Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul

Vreţi acest FanFic terminat ?
Evident, merita !
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_lcap97%Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_rcap
 97% [ 168 ]
Sa ziceam ca da.
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_lcap2%Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_rcap
 2% [ 4 ]
Nu, e plictisitor
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_lcap1%Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_vote_rcap
 1% [ 2 ]
Total voturi : 174
 

AutorMesaj
Alexa.
Genin
Genin
Alexa.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 145
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Asdfghjkl ♥

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 11:40

Multumesc ca m'ai anuntat :*. Deci, e asa .. inspaimantator ;)) E magnific, mai. Cata imaginatie ai. Abia astept next-ul, te rog pune-l repede! Si sa ma anunti si pe mine.. :o3
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Mier 04 Ian 2012, 13:58

Hei Hei!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In primul rand, ca sa nu uit, multumesc ca m-ai anuntat, sper s-o faci si data viitoare...
Asa pai, SUPER TARE:)), incep din nou cu descrierea, mirifica dea-dreptul, niste cuvinte absolut sublime puse intr-o ordine bine gandita, dupa cum am mai spus, esti o maestra in ale cuvintelor, le dai un sens ce depaseste granitele monotone ale abstractului, parca prind viata, cel putin in mintea mea. O idee... nu am cuvinte, extraordinara, e atat de originala incat azi-noapte am visat primul capitol:))
Pai ma gandeam ca e ceva in neregula cu ''micuta carticica'', mesajul de la final m-a facut sa raman teapana, ma intreb... cine e demonul... sau mai bine spus ce este demonul:)), nu de alta, dar la imaginatia ta nu m-ar mira daca ar fi o chestie cu mii de capete care dezintegreaza suflete:))
Of! Iar incep sa scriu romane, insa ador acest fic, descrierea, ideea, dialogul (care nu prea exista), defapt povestea in sine...

Finetti te iubeste
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Iulia Iuly
Academy Student
Academy Student
Iulia Iuly

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 16
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : scrima

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 19:30

Buna a hug
Am citit fic-ul tau abia acum.
E genial. Ideea e geniala + originala.
Pff, vreau sa vad ce se va intampla cu Sakura. Oare chiar o va poseda acel demon?
Adu next-ul mai repede.
kiss
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 21:34

Capitolul 3

Sakura P.O.V.


Din nou eram singura. Singura in camera, singura in acel moment, singura pentru o bucata de vreme, asa gandeam eu atunci. Stateam ghemuita intr-un colt al patului si incercam sa nu plang. Imi doream atat de mult sa dau timpul inapoi si sa nu fi luat acea carte blestemata de la biblioteca. Realizam ca eram o proasta. Da ! Realizam asta, dar era prea tarziu.
Simteam cum lacrimile reci ca gheata se scurgeau pe obrajii mei, dar stiam ca facand acest lucru nu realizam absolut nimic. Ma gandeam daca Dumnezeu ma va scoate din asta si ma intrebam daca ma iubeste. Dar… ajungeam la concluzia ca nu o face, sau poate nu gandeam eu atunci destul de coerent. Credeam ca El este devina, ca numai din cauza Lui pateam eu acele lucruri. Insa cine eram eu sa il judec pentru faptele mele? Mda, gandirea mea probabil era distrusa de fortele intunericului. Stateam si ma gandeam daca acel demon nenorocit imi distrugea psihicul, facandu-ma incet incet sa il urasc pe Cel de Sus. Normal, el facea asta. Eram distrusa !

Am auzit cum usa se intredeschide si cum un fior extrem de rece ma cuprinde. Ma ridic de pe pat cu inima inghetata si pasesc catre usa. O deschid si ma uit in stanga si in dreapta. Normal, nu era nimic, nimic vizibil, dar simteam cum cineva ma priveste din spate. Ii simteam prezenta, si nu doar a lui ci si a fricii. Tremuram atat de tare. Ma temeam de ce va urma.
Nu am mai stat pe ganduri si am fugit din camera mea, dar nu stiam unde sa ma duc. Nu puteam sa dorm in seara aceea cu parintii mei, eram convinsa ca vor rade de mine, insa puteam dormi cu Maia, asta doar daca il trimitea pe Sasuke in alta camera. Acea senzatie pe care o simteam cum ca m-ar privi cineva disparuse in momentul cand am vazut-o pe sormea intrand in camera ei. “ Stai! “ o face pe aceasta sa se opreasca si sa se uite la mine cu un semn de intrebare.

