Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand eram mici... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand eram mici... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand eram mici...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 13:51

Când eram mici :.
nu ştiam decât că trebuie să ne jucăm toată ziua: fără teme, fără griji
- cumpăram gumă cu tatuaje doar ca să ne lipim tatuajele pe mâini :))
- ne suiam încontinuu prin copaci, fără să ne pese că ne murdărim sau că ne zgâriem de ne dă sângele ..
- nu ştiam de iPhone, iPod, Xb ox, iPad sau ce mai există acum. Ştiam
doar de televizor . de FoxKids, Cartoon Network ,Minimax si telefonul pe
care-l vedeam la părinţi - nu ştiam atât de multe formaţii de muzică,
ştiam doar de O-zone
- mă jucam cu toată lumea. De fapt, toată lumea se juca cu toată lumea, nu existau “grupuri”
- culegeam flori şi le dădeam mamei, dar ea mereu le arunca ;;)
- nu eram criticată de felul cum mă îmbrăcam sau cum îmi făceam părul
- făceam totuna la gură când mâncam ciocolată
- cădeam mereu când mergeam pe bicicletă sau pe role
- prindeam fluturi :o3
- mă jucam cu păpuşile, ursuleţii de pluş
- mâncam orice, n-aveam pretenţii
- nu mă certam cu părinţii, doar mă supăram pe ei că nu-mi luau ce voiam
- stăteam afară de la 12 la 9, fără să mă schimb, fără să mănânc, fără să fac altceva decât să alerg
- alergam în ploaie şi mă jucam, fără să mă îngrijorez că-s dată cu placa şi mi se încreţeşte
- aveam grijă de animalutele străzii. :o3
- înmormântam animăluţele moarte ;))
- pierdeam toată seara [9-11] la desene, şi nu pe calculator
- dacă mă întrebai pe cine iubesc, mereu răspundeam “mama”.


Va regasiti? Daca nu, voi cum erati cand erati mici?
Sus In jos
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 15:11

Foarte tare si tot odata adevarat ,Frumos topic...Asa e cand eram mici nu prea duceam griji ...tot ce aveam in cap era joaca si distractie...acum insa nu mai e asa....Sau schimbat Multe heh!
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 16:09

E perfect adevarat...
Acum,cu tot stresul si "vampirii energetici" care ne sufoca,nu mai avem timp sa ne bucuram de timpul liber.Cand eram mica nu ma interesa ce va fi maine,eram mereu cu zambetul pe buze,jucam jocuri care acum nu mai sunt "la moda" .Tin minte ca ma duceam la bunica pe alee si culegeam gunoaie ca sa am ce "vinde" prietenilor care plateau cu frunze ca sa cumpere cutii,ambalaje de bomboane,carlige,bete...Luam si cate 10 gume odata si imi lipeam tatuajele peste tot(chiar si pe frunte)iar cand ma vedea mama ma freca cu peria de sarma.Copacii puteau sa fie si cat blocul,eu tot ma suiam in ei,ma jucam cu toate animalele pe care le gaseam fara sa imi pese ca pot sa ma imbolnavesc,nu imi pasa cum arat si ma simteam bine inconjurata de orice om...
Dar asta e,trebuie sa ne adaptam,altfel nu se poate.... hi!
Sus In jos
Meyryn
Legend
Legend
Meyryn

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bulgarus
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1415
Puncte : 1796
Reputatie Reputatie : 188
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 16:43

Toate sunt adevarate si aici.
- înmormântam animăluţele moarte ;)) - eu si plangeam cand le inmormantam si faceam torta din noroi si o dadeam de pomana la babele de pe strada mea :)))).
- aveam grijă de animalutele străzii. :o3 - pana eram muscata si ieseam cu sapa sa le omor (nu le omoram ca nu ma lasa mama :d nu eram rea :P)
- ne suiam încontinuu prin copaci, fără să ne pese că ne murdărim sau că ne zgâriem de ne dă sângele .. - si se uitau toti la chiloti mei cand eram in fusta si imi agatam mereu pantaloni ( de mai multe ori am mers acasa plangand cu fundul la vedere ca ii agatasem :P)
Era foarte frumos cand eram mici, ne distram super in schimb acum ne lipim de calculator si debea mai plecam din fata lui
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 17:04

