Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Interviu -  R∆IN Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Interviu -  R∆IN Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Interviu - R∆IN

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:21

Sa vedem, domnisoara. Sunt sigura ca avem curiosi care vor sa stie anumite lucururi despre tine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1. Ce reuseste sa iti aduca o stare de fericire, sa uiti ce se intampla in jurul tau?
2. Care este cea mai importanta lectie invatata dintr-o greseala comisa?
3. Ce te ajuta sa depasesti momente dificile?
4. Este ceva ce iubesti, dar nu consideri ca esti suficient de buna la acel lucru? Ce ai decis sa faci pentru a te ridica de la nivelul actual?
5. Cum te-ai descrie ca persoana
? - parerea ta despre sine si ce vrei sa perfectionezi-
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 23 Feb 2013, 19:40

Vaai, Lissa, mă simt flambată in love Îţi mulţumesc pentru deschiderea acestui topic.

1. Pot spune că mă înveselsc singură, căci nu sunt foarte multe persoane care reuşesc să o facă, pentru simplul motiv că în jurul meu există doar persoane deprimate, iar această stare a lor se manifestă inevitabil şi asupra mea. Încep să fac glume pe seama unora sau îmi imaginez diferite întâmplări care îmi stârnesc amuzamentul. De cele mai multe ori, dau play unei manele şi încep să râd isteric, urmând ca mai apoi să mă întreb dacă voi mai auzi vreodată. :))
2. Am criticat odată pe cineva după felul în care se îmbrăca. Mai târziu, am început să îi observ în de-aproape caracterul şi am constat că este o persoană cu un ascuţit simţ al realităţii şi al raţiunii. Era cu capul pe umeri, însă gusta o glumă bună, chiar dacă era făcută la adresa sa. Mi-a dovedit că nu haina face omul, iar mai apoi, că nu trebuie să judec o persoană după aparenţe. Apreciez că mi-a dovedit acest lucru dându-se exemplu pe sine şi nu a recurs la jigniri sau comentarii idioate la adresa mea, spre deosebire de mine. De atunci am învăţat că cel mai bine ar fi să petreci un timp cu o persoană şi nici măcar după aceea nu o poţi judeca, însă îţi poţi face o părere mai amplă despre ea.
3. Muzica. Aşa s-a întâmplat mereu. Nu sunt genul de persoană care să se ducă la X şi la Y pentru a se plânge şi pentru a împărtăşi stările de melancolie, din simplul motiv că nu îmi doresc ca ei să pice în aceeaşi pasă ca şi mine. Mereu am fost genul de persoană care nu îşi exteriorizează sentimentele, ci am preferat să trec singură peste tot. Însă ceva nu m-a lăsat să trec peste obstacole singură, iar acel ceva a fost muzica. Consider că este cea mai bună prietenă a mea, din simplul motiv că ea mă descrie şi mă înţelege cel mai bine.
4. Există ceva, iar acel ceva este scrisul. Din totdeauna mi-am dorit să excelez în acest domeniu, însă nu s-a întâmplat. A existat o perioadă în care nu îmi plăcea nimic legat de stilul meu de a scrie şi am vrut să renunţ, însă au fost câteva persoane care mi-au deschis ochii. Ce fac pentru a evolua? Simplu: încerc să exersez de fiecare dată când am timp, studiez şi ficurile altora şi aşa observ lucrurile care mă atrag şi pe mine, pentru ca mai apoi să le abordez şi eu. Primesc sfaturi/critici din partea celor ce se descurcă mai bine ca mine şi asta cred că e foarte important.
5. Sunt stresantă şi toată lumea poate confirma chestia asta. Uneori mă bag prea mult în vieţile altora, iar alteori sunt mult prea indiferentă. Îmi place să ies din tipare, căci a fi ca toată lumea nu înseamnă a fi normal, ci a fi banal. Îmi place să râd, să îi fac pe cei din jur să zâmbească indiferent de circumstanţe. Mă enervez repede, acest lucru fiind principalul meu defect pe care aş dori să îl îndrept. Îmi doresc să fiu mai bună la ascultatul oamenilor şi să fiu mai serioasă, căci niciodată nu pot trata un lucru cu seriozitate maximă. Nu sunt mulţumită de aspectul meu fizic.

