Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva mai ciudat despre noi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Ceva mai ciudat despre noi Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Ceva mai ciudat despre noi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Sam 14 Apr 2012, 22:56

Fiecare om e ciudat, dupa parerea mea.
Fiecare avem unele chestii mai stranii, pe care le ascundem uneori. Hai sa discutam despre aceasta.De exemplu eu:
- Nu pot sa nu ascult muzica. Ascult muzica mereu, e la un nivel cu aerul. Ma simt rau daca nu am castile in urechi, cand sunt in orice fel de transport. Cand ajung acasa, windows media sau youtube, cand citesc, ascult muzica si asa mai departe. Stiu ca mai sunt multi ca si mine, dar oricum e stranie chestia asta. Obsesie-obsesie :D Fara muzica viata mea nu ar avea sens, serios. Si daca sunt undeva, unde canta muzica pe care eu nu o iubesc, mi se duce toata dispozitia pe apele sambetei. De aceea nici nu imi place sa ma duc la cluburile de noapte, iar prietenii se mai mira ...
- E straniu si faptul ca imi place singuratatea. O ador atat de mult, incat de multe ori imi resping prietenii, nu ies cu ei in oras, si daca nu vin ei la mine, nu prea ma interesez. Poate si de asta ii pierd. Dar, serios, daca macar 7 ore pe zi nu sunt singura, ma enervez sau am o dispozitie nu tocmai normala.

- Adorm foarte greu, am nevoie de minim o oră sau două să stau şi să analizez ziua în detalii sau să mă stresez faţă de ziua următoare pentru a putea cădea în îmbrăţişările lui Morpheus.
- Râd la filmele horror. Decapitarea, sângele fals din ele, dezmembrarea, ochi scoşi, intestine şi creieri pe pereţi - toate astea nu-mi trezesc nici un dezgust, doar in hohote.
- Îmi place să urmăresc oameni străini sau pur şi simplu random. În parc pe stradă, pe net - pur şi simplu mă uit la ei şi le urmăresc acţiunile(pozele, statusurile), analizându-le mimica, poziţia, timbrul vocii, limbajul cu care scriu mesajele.
-Nu pot să citesc sau să-mi fac temele cu muzică, doar cu cea clasică.
-Nu suport sa mananc singur. Intotdeauna trebuie sa fie cineva alaturi de mine. Altfel nu mananc. :))
Pai nu sunt toate ciudateniile mele...Cand mai gasesc o sa va mai spun...:*
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Ceva mai ciudat despre noi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Sam 14 Apr 2012, 23:38

Interesant..

1. Ma indragostesc repede... chiar foarte repede.. si pot spune ca uit aceasta dragoste dupa un an si ceva.. ingrijorat

2. Trebuie sa alerg... altfel nu am stare.

3. Sunt o fire mult prea energica lough ii speri pe toti cu asta.

4. Nu-mi pot controla imaginatia care zburda de buna voie pe campi lough

5. Nu visez... nimic placut :| doar cosmaruri lough , dar m-am obisnuit cu ele.

6. Imi e frica de intuneric :|

7. Am stari in care nu am chef de nimic.. ingrijorat daca ma prinzi intr-o stare de asta, poate veni si sfarsitul lumii ca eu nu ma clintesc din loc.

8. Am clipe in care sunt sadica very sad

9. Inainte de culcare trebuie sa-mi gasesc pozitia de somn potrivita.. care e schimbatoare hmm...?!

10. Nu suport sa dorm cu capul pe perna...

11. Am un ursulet pe care il iau cu mine cand ma simt singura lough . il am de cand ma stiu, a fost prima mea jucarie lough

12. Nu-mi place sa plec undeva daca nu arat bine.

Daca mai sunt revin.. poate ca cele de mai sus nu sunt ciudate pentru uni, dar pentru familia mea sunt. lough
Sus In jos
▬Krux .
Chūnin
Chūnin
▬Krux .

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : K.T. + F.S.K.D.
acebook acebook : Just hi5
Nr. mesaje Nr. mesaje : 641
Puncte : 840
Reputatie Reputatie : 132
Hobby-uri Hobby-uri : PIREU .
Stare de spirit Stare de spirit : Huh..

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Sam 14 Apr 2012, 23:53

Hey!

-Imi place sa ma lovesc.
-Sangele nu ma impresioneaza cu nimic.
-Rad.DES.Din orice prostie 
-Am un "talent" de a pierde lucruri pe care mai apoi nu le gasesc.
-Uneori uit cum ma cheama 
-IUBESC GANDACII
-Mananc mere in disperare, vagoane intregi 
-Imi place mirosul de gaz =))

Amm. nu mai stiu :)) 

Salve!


