Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Confesiunile unor iubăreți [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Confesiunile unor iubăreți [+16] Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Confesiunile unor iubăreți [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
•°Dee Dee°•
Genin
Genin
•°Dee Dee°•

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : Claudia Chocolino
Nr. mesaje Nr. mesaje : 63
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Writing and dancing
Stare de spirit Stare de spirit : Yes sir, one of a kind

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Mar 05 Feb 2013, 20:10

Hello la toți. M-am gândit să postez și aici unul dintre ficurile mele. Acesta este postat și pe alt site, l-am început acum un an și ceva deci primele capitole nu vor fi cine știe ce. Însă sper să vă placă și lectură plăcută!
P.S. Nu am maia vut timp să pun diacritice.


Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto
(inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si
nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.



Caρitσℓuℓ 1
What's up fellas?


Confesiunea lui Sasuke: Urasc iarna! Cel putin pe cea de anul asta! Pfui, ce prostie!

La dracu'! Am sa intarzii... din nou! Asteptam la trecerea de pietoni intrebandu-ma daca semaforul asta idiot are de gand sa se faca vreodata verde. Daca mai stau mult pe loc am sa inghet in congelul asta! Imi frecam de zor palmele pe bratele mele, in timp ce topaiam de pe un picioar pe altul incercand din rasputeri sa ma incalzesc. Aratam ca un idiot, recunosc, dar si ceilalti care asteptau si injurau de toti sfintii semaforul, incercau si ei sa se incalzeasca cam prin aceleasi metode ca si mine. Asa deci si prin urmare nu eram singurul care arata scapat de la nebuni. Castile negre speciale de iarna cu blatina pe dinauntru erau la locul lor pe urechi, insa nu imi erau de niciun folos deoarece cu sau fara ele... urechile tot imi inghetase-ra. Iar degete de la maini sufereau aceeasi soarta. Se pare ca a fost o decizie proasta sa imi iau manusile carora le-am taiat degetele intr-o ora de mate plictisitoare. Jumatate de fata imi era paralizata si inghetata, insa aveam noroc ca buzele nu imi inghetase-ra si puteam sa respir pe gura, scotand aburi calzi. Dupa alte minute de teroare in care semaforul nu a aratat nici cel mai mic semn de colaborare incepusem si eu sa injur circuitele, probabil inghetate. Mi-am scos din buzunarul gecii telefonul sa ma uit la ceas. Mai aveam fix sapte minute ca sa ajung la timp la liceu sau mai exact in biroul directoarei. Daca nu ma prezentam pana la opt fix in biroul ei aveam sa fiu suspendat o saptamana. Se pare ca prea multe teme nefacute, prea multe zile in care am avut o "boala contagioasa" numita chiulangita cronica si prea multe comentarii la adresa profilor nu aduc nimic bun, decat detentii si mai nou suspendari.
Tsunade, directoarea liceului mi-a dat o sansa spunandu-mi ca timp de o luna sa fiu prezent in fiecare dimineata si in pauze la ea in birou. Mai aveam de suportat inca trei zile si eram liber de toate astea. Daca aveam sa intarzii si un minut eram suspendat. Nu aveam de gand sa las sa se intample asta acum pe ultima suta de metri, insa recunosc, ma jucasem prea mult cu focul si daca nu o lasam mai moale aveam se platesc cu varf si indesat. Am fost trezit la realitate de multimea care travesra strada si multumea cerului. Fara sa mai stau pe ganduri am luat-o la fuga strecurandu-ma printre oameni si in acelasi timp imbrancindu-i si cerandu-mi scuze peste umar. Alergam ca apucatul pe strazile aglomerate, apoi brusc am alunecat pe poleiul format pe jos si am luat in primire locul in care se aduna-se zapada. Aveam capul bagat in muntele de nea, care imi ingheta complet fata. Am stat cateva momnete ca neuronii mei sa se aseze fiecare la locul lui si sa se linisteasca de la zguduiala asta, apoi mi-am scos capul din zapada.
-Baiete, fi mai atent cum mergi pe strada, se baga in seama un batran, in timp ce ma scuturam. Nu e de glumit cu gheata asta. Puteai sa iti rupi ceva!
Mi-am dat ochii peste cap, dupa care mi-am luat geanta de jos, mi-am pus-o pe un umar si am luat-o la fuga... din nou! Din partea mea puteam sa imi rup si gatul, nu imi pasa. Tot ce conta acum era sa ajung la timp la liceu si... la dracu`! Mai am trei minute la dispozitie, iar liceul e la vre-o cinci blocuri distanta. Am bagat viteza mai mare impingand de-a binelea oamenii din calea mea, facandu-i sa ma injure. Printre blocuri am zarit in final si liceul. Am intrat pe usa ca o furtuna, fara sa ma opresc din alergat, rugandu-ma sa nu se fi sunat deja. Urcam in graba treptele spre biroul lui Tsunade, uitandu-ma in toate partile, sperand sa vad pe cineva. Din nefericire holurile erau cam pustii ceea ce ma baga in sperieti. Ajung in fata usii mari de lemn, batu de doua ori, apoi intru. Imediat ce am pasit dupa pragul usii am auzit soneria. Imi era ca o binecuvantare in acel moment. Din instinct am privit pe furis ceasul de pe perete care arata ora opt fix. Slava Domnului ca am ajuns la timp ca altfel mancam suspendare pe paine! Mi-am intors privirea si am vazut-o stand pe birou, strijinindu-se de maini.
-Am crezut ca te-ai culcat pe-o ureche acum pe ultima suta de metri, imi spune ea uitandu-se la ceasul de la mana ei
Tsunade era o femeie trecuta de prima varsta, cu parul blond plin de volum, lung si aranjat prins mereu in doua cozi. Ochii caprui erau atent machiati, insa ce te atragea cel mai mult la ea era probabil semnul din nastere de pe fruntea ei. Acel romb mov si micut.
-Iertati-ma doamna Tsunade dar am fost retinut in trafic, i-am raspuns ironic
A vrut sa imi spuna ceva, dar telefonul ii suna si imi facu semn sa ma asez pe unul dintre scaunele din fata biroului. M-am asezat si am inceput sa cercetez camera in timp ce Tsunade aveao o conversatie foarte aprinsa la telefon. Nu era nimic la care sa te poti uita, in afara de lampa de pe birou, care nu prezenta niciun interes in sine. Peretii aveau o usoara tenta de galben, galbenul unei flegme mai degraba decat al unei narcise, pe care erau insirate diplome si poze de-ale lui Tsunade. Podeaua era acoperita cu linoleum zgariat, iar scaunele de plastic gri erau foarte incomode. Biroul asta avea nevoie urgenta de o redecorare. Am tresarit cand Tsunade incepuse sa urle la telefon si sfarsind prin a tranti receptorul. M-am cufundat in scaunul de plastic sperand ca in cele din urma voi disparea de aici. Tsunade a inspirat adanc, apoi s-a uitat spre mine zambind.
-Iarta-ma Sasuke, incepu ea. Stii am putina treaba azi prin birou si e cam multa harababura pe aici asa ca ma gandeam daca ai vrea sa imi dai o mana de ajutor. Te-as putea scutii de orele de azi plus ca ti-as taia si ultimele trei zile de pedeapsa.
Cand am auzit de taiatul orelor si al zilelor de pedeapsa am sarit de pe scaun si i-am spus entuziasmat sa conteze pe mine. Adica zau asa, ce treaba avea de facut si cat de greu putea sa fie? Se ridica de pe scaun si se duse la dulapurile in care erau dosarele elevilor. Bineinteles ca era un dezastru... unele sertare erau deschise cu dosare puse alandala, chiar unele erau pe jos si cu fise ratacind prin alt dosar. Imi spusese ca trebuie sa aranjez dosarele tuturor elevilor in ordine alfabetica, in timp ce imi agatam geaca groasa de cuier. M-am scos! O sa imi i-a toata ziua deci azi am program liber. Am scos toate dosarele, din toate sertarele si le-am trantit pe jos. Inainte sa plece din birou si sa ma lase singur imi spusese ca se duce la o intalnire importanta care ar putea decide soarta liceului nostru. Mi-a mai spus ca oricine o cauta sa le transmit ca e la "sedinda". Am dat din umeri, apoi m-am asezat pe jos si am inceput sa aranjez dosarele...

