Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lucifer's white aηgel - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lucifer's white aηgel - interviu Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lucifer's white aηgel - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Joi 21 Feb 2013, 22:48

Buna Bianca ( Lucifer's white aηgel )

Daca vrei sper sa-ti faci timp sa raspunzi la cateva intrebari ce urmeaza sa ti le pun:
1. Mereu ai spus ca nu iti place numele tau, nu am inteles de ce... Mai exact ce te deranjeaza la numele "Bianca" ?
2. In ultima perioada nu prea am mai stat de vorba cu tine, asi vrea sa stiu ce mai e nou cu tine? Ma refer aici desigur la lucruri mentionabile precum activitati notabile la scoala, sau cine stie poate dragoste well? awesome right? si desigur te-ai mai ingrasat? think
3. Stiind ca asculti k-pop si ocazional rock asi vrea sa te intreb, ce altceva mai asculti?
4. Cum se face ca nu mereu coincizi cu varsta ta si varsta ta cu tine? roll

Cam atat din partea mea acum. jos palaria in fata
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Vin 22 Feb 2013, 11:24

Arcade a scris:
Buna Bianca ( Lucifer's white aηgel )

Daca vrei sper sa-ti faci timp sa raspunzi la cateva intrebari ce urmeaza sa ti le pun:
1. Mereu ai spus ca nu iti place numele tau, nu am inteles de ce... Mai exact ce te deranjeaza la numele "Bianca" ?
2. In ultima perioada nu prea am mai stat de vorba cu tine, asi vrea sa stiu ce mai e nou cu tine? Ma refer aici desigur la lucruri mentionabile precum activitati notabile la scoala, sau cine stie poate dragoste well? awesome right? si desigur te-ai mai ingrasat? think
3. Stiind ca asculti k-pop si ocazional rock asi vrea sa te intreb, ce altceva mai asculti?
4. Cum se face ca nu mereu coincizi cu varsta ta si varsta ta cu tine? roll

Cam atat din partea mea acum. jos palaria in fata

Bineînţeles, cum să n-am timp pentru tine? lough

1. Am avut odată o prietenă foarte bună care-mi purta şi ea numele. Eu îi spuneam Bia iar ei îi plăcea foarte mult să-mi spună Bianca, zicea că mi se potriveşte ca o mănuşă. Fete-i aceleia i s-a întâmplat ceva foarte rău iar după ce nu a mai fost, nu am mai acceptat să mi se spună Bianca sau Bia. De ce? Pentru că n-am putut să trec peste ce i s-a întâmplat. Nici până azi n-am reuşit, după cum vezi.

2. Cu şcoala merge foarte bine, mâine am olimpiada la româna pe municipiu şi sper să trec la naţională. La simulare am luat 9,50, tot la română iar la mate... mă rog, peste 5. (a fost greu lough) Dragoste nu e deocamdată şi de îngrăşat nu m-am îngrăşat, din contră, am slabit. De ce? Am fost vreodată grasă? Altceva n-am făcut ieşit din comun.

3. Ascult pop, ocazional hip-hop şi când am chef şi puţin trance. Arcade: You made me proud!

4. O ai în sânge ori n-o ai. Nu prea încerc să-mi explic în mod ştiinţific lucruri pe care pur şi simplu trebuie să le accept. Sunt mai matură decât ar trebui tocmai pentru că am acceptat toate lucrurile peste care-am dat şi am fost mereu conştientă că un lucru rău/bun se pierde în timp iar tu nu trebuie să rămâi cu amintirea, ci cu morala. Mai important de atât, am desprins adevăratul sens al lucrurilor, nu m-am ferit să spun că cineva care mi-a fost drag mi-a vrut răul. (aviz celor care vor mai citi ce-am scris aici) Bănuiesc că şi tu te-ai intrebat de ce sunt sau eram mai monotonă. Pentru că fericirea este o răsplată, nu un scop, sau cel puţin eu aşa văd lucrurile.