Când eram mici :.
nu ştiam decât că trebuie să ne jucăm toată ziua: fără teme, fără griji
- cumpăram gumă cu tatuaje doar ca să ne lipim tatuajele pe mâini :))
- ne suiam încontinuu prin copaci, fără să ne pese că ne murdărim sau că ne zgâriem de ne dă sângele ..
- nu ştiam de iPhone, iPod, Xb ox, iPad sau ce mai există acum. Ştiam
doar de televizor . de FoxKids, Cartoon Network ,Minimax si telefonul pe
care-l vedeam la părinţi - nu ştiam atât de multe formaţii de muzică,
ştiam doar de O-zone
- mă jucam cu toată lumea. De fapt, toată lumea se juca cu toată lumea, nu existau “grupuri”
- culegeam flori şi le dădeam mamei, dar ea mereu le arunca ;;)
- nu eram criticată de felul cum mă îmbrăcam sau cum îmi făceam părul
- făceam totuna la gură când mâncam ciocolată
- cădeam mereu când mergeam pe bicicletă sau pe role
- prindeam fluturi :o3
- mă jucam cu păpuşile, ursuleţii de pluş
- mâncam orice, n-aveam pretenţii
- nu mă certam cu părinţii, doar mă supăram pe ei că nu-mi luau ce voiam
- stăteam afară de la 12 la 9, fără să mă schimb, fără să mănânc, fără să fac altceva decât să alerg
- alergam în ploaie şi mă jucam, fără să mă îngrijorez că-s dată cu placa şi mi se încreţeşte
- aveam grijă de animalutele străzii. :o3
- înmormântam animăluţele moarte ;))
- pierdeam toată seara [9-11] la desene, şi nu pe calculator
- dacă mă întrebai pe cine iubesc, mereu răspundeam “mama”.

eu una leam facut pe toate ca un copil atomic ce am fost=)) iar acum inca mai fac unuele dintre ele de exemplu ultima cu mama sau ''alergam în ploaie şi mă jucam, fără să mă îngrijorez că-s dată cu placa şi mi se încreţeşte''
- prindeam fluturi :o3
- ne suiam încontinuu prin copaci, fără să ne pese că ne murdărim sau că ne zgâriem de ne dă sângele ..
astea sunt lucrurile pe care inca le mai fac pentru ca refuz sami las copilaria sami fuga din maini cat timp inca mai pot o so tin acolo strans si am sa continui sa fiu eu
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cand eram mici... Asss10Cand eram mici... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 18:07

Si eu ma regasesc in majoritatea lucrurilor de aici. De exemplu si eu ma jucam toata ziua pe afara sau abia asteptam sa termin de mancat si afara cu mine. Acum pana ma urnesc de pe scaun, pana ma imbrac, pana imi aleg o geaca care sa se asorteze, dureaza. lough Si intr-adevar ii dadeam flori mamei, numai ca ea le punea intr-un paharel in camera. in love Prindeam fluturi. Si lacuste!! :))) Esam op adevarata catastrofa printre ele. >:)

Insa am urat din totdeauna papusile. heh Nici acum nici cand eram mica nu le puteam suferi. Toate papusile mele, ba au parul smuls, ba au cate o mana sau cate un picior lipsa. Sau le lipseste capul. think :-" :)))) Asa, deci cam asta eram si eu cand eram mica. happy2

choco^^
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 18:18

OMG.... dar asta chiar este copilaria mea. :o3
In acest moment, imi este atat de dor de ea. sad
Pe atunci credeam ca voi ramane mereu la fel, dar... s-au schimbat atatea :-<
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 21:01

:)) Credeti-ma ca si acum vara nu merg acasa sa mananc sau sa ma schimb :))
Stau acolo, singura mancare fiind inghetata happy2
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Joi 09 Feb 2012, 22:34

Foarte adevarat... Cand eram mica, ma duceam la verisoara mea acasa, umpleam paharele cu apa si le aruncam in capul cetatenilor, apoi ne duceam la balcon, eu luam matura si verisoara mea mopul si ne jucam: eu eram baiatul, ea era fata si apoi le aruncam de la etajul 3 in gradina de la parter... coboram scarile si actiunea se repeta de cel putin 5 ori.... binenteles cand familiea nu era acasa.