Inainte sa ies pe usa liceului mi-am auzit numele strigat asa ca m-am oprit si m-am intors. O gasca de trei fete si doi baieti alergau spre mine zambind. Le-am zambit cand au ajuns in dreptul meu.
-Sasuke, frate ne-ai lipsit azi, imi zice Kiba luandu-ma de dupa gat. Stii ce ai pierdut? O lucrare neanuntata la mate! Iar tu nu ai fost! Nu am avut de la cine sa copiez!
Kiba e un tip de aceeasi varsta ca si mine, are parul saten, ochii caprui si ce il deosebea cel mai mult erau cele doua semne de pe obrajii sai. Doua triunghiuri rosii ca sangele. Sam, cel de langa Kiba, este un baiat roscat, cu ochii de un verde crud, avand in ureche un cercel. E de gasca, foarte petreceret si mai mereu cu capul in nori. Urmatoarea pe lista e Hinata. Avea ochii mari, lila, iar parul ei lung pana la fund si brunet era lasat liber pe spate. Era o tipa mai la locul ei, care nu prea iesea in evidenta, dar e o foarte buna prietena. Spre deosebire de ultimile doua, dar nu cele din urma blondine Ino si Britney. Doua zapacite una mai nebuna ca cealalta care dau tonul ditractiei in gasca si mentin atmosfera dinamica.
-Pana la urma ce ti s-a intamplat? Ma intreaba bruneta.
-E o poveste lunga, raspund plictisit.
Am inceput sa le povestesc in detaliu ce se intamplase azi. Toti sase mergeam incet, ca si cand am fi fost la o plimbare, fara sa bagam de seama ca ningea destul de abundent si ca vom ajunge acasa cam uzi. Dupa ce am terminat toti ne intrebam la ce se referea Tsunade cand a spus "soarta liceului nostru". Din cate stim noi liceul se descurca destul de bine. Nu imi pot imagina ce ar putea merge prost...


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_m7lvwfwwaG1r1ox94o1_500_zps2d68b5c6

Even though I’m crawling on the ground tonight,
Tomorrow I’m going up to the sky.
Even if the wind is wild I’m goin’ up.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Mar 05 Feb 2013, 20:36

Buna!>:D<
Am trecut si eu pe aici!
Stiu fanficul asta dp alt forum, dar tot e frumos!:x
Desi nu mai stiu ce se intampla in fiecare capitol, tot imi place!:x
Cand pui next-ul, te rog sa ma anunti!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Mar 05 Feb 2013, 23:21

Hei! kiss
Capitolul a fost foarte frumooos. in love
Îmi place maxim felul în care narezi. happy
Abia aștept next-ul!
Anunță-mă, te rog!
Kiss, kiss.


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
•°Dee Dee°•
Genin
Genin
•°Dee Dee°•

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : Claudia Chocolino
Nr. mesaje Nr. mesaje : 63
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Writing and dancing
Stare de spirit Stare de spirit : Yes sir, one of a kind

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Sam 09 Feb 2013, 18:15

Am venit cu nextu`^^. Sper sa va placa.


Caρitσℓuℓ 2
Noii ”recruti”


Confesiunea lui Kiba: Venus, inafara de faptul ca intruchipeaza zeita romana a iubirii si a frumusetii, este singura planeta din sistemul nostru solar care se roteste in sensul acelor de ceasornic. Mentionez acest fapt banal fiindca exact cand am ochii cu elevele noi, am avut o senzatie de ameteala, de cadere, ca si cand toate planetele din metaforicul meu sistem solar intern s-ar fi asezat pentru un popas, iar apoi au inceput sa se roteasca in sens opus… sau… poate ca ar trebui sa incep sa manac dimineata inainte sa plec de acasa.


Stateam cu capul cufundat in dulapul meu, rascolind, trantind si cautand ca nebunul cartea de mate. Fit-ar cartea matii, unde dracu’ te-am pus? Injur printre dinti cand aud cum clopotelul anuntand inceputul primei ore pe ziua asta. In timp ce ceilalti nu aratau nici cel mai mic interes cum ca le-ar pasa cine si cum ramane sau chiuleste de la ore intrau grabiti in clasele lor, eu inca stateam in genunchi pe cimentul rece. Incet, incet simteam cum imi pierdut si ultimul strop de control pe care il aveam in mine.
Dupa alte reprize de injuraturi si pumni da-ti in bietul meu dulap, imi pierdusem de tot calmul si am inceput sa scot tot ce aveam in dulap. De la geaca mea pana la teste si caiete ratacind de cine stie cand. Acum, cand totul era imprastiat pe coridorul liceului m-am uitat atent si gasisem si cartea aia nenorocita de care aveam nevoie. Dupa am bagat totul inapoi, chinuindu-ma un pic sa inchid usa lui. M-am intors cu spatele si m-am sprijinit de dulap, lasandu-mi capul pe spate si tragand adanc aer in piept sa ma linistesc. Uite cum imi stric ziua pentru o amarata de carte care in fond nu imi foloseste la aproape nimic. O strageam puternic in mana, gata ca in orice moment sa o azvarl pe unde apuc. Cand am vrut sa ma retrag si eu intr-un final in sala de clasa, am fost oprit de usa liceului care de dadu puternic si brusc de perete.
Trei domnisoare, o rozalie, o blonda si o satena, imbracate cu paltoane groase intrara grabite in liceu fiind mai apoi urmate de alti patru indivizi, trei blonzi si un roscat. Repejor mi-am deschis dulapul, mi-am pus pe un umar ghiozdanul si m-am prefacut ca intarziasem la ore si ca imi caut disperat cartile si caietele. Ma uitam pe furis la grupul „vesel” cum discutau si tot imi aruncau din cand in cand priviri suspecte, intrebandu-ma daca ei sunt cei despre care vorbea Sasuke. Brunetul, in incercarea lui de a descoperi care-i treaba cu liceul nostru, aflase ca in urmatoarele zile vom avea parte de noi elevi. Deodata tipii incepusera sa se apropie amenintator de mine facandu-ma sa imi bag mai tare capul in dulap... daca se putea sa intru cu totul inauntru. Simteam un fior rece ca de gheata pe sira spinarii, iar ochii imi tremurau de frica. Oare ce aveau sa ma intrebe? Ma vor bate? Off Doamne Kiba stapaneste-te! Nu trebuie sa imi fie frica de tipii astia... trebuie sa par indiferent ca si cand nu m-a interesat ce au discutat, nu ca as fi auzit vre-un cuvant, dar de orice eventualitate. Mi-am plecat capul si apoi cand au trecut pe langa mine, fara sa schiteze vre-un gest am putut sa rasuflu’ usurat. Un sentiment placut de caldura si siguranta imi invada tot corpul. Acum o secunda credeam ca am sa fiu caftit de tipii aia.
Tocmai atunci mi-am amintit de acele domnisoare. Am intors capul in directia opusa si am ramas masca cu falca de doi metri. Papuselele alea si-au dat jos paltoanele si mi-au captat admiratia cu rochite pana la fund, cerandu-mi parca un studiu in amanunt. Clipeam alert, inca avand gura deschisa, nevenindu-mi sa cred. Eram singur pe coridorul pustiu al liceului cu trei dintre cele mai misto tipe din cate vazusem pana acum. Cea din mijlocul lor, rozalia cu ochii verzi ca cele mai veritabile smaralde imi era ca o divinitate in toata eleganta si perversitatea de care dadea dovada. Rochia ei simpla si neagra cu un fermoar lung pana la jumatatea abdomenului, ii avantajau foarte bine formele pline. Celelalte, blonda cu patru codite prinse jucaus purta o tinuta tot neagra, simpla si scurta cu o mica brosa de strasuri prinsa in decolteul modest. Numai toaleta ultimeu fete, satena cu parul impletit, era alba cu cu decolteu generos si cu un trandafir imprimat in partea stranga de jos.
Cele doua imi pareau ca doua zeite din antichitate, care inevitabil stateau pe langa rozalie si ii completau sarmul prin splendoarea lor. Divele astea au depasit imaginatia fiind pline de mister, dar in acelasi timp si vulgare ca un show erotic. Pareau lipsite de orice imperfectiune, de orice complex iar indiferenta lor imi era indeajuns cat sa nu ma pot abtine sa nu ma gandesc la vise interse cu ele. Stateam acolo si ma uitam la ele pana cand s-au decis sa plece de acolo, probabil simtind ca le mananc din priviri. In final am oftat si am vrut sa dispar inaintea lor, insa m-am oprit pentru ca mi-o luasera inainte, trecand pe langa mine. Blonda imi arunca o privire cocheta si imi zambi, provocandu-mi o senzatie de moleseala. Mi-am dezvaluit si eu albul dintilor, apoi am inceput sa merg cativa pasi odata cu ea, pana cand am dat puternic cu tampla de usa dulapului. Ultimul lucru pe care mi-l amintesc este ca stelute si ingerasi se invarteau in jurul capului meu, in final cazand pe jos...


