Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Midnight [ +16 ] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Midnight [ +16 ] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Midnight [ +16 ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Ce părere aveţi despre fic ?
Îl ador , dacă îl termini vreau neapărat sezon 2 .
Midnight [ +16 ] I_vote_lcap95%Midnight [ +16 ] I_vote_rcap
 95% [ 19 ]
Este frumos dar mă aşteptam la mai mult , dacă ai face sezon 2 l-ai strica , lasă-l aşa !
Midnight [ +16 ] I_vote_lcap5%Midnight [ +16 ] I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Nu îmi place .
Midnight [ +16 ] I_vote_lcap0%Midnight [ +16 ] I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Îl urăsc , lasă-te de scris , este groaznic !!!
Midnight [ +16 ] I_vote_lcap0%Midnight [ +16 ] I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 20
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Sam 02 Feb 2013, 21:44

Bună ! Se pare că nu am aşteptat prea mult şi am deschis alt fic. Eh , ce să fac dacă ideile nu îmi dau pace ? Acest fic este unul Shippuden / Akippuden , în care Team 7 se va reuni într-un anumit capitol . Lectură plăcută şi aş dori să vă daţi cu părerea despre acest fic cât şi despre acest capitol . Sper să îmi spuneţi dacă am greşit undeva , deoarece nu mă voi supără , din contră , voi aprecia enorm . Fără alte introduceri , din acest moment , ficul Midnight [ +16 ] ... este deschis !



The first chapter - ( Primul capitol ) -

'' Someday it will be like that old days again ... ''
Midnight [ +16 ] 090408134008_29

- Author's point of view -

Satul ascuns între frunze - Konoha , câte amintiri poate stârni ... Acest sat are mulţi duşmani , însă are şi mulţi aliaţi în acelaşi timp . Unii chiar nu înţeleg viaţa unui adevărat ninja , câtă durere poate suporta şi totuşi este folosit doar ca o unealtă pe care o exploatezi la maxim . Ninja din satul Konoha sunt diferiţi întru totul . De ce ? Nici eu nu ştiu , dar tare aş vrea să aflu ... Ei au acea calitate de a putea zâmbi mereu , de a ajuta mereu şi de a îţi fi alături la bine şi la greu . Aceşti ninja însă duc în spate o povară uriaşă şi îşi ascund durerea , păstrându-o pentru ei , în inima lor . Viaţa unui ninja nu este deloc uşoară , ei trebuie să facă alegeri grele pe care noi , oamenii , nici nu le-am putea rosti . Durerea uneori este prea mare iar unii nu o mai pot căra în spate atât de mult de aceea , acele persoane au nevoie de prieteni adevăraţi . Doar cu ajutorul lor pot trece peste . Însă , ce se întâmplă când acea persoană refuză ajutorul prietenilor lui ? Haideţi să aflăm împreună răspunsul .

- Sakura's point of view -

Sunt pe front , chiar în mijlocul războiului . Răniţi nu încetează să apară iar duşmanul parcă prinde putere , prinzând teren . Numărul răniţilor este imens şi mă depăşeşte cu mult . Nu cred ca voi mai rezista mult ...

Mi-am prins părul într-o coadă dezordonată la spate şi am făcut doua semne cu mâinile , acestea fiind urmate de o chakra verde ce îmi cuprinsese palmele . M-am apropiat de o fată dintre miile de răniţi ce mă înconjurau , încercând să îi salvez viaţa . Se auzeau gemete stinse de durere în toată încăperea , acestea făcându-mă să simt un fior pe şira spinării . Punându-mi mâinile pe pieptul ei , am început să o vindec . Bătăile inimii sale deabea se simţeau , mă îngrijoram tot mai tare pentru viaţa sa . Nu vroiam să moară sub ochii mei , nu când ştiam ca o puteam salva . Secundele treceau încet , parcă făcându-mi în ciudă . Inima îmi bătea alert iar pe frunte îmi apăruseră mici picături de transpiraţie . Nu trecusera nici doua minute de când începusem să o vindec , căci inima fetei a început să bată constant , într-un ritm alert . Observând asta , un mic zâmbet îmi mângâie chipul . Eram bucuroasă , salvasem o viaţa . Însă ... mulţi mureau acum pe front , iar pe aceia nu i-aş fi putut ajuta . Singurul lucru pe care îl puteam face era să cred in ei . Fără să vreau începusem iar să mă gândesc la coechipierul meu , Uzumaki Naruto . Sper că este în siguranţă , nu aş vrea să păţească ceva . Acest război este doar pentru a-l proteja pe el şi pe opt cozi - Killer Bee . Naruto este un cel mai bun prieten al meu , îmi este ca un frate pe care nu l-am avut niciodată . L-aş recunoaşte dintr-o mie : părul său auriu şi moale , ochii săi albaştri precum cel mai limpede cer întâlnit şi acel talent de a te face să zâmbeşti mereu , când este cu tine . Îmi era tare dor de el , însă oriunde-ar fi , sunt sigură că este în siguranţă .

