Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nici o lacrima - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Nici o lacrima - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Nici o lacrima

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 00:25

Hey! dap !
Am trecut si eu pe aici si imi place ce am gasit. happy2
Esti destul de buna , idea pe care ai folosit-o e foarte originala si pentru asta te felicit good job
Imi pare rau insa ca trec atat de tarziu , am pierdut o gramada de capitole superbe , pe care a trebuit sa le citesc in seara asta si sincer abia mai tin ochii deschisi , dar am zis sa nu ma las lough
Sa nu te lasi descurajata de faptul ca nimeni nu comenteaza la ficul tau , tu mergi inainte si vei vedea ca vei deveni o scriitoare foarte buna. kiss
Te rog sa ma anunti cand pui next-ul , pentru ca sunt curioasa ce se va intampla cu cei doi indragostiti puppy eyes
Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare a hug


Nici o lacrima - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 13:22

CAPITOLUL 18
-Kabuto...Yakushi... spun eu privind in gol si calatorind spre amintirile din trecut legate de acesta. Un zambet strengar mi se schiteaza pe chipu-mi angelic iar in minte imi vin milioane de idei de tortura pentru vechiul meu prieten...Kabuto. Sunt trezita din visare de o voce foarte cunoscuta care imi spune cu un suras straniu:
-Deci papusa...ai nevoie de mine, nu? intreaba acesta.
Un gand nebun imi trece prin minte, asa ca imi activez Mangeqou Sharingan si ma uit in ochii sai negri ca taciunele ce exprimau superioritate, insa nu pentru mult timp. Se afla in genjuts-ul meu pentru moment asa ca pot sa ma distrez cu el o perioada. Insa, din pacate, Zetsu l-a scos din genjutsu. Kabuto ma privea normal, ca si cum s-ar fi asteptat la asta.
-Aceeasi roscata vulcanica ai ramas, Kushina... spune Kabuto cu o voce rece. Kushina...sti foarte bine ca va trebui sa castig si eu ceva din razboiul asta, nu doar satisfactie.
La auzul acestor covinte imi bag mana in buzunarul lui Zetsu si ii dau 100 de euro pentru a trece de partea noastra. In cele din urma acesta a acceptat, asa ca ne-am indreptat la ascunzatoarea Akatsuki pentru a ne pregati de razboi. In ochi mi se putea citi ura fata de acest sat care m-a lasat fra parinti si durerea lasata in urma acestei fapte. Nu mai suport viata asta buna de nimic. La ce bun sa fi om? Imi indrept privirea spre marea boltii ceresti ce se pare ca s-a inegrit usor usor cu venirea noptii. Luna ma privea debusolata de ceea ce mi se intampla, isi dorea si ea sa fie totul bine...insa...nu se poate. Pasarile ciripeau somnoroase zburand spre casuta lor. Vantul batea domol facand crengile sa danseze un vals in mijlocul noptii. Reflexia lunii stralucea in raul cristalin. Fac pasi sfiosi spre camera mea, unde imi fac un dus si ma imbrac in pijamale. In cele din urma pasesc usor spre lumea viselor, unde totul e cum vreau eu.