Imi simteam corpul greu si fara vlaga. Cineva era langa mine si imi tot striga numele, agitandu-ma continuu de umeri. Vazand ca nu reactionez incepuse sa imi loveasca usor fata. Palmele blande, primite peste obraji, devenira treptat lovituri puternice care pur si simplu ma obligau sa deschid ochii. Odata ce am facut contact cu lumina neoanelor am vazut, in ceata, pe cineva stand deasupra mea. Peste cateva momente, vederea mi se imbunatati si am putut observa ca acea persoana era Sasuke.
Parea incordat, dar in acelasi timp destul de usurat sa ma vada treaz. M-a ajutat sa ma ridic in picioare, in timp ce ma intreba ce patisem de cazusem aproape inconstient la pamant. Am stat putin timp incercand sa imi amintesc si sa reiau ultimele evenimente petrecute cu o ora in urma. Apoi intr-o fractiune de secunda mi-am amintit tot ce se intamplase. Brunetul, care inca astepta un raspuns, se uita la mine insistent, dupa care incepusem sa ii povestesc tot ce vazusem in acest timp mergand spre clasa. Sasuke era atent la fiecare cuvintel al meu, nevenindu-i sa creada ca ceea spuneam eu putea fi real.
-Fii serios Kiba! Imi spuse el intrand in clasa.
-Trebuie sa ma crezi Sasuke! Te-as minti eu vreodata? Contraatacam eu, venind din urma lui.
-Kiba chiar nu pot percepe chestia asta. Rochite scurte? Zau asa, unde naiba suntem? La un liceu sau club de noapte?! Uite ce cred eu. Probabil ai dat cu capul prea tare de usa dulapului tau, iar asta ti-a creat in subconstientul tau o aluzie cum ca ar exista aceste tipe in scoala.
Am deschis gura, vrand sa ripostez dar stiam ca e in zadar. Orice aveam sa spun, brunetul imi va da o explicatie cat de cat plauzibila. Am oftat zgomotos si am plecat capul. Sasuke ma lua de dupa gat si incerca sa ma inveseleasca, promitandu-mi ca diseara ma scoate in club si imi face cinste cu bautura. Ne-am intors cu fata spre clasa, pentru ca pana acum le oferisem colegilor nostri un spectacol gratis. Cand mi-am intors privirea spre ei am inceput sa clipesc ca un dement, pentru ca Nu-mi. Pot. Crede. Ochilor. Langa gasca noatra stateau insasi acele minuni de fete si trei dintre indivizi. Am zambit smecher si am inceput sa il tachinez putin pe amicul meu brunet. Dupa am facut cunostinta cu fiecare in parte. Pe acea rozalie o chema Sakura, iar pe zeita blonda Temari si pe cea satena Tenten. Tipul roscat cu un tatuaj interesant pe frunte era Gaara, cel blond cu parul ceva mai lung Deidara, iar pe ultimul blond cu ochii albastri ca oceanul Naruto.
-Hey cand v-am vazut eu erati patru tipi, am inceput eu.
Nici bine nu terminasem ca usa se lovi de perete si un tanar ciudat intra in clasa. Hinata intreba cine este el, in timp ce toti ii analizam stilul. Parul blond oxigenat, pantalonii verzi ca o lamaie, tricoul transparent si jachetuta de piele care ii aluneca tipului de pe corp.
-El e Shun si e cu noi, ofta Gaara. Shun hai sa faci cunostinta cu niste oameni de pe aici.
-Mititelul de mine?!?! Spuse el punandu-si o mana pe pieptul lui aproape gol
-Eu cred ca e (iertati-ma nu stiu ce vorbesc), ii soptesc lui Sasuke.
-Hai sa mori tu, Sherlock, imi raspunse acesta cu un profund sarcasm.
Toti am dat ferm mana cu tipul asta, apoi dupa alta palavrageala, noii prieteni ne spusera ca se transferasera la liceul nostru la cererile unor profesori. Ni se parea putin ciudat, mai ales lui Sasuke care deja se puse pe ganduri. Mi-am dat ochii peste cap, apoi vrand sa disting atmosfera i-am invitat pe cei noi diseara intr-un club ca in modul asta sa le facem un mic tur al orasului. Au fost incantati de idee...


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_m7lvwfwwaG1r1ox94o1_500_zps2d68b5c6

Even though I’m crawling on the ground tonight,
Tomorrow I’m going up to the sky.
Even if the wind is wild I’m goin’ up.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Sam 09 Feb 2013, 22:39

Măi, măi, măi! Situația se cam complica, ha? in love Abia aștept să văd ce se va întâmpla mai departe! happy Probabil că ți-am mai zis, dar ador felul în care narezi. Chiar te prinde, te atrage! Oricum, mersi de anunț și să mă anunți și în continuare! kiss Hai repejor cu next-ul! in love Kiss, kiss.


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
•°Dee Dee°•
Genin
Genin
•°Dee Dee°•

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : Claudia Chocolino
Nr. mesaje Nr. mesaje : 63
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Writing and dancing
Stare de spirit Stare de spirit : Yes sir, one of a kind

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Vin 15 Feb 2013, 17:58

Capitoul 3
Attention everybody
Partea I


Confesiunea Sakurei: Stiati ca inima umana pompeaza cu o presiune suficienta ca sa improaste sangele la noua metri? Mentionez acest fapt interesant, desi cam crud, pentru ca sangele meu pompeaza cel putin dublu, din cauza anticiparii nervoase a ceea ce sunt pe cale sa fac...


