roman politist se pune accentul pe naratiune, dar si pe dialog, insa autorii aceia au ceva experienta intr-ale scrisului. Ori aici nu poate fi vorba de asa ceva. Cizeleaza-ti replicile si daca tot nu reusesti sa faci un dialog bun, atunci mai transforma pe ici, pe colo in vorbire indirecta.

Idee: nu pot sa zic ca este originala, nici ideea, dar nici modul in care o dezvolti. Dupa cum am specificat si la actiune, treci prea repede de la ceva la altceva si eu nu mai inteleg nimic. Stai linistita si descrie fiecare aspect cat poti de mult, apoi fa o trecere lenta spre urmatoarea scena.

Titlu: aici ai o mica problema. Cuvantul "supranatural" exista in limba romana, insa nu si in engleza. Forma sa corecta este "supernatural". In afara de atsa, chiar pot spune ca imi atrage atentia, este interesant titlu pe care l-ai ales. Ma face curioasa si imi pun cateva semne de intrebare citindu-l. Este bine. :)

Estetica: in primul rand, faci capitolele prea scurte. Un capitol trebuie sa aiba cel putin 25 de randuri, asa cum prevede Regulamentul. Apoi, asezarea in pagina centrata nu prea imi surade, mai ales ca replicile de dialog apar urat. Ai putea scrie de la capat, utilizand alineatul. De asemenea, dupa semnele de ortografie/ punctuatie se lasa un spatiu liber.

Greseli de ortografie/ punctuatie:


Alli ♣ a scris:

Lacrimi, lacrimi mici pline de durere se preling usor din ochi (ochii) mei (,) pe obraji..Doamne (,) de ai putea sa ma omori, sa ma scapi de suferinta..Te rog, ia-ma langa tine, protejeaza-ma de tot ce e rau..Sunt copilul tau, parintii au grija de copii (copiii) lor, tu cand o sa ai grija de mine... (nu inteleg de ce ai pus puncte de suspensie aici, era mai bine cu semnul intrebarii) Imi ridic usor mana dreapta si observ o rana urata, adanca..Mai bine nici ca se poate..Rana ma ustura ingrozitor, aproape prea mult.. (nu inteleg, cum adica "aproape prea mult"?) Privesc mai atent si vad ca rana se vindeca..Imposibil! In zece secunde rana se inchide, parca (nici) nu a fost acolo..Cum se poate asa ceva ? Simp (Simt) cum prin corp imi curge o energie foarte ciudata care imi da putere.Ma ridic de langa acel copac si incep sa merg..La scurt timp aud sunetul unui rau, ma indrept catre sursa si (,) cu cat mai mult inaintam ("cu cat inaintam mai mult" urmat de virgula) cu atat mai tare se auzeau niste rasete de copii..Ajung langa rau si incep sa imi privesc refletia (reflexia) in apa..Ochii mei sunt sangeri ("sangerii", apoi virgula) iar verdele abia se mai observa, fata palida si buzele crapate.. (ce-i cu ele?) Imi amintesc cand am aratat ultima data asa.. (punct si virgula, apoi cu loitera mica, in continuare) Acum doi ani cand mama a murit..Nu am venit acasa doua luni, am fost mereu in baruri sau prin hoteluri regretand ca m-am nascut..Nici nu am fost la inmormantarea ei, probabil inca e suparata pe mine..Dar cum sa ma duc ? Era singurul meu parinte de cand tata a ales sa plece cu secretara lui..Aveam atata incredere in ea, stia totul despre mine, in fiecare zi cand ma intorceam acasa ii povesteam ce am facut iar ea asculta..Daca Cleo nu ar fi venit dupa mine, acum eram in Olanda sau Ungaria..Cine mai stie de ce eram in stare..

Mi-ar placea sa ninga dar totusi e Septembrie..Mereu ninsoarea mi-a dat senzatia de ceva proaspat, perfect si unicat..Ma asez in clasica pozitie turceasca, inchid ochi (ochii) si incep sa fredonez un cantec pe care mama mi-l canta cand aveam cosmaruri la 6 (numeralele se scriu cu litere, mai ales cele scurte; "sase") ani..Mereu era acelasi cosmar, eram urmarita de un vampir intr-o padure uriasa si mereu ma impiedicam (,) iar el se arunca asupra mea..Niciodata nu am stiut ce inseamna (,) dar probabil nu era ceva serios...
Daca as putea sa o vad pe mama inca o data, sa imi cer scuze pentru ce tot ce am facut.Sa ii vad chipul mereu senin, ochi (ochii) albastri mereu fericiti si acel zambet minunat cu care imi inveselea ziua..Glasul ei armonios..Ahh, ce dor imi este de ea..