Cine mai vrea să-mi pună întrebări, o poate face tot în topicul ăsta.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Vin 22 Feb 2013, 14:28

Adaug eu ceva si atat momentan: fericirea ar trebui sa fie un scop good pentru ca tinzand catre fericire si dorindu-ti sa fii fericita vei face tot posibilul ca lucrurile s-o ia in directia aia. Asa cum ai zis si tu, insa abia dupa ce ti-o doresti apoi muncesti pentru ea, fericirea v-a deveni un fel de rasplata happy2 .
Cred ca atat din partea mea, sa vedem ce intrebari au si altii pentru tine :) .
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Vin 22 Feb 2013, 19:43

Mrr. Din moment ce nu te cunosc, o sa te intreb din micile mele curiozitati.
1. Cati ani ai? [daca vrei sa spui, bineinteles]
2. Care a fost prima ta reactie, cand ai descoperit acest forum? Cum a mers cu prieteniile, si cu cine ai legat cea mai stransa relatie amicala de pe forum?
3. Daca ti-as cere id-ul, mi l-ai da? =]]
Alte curiozitati mai incolo.
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Vin 22 Feb 2013, 19:59

Soricel~nebun~ a scris:
Mrr. Din moment ce nu te cunosc, o sa te intreb din micile mele curiozitati.
1. Cati ani ai? [daca vrei sa spui, bineinteles]
2. Care a fost prima ta reactie, cand ai descoperit acest forum? Cum a mers cu prieteniile, si cu cine ai legat cea mai stransa relatie amicala de pe forum?
3. Daca ti-as cere id-ul, mi l-ai da? =]]
Alte curiozitati mai incolo.

1. Fac 15 ani pe 13 martie.
2. Eram în extaz. Îmi plăceau la nebunie fic-urile şi eram foarte încântată că am găsit câteva care să-mi placă. M-am înţeles relativ bine cu mai toţi. Cu siguranţă cele mai strânse relaţii de le am cu Deea, Crystal, Bubu şi Arcade. Mai este şi Piersicuţa dar ea nu prea mai este activă.
3. chemical.morphetamine este ID-ul meu, dar intru destul de rar aşa că nu ştiu când o să-ţi dau accept.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 18:35

Vin şi eu cu nişte întrebări. lough

1. Eşti a 8-a, dai examenul, mult succes, dar unde vrei să mergi mai departe ? Ce te gândeşti să faci în viitor, chiar dacă nu e stabilit ?
2. Accepţi adevărul, chiar dacă este dureros şi îţi distruge toată munca pe care ai făcut-o sau pur şi simplu negi ?
3. Dacă doreşti ca o persoană să se reîntoarcă la tine, nu contează cine, care ar fi aceea ? Sau spune de ce ai dori să se întoarcă tocmai acea persoană la tine.
4. Există ceva la tine, orice, care te deranjează în mod special ? Un defect pe care îl ascunzi sau încerci să-l remediezi ?
5. Te crezi, uneori, superioară nouă ? ( Întreb asta deoarece fiecare dintre noi are asemenea momente, inclusiv eu. )

Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:07

Enya a scris:
Vin şi eu cu nişte întrebări. lough

1. Eşti a 8-a, dai examenul, mult succes, dar unde vrei să mergi mai departe ? Ce te gândeşti să faci în viitor, chiar dacă nu e stabilit ?
2. Accepţi adevărul, chiar dacă este dureros şi îţi distruge toată munca pe care ai făcut-o sau pur şi simplu negi ?
3. Dacă doreşti ca o persoană să se reîntoarcă la tine, nu contează cine, care ar fi aceea ? Sau spune de ce ai dori să se întoarcă tocmai acea persoană la tine.
4. Există ceva la tine, orice, care te deranjează în mod special ? Un defect pe care îl ascunzi sau încerci să-l remediezi ?
5. Te crezi, uneori, superioară nouă ? ( Întreb asta deoarece fiecare dintre noi are asemenea momente, inclusiv eu. )


1. Ceva în domeniul dreptului, cu siguranţă. Vreau să ajung judecător, după ce o să muncesc destul de mult, evident.

2. Normal că accept adevărul, pentru că el doare doar la început, pe când o minciună te va chinui şi te va face să suferi mult mai mult decât adevărul.