Erau niste persoane atat de dragute si de simpatice. Nu am sa inteleg niciodata de ce “el” le vrea raul? Cu toate acestea ii pusesem un pic pe ganduri cand le-am spus ca am fost transferati aici la cererile unor profesori, desi aceasta era o minciuna absoluta. Ne-am dat seama ca si ei banuiesc ceva anume... cine stie ce aflasera si incercau sa desluseasca?! Tot restul orelor ne-am comportat ca orice elev nou cercetand noua scoala, insa ce nu puteam suporta erau privirile dubioase ale celorlalti in privinta imbracamintei noastre. Parca ne dadeau de gol ca toata noaptea fusesem in club si azi dimineata nu mai avusesem timp nici sa ajungem acasa, apai sa ne schimbam. In cele din urma le-am castigat destul de usor increderea, iar oferta lui Kiba de a ne prezenta orasul dupa ore, se transformase intr-o invintatie intr-un club destul de select, din partea lui Sasuke. Ca satenul sa nu se lase mai prejos, se oferise sa ne duca el la club. Ne suna foarte bine ideea, asa ca am acceptat fara sa stam pe ganduri. Era mult mai distractiv si atractiv, decat banalul tur al noului “teritoriu” in care cica fuseseram parasutati si care ne era total necunoscut.
Acum ma aflam in camera mea, impreuna cu Temari si Tenten, in vila de care dispunem si in care locuiam toti. Parintii nostrii cunoscandu-se din copilarie si avand slubje destul de solicitante cu deplasari din ce in ce mai dese, au decis ca noi sapte sa stam impreuna intr-o vila complet echipata. Dupa cum spuneam stateam in coltisorul meu de liniste si pace, pe patul moale ca un puf cu asternuturi mov ca un liliac. Imbracata intr-o pereche de pantaloni trei sferturi albi si cu un maiou rosu, studiam cu mare interes o revista. Prietena mea satena, asezata langa mine, asculta muzica cu castile in urechi, fredonand si miscand din cand in cand capul pe ritmul melodiei. Spre deosebire de noi doua, blondira era foarte agitata.
-Pur si simplu nu inteleg ce e cu tot stresul asta pe tine?! Inteleg ca Sasuke a spus ca va fi un club mai de fite, dar totusi, nu trebuie sa te pregatesti cu patru ore inainte, ca doar nu o sa se afle vre-un designer celebru pe acolo care sa iti ceara sa ii devii model, sparse gheata Tenten.
Mi-am ridicat privirea lenes spre Temari si am dat din cap semn ca satena avea partea ei de dreptate. Intradevar, de cand plecasem de la liceu blonda nu mai fusese in apele ei, mai ales ca aflase ca vom mergem intr-un club. Cum pusese piciorul pe pragul usii, dadu buzna in camera ei, ca mai apoi sa vina in sanctuarul meu fara probleme cu un brat plin de rochii si tragand-o pe Tenten dupa ea. Ceva imi spunea ca nu venise doar sa facem schimb de haine, iar instinctul meu avusese dreptate. Timp de cateva ore blonda probase haine peste haine. Mai intai se imbraca cu una, dupa care defila grandios prin fata noastra, iar noi ii spuneam pentru a milioana ora ca ii sta bine in fiecare rochie. Aceasta dadea de nervi din picior, spunandu-ne ca nu e adevarat, sfarsind prin a se admira singura in oglinda mare. De cele mai multe ori, spre rugamintile disperate ale mele si satenei de a se hotari odata, nu era multumita de ceea ce vedea si se ducea sa se schimbe, iar ritualul se repeta.
Un ciocanit puternic, urmat de scartaitul usii ne facu sa ne intoarcem capetele. In prag statea Gaara imbracat intr-o pereche de blugi negri si comasa rosie descheiata la primii trei nasturi. Ne anuntase ca in cateva minute urma sa plecam. M-am ridicat de pe pat si m-am indreptat spre dulapul meu. Dupa ce am inspectat umerasele cu rochii, mi-am ales una argintie, care venea dupa gat, cu decolteu, iar intr-o parte era taiat in forma de semicerc prinsa la colturi cu o bareta. Am intrat in baia camerei, nu inainte de ai spune satenei sa o imbrace pe Temari cu ceva fie ca ii convine sau nu, apoi dupa ce m-am imbracat, m-am machiat delicat si am iesit. In camera am descoperit-o pe blondina imbracata intr-o tinuta de un albastru inchis, scurta si cu imprimeuri florale argintii in fata. Tenten ii desprinse coditele si ii lasa parul liber pe spate, zburlindu-il putin sa para mai rebel. Aceasta purta o rochie lila, cu un umar lasat si ca acesoriu o curea neagra si un lantisor din argint.
Dupa ce ne-am mai foit cateva minute de colo-acolo prin camera, am coborat la parter si i-am gasit pe baieti asteptandu-ne in living. Deidara vorbea cu Kiba la telefon, iar dupa convorbirea lor parea ca satenul ii spunea blondului cam pe unde se afla acest club, cerandu-si scuze ca nu poate veni sa ne ia. Imediat, ne-am imbarcat cu totii in masina prietenului nostru cu sapte locuri. Pe parcursul drumului am fost foarte tacuti, fiecare gandindu-se la ce il taia capul, in timp ce pe fundal se auzea melodia difuzata la radio. Ma intreb ce a intervenit asa de brusc, incat Kiba nu mai putea sa ne aduca la club. Totul parea perfect normal si monoton cand plecasem, nu pot sa imi imaginez ce ar putea acum sa il retina. Prea prinsa in ganduri, nu am observat ca Deidara gasise locul potrivit. Am coborat din masina si am privit pret de cateva momente acel loc. Nu mi se parea nimic extraordinar, sau iesit din comun.
-Nu am fost niciodata in partea asta a orasului. Dupa cum a spus Kiba, asta ar trebui sa fie locul, ne informa blondul.
Ne uitam unii la altii confuzi, deoarece cladirea din fata noastra ne ducea cu gandul la orice altceva, inafara de un club. Ce-i drept muzica se auzea destul de tare, dar nu prea ma incanta exteriorul. Totusi am fost optimisti si am trecut dincolo de usa din fata noastra. Ajunsi inauntru, parca fuseseram teleportati in alta lume. Barul era impanzit de fete, care ii admirau de tipii de dincolo de tejghea cum faceau tot felul de smecherii si preparand tot felul de bauturi. DJ-ul mentinea atmosfera salbatica, in timp ce animatoarele imbracate cat mai sumar dansau lasciv pe ritmurile muzicii, iar lumina fosforescenta facea totul sa para de pe alta lume. Mi-am rotit privirea pe sus si am observat ca cineva imi facea semn sa urc la etaj. Le-am spus si celorlati si ne-am dus sus. Acolo ne astepta Sam, putin incrodat dar incercand sa nu arate acest lucru.
Ajunsi in dreptul lui, acesta trase copertina rosie a separeului de langa noi si ne invita inauntru. Incinsi de caldura, ne-am dat jos paltoanele groase. In timpul asta am observat ca si fetele isi schimbasera radical tinutele, de cand le vazusem la scoala. Hinata purta acum o rochita roz, fara brete si in fata cu un fermoar descheiat putin din cauza bustului ei prea voluminos. Ino avea o tinuta rosie, provocatoare, cu decolteu, iar intr-o parte era taiata, apoi fiind prinsa cu doua semicercuri. Pe de alta parte Britney avea o rochie alba, simpa fara bretele si cu o jachetuta de blugi. Baietii erau si ei care de care mai dichisiti, insa absolut toti erau posomorati si nu indrazneau sa scoata vre-un sunet. Prietenii mei se asezasera jos putin jenati de linistea mormant de care dispuneau ceilalti. Muzica se auzea, dar nimeni nu o baga in seama. Abia atunci cand m-am uitat mai bine am observat ca Sasuke si Kiba lipseau, in schimb pe scaunul de la mini-barul special amenajat in separeu, statea un baietel cam de vre-o cinci anisori. Inca purta geaca groasa ceea ce insemna ca nu era aici de mult timp. Parul negru era putin ciufulit, iar in ambele maini tinea un pahar gol cu un pai in el. M-am asezat langa el, iar acesta isi ridica privirea spre mine. Ochii sai la fel de negrii ca si parul erau obositi si exprimau o tristete profunda. I-am zambit cald si acesta incerca sa schiteze si el un zambet pe fata lui dragalasa, dar cam palida. Ce e cu toata lumea? Iar bomboana asta de baietel cine e? Imi parea atat de cunoscut, dar nu stiam de unde sa il iau.
-Eu sunt Sakura, ma trezesc vorbindu-i micutului. Pe tine cum te cheama?
-Numele meu e Itachi, raspunse el slab, uitandu-se in gol la paharul sau.
-Kiba iti raman dator, spuse Sasuke intrand in separeu urmat mai apoi de saten.
Mi-am ridicat capul, iar privirea mea se intalni inevitabil cu a acelor doua margele negre. Brunetul parea cel mai stresat si deprimat dintre noi toti. Il chema pe micutul Itachi, il lua in brate si iesi din separeu. M-am asezat si eu pe unde am apucat, privindu-i pe ceilalti confuza si suspicioasa.
-Probabil ca va datoram niste explicatii, incepu Sam.
Crezi? Iti bati joc de noi nu-i asa? Hinata inspira adanc si incepu sa se povesteasca. Se pare ca Itachi era fratiorul lui Sasuke. Parintii lor nu se inteleg la fel de bine ca inainte sa se nasca Itachi si asa au inceput certurile din ce in ce mai frecvente. Ce era cel mai rau era ca atunci cand se certau parintii ii dadeau afara pur si simplu din apartament. Am facut o grimasa spre bruneta, pentru ca acest lucru mi se parea absolut brutal si revoltator. Cum ai putea sa iti dai proprii copii afara din casa?! Sasuke nu vroia sa isi vada fratele suferind, asa ca il lua de acasa si il aducea aici pana cand brunetul gasea unde sa il duca o naopte pe micut. Pur si simplu mi se rupea inima cu fiecare cuvant spus de ea.
-Tineti minte, ne atrase atentia Britney. Comportativa normal ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.
-Cum sa fac asa ceva? E revoltator! Ar trebui sa ii oferim putina compasiune, macar atat sa facem, sar ca arsa.
-Sa nu ii spuneti nimic lui Sasuke, relua blonda. Nu suporta sa vada ca oamenilor le este “mila” de el si de Itachi. Prefera sa se simta in largul lui, stiu ca o sa para greu, dar e mai bine asa.