-Sakura, scumpa mea..se aude glasul mamei.
-Mama, tu esti ? Mama (,) te rog (,) ajutor..Ajuta-ma sa plec de aici, vreau sa merg acasa in patul meu, in camera mea.. (cred ca avea probleme mai mari decat lipsa de somn, partea cu patul nu are nicio legatura cu contextul) Te rog, protejeaza-ma !
-Scumpa mea...Vreau sa sti (sa stii) ca sunt aici si ca am grija te (de) tine..Doar ridicate (ridica-te) si mergi inaninte (inainte) ..Vei gasi o cascada, dute (du-te) in fata ei si gandestete (gandeste-te) ca vrei sa mergi acasa..Totul va fi bine, micuta mea..
-Mama (,) ce se intampla cu corpul meu ? De ce rana aceea sa (s-a) vindecat miraculos si ce a fost cu aceea (acea) putere care a iesit din mainile mele.. (semnul intrebarii, nu puncte de suspensie)
-Uite draga, tu si bunica ta sunteti insemnate.. (virgula sau punct si virgula, apoi incepeai cu litera mica)Tu si bunica ta sunteti zane..
-Mama (,) e imposibil..Mama ! Ma auzi ? Unde ai disparut ?


Cum sa fiu o zana ? E imposibil..Am stat pe langa multi vampiri si acestia nu am incercat sa imi bea sangele..Si de ce doar eu si bunica ? Mama si Cleo nu ?
Ma ridic si incep sa merg spre cascada de care imi spuse (imi spusese) mama..Dupa ce ma invart ceva timp insfarsit (in sfarsit) ajung la ea.. Era o cascada inconjurata de flori salbatice, extrem de parfumate si cu niste petale ale caror culoare te orbeau.Ma apropi (ma apropii) de cascada si incep sa ma gandesc la casa mea, ("la dormitorul si prietenii mei"; inca o data iti spun, dormitorul nu cred ca are nicio legatura logica cu problemele ei actuale) dormitorul meu si prieteni mei..

- inainte de "dar" si "iar" se pune virgula;
- ai grija la modurile si timpurile verbale, caci mai faci greseli uneori;
- am vazut ca ai o problema cu cuvintele articulate, uiti sa pui acel "i" suplimentar;
- verbele la imperativ cu pronume se scriu cu cratima: concentreaza-te, gandeste-te, du-te etc;
- nu mai folosi punctele de suspensie atat de des si daca tot vrei sa le folosesti sa stii ca sunt in numar de trei;
- nu mai face propozitii atat de scurte, leaga-le intre ele si formeaza fraze.


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
*DeEa*
Academy Student
Academy Student
*DeEa*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : karate, facebook, sa citesc ficuri si... era sa uit VAMPIRII
Stare de spirit Stare de spirit : pe alta planeta

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Feb 2013, 23:13

Mersi pentru anunt... Sakura e o zana??? huh?
Cum de Sasuke nu si-a dat sema?
Frumos capitol, astept nextul.... Sa ai parte de multa inspiratie

Te kiss DeEa
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Feb 2013, 08:44

Imi place, e chiar reusit. Ei, criticii cu critica, te descurci tu. Stiu ca sunt cam prea directa si toate cele, dar te-ai inspirat cumva din Tru:Blood, din filme? Eu nu le-am vazut, le-a vazut o prietena careia i-am povestit fic-ul si mi-a spus ca sunt chiar asemanatoare. Scuzele de rigoare daca faca o greseala, dar vreau doar sa stiu. Oricum mie imi place foarte mult happy2 hi!
Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Feb 2013, 13:48

Salut dragilor.Asa cum am spus am aduc next..Ii multumesc lui Choco pentru critica chiar ma ajutat foarte mult.Am sa incerc sa ma perfectionez si sper sa reusesc..Mda..Sper sa va placa capitolul..


Capitolul 5 : Mirrors of the soul

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Tumblrmh3h3hwfuj1r5zvu6

Ce se intampla cu mine? Am ajuns atat de slaba incat sa depind de o cascada sa ajung acasa? Daca m-ar vedea tata ce slaba am ajuns, din fetita care se lua de toti baieti sau toate fetele care ii injoseau prietenii nici acasa nu stiu ca ajung. Sunt inutila, am nevoie de ajutor sa ajung acasa, la scoala defapt oriunde.Daca nu eram asa o fraiera si alegeam sa merg cu baietii spre scoala in loc sa sar pe geam ca Spider-Man acum eram in siguranta intr-o clasa plictisitoare de cursuri, cu colegi plictisitor si un profesor enervant care ne ameninta la fiecare greseala. Nu! Nu am sa depind de aceasta cascada sa ajung acasa, aleg calea cea grea, am sa merg pana acasa!