Un val de căldură mă cuprinde , astfel făcându-mă să ies afară din încăpere pentru a lua putin aer . Cum ies din cort îmi desprind părul din acel chin , astfel acesta căzându-mi în valuri groase rozalii pe umeri . Vântul adia uşor , ridicându-mi din când în când părul . Ochii mei verzi precum iarba crudă , acum erau pierduţi de orice culoare şi obosiţi , se vedea rapid că nu dormisem nopţi de-a rândul . Îmi doream să fiu alături de prietenii mei , să îi ajut precum pot însă , dacă plecam acum , pacienţii ar fi murit . Eram prinsă la mijloc şi mă simţeam încolţită . Eram tristă într-un fel dar nu înţelegeam de ce . Răspunsul era simplu : încă mă mai gândeam la Echipa şapte , la ce frumos mai era să fim toţi împreună . Acum ca Sasuke Uchiha a plecat , totul s-a schimbat . Numai eu şi Naruto îi mai eram alături dar el ne-a îndepărtat rapid . Nu am înţeles de ce a trebuit să plece . Ca să afle într-un final că fratele său vroia să protejeze Konoha şi pe fratele său mai mic . O prostie şi mai mare mi se pare că vrea să distrugă Konoha . El nu înţelege că îi va fi si mai greu aşa , adâncindu-se tot mai mult în ură . Ştiu însă că a fost influenţat de Madara Uchiha , iar el este cel ce îi alimentează ura lui Sasuke-kun . Sasuke însă este foarte naiv , şi poate fi indus uşor în eroare acum , după ce a aflat adevărul .
Soarele dispărea uşor printre norii ce se adunau cu repeziciune . Abisul întunecat al nopţii se lăsă usor peste front . Vindecasem aproximativ toţi răniţi iar pe restul îi lăsasem lui Shizune . Nu mai rezistam mult , eram total obosită şi deabea mă mai puteam ţine pe picioare . Am ieşit cu greu din cort şi am început să mă adâncesc tot mai mult în pădurea din apropiere . Nu îmi era teamă că puteam fi omorâtă în orice moment , nu ştiu de ce dar simţeam ceva familiar . Ceva ce mă proteja mereu . Acelaşi sentiment l-am avut şi când eram in Echipa şapte . Doar nu era el , nu ? Neah .. nici o şansă ... Mă aşezasem încet sub un copac . Mă simţeam urmărită şi eram neputincioasă . Puteam fi omorâtă rapid . Dintr-o dată respiraţia îmi devenise sacadată . Totul se derula cu înetinitorul ca într-un film vechi de groază . Mii de sunete se auzeau la nesfârşit făcându-mă să mă simt încolţită . Oare aici se termină totul ? Stop Sakura ! Nu e timp să îţi plângi de milă , nu acum ... Îmi duc picioarele la piept , îmbrăţişându-le strâns . Nişte paşi apăsaţi se apropiau încet , făcându-mă să tremur grav . Am înghiţit în sec , în timp ce mi-am ridicat privirea spre făptaş . Nu îi puteam vedea chipul deaorece era un întuneric de nedescris , însă mi-am putut da seama uşor că în faţa mea se afla un adolescent cam de vârsta mea . Ce vroia oare ? Băiatul stătea cu un picior rezemat de copacul din spatele său , privindu-mă intens . Nu ştiu de ce dar , nu îmi displăcea deloc . Mă simţeam .. bine . Ce se întâmplă oare ?
- Sakura ...
Acea voce ... Nu se poate ! Era chiar el ... Am tresărit uşor când am observat că se îndrepta spre mine . Nu mi-am putut da seama când el ajunsese în faţa mea . Era rapid , foarte rapid ! Deodată simt cum sunt luată brutal de gât şi ridicata astfel încât să îi pot vedea chipul . Era schimbat , chiar foarte ... Însă ochii săi de un abis întunecat în care mă pierdeam mereu erau aceiaşi . M-am uitat la el îngrozită , acesta văzând asta , lăsă la vedere un zămbet satisfăcut .
-Sasuke-kun ...

Sper că v-a plăcut acest capitol şi vă rog lăsaţi comentari şi spuneţi-vă părerea.

Acum nişte poze :

Sakura : Midnight [ +16 ] Sakura_haruno___jonin_outfit_version_by_malkin71-d4mlp45

Sasuke :

Midnight [ +16 ] Sasuke-Shippuden-uchiha-sasuke-10949530-549-314

Naruto : Midnight [ +16 ] Images?q=tbn:ANd9GcS9-U6p0fO0fl97hjJckvql-pY-SyMbbDLOj6fITnqLuTtCnKdocA


Midnight [ +16 ] 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici


Ultima editare efectuata de catre SasukeღSakura in Dum 03 Feb 2013, 09:08, editata de 2 ori
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Sam 02 Feb 2013, 22:17

Uuu fic nou , si sunt prima :"> Ideea imi place mult si ma bucur ca ai pastrat tema din anime si ca e si putin +16 . Continua tot asa :* Sa ma anunti daca vrei/poti cand pui next-ul ! :*
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 02:44

Hei :*

Sincer imi place foarte mult primul capitol, mai ales ca a aparut si Sasuke atat de misterios si de aww :X Fiecare idee este originala in felul ei. A ta chiar imi place, mai ales ca este un fic ninja.
Un singur lucru m-a deranjat, asesarea in pagina. Ar arata mult mai frumos daca ai imparti capitolul pe paragrafe si intre ele ai lasa un rand liber.. Ar fi mult mai usor de citit.