Ultima editare efectuata de catre ▬Krux . in Vin 28 Mar 2014, 09:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 01:01


Pai, si eu consider ca am cateva chestii ciudate legate de mine, insa nu stiu cat de ciudate li se vor parea unora:

~Cand ma plictisesc, pur si simplu ma pun pe scaun si ma uit pe pereti si inchid ochii. Nu e vorba ca mi-e somn sau ceva, ca nu adorm, pur si simplu imi place sa ma pierd in lumea viselor, unde totul e perfect.
~Mi s-a intamplat o data ca nu imi gaseam cartea de mate (daca nu era ea...) sa ma enervez cumplit, in cat m-am asezat pe jos sprijinindu-ma de pat si am inceput sa plang, pana cand mi-am adus aminte ca nu mi-am scos cartile din geanta. Asa am gasito... lough
~Inainte sa adorm, ma gandesc cu ochii deschisi ce voi visa. Apoi, am pun cu capul pe perna si incep sa visez exact ce mi-am propus. Insa, dupa vreo 5 minute imi spun in gand: "Hai gata, stingerea!" si totul se face negru, adormind...Iar dimineata sunt foarte suparata pe mine ca nu am visat ce am spus, deoarece eu ma inspir din visuri la fic-urile mele, si mereu spun ca am o tona de vise geniale, pe care nu apuc sa le visez... lough (Ciudat, nu?)
~Cand nu stiu un raspuns la o intrebare (nu ma refer si la cele de la scoala, acolo chiar nu gasesc un raspuns), ma uit pe cer si il gasesc imediat.
~Prefer uneori sa imi petrec o perioada singura, insa cand vin prietenii sa ma scoaat afara nu pot refuza.
~O cearta cu prietenele mele dureaza maxim 2 zile. Ne impacam foarte repede...
~Chiar daca pun fete care rad, scriu bancuri sau le ascult, foarte rar zambesc sau chiar rad, desi pe altii ii fac sa rada non-stop.
~Imi place sa imi ascund adevarata personalitate in spatele unei "masti". Chiar daca par curajoasa, tupeista...etc., inima mea imi spune ca nu sunt ceia ce par, si ca ar trebui sa o arat pe adevarata "Eu", fata care are curaj sa zica ca ii e frica si ca nu are tupeul sa faca anumite lucruri.
~Deobicei sunt trista si ingandurata. Din aceasta cauza, cand cineva ma roaga ceva pur si simplu nu aud. Asa pun lumea sa repete de 5 ori pana se enerveaza ca sa aud intr-un final.
~Cand fac ceva, sunt foarte concentrata, asa ca este putin probabil sa aud ce spune altcineva.

Atat imi vine in minte acum. Sper sa vin cu ceva nou cat de curand!
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 02:10

Ok am reaparut..Pai la mine ar fi..
~Sunt paranoica, ma panichez si pun tot felul de intrebari
~Uneori am momente in care simt..singuratate, ca nu pot avea incredere in nimeni, sunt cele mai urate momente :-s
~Ok..o chestie penibila...am un tigru de plus cu care dorm in fiecare seara, fara el adorm cu greu.
~Imi impun puctul de vedere mult prea drastic...
~Incaq imi este frica sa aprind chibrituri...^^

Ehh ce sa-i faci..cred ca v-am trezit pofta de ras rusinos]
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Ceva mai ciudat despre noi Asss10Ceva mai ciudat despre noi J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 11:30

Si eu si eu. in love :))))

1. Lumina lumanarilor imi provoaca o stare ciudata. Dar doar lumina lumanarilor ma face sa ma simt asa, in tes nimic. Incep sa tremur si tot mi-e frica sa nu ma ard, desi tin lumanarea la 1 metru distanta de mine.
2. Imi place sa dau sfaturi. Desi nu stiu cat ajuta, ori cat de bune sunt, mie imi place sa ma gandesc la solutii pentru problemele altor oameni si eventual sa le sugerez si lor cate ceva.
3. Imi place cand altuia ii este bine, chiar daca eu nu ma simt deloc asa. Bine, asta depinde si de persoana in cauza, dar in mare, prefer binele altuia in loc de binele meu.
4. Daca nu imi taie cineva fructele, nu le mananc. Nu pot sa mananc un mar daca nu il vad taiat in feliute. lough
5. Imi place enorm ca atunci cand dorm sunt inconjurata de animalute de plus. Nu imi este frica de intuneric, dar este placut sa stiu ca in jurul meu sunt animalute pufoase. :)6. Imi place sa vorbesc cu animalele mele de plus. Le spun ideile mele, parerile mele, le spun ce nu imi place, strig la eel, dar nu imi reproseaza nimic, ci doar "ma iau in brate".
7. Desi imi place sa vorbesc mult si sa imi petrec timpul cu oamenii, nu sunt cea mai buna in a socializa. Adica pe mine ma apuca rasul daca amandoua persoanele tac o buna bucata de timp si asta cam sctrica totul, parerea mea. Totusi unii gasesc asta adorabil. hmm...?!
8. Chiar daca odata am mancat ceva ce mi-a provocat greata sau rau, dar sa fie ceva dulce, cu siguranta voi manca si a doua oara. Nu prea imi pasa de ce mi-a facut, daca mie mi-a placut, restul nu conteaza.
9. Imi place sa desenez, dar nu imi place sa colorez. De aceea majoritatea desenelor mele sunt doar in creion, iar cele care sunt colorate, nu sunt colorate de mine.
10. Imi place muzica clasica. Desi nu ascult chiar in fiecare zi, din cand in cand imi place sa ascult vreo arie, ori chiar o opera. Ma linisteste si imi da energie interioara.

Buun, cam atat despre mine. :)) Sper ca nu v-am speriat chiar asa de tare. think
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 15:44

cred ca este randul meu :) :

-Cand sunt singura acasa, aprind becurile peste tot si dau muzica tare, deoarece mi-e cam frica noaptea, singura, tresar la fiecare chestie pe care o aud.