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_m7lvwfwwaG1r1ox94o1_500_zps2d68b5c6

Even though I’m crawling on the ground tonight,
Tomorrow I’m going up to the sky.
Even if the wind is wild I’m goin’ up.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Vin 15 Feb 2013, 23:31

Saracii Sasuke și Itachi! Cât de milă îmi este de ei! sad Ce hal de părinți au! Doamne! Și Sasuke, cât de bun și adorabil și încântător este, câte face pentru frățiorul lui! in love
Capitolul a fost interesant, deși am zărit câteva greșeluțe. Se rezolvă cu un edit. Apropo, un mic sfat, sper să nu te deranjeze. happy Încearcă să lași spațiu un rând între fraze. Așa noi, cititorii, putem parcurge textul mult mai ușor.
Mulțumesc pentru anunț, sper să mă anunți și de next!
Atât am avut de spus.
Kiss, kiss.


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Sam 16 Feb 2013, 10:07

Clauuuu >:D< Pufosenie >:D<
Acum am terminat ce citit si acest fic - pana la capitolul adus - acel capitol lung unde ... s-a intamplat :X Iti las com si acolo si aici :*
Deci, este superb!
Ai niste idei geniale <3
Imi face placere sa-ti recitesc ficurile din nou si din nou :X
Vreau next-ul :X si aici, si dupa acel capitol luuung <3 :">
Te pup :*
Sus In jos
•°Dee Dee°•
Genin
Genin
•°Dee Dee°•

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : Claudia Chocolino
Nr. mesaje Nr. mesaje : 63
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Writing and dancing
Stare de spirit Stare de spirit : Yes sir, one of a kind

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Sam 06 Apr 2013, 21:40

Am venit cu nextu'. Sper sa va placa ^^

Capitolul 4
Attention everybody
Partea a II-a

Confesiunea lui Sasuke: Atunci cand iti da tarcoale un secret, mai intai trebuie sa te intrebi daca intradevar vrei sa il afli.


Mergeam rapid printre multimea de tineri, adunata pentru inca o seara nebuna in club. Incercam sa nu atrag asa de mult atentia, cu toate ca era cam greu acest lucru avand in vedere ca aveam in brate un copil care nici nu implinise sase ani. Oriunde priveam, vedeam cum diferite chipuri se intorceau automat vrand sa dea impresia ca nu ii interesa ce se intampla. Nu dadeam asa de multa importanta.

-Sasuke muzica e prea tare! Imi zbiera micutul in ureche sa il pot auzi.
-Pune-ti mainile la urechi, vom iesi imediat, am tipat la randul meu.

Ma strecuram ca un soricel printre toti pustanii de pe ringul de dans, pe langa cei care au pierdut numarul de shot-uri de la bar si in cele din urma pe langa cei care isi trageau limbi de zor. Numai ca de data asta nimeni nu mai indraznea sa ridice privirea spre mine. Am iesit din club si m-am indreptata spre parcarea acestuia sa caut masina lui Kiba. Satenul sarise imediat sa ma ajute cu „mica” mea problema. Ce-i drept pe el l-am sunat prima oara sa ii spun situatia delicata. Acesta fusese foarte generos sa ma poata gazdui cateva zile, pe mine si pe Itachi, pana se vor linisti apele acasa. Nu pot sa cred ca asta s-a intamplat tocmai in seara asta, cand gasca se marise. Incepeam sa cred ca locul meu si al fratiorului meu nu mai e in acea casa, care parca mai ieri ma jucam cu Itachi cand era mic.

Insa cel mai umilitor a fost atunci cand am intrat in separeul destul de incapator, in nuante de alb si rosu, mirosind a tigari, ness si bautura, iar in aer plutind fumul gri-albastrui expirat de cei dinauntru, si a trebuit sa il iau pe asta micu’. Ma simteam ca ultimul om de pe pamant si probabil si cel mai stanjenit, din cauza noilor veniti care se uitau la mine ca la masini straine cum il iau in brate pe piticot. Uram sa fiu pus in situatii de astea, dar incercam sa ma adaptez, facand fata sortii. Respiram greu aerul tare si inghetat al iernii, mergand incet si cu grija ca nu cumva sa alunec pe ghetusul format pe strada, uitandu-ma in toate partile dupa masina zapacitului de Kiba. Dupa alte minute de teroare, o gasisem intr-un final. L-am pus pe Itachi pe bancheta din spate, apoi am urcat la volan.

-Sasuke, de ce mami si tati nu se pot intelege ca si parintii celorlati copii de la gradinita?

