Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chemicals React - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Chemicals React - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Chemicals React

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 10:55

Bună ! Sunt foarte fericită deoarece vă place această idee . Sincer nu ştiu cum mi-a venit ... Pur şi simplu mi-am spus că aş vrea ca Sakura să fie acum cu Sasuke şi se pare că de aici a intervenit acest fic . Tot ce sper este că vă va place şi acest capitol . Vreau să aflu părerea voastră şi accept critici din partea tuturor, păreri bune sau rele nu contează ! Spuneţi-vă părerea dap ! ! Acum fără alte introduceri urmează următorul capitol !!!

The third chapter - ( Al treilea capitol ) -
'' Someday it will be like that old days again ... ''

Sakura's point of view

Mă uitam uimită la acel subordonat al lui Orochimaru, nevenindu-mi să cred ce tocmai a spus . Cum adică va trebui să moară pentru a ajunge la un următor nivel al semnului blestemat ? Nu puteam înţelege nimic, nu mai vroiam să aud nimic . Aceşti oameni vor să îl omoare pe Sasuke-kun ... Nu îi pot lăsa ! Nu ! Din cauza veştii teribile ce tocmai o auzisem picioarele începuseră să îmi tremure, mâinile îmi transpirau, pupilele mi se dilataseră din cauza fricii iar, inima îmi bătea haotic . Simţeam că mă sufoc . Respiraţia îmi devenise sacadată, eu încercând rareori să mă calmez însă fără nicio reuşită .

Vântul începea să adie lin, legănând oceanul verzui . Miile ace verzi erau mângâiate de vântul jucăuş şi pus pe şotii . Parfumul ce era emanat de iarba crudă îmi inunda nările, parcă ducându-mă departe de acest chin nesfârşit . Nu ştiam unde eram . Vedeam în faţa ochilor doar copacii bătrâni ce în lumina blândă a lunii parcă prindeau viaţă . Aceştia puteau fi asemănaţi rapid cu o oaste, plină cu voinici, aceştia fiind lipsiţi de frică . Îmi mut privirea spre cer încercând să ignor teama ce îmi domina corpul . Abisul întunecat al nopţii cuprindea tot peisajul nocturn . Rareori câte o stea îşi făcea apariţia pe bolta cerească . Deodată observ o pasăre ce zboară spre necunoscut . O pasăre ... aş vrea să fie şi eu una ! Să pot simţi dulcea libertate, să pot face ce vreau, când vreau şi unde vreau .... Să nu am duşmani înafara păsărilor prădătoare şi să pot a îmi face mulţi prieteni buni şi adevăraţi . Ah ... dar asta nu se poate . De ce ? Nu ştiu ... uneori nu tot ce vrei sau tot ce îţi place primeşti ci din contră . Frigul se înteţea cu fiecare secundă în plus, făcându-mă să tremur uşor .

Rămăsesem blocată, neştiind ce aş putea face într-o asemenea situaţie . Îmi era frică de ce se putea întâmpla . Viaţa băiatului pe care îl iubesc de atâta amar de vreme ... ar putea fi luată şi aruncată doar pentru două scopuri penibile, din punctul meu de vedere : răzbunare şi putere . Nu înţelegeam de ce risca atât de mult pentru asta, oricât aş fi vrut nu l-aş fi putut înţelege . Poate eu nu sunt menită pentru a îl înţelege pe el, pot decât să îi fiu alături mereu, la bine şi la greu . Şi totuşi nu îl pot lăsa să facă asta ! Dacă am ales să vin cu el, iar acesta a acceptat asta, trebuie să îl ajut . Iar el are nevoie de asta acum, în acest moment ! Probabil nu ştie cât de mult riscă prin această alegere şi nu poate gândi logic ... însă o voi face eu pentru el, pentru că pot şi prea că vreau ! De asta ... îl voi împiedica să îşi dea viaţa acum . Probabil dacă ar accepta asta şi-ar pierde sentimentele, amintirile ... sufletul ! Cu siguranţă ăsta este scopul ... De aceea nu vreau să îl las să facă asta . Chiar când să apuc să îi spun ceva el mă opri, răstindu-se uşor la mine :

-Dacă va fi nevoia să mor pentru a îl învinge pe el ... voi recurge şi la această metodă ! Stai liniştită, totul va fi bine !

Am înghiţit în sec, încercând să ignor tonul pe care îl folosise şi abţinându-mă cu greu să nu dau drumul micilor perle incolore ce îmi înţepau ochii . Tot ce puteam spera este că el va fi bine şi că se va trezi . Trebuie să sper şi să cred în asta ... trebuie să cred în el ! Asta este tot ce mi-a mai rămas acum ... Sasuke-kun te rog, rezistă ! Promit că voi avea grijă de tine şi că nu voi lăsa pe nimeni să te mai rănească ... fac asta deoarece eu ... Eu te iubesc !