-La mine in camera mereu sunt traste jaluzelele de la geam si la usa (am usa cu geam ceea ce ma cam enerveaza), iar usa si geamurle sunt mereu inchise, de ce? nici eu nu stiu, dar daca usa in camera mea este de exemplu deschisa, ma simt ca si cum as fi urmarita, sau cand nu e trasa pereaua la geam, la fel, ciudat nu?

-Nu pot raspunde la intrebari, instantaneu, trebuie sa stau de 2 ori sa ma gandesc inainte sa raspund de exemplu, daca ma intrebi cum ma chiama, eu trebuie sa stau 2 secunde ''sa ma gandesc'' desii stiu cum ma chiama, ma asigur ca am inteles bine intrebarea sa zic asa :))

-Nu pot sa dorm instantaneu, adica sa imi sui sa ma duc in pat si sa ma culc, nu pot, eu mereu trebuei sa imi pun un film ceva la care sa ma uit, si sa adorm, adica sa am o luminita acolo care este aprinsa toata noaptea...sau pana adorm...ca stinge mama TV-ul dupa ce se asigura ca am adormit.
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Ceva mai ciudat despre noi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 18:05

Requiem a scris:

- Râd la filmele horror. Decapitarea, sângele fals din ele, dezmembrarea, ochi scoşi, intestine şi creieri pe pereţi - toate astea nu-mi trezesc nici un dezgust, doar in hohote.
- Îmi place să urmăresc oameni străini sau pur şi simplu random. În parc pe stradă, pe net - pur şi simplu mă uit la ei şi le urmăresc acţiunile(pozele, statusurile), analizându-le mimica, poziţia, timbrul vocii, limbajul cu care scriu mesajele.

Insfarsit cineva cu fix-uri ciudate ca ale mele. =)) Cand ma uit cu cineva la un film horror, iar eu rad, persoana aia se uita ciudat la mine. :| ( Cu exceptia lui fratemeu. Si el rade. :))) )


Choco :) a scris:

9. Imi place sa desenez, dar nu imi place sa colorez. De aceea majoritatea desenelor mele sunt doar in creion, iar cele care sunt colorate, nu sunt colorate de mine.


Si euu. :)))


Diavola a scris:


1. Ma indragostesc repede... chiar foarte repede.. si pot spune ca uit aceasta dragoste dupa un an si ceva.. ingrijorat

2. Trebuie sa alerg... altfel nu am stare.


Mdeah.. Deci vad ca regasesc si la voi cateva din ciudateniile mele. :))

Ar mai fi cateva so..


• Imi vin idei de fic-uri pe orice piesa. =))

• Nu suport sa ma duc afara din casa fara cercei.

• Nu pot dormi cu ciorapi sau cercei.

• Nu suport sa am parul uns. ( Prefer sa-l tai decat sa-l am uns :)) )

• Mi se face fooooooarte repede scarba. ( Dar nu la filme horror, ci de exemplu nu pot manca din aceeasi farfurie din care a mai mancat cineva fara sa fie spalata sau acelasi pahar. Trebuie sa sterg mereu dopul sticlei daca cineva a baut inainte, spre deosebire de prietenii mei care nu fac asta. o.o )

• Daca gasesc in mancare un firicel de par, fie el cat de mic, nu mai pot manca. :|

• Ahhh. Mereu visez cu ochii deschisi. Inainte sa adorm, cand sunt la baie, in orele plictisitoare de la scoala, in timpul testelor, a concursurilor, sau cand pur si simplu n-am ce face. a visa = verbul meu preferat. =))

Cam atat. Poate imi dau seama si de alte ''ciudatenii''. lough



Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 19:19

Sper ca nu va suparati ca ma alatur si eu.OK sa vedem:
-Mereu zambesc,dar absolut incontrolabil,poate sa nu fie nimic amuzant,ca eu rad ca proasta si pe buna dreptate! lough
-Nu pot sa plang,nu stiu de ce dar nu pot!Am luat si 4 la fizica si nu pot sa plang,in loc sa plang dau cu pumnul in ceva si este ciudat ca nu ma doare pentru ca eu cand dau in ceva,dau tare,si mi se pare ciudat pentru ca sunt fata se mira si baietii de mine la ce forta am. biciuitor
-Daca plang,plang numai seara tarziu pe o muzica trista,seara este momentul meu in care ma descarc sau am stari(foarte dese) de melancolie!
-In vacanta de iarna,scriam poezii,aproape toate de dragoste,in miezul noptii,sau pe la 23 si ceva dar acum m-am lasat!
-Daca imi place o melodie,oricare ar fi o ascult si din cauza asta ascult unele melodii din anii 90 sau chiar 80,rock,muzica clasica (in general imi place instrumentala,dar sa canta doar un singur instrument),si imi place si muzica pop. happy2
-Sunt rezistenta la lovituri pentru ca ma bat cu fratele meu zilnic si sincer imi place asta.
-Imi place sa dansez ca o balerina(ciudat nu?),iubesc dansul si sa cant! in love
-Nu pot sa adorm repede,oricat de obosita as fi,mai mereu ma culc pe la 2 noaptea chiar daca ziua urmatoare am scoala si din cauza asta ma scol pe la 10. happy2
-Am o stare foarte scimbatoare..uneori pot fi foarte matura(cea ce imi place dar ma si sperie putin :| )!
-Imi place singuratatea,mai ales seara tarziu,pe intuneric! lough
-Sunt mereu sincera si deschisa (chiar prea mult),lumea poate sa ma intrebe orice ca eu spun tot dar stiu sa pastrez un secret(uneori sunt asa buna la asta ca uit secretul lough ).
-Fac mereu complimente (adevarate) celorlalti..nu stiu de ce dar imi place! happy2
Sper ca nu sunt prea ciudata si oricum daca sunt...iubesc sa fiu ciudata lough !Sper ca va placut si cred ca va starnit putin rasul! lough happy2
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 19:24