3. Sincer nu mi-aş dori ca cineva să se întoarcă. E adevărat că o anume persoană îmi lipseşte, pentru că eram complementare, dar e imposibil să se întoarcă. Alternativa ar fi să merg eu acolo, dar ce zici, aş face-o? Cred că ţi-ai dat seama la ce m-am referit. Pur şi simplu nu mă doare adevărul şi nu încerc să-mi explic fapte. Dumnezeu ştie dinainte nişte lucruri şi dacă El aşa a hotărât, n-am dreptul să obiectez. Sunt fericită cu ce am şi cu ce am rămas de pe urma altora, dar nu le simt lipsa. Nu ştiu, îmi iubesc viaţa aşa cum e şi ştiu că sunt persoane în lumea asta care mă iubesc cu spiritul, în sensul că, deşi nu ne-am întâlnit fizic, suntem făcuţi să ne întâlnim pentru că suntem făcuţi să fim unii lângă alţii.

4. Să ştii că nu. Mă iubesc, şi nu la modul c-aş fi narcisistă. Trebuie să-ţi iubeşti aproapele ca pe tine însuţi, iar eu iubesc creaţia lui Dumnezeu.

5. Nu mă cred superioară, dar nu e vina mea că Dumnezeu i-a dat fiecăruia atât cât poate să ducă. Nimeni nu are mai mult decât altul, toţi avem egal şi oricum, noi suntem creaţia, deci suntem egali chiar dacă ţi se pare că cineva are mai mult.



Enya: Frumoase răspunsuri, foarte frumoasse. a hug
Sus In jos
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:18

Heii >;d< >:d<

1. Care e culoarea ta preferată ?
2. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
3. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
4. Care e cartea ta preferată ?
5. Care e filmul tău preferat ?
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:42

iMinnie a scris:
Heii >;d< >:d<

1. Care e culoarea ta preferată ?
2. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
3. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
4. Care e cartea ta preferată ?
5. Care e filmul tău preferat ?

1. Roşu, după care verde şi portocaliu.
2. Nu am o activitate stabilită. Nu ştiu, de obicei citesc.
3. Dacă într-adevăr aş putea face orice, aş vrea să pot opri timpul pentru toţi, mai puţin pentru mine şi pentru înc-o persoană.
4. "Cimitirul animalor" de Stephen King şi "Deodată, în adâncul pădurii" de Amos Oz.
5. N-am un film preferat. roll
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:53

1. Cu cine iti place sa razi tot timpul pe forum :))?
2. Am vazut ca iti doresti sa faci ceva in domeniul dreptului.. Ce anume? Adica..ce vrei sa devii ? ( Si eu tot la drept vreau sa dau. )
3. Ce urasti sa faci?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber?

Deea te iubeste ! kiss*


Ultima editare efectuata de catre ~ Deea ~ in Dum 24 Feb 2013, 16:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:57

~ Deea ~ a scris:
1. Cu cine iti place sa razi tot timpul pe forum :))?
2. Am vazut ca iti doresti sa faci ceva in domeniul dreptului.. Ce anume? Adica..ce vrei sa devii ? ( Si eu tot la drept vreau sa dau. )
3. Ce urasti sa faci?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber?

1. Oare? rolling on the floor Cu tine şi cu Bubu, ofc.
2. Păi ţintesc spre a fi judecător sau avocat.
3. Păi nu ştiu, pentru că oricum fac doar ce-mi place. În schimb, urăsc să vină cineva la mine-n cameră şi să nu-mi închidă uşa când iese. Frate, ai casa-n pantă?! :|
4. Să râd cu tine pe Skype şi la telefon.

Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Mar 26 Feb 2013, 19:37

1.Ce ai face daca timpul s-ar opri pentru un anumit timp?
2.Daca ai putea calatori in trecut sau viitor si sa ramai acolo ce ai alege?
3.Pui un pret mai mare pe prietenie sau pe dragoste?Ce crezi despre "dragostea adevarata dureaza 3 zile" daca nu,cat dureaza?
4.Ai putea ucide un om?Daca da pe cine?
5.Eu personal aud multa lume spunand "Ce viata de rahat" sau "Asta nu e viata" tu ce zici?
6.Ti-ai dorit vreodata sa nu te fi nascut?
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Mar 26 Feb 2013, 20:42

1. Există ceva ce urăşti la tine atât din punct de vedere fizic cât şi moral ?
2. Când erai mică foloseai în exces creioanele colorate ?
3. Îţi place să desenezi ?
4. Îţi place vocea ta ? Cânţi ?
5. Ce te-a făcut să te apropii atât de mult de Dumnezeu ?
6. Crezi în totalitate în tot ceea ce scrie în Biblie sau spun preoţii ?
7. Crezi în semne date de Cei de sus ?
8. Preferi frumuseţea naturală sau obţinută prin operaţii estetice ? Ţi-ai face vreuna ?
9. Te consideri o persoană norocoasă ?
10. Cât de apropiată te crezi de Dumnezeu ? Dar El ţi-a arătat vreodată că te iubeşte şi ştie de tine ?
11. Eşti vreodată îndoită de exisţa Lui ?


Cam atât, mulţumesc pentru timpul acordat. :)

Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Mier 27 Feb 2013, 08:52

InnaArkane a scris:
1.Ce ai face daca timpul s-ar opri pentru un anumit timp?
2.Daca ai putea calatori in trecut sau viitor si sa ramai acolo ce ai alege?
3.Pui un pret mai mare pe prietenie sau pe dragoste?Ce crezi despre "dragostea adevarata dureaza 3 zile" daca nu,cat dureaza?
4.Ai putea ucide un om?Daca da pe cine?
5.Eu personal aud multa lume spunand "Ce viata de rahat" sau "Asta nu e viata" tu ce zici?
6.Ti-ai dorit vreodata sa nu te fi nascut?

1. Timpul nu s-ar opri pentru o anumită perioadă, deci nu m-am gândit ce-aş face. Probabil ce fac aproape mereu, m-aş gândi la Dumnezeu.
2. Nu aş vrea să călătoresc în viitor, cu atât mai puţin în trecut. N-am nimic de îmbunătăţit sau schimbat.
3. Nu ştiu cum sună asta, dar nu pun preţ pe niciuna. Fiecare e importantă, dar personal, dragostea bărbat-femeie ar trebui să fie cea mai importantă şi aşa şi este. Mi se pare o prostie zicală aceea, nici n-o-nţeleg. Dragostea, dacă e adevărată, durează toată viaţa. Sentimentele nu pot fi mărginite în timp şi nici nu pot fi cuprinse şi înţelese de om, pentru că Dumnezeu e dragostea şi nimeni nu-L poate înţelege pe El.
4. Nu aş vrea să ucid un om, nu e vorba că nu aş putea. Eu sunt un egal între egali, cine-mi dă mie dreptul să-mi omor fratele?
5. Aici e fiecare cu părerea şi ideea lui. Numai un necredincios poate spune că viaţa e în aşa fel, iar eu urăsc necredinţa şi îndoiala în Dumnezeu.
6. Da, mi-am dorit.


Reina >:) a scris:
1. Există ceva ce urăşti la tine atât din punct de vedere fizic cât şi moral ?
2. Când erai mică foloseai în exces creioanele colorate ?
3. Îţi place să desenezi ?
4. Îţi place vocea ta ? Cânţi ?
5. Ce te-a făcut să te apropii atât de mult de Dumnezeu ?
6. Crezi în totalitate în tot ceea ce scrie în Biblie sau spun preoţii ?
7. Crezi în semne date de Cei de sus ?
8. Preferi frumuseţea naturală sau obţinută prin operaţii estetice ? Ţi-ai face vreuna ?
9. Te consideri o persoană norocoasă ?
10. Cât de apropiată te crezi de Dumnezeu ? Dar El ţi-a arătat vreodată că te iubeşte şi ştie de tine ?
11. Eşti vreodată îndoită de exisţa Lui ?