Mulţumesc pentru întrebări, honey. Au fost foarte interesante. kiss Le aştept şi pe următoarele.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
iMinnie
Genin
Genin
iMinnie

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : In gandul tău <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 445
Puncte : 504
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Să mă distrez . Să stau cu prietenii . Să ascult muzică <3 . Să zâmbesc .Şi multe altele .
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunăă .

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 23 Feb 2013, 20:02

Heii >;d<

1. Care e cartea ta preferată ?
2. Care e culoarea ta preferată ?
3. Care e filmul tău preferat ?
4. Îţi place să desenezi ?
5. Ce gen de muzică asculţi ?
6. Care e mâncarea ta preferată ?
7. Ce îţi place să faci în timpul liber ?
8. Dacă ai putea face orice, ce ai face ?
9. Ce ai făcut prima dată când ai intrat pe forum ?

Păii, cam atât >:d<.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 23 Feb 2013, 21:14

Hei, Minnie kiss Îţi voi răspunde la întrebări:
1. Cartea preferată cred că este Divergent, iar o altă opţiune ar fi Interviu cu un vampir.
2. Am mai multe culori preferate: alb, negru, albastru, bej si gri.
3. Am mai multe filme preferate: Fast and Furious, toate cele 5, A walk to remember, Titanic, Mirrors, The Ring şi ar mai fi câteva, însă nu îmi vin acum în minte.
4. Da, dar nu desenez foarte des din cauză că nu prea am timp.
5. În principal, rock-ul e baza. În rest, ascult şi rap şi hip-hop, ocazional şi ceva soul sau chiar house.
6. Cartofii prăjiţi. I-aş mânca la orice oră a zilei.
7. Să ascult muzică, să scriu, să desenez, să ies cu prietenii, să mă plimb şi să fac poze [Atenţie! Să le fac altora poze, căci mie nu îmi place să mi se facă.]
8. Aş călători în timp in love
9. Am "fugit" de Ema rolling on the floor

Mulţumesc pentru întrebări. Le aştept şi pe următoarele.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Interviu -  R∆IN J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 23 Feb 2013, 22:47

Ai fugit de mine, acum stai cu mine. =))))


1. De ce mă credeai o aşa viperă de mă evitai ?
2. Ce crezi despre persoanele cu duble personalităţi ?
3. Ce vrei să devin pe viitor ?
4. Te vezi ca dansatoare la bară ? Eu te văd, la ce păr ai, fluturându-l si VUM ... faci ravagii. rolling on the floor rolling on the floor
5. Ce apreciezi cel mai mult la o persoană ? Dar la tine ?
6. Cum ai vrea să mori: subit şi brutal sau o moarte normală, pe cauză naturală ?
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 24 Feb 2013, 16:24

Bunaa Claudia. Acum esti la o discutie fara perdea.
1. Cine se enumera printre cele mai bune prietene ale tale de pe forum?
2. Ce te atrage cel mai mult o carte?
3. Cum ar fi daca te-ai trezi intr-o dimensiune total paralela?
4. Daca ar fi sa alegi intre modeling si a publica o carte, ce ai alege? De ce? [Sa presupunem, nu veni cu expresii gen ''Asta nu se va intampla niciodata'' ! =]] ]
5. Ti-ar placea sa devii critic al acestui forum?
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 26 Feb 2013, 15:49

Enya a scris:
Ai fugit de mine, acum stai cu mine. =))))


1. De ce mă credeai o aşa viperă de mă evitai ?
2. Ce crezi despre persoanele cu duble personalităţi ?
3. Ce vrei să devin pe viitor ?
4. Te vezi ca dansatoare la bară ? Eu te văd, la ce păr ai, fluturându-l si VUM ... faci ravagii. rolling on the floor rolling on the floor
5. Ce apreciezi cel mai mult la o persoană ? Dar la tine ?
6. Cum ai vrea să mori: subit şi brutal sau o moarte normală, pe cauză naturală ?