Daca imi mai amintesc de altele,o sa le pun! a hug happy2 lough
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 19:29

Asa...acum si eu! Eu ma consider o fire foarte ciudata si o sa vedeti de ce:

~Cateodata raman fixata cu privirea pe un anumit lucru si pana nu-mi atrage cineva atentia nu ma dezmeticesc. lough
~Plang fara motiv cand sunt singura in casa.
~La filmele horror rad si tresar in acelasi timp.
~Nu suport sa ies nearanjata din casa sau sa-mi stea parul "uns".
~Cateodata am tendinta sa ma zgarii pe bratul stang cu unghiile, mai ales cand sunt tensionata. E ca un tic nervos.
~Ma supar extraordinar de repede si nu uit acel lucru chiar asa usor pana cand persoana respectiva nu mi-a demonstrat ca merita iertarea mea.
~Cand sunt intr-o stare proasta sau sunt stresata ma comport destul de urat si recunosc ca urasc chestia asta.
~Noaptea nu pot sa adorm daca nu tin o perna in brate in asa fel incat sa pot sa o pun sub cap.
~Cand sunt foarte bucuroasa devin foarte hiperactiva. Nu-mi mai pasa ce crede lumea despre mine si imi dau frau liber sentimentelor de fericire incepand sa sar, sa imbratisz pe toata lumea, sa tip de bucurie.
~Cand ma lovesc si imi da sangele am tendinta de a ma uita cum curge, dar cand vad alte persoane in aceeasi situatie mi se face intr-un fel frica si scarba.
~Imi place sa stau in ploaie si sa ma ude, chiar daca stiu ca ma pot alege cu o raceala, insa sentimentul mi se pare grozav pe moment.
~Sunt prea visatoare iar cand ma trezesc la realitate imi dau seama ca unele lucruri nu se pot indeplini.

Cam atat. Stiu, stiu, sunt peste limita ciudateniei, dar asta sunt si am invatat sa ma accept. Probabil o sa va speriati dupa ce o sa cititi ce am scris eu pe aici, dar imi asum riscul.^^

Sus In jos
SillyRia
Chūnin
Chūnin
SillyRia

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 713
Puncte : 755
Reputatie Reputatie : 20
Stare de spirit Stare de spirit : Bună

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 20:05

Deci si eu si eu in love Ce consider eu ca este ciudat...:
-Nu pot tine un secret insa prietenii mei s-au obisnuit cu mine ^^
-In zilele mele proaste un ''buna'' ma poate enerva pana la lacrimi
-Nu suport sa pierd chiar daca zic''daa e doar un joc nu ma supar'' interiorul meu fierbe biciuitor
-Pun repede la suflet ce zic altii despre mine... sad
-Nu suport sa fiu prietenoasa de prima data cand vad pe cineva
-Ma indragostesc mereu de cine nu trebuie nervi!
-Mereu vorbesc prea repede think
-Daca ma plictisesc fumez foarte mult rusinos
-Cand ma enervez tip la prietenii mei sad
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Dum 15 Apr 2012, 21:30

Pai haideti sa cunoasteti o ciudata adevarata , cred ca va veti speria de cat de ciudata sunt . think
~ Cand ma emotionez sau ma inrosesc imi apare un zambet enervant pana la urechi pe care nu il pot ascunde si asta urasc de-a dreptul la mine .
~ Nu pot traii fara muzica , si atunci cand citesc ficuri sau fac curat sau mai stiu eu ce lucruri imi place sa ascult muzica , iar atunci cand cineva ma raneste si imi vine sa plang ascult muzica si ma linisteste .
~ Nu suport sa vad ca baietii se cred mai buni sau puternici ca mine asa ca cate odata mai faceam scanderberg cu ei ( aceasta este partea mea baietoasa care nu imi place, insa eu sunt foarte competitiva si fac aproape din orice o competitie deoarece asa dau ce am mai bun si fa c o treaba buna si nu suport sa se creada cineva mai bun ca mine )
~ Cand cineva ma raneste sufleteste icerc sa nu imi dau frau liber sentimentelor si ma comport ca o ciudata cu C mare
~ Ma enervez usor si cand am ceva sa-i spun persoanei respective nu ma mai abtin si spun totul pe fata
~ Imi place sa stau in ploaie deoarece iomi da o senzatie foarte placuta , linistindu-ma si aducandu-mi aminte ca inca mai exista ceva frumos in lume ~ Desii sunt o persoana iubitoare si tin la prietenii mei ma comport cam rece cu ei desii nu imi doresc cu adevarat si asta ma enerveaza la mine
~ Visez mereu cu cohii deschisi si stau mereu pe ganduri
~ Imi place sa pestrez jucariile din plus din copilarie si cateodata sa ma mai joc cu ele
~ Am tendita sa analizez fiecare persoana , miscare etc . pe care le face cineva sau ce se intampla
~ Cand iubesc un baiat ma cert cu el cat e ziua de lunga si imi place sa il enervez
~ Pot sta suparata pe o persoana si 9 luni , poate chiar mai mult
~ Cand ma cert cu cineva nu ma impac usor cu ea/el