Îl vedeam cum se apropia tot mai mult de acel ciudat, acesta punându-i o pastilă maronie în mână . Sasuke-kun o înghiţi rapid, strâmbându-se puţin şi uitându-se la mine trist îmi spuse parcă mie un ,, Contez pe voi ! '' . Mici mărgăritare îmi mângâiară chipul, acestea fiind zdrobite la contactul cu pământul . Brunetul căzu în genunchi respirând alert . Chinul şi suferinţa prin care trecea erau observate uşor de pe chipul său îndurerat . Un mic scâncet se auzi, însă de la mine, ne mai rezistând să ţin în mine durerea ce creştea şi se mărea rapid . Atunci subordonaţii lui Orochimaru însepuseră să facă nişte sigilii rapid ce trebuiau să îi alunge durerea prin care trecea coechipierul meu . Sasuke-kun nu mai a rezistat astfel, picând . Înainte de a face contact cu pământul l-am prins în braţe, strângându-l uşor la pieptul meu . Ştiam că el era încă conştient deoarece am simţit cum mă strângea de mână din cauza durerii . Deodată acei ciudaţi se opriseră din a face acel sigiliu iar eu şi brunetul meu am fost teleportaţi de un fel de ... cutie !? Ce naiba poate însemna asta ? Sasuke oftă uşor, eu dându-mi seama că durerea a dispărut . Eram fericită deoarece el este bine însă în acelaşi timp şi total înspăimântată . Pentru un moment am crezut că am să îl pierd ... că o să mă lase singură . M-am uitat la brunet care încă stătea în aceeaşi poziţie în care îl ţinusem în braţe . Acest lucru mă uimea într-un fel sau altul . El niciodată nu a fost aşa apropiat de mine ... chiar niciodată !

Mi-am luat uşor mâna de pe jos şi am început să mă joc cu şuviţele sale de culoarea negru-albăstrui, amuzându-mă de ,,coafura'' pe care i-o făcusem . Parcă deabea acum se trezise, aşa arăta de somnoros şi obosit . Cu siguranţă acea pastilă i-a furat toată energia de care dispunea corpul său . L-am privit zâmbind încet căpătând o stare blândă şi moale . Acesta se ridică uşor de pe mine, după care mă lipi de peretele cutiei din spatele mele . L-am privit uimită neştiind ce să fac . El se uită somnoros la mine, făcându-mă să chicotesc uşor . Brunetul se puse din nou, la pieptul meu, aşezându-se mult mai confortabil faţă de prima dată . Se foii de câteva ori după care îmi ură un ,, Noapte bună ! '' obosit . Deci asta vroia sa facă el, mi-am spus privindu-l amuzată de situaţie . Oricum se pare că a avut grijă să stau şi eu destul de confortabil . Şi eu eram destul de epuizată însă ştiam că nu puteam să adorm . Oricând acel subordonaţi ai acelui şărpălău ne-ar putea ataca . Cu ei pe lângă noi trebuie să fiu în continuă gardă . Nu vreau să îl rănească cumva pe Sasuke-kun, când acesta nu se mai poate mişca . Mi s-ar părea că joacă murdar însă ei chiar asta fac .

Hai să recapitulăm situaţia ... Orochimaru l-a muşcat pe Sasuke-kun de gât, astfel acesta primind un semn blestemat . Odată ce brunetul meu este foarte nervos şi furios semnul se activează dăruindu-i o putere nemărginită . În acel moment Sasuke-kun este dominat de acel semn, pierzându-şi cunoştinţa . Doar eu îl mai pot readuce la normal se pare, asta este un lucru bun deoarece sunt sigură că va avea multe lupte şi cu siguranţă îşi va pierde calmul . Revenind acum ... După ce l-a muşcat acel şarpe, lui Sasuke-kun i-a fost captat semnul de Kakashi-sensei, astfel semnul activându-se decât atunci când acesta nu mai putea rezista tentaţiei . După câte am aflat Orochimari are nevoie de un nou corp, de aceea vrea să îl înveţe tot ce ştie pe brunet, ca după trei ani de zile să îi fure corpul . De asta trebuie să îl anunţ pe Sasuke-kun imediat ce aceşti oameni nu mai sunt pe lângă noi . În cel mai rău caz îl voi anunţa în ultimul an . Deocamdată tot ce trebuie să fac este să am grijă de brunet şi să fiu mereu în gardă . Cu siguranţă Orochimaru nu îi va conveni să fiu şi eu cu el deoarece vrea să îl inducă în eroare pe Sasuke-kun dar, trebuie să fac în aşa fel încât ca acel şărpălău să mă creadă . Bun ! Acum tot ce mai pot spera este accea că nimeni nu ne va observa absenţa în sat până mâine ... asta este tot ce sper ! Cu siguranţă Naruto va vrea să vină pe la mine sau pe la Sasuke-kun mâine, din moment ce avem liber şi probabil ne va observa dispariţia . Cred că după se va panica şi se va duce la bunicuţa Tsunade . Aceasta va aduna geninii şi va începe să ne caute . În caz că vin şi fetele vor avea de pierdut băieţii deoarece acestea vor fi rănite primele . Probabil vor venii doar băieţii şi va fi de ajuns un subordonat pentru un genin . Atunci ar mai rămâne Naruto împotriva lui Sasuke-kun, sper să nu înceapă vreo bătaie deoarece nu ştiu cum i-aş mai putea oprii de data asta .