Ma intorc cu spatele la cascada si incep sa merg, da mama stiu ca tu vrei sa ajung in siguranta dar omul inteligent alege intotdeauna calea grea considerind-o o provocare iar prostul intotdeauna pe cea usoara, pentru el fiind si aceasta una grea! De data asta nu am sa mai fiu omul prost.

Ce peisaj sobru, cerul negru de abanos pe care se alfa doar luna si cateva stele nereusind sa il lumineaza suficient si toti acesti copaci uriasi prin care te pierzi usor fara sa realizezi ca te invarti in cerc ca mine in momentul asta.Privesc in jur si realizez ca am mai trecut pe langa copacul de langa mine acum zece minute.Super! Asta lipsea sa fiu singura, noaptea intr-o padure.Daca as sti cum sa folosesc puterile din mine poate as scapa de aici.

Ma asez pe iarba si incep sa imi canalizez puterile sau macar incerc, gandindu-ma la locul unde vreau sa fiu acum, acasa.Dintrodata simpt ca ameteala pune stapanire pe corpul meu iar ochii mi se inchid cu repeziciune, eu cazand ca secerata cu fata pe iarba.

Aud picaturile de apa izbindu-se de o fereastra si glasul surorii mele care striga cu disperare la cineva..Deschid ochi dar nu vad nimic, totul e negru.Speriata ii strig numele surorii mele aceasta ca raspuns ma intreaba daca sunt bine..Dau din cap in semn ca nu si o intreb de ce nu pot sa vad.Cleo ii spune persoanei cu care eram in camera pe un ton foarte serios sa ne lase singure.

-Sakura...Ti-ai folosit puterile dar nu ai facut-o cum trebuia.Din cauza asta...Ai orbit.

Am orbit...Nu! Asa ceva este imposibil! Nu pot orbi acum..Nu am vazut ce inseamna cu adevarat viata sau orice altceva.Ce voi face cu scoala? Cum voi merge la Princeton, ei nu accepta orbii! Din cauza nesabuintei mele am sa il dezamajesc pe tata.Din ochii mei curg siroaie de lacrimi dar degeaba, asta nu imi va reda vederea.Imi sterg lacrimile, trag aer in piept apoi spun.

-Cleo, pentru cat timp nu voi vedea?
-Nu stiu, asta depinde de tine.Sakura, va trebui sa inveti sa vezi.

Asa ceva este imposibil! Cum ar putea cineva sa invete sa vada? Vederea este ceva cu care ne nastem nu putem invata asa ceva! Sora mea e nebuna! Ea chiar crede ca voi reusi sa vad din nou lumina dar se inseala.Stiu ca exista si miracole dar acesta este unul imposibil de realizat!

Inima incepe sa imi pompeze sangele de zece ori mai repede, raman fara aer iar tot corpul meu incepe sa tremure de frig.Incerc sa trag aer in piept dar nu reusesc, incep sa ma sufoc! Cleo incepe sa strige dupa doctori dar este prea tarziu, ochii mi se inchid iar eu nu mai simpt sau aud nimic...Acesta este sfarsitul!


Decii..Acesta este capitolul 5 ! Sper sa va placa..De acum pun nextul Sambata si daca nu reusesc, il pun luni sau miercuri..
Si inca ceva..Cei care comenteaza doar de dragul de a o face sa o lasa balta, vreau sa va aud parerea nu doar '' frumos pune next''! Deci va rog lasati comentari cu parerea voastara sincera.


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Normal_Vogue_Australia_2013_10_16

 I'm in love with being queen 
Sus In jos
*DeEa*
Academy Student
Academy Student
*DeEa*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 52
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : karate, facebook, sa citesc ficuri si... era sa uit VAMPIRII
Stare de spirit Stare de spirit : pe alta planeta

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Feb 2013, 15:24

Yeeey sunt prima nr1 . Îmi place foarte mult capitolul, doar ca a fost cam scurt...
crying
Nu ma asteptan ca Sakura sa orbeasca, pacat, sper sa o faci sa vada din nou...
Cel mai muult imi place la ficul tau faptul ca e cu vampiri si zâne.

Multumesc ca m-ai anunţat, sper sa ma anunţi si data viitoare

Te kiss DeEa
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 27 Feb 2013, 18:17

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Biata Saku, sa orbeasca ?
Unde e Sasuke ?
Te rog anunta-ma cand pui nextul !