Cam atat , momentan nu imi mai amintesc , dar va asigur ca e mai mult . good
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Lun 16 Apr 2012, 00:25

Hey.. Interesat Topic... m-am gandit sa scriu si eu cate ceva:

1. NO MUSIC = NO LIFE Iubesc muzica... mi se pare o tortura 10 minute fara muzica. La tara imi iau Ipod-ul, cand duc gunoiul la fel, cand citesc... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
2. Imi plac baietii draguti cu caracter INFECT. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
3. Vorbesc mult si dau multe din casa, iar din aceasta cauza am de perdut.
4. Dorm mereu cu ursuletul meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
5. De fiecare data cand un baiat de care-mi place sau nu se da la mine, eu nu pot riposta.. ma fac mica-mica si tac! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
6. Nu am injurat NICIODATA pentru ca mi se pare un gest golanesc.
7. Cand incerc sa pacalesc pe cineva ma bufnste rasul si stric tot
8. Cand sunt in vacanta nu vreau sa aud NIMIC despre colegii mei pentru ca imi aduc aminte de scoala. Imi trimit mesaje si ma fac ca ploua si nu stau sa admir minunatele lor fotografii de pe facebook.
9. Iubesc intrunirile de familie, cand suntem asa de multi si radem.. este asa de relaxant (ca o vacanta bine meritata) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
10. Ma comport ca o nebuna atunci cand imi pierd inelul meu anti-stres si spun ca-l pierd pentru ca de fiecare data cand ma duc la baie ca sa ma spal pe maini, imi scot inelul si il pun pe polita si acolo ramane. Faza este ca mereu uit si intorc casa cu susul-in-jos pana imi gasesc ,,Pretiosul" [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
11. Ma jicnesti o data - nu spun nimic, a doua oara - la fel, a treia oara nimic, dar a 4-a oara izbucnesc si spun tot.
12. Atunci cand vorbesc cu un baiat de care-mi place il ascult, dau din cap, dar daca imi spune sa repet ultima propozitie pe care a zis-o, nu stiu sa-i raspund. Nu-s atenta, eu doar admir chipul.

Astea sunt nimicuri, as mai scrie, dar imi este rusine si prefer ca numai eu sa stiu.
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Lun 16 Apr 2012, 20:15

Am revenit! happy2
Sa stiti ca am citit tot ce ati scris si sincer sunt fericita a hug happy2 !
Pentru ca acum stiu ca nu sunt singura cu ciudatenii..cine a deschis acest subiect de discutie este un geniu pentru ca acum noi ne-am descarcat spunand aceste "chestioare" despre noi,acum stim mai multe despre noi si sunt fericita pentru ca mereu am vrut sa stiu mai multe despre persoanele din jur!
Eu mai am ciudatenii,dar este prea mult de scris si imi este si rusine de unele.
Oricum urale pt. cel/cea, ce a deschis acest subiect! happy2 nr1
Sus In jos
Miky
Genin
Genin
Miky

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 267
Puncte : 338
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : plina de viata

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Lun 16 Apr 2012, 23:47

1. Sunt cu capul in nori mereu, trebuie sa imi dai cu un ciocan in cap sa ma trezesti la realitate
2.Trec de la o stare la alta, daca acum cant si dansez ca o nebuna in secunda urmatoare nu am chef de nimic, si sunt ciudat de serioasa.
3.Cateodata ma port ca un emo,
am ganduri intunecate, imi place muzica trista, cateodata am chef sa ma inchid in camera izolata de lume si plang din orice.
4.Uit repede lucruri, sunt cam aiurita
5.Cand sunt obosita habar nu am ce spui eu doar dau din cap si aprob ce zici
6.Cand ma enervez incep sa plang cam zece minute apoi rad ca o nebuna
7.Atunci cand nu am o tigara sa fumez transpir, incep sa tremur din cap pana in picioare si imi vine sa bat pe oricine imi iese in cale.

Cam astea sunt ciudatenile mele, sunt curioasa sa vad si celelalte commuri care vor veni bye kiss hi! huh? dance2
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Ceva mai ciudat despre noi J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Joi 19 Apr 2012, 12:15

Ce topic dragut in love !

1.De multe ori cand ascult muzica ma gandesc la diferite momente din anime.. o.O[ Sasuke=)) ]
2.Cand ma pun sa dorm ma foiesc destul de mult pana adorm si gasesc pozitia perfecta.
3. Imi este lene de multe ori sa mananc si prefer sa stau in fata pc-ului.
4.Se intampla sa uit ce vreau sa spun.
5.Nu plec de acasa fara farduri si oglinda in geanta .
6.Sunt obsedata de felul cum arat, in fiecare pauza ma uit sa vad cum imi sta parul =)).
7.Sunt o fire schimbatoare..pot sa fiu acum fericita si peste 5 minute sa fiu trista.
8.Vorbesc destul de mult in timpul orelor...nu am un buton de STOP.
9.Imi place sa ma uit pe geam sa vad ce se intampla pe afara si sa fiu absenta la ce se intampla in camera mea.
10.Sunt de multe ori rautacioasa.... poate exagerat.. cu persoanele care ma barfesc.
11.Cand sunt foarte nervoasa ma descarc prin plans si dupa ma simt bine.