- Culcă-te şi nu te mai gândi la atâtea lucruri acum , îmi spusese adormit brunetul .
-Sasuke-kun !?

Cum de a ştiu că mă gândeam la asta acum ? Nu înţeleg ... o fi vreo tehnică ? Nu . Sharingan-nul ? Dar el nu are această putere ... Bun . Probabil mi-o fi citit expresia feţei . Cred că sunt destul de agitată iar el cum este pus cu capul pe pieptul meu îmi poate asculta bătăile inimii . Asta trebuie să fie ! Mă rog ... probabil are dreptate . Aş fi destul de obosită dacă nu m-aş culca acum iar acei oameni nu dau semne că ar vrea să ne atace, dar cum simt că ne mişcam ne cară cineva în spate . Hm ...

Încerc să îmi alung aceste întrebări fără răspuns şi îmi cobor uşor capul uitându-mă la brunet . Este atât de drăguţ când doarme ... Dacă cineva necunoscut s-ar uita la el acum niciodată nu şi-ar fi dat seama de trecutul sumbru ce îl înconjoară la fiecare pas, nelăsându-l să se bucure măcar o data în viaţă . Mereu am vrut ca el să mă placă însă acum ... acum nu mai vreau asta . Singurul lucru pe care îl vreau este ca el să fie fericit şi bucuros . Să îl văd măcar o dată zâmbind, să fie puţin mai deschis şi să ne distrăm împreună . Asta este tot ce vreau ! Şi voi avea grijă să mi se îndeplinească această dorinţă ... Tot ce trebuie să fac este însă să îi fiu alături astfel încât acel şarpe să nu ne între în cale, cumva să nu îl mintă cu ceva pe brunet, făcându-l în cele din urmă să mă lase singură sau să mă aducă în cele din urmă în sat . Chiar nu aş vrea asta ... cu totuşi că ştiu că Sasuke-kun ar putea face asta., nepăsându-i de sentimentele mele . Acum însă ştie că îl iubesc atât de mult şi mă simt ... bine . Parcă mi-ar fi fost luată o piatră de pe inimă . Este ceva relaxant şi liniştitor, nu cred că pot descrie în cuvinte ce pot simţi acum !

Nu mi-am imaginat niciodată că voi sta vreodată aşa în postura asta alături de Sasuke-kun ... Nici măcar în vise ! El ... a devenit un scop pentru care trăiesc . Probabil nu aş fi avut niciun rost în viaţă dacă el ar fi plecat şi m-ar fi lăsat singură . Sunt foarte fericită cu el aici, alături de mine . Mă simt excelent ! Parcă toată durerea a fost alungată, acum putând să mă bucur de aceste momente . O secundă cu el nu o pot descrie nici într-o mie de ani . Este ceva magic, am fost vrăjită cu totul de farmecul său . Şi totuşi îl iubesc de atâţia ani de zile, în timp ce alte mii de fane nici nu ar putea visa să fie atât de aproape de el . Dar ele ... nu îl iubesc ! Ele sunt atrase de fizicul său demenţial ... recunosc că şi eu am fost atrasă în acest mod de el şi ... încă sunt ! Trebuie să recunosc că arată foarte bine însă chiar nu mă mai interesează asta acum . De ce ? Deoarece eu vreau ca el să mai şi zâmbească alături de cineva . Vreau să îl văd zâmbind alături de mine . Vreau să simtă din nou dragostea pe care a primit-o acum mulţi ani de zile de la familia sa . Probabil nu o pot recreea de una singură însă îl iubesc cu adevărat ! Şi asta este tot ce contează ...

Fără să vreau genele îmi sunt atrase de pleoapele ce mi se închid uşor, parcă fermecate şi ele de brunet . Ochii mi se închid iar singurele cuvinte, pe care le mai spun în propria-mi minte, sunt : ,,Te iubesc Sasuke-kun !'' . Noapte bună tuturor şi vise plăcute ...

