Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 18:05

Demonologie si Exorcism

Prolog

In trecut, cu mii si mii de ani in urma totul era posibil. Orice persoana credea atat in Dumnezeu cat si in Diavol. Multi oamenii erau traumatizati si posedati de demoni, de acele creaturi care in secolul asta nu au valoare. Spiritele, acele fantome, suflete ramase pe pamant erau adunate de demoni. Demoni rai, malefici, controlati de el, de Satana. Fiecare creatura demonica in parte de la cel mai slab pana la cel mai puternic si agresiv dintre toti era sub conducere lui Satana. Si Lucifer, in traducere “ Ingerul Decazut” era un subordonat de-al lui.
“ Domnul Sangelui” cu numele real de Ihrinve, cel mai agresiv dintre toti ingerii negri si cel mai greu de controlat. Cei posedatii erau insetati de sange. Trebuia cu orice prêt sa simta mirosul dulceag al sangelui, facand astfel persoana posedata un criminal in serie. Distrugandu-i viata.
Astea-s povesti, legende, chestii. Cine din secolul douazeci si unu le mai crede?

Capitolul 1
Sakura P.O.V.

Citeam. Imi placea sa citesc, chiar adoram sa fac acest lucru. Din copilarie eram atrasa de cartile vechi si foarte groase. Imi placeau enorm povestile pline de mister, de magie si lucruri imaginare in lumea reala. Aveau acel ceva ce ma facea curioasa si dornica sa descopar. Inca o data  “ citeam”.  Stiu ca era o  carte cu cinci sute de pagini si cu o coperta maronie pe scria mare “ Demonologie “. Nu stiam de ce tocmai pe aceea o citeam, dar ceva ma atrase sa o iau de la biblioteca. Eram absorbita de fiecare cuvant existent in acea carte.

“   In imaginatia oamenilor, demonii ocupa, de cand lumea, un loc solid. Asa cum ingerii, ca izvoare ale binelui, erau adorati si invocati pentru protectie, tot asa demonii au fost considerati raspunzatori pentru tot raul din lume. Oamenii le-au dat nume, chipuri si functii precise in ierarhia raului. Si, deoarece nenorocirile evolueaza intotdeauana, in decursul mileniilor armata aducatorilor de nefericiri si suferinte s-a inmultit fara incetare. “

Nu puteam sa ma opresc, ceva parca nu ma lasa sa inchid cartea si sa o pun deoparte. Eram hipnotizata as putea spune. Gandurile ma macinau. Voiam cu orice prêt sa aflu ce scria in continuare. Am dat pagina urmatoare. Aparea un tabel cu fiecare demon in parte, cu o poza si cu o descriere. Citeam intens, citeam si iar citeam.
Ajunsesem la “ Ukobach “ , demon ce intretinea focul Iadului si cel mai slab dintre toti. Am dat pagina din nou. Scria mare “ Lucifer”. Citesc doar primul cuvant cand sormea cu gura ei imensa ma sperie. M-a chemat la masa. Mi-am dat ochii peste cap si cu greu am inchis cartea. M-am dus in baie si m-am privit in oglinda. Priveam imaginea mea reflectata in ea. Cercanele imense de subt ochi ieseau in evident si ma faceau atat de urata si obosita. Am dat drumul la apa sa curga si mi-am udat mainile, le-am ridicat la nivelul capului si mi-am tamponat fata. Eram asa de fierbinte, ardeam. M-am sters  cu un prosop si am coborat jos sa luam cina. Eu, sormea Maia si logodnicul ei, Sasuke. Ah, si parintii deasemenea, cum i-am putut uita?

-  Sakura, ce rau arati, spune Sasuke cu un ranjet pe fata.
- Si eu te iubesc, spun in timp ce ma asez la masa si oftez plictisita.

Priveam cum mama mi-a pus in fata o farfurie plina cu mancare, atat de plina incat nici douazeci de oameni nu ar manca-o. Mi se face greata. Fug repede catre baia de langa bucatarie.

- Scumpo esti bine? aud vocea ingrijorata a mamei.
- Da, du-te sa mananci, imi revin imediat si vin si eu, reusesc sa ii spun apoi cad pe gresia rece.

Imi revin putin dupa si ma reintorc la masa. Simteam privirile celorlalti atintite asupra mea, insa niciunul nu spunea nimic, ca si cum nu aveau curajul. Cineva se trezeste sa faca glume. Patetic.

-  I-a zi scumpo, cine-i taticul? aud vocea lui Sasuke, urmata apoi de un “Auu”.
- Maia, trebuia sa il lovesti mai tare, spun eu in timp ce ma ridic si spun mamei ca mi-a pierit pofta de mancare.