1.Em' , iubirea mea, ţi-am mai spus că te iubesc? rolling on the floor Nu te credeam viperă, ci scorpie, e cu totul altceva, să ne înţelegem. Huh,din câte îmi aduc aminte, dădeai cu refuzuri şi cu interziceri în stânga şi în dreapta. Preferam să stau la depărtare pentru a nu păţi ceva, ştiu şi eu. rolling on the floor Paza bună trece primejdia rea.
2. Hm, la ce te referi că au duble personalităţi? Nu am înţeles prea bine, ştii că eu sunt mai blondă aşaaaa. rolling on the floor Well, dacă te referi la persoanele care acum aprobă un lucru, iar mai târziu spun că nu au fost niciodată de acord cu faptul respectiv, atunci să ştii că nu am o părere anume. Pur şi simplu, îi consider diferiţi.
3. Ce vreau eu să devii pe viitor? Huh, medic veterinar. Mi-ar place să te văd îngrijind animale. Dacă mă întrebi ce aş vrea să devin eu pe viitor, atunci răspunsul este: chirurg cardiolog sau pediatru, cu toate că nu îndrăgesc atât de tare copiii. Prin simplul fapt că aberez şi reuşesc să învelesc oamenii cu atitudinea mea de copil venit de pe Marte, cred că voi reuşi să fac acei copii să zâmbească chiar şi în împrejurările respective.
4. Ta nana na na na na na, parcă aşa era melodia aia pe care se făcea streaptease, nu? rolling on the floor Oh, da. Dansatoare la bară. Le lipesc puştanilor ălora perverşi câte două şuviţe de păr peste ochi, de nu vor mai trece prin barul/clubul ăla toată viaţa. Mă văd deja: "Băăi, perversule. Ia-ţi mâna de pe mine. Ţi se pare că sunt un exponat de mă analizezi aşa?" rolling on the floor *Btw, genială întrebarea, Ema rolling on the floor *
5.Brutal. Nu ştiu de ce, însă simt nevoia să fiu pedepsită pentru toate idioţeniile pe care le-am făcut. Aşa sunt eu, mai sadică şi mai ciudată.

Soricel~nebun~ a scris:
Bunaa Claudia. Acum esti la o discutie fara perdea.
1. Cine se enumera printre cele mai bune prietene ale tale de pe forum?
2. Ce te atrage cel mai mult o carte?
3. Cum ar fi daca te-ai trezi intr-o dimensiune total paralela?
4. Daca ar fi sa alegi intre modeling si a publica o carte, ce ai alege? De ce? [Sa presupunem, nu veni cu expresii gen ''Asta nu se va intampla niciodata'' ! =]] ]
5. Ti-ar placea sa devii critic al acestui forum?

Heii, Alexandra a hug
1.Hmm, nu sunt foarte multe persoane: tu, Andreea Schmitt, Ema, LexX,Lissa, Iron Maiden [Roxana], Hanazawa Rin, Lauren Smith si Choco, chiar dacă nu am mai vorbit de ceva timp. Cel puţin, cu voi am vorbit mai des. Mai sunt persoane pe forum care îmi sunt foarte dragi şi regret că nu am discutat mai mult cu ele.
2.Coperta, titlul, numele autorului. Aceste trei lucruri sunt foarte importante pentru mine. În acest caz eu nu merg pe zicala: "Nu judeca o carte după copertă." Asta văd prima oară. Bineînţeles că nu voi citi cartea dacă nu mă atrage ideea sau modul scriitorului de a scrie. Spre exemplu, nu voi citi niciodată de bună-voie romanul Baltagul scris de Mihail Sadoveanu. Mi se pare foarte plictisitor, iar ideea e naşpa :))
3.Ar fi interesant, mai ales dacă m-aş întâlni pe mine total schimbată. Eu ştiu, probabil "m-aş rupe" pe manele, mi-ar place rozul şi aş fi la fel ca ceilalţi, ceea ce ar fi extrem de ciudat rolling on the floor
4. Aş vrea să public o carte. Niciodată nu m-a atras latura aceea a modelingului, probabil pentru că nu am corp perfect şi nu sunt blondă oxigenată. Bineînţeles că există şi manechine foarte deştepte, care sunt un exemplu pentru cele pro*ste, însă sunt destul de rare. Mi-ar place să scriu o carte, însă nu sunt şanse ca acest "vis" să se îndeplinească.
5. Da, mi-aş dori, cred că toţi scriitorii de pe forum şi-ar dori asta, însă sunt conştientă că nu se va întâmpla. În plus, nu mă văd în postura de critic. ;;)

Mulţumesc pentru întrebările propuse. Au fost foarte interesante. le aştept şi pe următoarele a hug