Alta povestioara: cand ieseam cu prietena mea cea mai buna si fiindca eu ii dezumflam toate mingile noi in spinii trandafirilor
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , ne-am gandit sa aducem toata casa Barbie si sa o insiram pe scara...( de multe ori ne faceau probleme tiganii) si apoi aruncam papusile... faceam intrecere cine arunca mai sus... asta pana cand le-am nimerit in jardiniera vecinului de la 1. si nu numai o singura data il sunam disperate sa ni le dea inapoi.

Altele: ma urcam pe acoperisul blocului cu 8 etaje, am fugarit pisicile, am urcat scarile pana la etajul 4, nu va imaginati ca un om normal ci dincolo de balustrada, acolo unde locul este ingust cam de vreao 10 de cm... si multe amintiri...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 10 Feb 2012, 17:01

Când eram eu mică, păi trăiam viaţa din plin, nu ca acum când nici nu ştiu ce pot să fac într-o zi frumoasă cu soare. --"
Erau alte timpuri atunci când eram eu mică (de parcă acum sunt bătrână, am doar 16 ani şi câteva luni o.o). Ideea este că atunci mă bucuram intens şi aveam ce face în fiecare zi, înafară de a merge la grădi sau la şcoală.
De felul meu eram băieţoasă şi acum sunt - ieşeam afară, mă jucam cu toţi tinerii de la bloc (a fost o perioadă în care am locuit la bloc, ahh ce amintiri frumoase).
Deobicei mă luam tare cu unul de 17 ani cred, era tare hilar, eu mică de 4 anişori să mă iau în gură cu unul mai mare ca mine. Dar mă simţeam bine, după urmau cursele cu bicicletele, eu cu încă doi trei copii de vârsta mea ne întreceam pe biţe.
Cumpăram gumă şi mai des doream ceva dulce ce vedeam la alţii în mână, saraca mamaie, mereu dădea banii pe îngheţată cu surprize. XD Apoi mă mai bătam sau mă "antrenam" cu nişte puştii, după mă luam în cură cu unele tot mai mari ca mine şi la final ajungeam să râd împreună cu câteva fete mari care îmi erau bune prietene de ălelalte. xD
Şi multe altele - asta în perioada în care am fost la bloc, după când m-am mutat la casă, lucrurile s-au schimbat şi totuşi încă mă distram împreună cu puţinii copii de acolo.
Veneam acasă ruptă de haine şi murdară, că eu nu aveam stare şi mai mereu veneam mozolită sau julită pe la mâini şi picioare.
Jucam fotbal sau volei cu fosta mea bună prietenă şi verişorul ei sau palete - deobicei ajungeam lovită cu o minge sau o rachetă... dar era distractiv. Mai ales când veneau şi cei mari. : ))

Multe făceam şi mă distram, acum pot spune că tânjesc după acele zile de libertate. : x
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Cand eram mici... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 10 Feb 2012, 17:37