- Te rog, nu pune intrebari, lasa-ma doar sa dorm cu tine in seara asta, i-am spus eu cu ochii tristi si plini de regret.
- Sakura, eu trebuie sa plec la restaurant sunt in tura de noapte, ai uitat? rosteste Maia.
- Atunci… eu ce fac? Nu pot sa dorm singura la noapte si te rog, te implor, nu pune intrebari.
- Poti dormi cu logodnicul meu, nici nu ii vei simti prezenta, spune aceasta si pleaca sarutandu-ma pe crestetul capului.

Imediat ce sormea a plecat si nu am mai vazut-o, simteam din nou acea prezenta care ma privea. Am intrat imediat in camera Maiei si-a lui Sasuke. El era pe pat. Avea doar un prosop infasurat in jurul … asa si privea ecranul televizorului. A simtit prezenta mea in camera. L-am privit cum se ridica de pe pat si ma intreaba ce caut la el in camera. Mi-am lasat ochii in pamant.

- Du-te si te-nbraca si mai vorbim dupa, ii spun eu, dar apoi continuand, nu, nu parasi camera, schimba-te aici, ma intorc cu spatele.

Nu stiu de ce, dar ceva imi spunea ca nu trebuie sa fiu singura in camera, oare Dumnezeu imi daduse acest indiciu. Off, nu stiam, dar ma bazam pe acea presupunere. Cum i-am zis si lui, m-am intors cu spatele asteptand ca el sa se imbrace. Am inceput sa cercetez acea parte de camera in care eram intoarsa. Voiam sa vad daca observ ceva suspect si mai ales daca mai simt acea prezenta infricosatoare.
“ Gata. “ ma trezi la realitate, eu intorcandu-ma catre el. Nu stiam ce sa ii spun. Ma gandeam la o infinitate de variante. Mi-era teama pentru Sasuke daca afla adevarul, daca il poseda si pe el? Dar … el nu citise cartea. Era imposibil ca demonul sa il ia si pe el in vizor, insa daca Sasuke incerca sa ma ajute iar entitatea aia trebuia sa scape de el? Off, nu stiam cum ar trebui sa procedez. Eram prinsa in propria greseala.
Am auzit cum Sasuke incepea sa rada, sa rada si iar sa rada si nu se mai oprea la dr*cu. Furia mea crescuse, eram atat de stresata si aveam atatia nervi. Am izbucnit, nu am mai rezistat.

- Si tu de ce ma rog razi? il intreb in timp ce ma asezam pe pat.
- Tu, eu, dormit, pat, impreuna ? Nici gand, ma crezi nebun? a raspuns Sasuke calcadu-ma pe nervi.
- Si de unde stii ca eu am venit sa dorm cu tine? Esti un de ala cu puteri supranaturale, daca da, salveaza-ma si pe mine din toata prostia asta. am continuat eu cu o tristete in voce.
- Am auzit cand ai vorbit cu Maia, ce prostie ai facut? ma intreaba el devenind asa din senin serios si putin autoritar.

Am inchis ochii si am tacut. Ajunsem la concluzia ca nu trebuia sa il implic. Era cea mai buna decizie, credeam eu atunci. Am simtit cum Sasuke s-a asezat langa mine si cum ma priveste. Eu eram atenta la podea, evitam sa il privesc in ochi, stiam ca imediat cum ii voi intalni acei ochii negri, voi ceda si ii voi zice totul. I-am zis brunetului ca ar fi bines a dormim si m-am implorat sa nu ma paraseasca. Intr-un final am reusit s ail conving sa stea cu mine in pat. M-am ghemuit sub plapuma maro si am inchis ochii. Incercam sa dorm, dar auzeam niste sunete asa de stranii, de infricosatoare. M-am ridicat in fund si m-am uitat la el, parea sa doarma. Privirea mea s-a indreptat catre usa, mai exact sub usa. O lumina puternica venea de dupa ea, de pe hol, dar … oricat de mult voiam sa vad ce e nu aveam curajul sa ma ridic din pat, mi-era prea teama de ce puteam descoperi. M-am pus din nou in pat, de data asta eram intoarsa cu fata la Sasuke, il priveam. Eram atenta la fiecare detaliu si nu stiu de ce, nu voiam sa inchid ochii, imi placea acea senzatie care o aveam cand il priveam. Nu stiu ce era, dar era draguta intr-un fel anume. Nu am rezistat prea mult si i-am atins fata cu una dintre maini, pur si simplu il mangaiam, nu ii faceam nimic. Avea o fata atat de fina si … adormisem probabil. Tot probabil, cu mana pe fata lui, dar asta era doar o probabilitate.

Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 21:35

Heii pisic dap !
Ce spun eu pisic, dracusor in persoana lough
Asa. Acest capitol a fost… nici nu stiu cum sa explic. Felul tau de a scrie e atat de frumos, de profund. Te joci cu acele cuvinte atat de frumos. Totul este intr-o armonie perfecta. Tot ce descrii ma face sa vreau sa citesc mai mult, ma fascineaza in adevaratul sens al cuvantului. Nimeni nu a reusit sa imi capteze atat de mult atentia cu un fic.

Ai tu un fel aparte de a descrie totul, ai un stil ce cu greu poate fi evitat. De fapt, chiar imposibil. Un fic extraordinar, scris de o fata extraordinara. O… opera de arta. O idée geniala, o descriere superba, magnifica. Totul… totul ma fascineaza la acest fic.

Capitolul a fost genial, ca toate de asemenea. Deci atunci cand ai spus ca simte cum este privita de la spate, am intors capul. lough .

Hmm… sa doarma cu Sasuke… interesant, mai ales in ce ipostaza l-a gasit. Dar totusi, nu-mi vine sa cred ce prostie a facut. Cum a putut sa rada de ea? Adica, inteleg ca e ciudat, dar chiar asa? Il Bat cu prima ocazie pentru asta!! angry. . In loc sa rada, mai bine ar fi putut sa o intrebe din start ce a patit, Nu sa o ia peste picior. Off, baietii astia. lough huh? . Pana la urma tot SasuSaku va fi, asa ca e nevoie de un inceput, nu? lough .

Vaii, deci ma infricoseaza din ce in ce mai mult. Sa nu stea singura in camera! Sa nu faca asta! Vaii, ma simt ca intr-un film de groaza in care joaca cei mai buni actori. Pot intra cu usurinta in pielea personajelor, le pot simti frica, disperarea, pot simti totul. Si asta doar descrierii tale. Acele sentimente ale Sakurei, frica ei pentru soarta brunetului, totul. Imi transmiti si mie frica fetei, am un gol in stomac de parca eu as fi posedata, nu ea lough .

Acea noapte infricosatoare. Vaii si acum ma trec fiorii cand ma gandesc la acea lumina de sub usa. Sincer, nici eu nu vreau sa aflu, chiar daca sunt eu mai curioasa, nu ma duc spre moarte sigura lough

Despre sfarsit ce sa spun? Am ce? M-ai lasat fara cuvinte! Este atat de frumos. Ti-am spus-o si ti-o repet. Descrierea ta e fantastica.
Felicitari pentru acest fic, pentru idee si descriere, pentru tot. Este extraordinar si sper sa-l duci la capat kiss

Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 21:39

Hei hei!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ce naiba e chestia aia?! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adica de ce nu o lasa in pace, mama sa vezi ce-i fac! Cum sa n-o lase in pace si Sasuke a fost atat de scump ca imi venea sa-l mananc:)) Nu o sa mai comentez descrierea fiindca nu mai are rost tu stii cat de perfecta este, ai o idee geniala si normal ca o sa continui fic-ul altfel o sa te bantui in viata de apoi:))
Astept cu nerabdare next si te rog sa ma anunti

Finetti te iubeste
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Demonologie si Exorcism - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:00

Oh Sweety a fost asa de....rapid
<33 Mama ce o face Maia cand i`o vedea asa?
:> Abia astept urmatorul capitol care sper sa fie repede
Paa! :x
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:05

deci e genial
naspa e ca e logodit Sasuke!
cu sora ei..ce viata..ce viata
nu mai zic nimic inafara de NEXT and PWP
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:06

Saru`mana^^ hi!