Sasuke's point of view

Într-un final se pare că a putut adormii şi ea . Nu o condamn deoarece nu poate adormii ... nici eu nu pot ! Într-adevăr i-am citit gândurile cu ajutorul unei tehnici interzise . Are o gândire logică şi în unele părţi chiar este foarte amuzantă . Ştiu că este propria ei minte şi că nu am permis de trecere pe aici însă vreau să ştiu ce gândeşte . Nu ştiu de ce vreau să fac asta aşa că nu mă întrebaţi ... Poate de când mi-a spus că mă iubeşte ! Iar acum a spus-o din nou ... Simt într-un final că cineva mă iubeşte dar ... ceva mă împiedică să îi răspund la sentimente . Însă simt ceva în adâncul inimii mele . Simt că ceva arde în mine atunci când o ating sau atunci cânt îmi spune numele . Este ceva magic ... la fel cum a spus şi ea . Cu totuşi că şi-a descris propriile sentimente, majoritatea mi se potriveau şi mie . Acum de iubire chiar nu ştiu ... Sunt total bulversat, sincer . Niciodată nu am simţit iubire faţă de altcineva în afară de propria familie . De aceea nu ştiu dacă este o dragoste reciprocă . Însă chiar şi aşa eu o consider un prieten important şi voi lupta pentru a afla dacă o iubesc sau îmi este doar ca o soră . Revenind ... după cum ştie toată lumea eu trebuie să îmi duc la capăt răzbunarea . Probabil nu voi avea foarte mult timp să stau alături de ea şi nu voi putea să zâmbesc mereu însă ... o voi face de dragul ei, dacă pe ea asta o face fericită o voi face . Nu ştiu de ce vreau să se simtă ea bine, de când mi-a spus adevăratele sentimente ale sale mă simt ciudat . Parcă un foc de artificii este pe care să izbucnească în orice secundă . Ştiu însă că noi doi suntem total opuşi dar ... polii opuşi se atrag, cred !? La ce te gândeşti Sasuke ...

Am noroc deoarece este întuneric . De ce ? Păi este pentru prima dată cred .... da m-am înroşit . Păi voi ce aţi face dacă aceste sentimente v-ar lovii aşa dintr-o dată la o vârstă ala fragedă ? Exact asta spuneam şi eu . La naiba ... de când sunt cu ea am luat-o razna dar, îmi place ! Probabil după ce îmi voi termina răzbunarea voi avea timp şi de al doilea scop al meu, acela fiind : reînvierea propiului clan . De asta voi avea nevoie de o fată ... una potrivită . Care să mă iubească cu adevărat şi care să aivă grijă de mine şi de copiii noştrii . Dar ... am găsit deja una . Defapt o găsisem de mult timp . Cine ? Păi nu este clar ? Sakura mereu mi-a fost alături şi a avut mereu grijă de mine însă eu nu am putut vedea asta . Pentru mine era o simplă fană înrăită . Da, recunosc am jignit-o de multe ori şi i-am călcat mândria în picioare . De ce ? Nu ştiu ... Pe atunci îmi plăcea să îi fac pe alţii să sufere însă ... de când am fost puşi în aceeaşi echipa m-am schimbat mult . Pur şi simplu ea m-a schimbat deoarece mi-a arătat că nu este o simplă fană . Am trecut prin multe situaţii grele, în majoritatea ea nu ne-a putut ajuta prin putere deoarece este slabă la luptă . Dar hei ! Este doar o fată ... nu că aş avea ceva cu fetele însă ele când sunt mici sunt foarte fragile şi se rănesc rapid . Sakura ne-a ajutat prin simpla sa prezenţă însă, dacă nu era acolo probabil eu şi Naruto am fi pierdut multe lupte . De ce ? Deoarece ne-am fi simţit singuri şi părăsiţi, am fi fost lipsiţi de sentimente şi ne-am fi luat la bătaie din două în două secunde . Am spus-o şi pe asta ... Dar ăsta este adevărul . Dacă ea nu ar fi fost acolo să ne separe, să ne îngrijească, să ne aline durerea nemărginită noi nu am fi putut rezista .

Am oftat uşor după care mi-am ridicat capul uitându-mă la chipul său . Părul rozaliu ce semăna cu florile de cireş mereu m-a faşcinat . Mereu am fost interesat de ea, desigur că a trebuit şi trebuie în continuare să ascund asta . Aş fi putut să o pun în pericol, ea ar fi fost asasinată chiar de propriul meu clan sau de duşamni . Nici nu vreau să mă gândesc la asta ... Dar acum totul s-a schimbat ! Odată ce îmi voi omorî fratele voi putea să mă bucur de clipele petrecute cu ea . O să pot zâmbi şi o să pot fi normal . Însă va trebui să am grijă să o antrenez eu pe Sakura . Va trebui să devină mult mai puternică . Şi ştiu cum voi putea face asta . Da ştiu ... eu mă gândesc cu mult timp înainte de a face ceva, totul trebuie să iasă perfect ! În ghiozdanul din spatele mele am luat un glob magic . Cu acesta Sakura va învăţa de la însuşi Tsunade medical-jutsu şi forţa brută cu care a dus la capăt mii de misiuni, multe au fost şi de gradul S . Sunt sigur că Sakura va putea face faţă . Mereu am ştiut că Tsunade se aseamănă mult cu Sakura şi nu mulţi îţi dau seama de asta . Cert este că Sakura va deveni foarte puternică, putând chiar să mă ajute în luptele mele . Nu cred însă că o voi pune să facă asta ... e mai mult pentru propria ei siguranţă . În lupte s-ar putea răni şi nu vreau asta nici în ruptul capului . Nu mi-am putut proteja clanul de fratele mele însă o voi proteja pe Sakura de el . Ea este singura mea speranţă, singura mea sclipire de lumină în sufletul meu întunecat . Chiar nu îmi pot da seama ce simt acum ... însă pot asemăna asta cu reacţiile chimice . Două soluţii opuse contopite fac ceva nou, mirific să zicem .