Lσяєℓαץ a scris:
Când eram mici :.
nu ştiam decât că trebuie să ne jucăm toată ziua: fără teme, fără griji
- cumpăram gumă cu tatuaje doar ca să ne lipim tatuajele pe mâini :))
- ne suiam încontinuu prin copaci, fără să ne pese că ne murdărim sau că ne zgâriem de ne dă sângele ..
- nu ştiam de iPhone, iPod, Xb ox, iPad sau ce mai există acum. Ştiam
doar de televizor . de FoxKids, Cartoon Network ,Minimax si telefonul pe
care-l vedeam la părinţi - nu ştiam atât de multe formaţii de muzică,
ştiam doar de O-zone
- mă jucam cu toată lumea. De fapt, toată lumea se juca cu toată lumea, nu existau “grupuri”
- culegeam flori şi le dădeam mamei, dar ea mereu le arunca ;;)
- nu eram criticată de felul cum mă îmbrăcam sau cum îmi făceam părul
- făceam totuna la gură când mâncam ciocolată
- cădeam mereu când mergeam pe bicicletă sau pe role
- prindeam fluturi :o3
- mă jucam cu păpuşile, ursuleţii de pluş
- mâncam orice, n-aveam pretenţii
- nu mă certam cu părinţii, doar mă supăram pe ei că nu-mi luau ce voiam
- stăteam afară de la 12 la 9, fără să mă schimb, fără să mănânc, fără să fac altceva decât să alerg
- alergam în ploaie şi mă jucam, fără să mă îngrijorez că-s dată cu placa şi mi se încreţeşte
- aveam grijă de animalutele străzii. :o3
- înmormântam animăluţele moarte ;))
- pierdeam toată seara [9-11] la desene, şi nu pe calculator
- dacă mă întrebai pe cine iubesc, mereu răspundeam “mama”.


Va regasiti? Daca nu, voi cum erati cand erati mici?

100% adevarat!!! good job Nu am omis niciun lucru din toate astea in love

- Si eu inmormantam animalutele moarte. sad Se intampla sa gasim in fata blocului puiuti de catei sau de pisicute si ii duceam pe toti noaptea la mine in boxa (mama nici acum nu stie) si le dadeam de mancare, le punem zgardute la gat (de fapt erau niste bratarele), le "dresam"... pana cand un vecin ii arunca noaptea in frig si ii gaseam morti... Si atunci sa fi vazut ceremonie funerara! Ii puneam in niste cutiute mici si ii ingropam si improvizam niste cruci din lemn pe care le infingeam in pamant. Ma rog, noi ziceam ca o sa ii dezgropam peste 7 ani, dar cine i-a mai gasit? very sad

- Ma jucam de-a vatea ascunselea sau baba oarba (prin scara blocului) sau prinseala sau jucam fotbal pe un teren uitat de lume de la periferia orasului. Da, ne jucam si 9 PIETRE! Genial joc. Mai ales cand ne fugaream prin absolut tot cartierul.
Vaai si ne jucam si Duel Masters!!! lough Nu stiu daca multe fete au jucat asa ceva.

- Imi amintesc ca ne alegeam cate un personaj din X-Men, Regele Shaman, Spionalele, W.I.T.C.H. sau mai stiu eu ce alt desen si ne jucam de dimineata pana noaptea. Ce vremuri sad

- Ma duceam una doua si ii ceream mamei cate un leu (zece mii de lei pe atunci) si imi cumparam pungi de Kubeti, covrigei sau seminte... sau cate o doza de suc. Ca na, saracul copilas se dezhidrata de la atata zbantuiala.

Ce frumoasa era viata de copil mic si batut in cap...

P.S: Stiu ca am repetat foarte mult cuvantul "joc", dar asta era activitatea suprema, deci...
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Cand eram mici... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 10 Feb 2012, 17:58

Toate lucrurile mentionate mai sus le faceam. Mai ales cu inmormantarea animalutelor. Nu stiu cum se intampla, dar mereu eram eu cea care gasea catei sau pisicute moarte.
Si nu numai animalele acestea, tin minte ca am ingropat o albina odata lough Ehh, si cate lucruri mai faceam..
Gaseam catei pe afara si le faceam un fel de adaposturi, cu orice gaseam. Chiar daca nu reuseam sa-i salvez de frig, macar eram fericita pe moment sa stiu ca am putut face ceva pentru ei. Cat de mic.
In fine, toate lucrurile sunt adevarate.. sad
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 10 Feb 2012, 18:14