Auzeam in in urma mea cum Maia il cearta pe Sasuke si cum parintii mei incercau sa o calmeze pe biata mea sora destul de inteligenta sau poate ca nu, nu daca se va casatori cu desteptul de Sasuke. M-am pus in pat si am inchis ochii. Ciudat, dar numai simteam nevoia sa citesc, acea hipnoza disparuse si eu ma puteam odihni macar putin.
Ma trezism abia la amiza, oboseala disparuse si simteam din nou acea energie pe care o aveam zi cu zi. Ma duc la baie si ma uit in oglinda. Cearcanele disparusera, iar parul meu roz stralucea ca deobicei. Dusul m-a trezit cu adevarat din somn. M-am imbracat si am coborat jos. In sufragerie nu era nimeni asa ca m-am pus pe canapéa si am dat drumul la T.V. Schimbam canalele fara oprirere pana cand un documentar imi trezise curiozitatea. Era despre spiritism. Atentia mea catre acel ecran al televizorului era asa de mare. Acel documentar spunea ca fantomele exista si … si daca ele exista, asta inseamna ca si demonii si Satana exista. Eram oarecum socata, dar voiam sa aflu daca imposibilul putea devine posibil.






Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Dum 03 Feb 2013, 16:56, editata de 8 ori
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 18:13

WOW huh?
Deci pisic, e superb. Mi-ai zis tu cate ceva, dar nu ma asteptam la asta huh?
E atat de.. magic, de profund... vaii, ma ia cu frica la ce ai spus tu cu fantome, demoni... vaii, cum mai dorm eu la noapte ? lough
Si Sasuke, cu Maia? huh? aoleo, vezi ce faci ca daca nu e SasuSaku te bat lough
Astept capitolul 2 si sper sa nu-l pui la anu asa cum faci tu de obicei.
Te-am pupacit si huguit kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Alexa.
Genin
Genin
Alexa.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 145
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Asdfghjkl ♥

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 18:26

Aww. :o3 Ce mişto e. Abia aştept next-ul. Te rog să mă anunţi şi pe mine când îl pui. :x
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 18:40

Hei Hei!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
STIAM EU CA EXISTA! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Iarta-ma prea multa nebunie pentru o singura zi:))
Pai dragostea mea, titlul m-a atras instantaneu...
Cand am vazut ''Demonologie si Exorcism"
Am zis imediat: Asta e de mine:))
Descrierea grandioasa, m-a fermecat pur si simplu, ma rataceam prin misterul lor inert... am fost atat de dezamagita cand s-a sfarsit capitolul.
Pur simplu ai acea armonie in cuvinte, te joci cu ele ca un adevarat maestru.
Esti geniala scumpete, la inceput chiar credeam ca Sasuke e si el demon, dar BANG! il vad logodit:)) Da ai o imaginatie infecta! In sensul bun crede-ma, nu mai pot astepta next-ul ideea e fara doar si poate una genial de originala, greseli nada, nu exista, cel putin eu n-am vazut si asta mi-a placut la nebunie, te rog din suflet cu mii de pupici sa aduci nextu' repede si sa ma anunti, da puisorul meu sadic?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Finetti te iubeste
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 19:44

Sasuke cu Maia?
WTF? OMFG?
Imi place mult de tot
Vreau next-ul si sa ma anunti te rog mult
Este superb
De ce era Sakura asa si Sasuke cu gluma lui ....
M-a speriat sa stii
Am crezut ca are un bebe.
Daca Sasuke e vampir? (GOO)
Of,asteptarea asta ...
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 19:50

Hei! dap !

Wow..Deeci in love

Titlul este foarte atragator <3

Si capitolul exceleeent <3

Mi-a placut foarte mult in love

Spor la scris si idei! kiss
Sus In jos
Iron Maiden
Genin
Genin
Iron Maiden

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In propria-mi lume
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 287
Reputatie Reputatie : 26
Stare de spirit Stare de spirit : Sarita de pe fix si scufundata in plictiseala...

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 19:56

Hopa! Oare dc ia fost rau Sakurei?
Ei bine draguto e super primul capitol.
Moama ce imi place si mie sa citesc despre demoni si restul chestilor.
Abea astept nextul!!
Sunt foarte curioasa ce se va intampla in continuare.
Imi place la nebunie. E foarte palpitant. Demoni si spiritele chiar exista, foarte interesant.
Ahhh primul capitol e asa minunat dar totusi plin de mister. Il ador, imi place la nebunie.
Spor la scris, astept nextul cu sufletul la gura sa sti !!! kiss
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 20:20

Si scumpo am aterizat si eu aici..