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 09:41

Foarte frumos! Faptul ca Sakura a orbit e ceva neasteptat si foarte intreigant, la fel ca faptul ca probabil ea a murit, dar sigur nu-i asa. Intr-adevar se vede o perfectiune in munca pe care o depui, dar nu stiu daca este datorita lui Choco si criticii ei sau daca vine de le faptul ca tu vrei sa fii mai buna si mai apreciata prin munca pe care o depui. Probabil din ambele. Multumesc ca m-ai anuntat si te rog s-a faci si data viitoare. hi!
Sus In jos
Rose Uchiha
Academy Student
Academy Student
Rose Uchiha

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe Terra
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 49
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu fic-uri, sa ascult muzica...
Stare de spirit Stare de spirit : Cam distrata :))

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 10:34

Cum asa sa orbeasca Sakura? Nu exista un manual despre cum sa utilizezi puterile de zana? Nu stie Sasuke nimic s-a ajute pe Sakura? Sper ca Skura isi va recapata curand vederea. Te rog sa ma anunti la next. Apropo, la fel de grozav ca de obicei fic-ul! hi!
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Feb 2013, 23:09

Hei, mi-a placut mult de tot!Deci, nu ma asteptam sa pateasca Sakura asa ceva.
Sper ca in urmatoarele capitole sa apara si Sasuke!
Si sper sa-l faci ceva mai lung!
Te rog sa aducii next-ul si sa ma anunti si pe mine!
Te pwp si spor la scris!!!kiss


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 33
Sus In jos
†◕Moon Light◕†
Academy Student
Academy Student
†◕Moon Light◕†

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe o panza de paianjen
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Pianul, vioara si plimbarile in natura.
Stare de spirit Stare de spirit : Speriata.

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Mar 2013, 00:09

Mi se pare un fic foarte interesant! Saraca Sakura, sa-si piarda vederea in stilul asta... Sper ca totul sa se termine cu bine.
Ideea este... Oh my god! Nu am mai auzit de asa ceva si abia astept sa pui nextul!

P.S ~ Te rog sa ma anunti cand pui nextul.



Noaptea dă măreţie
scânteilor.


Seara, ca o dimineaţă
a nopţii.

Sus In jos
• Schweppes •
Genin
Genin
• Schweppes •

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Who cares ?!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 381
Puncte : 445
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala :3
Stare de spirit Stare de spirit : Supravietuiesc

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Dum 10 Mar 2013, 23:51

Buna :) ,
Ce pot spune ... Imi place ficul, desi nu sunt un mare fan al vampirilor sau al creaturilor mitice, insa ficul tau are ceva care ma atrage. Te rog incearca sa faci capitolele mai lungi, stii sa scrii dar scrii prea putin, iar cand incep sa ma pierd si eu in firul ficului, tu termini capitolul iar asta imi da o sesnzatie de enervare maxima waiting
As dori sa ai grija la ortografie, poate ca nu ai timp sa scrii, dar totusi daca scrii incearca sa o faci perfect. Fi o perfectionista yeah
In legatura cu ficul, Saku vrea sa onoreze dorinta tatalui ei, care a fugit cu secretara si o cam ignora pe mama ei care a asculta-o, managiat-o si protejat-o mereu...ori e Saku mai cidata, ori nu ma prind eu de idee.... Vreau descriere emotionala, sa simti si tu si noi, cei care citim, sentimentele personajelor tale.... Cand rozalia a fost rapita, as fi dorit sa povestesti si din perspectiva lui Sasuke sau a lui Mike.... Adica a fost ceva de genu " Ah, asta nu mai vine... Hai sa plecam"
Scuze daca te-am ranit intr-un fel prin cele de mai sus, insa nu imi place sa dau comentarii de genul "Foarte frumos, next !" si cred ca ti-am indeplinit dorinta cu comentriile rolling on the floor adica e mult mai usor pentru un scriitor de ficuri sa iti spuna cititorii parerea lor despre fic, ce parti le-a placut mai mult si cele care le-a placut mai putin...
Astept nextul si sper ca nu te-ai spui pe mine puppy eyes Te rog anunta-ma daca mai vrei kiss
Sus In jos
Xpristina♥
Academy Student
Academy Student
Xpristina♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul ♥ Plimbarile de seara ♥ Compusul ♥ El
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Mar 2013, 14:10

Waww :o . Ce imi placee =p~ . E foarte frumoasa dieea :"> Iar mie chiar imi plac vampirii :>.
Sakura oarba :( acum m-am supalat :o3 . O sa isi revina? Ehh :) Asta o sa aflu daca citesc in continuare.
Tee rog anunta-ma de next . :o3 ;;)
Te kiss dulcee ca o savarina


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 531134_511052768935852_1123925550_n