Sakura m-a atras încă de mic să fiu sincer . Am să vă spun şi cum s-a întâmplat asta .... aceea zi care mi-a schimbat cu totul de viaţa şi toate doar la cinci ani . Însă nu acum ! În următorul capitol veţi vedea o poveste de basm parcă . Acum vă rog să mă scuzaţi dar sunt foarte obosit şi eu aşa că o voi însoţi pe rozalie în tărâmul viselor . Noapte bună !


Chemicals React - Pagina 2 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 12:23

Super capitolul ! Super descriere ! Ai povestit foarte frumos si chiar am fost captata la maxim ! Continua tot asa ! Hai cu next-ul ! kiss
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 12:31

Hey hey a hug al noualea cer
In sfarsit ai adus nextul dupa un secol happy2 ....Mersii mult ca mai anuntat thank you
Deci a fost un capitol asa de dragutz in love in love
Stii tot stau sa ma gandesc cum se va antrena Saku ?? dupa cum a zis Sasuke printr-un glob de cristal..dar asta nu ar fi cam imposibil??
Sper sa nu se intample si la tine lupta aceea teribila dintre Naruto si Sasuke in care amandoi ajung grav raniti sad puppy eyes .....
Abia astept sa vad ce fata va face Orochimaru cand o va vedea si pe Saku acolo, dar totusi sper sa nu ii faca ceva si ca acele ganduri ale Sakurei sa nu devina realitate....Acum parca inima lui Sasuke s-a mai inmuiat putin desi nu o arata happy
Deci asa de dulce s-a terminat capitolul in love Si nu mai am rabdare sa vad ce se va intampla in urmatorul capitol....daca va fii la fel de uimitor ca si asta merita asteptarea happy
Spor la scris in continuare si ne auzim data viitoare heh
~Sayonara~ kiss a hug


Chemicals React - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”


Ultima editare efectuata de catre Raluca :D in Mar 09 Apr 2013, 19:26, editata de 1 ori
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 19:56

Aaaaaa.....ce dulce...
Scuza-mi intarzierea...
iti multumesc muuullt de tot ca m-ai anuntat,
capitolul a fost foarte dulce..
adica dulce..dulce..
si Sasuke a fost dulce...si dragut si simte...ceea ce e mare lucru pentru el.. happy2
Sakura stiuam ca il iubeste,dar nu ma asteptam ca el sa se gandeasca la o reactie chimica..
aaaaaaaaa
a fost dulce! dap !
Sper sa pui next-ul repede si sa anunti si pe mine! in love
kiss hi!



Chemicals React - Pagina 2 Jpr

Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 20:10

hey hey dulceata.iti multumesc de anunt,si te astept in continuare cu anuntul.foarte frumos capitol.Akatsuki_lavy te pupa
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Apr 2013, 21:05

a hug Buna ! Ms ca m-ai anuntat ! Capitolul s fost magnific ! Sasuke chiar are sentimente pentru Sakura ! Nextul a fost lung si a meritat asteptarea. Sper sa pui continuarea repede si anunta-ma te rog cand o pui ! puppy eyes Astept nextul si spor la scris ! Te kiss dulce !


Chemicals React - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 10:08

Multumesc frumos ca m'ai anuntat happy2
Deci ... sa vedem ... roll ...
Stiu ca vrei sa refaci acele episoade in care Sasuke pleaca din sat adaugand'o si pe Sakura in ele . E foarte bun dar mi'as dori sa ajungi mai repede la Shippuuden acolo e mult mai interesant well? awesome right? ... Si imi place ca ii pastrezi atitudinea indiferenta a lui Sasuke dar cu oarecare masura ... Perfect happy2
Apropo cand ajungi la Shippuuden ( ceea ce sper sa vina curand :>.<: ) , as vrea sa ii schimbi umpic ( neeaa nu umpic lough ) felul Sakure iadica ar fi foarte super daca ar fi si ea indiferenta gen Sasuke ...... Ar fi Superb what?lol! .. ohhh si sa vad si pe Karin , Sughetsu si Juugo what?lol! . Pfooaaii
Spor la scris a hug


Chemicals React - Pagina 2 SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 10:36

Denixutza a scris:
Multumesc frumos ca m'ai anuntat happy2
Deci ... sa vedem ... roll ...
Stiu ca vrei sa refaci acele episoade in care Sasuke pleaca din sat adaugand'o si pe Sakura in ele . E foarte bun dar mi'as dori sa ajungi mai repede la Shippuuden acolo e mult mai interesant well? awesome right? ... Si imi place ca ii pastrezi atitudinea indiferenta a lui Sasuke dar cu oarecare masura ... Perfect happy2
Apropo cand ajungi la Shippuuden ( ceea ce sper sa vina curand :>.<: ) , as vrea sa ii schimbi umpic ( neeaa nu umpic lough ) felul Sakure iadica ar fi foarte super daca ar fi si ea indiferenta gen Sasuke ...... Ar fi Superb what?lol! .. ohhh si sa vad si pe Karin , Sughetsu si Juugo what?lol! . Pfooaaii
Spor la scris a hug

