Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebati-o pe Choco Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Intrebati-o pe Choco Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Intrebati-o pe Choco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 18:29

Evident ca n-am cum s-o uit pe draga mea, Sînzi. Inainte sa o bombardez cu intrebari ciudate si fara nici un sens , pe care numai noi le intelegem , vreau sa va avertizez ca in cazul unor intrebari stupide, veti primi un raspuns sarcastic.  yeah Bine copilasi, sa incepem..

Buna ziua si bine v-am gasit la "Intreab-o pe Sînzi".
1. Sentimentul care te descrie si de ce?
2. Care e parerea ta despre societatea (murdara) in care traim?
3. Modul perfect de a ucide un om? :| Scuze, nu m-am putut abtine.
4. Imi dai id-ul tau? a hug
Ma rezum la aceste intrebari, mai aveam cateva de pus, dar....stie Choco ce fel de intrebari ar fi fost.  dap !
Edit : Te aveam deja. =))))


Ultima editare efectuata de catre iPrieten? in Mar 02 Iul 2013, 16:41, editata de 4 ori
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 18:52

Hey, vin si eu cu niste intrebari:

1. Ce crezi despre propria-ti persoana?
2. Ce visezi sa ajungi in viitor?
3. Ai dusmani? Daca da, din ce motiv?
4. Ce iti place sa faci cel mai mult in viata?

Cam asta a fost din partea mea, Choco.
Pupici de la Danielle. kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:45

iPrieten? a scris:
Evident ca n-am cum s-o uit pe draga mea, Sanzi. Inainte sa o bombardez cu intrebari ciudate si fara nici un sens , pe care numai noi le intelegem , vreau sa va avertizez ca in cazul unor intrebari stupide, veti primi un raspuns sarcastic. yeah Bine copilasi, sa incepem..

Buna ziua si bine v-am gasit la "Intreab-o pe Sanzi".
1. Sentimentul care te descrie si de ce?
2. Care e parerea ta despre societatea (murdara) in care traim?
3. Modul perfect de a ucide un om? :| Scuze, nu m-am putut abtine.
4. Imi dai id-ul tau? a hug
Ma rezum la aceste intrebari, mai aveam cateva de pus, dar....stie Choco ce fel de intrebari ar fi fost. dap !
     1. Sentimentul care ma descrie cel mai bine.. Sincera sa fiu, in ultima vreme am trecut prin atatea stari, schimbarea a intervenit constant si nu am reusit sa ma mentin pe linia de plutire, incat nu sunt sigura ca iti voi da un raspuns intru totul adevarat. Cred totusi ca ceea ce ma caracterizeaza pe mine este o combinatie de curiozitate si orgoliu. Desi in majoritatea cazurilor as da orice pentru a face sau a afla ceva, deseori ma aud spunandu-mi ca nu am sa fac acel lucru din 'n' motive care de care mai ciudate. Nu imi place sa imi calc principiile in picioare, in prezent aceste stari s-au intensificat si am ajuns chiar sa spun unor persoane lucruri pe care nu ma credeam in stare sa le spun; lucruri adevarate.
     2. Urasc societatea. Ma fascineaza tot ce tine de natura, de arta, de plante, animale, fenomene naturale, minuni ale lumii, insa urasc oamenii. Pe cat de inculti sunt, pe atat de culti se afiseaza, incercand sa distruga lumea frumoasa care ne-a fost lasata intru eternitate. Am ajuns sa fim atat de rai incat sa omoram din motive puerile, sa jignim dintr-o prostie, sa patam imaginea frumoasa a societatii ce altadata nu era intr-atat de odioasa.
     3. Nu pot spune ca exista modul perfec de a ucide pe cineva, depinde si de natura ta ca ucigat si de natura victimei. Unor persoane li se potriveste otrava, altii vor sa rezolve totul repede, cu un simplu glont. Eu consider ca in orice domeniu exista noi provocari, asa ca de ce nu si aici? Cred ca nu momentul crimei este cel mai placut, cel care iti injecteaza placere fluida in vene, cred ca momentele in care te gandesti la crima, la miile de feluri in care aceasta se poate desfasura sunt cele mai 'frumoase' daca pot folosi un astfel de adjectiv. Nu am omorat pe nimeni pana acum, insa am gandit-o de atatea ori si placerea a fost de nedescris. Revenind insa la intrebare, prefer metodele de tortura din Evul Mediu, orice metoda care implica chinuitul victimei mi se pare perfecta; pana la urma, nu degeaba am vrut sa moara, am avut un motiv bun pentru asta, nu?
     4. chococookielollipoop este id-ul meu. :)

Danielle a scris:
Hey, vin si eu cu niste intrebari:
1. Ce crezi despre propria-ti persoana?
2. Ce visezi sa ajungi in viitor?
3. Ai dusmani? Daca da, din ce motiv?
4. Ce iti place sa faci cel mai mult in viata?