Cam atât, mulţumesc pentru timpul acordat. :)


1. Nu.
2&3. De când eram mică uram să desenez. Detest asta cu vehemenţă. Puteam desena doar când eram foarte tristă sau supărată. Mi-a plăcut şi încă-mi place să pictez, doar să pictez şi nu aveam tendinţa să folosesc acuarele în exces. Nu sunt omul extremelor.
4. Da, îmi place vocea mea şi cânt.
5. Momentele în care doar El a fost lângă mine şi acum pot spune că nu vreau ca altcineva să mă va ajute vreodată, în afară de El.
6. Biblia nu e ceva ce să crezi sau nu. Nu ai de ales, pentru că e ceva ce a rămas de la Dumnezeu. Da, cred, pentru că nimic din ce scrie acolo nu e fals. Legat de preoţi, dacă sunt în vârstă, da. În cei tineri n-am încredere.
7. La ce te referi prin "Cei de sus"? Îngerii, oamenii adormiţi? Cred în semne date de fiinţele dumnezeieşti şi îndumnezeite, dar cei adormiţi nu ne mai pot ajuta în vreun fel, doar cei vii pe ei.
8. Prefer frumuseţea dată de Dumnezeu. Nu mi-aş face o operaţie estetică, e împotriva lui Dumnezeu.
9. Da.
10. Nu sunt eu în măsură să spun cât de apropiată sunt de Dumnezeu, dar e cel mai bun lucru din lume ca El să trăiască în tine şi tu în El. Depinde de tine cum ştii să înţelegi ce-ţi spune şi ce vrea El de la tine. Da, mi-a arătat, am simţit şi e foarte greşit să crezi că El nu ştie de tine. Poate un Tată să-şi uite fii?
11. Niciodată.

Mulţumesc amândurora pentru întrebări. a hug
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:49

Bibi. in love

1. Cel mai urat lucru pe care-l poate face un om?
2. Esti o fire mai inchisa sau deschisa? :)
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. O carte foarte buna pe care ai putea-o reciti?

Multumesc. >:D<
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Dum 03 Mar 2013, 19:01

iPrieten? a scris:
Bibi. in love

1. Cel mai urat lucru pe care-l poate face un om?
2. Esti o fire mai inchisa sau deschisa? :)
3. Cum te-a schimbat Fairtopic?
4. O carte foarte buna pe care ai putea-o reciti?

Multumesc. >:D<

Bună Kit. a hug

1. Nu omul face lucrul rău sau urât, ci diavolul prin om. Unica greşeală a omului este că îl lasă să trăiască-n el.

2. Eu nu mă consider o fire închisă, dar nici deschisă. Mă port cu fiecare cum merită.

3. O persoană de pe întreg forumul m-a schimbat cu adevărat în bine pentru că în urma întâlnirii ei, m-a impulsionat să-mi doresc să fie mai bine.

4. Aş tâmpi dacă aş citi aceeaşi carte de două ori pentru că am o memorie foarte bună şi ţin minte orice detaliu. Nici măcar de dragul cărţii n-aş putea s-o citesc din nou, dar să zicem că "Deodată în adâncul pădurii" de Amos Oz ar fi.