Mulțumesc foarte mult pentru idei ! Și dacă venind vorba de Shippuden ... vor mai urma încă 2/3 capitole până la acesta ! Niște indicii ? Într-adevăr Karin va fi totuși mai mereu prezentă la fel și Suigetsu, Jugo va apărea rar în prim-plan . În momentul în care Naruto va apărea prin peisaj va fi vorba despre totuși o luptă . ATENȚIE !!! În acest fan fic inventat de mine Naruto și Sasuke NU se vor lupta când Sasuke va pleca, deoarece vor face o promisiune pe care o va include și pe Sakura, detalii în următoarele capitole . Vreau să știți că sfârșitul este deja stabilit și nu cred că am de gând să mă răzgândesc, astfel acțiunile făcute de personaje vor duce la acel final .

Trist sau fericit așa cum e, nu se știe încă . Hai să vă mai dau câteva detalii ... Sakura, după cum a spus și Denixutza mai sus va avea uneori și o atitudine mai rece, dar nu datorită lui Sasuke ! Va trece printr-o perioadă mai grea ... Tsunade va apărea și ea însoțită de Kakashi-sensei, Iruka-sensei * el mai rar * , Kazekage * Gaara* , Jiraya , Orochimaru * cât îl urăsc pe tipul ăsta însă mă uimește de fiecare dată deoarece are mereu un as în mânecă, veți vedea lough * . Vor apărea și AKATSUKI !!!! Apropo ... Itachi NU va fi omorât de Sasuke sau de altcineva . În acest fic se află povestea lui Itachi chiar de Sakura, cea care îl va .... înfrunta ..... pe Sasuke și îi va spune adevărul despre fratele său . Ce v-am spus eu aici face parte din SHIPPUDEN-UL inventat de MINE . Totul se va întâmpla cam peste încă 30-40 capitole * poate și mai mult de atât, deocamdată avem romantism în zonă * .

Am decis de curând un lucru . Acest fic va fi unul destul de lung . Aș vrea să aivă peste 300 de capitole * doar un sezon să aivă atât ! * . La al doilea sezon ... ei bine veți vedea voi oricum v-am dat destule detalii cât să vă ajungă !

Next ? Îl voi pune în decursul acestei săptămâni, de azi next-ul va venii o dată sau maxim de două ori pe săptămână ÎNSĂ va fi lung, deoarece eu de obicei scriam direct acum îl voi lucra în Word și va ieși mult mai bine .

Aș vrea să vă mai rog ceva : dacă puteți să îmi lăsați niște întrebări pentru personaje , preferințe chiar și idei dacă vreți, niște întrebări despre fic . De ce ? O dată pe săptămână, înafara capitolelor pe care le voi face, voi mai aduce și această rundă cu întrebări despre fic sau despre personaje . TOATE personajele pot fi întrebate !!!!!

Cam acestea ar fi detaliile și noutățile pe care am vrut să vi le împărtășesc . Vă mulțumesc pentru toate aprecierile și pentru toate comentariile scrise . Sper să puteți înțelege de ce aduc capitolele așa rar dar vă asigur că vor arăta mult mai bine . În curând voi cere și o critică să vedem dacă am mai avansat un pic și unde m-aș mai putea corecta . Vă mulțumesc încă o dată tuturor și vă urez : O zi bună !


Chemicals React - Pagina 2 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 12:04

Eu vreau sa-i faci perversiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :o3 Asa, ca pentru mine :-" Hai rapid cu next-ul ! >:D<
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Răzvii .
Academy Student
Academy Student
Răzvii .

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : To much to be said
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cu cine socializez .

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 12:21

Waw . absolut magnific :o .
Tot timpul mi-am imaginat cum ar fii ca Sasuke să o ia cu el pe Sakura ...
Anuntă-mă te rog când pui next ..
Baftă la scris :*
Sus In jos
kidutz_pitiik99
Genin
Genin
kidutz_pitiik99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Mioveni
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 158
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Traim Periculos!!!!
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica :x

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Apr 2013, 20:19

Ei bine imi place foarte mult ideea ficului tau! Sasuke e cam nesimtit pentru ca i-a citit gandurile Sakurei :)): , e roman de-al nostru la faza asta :))! Modul tau de a descrie este unul exceptional! Ei bine, deabia astept sa pui urmatorul capitol, iar daca ai putea te rog sa ma anunti si e mine cand il pui. Succes in continuare, te pup:*: Papa:-h:


Chemicals React - Pagina 2 62510_1461018158180_1015202791_31099102_7365826_n_large
Don’t let me go, you are my one and only
Don’t leave my soul
Je t’aime, I know you love me

Nici o lacrima: https://sasu.forumgratuit.ro/t9428-nici-o-lacrima
Un Oarecare: https://sasu.forumgratuit.ro/t9629-un-oarecare#273225
Dama de Companie> https://sasu.forumgratuit.ro/t10713-dama-de-companie
Sus In jos
andreutza_cata13
Chūnin
Chūnin
andreutza_cata13