Cam asta a fost din partea mea, Choco.
Pupici de la Danielle. kiss
     1. Ma consider o persoana normala, ca oricare alta, care isi stie calitatile si defectele si care nu are destul de multa ambitie pentru a lupta cu toate mijloacele posibile pentru lucrurile in care crede.
     2. Ma axez in special pe medicina, medicina legala, dar as opta si pentru o cariera in criminalistica. Oricum ar fi, as vrea sa am ocazia sa public si cateva carti.
     3. Nu pot fi suta la suta sigura ca am dusmani, dar probabil e indispensabil sa am. Nu cred sa fie genul de dusmani care sa imi vrea gatul, dar consider ca exista persoane care ma detesta. De ce? Exista multe motive.. Poate pentru ca nu imi pasa si ca reusesc sa fac cam orice imi trece prin minte sau poate pentru ca in anumite domenii sunt mai buna decat ei. De asemenea, poate fi vorba si de orgoliul meu aici si de norocul de care am parte, pentru ca, dece sa nu recunosc, sunt extrem de norocoasa.
     4. Imi place sa am timp liber. Imi place sa fac ce ma simt in stare sa fac si ce imi place sa fac. De asemenea, imi place sa stiu ca nu sunt constransa sa fac lucruri care imi displac in defavoarea activitatilor mele preferate. De exemplu, chiar daca ador sa desenez, daca am o gramada de alte lucruri de facut, pana si asta devine o corvoada. Revenind insa, imi place sa desenez, sa scriu si sa citesc, activitati destul de banale de altfel.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:48

Choco a hug

1. Ce părere ai despre toate aceste sentimente prin care trecem ? În definitiv vezi o moarte ca pe un lucru bun ?
2. Ce te-a determinat atât de mult să te ridici, să nu stai popândău, ci să înveţi să te cultivi ?
3. Care este lucrul pe care-l apreciezi cel mai mult la o persoană ? De ce ?
4. Ce te nemulţumeşte cel mai mult ? Legat de tine cât şi de ceilalţi.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:01

Enya a scris:
1. Ce părere ai despre toate aceste sentimente prin care trecem ? În definitiv vezi o moarte ca pe un lucru bun ?
2. Ce te-a determinat atât de mult să te ridici, să nu stai popândău, ci să înveţi să te cultivi ?
3. Care este lucrul pe care-l apreciezi cel mai mult la o persoană ? De ce ?
4. Ce te nemulţumeşte cel mai mult ? Legat de tine cât şi de ceilalţi.

     1. Ce parere am despre ele.. Il ultimul timp cred ca am ajuns sa inteleg mai bine toate aceste emotii si stari pe care le am si care se schimba de la o zi la alta, uneori si intr-un interval mai scurt de timp. Cred ca ele sunt esenta noastra, cred ca ne definesc si ca ne ajuta sa ne cunoastem mai bine, ca persoane. De asemenea, cred ca cunoscandu-le pe ele reusesti sa devii mai puternic si sa inveti mai multe despre tine ca persoana, despre atuurile si slabiciunile tale. Cred ca sentimentele sunt bune, indiferent daca te fac sa zambesti, ori sa plangi, sunt parte din noi si acceptandu-le pe ele, ne acceptam pe noi. Moartea mi se pare interesanta, printre altele. Nu sunt in masura sa zic daca e un lucrur bun, ori nu, pe mine ma atrage. Ma gandesc adesea cum ar fi daca as muri, nu neaparat cum ar privi ceilalti acest lucru, ci cum l-as vedea eu. Cum m-as simti in acele ultime clipe, la ce m-as gandi, ce as vedea, ce as auzi. Este o intrebare care probabil va ramane fara raspuns mult timp. Cred ca iti trebuie mult curaj ca sa decizi ca este timpul sa iti inchei existenta; ai nevoie de multa tarie de caracter pentru a lua o astfel de decizie.
     2. Ceea ce m-a determinat sa ma ridic cred ca am fost eu. Niciodata nu mi-au placut acele figuri care stateau la colt de strada cu mana intinsa, asa ca mi-am zis ca nu am de gand sa ajung asa. Indeosebi, mi-au placut intotdeauna provocarile si am fost curioasa, asa ca am incercat sa transform aceste lucruri in calitati si am inceput sa 'ma cultiv'.
     3. Apreciez cand o persoana este sincera. Consider ca daca esti sincer cu mine si imi poti spune orice ai de spus in fata, meriti sa imi fii aproape si pot sa simt afectiune fata de tine. Nu sunt genul care sa se ia in bvrate toata ziua cu cineva sau care sa se pupe cu toti pe obraz; mai degraba sunt genul care sa iti dea o palma pentru a te trezi la realitate si pentru a vedea ca nu e totul roz.
     4. Legat de mine ma nemultumeste lipsa de ambitie. Imi spun ca o sa fac si ca o sa dreg cand de fapt eu nu fac nimic si stau degeaba. Probabil ca intr-un viitor - sper sa fie cat mai aptopiat - sa reusesc sa fiu stapana pe ceea ce fac cu timpul meu. La ceilalti.. Ceea ce nu imi place la celelalte persoane este falsitatea si superficialitatea cu care trateaza unele lucruri. Nu sunt toate o gluma proasta si nu trebuie sa razi de fiecare data pentru a te da mare. De asemenea, ma enerveaza incultura sau, si mai bine zis, falsa cultura. Atunci cand oamenii isi dau aere spunand ca sunt cei mai buni, cad, de fapt, nu valoreaza nici cat negru sub unghie. :)
Sus In jos
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:22