Ultima editare efectuata de catre Claudia ∆S in Mar 26 Feb 2013, 22:05, editata de 1 ori
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Interviu -  R∆IN J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 26 Feb 2013, 20:54

Bună, Claudia! :*

1. Ai citit la viaţa ta vreun fic yaoi/yuri ?
2. La prima vedere pari o fată timidă şi retrasă. Aparenţele înşală ?
3. Eşti mulţumită de numele tău, îţi place să fii strigată cu el sau îl urăşti şi încerci să-ţi cauţi porecle ? - Nu cred că-i a doua variantă, că nu l-ai mai fi avut ca nick.
4. Ai vrea să fii o persoană periculoasă, dură, tăcută, retrasă, bătăuşă când e cazul ? Să ai o reputaţie demnă de admirat prin rândul tinerilor de seama ta ?
5. Îţi place să fii curtată sau respingi astfel de acţiuni ?
6. Preferi scriitorii români sau cei francezi ?
7. Care-i tema preferată pe care ai dori-o în orice tablou/fic/carte ?
8. Ţii la părul tău ?

Cam atât, mulţumesc pentru timpul acordat. :)
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 26 Feb 2013, 21:57

Reina >:) a scris:
Bună, Claudia! :*

1. Ai citit la viaţa ta vreun fic yaoi/yuri ?
2. La prima vedere pari o fată timidă şi retrasă. Aparenţele înşală ?
3. Eşti mulţumită de numele tău, îţi place să fii strigată cu el sau îl urăşti şi încerci să-ţi cauţi porecle ? - Nu cred că-i a doua variantă, că nu l-ai mai fi avut ca nick.
4. Ai vrea să fii o persoană periculoasă, dură, tăcută, retrasă, bătăuşă când e cazul ? Să ai o reputaţie demnă de admirat prin rândul tinerilor de seama ta ?
5. Îţi place să fii curtată sau respingi astfel de acţiuni ?
6. Preferi scriitorii români sau cei francezi ?
7. Care-i tema preferată pe care ai dori-o în orice tablou/fic/carte ?
8. Ţii la părul tău ?

Cam atât, mulţumesc pentru timpul acordat. :)

Heiii, Deea. Nu mă aşteptam să te zăresc pe aici. kiss Nu întreba de ce rolling on the floor
1. Am citit mai multe, în general ficuri yaoi. După yuri nu mă dau în vânt. Mi se părea interesant modul de gândire al autorilor care scriau astfel de ficuri. Eu nu aş putea să o fac, nu ştiu de ce.
2. Nu, aparenţele nu înşală. Sunt retrasă din simplul motiv că nu îmi place să mă bag în orice discuţie de ... mă abţin. Mi-aş lua ban, cel mai probabil. În schimb, atunci când sunt înconjurată de persoane care mă înţeleg, căci eu nu sunt chiar normală din punct de vedere mental [ rolling on the floor ] atunci vorbesc mai mult decât oricine altcineva. Ca o concluzie, sunt retrasă doar în preajma persoanelor cu care nu am lucruri în comun.
3. Nu-mi place, surprinzător, nu? :)) Singurul motiv pentru care prefer să fiu strigată aşa este că aşa sunt obişnuită. Toată lumea m-a strigat Claudia sau Clau, iar eu nu răspund la un alt apelativ.
4. Nu, nu mi-ar plăcea să am o astfel de reputaţie. Atunci aş fi un băiat într-un corp de fată, plus că eu nu suport persoanele cu astfel de caracter. Chestia e că de mine nu şi-a bătut joc nimeni căci mereu i-am făcut din vorbe şi au învăţat să tacă din gură. Nu am recurs la violenţa fizică, nici măcar la cea verbală. Am încercat să le fiu superioară prin vorbe, căci sunt printre puţinele persoane care zic totul în faţă. *Nu am spus asta cu scopul de a mă lăuda.* Las bătăile pe mâna proştilor, care nu au cu ce să se laude lough
5. Oricărei fete îi place să fie curtată. Şi mie îmi place asta atâta timp cât băieţii o fac într-un mod elegant, nu folosind replici luate de la 38 sau de pe Google. Dacă persoana respectivă foloseşte un limbaj finuţ şi ştie să se comporte, atunci eu sunt pe jumătate cucerită. Acum se explică şi faptul că nu am avut niciodată un prieten. :))
6.Francezi şi îţi explic şi de ce. Nu am găsit nicio carte scrisă de vreun autor român care să îmi placă. Toate mă plictiseau, mai ales cărţile lui Sadoveanu. Pur şi simplu, mă fură somnul după primele câteva pagini.
7. Nu am o temă preferată. Din punctul meu de vedere, orice temă mă intrigă atâta timp cât autorul ştie să o pună în valoare.
8. Da, cred că este singurul lucru care îmi place legat de aspectul meu fizic. Nu m-aş vedea cu părul scurt, căci lung l-am avut de când mă ştiu.