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 529
Puncte : 589
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : să cânt şi să mă distrez cu pretenii mei :love:

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 16:07

Deci intr-un final ajung şi eu cu comentariul ! puppy eyes
Ideea ficului tău mi se pare perfectă până acu puppy eyes Dar ar fi mai frumos dacă l-ai face pe sasuke mai romantic ... cum să zic atâta timp cât e doar el cu sakura să se comporte mai drăgăstos puppy eyes ! Şi pervers , n-ar strica să fie well? awesome right? dar asta în partea de shipuuden lough .
Pe Sakura încearcă s-o faci dură! dar totuşi la fel de auantă şi "inofensivă" cum o ştim cu toţii. ( În partea de shippuden ar putea să.l lovească pe suigetsu, la fel cum făcea cu naruto) lough
cam atât cu lista de sugestii pe care o am eu in minte
puppy eyes
Acum să vină întrebările despre capitol adresate personajelor:
Sasuke:
Te-ai gândit, măcar o clipă cum se simte sakura neştiind că ţii la ea?
De ce nu vrei să recunoşti că deştii uneori te enervează ţii destul de mult la ea? puppy eyes
Dacă Ino ar fii venit în locul Sakurei ce ai fi făcut? can\'t see !!!
Ce ai face dacă vreunu din subordonaţii lui orochimaru, ar atingeo pe rozalie, în timp ce tu dormi ? can\'t see !!!
Dacă şarpele de orochimaru , te.ar une pe tine şi rozalia in acceiaşi cameră, şi în aceea cameră ar exista un pat minuscul cum ai reacţiona? Mă refer la faptul: ai cere o altă cameră sau ai accepta situaţia ? well? awesome right?


Sakura:
Crezi că sasuke simte ceva pentru tine?
Crezi că Sasuke v-a ajunge să te iubească la fel de mult cum îl iubeşti tu puppy eyes ?
Ce ai face dacă sasuke te.ar abandona in mijlocul unei păduri ?
Cum ai reacţiona dacă acesta te-ar abandona doar ca să se sărute cu o fată?

Pentru amândoi:
Cum credeţi că v-or reacţiona ci din sat când vor afla că a-ţi dispărut?

Cam atât pentru asăzi puppy eyes

Te.am kiss Şi spor la scris în continuare !
in love


My hands are at your throat I think I hate you
We made the same mChemicals React - Pagina 2 Yvf
Sus In jos
SasukeღSakura
Genin
Genin
SasukeღSakura

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Konoha
Nr. mesaje Nr. mesaje : 115
Puncte : 136
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Naruto
Stare de spirit Stare de spirit : Fericită!

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Apr 2013, 18:01

Vă mul?umesc tuturor, în special lui andreutza_cata13 pentru seria de întrebări . Voi posta capitolule peste aproximativ 2 zile ?i s-ar putea să mai postez încă unul tot în decursul acestei săptămâni . Hai să începem cu întrebarile !

Sasuke:
1. Te-ai gândit, măcar o clipă cum se simte sakura neştiind că ţii la ea?
Sincer să fiu nu m-am gândit cum se simte ea . Chiar dacă simt ceva pentru ea până acum răzbunarea a fost pe primul meu loc . Dacă ar fi să aleg între răzbunare ?i Sakura nu ?tiu ce a? alege ... Chiar dacă îmi este coechipieră ?i ?in la ea asta nu înseamnă că îi voi arăta acest lucru deoarece nu ?tiu ce sentimente am pentru ea .
2. De ce nu vrei să recunoşti că deştii uneori te enervează ţii destul de mult la ea?
Mă enervează când se dă la mine ?i când încearcă să îmi atragă aten?ia prin lucruri banale ?i enervante . Caracterul ei mă enervează ?i mintea de copil, nu am nimic personal cu ea . Într-adevăr ?in la ea însă de ce a? recunoa?te-o ? Ar putea fi în pericol dacă a? face asta . Orochimaru ?i Itachi sunt mereu prin preajmă, nu îmi pot lăsa niciodată garda jos . Începe să îmi pară rău că am luat-o cu mine ... s-ar putea răni !
3. Dacă Ino ar fii venit în locul Sakurei ce ai fi făcut?
Ino ? Mă enervează de o mie de ori mai mult decât o face Sakura . Este doar o fană înnebunită după mine care face ni?te lucruri jenante ?i mă pune într-o lumină proastă . A? vrea să înceteze deoarece mă enervează rău de tot . Pur ?i simplu a? fi trecut pe lângă ea ?i a? fi lăsat-o să vorbească singură . Nu i-a? fi acordat aten?ie . În caz de ar fi încercat să mă oprească probabil a? fi ales să imobilizez sau să îi ?terg memoria .
4.Ce ai face dacă vreunu din subordonaţii lui orochimaru, ar atingeo pe rozalie, în timp ce tu dormi ?
Nu îmi las niciodată garda jos chiar dacă mă prefac că dorm . Nu am încredere în nimeni, nu ?tiu dacă pot avea încredere în Sakura . Am luat-o cu mine ca să văd dacă pot avea încredere în ea . Dacă mă va min?i cu ceva o voi duce înapoi în sat ?i îi voi ?terge memoria . Nu am de gând să las pe cineva să îmi stea în cale, chiar dacă asta înseamnă că rozalia ar trebui să plece . În caz că a? fi adormit Sakura sigur m-ar fi anunţat cumva . Desigur că i-aş fi bătut pe acei tipi . Nimeni nu are voie să se atingă de Sakura deoarece ...
5. Dacă şarpele de orochimaru , te.ar une pe tine şi rozalia in acceiaşi cameră, şi în aceea cameră ar exista un pat minuscul cum ai reacţiona? Mă refer la faptul: ai cere o altă cameră sau ai accepta situaţia ?
De ce să cer altă cameră ? Suntem coechipieri, aş fi acceptat . Mai ales pentru că ar fi fost mai aproape de mine iar acei subordonaţi ai lui Orochimaru nu s-ar mai putea apropia de ea şi pentru că ... eh am motivele mele .