Buna,
Majoritatea lucrurilor care au fost enumerate mai sus le faceam si eu. Sa va spun "povestea" copilariei mele :))
Eu am stat la tara pana in clasa a 4-a, datorita unor probleme de sanatate.. In fine... Tot ce stiu de cand eram mica, mica este ca habar n-amavem sa ma tin pe picioare. Faceam doi-trei pasi si buff. Nu ma mir, am numai cicatrici in genuchi, pe picioare, la cot. Cu alte cuvinte eram un mic dezastru :))
- Eram o gospodina deosebita. Cate placinte si cate tarte cu fructe am facut eu din pamant. Peste tot prin curte vedeai numai vase cu noroi, frunze si multe altele.
- Ma jucam mult cu animalele (nu ca acum n-as face la fel). Prindeam fluturi, greieri, chiar si rame, acum mie frica de ele [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Vara, luam pisoii, ii bagam in casa, le faceam pat din hainele mele, ii leganam.. i-am hranit si cu biberonul [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Acum doua veri m-am dat cu bicicleta impreuna cu alta fata. Ea in fata, eu in spate. Cum franele mergeau "la perfectie", am cazut pe iarba. Ea s-a lovit in cornul de la bicicleta si a inceput sa planga, eu m-am taiat intr-o piatra cred, la cotul stang, eram numai sange pe mana, si am inceput sa rad. Nu eram si nici nu sunt intreaga la minte [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cate tampenii nu faceam, si inca mai fac.

Copilaria a fost ceva, minunat. Stateam tot timpul afara, ma jucam si acum .. are sa mi se lipesca fundul de scaun [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Frumoase momente, frumoase amintiri!
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cand eram mici... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Dum 26 Ian 2014, 11:49

Eram la dietă, mâncam numai hârtie. Idk why I am so fat.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Sam 01 Feb 2014, 23:43

Nu prea mă uitam la desene, ieşeam foarte mult afară şi mă jucam prin parcuri. Ţin minte că nu am mâncat mai bine de cinci ani îngheţată, până prin clasa a şasea, pentru că făcusem intoxicaţie alimentară. Şi acum, vara cel puţin...
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Dum 02 Feb 2014, 00:40



  • Faceam toate lucrurile de mai sus, plus udatul cu apa in zilele de vara. In apropierea parcului unde ma jucam eu, era o piata, iar in piata erau niste robinete cu apa. Adunam bidoanele de 2 litri de pe drum si mergeam si le umpleam acolo si bineinteles ca vanzatorii de acolo incepeau si tipau la noi lough Eram uzi fleasca, cu hainele lipite de piele, dar nu ne pasa, caci atunci niciun baiat nu se uita la tine ca sa constate daca ti se vad sanii prin bluza uda. As face asta si acum, sincera sa fiu. 

  • Cred ca toata lumea a facut asta: mergeam la usi, ciocaneam si fugeam lough 
  • Stateam la o scara si acolo era mereu un cires din care mai mancam. Ghinionul facea ca la parter sa stea o tanti pe care o cauta moartea, iar ea statea sa ne pandeasca, ca nu cumva sa furam cirese. Sa nu mai spun ca atunci cand ne prindea, arunca cu apa pe noi.
  • Si frumoasa mea copilarie a fost distrusa cand in cartier a aparut zvonul "Ambulantei negre.". Se spunea ca e o duba neagra, in care se afla maicute, care rapesc copii pentru a le lua organele. Abandonau trupurile pe marginile drumurilor, bani si un bilet in care scria ca organele respective ii vor salva pe altii rolling on the floor Acum, cand ma gandesc, pare chiar amuzant.

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Dum 02 Feb 2014, 00:42

Looool, tin minte zvonul cu Ambulanta neagra=)))))
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Cand eram mici... Asss10Cand eram mici... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 07 Mar 2014, 10:05

Faceam tot ce vroiam. Ma jucam toata ziua fara sa am griji de nimic. Chiar daca ma loveam sau ceva ma ridicam si fugeam iar la joaca.
Mereu desenam haine, stiluri vestimentare pe care, dupa cateva zile, le croiam in haine de papusi.
Iarna era superb. Stateam in zapada pana veneam uda din cap pana in calcaie happy 
Nici nu tin minte cate perechi de pantaloni am rupt sarind garduri sau caratanduma prin copaci.