Heii >;d<.

1. Care e culoarea ta preferată ? Şi de ce ?
2. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
3. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
4. Îţi place să desenezi ?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:34

iMinnie a scris:
Heii >;d<.

1. Care e culoarea ta preferată ? Şi de ce ?
2. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
3. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
4. Îţi place să desenezi ?

     1. Culoarea mea preferata.. Asta-i o intrebare care necesita un timp de gandire. Imi plac cremul, maroul, dar si rosul. De asemenea, imi plac negrul si griul ca si non-culori. Consider ca acestea sunt niste culori frumoase, elegante, care se potrivesc aproape la orice si care pe mine ma avantajeaza.
     2. Daca as putea face orice, atunci as citi cat mai mult si as memora cat mai mult. Mi-ar placea sa pot folosi mult mai mult de 12% din capacitatea creierului, atat cat este normal la oameni.
     3. Imi place sa desenez, sa citesc, sa ma relaxez. Imi place sa am timp pentru mine, nu numai pentru altii.
     4. Da, foarte mult. In ultima vreme nu am mai avut asa de mult timp pentru asta, dar incerc sa fac cam un desen pe saptamana. :)
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 11:21

1.Ai avut momente in care sa iti doresti sa nu te fi nascut?
2.Ai urat vreodata atat de mult pe cineva incat sa iti doresti sa il vezi murind sau torturat?
3.Cat de departe esti dispusa sa mergi pentru ati atinge telurile?
4.Crezi ca ai putea vreodata sa ucizi un om?
5.Ai suferit vreodata atat de tare incat sa iti doresti sa iti iei viata?
6.De cate ori te-ai indragostit de cine nu trebuie si ti-a "frant" inima?:D
7.Cea mai socanta/dureroasa/trista intamplare din viata ta a fost...?

Curiozitatea...Cam atat :))
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 13:04

Fortaaa Steaua Choco:) !!

1. De ce preferi ca "scutul" tau sa fie mereu ridicat in asa fel incat pare ca vrei dinadins ca lumea sa nu te prea placa?
2. Ce sport practici sau ce ti-ar placea sa practici?
3. Cand mergi pe strada si vezi persoane fericite, iti vine sa le dai un spiț in fund sau te gandesti la ce norocosi sunt?
5. Ai realizat de la inceput ca intrebarea numarul 4 nu s-a pus?
Cam atat dap ! fotbal
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:21

Helau, Sanziana. Nah, curiozitatile mele =]]
1. Iti place numele tau? [Eu una il ador <3 ]
2. Ce parere ai despre persoanele de pe forum?
3. Cum ai caracteriza intr-un cuvant societatea umana?
4. Ce impresie ti-am facut prima data? [atunci cand am vorbit]
5. Te atasezi repede de anumite persoane?