Ultima editare efectuata de catre Lucifer's white aηgel in Mar 02 Apr 2013, 15:33, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Dum 03 Mar 2013, 19:19

Bună, Bibi *sper că nu e vreo problemă dacă îţi spun aşa*. Hm, să vedem ce curiozităţi am în legătură cu tine:
1. Există o persoană care te-a schimbat, fie în rău, fie în bine? Eşti o persoană uşor influenţabilă?
2. Eşti genul de persoană care îşi exteriorizează sentimentele în faţa oricui?
3. Dacă cea mai bună prietenă/cel mai bun prieten te-ar trăda, acea persoană ţi-ar mai putea recupera încrederea? Poţi justifica răspunsul dat?
4. Crezi în 'prietenia pentru totdeauna'?
5. Te îndrăgosteşti uşor?
6. Dacă pe viitor ceva va merge prost, te vezi mergând la o vrăjitoare pentru a dezlega blestemul? Crezi în aşa ceva?
7. Există persoane pe care le-ai rănit fără intenţie?
8. Te-ai întrebat vreodată dacă trăieşti degeaba?
9. Cu ce zodii te înţelegi cel mai bine? Dar cel mai puţin bine?

Cam atât :)) Sper că nu te-am plictisit cu întrebările mele. Mulţumesc pentru timpul acordat. kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Lun 04 Mar 2013, 11:07

Claudia ∆S a scris:
Bună, Bibi *sper că nu e vreo problemă dacă îţi spun aşa*. Hm, să vedem ce curiozităţi am în legătură cu tine:
1. Există o persoană care te-a schimbat, fie în rău, fie în bine? Eşti o persoană uşor influenţabilă?
2. Eşti genul de persoană care îşi exteriorizează sentimentele în faţa oricui?
3. Dacă cea mai bună prietenă/cel mai bun prieten te-ar trăda, acea persoană ţi-ar mai putea recupera încrederea? Poţi justifica răspunsul dat?
4. Crezi în 'prietenia pentru totdeauna'?
5. Te îndrăgosteşti uşor?
6. Dacă pe viitor ceva va merge prost, te vezi mergând la o vrăjitoare pentru a dezlega blestemul? Crezi în aşa ceva?
7. Există persoane pe care le-ai rănit fără intenţie?
8. Te-ai întrebat vreodată dacă trăieşti degeaba?
9. Cu ce zodii te înţelegi cel mai bine? Dar cel mai puţin bine?

Cam atât :)) Sper că nu te-am plictisit cu întrebările mele. Mulţumesc pentru timpul acordat. kiss

Bună Clau. kiss Bineînţeles că-mi poţi spune aşa, doar e numele meu.
1. Există două-trei persoane care m-au influenţat în bine. Răul de obicei nu îl preiau de la ceilalţi şi nu, nu sunt o persoană uşor influenţabilă. Deloc, aş putea spune.
2. Nu. Sentimente ca bucuria şi fericirea le exteriorizez, dar tristeţea mai rar, decât în faţa câtorva deşi nici aşa nu-mi convine.
3. Da, dacă aş simţi că îi pare rău cu adevărat.
4. Da. Cred şi în iubirea pentru totdeauna.
5. Nu. Am nişte standarde destul de înalte şi ca să mă îndrăgostesc, băiatul respectiv trebuie să fie într-un anumit fel.
6. Doamne fereşte. N-am treabă cu nimeni de genul ăsta. Nu, nu cred. Singurul care are puterea să te ajute e Dumnezeu.
7. Da, cred că doar două în toată viaţa mea de până acum.
8. Da, cândva.
9. Întotdeauna m-am înţeles cel mai bine cu racii, fie ei fete sau băieţi. Cei mai buni prieteni ai mei sunt zodia asta. După ei, cu gemenii, fecioarele şi balanţele, apoi taurii şi capricornii. Şi cu scorpionii mă înţeleg foarte bine, dar de cele mai multe ori sunt invidioşi pe mine. Cel mai puţin bine m-am înţeles cu leii şi săgetătorii.

Mulţimesc pentru întrebări. a hug
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Lun 04 Mar 2013, 18:44

Buna Bibi >:D< As avea si eu niste curiozitati...