Sunt nebuna dupa tot ce inseamna demoni ingeri fantome luma misticului intr-un cuvnt..

Sunt curioasa care e treaba dinte Maya si Sasuke.Din cate vad fete nu se urasc si chiaar sunt curioasa s vad cum dezvolti ideea.

Iar faza cu greturile e unpic ciudata.E insarcinata sau anemica sau pur si simplu ia venit rau se mai intampla?

Sper sa pui repede nextu deoarce ma cuprin ficu tau .Sa ma anunti te rog frumos .

Si chiar esti geniala deci pune te rog nextul.
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 22:32

Andreea eu iti promit ca numai vorbesc cu tine daca nu termini ficu asta
:| Adica nu ma lua in nume de rau dar ai un talent superb si nu il valorifici
Devil is here nu l`ai mai continuat....
Si mi`a placut enerom de mult...
Chiar vreau sa il continui pentru ca ador ideeile tale sadice si nebuneti <3
Next te rog ^^
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 22:49

OMFG, e atat de frumos! huh?
Imi place mult descrierea, esti uimitoare love
Sper ca Sakura sa nu fie bolnava sad
Daca tot e interesata Sakura de demoni, poate imi gaseste si mie un dracusor frumos >:)
Eu si glumele mele..
Desi e primul capitol, pot sa spun ca il iubesc.
Ma atrage mult supranaturalul, am citit toate natiile de carti lough Twilight, Cercul secret, academia vampirilor, in fine. Deja am deviat mult. x_X
Abia astept sa pui next-ul, te rog frumos de tot sa ma anunti kiss
Spor la scris si multa inspiratie in love
i love you
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Lun 02 Ian 2012, 22:51

Imi place mult de toot!

Nu prea am de zis altceva

Astept nextul fervently
Cu drag Sia dap !


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca te-ai uita mai atent in ochii mei,
Ai recunoaste tristetea din ei.
Ai recunoaste suferinta,
Dar mai ales dorinta.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asa ma simt fara tine in preajma mea,
Ca un copil fara adapost.
Ca un copil, fara rost.
Uite-te in ochii mei, si ajuta-ne iubirea.
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 00:08

Buna iubitha... mi-e foarte dor de tine si cum am vazut ca ai un fic, era imposibil sa nu ma apuc sa-l citesc. in love
Deci in primul rand tu cred ca ai ceva cu fortele raului pt ca e al 2-lea fic bazat pe tema asta. Dracusor mic ce esti. lough in love
Oricum nu conteaza, imi plac mult povestile de genul si imaginatia ta chiar zburda nu gluma... huh? Ador ador ador cum descrii si ficul in sine.
O mica observatie eu stiam ca Satana e acelasi cu Lucifer, dar nu prea conteaza, poate asa ai vrut tu sa ii prezinti deci nu ma deranjeaza.
Am o banuiala ca acea carte a facut-o pe Sakura sa se simta rau, dar probabil e din cauza ca am innebunit sau pentru ca nu mai vreau sa ma opresc din scris, pt ca sunt prea emotionata. good
Si Sasuke e logodit? lough O mama, e la fel de pervers cum il stiu eu in toate ficurile tale si imi place. in love
Te pup dulce scumpa, sa ma anunti cand pui nextul pt ca vreau neaparat sa vad ce se petrece.
Ciao kiss
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 02:49

WOW imi place foarte mult, ma atras in special titlu.
vreau next-ul
si il vreau repede
PWP dolceeeeeeeeeee kiss
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 10:40

...huh?... Superb! Pur si simplu capitolul este superb.
Il ador! in love in love
Imi place cum descrii demonii si toate lucrurile sinistre. :x
Sa inteleg ca acum Sakura de apuca de spiritism? Super! huh?
Abia aspet next-ul si sa nu uiti sa ma anunti. ^^
Buh Bye! kiss
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 17:29

Ajung si eu pe aici cu intarziere din pacate
Mai, cum a zis si Katty, ai ceva cu fortele raului in love
Si eu ador povestile de genul
M-ai facut sa intresez de demonologie :))
Deci descrii frumos,
Ai niste idei traznet, le ador
Ficul asta il termini nu-i asa? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Astept next si vreau sa vina repede ca nu mai pot in love
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:10

Helăăău, dragele mele a hug
Multumesc foarte mult de comentarii. Am sa incerc sa termin fic-ul asta, nu promit nimic,insa sper ca o sa reusesc.
Pai, nu am nimic cu fortele raului, pur si simplu incerc sa fac un fic original, nu conteaza metoda. Nu sunt satanista sau alte chestii rusinos]
Inca ceva, Sakura nu e insarcinata.
Sper sa va placa capitolul si sa imi cititi fic-ul in continuare.