Cam atat pe moment ^^
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:28

InnaArkane a scris:
1.Ai avut momente in care sa iti doresti sa nu te fi nascut?
2.Ai urat vreodata atat de mult pe cineva incat sa iti doresti sa il vezi murind sau torturat?
3.Cat de departe esti dispusa sa mergi pentru ati atinge telurile?
4.Crezi ca ai putea vreodata sa ucizi un om?
5.Ai suferit vreodata atat de tare incat sa iti doresti sa iti iei viata?
6.De cate ori te-ai indragostit de cine nu trebuie si ti-a "frant" inima?:D
7.Cea mai socanta/dureroasa/trista intamplare din viata ta a fost...?
Curiozitatea...Cam atat :))

     1. Sincera sa fiu, mi s-a intamplat numai de doua ori pana acum sa ma gandesc la asta, dar sunt constienta ca sunt stari trecatoare si reusesc sa ma redresez cumva. Ma lupt destul de mult cu mine insami si niciodata nu ajung sa fiu pe deplin multumita.
     2. Pe cineva in mod special nu, insa am avut momente in care am vrut ca diferiti oameni sa moara in fata mea. Relatia actuala dintre noi nu-i nici pe departe cea mai fericita, insa nu e ca si cum ne-am lua la bataie in secunda doi. Sunt destul de calma atunci cand situatia o cere.
     3. Dupa cum am mai spu si inainte, nu sunt deloc ambitioasa, lucru care ma enerveaza la culme. Sunt printre cei mai buni, intr-adevar, dar nu reusesc niciodata sa trec pragul asta, raman undeva acolo in multime. Ce-i drept, pana acum nu mi-am gasit un lucru pe care sa vreau sa il fac neaparat, cu orice pret, deci probabil cand acea oportunitate se va ivi, lucrurile se vor schimba.
     4. Cred ca acest lucru depinde si de situatie, nu pot garanta ca in cele mai critice momente in care se poate afla un om as mai gandi limpede. De aceea, tind sa cred ca da, as putea omori un om, desi in prima instanta nu as avea un motiv pentru a o face.
     5. Am suferit in viata, din diferite motive, unele au fost chiar banale odata ce au trecut, insa nu am optat niciodata pentru a scapa de probleme prin sinucidere. E adevarat, m-am gandit si inca o fac deseori, la acest lucru, insa imi dau seama ca suferinta pe care le-as provoca-o anumitor oameni nu merita, mai ales ca, chiar daca viata mea nu-i asa de insemnata, totusi pentru ei sunt cineva special.
     6. Niciodata. Pot spune cu mana pe inima ca pana la momentul actual nu mi-a placut de niciun baiat, nici in joaca, nici la modul general. Nu stiu, nu sunt genul romantic si mai degraba as face bungee-jumping decat sa am de-a face cu asa ceva. Nu consider ca dragostea este punctul meu forte, pluc ca am o oarecare teama de relatii si oamenii cu care pot intra in relatii.
     7. Am avut doua accidente de masina pana acum, unul in care nu am stiut ce s-a intamplat si m-am trezit in spital, inconjurata de persoane straine, fara parintii mei, iar al doilea in care atat eu, cat si ai mei am ramas constienti, zduncinati de toata intamplarea. Cred ca din toata treaba asta, imaginea mamei plangand si nemaistiind ce sa faca m-a speriat cel mai tare. Plus ca, prima data, ea a ramas intepenita in masina, in locul din dreapta si celor de la descarcerare le-a luat ceva timp pentru a o putea scoate de acolo.

Arcade a scris:
Fortaaa Steaua Choco:) !!
1. De ce preferi ca "scutul" tau sa fie mereu ridicat in asa fel incat pare ca vrei dinadins ca lumea sa nu te prea placa?
2. Ce sport practici sau ce ti-ar placea sa practici?
3. Cand mergi pe strada si vezi persoane fericite, iti vine sa le dai un spiț in fund sau te gandesti la ce norocosi sunt?
5. Ai realizat de la inceput ca intrebarea numarul 4 nu s-a pus?
Cam atat dap ! fotbal