Eiii, sper că te-am lămurit. Dacă mai ai întrebări, nu ezita în a mi le pune. Mi-au plăcut, au fost interesante a hug

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 03 Mar 2013, 12:54

Claaaauuuu in love N-am putut sa nu trec pe aici.

1. Te indoiesti de existenta unui Dumnezeu? Preferi sa-ti pui intrebari in legatura cu divinitatea sau sa ai o credinta oarba?
2. Ai sari cu parasuta? daca da, sa ma contactezi. =)))
3. Parerea ta despre tine? Ce ai mai imbunatati?
4. iPrieten? =))))

Multumesc. >:D<
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 03 Mar 2013, 19:34

iPrieten? a scris:
Claaaauuuu in love N-am putut sa nu trec pe aici.

1. Te indoiesti de existenta unui Dumnezeu? Preferi sa-ti pui intrebari in legatura cu divinitatea sau sa ai o credinta oarba?
2. Ai sari cu parasuta? daca da, sa ma contactezi. =)))
3. Parerea ta despre tine? Ce ai mai imbunatati?
4. iPrieten? =))))

Multumesc. >:D<

Helăăăău kiss
1. Nu, nu mă îndoiesc de existenţa lui Dumnezeu. Ştiu că există şi că are grijă de noi. În schimb, nu merg la biserică, nu ţin post, nu mă spovodesc. Întotdeauna m-am întrebat "De ce m-aş spovedi unei persoane la fel ca mine, unui om?". Diferenţa constă doar în faptul că el are o facultate terminată, pe când eu nu. Nu trebuie să dovedesc nimănui că sunt credincioasă. Este suficient să ştim şi să vedem eu şi El asta, nu trebuie să vadă tot oraşul.
2. Da, aş sări, este printre singurele lucruri pe care îmi doresc să le fac în această viaţă.
3. Sunt mult prea dificilă, uneori nici măcar eu nu mă înţeleg. Judec o carte după copertă, marginalizez unele persoane şi deseori sunt superficială. Principalul meu defect este irascibilitatea, mă enervez foarte repede. Îmi doresc să îndrept aceste defecte, să fiu o persoană mai bună. Hm, calităţi nu ştiu dacă am, unii mă consideră amuzantă, dar nu ştiu dacă lucrurile stau chiar aşa.
4. N-am şi nici nu-mi doresc prea curând.

Pentru puţin kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Interviu -  R∆IN Asss10Interviu -  R∆IN J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 02 Apr 2013, 18:22

1. Care crezi ca secretul frumusetii vesnice? Si prin frumusete nu ma refer numai la aspect.
2. Crezi ca atunci cand intre tine si o persoana exista probleme de comunicare este mai mult vina ta?
3. De cate ori ti-ai spus ca nu mai conteaza, dar, de fapt, te-ai zbatut in continuare?
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Morphine ∆S - intrebari intrebatoare.    Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 09 Apr 2013, 00:13

Buna. a hug Acum, trebuie sa te interoghez. =)))

1. Mai tii minte care a fost prima ta creatie? Daca da, cum se numea?
2. Cum de esti atat de iertatoare de fiecare data? (stii la intamplarea la care ma refer :)) )
3. Ce faci atunci cand te apuci sa scrii o lucrare?
4. De unde ti-a venit ideea pentru nickname-ul tau? Ce reprezinta?
5. Ce parere ai despre societate si ce-ai schimba in ea?
6. Daca ai avea ocazia sa dezenezi un intreg anime, cum s-ar numi acesta si despre ce ar fi?
7. Care este personajul tau preferat din Naruto, respectiv Shippuuden?
8. De cine ti-a fost cel mai frica cand te-ai inregistrat pe forum?