Spor la scris si la idei si te rog anunta-ma cand aduci next-ul. ^^


Midnight [ +16 ] Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 08:40

Bună!!!
am trecut şi eu pe aici şi tot ce pot spune e "oaaaaaaau" !!
nu-mi vine să cred cât de frumos poate să fie ficul ăsta !!!!
Vreau următorul capitol cât de curând şi dacă nu te superi să mă anunţi şi pe mine !! puppy eyes


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMidnight [ +16 ] Yvf
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 13:53

Genial ! ♥️ Nu este o idee foarte originala, dar este imposibil sa nu citesti acest fic care o spun fara ezitare este marfaaaaaa ! Sasuke, acelasi bad boy al carui ochi sunt abisali, Sakura, aceeasi fata buna care se lasa ultima, ea ajungand "prada" lui Sasuke . Deabea astept continuarea, deci hai cu next-ul mai repede ! Anunta-ma si pe mine cand il pui te rog ! a hug . Bafta la scriiss te pupiiiiiiiiiiiiisss dedde kiss*kiss*kiss*kiss*kiss*kiss


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 15:39

Vai ce dragutz in love ...imi place foarte mult te rog incearca sa pui cat mai repede nextul si daca poti anunta-ma si pe mine....Mesrii anticipat kiss !!! Spor la scris..
~Sayonara~


Midnight [ +16 ] Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 17:57

Bună dragilor ! Vă mulţumesc mult pentru comentarii , li da recunosc nu este o idee foarte originală însă o să rămâneţi perplexi când o să îi vedeţi finalul . Momentele cu acest cuplu ( SasuSaku ) vor apărea pe parcusul ficului , v-aş mai ruga ceva , o mică pretenţie , dacă îmi citiţi ficul aş vrea să şi comentaţi chiar dacă deabea aţi dat de el şi era aproape terminat . Mulţumesc anticipat ! Doamnelor şi domnilor Capitolul 2 se deschide !


Chapter 2 - ( capitolul 2 )

- Sakura's point of view -

-Sasuke-kun...
Îl văd cum se uită la mine plictisit într-un fel sau altul . De ce ? De ce este aici , el ? Cu o viteză de nerecunoscut mă împinge în copacul din spatele meu , strângângu-mă şi mai tare de gât . Fără să vreau , un mic icnet de durere îşi face apariţia . Sasuke-kun mă strânge tot mai tare de gât , până ce într-un final , sângele îmi iese pe gură . Sasuke văzând asta , zâmbeşte sadic . Ce se întâmplă cu el ? Chiar mă urăşte atât de tare ? De ce eu ? Nu mai rezistam mult , începusem să tremur groaznic de tare , îmi era frică chiar de băiatul de care eram îndrăgostită de mică . Privirea mi se înceţoşa rapid . Nu Sakura , nu vei muri ! Nu aici , nu acum !

Îmi ridic uşor privirea spre el , uitându-mă atrasă de frumuseţea sa . Îl iubeam atât de tare ... Şi încă îl iubesc ! Îmi închid ochii şi mă încrunt uşor . Observasem de ceva vreme că nu avea de gând să mă omoare , doar se juca cu mine . Nu mai tremuram , pur şi simplu am deschis ochii , uitându-mă la el , fără nicio expresie pe chip . Observă rapid asta şi îşi luă mâinile de pe gâtul meu fin , după care prinzându-mi mâinile rapid . Nu aveam de ce să încerc să evadez . Era mult mai puternic ca mine oricum . Cu cealaltă mână liberă îşi scoase katana punândumi-o la gât . Privirea sa devenise una serioasă ce mă înspăimânta cu adevărat . Gândul de mai devreme îmi dispăruse , chiar avea de gând să mă omoare ... !?

-Ce s-a întâmplat , Sakura ? Unde ţi-a dispărut curajul de mai devreme ? Erai destul de sigură pe tine , parcă , îmi spusese el , având un zâmbet discret , sfios în colţul gurii .

Un fior îmi trecu pe şira spinării , dar nu de frică . Eram fericită într-un fel sau altul . Nu ştiam de ce . Poate pentru că el era lângă mine . Dar era atât de aproape încât îi puteam simţi respiraţia alertă şi caldă , semn că avusese o luptă crâncenă .