     Da Mihai, forta Steaua! =)) Desi tin sa mentionez ca nu tin cu nicio echipa din fotbalul romanesc, iti fac pe plac si tin cu stelistii. :)
     1. Sincera sa fiu, zidul asta s-a ridicat mai mult involuntar, iar cand mi-am dat seama ca era acolo am decis ca era mai bine sa ramana acolo. Lumea e rea, chiar oribila intr-atat incat am cunoscut-o eu, si sunt sigura ca poate fi cu mult mai rau de atat, dar noi trebuie totusi sa izbutim sa facem ceva in viata. E mult mai simplu sa treci de anumiti oameni care nu te plac sau care chiar te dispretuiesc, decat sa fii nevoit sa iti calci in picioare prietenii. E adevarat, nu sunt genul de persoana care si-ar apara principiile in defavoarea celor dragi, insa in acest mod nu pot fi constransa sa fac ceea ce nu vreau. De asemenea, pot spune ca imi este frica de oameni, pe cat de mult ii urasc. Nu stiu de unde am nutrit toata aceasta antipatie pentru fiintele umane, dar, incet, incet, am reusit sa imi induc un sentiment de autoaparare impotriva lor care uneori se declanseaza fara sa vreau si in fata celor care imi sunt apropiati.
     2. Practic baschet, insa nu de performanta, mai mult pentru relaxare si distractie. As vrea sa merg la inot sau la patinaj si, desi timpul nu imi permite, mai am mici escapade prin vacante pe la piscine sau patinoare.
     3. Nici una, nici alta, caci atunci cand merg pe strada nu ma uit la oameni. Imi place sa privesc natura si sa ascult muzica, fara a-i putea auzi [pe cei care merg pe langa mine, ori pe cei care claxoneaza pe strada.
     4. Nu, nu am observat de prima data ca lipseste intrebarea numarul patru, deoarece nu ma uit si la numarul intrebarii. :)
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:34

Soricel~nebun~ a scris:
Helau, Sanziana. Nah, curiozitatile mele =]]
1. Iti place numele tau? [Eu una il ador <3 ]
2. Ce parere ai despre persoanele de pe forum?
3. Cum ai caracteriza intr-un cuvant societatea umana?
4. Ce impresie ti-am facut prima data? [atunci cand am vorbit]
5. Te atasezi repede de anumite persoane?
Cam atat pe moment ^^

1. Nu pot spune ca imi displace numele meu, mai ales ca putina lume imi spune asa. In afara de membrii familiei si, ocazional, cei de pe forum care imi stiu numele, mai nimeni nu imi spune asa. Am o gramada de porecle. lough
2. Majoritatea de aici sunt extraordinari, mai ales cei cu care am vorbit si in afara forumului, cei cu care vorbesc pe mess, pe skype sau la telefon. Acesta e micul meu colt unde ma pot refugia si pot fi eu fara a ma ascunde de ceva. E cam singurul loc in care chiar ma simt in largul meu.
3. Socanta, in cel mai bun caz. Pe mine una ma socheaza de la zi la zi cat de oribili pot fi unii oameni, cum pot trata unele persoane natura, aceasta creatie unica minunata, cum se trateaza reciproc. Involuam din ce in ce mai mult. Sper ca intr-o zi sa disparem.
4. Semeni cu un pui de pisica: curios pana peste masura, insa usor temator de a descoperi lumea cea noua in care se afla. Nu te exteriorizezi usor si lasi la iveala putin cate putin din personalitatea ta.
5. Da si nu. Cu unele persoane pot sa nu vorbesc zile in sir si sa nu ma gandesc la ele, dar atunci cand vorbim sa imi apara un zambet pe buze. Alteori, pot fi persoane cu care sa vreau sa vorbesc, sa am nevoie sa vorbesc cu ele. Depinde de persoana respectiva si de felul in care relatia noastra de pana acum a decurs. :)
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:56

1. Ce facultate vrei sa faci?
2. Cum te vezi peste 10 ani?
3. Care este culoarea ta preferata?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber?
5. Daca ai avea ocazia sa vezi intreaga lume, ai accepta?
6. Care este barbatul perfect pentru tine :))?
7. Pot sa te mananc :X?

Atat :)).
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Dum 24 Feb 2013, 17:02

~ Deea ~ a scris:
1. Ce facultate vrei sa faci?
2. Cum te vezi peste 10 ani?
3. Care este culoarea ta preferata?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber?
5. Daca ai avea ocazia sa vezi intreaga lume, ai accepta?
6. Care este barbatul perfect pentru tine :))?
7. Pot sa te mananc :X?
Atat :)).

     1. Medicina sau criminalistica. Merg in special pe Harvard, mai ales ca matusa mea preda acolo, ceea ce imi este de ajutor, stiu ce probe trebuie sa dau si cum trebuie sa ma pregatesc. :)
     2. Peste 10 ani ma vad stand undeva in SUA, intr-un apartament cu doua camere, casatorita sau, cel mai probabil numai logodita, fara copii, cu un caine Saint Bernard urias.
     3. Prefer cremul, maroul griul si negrul. :)
     4. Sa citesc, sa scriu, sa desenez. Uneori ma mai duc pe afara, ma plimb si imi caut inspiratia.
     5. Cu siguranta. Mi-ar placea sa vad atat partile sale frumoase, cat si pe cele urate, sa cunosc toate laturile ascunse ale lumii.
     6. Nu cred ca exista un barbat perfect, exista unul perfect pentru persoana care il iubeste. Din punctul meu de vedere, daca va fi acolo cand voi avea nevoie de el si daca nu ma va minti, atunci el va fi alesul. Chiar daca va vrea sa se desparta de mine, sa imi spuna intai mie si apoi celei de-a doua femei; asta-i principiul meu. :)
     7. Nu. lough Deea: Trist, esti prea delicioasa :>.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Mier 27 Feb 2013, 19:10

MARULEE!!