Au fost vremuri frumoase. Sincer... as da orice pentru a putea sa ma bucur inca o data de acele vremuri. 
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Cand eram mici... J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Sam 08 Mar 2014, 21:35

Când eram mică voiam să devin polițist, dar acum fac pe victima cu Yang.  cool  well? awesome right? 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Vin 02 Mai 2014, 19:06

Ce făceam eu atunci când eram mică :
- Mă jucam toată ziua afară și intram doar seara în casă. Câteodată nu mâncam aproape toată ziua ca să mă joc afară. Iar când ne era sete tregeam la sorți cine aduce apă de acasă.

- Colecționam bakugani de la pungile de cipsuri și mă jucam cu ei sau cărți de diferite feluri.

- Mă uitam la Naruto și Shaman king și făceam pe luptătorul afară cu prietenii =)) Ce mă mai distram.

- Câte julituri și vânătăi aveam de la căzăturile cu bicicleta sau cu rolele, nu avea nimeni.

Și etc....
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Sam 31 Mai 2014, 01:46

Frumos zis. Lucrul cel mai aiurea care s-a intamplat e ca s-au format grupuri: ciudatii, popularii, fraierii, desteptii, virginii etc. Vreau sa merg afara fara sa trebuiasca sa ma machiez si sa duc sa alerg in parc si sa ma joc de-a v-ati ascunselea si sa nu se holbeze toata lumea si sa-si vada de treaba lor.
Tin minte ca eu cand eram mica cel mai tampit lucru pe care-l faceam era ca bateam cuie in pereti cu ciocanul.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Asmodeus
Genin
Genin
Asmodeus

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Andreea Yummynoms
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 10

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Lun 30 Iun 2014, 00:23

Am avut o copilărie interesantă, exceptând câteva aspecte. Când eram mică, îmi doream sa devin medic, dar nu orice fel de medic, ci medic legist. Tăiam omizile în două, după le ''bandajam'' cu bucăţi de ziar. Căţeluşa mea prindea şoareci, iar eu îi injectam cu apă. Voiam să văd dacă pocnesc, lol. Mda, nu pocneau. Ţin să precizez că şoarecii erau morţi, dar omizile... nu se mai vindecau, nu ştiu de ce.rolling on the floor  Aveam un fel de magazie, acolo-mi practicam meseria. Nu riscam să mă vadă mama sau bunica. Vecinul meu prindea gândaci, iar eu băgam bolduri in ei. Pe cei de bucătărie, care miroseau urât, îi dădeam cu parfumul tatălui băiatului respectiv. Tăiam gura păpuşilor cu lama, după le hrăneam cu miez de pâine. Nu mâncau, aşa ca le decapitam. Eram mică, credeam că dacă nu mănâncă, însemna că o fac doar ca să ma sfideze pe mine. Nu mâncaţi? Deci n-aveţi nevoie de gură, respectiv de cap. Capetele le puneam într-un vas, iar corpurile le ascundeam printre rafturi. Mereu le găsea mama, dar eu nu-mi aminteam pe unde le puneam. Doamne, ce fel gandeam pe atunci... Pe lângă asta, mă jucam ca un copil obişnuit. Cam ce aţi menţionat şi voi mai sus. Mhm, cred că o să devin criminal in serie, cel mai probabil, nu medic. Nu mă apucă nostalgia când îmi amintesc, mai mult teama.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Lun 30 Iun 2014, 11:05

