Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apus de soare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Apus de soare - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Apus de soare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Ar trebui sa continui fic-ul?
Da! E frumos!
Apus de soare - Pagina 2 I_vote_lcap95%Apus de soare - Pagina 2 I_vote_rcap
 95% [ 18 ]
Mai bine nu-ti spun.
Apus de soare - Pagina 2 I_vote_lcap5%Apus de soare - Pagina 2 I_vote_rcap
 5% [ 1 ]
Total voturi : 19
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 00:55

deci sa inteleg ca asta a fost next-ul nu?binee......si daca e asa ,de ce nu mai anuntat? crying Akatsuki_lavy
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 06:39

Bună !
Am trecut şi eu pe aici , şi îmi place la nebunie fic-ul kiss !
Sper că vei aduce next.ul curând şi că mă vei anunţa şi pe mine kiss !!
Te-am kiss Dulce dulce de tot şi spor la scris în continuare ! kiss !!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mApus de soare - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 09:36

Deci..... Un next foarte...interesant. Mickey Mouse - Sasuke??? Nu, nu, nu!!! Sasuke nu e soarece, e.....altceva! Hai ca te-am innebunit cu puctuletele astea. happy Asa deci, mersi ca m-ai anuntat si te rog sa ma anunti din nou la urmatorul next. Te kiss dulce! Sayonara! hi!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 11:16

Buna !
Ms ca m-ai anuntat !
Mi-a placut foarte mult !
Cine este printul lui Sakura ?
Sasuke- Mike Mouse ?
Astept nextul si spor la scris !
Anunta-ma la next, plz !
Te kiss !


Apus de soare - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Joi 28 Mar 2013, 12:19

Buna Eli. a hug
Incep sa spun ca sunt foarte multumita de lungimea capitolului, desi cam jumatate din el a fost numai descriere. Descriere care m-a plictisit, oarecum; insa este cat-de-cat bine.
Dialogul este okey din punctul meu de vedere, nu este prea sec, insa ai putea gandi replicile personajelor mai bine.
Chiar sunt curioasa ce se va intampla cu Sakura, si cum se va indragosti de Uchiha. Felul in care l-ai introdus pe Sasuke in miezul povestii nu este chiar foarte original, ei doi se intalnesc la o petrecere in majoritatea ficurilor. Deci, sper sa sosesti cu niste idei mai originale.
Oricum, esti pe drumul cel bun, curand vei deveni si mai priceputa. Bafta si spor la scris.


Apus de soare - Pagina 2 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 29 Mar 2013, 18:57

Hey, Elly! hi!
Multumesc de anunt si scuze ca am intarziat kiss
Sa inteleg ca Sasuke este iubitul lui Karin? hmm..realy? Am trait s-o vad si pe asta :|
Astept sa vad cum vei continuat
Te pup kiss


Apus de soare - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 09:45

Buna! Ma mai tineti minte? Pai da, stiu ca nu am mmai postat de o caruta de ani, dar chiar nu stiam ce sa scriu si am mai avut niste probleme. Sper sa nu fie asa de rau acest capitol, cu toate ca am cam repetat niste fraze si cuvinte acolo, dar nu stiam cu ce sa inlocuiesc. Asa, daca vedeti unde am gresit sa-mi zice-ti, vreau sa ma corectez pe parcurs. Bun, gata! Lectura placuta!


Capitolul 5

Sakura’s point of view



  Trecusera deja o saptamana de cand stateam inchisa in camera, lasand numai cate o servitoare sa vina cu mancare. Nici macar Karin nu intra, nu-i dadeam eu voie. Era ingrijorata, dar nu-mi pasa. Ma simteam mai bine asa, departe de lume, singura, doar eu si cu mine. Pana la urma il avea pe Sasuke, brunetul se vede ca o iubea si ar fi facut orice pentru ea. Si ii placea, chiar mult; dar mie nu-mi pasa, era relatia lor. Puteau sa se marite, nu era treaba mea pana la urma.

  Un ciocanit se face auzit, iar eu ca un robot spun sa intre persoana de dupa usa. Clanta coboara, facandu-si aparitia Karin cu o tava pe care erau asezate doua cani. O intreb scurt si la obiect ce vrea, urmand ca ea sa scoata un oftat, semn ca e dezamagita de mine si deja o plictisesc cu aceasta izolare. Inchide usa, punand tava pe masuta de cafea si asezandu-se langa mine, pe canapea.