Am si eu acteva intrebari mai... tampite ca de... doar e vorba de moi rolling on the floor

1~ Crezi ca intr-o zi cu soare ne vom intalni in Ploiesti? ;;) Dar intr-una ploioasa? ingrijorat
2~ Crezi ca daca ne vom intalni, vom fi foarte bune prietene? can\'t see !!!
3~ Marule, acum sincer, cum e in Viteazu?
4~ Am impresia ca nu am spus destule tampenii=)) asa ca, la anu imi faci si mie temele? puppy eyes
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Mier 27 Feb 2013, 20:16

Anna Dynamitte a scris:
MARULEE!!

Am si eu acteva intrebari mai... tampite ca de... doar e vorba de moi rolling on the floor

1~ Crezi ca intr-o zi cu soare ne vom intalni in Ploiesti? ;;) Dar intr-una ploioasa? ingrijorat
2~ Crezi ca daca ne vom intalni, vom fi foarte bune prietene? can\'t see !!!
3~ Marule, acum sincer, cum e in Viteazu?
4~ Am impresia ca nu am spus destule tampenii=)) asa ca, la anu imi faci si mie temele? puppy eyes

1. Ne putem intalni in orice zi, fie ca-i ploaie, fie ca-i soare. lough
2. Banuiesc ca da, adica ne intelegem bine, de ce nu s-ar intampla asta si daca ne-am vedea fata in fata?
3. Initial as spune oribil. Profesori buni nu pot spune ca am decat la vreo cinci sau sase materii, acelea nefiind importante pentru profilul meu, colegii sunt cum sunt, mai ales ca zilele astea mi-am luat-o rau de tot de la unii dintre ei.. Si aici se face mai totul dupa interese si nu pot spune ca toti se comporta corect, nici din punct de vedere al notelor, nici din punct de vedere al comportamentului unui elev. Unora li se trece cu vederea, altora nu. Ma rog, eu una nu prea pun la suflet astfel de lucruri, caci nu au cu ce sa se lege de mine, din moment ce nu incalc regulile. Asa ca, pentru a-ti da un rapuns obiectiv, cred ca e ok liceul, asta daca stii sa iti aperi ce-i al tau si, in primul rand, sa te aperi pe tine. :)
4. Categoric nu. lough Si-asa am o gramada de facut pentru mine, ce sa mai vorbesc de a le face si altora temele? (D)
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 16:43

Kudos.

As avea cateva intrebari >_>:

1) Am observat ca asculti foarte mult rock. Cine sau ce te-a adus in lumea rock-ului?
2) Care sunt trupele tale preferate?
3) Daca ai asculta o melodie in continuu, care ar fi aceea?
4) Ai desene frumoase. Ai vreo inspiratie anume, vreo muza?
5) Cum ai descoperit sasu.fairtopic si ce te-a determinat sa te apuci de scris?
6) Cum ai descoperit talentul si pasiunea pentru scris?
7) Daca ai avea ocazia, pe cine ai readuce la viata si de ce?

a hug
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 17:26

Cartof Prajit a scris:
Kudos.

As avea cateva intrebari >_>:

1) Am observat ca asculti foarte mult rock. Cine sau ce te-a adus in lumea rock-ului?
2) Care sunt trupele tale preferate?
3) Daca ai asculta o melodie in continuu, care ar fi aceea?
4) Ai desene frumoase. Ai vreo inspiratie anume, vreo muza?
5) Cum ai descoperit sasu.fairtopic si ce te-a determinat sa te apuci de scris?
6) Cum ai descoperit talentul si pasiunea pentru scris?
7) Daca ai avea ocazia, pe cine ai readuce la viata si de ce?

a hug

Mi-e si frica sa ma uit peste intrebari, dar sa mai si raspund la ele. Totusi, sa o luam cu inceputul..