Moamaa ce-mi place!! E asa de T-A-R-E ca nu stiu daca pot sa iti spun cat de tare e:))
Oricum.. cum sa nu-l continui??? Vrei sa mor?sad Vrei sa-mi mananci colivaa??lough
E IMPOSIBIL, INACCEPTABIL, NO-COMMENT ! O sa il continui sau o sa ma ai pe constiinta si o sa te bâââântui!! huh? sad
Dr*ce fereste! E prea interesant fic-ul ca sa ajunga la Fan Fcuri Blocate!!! dap !
Crede-ma tu chiar vrei sa il termini yeah Deci chiar vrei ! dap ! Ti-am citit eu gandurile (muaahaaaha good ) si chiar vrei.
Deci.. Acm ca sti ca vrei pune-te pe tastat sau "Pofta-Buna la coliva" ca eu mooor :><: daca nu pui nextu`. .. ..  ..

Pls please Pls please Pls please Pls please Pls please Pls please


Peace`Ya!! ---> Crissu`^^


Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:13



Iti multumeeeesc ca m-ai anuntat, esti o scumpa ♥️ kiss

Next-ul mult asteptat a venit, amin! love

♥️ Capitolul asta a fost superb, cred ca Sakura incepe sa se aprinda dupa micutul cumnatel =p~ :)) nu ca nu mi-ar placea asta, Doamne fereste. lough Cine stie in ce ipostaza se trezesc dimineata sau ce mai fac, asta o sa aflam in continuare. huh?

Am vazut sondajul ala, geniule. Sper sa nu cumva sa iti treaca absurd prin minte vreun gand care sa te indemne sa inchizi minunatia asta de fic. biciuitor Il omori pe el, ma omori pe mine, ne omori pe toti sad

Asa, pe aia am lamurit-o.
Acum: abia astept sa vad si urmatorul capitol, ce surprize ne asteapta, deja il iubesc in love
Spor la scris si cat mai multa inspiratie kiss ♥️
i love you


Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:28

Ma trec fiori si am un gol in stomac.Cum ai putut sa te opresti as fi devorat totul cred ca am citit capitolul de cel putin 3 ori si golul din stomac tot nu dispare.E asa de frmos,superb.
Doamne, ai niste descrieri pur si simplu angelice! Conturezi personajele cu atat de multa delicatete, cu atat de multa atentie, incat mi se par toate absolut perfecte.
Sincer, ma faci totdeauna curioasa, ma surprinzi de fiecare data intr-un mod placut, si, inca din prima clipa, ti-am citit opera literara cu interes. Tine-o tot asa.
Pupici si sa ma mai anunti cand pui nextul te rog.
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 22:58

Nuu
De ce te-ai oprit asa
Sincer la capitolul asta, am avut fiori, sunt fricoasa de felul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pai ce sa spun, a fost genial , fantastuc, nemaipomenit
Ideea e super tare o ador in love
Descrii foarte frumos, imi place
Pai sa pui next ca altfel te mananc de vie [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Joi 05 Ian 2012, 23:08

Tuuu... a hug sa nu te mai prind niciodata ca spui ca ficul asta e plictisitor hmm...?! . Nu ai nevoie de un sondaj ca sa iti dai seama ca ficul asta a facut ravagii. huh?
Eu personal sunt total prinsa in aceasta poveste in love . Daca te prind ca inchizi ficul te mananc biciuitor . Imi place la nebunie si capitolele tale se termina prea repede. Am nevoie sa citesc mai mult, nu pot sa explic insa vreau sa stiu ce e cu demonul ala si daca Sasuke o poate ajuta intr-un fel. think Cred ca un fan mai obsedat ca mine nu poti sa ai lough
Nu stiu, am o gramada de presupuneri, dar nu ajuta la nimic. lough
Astept nextul scumpa meah, stiu ca nu ai cum sa ma dezamagesti. Te-am pupacit doolce doolce. Ciao :*
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Ian 2012, 11:10

Hei! in love

Mersi de anunt kiss

Deci..acest capitol a fost M-A-G-N-I-F-I-C! [Vezi, se termina si in fic :>]

Felul in care te joci cu acele cuvinte..e superb in love

Si iti iese o combinatie perfecta ^^ :x

Mi-a placut foarte foarte mult acest capitol in love

Spor la scris si idei! kiss
Sus In jos
Alexa.
Genin
Genin
Alexa.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Peste tot !
Nr. mesaje Nr. mesaje : 145
Puncte : 171
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Asdfghjkl ♥

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Ian 2012, 11:23

Wow wow wow huh?
Ce tare tare tare. in love
Ma bucur ca ai pus next-ul si mersi de anunt. happy2
Trebuie sa il continui please
Si sa ma anunti si pe mine cand pui next ! a hug
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 10:22

Hey, vin si eu cu o mica intarziere. ^^
Capitolul este superb, genial, extraordinar, bestial (off.. nu mai am cuvinte ca sa il descriu.)
Iti ador felul de a descrie. :x
Pune repede next-ul si sa ma anunti. :)
Buh Bye! kiss
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 19:24

Bună bună , [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am trecut şi eu pe la acest fic ;x

Vreau să spun că este minunat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Îmi place mult de tot [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astept cu nerabdare urmatorul capitol .