  -Uite, stiu ca te-a ranit, dar uita. Nu poti ramane blocata-n trecut. Viata merge inainte, timpul nu te asteapta pe tine. Tine minte asta, doar nu vrei sa ajungi ca babele din filme care la 80 de ani stau si isi plang de mila, crosetand.

  Vocea ei imi rasuna puternic in cap, facandu-ma sa ma gandesc l-a ce spuse-se. Poate avea dreptate, dar nu credeam intru totul in cuvintele dansei. Totusi, trebuia sa incerc. Cu un gand nebunesc ma ridic de pe canapea, mergand spre dulapul de haine. Imi iau pe mine o camasa turcoaz, nispe pantaloni scurti albi, o pereche de sandale cu platform, iar ca accesoriu niste bratari. Ma duc la masuta de machiaj si imi dau cu niste rimel si creion de ochi, apoi cu un luciu.

  Ma intorc catre Karin zambind, vazand-o ca se uita mirata la mine, probabil crezandu-ma nebuna. O iau de mana, cana cazandu-i si spargandu-se, mii de cioburi acoperind parchetul. Ma opresc brusc, auzind micutul obiect care facu-se acum cateva secunde contact cu suprafata tare din lemn. Roscata se uita l-a mine intrebatoare, iar eu la ea cu un zambet. De-o data incep sa rad ca o nebuna, nestiind nici eu ce m-a apucat. Simteam nevoia sa rad de ceva, orice. Vroiam sa scap de stare asta de moleseala care ma acaparase in ultimele zile.

  Incep din nou sa fug, de data asta singura, prin casa. Sevitoarele se uitau mirate l-a mine, iar eu radeam de fetele lor. Bucatarul scapa-se mancarea pe jos, scotand flacari pe nas, fata deja inrosiindui-se. Ma uitam l-a el, cu mainile incrucisate una peste alta, cum inainta cu un polonicul spre mine. Un zambet mare-mi aparu pe fata, aplecandu-ma putin si scotand limba l-a el, apoi incepand din nou sa fug cat ma tineau picioarele.

  Acum alergam prin sufragerie, care nu era deloc mica. Pe scari coborau cei doi amorezi, Sasuke si Karin, care se tineau de mana, fara sa ma bage in seama. Un mic zambet dracesc imi aparu pe chip, indreptandu-ma cu viteza catre ei. Inaintez catre centru, unde mainile lor se impreunau si nu ma opresc pana nu ii daram si cadem toti pe scari. Ma ridic repede, fiindu-mi frica de ce-mi vor putea face, apoi o aud pe Karin:

  -Pana aici! Sasuke, sa punem mana pe ea.

  Si acestea fiind zise, s-au ridiat si au inceput sa ma alerge toata casa. Fugeam si radeam toti ca niste nebuni abea scapati din spital, dar imi placea. Ma simteam chiar bine. Dupa o saptamana in care am stat izolata, separate de toti, departe de lumea intreaga si de civilizatie, acum chiar aveam nevoie de asa ceva. Simt cum picioarele incep sa ma lase, eram obosita, dar si ei l-a fel.

  Incetinesc, neputand sa mai alerg. Apoi, ii simt bratele lui Sasuke ,care ma ia ca pe o mireasa, si alerga cu mine spre piscina. Tipam, iar roscata din urma radea de mai avea putin si cadea pe jos. Vad, piscna, apoi pe Sasuke care zambeste si sare cu tot cu mine in ea. Ma scufund adanc, simtind ca nu ma pot ridica la suprafata, dar in cele dn urma simt cum o mana ma ridica. Ma uit si o zaresc pe Kar’ cu un zambet diabolic, tipand cat o tineau plamanii:

  -Victorie!

  Ne apuca pe toti rasul si incepem sa ne stropim intre noi, pana cand obosim si iesim din apa. Ne asezam pe sezlonguri, uzi asa cum eram si ne punem l-a soare. Imi simt parca toti muschii cum ma dor de-mi vine sa-mi iau lumea-n cap. Am alergat ca una de la spitalul noua, iar acum se vede efectul. Respir atat de greu de parca am fugit tot orasul de cine stie cate ori. Eram uda pana la piele, machiajul fiindu-mi intins pe toata fata.