☻☻☻☻☻
Sus In jos
Lumiereღ
Genin
Genin
Lumiereღ

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Peste tot ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 428
Puncte : 496
Reputatie Reputatie : 20

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Lun 07 Mai 2012, 22:56

Da toti suntem ciudati :-?? caracterul omenesc nu o sa il inteleg niciodata:\

Eu : 1 Ca tine Elyy daca nu am jaluzelele sau geamurile inchise simt ca vecini sau cei din strada se uita la mine chiar daca stau la etajul 2

2 Cateodata ma ridic pur si simplu de pe scaun cand stau la calculator si ma plimb prin casa :)) dar asa fara motiv

3 Imi e frica de intuneric chiar cred ca e o fobie pentru ca am hiperventilatie si imi vin in cap tot felul de idei sadice

4 Urasc oameni fara motiv..pur si simplu nu imi trebuie sa ii cunosc doar sa ii vad si mi se pune mie pata pe ei :|

5 Am momente cand ma simt singura si plang si chiar foarte des sunt o plangacioasa plang din ori ce :)))

6 Asta e mai ciudata :| dar urasc anumite persoane atat de rau incat ma rog sa moara :|

7 Am foarte des senzatia de deja vu

8 Adorm fooarte greu trebuie sa stau o ora sau doua in care imi recapitulez viata ma gandesc ce am facut bine si ce nu sau ce o sa fac :)))


9 Daca cineva imi zice ''nu poti sa faci...'' eu fix aia fac chiar daca nu sunt tupeista sau curajoasa imi place sa fac lucruri pe care alti nu le pot face..si sa par mai buna .De exemplu daca cinevara nu are curaj sa faca ceva fac eu in locul lui sau... fac mereu pe sefa :)))
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Mier 09 Mai 2012, 11:57

Genial topic [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1. De multe ori, seara am tendinta sa ma uit pe geam. Ochii imi "pica" exact pe luna si raman cu privirea blocata pe ea cateva minute. Uneori mi se pare ca este atat de aproape si straluceste atat de mult, nu pot sa nu o privesc intens :))
2. Acasa am o stare de neliniste, mereu. Chiar daca sunt suparata, la scoala nu pot fi trista. Zambesc, rad, ma distrez, chiar daca sufar pe interior :))
3. Daca sunt singura acasa tresar la orice zgomot. Am impresia ca sunt privita.. totul mi se pare straniu. Nici eu nu pot adormi cu jaluzelele deschise. Dupa imaginatia mea, este cineva afara ca ma priveste ( din nou =)) )
4. Cam odata pe luna am tendinta sa musc =)) Asta e cea mai ciudata. Vreau sa vad sange, cum sufera cineva :)) Nu sunt masochista, doar mai ciudata.
5. Cand ma simt singura imi place sa-mi i-au catelusul de plus in brate :)) Chiar daca i-am uitat numele << Bubico sau ceva asemanatot [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]>> mereu este pe noptiera mea, gata de o imbratisare :))
6. Sunt cam impulsiva si am un caracter vulcanic. Nu suport sa rada cineva de mine sau de prietena mea cea mai buna.
7. De multe ori visez cu ochii deschisi. Mai ales dimineata cand ma dau jos din pat si ma indrept spre baie, in mintea mea inca se mai deruleaza ceva :))
8. Dupa ce vin de la scoala, sunt nervoasa >> nu mereu<< Nu suport nici sa-mi spuna cineva buna sau sa-mi puna intrebari :))

Ar mai fi, multe .. da` nu-mi aduc aminte acum [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Vin 11 Mai 2012, 20:47

hmmmmm....ciudateniiii
am venit si eu aici:

1. imi e frica de intuneric si daca stau in intuneric trebuie neaparat sa iau o persoana in brate, oricine ar fi

2. la orice lucru gasesc cate un defect pe moment

3. cand ma plictisesc ma uit fix, mult timp.

4. intotdeauna cand ma uit in ochii oamenilor pot sa le aflu sentimentele.

5. cand e cald afara si e frumos, deschhid larg geamul si ma urc pe marginea lui. ori citesc ori ascult murica ori ma uit la oameni cum se uita la nebuna de mine care atarna pe la etajul 3. P.S: de cateva ori era sa cad in gradina si chiar am cazut, o data, inapoi in camera.

6. intotdeauna stau pe picioare sau macar le incolacesc intre ele.

7. mereu imi e lene.

8. imi pocnesc gatul mereu, si se aude de parca cineva mi l-ar rupe.

9. cand imi e frica,ma bag in dulapul meu mare de haine, inchid usile si ma las cu capul pe genunchi pana imi trece.

10. mereu am un zambet fals pe fata.

11. simt mereu o rasuflare in ceafa mea.

12. incep sa tip si sa fac urat daca nu stiu ceva.

13. imi place sa observ actiunile persoanelor nervoase sau pe car le enervez eu.

14. ma imbrac mai mereu in negru, desi nu sunt emo.