Lumina lunii ieşi din norii cenuşii . Acum îl puteam vedea , şi cred că dacă nu eram ţinută de mâna sa puternică eram picată pe jos . Ce naiba fac ? El mă poate omorî în orice clipă iar eu mă gândesc numai la prostii . Să recunoaştem , avea dreptate . Încă sunt acea fetiţă mică şi plăpândă ce are nevoie să fie mereu protejată şi este o povară în fiecare misiune . O recunosc ! El avea dreptate , sunt o enervantă . Probabil că atunci m-ar fi deranjat să îmi spună cineva asta , însă acum sunt de acord ... Am tras aer în piept după care mi-am ridicat privirea spre el . Acel păr negru ca pana corbului , încă făcut ţepi , ah , dacă aş putea mi-aş înfige mâna în el şi nu i-aş mai da drumul , acei ochii de un negru abisal în care mă pierdeam mereu erau însă schimbaţi . De ce ? Nu ştiu , însă se vedea ca ura îl domina . Privirea lui era total schimbată , parcă el ne era superior nouă . Ce să fac ? La naiba , sunt neputincioasă în faţa lui . Şi nu mai aveam nici chakra ... Ce moment nepotrivit ! Oricum ce zic eu aici , nu aş putea începe niciodată o luptă , cu el ...
Katana din mână lui se apropie ameninţător de mine . Mişcă , mişcă , mişcă ! Am rămas total înţepenită , nu mă puteam mişca . Am înghiţit în sec şi am început să tremur . De ce tremuram ? Parcă acum o secundă mă simţeam bine lângă el iar acum îmi este frică de el ? De ce nu i-am putut spune nimic , decăt am putut să îi spun numele . Poate că până acum am încercat să îl aduc în sat şi o dată chiar am încercat să îl omor , însă acum era diferit . Nu îi puteam face faţă ... Mi-am muşcat buza până la sânge , astfel revenindu-mi din acea stare de teamă . Privirea mea a devenit una serioasă . Nu aveam de gând să îi cad în capcană , nu şi acum .
Tot ce făcea era să se uite la mine cu o privire rece şi plină de indiferenţă faţă de tot ce se petrece . Oare nu îşi dă seama că a fost folosit de Madara ? Trebuie , trebuie să îi spun , chiar dacă asta va însemna să mă omoare , din cauza nervozităţii ce va pune stăpânire pe el . Este dreptul lui să afle . Mi-am deschis încet gura , gata să îi spun adevărul , însă , atunci mi-am dat seama . Totul era un simplu Genjutsu ! La naiba , şi totuşi a fost unul puternic . Însă nu cred că acea persoană avea să îl cunoască atât de bine pe Sasuke-kun , nici Madara . Sunt sigură că acesta este genjutsu-ul lui Sasuke-kun . Nu ştiu de ce sunt atât de sigură , dar mi se pare familiar într-un fel sau altul , chiar dacă nu l-a folosit niciodată pe mine . Mi-am întredeschis buzele şi am spus , enervată :
-Genjutsu , ă ?
În acel moment imaginea a devenit una parcă desprinsă dintr-un film vechi , de groază , alb-negru . Totul a început să se spargă în mi de bucăţi . Oare ăsta chiar este un genjutsu ? Chiar atât de puternic poate fi ? Dar atunci , când a putut să mă prindă într-unul . Nu ! Sunt sigură că totul a fost real , până să mă uit în ochii lui . Deci înseamnă că atunci ... Dar ce vrea de la mine ? Sakura idioat-o , normal că vrea doar să te omoare ...
Îmi deschid ochii , clipind de câteva ori , vrând să mă obijnuiesc cu lumina , defapt întunericul dar mă rog ... Mă simţeam ciudat . Ce se întâmplă aici ?
- Deci te-ai trezit , până la urmă , îmi răspunse o voce familiară şi rece , era el .
M-a luat cu el ! Nu îmi vine să cred ... Nu ştiu cum mă simt , sunt fericită cred . Îmi deschid ochii şi observ stupefiată că încă suntem în acelaşi loc . De ce a riscat să fie prins ? Nu îl mai înţeleg ... Dintr-o dată îmi reamintesc de acel genjutsu . Cred că l-a obosit enorm din moment ce suntem tot acolo . Îmi întorc privirea spre el şi îl văd respirând sacadat . Da , am avut dreptate . Probabil dacă nu ar fi avut vreo luptă înainte de asta , eram moartă . Nu îmi dau cu presupusul , am simţit cum a încercat să mă omoare , cred . Eram tot sub acel copac se pare . Mă ridic încet de pe jos şi mă apropii de el cu o oarecare teamă . Când ajung în faţa lui mă pun în genunchi şi fac două semne cu mâinile astfel activând medical - jutsu . Mă apropii de pieptul lui şi îi dau uşor cămaşa jos , astfel lăsând o privelişte mamă-mamă . Ce aş sării pe el acum , dar ştiu că nu pot . A încercat să mă omoare de atâtea ori iar el nu este aşa uşor de dus de nas precum Naruto . Recunosc Naruto s-a mai maturizat însa Naruto tot Naruto este aşa că ...
Sasuke mă priveşte atent . Nu ştiam ce gândeşte însă tare aş fi vrut să aflu . Timpul trece iar el înca nu era complet vindecat însă se vedea că se simţea mult mai bine . Eu eram complet obosită dar nu vroiam să îl las aşa . Vroiam să îl vindec complet , nu ştiu de ce dar asta simţeam ! Pe frunte îmi apar mici perle incolore de transpiraţie , iar Sasuke-kun observând asta îmi prinde uşor palmele într-o strânsoare puţin cam dureroasă şi îmi spune calm că este de ajuns . Nu vroiam să îi dau satisfacţie aprobându-l însă avea dreptate . Eram complet epuizată ... Mă ridic uşor în picioare şi peste două secunde , ameţeala îsi face apariţia .Încerc să mă ţin pe picioare însă nu reuşesc şi pic iar în genunchi lângă Sasuke . Acesta , încă privindu-mă intens îmi spune rece:
- Te-ai forţat prea mult .. Oricum .. îţi mulţumesc .
Acestea au fost singurele sale cuvinte , care totuşi nu îmi mai puteau ieşi din minte . El se ridică forţat , şi începu să meargă încet , adâncindu-se în pădure . Eu nu puteam face nimic , doar mă uitam la el uimită . Vroiam să nu plece , vroiam să rămână cu mine dar ştiam că era imposibil .
-Stai liniştită , ne vom mai revedea în curând , Sakura .
L-am mai văzut doar trei secunde după care a dispărut precum nici nu ar fi stat cu mine atâta timp . Fără să vreau , un mic zâmbet îşi face apariţia pe chipul meu . Am reuşit ! I-am rezistat , mă rog într-un fel sau altul . Dar însă îmi va fi dor de el .. Oare de ce a plecat aşa ... ? De ce m-a lăsat singură din nou ? Probabil nu voi avea răspuns la aceste întrebări , însă sunt sigură că îl voi mai întâlni şi atunci .. atunci ce o să fac , oare ?