Sa ma anunti cand il pui [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pupici . [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 20:56

Buna scumpa mea. Fe unde sa incep dulceata? Poi cred ca trebuie sa incep cu inceputul.In primul capitol cand ai descris-o pe Sakura am crezut ca m-ai cunoscut pe mine lough
Nu te speria. Nu sunt satanista si cu atat mai putin sadica, insa si eu ador sa citesc si ma atrag foarte mult misterul, anitchitatea, si fiintele magice si mitologice.
Deci acest fic este chiar pe gustul meu.
Nu a fost pana acum romanta, insa mi-au dat lacrimile dat fiind faptul ca am crezut ca ma cunosti de o viata lough
Cat despre tine, ai o imaginatie foarte bogata. Imi place la nebune cum descrii si cum redai actiunea. Ador acest fic. Deci nu mai am cuvinte.
Cand Sakura a ajuns la ultima pagina am ramas ceva gen "haaaaa? huh? "
Tu m-ai impresionat extraordinar!
Serios acum chiar nu mai am cuvinte. Am ramas masca.
Atat mai am de spus:
Adu nextul cat mai repede, si te rog anunta-ma pintr-un pm cand il pstezi.
Spor la scris si la idei geniale )stiu ca ma vei da gata din nou dap !
Pe pupaces dulce de tot kiss

Ja ne^^ hi!
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 19:49

Capitolul 4

Sakura P.O.V.


Cred ca plangeam, da, probabil asta faceam. Nu stiam ce se intampla si mai ales unde mama d*acului eram. Voiam sa inchid ochii si sa ma reintorc inapoi in patul calduros si moale alaturi de … el.
Acel loc pustiu ma speria. Era macabru si destul de infricosator datorita cetei dense. Ciudat era ca nu distingeam niciun sunet, nicio soapta. Nimic ! Ma uitam imprejur, trebuia sa scap de acolo, insa speram ca era un simplu vis. Dar… niciodata nu visam. Imediat am auzit o voce blanda, calda, foarte linistitoare. Am inceput sa merg inspre acea zona.

- Vino draga mea, vino. Urmeaza-mi vocea.

O silueta feminina se afla in fata mea si ma privea. Zambetul ei bland m-a facut sa cred ca nu avea sa se intample nimic malefic. I-am zambit si eu. Rochia ei era lunga si alba. Avea la gat un colier cu o cruciulita care stralucea atat de tare. Frumusetea ei intrecea orice limite. Nu stiam cine era, dar parca nici nu aveam puterea sa o intreb.

- Sakura, voi fi directa. Tu esti tinta unui demon foarte puternic. Acel demon va “ cere” ajutoare daca tu te opui, daca lupti impotriva lui, daca nu te lasi posedata de el. Ai observat ca daca esti cu o persoana, nu are puterea de a te poseda, nu are puterea de a face nimic, insa… in orice moment de slabiciune te poate ataca.
- Si cum pot scapa de aceasta povara?
- Exorcizarea este o solutie, insa vei avea parte de dureri ingrozitoare, dar acum depinde si de acel inger al Iadului. Totusi, draga mea, va fi atat de greu sa gasesti un preot care practica si acum exorcizari, aproape imposibil. Sa nu uiti ceva. Nu indraznii sa fii vreodata singura …

Atat a fost. A disparut, iar eu probabil ma trezisem. Era un vis, dar ceva imi spunea ca trebuia sa ma incred in cuvintele acelei tipe. Am deschis ochii incet. Eram atat de confuza incat uitasem ca dormisem in pat cu Sasuke. Ma uit in dreapta mea si nu vad nimic, nu il vad pe el. O, dar vai eram singura. “Nu indraznii sa fii vreodata singura … “ imi aduceam aminte cuvintele ei. Era liniste, prea liniste. Stiam ca peste catevaa secunde, minute avea sa se intample ceva urat. Sigur acel demon avea sa apara si sa ma posede, facandu-ma sa imi indoi corpul si sa-mi rup coastele sau ce mama n*ibii mai putea sa imi faca o creatura supranaturala.
Ma ridic din pat si ma uit imprejur. Deasemenea sunt atenta la orice sunet. Totul era inregula, dar nu trebuia sa ma las pacalita. Scartaitul usii ma face sa tresar si sa tremur de frica. “ Sakura Haruno, bun venit in taramul durerii “ imi repetam in minte. Dau sa ma intorc si un “ Bauu” ma face sa tip.