15. ma enervez usor.

cam atat
daca mai e ceva mai revin... in love
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Mier 23 Mai 2012, 20:22

Ok fratilor , pregatiti-va aveti in fata cea mai ciudata persoana ever :
1Mereu vorbesc de una singura . Nu conteaza ca sunt cu cineva , eu vorbesc mereu singura.
2Desi am o gandire matura (uneori mai ceva ca a unor adulti ) imi place sa ma alint cat e ziua de lunga .
3Nu trebuie sa vorbesti cu mine cand sunt nervoasa deoarece te-ai putea trezi cu o palma peste fata .
4Daca cineva isi trimite biletele trebuie sa vad si eu . Ori ti-l smulg din mana ori ma miilogesc pana il obtin . Eu trebuie sa stiu .
5Daca tin la cineva cu adevarat pun fericirea sa pe primul loc . Mda cam asa e , de exemplu baiatul pe care il plac incerc sa-l combint cu o fata care ni se pare ca o place . (eu si toata clasa inafara de el si ea )
6Cea mai tare sunt singura din toata clasa care nu a fost udata , ironizata , nu si-a luat mozol etc
Daca imi mai amintesc ma intorc
Sus In jos
` Squirrel `
Guardian Ninja
Guardian Ninja
` Squirrel `

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sv, C.M.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2169
Puncte : 2265
Reputatie Reputatie : 72
Hobby-uri Hobby-uri : A lot.
Stare de spirit Stare de spirit : Tired all the time.

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Joi 24 Mai 2012, 18:54

Daca tot am trecut pe aici.. jos palaria in fata
1. Urasc sa imi fac unghiile. can\'t see !!! Nu suport oja ceea ce este cam ciudat think
2. Uneori nu interactionez cu oamenii. rusinos Imi place sa stau singura, sa ascult muzica sau sa citesc, insa asta se intampla numai acasa. think
3. In ciuda faptului ca sunt mai singuratica acasa, la scoala nimeni nu ma poate oprii. :>happy Zici ca sunt un leu ce a scapat din cusca. :>happy
4. Imi este somn tot timpul. Nu conteaza ca am dormit 24 de ore, mie tot imi este somn. hmm..realy?
5. Sunt foarte aeriana. ike Poti vorbi cu mine timp de 5 minute intregi, eu ascultand foarte atenta ce imi spuneai, dar daca ma intrebi despre ce am discutat se intampla sa fiu ,, Poker Face.'' :|
6. Daca nu ascult muzica cand calatoresc cu masina mi se face rau si vomit. disgusting
7. Uneori nu imi place intunericul. Inca mai cred ca o mana va iesi de sub pat. rolling on the floor
8. Imi place sa ascult cum picaturile de ploaie se lovesc de geamul meu. Este relaxant, cred eu. dap !

Well... that`s it! well? awesome right?
Daca imi mai amintesc ceva....
I will come back! well? awesome right?
See ya hi! :| dap !
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Joi 24 Mai 2012, 22:14

Se pare ca toti avem cate o latura ciudata. Nu am stat sa analizez prea mult, dar sa incerc.
1. Nu ma indragostesc niciodata. De fiecare data a fost la fel. O simpla atractie, dar niciodata dragoste.
2. Nu pot trai fara net. Cand am internet, nu mi se pare impresionant, ma plictisesc si stau afara. Dar cand stiu ca nu am, stau pe covor in mijlocul camerei si ma uit in gol.
3. Imi imaginez chestii. Nu prostii ( nu va ganditi la altceva lough ) ... Doar ca inainte de culcare imi place sa-mi imaginez ceva ce mi-as dori sa se intample, desi e chiar imposibil.
4. Cred orbeste in vampiri. Desi stiu clar ca nu exista, eu tot cred ca da lough
5. Sunt insensibila. Deci atat de nepasatoare ca de multe ori nici de mine nu-mi pasa.
6. Am o fobie foarte avansata sa spun asa pentru ace. Nu le suport, tremur doar cand le vad.

Pai cam asta ar fi ... revin daca mai gasesc ceva.
Sus In jos
♥Ada♥
Chūnin
Chūnin
♥Ada♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te astepti mai putin.... :D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 762
Puncte : 807
Reputatie Reputatie : 35

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Joi 24 Mai 2012, 22:19

De multe ori mi se pare ca ma comport ciudat, dar citind toate acele lucruti la voi nu mi se mai pare asa ciudat a hug
Acum sa incep si eu:
- rad din orice prostie atunci cand sunt bine-dispusa si sunt cu cea mai buna prietena a mea, ceea ce e ciudat este ca ajunge doar sa ne privim si sa ne dam seama ce voaim sa spunem si radem amandoua (uneori colegii ne privesc ciudat din cauza asta)
- pot spune ca am mai multe personalitati, una fiind chiar cea de mai sus,uneori sunt amuzata, alteori serioasa sau ma suapr foarte usor si incep sa tip sa ma auda tot orasul, alteori foarte rabdoatoare, sau uneori chiar imi ivne sa plang si sa intru in pamant, unde sa nu ma vada nimeni, mai pe scurt trec foarte repede de la o stare la alta.
- sunt foarte lenesa, chiar foarte, si nu glumesc
- uneori imi place sa fiu singura, sa ascul muzica non-stop si sa ma inchid in lumea mea unde pot sa-mi imaginez tot felul de povesti
-inainte de culcare beau ciocolata calda (daca nu fac asta nu pot sa dorm bine lough )
-uneori, adica atunci cand ma simt in largul meu imi dau drumu la gura si vorbesc intr-una, uneori ajung sa ii fac pe seilalti sa rada cu gura pana la urechi, dar atunci cand nu sunt cu persoanele cu care ma simt bine e ca si cand nu as fi acolo, pur si simplu nu pot lega 2 vorbe, practic sunt total opusul a ceea ce sunt cu adevarat
-iar pentru final cea mai ciudata chestie, dar m-am obisnuit cu ea si chiar imi place, ma refer la faptul ca atunci cand visez ceva de cele mai multe ori se si intampla. Adica uneori sunt doar vise dar, alteori par cu adevarat reale si ma simt de parca... e ceva ce nu pot explica, dar acele vise se adeveresc intr-o oarecare masura ( de exemplu cel mai recent vis a fost acum 2 saptamani: am visat ca eram in ora de chimie si dam test, iar a 2 zi am dat un test la mijlocul orei pentru ca profa sa enervat pe noi ca nu am invatat), am vise din astea mereu inainte sa se intample ceva important.
Cam atat. Cred ca v-am plictisit la cat am scris lough
Sus In jos
Philarmonique Pauper
Genin
Genin
Philarmonique Pauper