Sakura:
1.Crezi că sasuke simte ceva pentru tine?
Nu ... Sasuke-kun niciodată nu a fost aşa apropiat de mine . Nu cred că mă vede mai mult decât o prietenă din păcate ...
2.Crezi că Sasuke v-a ajunge să te iubească la fel de mult cum îl iubeşti tu
Nu ştiu ... vom vedea ! Eu însă sper că asta se va întâmpla ...
3.Ce ai face dacă sasuke te.ar abandona in mijlocul unei păduri ?
Aş începe să îl caut pentru a îi cere o explicaţie . Nu l-aş lăsa să îmi calce orgoliul în picioare chiar aşa . Îl iubesc însă trebuie să mă respecte măcar precum o prietenă .
4. Cum ai reacţiona dacă acesta te-ar abandona doar ca să se sărute cu o fată?
Sasuke-kun nu este apropiat de nici-o fată . Nu contează cine este aceea . Cu mine însă este mult mai deschid de ceva vreme . M-aş simţi prost totuşi ... Aş începe să îl urăsc şi nu ştiu dacă l-aş mai putea ierta . Nu îmi pasă cine este acea fată . El este doar al meu iar dacă mă va părăsi ... voi pleca pentru a mă antrena şi voi ucide acea fată dacă este nevoie . De când Sasuke-kun m-a luat cu el comportamentul meu s-a schimbat mult şi aş fi în stare de orice pentru el !
Pentru amândoi:
Cum credeţi că v-or reacţiona ci din sat când vor afla că a-ţi dispărut?

Sasuke : Nu îmi pasă cum vor reacţiona ... am luat-o pe Sakura deoarece am simţit nevoia să o am lângă mine . Am mult mai mare nevoie de ea decât au ceilalţi, oricum dacă va fi nevoie mă voi lupta doar ca Sakura să poată veni cu mine .
Sakura : Sunt sigură că Naruto va veni după mine . Nu vreau asta ! Vreau să rămân cu Sasuke-kun... acum are nevoie de mine ! Îmi este frică să nu îl pierd ... Însă nu vreau să se bată cu Naruto pentru asta . Naruto este ca un frate iar pentru Sasuke-kun .. pe el îl iubesc . Ştiu că sunt cam orgolioasă acum însă îl aleg pe Sasuke-kun . Vreau să îl urmez peste tot .

Cam astea au fost întrebările ... Cam puţine însă destul de bine puse la punct . Îţi mulţumesc mult şi sper ca data viitoare să primesc mai multe întrebări . Deocamdată după cum vedeţi cei doi nu îşi dau seama de sentimentele celuilalt şi asta îi derutează enorm . Sakura a căpătat ceva curaj se pare şi va continua să îţi arate adevărata faţă dacă vreo fată va apărea în calea iubirii ei . Nu peste mult timp va apărea Shippuden . Oare ce se va întâmpla ? Eh ... ce o să vedeţi o să vă surprindă .
Să vă spun ceva despre următorul capitol ? Hm ... Sasuke va avea grijă să petreacă muuuult mai mult timp cu Sakura . De ce ? Ehh nu vă pot da toate detaliile ! Pe curând ...


Chemicals React - Pagina 2 090408134008_29

Ficurile mele :
- În desfăşurare :

- Don't trust me ... --> Click aici
- Midnight [ +16 ] --> Click aici

- Chemicals React --> Click aici
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 20:04


Buna ! Iti multumesc pentru anunt !
Super capitolul , sunt chiar curioasa sa vad ce se va mai intampla si sper sa ma anunti la next .

Uite cateva intrebari :
1. Ce ai face daca te-ai intanli cu Itachi ?
2. Ce i-ai spune lui Naruto daca ar veni dupa tine ?
3. Cum vei reactiona daca Sasuke ar veni ranit dintr-o lupta ?

Cam atat ...
Te-am pupat ! kiss




Chemicals React - Pagina 2 Ss501-song-sing-music-video


Agent blue terminat ...
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 14:50

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 6 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca doresti sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Chemicals React - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chemicals React   Chemicals React - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Chemicals React

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-