Am amutit pur si simplu la spusele lui. Ce puteam sa ii spun? Itachi, mama si tata se cearta de cand te-ai nascut tu, deci mai bine nu ai fi existat. M-am intors spre micut, am intins o mana si i-am mangaiat capusorul. Si-a ridicat privirea inlacrimata, pe cand eu am schitat un zambet sec si fara vlaga, insa indeajuns ca sa il linisteasca pentru un moment. Mi-am intors atentia catre volan, ce-i drept abatut, apoi dupa ce m-am asezat mai bine pe scaun am invartit cheia din contact si am pornit spre casa lui Kiba. Trebuia sa fiu atent la drum, ca sa nu dau de banuit ca eu nici macar nu am varsta legala sa am un permis de conducere. Am invata sa conduc de nevoie, deoarece trebuia sa il duce pe Itachi ba la gradinita, ba nu stiu unde si m-am adaptat situatiei. Pe tot parcursul drumului niciunul din noi nu a scos un sunet, ceea ce ma ingrijora putin. Din cand in cand ma uitam in oglinda retrovizoare sa ma asigur ca fratiorul meu e bine, iar tot ce facea el era sa se joace cu fermoarul de la geaca lui.

Ma bucuram mult ca satenul acceptase sa ne primeasca, ca si nenumaratele dati trecute. Parintii amicului meu erau mai mereu plecati prin tari straine si vacante scumpe platite de fratele mai mare al lui Kiba. Atsuo, pe numele lui, sau mai bine spus Locul doispe` in topul Celor Mai Sexy Barbati din Lume, era „mandria” familiei Inuzuka. Atsuo era mai mare cu zece ani mai mare ca mine si Kiba, noi avand numai mult de saptesprezece ani. Era un mare producator de filme si mai nou un actor talentat, pe care satenul nu il suporta deloc. Fratele amicului meu nu avea sangele Inuzuka in el. Era adoptat de parintii satenului, fix cand el se nascuse, din dragostea si vointa lor ca micutul Kiba sa aiba un frate mai mare si protector cu care sa se joace. Problema a fost ca nu s-au simpatizat niciun pic, iar acum, dupa ce Atsuo a realizat ceva in viata, ii rasfata pe parintii lui adoptivi trimitandu-i in cine stie ce tara, pe cand Kiba ramane sa pazeasca casa. Nu stiu daca il deranjeaza sau nu, iar sincer sa fiu nu am indraznit sa vorbesc de asta ca cine stie ce ar putea sa faca, numai pomendind numele lui. Totusi ma asigurasem ca e ok sa raman la Kiba, cand acest lucru incepuse sa fie un obicei, insa el ma calmase spunandu-mi ca e in regula si ca ii place compania mea si a lui Itachi.

Dupa ce am parcat in fata blocului, l-am luat de manuta pe fratele meu si am intrat in scara blocului. Holul, inspaimantator imi bulversa mai tare mintea, care si asa era destul de incarcata. Din cauza prafului, a pranzelor de paianjel prezente peste tot, si a mirosului umed si greu de mucegai care imi intorcea stomacul pe dos, aratau faptul ca nimeni nu mai curatase locul asta de ceva timp. Am urcat pana la etajul al cincilea, am rasucit cheia in broasca usii apartamentului si am intrat. Linistea calma si caldura amonioasa dinauntru ma linistea mereu dupa tulburarea si disparearea dorintei de a disparea de pe fata pamantului in momentul cand am fost trantit cu ura de peretele holului blocului de acasa.

Dupa ce l-am ajutat pe Itachi sa se descalte de ghetute, o zbughi imediat spre camera in care dormea el. Apartamentul satenului era foarte mare, asa ca fiecare avea loc sa doarma in camere separate. L-am urmarit pe piticot pana in camera, apoi am luat un tricou de-al lui Kiba dintr-un sertar si l-am pus pe pat. I-am dat jos hainele lui Itachi si l-am imbracat in tricoul, bineinteles mult prea mare, dar care era perfect ca pijama. In timp ce ii asezam hainutele pe un scaun, el se duce direct la raftul cu jucariile vechi de plus ale lui Kiba. Isi alese un catel foarte haios cu un nasture in loc de ochi si cu urechi foarte mari, dupa care se urcase pe pat si incepu’ sa sara.

-Eu sunt un Super Erou care salveza orasul de raufacatori, iar el –spuse aratand spre catel- e tovarasul meu Cainele Fara-Teama!
-Bine, Super Eroule si Caine Fara-Teama e ora de culcare. Nu uita, daca vrei sa te uiti la televizor stii unde sunt canalele cu desene animate. Nu vom sta mult.
-Bine fratioare, imi spuse el zambind in adevaratul sens al cuvantului. Du-te si distreaza-te, eu voi fi bine. Noapte buna!

I-am sarutat fruntea si am plecat in liniste din camera. M-am urcat inapoi in masina, am inspirat adanc, dupa care am plecat spre Night. Asa se numeste clubul, insa e putin absurd, avand in cedere ca nu e un club de noapte, dar totusi are un secret. Acest club a fost al parintiilor mei pana acum cinci ani cand Itachi se nascuse, hotarasera sa il vanda. Nu mi se parea o idee asa de buna, mai ales ca imi placea mult pe acolo. In prezent, clubul imi apartine, insa teoretic vorbind, practic l-a platit Ren Yamahiro un aristocrat inganfat, mai mereu cu nasul pe sus. Cum de am convins un asa zis buric al pamantului sa ma ajute? Ei bine Ren, un tip de douzeci si cinci de ani, saten cu fite si impresii prea mari pe el, i-a fost luata cartea de credit de la taticu’, acum cinci ani acesta spunandu-i ca de acum inainte trebuia sa isi faca singur rost de bani. Fusese un miracol pentru mine ca acceptase acest pact, avand numai doisprezece ani pe atunci.

El avea grija de club ca totul sa para in regula, in caz de scandaluri care se sfarsesc la sectia de politie si asa el isi castiga banii de buzunar, plus ca avea distractie gratis. Pe actele false, contrafacute prin relatiile lui Ren, era numele lui, insa pe cele originale era trecut numele meu. Acestea aveau sa iasa la iveala imediat ce implineam optsprezece ani si cica as fi capabil sa fiu patronul unui club. Dupa ce se va termina intelegerea noastra, am inteles ca vrea sa isi deschida propriul local, dar nu prea m-a interesat sa aflu ce va face el in continuare. Oricum vom ramane prieteni, asa ma asigura el, acum depinde cat de sincer vorbea.
Cum ma apropiam de Night am observat cum un grup mic de tineri erau afara, intorcandu-si capetele ca dementii in toate partile pana observara masina lui Kiba, dadu-si seama ca eu eram la volan. Unii incepura sa isi miste mainile, in timp ce alti faceau semn spre club, semn ca erau probleme inauntru.

Bun, care e cretinu’ care vrea sa imi strice de tot seara? Am oprit fix in fata, am coborat si am intrat, cu acei tipi dupa mine. Inauntru, muzica era oprita, nimeni nu misca, toti avand capetele intoarse spre scena. Acolo era Andy, Dj-ul cluburi, un tip de nouaspe’ ani, cu parul albastru noptii, ochii fiind de aceeasi culoare si cam nebun de felul sau si aici ma refer ca de fiecare data cand se incingea atmosfera in club ramanea la bustul gol, acest lucru intamplandu-se si in seara asta. Din partea mea putea sa fie si gol pusca, insa atata timp cat era la pupitru si facea atmosfera erau eram multumit. Langa el era Yuzuki care se tot rastea la Andy sa puna nu stiu ce piesa, in timp ce amicul meu incerca sa ii explice ca publicul vrea cu totul altceva. Parea sa nu fie cine stie ce, asta pana cand Yuzuki sparse sticla goala de whisky de capul lui Andy, lasandu-l inconstient pe jos.