          - Prindeam tot felul de fluturi, gandaci, muscullite, etc. Ma uitam la el cam cum ma uit acum la un nou iPhone.
          - Ma uitam la Fox Kids si am fost foarte dezamagita cand a aparut Jetix, dar mi-am revenit cand am vazut ca pe Jetix era Naruto :)))
          -  Sincer, si eu mancam hartie, dar nu stiu de ce, pu si simplu cand eram nervoasa asta faceam, nu mai ca sa nu-mi rod unghiile. Ah, da, si cand nu mai aveam hartie (lol), mancam guma de sters. (lol X2)
           - Stateam pe langa bunica sa vad cum face goblenuri si am rugat-o sa ma invete si pe mine, iar toata ziua nu mai asta faceam.
           - Mergeam la tara, in fiecare vara, si acolo ma jucam cu verisorii mei si cu prietenii lor.
           - Ma uitam la mama, de fiecare data, cand isi facea unghiile, vrand si eu sa mi le fac, iar ea imi punea doar un punct pe unghie.  crying 
           - Ieseam mai mult afara, de cat sa stau in casa. :) 
           - Ma ingrijoram cand nu adormeam pe la ora 9:00-9:30, intrebandu-ma ce este cu mine de nu mai dorm. Dar acum, stau pana la 11-12  fara sa ma ingrijorez de ceva.
           - Nu suportam, atunci cand mama manca seminte si se uiat la filme subtitrate. Eu nu intelegeam nimic din film findca nu stiam sa citesc si nici nu puteam manca seminte ca nu stiam cum sa le sparg invelisul, plus ca era stirba.  lough  O rugam pe mama sa-mi citeasca din film, dar dupa 3 minute se plictisea si, de-asemenea, o puneam sa-mi sparga si mie seminte, dar nu voia. :(
           - Nu-mi placea sa citesc, absolut deloc, iar marea mea neplacere, a fost Colt Alb. Stiam ca trebuie s-o citesc, ca ne-o cerea la scoala, dar o vara intreaga, va spun sincer, m-am chinuit sa inteleg ceva din ea, si n-am citit decat 70 de pagini. Am lasat-o asa, n-am mai citit, mai ales ca mai muscam coperta, de ura. Nici pana acum nu am terminat-o si nici nu o s-o termin. Pur si simplu nu-mi place. Totusi, acum, totul este diferit. O rog pe mama sa-mi mai dea bani, sa-i strang, sa-mi iau o carte ce costa 70 de lei si care este lunga. Acum vreau sa citesc, inainte uram aceasta actiune.
            - Bucuria mea din copilarie, era atunci, cand fratele meu mai mare cu 11 ani se uita la un film bun sau un serial. Pana pe atunci, stiam sa citesc,iar cand am dat peste cel mai tare serial ever (Supernatural), am fost tare fericita.
            
          Cam atat imi amintesc, dar o s-o mai intreb pe mama ce prostii mai faceam. :))) Vad ca multi de pe forum, avem ca m aceleasi trairi.
            
Sus In jos
Anne Hargen
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Anne Hargen

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiești
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2007
Puncte : 2122
Reputatie Reputatie : 105

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Lun 30 Iun 2014, 19:39

Când eram mică voiam să devin medic veterinar. Când vedeam un animăluț abandonat pe stradă îl duceam acasă, deși mama nu era de acord și mă punea să îl duc înapoi. În schimb, tata îmi era complice și aranjam împreună culcușuri în magazie. Câteodată chiar el îmi aducea pisoi și ne jucam cu ei. Uneori eu stăteam și îngrijeam animalele pe stradă, improvizând un loc de dormit și aducând mâncare de acasă și apă, poate și jucărioare. Mi se mai alăturau și câțiva vecini și eram fericită că pot face ceva pentru acele viețuitoare inocente. Peste o zi sau două le mai găseam moarte, în general călcate de mașini. În acele zile nu ieșeam din casă, doar stăteam și plângeam.
Aveam multe mofturi la mâncare, parcă nimic nu îmi plăcea, deși de cele mai multe ori nu avem chef sau pur și simplu aveam o fixație. Ca orice copil, adoram desenele, puteam să mă uit la nesfărșit la preferatele mele, care, gie între noi, nu erau chiar puține.
Am avut o copilărie frumoasă, iar de atunci nu m-am schimbat prea mult.
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19Mier 05 Aug 2015, 15:16

Când eram mică îmi doream să fiu mare. Acum îmi dau seama ce sinucigașă eram.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cand eram mici... Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... I_icon19

Sus In jos
 

Cand eram mici...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-