Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand eram mici... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cand eram mici... - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cand eram mici...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Mier 05 Aug 2015, 20:10

Rhye a scris:
Nu suportam, atunci cand mama manca seminte si se uiat la filme subtitrate. Eu nu intelegeam nimic din film findca nu stiam sa citesc si nici nu puteam manca seminte ca nu stiam cum sa le sparg invelisul, plus ca era stirba. lough O rugam pe mama sa-mi citeasca din film, dar dupa 3 minute se plictisea si, de-asemenea, o puneam sa-mi sparga si mie seminte, dar nu voia. :(

+ nu trebuia să mă pieptăn mereu. Chiar dacă eram ciufulită și aveam un păr încurcat, era mai convenabil pentru mine să dau ture cu bicla pe stradă decât să stau să mă pieptăn.

Ce mai vremuri...
Sus In jos
Byby_Smiley
Genin
Genin
Byby_Smiley

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : În pragul altei lumi, unde zeii mor.
acebook acebook : Beatris


Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 307
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : scris și poezie
Stare de spirit Stare de spirit : incertă

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Sam 08 Aug 2015, 20:23

Păi, când eram mică -și privind spre generația actuală de clasa a V-a- mă jucam pe afară cu prietenii, mă uitam la desene animate, bătaie cu apă în timpul verii, nu-mi prea păsa de cum arătam sau cum eram îmbrăcată... Dacă îmi cumpăra cineva de ziua mea haine, mă supăram foarte tare pentru că nu primisem păpușă. Stăteam și mă uitam la desene animate (Tom și Jerry; Ed, Ed și Eddy; Ce e cu Andy?; Fetițele Powerpuff etc.), acum copiii se uită la niște desene în care se înjură(?). Nu visam în clasa a V-a la iubiți și nici la machiaje. Mă certam cu prietenele din diferite motive copilăroase, ne făceam grupuri și, după câteva zile, ne împăcam. Făceam jurnale, decupam, desenam, cântam -sunt afoană, dar mama se bucura pentru că avea de cine face mișto-, îmi cumpăram reviste de la Corpul Uman și pierdeam piesele -ca să am de ce plânge pe urmă-. Și multe, multe, multe altele.

Ce să zic? Era frumos când n-aveam griji...
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Dum 09 Aug 2015, 15:51

Byby_Smiley a scris:
Păi, când eram mică -și privind spre generația actuală de clasa a V-a- mă jucam pe afară cu prietenii, mă uitam la desene animate, bătaie cu apă în timpul verii, nu-mi prea păsa de cum arătam sau cum eram îmbrăcată... Dacă îmi cumpăra cineva de ziua mea haine, mă supăram foarte tare pentru că nu primisem păpușă. Stăteam și mă uitam la desene animate (Tom și Jerry; Ed, Ed și Eddy; Ce e cu Andy?; Fetițele Powerpuff etc.), acum copiii se uită la niște desene în care se înjură(?). Nu visam în clasa a V-a la iubiți și nici la machiaje. Mă certam cu prietenele din diferite motive copilăroase, ne făceam grupuri și, după câteva zile, ne împăcam. Făceam jurnale, decupam, desenam, cântam -sunt afoană, dar mama se bucura pentru că avea de cine face mișto-, îmi cumpăram reviste de la Corpul Uman și pierdeam piesele -ca să am de ce plânge pe urmă-. Și multe, multe, multe altele.

Ce să zic? Era frumos când n-aveam griji...


Eu cumpăram reviste de la Terra Magazin și citeam despre spațiu, dar tot pe acolo e.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Vin 21 Aug 2015, 12:36

Cand eram mica o suparam pe bunica si apoi o incuiam in casa. Nu regret nimic. :))
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Mai 2016, 08:14

Cand eram mica nu suportam sa imi faca mama codite împletite. Ei ii plăceau, spunea ca sunt simpartica, dar ma simteam ca Scufita Rosie-varianta nereusita.
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Mai 2016, 15:04

Când eram mic, mă băteam cu tata cu tot ce apucam când ajungeam amândoi în bucătărie, încercând să gătim. Niciodată nu ieșea ceva comestibil dacă eram cu el în bucătărie, pentru că îl distrăgeam și aveam de curățat făină sau ouă de pe jos sau chiar de pe pereți. lough
Sus In jos
Obito
Genin
Genin
Obito

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 263
Reputatie Reputatie : 47
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, fotbal, citit, gaming...
Stare de spirit Stare de spirit : Fericit

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Mier 25 Mai 2016, 14:18

Am multe amintiri frumoase, nu ar trebui sa regretam deloc perioada aceea...
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Cand eram mici... - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2016, 18:34

Când eram mică mă jucam cu păienjenii și râmele. 
Pentru că nu am avut parte de copii pe stradă și pentru că sora mea era bolovană, mă săturasem să mă joc în casă cu păpușile, așa că am găsit o nouă fascinație în păienjeni și râme...asta până când m-a mușcat de mână un păianjen otrăvitor și de atunci m-am învățat minte.
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Joi 09 Iun 2016, 23:56

Cand eram mica fugaream pisici. In mintea mea de copil mic eu le ajutam prinzandu-le si hranindu-le fortat :))
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Joi 21 Iul 2016, 12:36

Cand eram mica credeam ca toate animalele nasc pui din oua. Imi amintesc cand pisica mea a facut pui si cum m-au intrebat niste vecini daca stiu cum s-au nascut si eu le spuneam ca au iesit din niste oua foarte mici. =)))))))))))))) 
Sus In jos
hiatus
ANBU
ANBU
hiatus

Merite deosebite :

Cand eram mici... - Pagina 2 J5fdba

Sex : masculin Varsta : 23
Localizare Localizare : Norway
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5575
Puncte : 6700
Reputatie Reputatie : 375
Stare de spirit Stare de spirit : hypophrenia

Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19Mar 01 Noi 2016, 17:36

...eram mai proastă decât prevedea legea...
Sus In jos
http://varnwak.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Cand eram mici... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Cand eram mici...   Cand eram mici... - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Cand eram mici...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-