♥️If one day you wake up and find that you're missing me and your heart starts to wonder where on this earth I could be Thinking maybe you'll come back here to the place that we'd meet
And you see me waiting for you on the corner of the street ♥️


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 733951_283730408426262_1332843687_n_large

χριστινα♥️
Fan ficul meu ^^ :
Te iubesc !...in ciuda diferentelor si a defectelor
Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 18:23

Imi pare rau ca a durat atat dar nu am inspiratie...As vrea sa imi spuneti daca ma descurc mai bine la descriere caci nu vreau sa scriu prosteste...Sper sa va placa happy2



Capitolul 6 : Death


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Tumblr_mcvxda5BOg1r02hr6o1_500_large





Mereu mi-am dorit sa experimentez moartea, sentimentul de sufocare, durerea sau placerea pe care o simti atunci cand spui ‘’Misiune incheiata’’ pe aceasta lume dar, cred ca totusi este prea devreme pentru mine. As fi vrut totusi sa apuc sa imi fac o familie mare alaturi de barbatul visurilor mele, sa am asa numitii ‘’copii perfecti’’ si sa traim intr-un cartier linistit din suburbii dar, Dumnezeu a avut altceva de gand cu mine. A decis sa ma transforme intr-o creatura a naturii si s-a ma ucida de tanara.

Autor point of view :

Incet, sufletul Sakurei se ridica din corpul acesteia si incepe sa priveasca speriata prin camera. O vede pe Cleo, sora Sakurei, doctorii care se luptau din rasputeri sa ii salvezee corpul si Sakura care zacea inerta in patul spitalului. Spiritul era terifiat, nu dorea sa paraseasca aceasta lume dar, nu are de ales, asa a hotarat Dumnezeu. In fata ei apare un tunel din fum negru, inecacios, din care sute de mii de suflete chinuite isi strigau durerea. Pasea cu teama spre tunel, respirand sacadat si imbratisandu-se din cauza vantului vijelios din tunel. Cand a calcat prima data pe fum a simtit cum toata piela ii i-a foc si s-a dat doi pasi inapoi. A m-ai calcat o data nesimtind nimic. S-a intors capul spre corpul care a gazduit-o pentru saptesrezece ani si a inceput sa planga. Cu lacrimi in ochii si-a continuat drumul spre judecata finala. Sufletele o trageau spre ele iar ea se tragea din calea tuturor, evitandu-le. Cand a ajuns la capatul tunelului a vazut o lumina orbitoare din care s-a coborat Dumnezeu. S-a apropiat de ea si si-a sters lacrimile spunandu-i :

- Nu m-ai plange, te vei duce inapoi ! Timpul tau inca nu a sosit, nu vei atinge divinitatea azi, nu curand.

Peste 3 zile :

Sufletul inca nu venise inapoi. Înmormântarea Sakurei avea loc azi. Singura ei ruda, Cleo, nu era prezenta, nu putea sa isi vada sora intr-un cosciug pe ultimul ei drum asa ca a hotarat sa plece pentru ceva timp din oras. Langa Sakura au stat toti colegii chiar si Karin cu care rozalia nu prea se intelegea a fost acolo. Toti cunoscuti, cu lacrimi un ochi, se rugau pentru sufletul ei in timp ce o conduceau pe ultimul drum.

Sasuke point of view :

Dupa sute de ani in care sufletul Sakurei a fost perechea sufletului meu acum, totul s-a dus pe apa sambetei. Inca din inceputurile vamirilor Sakura mi-a fost mireasa. As fi putut sa o fac vampir si sa traim vesnic impreuna dar m-as fi plictisit de ea si as fi parasit-o. Acum va trebui sa astept saptesprezece ani pentru a o cauta din nou cine stie in ce tara, oras sau sat. Imi amintesc cum ne-am intalnit prima data…

Flashback :

Era anul 1806, luna Septembrie. In Napoli un oras din Italia avea loc un bal mascat pentru oamenii instariti. Devenisem vampir de sapte luni si fiind un vampir tanar imi era greu sa imi potolesc pofta de sange. Cand ma plimbam printe marii conducatori ai tari am zarit o tanara domnisoara intr-o rochie sumara pentru vremurile acelea care imi starnea dorinte interzise. Cand a vazut ca o privesc insistent a fugit spre curtea conacului. Am inceput sa fug dupa ea si am prins-o intr-un colt. Am apucat-o de incheietura mainii si am strans-o cu putere. A inceput sa planga din cauza dureri asa ca i-am dat drumul. Am simtit imediat miros de sange, mi-am privit mana si aveam picaturi de sange pe ea. M-am uitat la incheietura fetei si era bandajata. Mirosul sangelui ei era mai special decat orice am intalnit pana acum, neputand aptine-ma am trantit-o de perete cu putere aceasta scotand un geamat de durere. I-am ridicat incheietura si am indreptat-o spre narile mele, i-am desfacut bandajul si am inceput sa musc pofticios din rana fetei. I-am strans cu putere unul din sani ei uriasi aceasta incepand sa geama de placere. M-am oprit pentru putin timp si am tras-o intr-un colt unde nimeni nu ne putea vedea si am inceput sa ii dau jos rochia continuand sa ling sangele care se scurgea din rana ei.