Capitolul 2

Sakura P.O.V.


Stateam linistita pe leaganul din fata casei si rasfoiam cartea. Simteam din nou nevoia de a citi, de a explora taramul demonologiei. Aflasem atatea informatii legate de demoni. Fiecare particica din acea carte era copiata de ochii mei, iar apoi pastrata in minte, nefiind uitata. Aveam oarecum dubii in legatura cu toata treaba aia. Nu eram total convinsa ca fantomele, demonii, diavolul exista, insa stiam ca trebuia sa gasesc o cale, o metoda sa descopar realitatea. Nu stiam cum. Gandurile astea ma macinau, ma mancau pe interior, ma distrugeau.
Citeam in continuare din acea cartea. Ajunsesem la pagina trei sute optzeci. Inca saizeci de file si terminam. Nu era foarte mult, dar trebuia sa fac o pauza din citit. Starea mea se inrautatise atat de tare. Aratam foarte rau si ii dadeam dreptate nesimtitului de Sasuke care in fiecare zi imi spunea “ Esti o moarte vie, fara coasa ! “ .
Trecuse o saptamana de cand incepusem acea carte. De atunci devenisem “ Moartea vie, fara coasa ! “ a lui Sasuke. Era o coincidenta prea mare, nu stiam ce sa cred. Dadeam vina pe faptul ca nu prea dormisem, dar … era prea ciudat.
Decisem sa nu ma mai gandesc la nimic si sa continui sa citesc. Speram sa termin cat mai repede si sa scap de acele senzatii neplacute pe care le aveam pe parcursul saptamanii.

***
Simteam ca ma sufoc. Nu puteam sa respir. Oare ar fi trebuit sa mor atunci? Ei bine, nu am murit, dar credeam ca numai rezist. Eram singura acasa. Parintii erau la servici, sormea la cumparaturi, iar Sasuke probabil isi vizita parintii. Am cazut jos, pe podea, in fata usii de la intrare. Nu am reusit sa o deschid, sa ies afara, sa respir din nou. Ochii mei se inchideau, odata cu ei si inima isi micsora bataile. Era sfarsitul meu, o fata de saptesprezece ani sufocata. Probabil asta imi era destinul, nu puteam sa il schimb, trebuia doar sa il accept.
Totusi, mai aveam putina forta. Am incercat sa ma ridic, sa ajung la clanta usii. Sa imi schimb asa-zisul destin.
Am observat cum usa se deschide si Sasuke intra in casa. Ma vede. Simteam frica lui, o vedeam in ochii lui negri, mereu inexspresivi. “ Nu sta ca desteptul, ajuta-ma, nu po.. pot sa r..respir ! “ am reusit eu sa ii spun. Ma ia in brate si ma duce afara. Repeta intr-una “ Vei fi bine ! “. Era asa de speriat si panicat, total schimbat.
Imi revin, resesc sa respir si sa murmur un “ multumesc” salvatorului meu. Acesta ma strange in brate si rasufla usurat. Zambesc. Ii zambesc si ma ridic de jos, avand intentia sa intru in casa, insa el ma prinde de o mana si ma face sa ma intorc.

- Sakura, ce ai? Esti asa de schimbata, arati asa de rau. Acum cateva minute era sa te sufoci daca eu nu veneam. Ce e cu tine? spune Sasuke uitandu-se in ochii mei.
- Ce-ti pasa? Stii ce? Mai bine las-o balta, nu am nimic ! ii spun si plec.

Nu voiam sa-l ingrijorez si sa ii zic ce ma framanta, sa-l implic. Speram sa scap si singura de acele evenimente.
Mai aveam cinci pagini din acea carte. Aveam sa le termin in zece minute si o data cu ele si starile aiurea care le simteam plus evenimentele inexplicabile. Ce Doamne iarta-ma putea fi? Nu gaseam o explicatie logica si coerenta. Ma afundam din nou in citit. Inca cinci, patru, trei, doua, una mai aveam. Am dat pagina, ultima pagina, finalul cartii.

“ Felicitari, ai castigat ceva. Te intrebi ce? Pai, ai castigat… ai castigat un .. DEMON ! Ramai socata, vrei explicatii, nu intelegi, corect? E usor. Ai citit cartea si ai primit un cadou pentru munca depusa. Nu am nevoie de multumiri. Iti vine sa injuri, nu? Injura, tipa, fa ce vrei tu, dar un lucru sa stii : nu vei scapa, ti-ai semnat sentinta la moarte ! Peste o zi, maxim doua, demonul va incerca sa te posede, sa-ti fure viata. Dragut, nu? Nu te speria, se mai intampla. Nu cred ca o exorcizare te va salva, dar ma rog, treaba ta. Bafta, vei avea nevoie! “

- Wtf ! tip eu.