Atat. ^^ Te-am zapacit destul pentru azi. :))
P.S. Daca mai exista un astfel de topic, va rog sa-l duceti pe acesta la cosul de gunoi. dap !


Ultima editare efectuata de catre ~ Ela ~ in Mar 09 Apr 2013, 11:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Interviu -  R∆IN J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 09 Apr 2013, 00:45

Mai există un topic adresa Claudiei. Voi fuziona subiectele. Mai multă atenţie.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 13 Apr 2013, 10:44

A sosit oita:> .
1 Daca ai fi o ciocolata, ce crema ai avea?
2 Ce alegi dintre oreo si alta firma de biscuiti?
3 Daca ai fi un gand, ce ai fi?
4 Ce cauti sa transmiti prin textele tale?
5 iCiocolata?
=)))) Asta ar fi cam tot.
I love you:*
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 13 Apr 2013, 14:26

Hey Claudia a hug
Si acum sa incepem cu intrebrile evil devil mua ha ha
1. Daca ai putea fi o fiinta fantastica ce ai fi? si de ce ?
2. Daca cineva si-ar bate joc de tine in ultimul hal, iar prietenii tau in mare parte ar sustine-o cum ai reactiona?
3. Care este cea mai arzatoare dorinta a ta ?
4. 4 cuvinte care sa te descrie
5. Ce animale ai si daca nu ai ce ti-ai dori ?
Atat happy te pupaceste Lola kiss
Sus In jos
°Bianca°
Genin
Genin
°Bianca°

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Piteşti :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 6

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 27 Apr 2013, 22:19

Bună, am câteva întrebări pentru tine. :D
- Cum te distrezi tu cel mai bine?
- Care este filmul tău preferat?
- Care este cartea ta preferată?
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Sam 01 Iun 2013, 21:52

Buna Rain dap ! Am si eu cateva intrebari pentru tine:

1. Cum de ti-ai ales tocmai numele acesta de utilizator? Apropo, il ador in love
2. Iti place ploaia? De ce?
3. Cum ti-ai dat seama ( ai zis la Cinci cuvinte ) ca as fi buna ca lider si de ce crezi ca imi place mult ordinea si ca sunt organizata? ( Intrebarea asta ma macina de mult, caci nu-mi amintesc sa fi precizat pe undeva aceste lucruri lough )
4. Ai vrea sa fim prietene? De ce? ;;)
5. De cat timp scrii? Cum te-ai decis sa te apuci? De ce iti place sa faci asta?
6. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
7. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt? Ai vrea sa fii altfel? De ce? Cum?
8. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 07 Iul 2013, 16:49


Pentru Choco



1. Care crezi ca secretul frumusetii vesnice? Si prin frumusete nu ma refer numai la aspect.
Fericirea si curajul. Fiind curajos, dorindu-ti sa tii piept tuturor, devii mandru de realizarile tale, de ceea ce ai reusit sa faci in timp, iar asta te face fericit. Fiind fericit, vezi lucrurile diferit, mai bune si incepi sa ii ajuti pe cei din jur. Facand aceste lucruri, esti frumos atat sufleteste, cat si trupeste.
2. Crezi ca atunci cand intre tine si o persoana exista probleme de comunicare este mai mult vina ta?
Consider ca avem aceeasi vina, in egala masura. In general, am incercat sa ma inteleg cu toata lumea la inceput, pentru a cunoaste persoanele respective, urmand ca mai apoi sa aflu daca am putea sa ne intelegem si in viitor. Consider ca nu am o problema cu comunicarea, in general, dar daca nu as putea sa o fac cu vreo persoana, probabil ar fi si vina mea, dar si a ei; nu ne-am acordat importanta reciproc.
3. De cate ori ti-ai spus ca nu mai conteaza, dar, de fapt, te-ai zbatut in continuare?
De cele mai multe ori. Mereu am spus ca las totul balta, mai ales daca nu ma pricepeam la lucrul respectiv, insa intotdeauna am sfarsit prin a ma lupta cu mine insumi pentru a-mi arata ca pot face orice, ca nimic nu ma doboara. Dar au mai fost si momente in care am vrut sa las totul balta pentru ca persoanele respective nu meritau, insa, din nou, am sfarsit prin a pune si mai mult suflet decat o facusem inainte.