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 98
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Vitta dolce moderatto :)
Stare de spirit Stare de spirit : I'm oww ! ~

Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19Lun 28 Mai 2012, 10:12

Vin si eu cu cateva dintre ciudateniiile mele :

Atunci cand e urat afara si ploua, eu sunt zambareata. dance2

Deja vu. Mi sa intamplat de muuulte ori. De exemplu cand ma uitam la un film pe care nu il mai vazusem niciodata, si erau si parintii mei, si se aflau in aceeasi pozitie ca in deja vu, si la fel si televizorul. ingrijorat

La sfarsitul zilei, cand ma bag in pat, recapitulez tot ce am facut in ziua respectiva, avand grija sa nu imi lipseasca nicin detaliu. lough lough

Cand sunt nervoasa fac lucrurile corect .

Imi place intunericul (dar nu bezna) ))
;;)
Incep sa tip amuzata, atunci cand cealalta persoana tipa la mine, chiar daca eu am enervat-o, dar stii..., imi place sa ii vad cum devin nervosi cand eu rad ca hilizita ) jos palaria in fata

Filmele horror, ma fac sa ma tavalesc pe jos de ras. Nu ma impresioneaza sangele nici in film, si nici in viata reala. ike

Uit ce vreau sa fac. De exemplu, ma duceam spre bucatarie cu gandul sa mananc ceva, si a sunat telefonul. Am fost atenta la conversatie, si dupa ce sa terminat mam dus spre baie avand exact acelesi gand de a manca. Cand am ajuns la chiuveta, mam intrebat ce caut aici, si 'Nu am ce manca de aici" )) happy2

Atunci cand cineva , o prietena de exemplu, imi trage o palma, doua, trei ori, ii trag o palma puternica peste fata si incep sa o injur.., asa.., prieteneste.

Am perioade cand ascult melodii triste fara niciun motiv.

Problema cu jaluzelele. Atunci cand trebuie sa ma culc, trag jaluzele ( stau la parter). Si lumina bate in ele, proectand diverse umbre ale copacilor sau a crengilor, si unele au forme ciudate ; mereu am impresia ca cineva se holbeaza la mine tot timpul, ca e cineva la geam si se uita. i lol\'d

Singura acasa. Cand sunt in situatie asta, prima data imediat dupa ce ma trezesc este sa aprind luminile in toate camerele si sa dau drumul la televizor. Am impresia ciudata, ca e cineva in casa.

Fobie de gandaci si paienjeni...,si albine si furnici. De exemplu stateam linistita in camera si ma uitam pe pereti, cand dintr-o data : un paianjen. Strig la tata sa il omoare, si el imi zice sa dau cu palma ! Cu palma ? Imi zice ca e doar un puisor, dar eu strig nervoasa la el sa il omoare odata ca e nenorocit, si sa dea cu papucul odata. Nu ma pot uita la el mai mult de 5 secunde. Cand vad un gandac incep sa tip, si sa ma cuibaresc in pat cu picioarele la piept si sa ma legan. shy
Deci eram in parc la un picnic cu parintii si varul meu si matusa. Eram intinsi pe plapuma, si stau eu relaxata, cand ma ridic in fund si privesc iarba. Se apropia o furnica. A uite o furnicuta ! Se apropia si mai mult de mine, si iam zis fugi de aici, si am sarit de pe patura, si mam ascuns dupa mama mea.

Sau. Faza cu albina. Tot in acelasi picnic. De pe patura de unde stateam eu, vedeam o albina pe o floare mica. Am zis ca e mica, si plapanda si nu are ce sa imi faca. Mam apropiat, si dupa un min a 'decolat' crezand ca o sa o ia in alta directie. Dar nu, venea spre mine. Am sarit ca arsa, si mam ascuns dupa tata, zicandui 'urato'.

Sau cand dorm de obicei imi acopar urechea cu parul meu pentru ca tot am impresia ca cineva mi-ar sufla in ureche , rare ori imi mai las parul liber..fara sal mai pun pe ureche )))))))

Deci eu, cand ma uit la filme de actiune injur. Cand sunt prea captivata, ma apropii de televizor si apare momentul de suspans ca trebuie sa recupereze ceva ala, si atunci cand e aproape ala fuge. Atunci, il injur cam asa : mama ta de om destept ce tea facut mama ta cu IQ de 190, vezi ca iti intorc eu mutra 360°.
Sau cand e pe la final, si vad ca are sa se termine prost, incep sa injur si sa ii zic de ce nu a facut asa, ca e prost si alte porcarii. rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\ rainbow :\
:
Sus In jos
Continut sponsorizat




Ceva mai ciudat despre noi Empty
MesajSubiect: Re: Ceva mai ciudat despre noi   Ceva mai ciudat despre noi I_icon19

Sus In jos
 

Ceva mai ciudat despre noi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-