Bine, Yuzuki nu stie cu cine are de a face acum. Am urcat rapid pe scena, si m-am dus direct la Andy sa vad ce i se intamplase. Il strigam incontinuu, agintandu-l de umeri dar nu primeam niciun raspuns. Am observat ca sub capul lui incepuse sa se formeze o balta de sange, asa ca l-am intors si am observat ca avea o rana deschisa la tampla. Ren, care tocami iesi din cabina cu camasa descheiata pana la talie, semn ca il intrerupsem de la ceva, venise si el langa victima, apoi imi spuse ca are grija de el. M-am ridicat in picioare, m-am repezit la Yuzuki, l-am apucat de tricoul alb si l-am ridicat putin an aer.

-Uchiha ce ar fi sa ma lasi jos? Cine naiba te crezi?
-Cine ma cred?! Ma cred seful acestui club! I-am raspuns indignat.
-Mare chestie ca o sa ai clubul asta de nimic, in mai putin de un an.

Asta mi-a pus capac. Parul lui era lipit de fata de transpiratie, avea ochii rosii si salbatici, maxilarul inclestat, putea si duhnea a bautura si o urma de praf alb-galbui se vedea in jurul unei nari. L-am ridicat putin mai sus cu o mana, iar pe cealalta al retras-o, strangand mana intr-un pumn si l-am lovit fara mila pe Yuzuki, trimitandu-l cativa metri mai incolo. M-am dus la el si l-am ridicat din nou de tricou.

-Asculta bine nenorocitule, si asculta-ma cu atentie. Atata timp cat eu fac legea aici, n-am sa permit unui drogat ca tine sa faca scandal, 'nteles? Lumea a venit sa se distreze, nu sa asiste la un spectacol de circ. Asa ca mai bine ai pleca, nu vreau sa iti mai vad moaca!
-O, s-a infuriat marele Sasuke! Si ce ai de gand sa imi faci?
-Cum crezi ca ar reactiona politia, daca ar afla „misterios” ca detii droguri ilegale, plus ca mai nou ai inceput sa faci si trafic de prostituate? Nu te uita cu fata aia mirata la mine, stiu absolut totul de la primul care intra, pana la ultimul care iese de aici. Ai face bine sa nu ma pui la incercare!

Yuzuki lasa capul in jos, se ridica incet, apoi cobora scena, probabil vrand sa plece. Gasca se apropia si ea de mine, insa fix cand ma asteptam mai putin, roscatul o apuca brutal pe Sakura, care era in dreptul lui si o imobiliza. Eram gata sa ma napustesc asupra lui, sa imi salvez noua amica si sa fac putin pe eroul, insa am ramas teapan cand am vazut ca scoate de la buzunarul blugilor sai un briceag. Lasa la iveala cutitul, il indrepta spre mine si imi spune ca in cazul in care o sa scap o vorba la politie, fata ajunge la curvarit. Mi-am incretit nasul, mi-am dezvelit dintii si mi-am strans pumnii, fiind absolut neputincios sa ma iau de el, fara ca tanara sa fie ranita. Se misca incet pe langa multimea de tineri, pe langa scena, vrand sa iasa prin spate. Il urmaream nemiscat, fulgerandu-l parca cu privirea, gandindu-ma in acelasi timp la un plan.

Dupa ce el iesi, le-am spus la toti sa stea linsititi si sa sune o ambulanta si politia, pentru ca au de facut o arestare. Am iesit pe usa principala, din fata si m-am dus direct in parcare. Stiam ca Yuzuki se gandi ca primul loc in care il voi cauta, va fi in spate asa ca singurul loc in care putea sa profite de biata Sakura, era in parcare si cand auzisem un tipat de fata, mi-am dat seama ca instinctul meu avusese din nou dreptate.
Mi-am rotit privirea in toate partile, pana am gasit-o pe tanara pe capota unei masini si pe roscat dandu-i o palma zdravana ca sa se linisteasca pentru un moment si sa nu mai tipe. Am alergat spre el, apoi cand am fost in apropierea lui, m-am intors cu spatele, m-am aplecat intr-o parte si am ridicat un picior, lovindu-l sub barbie. I-am soptit fetei sa se ascunda dupa masina, pentru ca mai tarziu voi avea nevoie de ea. In acest timp Yuzuki se ridica si navali asupra mea lovindu-ma cu pumni. I-am dat un genunchi in burta, facandu-l sa se aplece, apoi am luat-o pe Sakura si ne-am indepartat de el pana cand am auzit sirele politiei.

Repede m-am oprit, am dat-o pe fata la o parte si am asteptat ca roscatul sa tabarasca din nou pe mine. Isi lua avant, un brat al sau fiind in spate cu pumnul strans bine, apoi fix cand masinile de politie au parcat in fata noastra, m-am lasat lovit, aterizand si alunecand cativa metri mai incolo. Tanara se asezat in genunchi, langa mine, ridicandu-mi usor capul sa vad cum politistii il retin pe Yuzuki. Un barbat blond, cu fata bolnavicioasa si cam de vre-o doi metri se apropie amenintator de mine. Imi spusese ca il cheama Chris Summers, e politist sau mai exact inspector-sef si vrea sa imi puna cateva intrebari, dar asta dupa ce ma ajuta sa ma ridic si ma dusese la ambulanta unde cateva asistente ma pansara.

-Sasuke, nu-i asa? Mai exact imi poti spune ce s-a intamplat? Ma intreba el cu un ton egal
-Ei bine, am venit in clubul asta cu iubita mea, zic aratand spre Sakura, care amutise pentru un moment. Am vrut sa petrecm o noapte linistita dansand, dar apoi a venit Yuzuki si ne tot deranja.
-Deci sa inteleg ca il cunosti pe inculpat? Ma intrerupse brusc inspectorul-sef
-Da, suntem amici, dar nu chiar atat de apropiati, insa nu imi pot explica ce l-a apucat in seara asta.
-Sunt perfect de acord, se repezi si fata langa mine, apucandu-ma de brat. Roscatul imi tot dadea tarcolae de cand ma vazuse cu Sasuke si apoi cand prietenul meu m-a scapat putin din ochi, Yuzuki m-a luat pe sus si m-a adus aici in parcare incercand sa ma violeze.
-Inteleg. Iar apoi cand ai observat ca iti lipseste partenera ti-ai dat seama ca ceva nu e in regula?
-Absolut! Asa ca m-am dus in parcare cu gandul ca Sakura se plictisise si ma astepta in masina, insa acolo am vazut-o cum Yuzuki incerca sa ii faca rau asa ca am luat-o de mana, iar el parca innebunise. Nu vroiam sa iasa cu bataie, insa el e cel care m-a provocat.