Multumesc pentru intrebari, Milka. Mi-a facut placere sa raspund la ele a hug.




Pentru Ely Phoenix




1. Mai tii minte care a fost prima ta creatie? Daca da, cum se numea?

Da, mi-o aduc si acum aminte si imi amintesc, de asemenea, si carul de greseli pe care le-am avut rolling on the floor. Se numea "Falsa" si a fost primul meu one-shot. L-am scris plangand, gandindu-ma la o fosta prietena.
2. Cum de esti atat de iertatoare de fiecare data? (stii la intamplarea la care ma refer :)) )
Da, imi aduc aminte la ce te referi. Pur si simplu ma gandesc ca puteam face si eu greseala respectiva si mi-as fi dorit ca persoana aceea sa ma ierte. Iert usor, in general, dar nu uit.
3. Ce faci atunci cand te apuci sa scrii o lucrare?
Imi aleg o melodie potrivita genului de creatie pe care vreau sa o scriu si incep sa ma gandesc la etapele ei si la ce sentimente ar trebui sa transmita, pentru a ma putea pune in locul personajului principal.
4. De unde ti-a venit ideea pentru nickname-ul tau? Ce reprezinta?

Cred ca atunci cand mi-ai adresat intrebarea, era vorba de nickname-ul "Morphine ∆S". Stiu ca mi l-am ales dupa ce am ascultat melodia cu acelasi nume a lui MJ si versurile m-au atins, m-au cutremurat. Triunghiul este semnatura mea, pe cand acel "S" reprezinta o linie serpuita, pentru mine, ce semnifica viata mea. Pornesc de sus, atunci cand ma nasc, curbele de la aceasta litera reprezinta si obstacolele peste care trebuie sa trec, iar "capatul" literei reprezinta moartea. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun lough.
5. Ce parere ai despre societate si ce-ai schimba in ea?
Soctietatea e infecta, idioata, lipsita de moralitate. As schimba caracterul persoanelor ce fac parte din aceasta societate, caci poate as avea o sansa sa elimin discriminarea asta de care suntem inconjurati.
6. Daca ai avea ocazia sa dezenezi un intreg anime, cum s-ar numi acesta si despre ce ar fi?
Intrebare interesanta, dar nu am un raspuns. Chiar nu m-am gandit la asta pana acum. As face un anime despre curse ilegale, ceva asemanator cu seria de filme "Fast and furious". Nu stiu ce nume ar purta. Am sa ma mai gandesc.
7. Care este personajul tau preferat din Naruto, respectiv Shippuuden?
In Naruto n-am avut un personaj preferat, sincera sa fiu. M-am regasit putin in fiecare si i-am apreciat pe toti in mod egal. In schimb, in Shippuden, am avut mai multe personaje preferate: Minato, Kushina, Itachi si Naruto. Le-am admirat dragostea fata de sat, de prieteni, de familie si curajul de a infrunta gura lumii.
8. De cine ti-a fost cel mai frica cand te-ai inregistrat pe forum?
Nu stiu daca se poate numi frica, caci am  venit cu gandul de a-mi face prieteni, insa eram rezervata atunci cand venea vorba de Ema si Andreea Schmitt.


Multumesc pentru intrebari, Ely. Mi-a facut placere sa raspund la ele a hug.




Pentru oaia mea 


1 Daca ai fi o ciocolata, ce crema ai avea?
Lapte, pe sisteeeem rolling on the floor.
2 Ce alegi dintre oreo si alta firma de biscuiti?
Oreooooooo rules *goo*
3 Daca ai fi un gand, ce ai fi?
"Irina imi provoaca foame".
4 Ce cauti sa transmiti prin textele tale?
Adevarul, curajul pe care ar trebui sa il avem toti pentru a depasi obstacolele si faptul ca niciodata nu e prea tarziu pentru a face un anumit lucru ce ne va face fericiti.
5 iCiocolata?
Aaaaaaam *goo*