  Ma uit in stanga si o vad pe Karin in bratele lui Sasuke, sarutandu-se de zor. Nici roscata nu o ducea mai bine ca mine. Era la fel de uda, parul fiindu-i incalcit, iar tona de machiaj era insirata pe toata fata ei, dar si a lui Sasuke, acum. Ii las in pace, ducandu-ma sa ma schimb. Dupa ce-mi iau o rochie destul de scurta, cu floricele si o pereche de sandale albe cu toc cui, ma duc sa ma plimb prin casa. Tot plimbandu-ma, am ajuns la usa baii, de unde se auzea brunetul care vorbea l-a telefon.

  - Ce? Chiar nu-mi pasa de ea, eu o iubesc pe fata asta si simt ca si ea o face. Da, pai cred ca o sa-i zic adio zilele astea. Ce? Bine, hai pa!

  Nu-mi venea sa cred ce-mi pot auzi urechile. Nu credeam ca jucaria lui Karin o sa vrea sa se desparta de ea. Toate cadourile scumpe facute, intalnirile l-a care el a platit cam tot meniul, noptile cu ea, totate astea credeam ca… Dar nu, se pare ca o sa se desparta de ea in curand. Tot find prinsa-n ganduri nu-mi dau seama cand usa se deschide. Ma uitam l-a el, el l-a mine fara sa sa scoata cineva vreun sunet. Ma simteam incomod, vroiam sa plec cat mai repede de langa el. Privirea lui ma intimida, as fi vrut sa ma fac mica, astfel sa nu ma mai vada. Dar asta nu a durat mult pentru ca vocea lui a rupt tacerea…



Apus de soare - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Apus de soare - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 10:02

Aleluia! Esti inca vie! Inca! of, of.. Viata, viata... Din cauza ei astept eu atat dupa nexturi. Pai, un capitol super interesent, dar cam fara sens, usor sec, nu mai are intriga de la inceput. Dar, in esenta e ok. Pai, multumesc ca m-ai anuntat si te rog sa ma anunti si data viitoare. Te kiss dulce! spor la scris1 Sayonara! hi!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 14:48

in sfarsit ai venit cu next-ul dupa 1500 de ani.hai mai repede cu urmatorul, caci vreau sa vad ce zice Sasuke.doar ma sti ca sunt curioasa rau de tot.Akatsuki_lavy iti trimite un kiss dulce.
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 15:02

Helloo ! in love
Ai adusssss nexuuuuuu ! Iuuuuuuuuuupiiiiiiiiiii ! lough Nu mă luaţi în seamă eu am scăpat de la spitalu 8 e chiar lângă spitalu 9 din care au venit cei 3 rolling on the floor !
Capitolul a fos foarte frumos şi antranant in love , dar cel mai mult mi-a plăcut faza de la sfârşit şi crae a dat o conotanţă de mister ficului kiss !
mulţumesc că m-ai anunţat de next şi sper că o vei face şi în viitor kiss !
Baftă la tastat!


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mApus de soare - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Apr 2013, 16:32

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
In sfarsit stiu sigur ca mai traiesti!
Capitolul a fost super, mai ales faza de la sfarsit! Ma bucur ca Sasuke s-a despartit de Karin!
As spera ca pentru Sakura s-a despariti de Sasuke! in love
Ce nebuni sunt toti 3! rolling on the floor
Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;)
Te kiss! Ja ne! hi!


Apus de soare - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Mier 01 Mai 2013, 19:54

Randul meu roll
Da,da, tu m-ai anuntat, eu am intarziat, viata merge inainte!
Acum, vobind serios, am inceput sa rad ca nebuna cand am citit ce facea Sakura rolling on the floor
Si mi-a placut foarte mult asta
Citat :
Uite, stiu ca te-a ranit, dar uita. Nu poti ramane blocata-n trecut. Viata merge inainte, timpul nu te asteapta pe tine. Tine minte asta, doar nu vrei sa ajungi ca babele din filme care la 80 de ani stau si isi plang de mila, crosetand.
De ce am un sentiment ca acea fata despre care vorbea Sasuke este Sakura in love
Cu sau fara banuielile mele, ar face bine sa nu fie vorba despre altcineva heh
Hai repede cu next-ul si nu te supara daca voi mai intarzia ingrijorat
Te-pup kiss


Apus de soare - Pagina 2 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Apus de soare - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Vin 24 Mai 2013, 21:27

next
pwp


Apus de soare - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 12:36

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post al autoarei dateaza din 26 aprilie, noi aflandu-ne in 30 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti aunta un Critic/Moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Apus de soare - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Apus de soare   Apus de soare - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Apus de soare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-