Heh ! Acesta a fost şi capitolul 2 . Ce părere aveţi despre el ? Ştiu , ştiu a fost puţin cam sec , sincer , dar mi-am dat silinţa . Despre capitolul 3 vă pot spune doar că vom vedea punctul de vedere al lui Sasuke Uchiha despre cele întâmplate , şi vor începe de pe acum capitole incendiare cu momente SasuSaku iar Naruto şi Madara îşi vor face şi ei apariţia prin preajmă . Momentan încă niciun personaj nou ă ?Ei bine o să vă arăt un personaj nou şi aş vrea să vă daţi cu părerea despre el . Ce credeţi despre el , de ce apare in fic şi ce rol are ? Puteţi chiar să îi inventaţi o poveste a voastră . Să vedem ce vă poate imaginaţia ! Capitolul 3 îl voi pune peste câteva zile ,iar până atunci sper că voi avea măcar două poveşti ale acestui personaj + câteva păreri despre fic şi despre acest capitol .

Personajul Nou este .. :



Midnight [ +16 ] 63973_med


Midnight [ +16 ] 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici


Ultima editare efectuata de catre SasukeღSakura in Lun 04 Feb 2013, 10:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 18:14

Multumesccccccc ca m-ai anuntat ! >:D< Un capitol foarte dragut :o3 ! Sper sa-l aduci pe urmatorul la fel de repede ! Se you next time ! kiss

I pup you ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 21:07

Mersii ca mai anuntat...si aaaaaaaaaa ce dragutz....adica al noualea cer a incercat sa o omoare intr-un genjutsu iar ea tot la vindecat.....zapacita ce ma enerveaza ca zice ca ii slaba..cum vantu sa fie slaba cand l-a ucis pe Sasori... angry ...in fine foarte dragutz....sper doar ca Sasuke sa isi mai inmoaie inima aia de gheata......oricum spor la scris in continuare..si sper ca personajul nou sa ii tabaceasca fun**l lui Sasuke rolling on the floor ..neah..glumesc.....o sa ii faci tu o poveste foarte interesanta heh mai vorbim.. a hug
~Sayonara~


Midnight [ +16 ] Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Dum 03 Feb 2013, 21:25

Ce tare e!!! Imi palce faorte mult ficul tau ca si celelate ficuri ale tale si as avea eu o sugestie pentru personajul nou , dar daca se poate as vrea sa iti zic in aprticular povestea ei , al personajului si si cums e numeste si restul , daca se poate . Cuma spus iti ador micul si astept cu nerabdare sa vad ce se intmpla mai departe.


Midnight [ +16 ] 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 00:14

Hei, multumesc de anunt.
Capitolul nu a fost deloc sec, mi-a placut, desi as fi vrut sa vad mai multa actiune cu cei doi :)) Foarte dragut din partea lui Sasuke ca i-a multumit. Nu prea o inteleg pe Sakura insa. De ce sa-l vindece? Presupun ca iubirea ;))
Cat despre cel nou, nu stiu, sincer. Probabil ca umbla dupa Sasuke? Sper numai sa nu se indragosteasca de Sasuke sau ceva asemanator si Sakura sa fie data la o parte caci.. e de rau :)) Intru eu in fic si o omor cu mainile mele =))

Spor la scris si la idei!^^ Anunta-ma si la urmatorul capitol :*


Midnight [ +16 ] Favim.com-2489

„Invinge durerea, razi cat se poate, caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte...”
Sus In jos
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 01:59

ge-ni-al!!!>:D
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 11:52

Bună ! Vă mulţumesc mult pentru comentarii , şi desigur pentru că îmi citiţi ficul . ! V-am promis că voi aduce capitolul peste ceva vreme dar .. ce să vă mai las să aşteptaţi din moment ce aveam în gând deja capitolul 3 . Lectură plăcută , dragilor !
P.S : Aş vrea tare mult să îi cer scuze lui Casydy deoarece nu am putut să îi ascult povestea personajului şi aş vrea ca înafară de acest capitol trei să mai existe unul , la care să mă ajute şi ea să îl creez , dacă doreşte desigur . Casydy acest capitol , îţi este dedicat ţie !

Chapter 3 - ( Capitolul 3 )