Dupa 4 zile

Intr-un sfarsit a trecut si saptamana asta, iar acum a venit ziua mult asteptata de mine. Ziua in care ma voi razbuna pe acest sat bun de nimic! Kabuto a inviat zece milioane de fosti shinobi ai tarii Focului iar impreuna cu Zetsu albi o sa fim de neinvins. Imi leg parul intr-un coc in varful capului, imi aiu niste pantaloni scurti negri, un maieu alb cu Jack Daniels si niste tenesi albi cu sireturi negre. Ies din camera mea, unde ii zaresc pe Zetsu si Kabuto vorbind si ceilalti membri ai acestei organizatii uitandu-se la mine ca la un OZN.
-Voi de ce va uitati asa la mine cre*inilor? ii intreb la fel de rece ca de obicei, insa acestia isi intorc fata spre Zetsu si Kabuto care se uita la fel de mirati la mine.
-Ce frumoasa esti azi ,Kushina! imi spune Kabuto plin de farmec. Ii spun un „mersi” nepasator, insa dupa imi dau seama de ceva si il pocnesc azvarlindu-l la 10 metri distanta de noi.
-Adica ce vrei sa spui, idi*tule, in celelalte zile n-am fost frumoasa?!? ii zic eu vizibil iritata, iar acesta iese cu greu din faura pe care am realizat-o si imi spune ridicand din spranceana dreapta:
-Tu esti frumoasa mereu, dar azi esti mai s*xy ca oricand! la aceste cuvinte eu surad usor, ademenindu-l in capcana mea, iar dupa il azvarlesc din nou, de data asta la 20 de metri, ramanand blocat intr-un put. Cu chiu cu vai Zetsu a reusit sa-l scoata iar dupa ne-am indreptat spre Konoha. Kabuto a ramas in organizatie pentru a manui mortii, iar eu si Zetsu, impreuna cu ceilalti din Akatsuki ne-am indreptat spre sat. Vremea era catacteristica unui razboi. Cerul gri era gata sa verse milioane de lacrim pentru oamenii ce aveau sa moara in acest razboi. Chiar si vantul suera primejdios, ca si cum ceva se va intampla.
Candva...vroiam sa fiu Hokage in acest sat. Vroiam sa devin unul recunoscut de lume, respectat si iubit. Insa se pare ca am ajuns sa lupt impotriva acestuia. Impotriva omului pe care il iubesc...cel care a ajuns Hokage. O lacrima cristalina mi se prelinge pe obrazu-mi drept si mii de ganduri fulgeratoare imi strapung mintea facandu-ma sa vreau sa mor, insa voi lupta pentru telul meu, cel de a fi o razbunatoare.
Ajungem intr-un sfarsit in sat, unde sunt foarte uimita de faptul ca Kabuto si-a inceput deja munca. Milioane de shinobi mortii luptau impotriva shinobilor ai satului Konoha. Alerg spre biroul Hokagelui, in speranta de a-l gasi pe Minato, ceea ce se si intampla. Intru silentios pe usa si observ ca acesta se uita pe geam privind in gol.
-Ma bucur sa te revad, Minato! ii spun eu cu o voce plina de ura, parca scuipand acele cuvinte.
-Deci nu ai degand sa te opresti din aceasta prostie legata de razbunre... Amintesteti ca voiai sa devii Hokage, ca de fiecare data cand vroiam sa vorbesc cu tine cand eram mici mereu priveai prietenia noastra doar ca o rivalitate. Te rog Kushina, macar o data asculta-ma...acesta nu apuca sa spuna ce are de spus pentru ca eu il intrerup:
-Taci din gura! Hai sa terminam asta o data! ii spun iritata si incerc sa-l lovesc cu Chidori, insa acesta se fereste deplasandu-se in partea dreapta.
Face pasi domoli spre mine, insa eu incerc sa-l lovesc, ceea ce nu-mi reuseste datrita faptului ca lupt cu Fulgerul Galben! Acesta apare in fata mea si ma ademeneste intr-un sarut dulce, care m-a facut sa raspund la aceasta.
Nici o lacrima - Pagina 2 Kiss_me_by_munchclown-d309t00


Nici o lacrima - Pagina 2 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 13:31

Hey! dap !
Multumesc ca m-ai anuntat , scumpa. roll
Un capitol superb. in love
Ma bucur ca ai postat atat de repede next-ul. dance2
Saracul Minato sad
El chiar o iubeste pe Kushina love
Sper sa o faca sa se razgandeasca sad
Sa ne uimesti si data viitoare cu un capitol superb in love
Spor la tasta si succes in continuare a hug
Deny te kiss


Nici o lacrima - Pagina 2 Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
milu_hinata
Genin
Genin
milu_hinata

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : cauta-ma si ma vei gasi unde te astepti mai putin
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 75
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 4
Stare de spirit Stare de spirit : I have killed no men, that, in the first place, didn’t deserve killing

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 17:03

OMG ce draguta a fost faza cu sarutul..adica el sa o sarute in timp ce ea vrea sa il omoare? Irezistibil. Mai mult nu prea am ce sa iti spun decat ca imi place tare mult de tot cum scrii dar asta stii deja corect? Asa ca adu nextu cat poti tu de repede si anunta-ma!


"Moartea ia infatisarea unui dar: moartea pare ca insemneaza ceva, nu se stie ce. Esti ca pe un balcon inalt, cu noapte multa dedesubt, in care arunci tigarile fumate si inca aprinse: tigarile, gandurile..”
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Mar 14 Mai 2013, 09:55

Asa deci.... Presupun ca esti destul de surprinsa de aparitia, dar vei fi si mai surprinsa de urmatoarele. Am trecut pe la acest fic acum ceva vreme, cand inca nu postasesi acest capitol, dar motivul pentru care nu am comentat minunatul fic a fost, pai, mai multe motive. Pe langa faptul ca era vinerea la 2 noaptea, fapt deloc important, caci nu eram obosita, am fost intrigata sa vad daca vei posta capitole fara comentarii. Am vrut sa vad cat de departe vei ajunge cu acest fic fara sa aflii parerea celor ce-l citesc sau l-au citit. Acum insa, ma declar chiar foarte satisfacuta de fic si-mi las comentariul pe tava. Nu te plictisesc cu laudele pentru el si pentru munca depusa si las sa se inteleaga tot din urmatoarea propozitie! Te rog anunta-ma de next ca mor de nu-l citesc! ;;) Te kiss dulce! Spor la scris! a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19Mar 02 Iul 2013, 18:05

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 21 aprilie, noi aflandu-ne in 2 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Nici o lacrima - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nici o lacrima   Nici o lacrima - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Nici o lacrima

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-