     1. Intr-adevar, ascult mult rock, aproape 100%. Ce m-a adus in aceasta "lume" a fost unul dintre fostii mei colegi. Faceam impreuna pregatire la engleza in gimnaziu si de fiecare data cand asculta muzica pe telefon eram curioasa sa vad ce mai exact. L-am tot sacait si intr-un final mi-a aratat ce asculta. Formatia se numea Skillet, melodia era Kero. Nu auzisem niciodata de ei, dar melodia mi-a placut. Am ajuns acasa si am inceput sa caut si alte melodii de-ale lor si asa am facut o pasiune pentru acest gen. Restul trupelor le-am descoperit cautand pe youtube, la televizor, ori vazand ce mai asculta si alte persoane.
     2. Este o lista destul de lunga. Nightwith, Within Temptation, Skillet, Escape the fate, Eyes set to kill, Fit for rivals, Bullet for my valentine, Pretty Reckless, Icon for hire, Amaranthe, Orphaned land, Black Veil Brides, Bon Jovi, The Cranberries, Epica, Evanesence, Falling in reverse, Girugamesh, Linkin Park, Marylin Manson, Queen, Snow white's poison bite, The Rasmus, We are the fallen, Sirenia, Metallica, Nirvana, Children of bodon si alte cateva care mi-au placut atunci cand le-am vazut in topicurile postate de tine. :)
     3. Poate sa fie Hunger de la Amaranthe sau poate 7 days to the wolves de la Nightwish. Nu sunt foarte hotarata totusi, depinde si de starea mea de spirit.
     4. Oarecum. Daca gasesc ceva interesant pe care sa il pot imortaliza, atunci ma apuc de lucru. Fie ca e o fotografie, fie ca e un alt tablou, cam orice imi da un motiv bun de desenat.
     5. Forumul l-am descoperit cautand imagini sasusaku. Am dat de imaginea principala a forumului si de aici intreaga poveste. Ce m-a determinat sa ma apuc de scris au fost persoanele si ficurile de aici. Erau toate asa de frumoase si toti se mandreau cu ele, incat am vrut si eu sa incerc. Primul meu fic a fost un dezastru, la fel si modul in care ma comportam atunci, la inceput.
     6. Cred ca putin din raspunsul de la intrebarea asta se gaseste la intrebarea anterioara. Talentul l-am descoperit destul de tarziu, nici nu stiu la ce fic ajunsesem. Pasiunea la fel, mai tarziu, cand mi-am dat seama ca e ceva de capul meu si ca nu scriu chiar asa, degeaba.
     7. L-as aduce la viata pe fiul bunicilor mei. Ei de fapt nu sunt bunicii mei din familie, dar sunt niste persoane atat de bune la suflet si atat de generoase, incat inevitabil acum fac parte din familie. Fiul lor a murit acum 13 ani, daca nu ma insel, intr-un accident de masina. De atunci le e foarte greu sa se impace cu situatia, de fiecare data cand se apropie perioada pomenirii lui se intristeaza. De aceea, daca as avea ocazia, pe el l-as invia si l-as aduce inapoi. :)

Multumesc pentru intrebari. a hug


Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 21:21

Dupa cum stii, sunt o sadica incurabila, asa ca o sa profit de aceasta ocazie si o sa-ti pun cateva intrebari... :D

~ Una cat se poate de tampita, dar utila.. Care e parfumul tau preferat? (D)
~ Nu-i asa ca urasti liniutele astea? :))
~ Definitie proprie pentru cuvantul 'incult', te rog :-"
~ Iti amintesti exact momentul cand am devenit prietene? Eu cred ca a fost atunci cand mi-ai legat sireturile in clasa a doua, dar hey, memoria mea nu mai e ce a fost :)) :*

Apropo , aviz amatorilor, numele ei se scrie cu 'i', nu cu 'a' good
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 21:25

Christine a scris:
Dupa cum stii, sunt o sadica incurabila, asa ca o sa profit de aceasta ocazie si o sa-ti pun cateva intrebari... :D

~ Una cat se poate de tampita, dar utila.. Care e parfumul tau preferat? (D)
~ Nu-i asa ca urasti liniutele astea? :))
~ Definitie proprie pentru cuvantul 'incult', te rog :-"
~ Iti amintesti exact momentul cand am devenit prietene? Eu cred ca a fost atunci cand mi-ai legat sireturile in clasa a doua, dar hey, memoria mea nu mai e ce a fost :)) :*