--Sasuke's point of view--

Nu pot să cred ca este el ... Eram sigur că l-am omorât data trecută , însă nu ştiu cum mă simt , mai ales că acum ştiu adevărul . El a încercat doar să mă protejeze pe mine şi nu a avut de ales decăt să îşi omoare familia , însă pe mine m-a lăsat în viaţă . A vrut să mă facă să îl urăsc doar pentru a avea un scop în viaţă ... Mă apropii de el uşor , încă uimit . Ce căuta el aici ?
- Sasuke ...
Uimirea mi se citea pe faţă . El .. el trebuia să fie mort ! Nu îmi vine să cred ..
-Itachi !?
Privirea sa deveni una blândă şi drăgăstoasă . Îmi zâmbi încet şi se apropie tot mai mult de mine , până când ajunsese în dreptul meu . Încă mai îmi aminteam , cu regret , acea zi blestemată când l-am omorât . Mi-am omorât fratele doar ... doar din cauza acelui sat ... Konoha ! Voi distruge acel sat cu mâinile mele . Lăsând asta la o parte ... cum de Itachi este în viaţă ? Acum că ştiu adevărul , mă simt într-un fel prost . Mi-am lăsat încet capul în jos însă Itachi mi-a ridicat chipul cu doua degete după care mi-a pus unul pe frunte . O lacrimă vroia să coboare pe chipul meu însă nu am lăsat-o . Îmi amintisem ... el mereu aşa îmi făcea când eram mici . Ce amintiri ... ce vremuri !
- Cum de ...
Nu îmi termin propoziţia deoarece îmi ia el vorba din gură .
- ... sunt în viaţă ? mă întrebă el zâmbind uşor în colţul gurii . Sasuke , ascultă-mă bine , mai spusese el mult mai serios .
- Kabuto şi l-a înserat pe Orochimaru în propriul său trup , iar acum el a folosit Edo Tensei . S-au unit toşi cei cinci Kage pentru a îl învinge pe el şi pe Madara . Edo Tensei este o tehnică de reanimare care poate învia orice persoană moartă şi o poate controla după bunul plac . Ei însă nu mai pot fi omorâţi decât sigilaţi . Kabuto m-a subestimat iar eu astfel am putut scăpa de tehnică . Trebuie să îl învingem acum !
Auzind asta , simt cum mă enervez rapid . Kabuto o să plătească scump ... Îmi strâng pumnul tare şi mă uit la Itachi aşteptând să mă conducă la Kabuto . Acesta văzând asta se uită amuzat parcă la mine .
- Nu îl putem învinge singuri dar ....
- De cine ai nevoie ? îl întreb eu hotorât .
El oftează , tipic lui şi îmi spune :
- Am nevoie de Sakura Haruno , cel mai bun medic ninja din lumea Shinobi , şi de Uzumaki Naruto . Împreună îl vom putea distruge pe Kabuto ....
Înghit în sec , puţin enervat . Team 7 din nou ? La naiba ... ! Dacă ceva nu merge bine Sakura va fi rănită ... Ea este cea mai slabă din echipa iar Kabuto o poate captura uşor . Itachi parcă citindu-mi gândurile , îmi spuse :
- Dacă eşti îngrijorat pentru echipa ta .. este un lucru bun , Sasuke ! Şi apropo stai liniştit dacă este din cauza fetei . Din moment ce l-a omorât pe Sasori din Akatsuki , cred că se descurscă destul de bine să îi tăbăcească fundul lui Kabuto , desigur cu ajutorul nostru . Caută-o şi adu-o la mine . Îi voi spune eu ce trebuie să facă . Pe Naruto nu trebuie să îl cauţi , va veni singur după Sakura . Te voi aştepta la vechea ascunzătoare Akatsuki .
- Am înţeles ...
Itachi dispare lăsându-mă singur . Şi totuşi , l-a omorât pe Sasori , şi Sasori este unul dintre cei mai buni membrii Akatsuki , mă rog a fost . Eu l-am omorăt pe Deidara destul de greu şi era foarte puternic . Hm .. poate chiar ne poate ajunge din urmă la putere , pe mine şi pe Naruto . Bun .. Trebuie să o găsesc rapid !
Chiar când dau să plec , sunt aruncat căt colo datorită unui cutremur . Cutremur ? În zona asta .. ciudat ! În faţa mea apar cam 100 de Zetsu ! Minunat , asta mai lipsea . Toţi încep să sară pe mine însă scap într-un fel sau altul . Va fi o noapte lungă ... Îmi activez Sharinganul şi sar la atac .
* Peste o jumătate de oră *
Însfârşit am terminat .. ! Ultimul Zetsu rămas în picioare este despicat de un Chidori . Acum trebuie să o găsesc pe Sakura ... Deodată aud un foşnet din apropiere . Cine mai este acum ? Mă apropii uşor şi mă ascund destul de bine astfel încât să nu mă observe . Un zâmbet triumfător mi se aşează delicat pe buze . Se pare că nu a mai trebuit să o caut căci m-a găsit ea pe mine . O văd aşezându-se lângă un copac din apropiere . Se pare că este destul de obosită şi speriată . Mă întreb ce a păţit .. Părul rozaliu îi cădea în valuri grele pe umeri . Era .. diferită ! Chiar s-a schimbat ... Un zâmbet îmi cuprinde faţa . Nu aş recunoaşte-o în faţa cuiva însă .. mi-a fost dor de ea ! De zâmbetul ei ... de ea în general . Chiar dacă am încercat să o omor de mai multe ori asta nu înseamnă că ea nu înseamnă nimic pentru mine . Am încercat doar să o îndepărtez , pentru a nu o băga şi pe ea în treburile mele , nu doar pentru că recunosc , m-ar fi încetinit dar şi pentru că m-ar fi distras total . Ea şi Naruto au fost singura mea sclipire de lumină , chiar dacă i-am îndepărtat ei au fost mereu alături de mine . Mă rog mai mult ea ... Pe-atunci îi spuneam că este enervantă dar , voi ce spuneţi ? Nu aveam un motiv întemeiat oare ? Dacă o băgam în seamă mai mult , ar fi fost în pericol şi totul doar pentru că sunt un Uchiha . Nu vreau să o văd suferind ... sau să o văd în pericol . Oricum toată lumea ştie că dacă aveam de gând să o omor era moartă , de multe ori m-am abţinut , nu ştiu de ce . Simt că ea este o persoană importantă pentru mine .
Mă apropii de ea uşor , se pare că s-a speriat destul de tare . Nu se vedea foarte bine în acel întuneric însă i-am simţit frica şi uimirea . Vroiam să o testez , să văd dacă mai simte ceva pentru mine sau dacă încă este la fel de fragilă ca acum trei ani . Am prins-o uşor de zona gâtului , însă nu am strâns-o prea tare . Vroiam doar să o sperii unpic . La început s-a cam speriat însă după cred că şi-a dat seama că doar mă jucam . I-am prins mâinile rapid deasupra capului şi mi-am scos katana ducândui-o la gât . Inima ei începuse să bată cu putere , după care şi-a ridicat privirea asupra mea . Asta aşteptam ! Am prins-o într-un genjustsu mai dur . Nu aveam de gând să o omor , decât o ţineam puţin ocupată . Am lăsat-o jos pe iarbă şi m-am apropiat uşor de ea . Nu am rezistat aşa că , am sărutat-o protector pe frunte . Însfârşit .. am făcut-o şi pe asta ! Am observat că mi-a spart genjutsu-ul aşa că m-am depărtat uşor de ea , cu greu . Vroiam să mai mă uit la ea ceva vreme , însă asta e ...
Ochii ei de un verde precum iarba crudă s-au deschis încet , o priveam drăgăstos însă nu se vedea din cauza întunericului . Mi-a fost dor de ea . Ea a observat rapid că eram destul de grav rănit aşa că se apropie de mine cu puţină teamă . Ce drăguţă mai e când este speriată ... La naiba , Sasuke incetează odată ! Mdea .. acum vedeţi de ce nu am vrut să o iau cu mine . M-ar fi înnebunit cu simpla ei prezenţă .. !
Se apropie uşor de mine , şi îşi activă medical - jutsu . Era destul de obosită însă am văzut că nu avea de gând să se oprească aşa că , i-am prins încet mâinile . O ţineam încet însă se pare că tot o durea . Ce firavă este .. I-am spus că este de ajuns şi nu m-am putut abţine astfel , i-am mulţumit . Am văzut-o ridicându-se însă pică înapoi lângă mine probabil din cauza oboselei . M-am ridicat de lângă ea şi am vrut să plec , nu o puteam băga în asta . Sau puteam .. ? Off .. o să trebuiască să am grijă cu ea . Oricum o să fie mai bine cu ea .. nu ? Mă teleporteă în spatele ei , însă nu îşi dăduse seama aşa că am văzut-o cum , o lacrimă fierbinte îi mângâie faţa . Am prins-o de talia ei perfectă , pe la spate , şi am pus-o în braţele mele . Rămase uimită cţnd mă văzu , adică tocmai i-am spus că ne mai vedem noi . Ohh Sasuke .. uneori eşti aşa de zăpăcit .. !