EndFlashback.

In aceea seara am facut dragoste nebuna cu ea. Probabil m-ar fi respins daca nu ar fi intrat in aceea transa in care intra toate cand li-se bea sangele. De atunci, de fiecare data cand murea sufletul ei se reincarca cu aceeasi forma fiind o zana iar eu o gaseam usor.
Sakura e partenera mea de mai bine de 200 de ani si nu am de cand sa schimb asta. O iubesc prea mult pentru a lasa moarte intre noi, probabil cea mai buna alegere e sa o fac nemuritoare dar, nu o pot obliga asta depinde doar de ea.


Asta a fost...Sper ca va placut si mda, Sakura e acum moarta.. happy2
P.S : Rochia Sakurei din flashback...Probabil prea moderna dar nu am gasit nimic si am spus ca o sa o folosesc pe aceasta.


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Normal_Vogue_Australia_2013_10_16

 I'm in love with being queen 
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 18:56

Buna! Ms ca m-ai anuntat! Vreau sa-ti spun ca esti MALEFICA! waiting Cum poti s-o ucizi pe Sakura? sad Cu ce a gresit? M-a surprins faptul ca Sakura este o zana ai plus partenera lui Sasuke de peste 200 de ani! Ma bucur ca Sasuke o iubeste. in love Sakura va invia peste 17 ani, dar Sasuke ce va face pana atunci? Capitolul a fost frumos si foarte trist! Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! Spor la scris! Te kiss dulce!
P.S. Prima! nr1
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Apr 2013, 21:36

Nu-mi vine sa cred...Saku...moarta...
Sasuke vampir...E totul atat de ciudat...dar imi place!
Anunta-m ala next!!!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!!!kiss


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 33
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Asss10Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 16:05


Descriere: nu pot spune ca ai inbunatatit ceva, dar parca nu mai e ca la inceput. Ceva, ceva se vede, insa mai ai mult de mers, de vazut si de pus in practica. Cred ca la tine solutia este sa citesti si sa scrii mult, sa ii dai cuiva sa citeasca si sa ii ceri parerea. Poti apela la un parinte, un profesor, ori un coleg, oricine care are putin talent la asa ceva si care ar fi bucuros sa te ajute. Iti va prinde bine. Ca sa iti spun ce nu mi-a placut mie, cel putin din ultimul capitol: in primul rand a fost intalnirea aceea cu Dumnezeu. E putin cam trasa de par scena, ar fi fost mult mai interesant daca ne lasai putin in ceata, daca nu se intalnea cu nimeni si daca ii lasai sufletul sa rataceasca o vreme in acel spatiu dintre lumi. Ai descris sumar tunelul prin care a trebuit sa se duca si sufletele acelea disperate. Ai fi putut sa ma faci sa mi se faca pielea de gaina, puteai sa descrii totul amanuntit incat sa imi pot imagina groaza sa, frica pe care o simtea, tot acel amalgam de sentimente care a dat-o peste cap. Parca prea usor a scapat de acolo cu asigurarea ca se va intoarce. Apoi, ideea ce orbitul si invatatul sa vada e interesanta, sper ca o vei dezvolta mai mult, caci ar fi ceva chiar original. Mai era si partea in care Sasuke se intalnise cu ea la acel bal. Pe mine una m-a cam plictisit, ma asteptam la altceva, o intalnire mai misterioasa, nu ceva care sa ii dea satisfactie lui Sasuke. In momentul in care a spus "o sa ma plictisesc de ea si o s-o parasesc" l-ai facut pe Sasuke sa para foarte superficial, nu mi-a placut. Adica sa fim seriosi, pana acum l-ai conturat ca pe cineva care chiar stie ce pretuieste si cum sa supravietuiasca si acum o tranteste asa, de parca nici nu-i pasa de ea, ca mai la sfarsit sa spuna ca va tine cont de parerea Sakurei. Pana la urma cum e de fapt?