1.Ce te-a determinat sa-ti pui numele Lucifer's white angel. Vad ca esti o persoana care crede-n Dumnezeeu, deci chiar ma mira putin. Sau poate doar nu inteleg eu bine...
2.Toata viata ai fost credincioasa? Sau daca nu, ce te-a determinat sa devii?(inteleg daca nu vrei sa raspunzi)
3.Te poti descrie in 3 cuvinte?
4.Care este cel mai mare vis al tau?
5.Crezi in vorba aia ,,binele invinge raul, mereu''?
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Lun 04 Mar 2013, 20:09

Elly :) a scris:
Buna Bibi >:D< As avea si eu niste curiozitati...

1.Ce te-a determinat sa-ti pui numele Lucifer's white angel. Vad ca esti o persoana care crede-n Dumnezeeu, deci chiar ma mira putin. Sau poate doar nu inteleg eu bine...
2.Toata viata ai fost credincioasa? Sau daca nu, ce te-a determinat sa devii?(inteleg daca nu vrei sa raspunzi)
3.Te poti descrie in 3 cuvinte?
4.Care este cel mai mare vis al tau?
5.Crezi in vorba aia ,,binele invinge raul, mereu''?

Bună Eli. a hug

1. Numele meu de pe forum este o metaforă de la A la Z. Melodia 'Lucifer's angel' a trupei The Rasmus m-a inspirat, dar eu am adăugat între aceste cuvinte şi un 'white', semnificând adevărata mea fiinţă şi credinţă. Numai îngerii lui Dumnezeu sunt albi.
2. Nu, nu am fost toată viaţa credincioasă. Am început să mă apropii din ce în ce mai mult de Dumnzeu în urmă cu aproximativ doi ani, când mi-am dat seama că fară El, sufletul mi-e mort. Eu merg pe ideea că doar pierzându-L cu adevărat Îl vei putea regăsi, cu adevărat.
3. Artistică, compătimitoare, misterioasă.
4. Să-mi petrec restul vieţii alături de adevăratul meu suflet pereche.
5. Binele învinge răul, mereu, şi există dovezi scrise că aşa e.
Sus In jos
°Bianca°
Genin
Genin
°Bianca°

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Piteşti :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 6

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 27 Apr 2013, 22:04

Bună, am nişte curiozități. :)
- Care e culoarea ta preferată?
- Care este destinația ta preferată de vacanță și de ce?
- De care dintre părinți ești mai apropiată?
- Care este cel mai prețios lucru pe care îl ai, ceva ce nu ai vrea împărți cu nimeni?
- Care este cel mai valoros sfat pe care l-ai primit până acum și de la cine?
- Care este cea mai mare schimbare persoală e care ai făcut-o?
- Cu ce poreclă să mă adresez ție?
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 27 Apr 2013, 22:42

°Bianca° a scris:
Bună, am nişte curiozități. :)
- Care e culoarea ta preferată?
- Care este destinația ta preferată de vacanță și de ce?
- De care dintre părinți ești mai apropiată?
- Care este cel mai prețios lucru pe care îl ai, ceva ce nu ai vrea împărți cu nimeni?
- Care este cel mai valoros sfat pe care l-ai primit până acum și de la cine?
- Care este cea mai mare schimbare persoală e care ai făcut-o?
- Cu ce poreclă să mă adresez ție?

1. Toate nuanţele de roşu şi negrul.
2. Nu am o destinaţie preferată. Nu-mi plac vacanţele.
3. De mama.
4. Băiatul pe care îl iubesc.
5. Nu cred că mi s-a dat până acum un sfat valoros cu adevărat, sau cel puţin nu unul pe care să nu mi-l fi spus singură inainte.
6. Nu m-am schimbat din proprie iniţiativă, ci din cauza circumstanţelor.
7. Nu am nicio poreclă, îmi poţi spune Bibi. Şi eu mă numesc tot Bianca.

Mulţumesc pentru întrebări. happy
Sus In jos
Maleficent
Genin
Genin
Maleficent

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Where the wild roses grow
acebook acebook : Fără deocamdată.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 92
Puncte : 115
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Who cares?
Stare de spirit Stare de spirit : Be different, be you.