Capitolul 3 a ajuns ! Ce părere aveţi despre el kiss ? Am adăugat şi nişte SasuSaku însă ce se va mai întâmpla în continuare ? Ei bine este un fic SasuSaku şi cam de pe aici încep momentele adevărate ... Bye bye ! ( Vă rog dacă citiţi , să şi comentaşi ficul , vă pup ! )





Midnight [ +16 ] 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 14:41

Hey!! Mersi ca mai anuntat esti o scumpa . Si nu-0ti face griji stia linistita si in legatura cu , capitolul umrator ,a dica patru sigur ca pot sa-te ajut , stia linistita. Mi-a venit in cap o idee petnru personajul tau si sper nu mai sa-ti placa si tie de idee. Iar legat de cpaitolul astia , mi-a palcut la nebunie si ma intreb ce iti mai trec eprin cap acuma la next-ul urmator .


Midnight [ +16 ] 28c33pz
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bun sau rău, ia-mă aşa,
Noi doi ştim prea bine că iubirea de foame nu ţine,
Dar să ştii că mi-e sete de tine,
Bună, rea, eşti a mea.
Mă trezesc de dimineaţă, prima grijă eşti tu,
Tu eşti fata care niciodată nu-mi spune nu,
Ai ceva în privire, să nu te mire că te vreau,
Nu-s bogat, nu-s sărac, dar am inima ta,
Eu te-mbrac şi te dezbrac cu dragostea mea,
Cine ştie ce o să fie, te vreau.
În centrul vechi ne plimbăm, ne distrăm până-n zori,
O nouă zi ne găseşte cu capul în nori,
Răsărit de soare, îmi amintesc de mare şi de noi,

Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 16:20

hey mersii ca mai anunta de next..este foate tare...sincer ma cam surprins reactia lui Sasuke....ce dragutz ar fi daca s-ar intampla asa si in anime dar sa revenim ....acest capitol a fost cum sa spun....q fost putin si melancolic dar si...Sasukesasuke...ce ganduri ai rolling on the floor in fine spor la scris in continuare
~Sayonara


Midnight [ +16 ] Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 16:29

Sasuke, Sasuke, Sasuke, puppy eyes Dacă aia nu e ragoste ce simţi tu pentru Sakura eu mă fac preşedinte lough Capitolul ăsta a fost demenţial!! in love
Scumpa mea vreau next-ul cât de repede posibil şi biine înţeles să mă anunţi şi pe mine puppy eyes !!!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mMidnight [ +16 ] Yvf
Sus In jos
dedde14
Genin
Genin
dedde14

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 149
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Cam tot ce se poate face...
Stare de spirit Stare de spirit : HAVE COURAGE AND BE KIND

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Lun 04 Feb 2013, 19:38

Heiiii papusa a hug mersiii muult ca m-ai anuntat, esti o scumpa ! ♥️ G E N I A L evil devil mua ha ha !!!!!! In primul rand, multimim ca ai pus asa repede 2 capitole thank you ( asa obicei sa-ti tot formezi :)) ! ) In al doilea rand W O W asa capitole S M E C H E R E ??? Pur si simplu NO COMMENT ..Sasukeee sentimental hahahah imi place dance 2 !!! Sakuraaa topiiiita dupa acei ochi abisali, nu o condamn :)) . Ce sa mai as putea comenta acest fic pana maine ( si deocamdata ai doar 3 capitole ) . Pai ce sa mai, hai repejor cu NEXT-ul ( anunta-ma si pe mine te rog ) . Bafta la scris te pupiiiiiissss deddeeeee kiss*kisskiss*kiss**kiss*kiss*:**kiss*:*(:


You know you're hell behind your beautiful eyes,  a feeling I can't fight.
You saw me then I was so perfectly blind,  a love I'll never find. 
Yeah, you said you felt the same,  but then something changed,  you threw it all away.