Inspectorul-sef Summers aproba din cap, apoi ne rugase sa asteptam un moment. Cu bratul drept inca strans de tanara, inspectam lucrurile in jurul meu. Doi medici iesira din club, cu Andy pe targa pansat la cap. M-am repezit spre ambulanta, apoi inainte sa plece i-am rugat sa imi spuna starea pacientului. O asistenta se apropie de mine si imi spuse ca e stabil, insa rana provocata la tampla ii afectase destul de mult timpanul stang. Ma mai informase cum sa nu va mai putea sa lucreze ca Dj sau sa se afle in spatii foarte zgomotoase cateva luni bune, asta daca are noroc, insa aceasta leziune putea dura si ani pana sa se refaca. I-am multumit asistentei, apoi i-am lasat sa se duca la spital cu ranitul. Nu imi vine sa cred, din cauza acelui nemernic am ramas fara Dj. Cercetam in continuare zona, privind cum o politista il interoga pe Ren, iar altii punandu-le intrebari catorva tineri. Dupa alte cateva minute politista si inspectoru-sef isi schimbara cateva vorbe, apoi cei doi impreuna cu Ren venira spre mine si Sakura. Ren ma intreba daca ma simt bine, iar facandu-ma ca nu il cunosc i-am raspuns ca voi fi in regula. Inspectorul-sef ne ruga pe toti trei sa ne prezentam maine dimineata la sectia de politie sa depunem cateva marturii.

-Daca nu va suparati as dori sa va mai spun ceva, i-am oprit din mers pe politista si inspector. As insista sa il perchezitionati pe Yuzuki.

Cei doi se uitara sceptici unul la altul, apoi in pusesera pe roscat pe capota masinii, il scotocira prin buzunare si scosesera doua pungulite negre. Le deschisera, inauntrul lor gasind un praf alb. Inspectorul Summers atinse cu varful degetelor praful alb, se uita insens la el, apoi in gusta. Statu cateva clipe, apoi spuse clar ca in punga era hasis. Ritualul se pereta si la a doua punga, insa de data asta acolo se afla cocaina. Barbatul se uita la mine semn ca i-am fost de mare ajutor. Il mai rugasem sa perchezitioneze si acasa, deoarece aflasem ca secrestra fete si apoi le vindea ca prostituate. Inspectorul si politista isi facura ochii mari cat cepele si ii pusesera catusele individului. Cand trecea pe langa noi, spre duba, Sakura isi incolaci bratele pe pieptul meu si am tinu strans, cu ochii inspaimantati, pana cand si ultimul politist pleca. Ne-am retras toti in club, am urcat pe scena si am facut linsite. Nu stiu cum puteam sa le spun ca am ramas fara Andy al nostru.

-Dragi prieteni, ma bucur ca suntem toti aici teferi si nevatamati. Dupa cum stiti Andy e inconstient la spital, insa va sta acolo mult timp. Am aflat ca auzul ii fusese afectat, din cauza unor cioburi mici de stica care ii instrasera in ureche si ii ranisera timpanul, asa ca nu va mai putea sa se afle in locuri zgomotoase un timp bun, chiar ani, dupa cum imi spusesera medicii. Astea fiind spuse, daca nu este Dj, nu e muzica, daca nu e muzica nu e distractie, iar daca nu e distractie... asa ca singurul lucru care il pot face e sa inchid clubul pentru o perioada, pana cand voi face rost de alt Dj.

Era o nebunie, nici mie nu imi venea sa cred ca spusesem asemenea lucruri, dar nu aveam de ales. Nu puteam sa stau cu mainile in san si sa astept ca un Dj bun, cum era Andy, sa cada din cer. Deodata simt cum sunt luat de brate pe sus de catre Gaara si Shun, iar Sakura impreuna cu Naruto anunta multimea sa mai astepte cateva momente, pentru ca clubul nu e compromis. Ne adunaseram in cerc in jurul pupitrului, apoi am observat ca Shun isi aranjat castile, iar ceilalti trei isi cautau microfoane. Le-am spus sa inceteze imediat si sa imi explice ce se petrece aici. Gaara imi explica mai pe sarite ca Shun e un Dj priceput, poate face atmosfera bla, bla, bla, iar ei pot sa cante in seara asta, bineinteles daca vreau.

Se oprira un moment sa astepte raspunsul meu, iar eu am intrebat-o pe fata daca vrea sa cante, dupa speriatura aceea. Rozalia ma asigura ce e in regula si ca se simte mai in siguranta ca oricand, asa ca neavand de ales, am oftat si le-am spus sa dea tot ce-i mai bun din ei. M-am dat la o parte si m-am pus langa prieteni mei care erau langa scena si asteptau momentul adevarului. Cred ca eu eram cel mai stresat de aici. Cei patru isi mai susotira cate ceva, apoi blondul se puse in mijlocul scenei facu semnul pacii catre multime si ii anuntase ca seara nu e compromisa. Lumea incepuse sa se agite si sa fluiere de bucurie. Shun dadu drumul la negativ, iar cei trei incepusera sa cante, apoi cand ajunsesera la refren multimea practic innbuni si incepu sa sara in sus odata cu „vedete” de pe scena.

Why don’t you come over? Warm up your cold shoulder?
(Yeah)We can get crazy baby all night, Before we get sober
Wait for hangovers, Something for you, I’m gonna keep you up tonight


Publicul pur si simplu ii iubea. Aveau acea carisma si incredere in ei incat exprimau o distractie profunda. Insa cu toate acestea ce cauta ei la un liceu normal ca al nostru cand ei stiu sa cante atat de bine, avand in vedere faptul ca o fac live, nu playback. Nu prea vad legatura dintre muzica si un liceu banal, gata sa se prabuseasca. Care e secretul lor?



Astuo Inuzuka
Ren Yamahiro
DJ Andy
Yuzuki
Melodia care au cantat-o


Confesiunile unor iubăreți [+16] Tumblr_m7lvwfwwaG1r1ox94o1_500_zps2d68b5c6

Even though I’m crawling on the ground tonight,
Tomorrow I’m going up to the sky.
Even if the wind is wild I’m goin’ up.
Sus In jos
Koroleva.
Genin
Genin
Koroleva.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 180
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Oh uau, a trecut ceva timp...
Stare de spirit Stare de spirit : Hahah

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Dum 07 Apr 2013, 20:09

Doamnee <333
Chiar nu credeam ca voi mai da de acest fic kiss kiss
Deci, de la acest fic , am inceput sa ascult N dubz, iar aceasta melodie a fost preferata mea, si inca este printre primele <333
Imi place la nebunie acest fic, si daca nu ma insel, pe celalalt site, l-ai intrerupt pe aici, sau cu. un capitol/ doua mai incolo happy
Ei bine, sper ca aici il vei continuaaa happy . Te rog anunta-ma urgent cand pui nextul in love in love
Te-am pupat zi spor la scris <333 kiss a hug


Confesiunile unor iubăreți [+16] Dcvdc

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.
- Robert Frost -

◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈••••▩••••◈
Sus In jos
XPuppet
Genin
Genin
XPuppet

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Departee de realitate
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 70
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Music is my life
Stare de spirit Stare de spirit : Alta lume...alta era...pentru prostii care spera ! Viatza e nedreapta !

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Lun 08 Apr 2013, 15:38

WoW !!! Deci, m`ai lasat fara cuvinte ! Este un fic grozav !!!
Ei bine, aparentele chiar inseala, din primul capitol am avut senzatia ca Sasuke este un elev problema care nu vine la scoala decat ca sa se distreze, dupa care m`ai surprins demonstrandu`mi ca el defat este inteligent si un prieten bun, iar acum, aproape ca mi`au dat lacrimile referitor la povestea lui trista de viata. Ohhh !!! Si chiar este un frate bun ! puppy eyes
Abia astept capitolul urmator ! in love Te rog sa ma anunti happy


Confesiunile unor iubăreți [+16] ByeHIZR


I’m sick of trying to pretend I can live without you
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:21

Fan fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 6 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un moderator/critic.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Confesiunile unor iubăreți [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Confesiunile unor iubăreți [+16]   Confesiunile unor iubăreți [+16] I_icon19

Sus In jos
 

Confesiunile unor iubăreți [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-