Eram socata, disperata, nu intelegeam ce mama naib*i se intampla. Cum Doamne iarta-ma sa fiu posedata de un demon, cum?

- Ajuta-ma Doamne, promit ca renunt la toate lucrurile sataniste, jur ! tip si incep sa plang. Ajuta-ma, te rog !

In acel moment, Sasuke intra in camera mea si ma intreaba de ce tip. Nu i-am raspuns. Nu am zis nimic. Nu mi-am sters lacrimile, doar priveam in gol. Eram pierduta. Facusem o mare, mare prostie. Am simtit cum logodnicul Maiei se aseaza pe patul meu si ma privea. Tremuram. Nu am mai rezistat si l-am luat in brate. Am inceput sa plang cu lacrimi amare. Il strangeam tot mai tare de tricou. Acesta incerca sa ma linisteasca, dar… era imposibil.

- Imi pare rau, se auzea vocea mea in intreaga camera.





Ultima editare efectuata de catre Andreea Schmitt in Joi 09 Aug 2012, 13:27, editata de 4 ori
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:13

Stiam eu ca acea carte era de vina, ma asteptam la orice dar numai la asta nu huh? . Mai ales mesajul ala, m-a dat pe spate si suna asa un pic pervers. :">
Saraca fata, cate necazuri o asteapta de la afurisitele alea de pagini.
Doamne Deez ideea asta e Dumnezeiasca in love , si nu am zis niciodata ca iti plac chestiile cu diavolul sau din astea, ci doar ca ai ideei de ficuri geniale legate de acest lucru. Si adorrrrrr acest fic. in love in love in love
Daca il inchizi pe bune ca mor, de cand n-am mai citit ceva asa frumos dap ! . Iubesc cum povestesti si descrii, esti uimitoare. kiss
Te-am pupat doolce si ce ma bucur ca sunt prima, abia astept nextul. Pfff, inca nu mi-am revenit. lough


Ultima editare efectuata de catre ╰☆╮kattya96╰☆╮ in Mar 03 Ian 2012, 21:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:16

Hei in love

Vaai, geniaaaaal <3

Cat mi-a placut in love

Ideea este 100% originala, asta e sigur! in love

Ai o imaginatie magnifica :x

Abia astept urmatorul capitol <3

Si sigur ca o sa il termini, cum nu? :-l

Spor la scris si idei! kiss
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:21

Heiii pisic kiss
WoW huh?
Prea prea prea prea prea tare.
Deci finalul cartii mi-a placut la nebunie. A capatat un demon huh?
Deci ador acest fic, il iubesc in love Si eu iubeste la tine pisic kiss a hug
Astept next si sper sa vina la fel de repede

Kiss & hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:36

Iti multumesc ca m-ai anuntat kiss
Frumos, superb, mirific, oricum nu ma asteptam la altceva love
Imi plac mult povestea, noroc cu Sasuke ca a gasit-o atunci ca altfel murea sad
Vreau next-ul in love
Spor la scris i love you
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:40

draga mea cum de iti vin ideile astea?
ca sunt minunate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
demoni hiihihi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vreau next repede
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 21:44

Iti ador ficul! huh?
Este asa de interesant si plin de mister. in love
Uuu... Sakura posedata de un demon? Ce interesant. :x
Pune next-ul repede ca vreau sa vad ce se intampla, si nu uita sa ma anunti. ^^
Buh Bye! kiss
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mar 03 Ian 2012, 23:21

Thoooamne Dumnezeule ce capitol
Ce ficc!!
Mie frica bree, daca am citit ficu nu primesc si eu un dala nu?
Aolo adu nextu ca te pap
!!!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mier 04 Ian 2012, 09:18

Deci superb continuare adica presimtem ceva cu acea carte, ca are ceva dar nu mai la un demon nu ma asteptam.Ca de obicei ai o descriere minunata .Greseli de tastare nu prea am vazut.Multumesc ca mai anuntat si te rog sa o faci si pe viitor.Pupici.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19Mier 04 Ian 2012, 10:48

Wow
Sakura blestemata ha ...?
Lasca cal blestem eu pe ala ce a facut asta.
Il distrug inncetisor :))
Super tare si merci ca m-ai anuntat
Vreau next-ul uregent si spor la scris incontinoare
Fie ca inspiratia sa te loveasca si sa aduci next-ul curand
Te-am pupat
Bye
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 26Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-