Actiune: ai mai scris numai doua capitole, nu pot spune ca ai grabit lucrurile sau ceva, dar lipsa descrierii isi pune amprenta si la acest capitol, mai ales ca unele momente chiar merita dezvoltate poate chiar pe parcursul mai multor capitole. Citeste, documenteaza-te. Uita-te pe la alte ficuri, vezi cum acolo descrierea este frumoasa si te ajuta sa intelegi ce simt aceste personaje. Incearca sa te gandesti ce ai vrea tu sa vezi, din punctul de vedere al unui cititor, si apoi revino la perspectiva autorului si aplica.

Dialog: ti-am spus, ai si replici bune si replici nu foarte bune. Redu din el atat cat trebuie, lasa numai replicile care sa ma ajute sa inteleg gandirea personajelor, modul lor de a trata o problema sau alta.

Idee: nu-i cine stie ce, insa combinatia zana - vampir pare destul de interesanta si promitatoare. Acum depinde de tine cum o vei dezvolta in continuare, eu sper sa reusesti sa iti formezi un stil propriu de a scrie, momentan vad ca abrodezi mai multe stiluri. De asemenea, adauga cat mai multa originalitate ficului tau, vreau sa vad cum evoluezi ca autor si cum faci din acest fic ceva frumos.

Titlu: acum ca l-ai schimbat si este corect din punct de vedere gramatical e mult mai bine. Imi place si ma atrage.

Estetica: foloseste un scris de marime mai mica, caci daca scrii mare si ai numarul de randuri, nu inseamna ca ai si respectat regula. Un scris de marime 14 pana la 16 eu zic ca este numai bun.

Greseli de tastare/ ortografie:

Alli ♣ a scris:

Mereu mi-am dorit sa experimentez moartea, sentimentul de sufocare, durerea sau placerea pe care o simti atunci cand spui ‘’Misiune incheiata’’ pe aceasta lume dar, cred ca totusi este prea devreme pentru mine. As fi vrut totusi sa apuc sa imi fac o familie mare alaturi de barbatul visurilor mele, sa am asa numitii ‘’copii perfecti’’ si sa traim intr-un cartier linistit din suburbii (,) dar, (fara virgula) Dumnezeu a avut altceva de gand cu mine. A decis sa ma transforme intr-o creatura a naturii si s-a (sa) ma ucida de tanara.

Autor point of view :

Incet, sufletul Sakurei se ridica din corpul acesteia si incepe sa priveasca speriata prin camera. O vede pe Cleo, sora Sakurei, doctorii care se luptau din rasputeri sa ii salvezee corpul si (pe) Sakura care zacea inerta in patul spitalului. Spiritul era terifiat, nu dorea sa paraseasca aceasta lume (,) dar, (fara virgula) nu are de ales, asa a hotarat Dumnezeu. In fata ei apare un tunel din fum negru, inecacios, din care sute de mii de suflete chinuite isi strigau durerea. Pasea cu teama spre tunel, respirand sacadat si imbratisandu-se din cauza vantului vijelios din tunel. Cand a calcat prima data pe fum a simtit cum toata piela (pielea) ii i-a foc si s-a dat doi pasi inapoi. A m-ai (mai) calcat o data nesimtind nimic (fara a simti nimic) . S-a (Si-a) intors capul spre corpul care a gazduit-o pentru saptesrezece (saptesprezece) ani si a inceput sa planga. Cu lacrimi in ochii (ochi) si-a continuat drumul spre judecata finala. Sufletele o trageau spre ele (,) iar ea se tragea din calea tuturor, evitandu-le. Cand a ajuns la capatul tunelului a vazut o lumina orbitoare din care s-a (S-a, tot ce are legatura cu Dumnezeu se scrie cu litera mare) coborat Dumnezeu. S-a apropiat de ea si si-a (i-a) sters lacrimile spunandu-i :

- Nu m-ai (mai) plange, te vei duce inapoi ! Timpul tau inca nu a sosit, nu vei atinge divinitatea azi, nu curand.

Peste 3 zile :

Sufletul inca nu venise inapoi. Înmormântarea Sakurei avea loc azi. Singura ei ruda, Cleo, nu era prezenta, nu putea sa isi vada sora intr-un cosciug pe ultimul ei drum (,) asa ca a hotarat sa plece pentru ceva timp din oras. Langa Sakura au stat toti colegii (,) chiar si Karin (,) cu care rozalia nu prea se intelegea (,) a fost acolo. Toti cunoscuti (cunoscutii) , cu lacrimi un ochi, se rugau pentru sufletul ei in timp ce o conduceau pe ultimul drum.