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 15 Iun 2013, 19:49

Buna, am de mult niste curiozitati in ceea ce te priveste, sper sa nu te deranjeze vreo intrebare.

1. Cum crezi ca te vad cei din jur?
2. Ti-ar placea sa fii o alta fiinta in afara de om? Daca da, de ce?
3. Consideri ca te descrie culoarea preferata?
4. Care e primul lucru/gand care ti-ar veni in minte daca o crima s-ar petrece in fata ta?
5. Care sunt cele mai valoroase calitati si talente ale tale?
6. Continua propozitia: "Ceasul masoara...,,

Multumesc :D
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lucifer's white aηgel - interviu J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Sam 15 Iun 2013, 20:30

Musique a scris:
Buna, am de mult niste curiozitati in ceea ce te priveste, sper sa nu te deranjeze vreo intrebare.

1. Cum crezi ca te vad cei din jur?
2. Ti-ar placea sa fii o alta fiinta in afara de om? Daca da, de ce?
3. Consideri ca te descrie culoarea preferata?
4. Care e primul lucru/gand care ti-ar veni in minte daca o crima s-ar petrece in fata ta?
5. Care sunt cele mai valoroase calitati si talente ale tale?
6. Continua propozitia: "Ceasul masoara...,,

Multumesc :D

1. Nu m-am mai gandit de foarte mult timp la cum ma vad cei din jur pentru ca, evident, ei vad ce arat eu. Prin urmare, majoritatea celor care si-au spus parerea despre mine considera ca sunt o persoana aparent normala, cu un caracter puternic si care gestioneaza lucrurile cat mai aproape de felul in care ar trebui. In aceeasi ordine de idei, ma percep ca fiind destinsa, uneori nepasatoare. Intr-un cuvant, 'miserupista'.
2. M, categoric nu. Nicio alta fiinta nu poate simti asa cum simte un om, iar eu sunt facuta sa simt mai mult decat sunt facuta sa rationalizez. Din punctul asta de vedere, ma bucur ca sunt om.
3. Eu asa as zice. Rosul este culoarea mea preferata si e probabil si singurul indiciu referitor la adevarata mea personalitate. Cred ca ma caracterizeaza mai mult din punct de vedere emotional-spiritual, nu emotional-psihic, pentru ca nu sunt impulsiva si nici nu am nevoie sa imblanzesc vreun taur.
4. Cu totii stim ca sansele ca asta sa se intample sunt chiar nule, dar cred ca primul sentiment pe care l-as simti ar fi ingrijorare pentru judecata ucigasului. Fata de victima... nu stiu. Mai devreme sau mai tarziu tot ar fi murit, intr-un fel sau altul.
5. Cea mai valoroasa calitate este memoria foarte buna cu care am fost inzestrata si gandirea analitica ce ma ajuta intotdeauna sa nu spun tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta ma indeamna sa gandesc tot ceea ce spun, cand spun. Asta ar fi pe plan psihic. Pe plan spiritual, intuitia puternica si darul de a empatiza cu ceilalti.
6. Ceasul masoara un timp al durerii.
Sus In jos
Andrușka
Special Jōnin
Special Jōnin
Andrușka

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In your heart
acebook acebook : Suntem o familie saraca nu ne permitem :))

Nr. mesaje Nr. mesaje : 1833
Puncte : 2090
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : MULTE!

Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19Joi 27 Iun 2013, 12:31

Hey!
2-3 intrebari, te rog!
1.Ce te-a determinat sa fii moderator?(Cand ai fost)
2.Numele, de unde a venit?
3.De ce nu mai vrei sa fii moderator?sad
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lucifer's white aηgel - interviu Empty
MesajSubiect: Re: Lucifer's white aηgel - interviu   Lucifer's white aηgel - interviu I_icon19

Sus In jos
 

Lucifer's white aηgel - interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-