Apropo , aviz amatorilor, numele ei se scrie cu 'i', nu cu 'a' good

     1. Fleur Cherie, imi dau maine cu el sa vezi cum miroase. lough
     2. O da, si inca cum. (D)
     3. Om involuat care nu merita numele de om si care se trage din maimuta mai mult decat noi, astia mai rasariti din pamant. De asemenea, pot spune ca un 'incult' este cineva cu un nivel al creierului atat de scazut incat nici el nici nu-si da seama. lough
     4. Da, si eu cred ca a fost atunci, adica in clasa intai nu prea comunicam mult, nu? think Cert e ca ma bucur ca nu stiai sa iti legi sireturile in vremea aia. rolling on the floor

P.S.: Si da, numele meu e Sînziana. =)))))
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 22:02

Am o singură întrebare acum. <3
Ce crezi că te face unică?
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 22:57

Totul si nimic probabil. Nu cred ca eu sunt in masura de a aprecia ceea ce ma face unica, lucrul asta poate fi vazut din exterior. Pentru mine, faptul ca sunt cu picioarele pe pamant, faptul ca sunt rationala si ca stiu care e limita care nu trebuie trecutra ma face unica. Nu ma recomand prin vreun talent sau vreo pasiune, caci aceste lucruri sunt daruri de la Dumnezeu. Faptul ca sunt eu si ca nu incerc sa fiu altcineva ma face unica. Stiu ca sunt diferita si lupt pentru asta zi de zi, oricat de greu ar putea fi uneori. :)
Sus In jos
Ameli.
Chūnin
Chūnin
Ameli.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : everywhere.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 725
Puncte : 797
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : gym
Stare de spirit Stare de spirit : niciodata la fel.

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 23:09

Salut ! <3 am venit si eu cu niste intrebari :)

1. Crezi in viata de apoi ? Dar intr-o viata anterioara ?
2. Care consideri ca e mai important: prietena cea mai buna sau iubitul ?
3. Ai facut ceva vreodata de care regreti acum ?
4. Cam ce parere ai despre mine ? :-?
5. Citatul tau preferat.
6. Ai vrea sa ai o alta viata si daca da, ce ti-ar placea sa fii, sa faci, etc. ?
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Intrebati-o pe Choco Asss10Intrebati-o pe Choco J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Joi 28 Feb 2013, 23:30

Camelyya a scris:
Salut ! <3 am venit si eu cu niste intrebari :)

1. Crezi in viata de apoi ? Dar intr-o viata anterioara ?
2. Care consideri ca e mai important: prietena cea mai buna sau iubitul ?
3. Ai facut ceva vreodata de care regreti acum ?
4. Cam ce parere ai despre mine ? :-?
5. Citatul tau preferat.
6. Ai vrea sa ai o alta viata si daca da, ce ti-ar placea sa fii, sa faci, etc. ?

1. Nu pot spune ca cred in asa ceva,m nici ca nu cred. Sunt mai degraba curioasa daca exista. Ma tot intreb daca sufletul se reincarneaza intr-un alt trup sau daca zboara undeva intr-un alt loc si multe asemenea. Mereu mi-am pus intrebari de acest gen, mai ales ca moartea si viata sunt niste subiecte cu adevarat interesante.
2. In momentul de fata as spune prietena cea mai buna, insa pana acum nu am avut prieten si nici nu mi-a placut de cineva. Poate atunci situatia s-ar schimba, nu am de unde sti, insa tind sa cred ca tot aceeasi mi-ar fi parerea.
3. Da, au fost cateva lucruri, poate de numarat pe degetele de la o mana, dar au existat.
4. Nu te cunosc foarte bine, nici nu am vorbit, insa cred ca esti o persoana de treaba, care nu vrea raul nimanui. dap !
5. "Daca nu risti nimic, riscul este si mai mare."
6. Sincera sa fiu nu mi-ar placea sa am o alta viata. Consider ca fiecare viata vine cu responsabilitatile sale si ceea ce am eu acum este mai mult decat bine. Chiar daca uneori ma plang, nu as fi in stare sa renunt la viata asta pentru ca este a mea si a nimanui altcuiva. :)
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19Sam 02 Mar 2013, 00:47

1. Ai reusit inca sa ajungi unde ti-ai propus? :)
2. Natura este foarte importanta pentru tine? De ce ?
3. Esti mandra de rangul tau? :)
4. Ai vrea sa te schimbi? De ce ?

Cam atat happy2
Te pupa Ela! kiss by ~ Ela ~
Sus In jos
Continut sponsorizat




Intrebati-o pe Choco Empty
MesajSubiect: Re: Intrebati-o pe Choco   Intrebati-o pe Choco I_icon19

Sus In jos
 

Intrebati-o pe Choco

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-