- Idiotule, ii spun eu lui Sasuke si il imping. El radea. Probabil daca stia in ce sunt bagata nu ar mai fi avut tupeul asta. Oare era bine daca afla si el de toata chestia asta? Iar nu stiam ce sa fac, nu stiam cu sa procedez in situatii de genul asta. Dar stiam ca singura nu pot sa rezist, nu puteam sa inving acel demon de una singura. Ajunsem la concluzia ca el ar putea sa ma ajute.
Cu mici, pardon, mari ocolisuri am inceput acea “ poveste “ fantastica as putea spune. Speram sa ma creada, dar trebuia sa fiu si realista. Ce idiot m-ar fi crezut? Am inceput cu prima pagina a cartii aceleia blestemate si am terminat cu mesajul de pe ultima pagina, plus visul in care mi s-a aratat acea tanara draguta. Brunetul se uita la mine, eu la el, el la mine si eu iar la el si… nimic?

- Draga mea, stii ce cred eu despre asta? M-ai facut sa cred ca in urmatoarele zile voi scapa in sfarsit de tine, buna gluma.

Era normal sa nu ma creada, dar ce puteam sa fac sa-i dovedesc contrariul?

- Eu acum ma duc in camera mea, iar tu peste cinci minute vii la mine. Fiind singura, demonul va incerca sa ma atace, sa ma posede, iar … intelegi tu.

M-am multumit cu un “okai” si niste rasete si am plecat in camera mea. Am deschis usa si am lasat-o intredeschisa. Toate geamurile se deschisera, iar un aer rece intrase in dormitor. Aer rece ca gheata in mijlocul verii? Mda, stiam ca era altceva la mijloc. M-am pus pe pat si m-am uitat la ceasul de pe noptiera, inca patru minute. Am inchis ochii si am inceput sa zic in gand “ Tatal Nostru”. Am simtit cum o prezenta malefica intra in camera mea si cum patul incepe sa se miste. Deschid ochii si ma uit iarasi la ceas. Inca trei minute.

- Stiu ca esti in camera, haide, iti dau prilejul de a ma poseda, dar tine minte ceva. E prima si ultima oara cand o faci…

Ma uit iarasi la ceas. Inca doua minute. Avea nervi, ce mai astepta? Ma ridic de pe pat si inchid geamurile. Ma intorc si simt prezenta cuiva intrand in mine. Ceva rece imi atingea toate unghiurile corpului, ceva malefic, scarbos. Ma uit pentru ultima data la ceas. Inca un minut.
Cad jos pe podea. Simteam cu corpul mi se indoaie si cum durerea se amplifica din secunda in secunda. Nu puteam sa ma controlez. Eram captiva in propria persoana, dar incapabila sa scap.

Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 19:50

Deci.. deci.. deci.... un adevarat film de groaza... Il iubesc. huh?
Ce ma bucur ca i-a spus lui Sasuke in love . O Doamne, cand ma gandesc la ce o sa se intample in continuare. Adica nu stiu ce o sa se intample lough , dar va fi absolut superb. in love
Doamne ce fic uimitor. huh? Cred ca ar trebui sa ti se dea un premiu. Simt ca sunt atrasa cu totul de aceasta poveste. Deci nu vreau sa par obsedata sau ceva de genul, insa iubesc ce ai scris aici. Si daca il inchizi, cred ca ar fi ca si cum mi-ai infige un tarus in inima. sad
Pe cuvantul meu daca am vazut ceva mai frumos. in love . Cand ma gandesc la Sasuke si Sakura luptandu-se cu un demon... pfff supranatural in love

Succes in continuare scumpa meah. Abia astept sa mai citesc. Indiferent, de ora, zi sau ani a hug