Sus In jos
Aici Ralli!
Genin
Genin
Aici Ralli!

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : unde ma cauti tu acolo sunt
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 79
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : excelenta

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Mier 06 Feb 2013, 14:34

ce romantiiicc:X ma topessssc:Xmerci de anunt:*
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Joi 07 Feb 2013, 19:04

Heiii scuze ca am ajuns pe aici asa de tarziu dar cu scoala nu prea am mai avut timp sa intru :D Inca un capitol suuuuperb in love Incepe sa fie din ce in ce mai interesaaaant ! in love Astept nextu-ul ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Shiseru
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ninja World
acebook acebook : Sorry, lume, nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 156
Puncte : 177
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita lulea

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Joi 07 Feb 2013, 20:59

Un fic cu totulsi cu totul interesant.. Mia mai Sasuke ce dragastos esti tu in ultima vreme... Asa multa griha ai avut de Sakura, in orice caz, ficul e superb, desi ai putea lasa spatii libere intre paragrafe si cand ai dialog,lasa un rang liber inainte si dupa.
Anunta-ma cand pui next.


Midnight [ +16 ] XZ8kTNq
╚═══════════════╝
I love the moment when the nature comes to life.
The colors are everywhere.

╔════════════════════════╗
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Joi 21 Feb 2013, 10:51

Hey... hi!
Ti-am citit ficul si imi place foarte
mult in love
Sasuke are sentimente... huh? asta
este ceva nou pentru el ;;)
dar daca are de gand sa o raneasca pe Sakura iar
v-a manca bataie!
Asa ca ai grija ce faci Sasuke ca sunt cu
ochii pe tine! hmm...?!
Sper sa pui next-ul cat de repede poti si
daca vrei sa ma anunti si pe mine! puppy eyes
kiss Spor la scris! kiss



Midnight [ +16 ] Jpr

Sus In jos
Hysteria ☨
Genin
Genin
Hysteria ☨

Sex : feminin Localizare Localizare : Intr-un loc in care nu voi ajunge niciodata !
acebook acebook : Aliina.Ldr
Nr. mesaje Nr. mesaje : 347
Puncte : 385
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick of bitches

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Joi 21 Feb 2013, 12:36

Ce frumos..Imi place mult fiicul o idee foarte buna..Daca s-ar intampla asta si in serial..Nici nu imi pot imagina ce fericire pe capul meu..Astept continuarea draga mea..Spor la scris !


Midnight [ +16 ] Normal_Vogue_Australia_2013_10_16

 I'm in love with being queen 
Sus In jos
Nekko Sama ♥
Academy Student
Academy Student
Nekko Sama ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Oriunde pe acest Pamant >:)
acebook acebook : https://www.facebook.com/MirunaDiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 6
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Desenatul,Uitatul la Animeuri,Holbatul la poze cu Harry Styles :*
Stare de spirit Stare de spirit : In process >;)

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Joi 21 Feb 2013, 17:48

I rock peopleee!!! Helaaauu!!!! Deeci ajunge si tampita de mine din nou tarziu la un fic. nervi!
Este pur si simplu bestial dap ! Imi place mult ideea in sine.
Daca asa ar fi si in serial sad
Ma rog. Muuultttt spor la scris Miru te pupaceshte kiss si te rog daca poti sa ma anunti si pe mine hi!
Midnight [ +16 ] Ian-3-ian-somerhalder-31864682-500-500
"You can't just sit there and wait for life to come to you. You have to go get it." -Damon Salvatore(TVD)
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Sam 23 Feb 2013, 02:43

Hei.

Ma bucur ca am dat peste fic-ul tau, dupa cum vezi eu n-am somn. :))
Imi place mult directia in care o i-a povestea ta, e interesant, dar ar fi cateva chestii de spus, pe care momentan nu pot sa le enumar, sunt pe telefon si e 3 noaptea :)).
Dar totusi am zis sa las comentariu, daca tot am citit.
Edit: Deci, cum spuneam, imi place mult fic-ul tau, dar am 1-2 sfaturi. Sper sa nu te superi si sa le iei in considerare.
- Nu mai lasa spatii intre virgule, si inainte si dupa, decat DUPA.
- Ar fi mai bine daca nu ai mai introduce momente in care vorbesti cu noi, cititorii. Sau personajele vorbesc cu noi.
- Poti schimba scris-ul(ma refer la Comic Sans MS) il poti schimba intr-unul mai frumos, i-ar da un + fic-ului.
Cam atat.
Mult succes in continuare ! Sper sa ma anunti si pe mine cand aduci next. Midnight [ +16 ] 78717


Midnight [ +16 ] 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”




Ultima editare efectuata de catre Claudia ☆ in Sam 23 Feb 2013, 18:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Anelise
Genin
Genin
Anelise

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Acasa
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 80
Puncte : 82
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Leneveala.^.^
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita. x_X

Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19Sam 23 Feb 2013, 17:57

Heiiii. puppy eyes
Este chiar reusit acest fic. dap !
Astept sa pui next'ul cat mai repede posibil.
Bye-bye cool
Sus In jos
Continut sponsorizat




Midnight [ +16 ] Empty
MesajSubiect: Re: Midnight [ +16 ]   Midnight [ +16 ] I_icon19

Sus In jos
 

Midnight [ +16 ]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-