Sasuke point of view :

Dupa sute de ani in care sufletul Sakurei a fost perechea sufletului meu (,) acum, (fara virgula) totul s-a dus pe apa sambetei. Inca din inceputurile vamirilor (vampirilor) Sakura mi-a fost mireasa. As fi putut sa o fac vampir si sa traim vesnic impreuna dar m-as fi plictisit de ea si as fi parasit-o. Acum va trebui sa astept saptesprezece ani pentru a o cauta din nou cine stie in ce tara, oras sau sat. Imi amintesc cum ne-am intalnit prima data…

Flashback :

Era anul 1806, luna Septembrie (lunile, ca si zilele, se scriu cu litera mica; prin urmare era "septembrie") . In Napoli (,) un oras din Italia (,) avea loc un bal mascat pentru oamenii instariti. Devenisem vampir de sapte luni si (,) fiind un vampir tanar (,) imi era greu sa imi potolesc pofta de sange. Cand ma plimbam printe (printre) marii conducatori ai tari (tarii) am zarit o tanara domnisoara intr-o rochie sumara pentru vremurile acelea care imi starnea dorinte interzise. Cand a vazut ca o privesc insistent a fugit spre curtea conacului. Am inceput sa fug dupa ea si am prins-o intr-un colt. Am apucat-o de incheietura mainii si am strans-o cu putere. A inceput sa planga din cauza dureri (durerii) asa ca i-am dat drumul. Am simtit imediat miros de sange, mi-am privit mana si aveam picaturi de sange pe ea. M-am uitat la incheietura fetei si era bandajata. Mirosul sangelui ei era mai special decat orice am intalnit pana acum, neputand aptine-ma (neputandu-ma abtine) am trantit-o de perete cu putere (,) aceasta scotand un geamat de durere. I-am ridicat incheietura si am indreptat-o spre narile mele, i-am desfacut bandajul si am inceput sa musc pofticios din rana fetei (din moment ce inainte ai scris despre narile lui, ai fi putut sa dezvolti putin ideea, sa spui ca intai a adulmecat mirosul si apoi a muscat-o) . I-am strans cu putere unul din sani (sanii) ei uriasi (,) aceasta incepand sa geama de placere. M-am oprit pentru putin timp si am tras-o intr-un colt unde nimeni nu ne putea vedea si am inceput sa ii dau jos rochia (,) continuand sa ling sangele care se scurgea din rana ei.

EndFlashback.

In aceea (acea) seara am facut dragoste nebuna cu ea. Probabil m-ar fi respins daca nu ar fi intrat in aceea transa in care intra toate cand li-se (li se, nu vad care-i rostul cratimei, ce inlocuieste?) bea sangele. De atunci, de fiecare data cand murea sufletul ei se reincarca cu (sub) aceeasi forma (,) fiind o zana (,) iar eu o gaseam usor.
Sakura e partenera mea de mai bine de 200 de ani si nu am de cand sa schimb asta. O iubesc prea mult pentru a lasa moarte (moartea) intre noi, probabil cea mai buna alegere e sa o fac nemuritoare (,) dar, (fara virgula) nu o pot obliga (,) asta depinde doar de ea.

- ai o problema cu virgulele, nu stiu ce sa-ti spun sa faci, poate doar sa dai pe la categoria Norme lingvistice si sa te informezi putin pe acolo, sa vezi ce si cum; ai putea, de asemenea, sa cauti si tu pe internet unde si cum se foloseste virgula, te va ajuta;
- nu mai scrie din n perspective in acelasi capitol, limiteaza-te la una singura; de asemenea, hotaraste-te daca scrii la persoana a treia sau la persoana intai, chiar daca ai o singura perspectiva per capitol nu poti nara subiectiv si apoi obiectiv, chestia asta chiar nu se face;
- nu mai trece de la prezent la trecut si apoi iar la prezent, arata ciudat sa ai in aceeasi propozitie verbe si la prezent si la perfect simplu;
- ai grija la repetitii, foloseste sinonime si mareste-ti gama de cuvinte pe care le folosesti.


Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Apr 2013, 10:09

Din moment ce nu sunt critic autorizat pot doar vorbi de bine acest fic. Cum altfel?! Oricum, si-a facut Choco treaba, iar tu te vei perfectiona foarte curand. Prevad doar lucruri bune pe aici, inclusiv invierea din morti a Sakurei. Am dreptate, nu? Evident! Imi cam dau aere, deci s-ar putea sa zbor de aici curand. rolling on the floor Glumesc! Un capitol la fel de bun ca de obicei, poate chiar mai bun. Te rog sa ma anunti cand postezi nextul! Te kiss dulce! Spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 15:31

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 10 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Supernatural Taste ( posibil + 16 )   Supernatural Taste ( posibil  + 16 ) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Supernatural Taste ( posibil + 16 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-