Ultima editare efectuata de catre (='.'=) K∂ttÿ∂ (='.'=) in Vin 13 Ian 2012, 20:21, editata de 1 ori
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 19:59

Vai scumpete, cat de frumos!!!
Iar m-ai lasat huh?
Deci nu-mi vie sa cred
Boul ala de Sasuke, de ce nu a crezut-o sad
Iti multumesc enorm ca m-ai anuntat, si daca, Katty nu spunea ca da edit eram prima la comm take this!
Este inceindiar mah, ai ataata imaginetie, deci am ramas placut surprinsa kiss
Sa ma anunti din nou cand pui next (spunand asta sper sa fie repede hmm...?! )
Te pup dulce de tot kiss

Ja ne!^^ hi!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 20:08

OMFG!!! huh?

Hai, Uchiha! Intra mai repede in camera, idiotule! lough Altfel Sakura dispare, in locul ei o sa fie un monstru..adica in mintea ei, corpul ei probabil e gazda.

Oricum, a fost un capitol minunaat in love

Nici nu vreau sa stiu ce o sa se intample daca nu vine Sasuke in camera crying

Demonio! Nu pot sa mai astept sad

Pune next-ul repede, altfel ma poseda si pe mine un demon..crying

Spor la scris kiss

i love you
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 20:10

WOW huh? huh? huh?
Deci scumpul meu pisic a hug
Acest next este... cum sa spun eu? Genial? Da! Cred ca asta e cuvantul. Cum poti fi asa geniala, nu stiu. Aaa, ba da, stiu! Esti geniala ca doar esti pisoiu meu lough [narcisista, stiu]
Acum sa revenit pe Pamant... sau mai bine as spune... In Iad lough. Scumpilici pufilici, ador next-ul tau, felul tau de a scrie. E fantastic. Felul tau de a scrie, descrierea complexa, acele sentimente... tot. E incredibil cum poti sa te joci cu acele cuvinte, cum te joci cu destinele personajelor.
Vaii, cum poate fi Sasuke atat de ignorant? angry Deci ma calca pe nervi, si nu i-as dori sa ma vada nervoasa. Este un... un... uff, nici nu mai zic angry. In loc sa o ajute, el ce face? Mda... ceva mare la oala... :|
Cand am citit partea din camera Sakurei, parca am simtit si eu o briza rece lough Deci era atat de infricosator, parca as fi vazut acea scena, mi-am imaginat-o. E atat de... infricosator. Vreau neaparat sa vad daca domnul "Realistu' in picioare" o s-o creada. Daca nu o crede... vai si-amar de el ca ramai fara personaj principal lough
Pai... eu cam atat am avut de spus.
Mersiii mult ca ai postat... daca nu o faceai, cred ca muream lough
Te-am pupaaaaaaaaat dulce dulce dulce si bineinteles, stii ce vreau eu lough... Tpbele va rooog ... vreau NEXT huh? huh?
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 22:33

Mama Mia! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ar trebui sa se faca un film dupa ficul tau. (sau serial, ma rog). Iar tu sa fii personajul principal. :>
De fiecare data cand il citesc stau si ma intreb ce se va intampla in urmatoru moment. Ceva de genul: "Nu, nu deschide usa!", dar e un sentiment (sau... Cum sa mai spun :)) ) mai bun. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar stai, stai.. Nu inteleg ceva: ce a fost cu visul acela straniu al rozaliei?! Dar care tousi a ajutat-o.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si.. Aa, da! Cine mama nai**i a pus-o pe Sakura sa ii spune demonului sa o posede?!
Eh.. dar cred ca voi afla in urmatorul capitol.
Te rog frumos sa ma anunti si pe mine cand il postezi si multumesc ca m-ai anuntat acum. ^^
Buh Bye! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Ian 2012, 00:32

Hei, hei! in love

Deci esti uimitoare :O

Imi pare rau ca ajung asa tarziu :-< Si multumesc de anunt kiss

Esti brilianta in love Ai niste idei.. 8->

Cat pot sa ador fic-ul acesta in love Desi pana acum nu prea eram captivata de chestiile astea. ^^

Sper sa nu-l inchizi si sa-l termini, dwa? :o3

Spor la scris si idei! kiss <3
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonologie si Exorcism - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonologie si Exorcism   Demonologie si Exorcism - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Demonologie si Exorcism

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri "Hall of Fame"-