Love you too. Mi s-a facut foame din cauza ta. kiss




Pentru Simon Says



1. Daca ai putea fi o fiinta fantastica ce ai fi? si de ce ?
Nimic. Nu-mi plac fiintele supranaturale lough.
2. Daca cineva si-ar bate joc de tine in ultimul hal, iar prietenii tau in mare parte ar sustine-o cum ai reactiona?
Prin absurd, daca asta s-ar intampla, as fi dezamagita de mine, in primul rand, ca n-am stiut ce persoane am langa mine. In al doilea rand, as incerca sa inteleg persoanele respective, sa le inteleg motivul pentru care au schimbat "tabara".
3. Care este cea mai arzatoare dorinta a ta ?
In momentul de fata, sa ajung la liceul dorit si sa ii dau peste nas mamei rolling on the floor.
4. 4 cuvinte care sa te descrie
Sociabila, intelegatoare, irascibila si vorbareata (daca am si cu cine).
5. Ce animale ai si daca nu ai ce ti-ai dori ?
Am un papagal pe nume Kiri, este baietel, dar mi-as dori si un caine. Sper sa il primesc cat de curand in love


Multumesc pentru intrebari. Mi-au placut kiss.




Pentru Bianca


- Cum te distrezi tu cel mai bine?

Mancand ciocolata si uitandu-ma la filme de dragoste si razand de personajele principale.

- Care este filmul tău preferat?

Am vreo trei filme preferate: The last song si LOL (cu Miley Cyrus) si toata seria Fast&furious.
- Care este cartea ta preferată?
Chimie perfecta de Simone Elkeles. <3

Merci ca ai trecut pe aici a hug.


Pentru Alle

1. Cum de ti-ai ales tocmai numele acesta de utilizator? Apropo, il ador [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Exact in ziua in care l-am ales, vorbeam cu Choco despre ploi, despre cat de mult imi plac si chiar atunci ma gandeam la ceea ce semnifica ploaia pentru mine. Am ajuns la concluzia ca este felul celor ce au plecat din aceasta lume de a-mi fi alaturi. Imi imaginez ca atunci cand cerul plange, bunicii mei se gandesc la mine si imi place sa cred ca plang de bucurie, ca sunt mandri de mine. Din aceasta cauza ploaia este un motiv de bucurie pentru mine si acesta este si motivul pentru care mi-am ales acest nume de utilizator. Cum triunghiul este semnatura mea, am ales sa il introduc in interiorul numelui, si asa a rezultat R∆IN.
2. Iti place ploaia? De ce?
Cred ca tocmai am raspuns la aceasta intrebare mai sus. lough
3. Cum ti-ai dat seama ( ai zis la Cinci cuvinte ) ca as fi buna ca lider si de ce crezi ca imi place mult ordinea si ca sunt organizata? ( Intrebarea asta ma macina de mult, caci nu-mi amintesc sa fi precizat pe undeva aceste lucruri [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine])
Ti-am observat stilul de a scrie, am observat intervalul de timp in care aduci capitolele, am observat lungimea lor si mi-am dat seama ca esti organizata. Le impletesti pe toate bine, cu scoala am auzit ca merge foarte bine, esti o eleva excelenta, deci mna. Plus ca notele la examene o dovedesc, apropo kiss. Cred ca esti buna ca si lider pentru ca esti organizata, iar daca o persoana are aceasta calitate, clar e demna de a fi conducator.
4. Ai vrea sa fim prietene? De ce? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Desigur ca as vrea. De ce? Pentru ca imi place compania ta, simplu. Plus ca esti inteligenta si ai alte calitati pe care eu nu le detin si chiar cred ca as putea invata ceva de la tine.
5. De cat timp scrii? Cum te-ai decis sa te apuci? De ce iti place sa faci asta?
Scriu de un an, cam asa, maxim un an si doua-trei luni. M-am apucat in momentul in care mi-am pierdut o prietena, atunci am decis sa ma descarc in acest fel. Mi-a placut, chiar ma credeam foarte buna pe atunci, dar dupa ce am inceput sa citesc mai multe creatii ale persoanelor ca mine, am realizat ca trebuie sa ma dau jos de pe piedestalul pe care m-am asezat singura si sa muncesc mai mult pentru a ma ridica la nivelul lor. Fac asta pentru a-mi indeplini anumite dorinte, fantezii pe care la am. O fac pentru ca astfel imi creez propria mea lume si personajul principal, de cele mai multe ori, reprezinta persoana care mi-as fi dorit sa fiu.
6. Autorul si autoarea preferati? De ce? Top 5 carti preferate? De ce?
O ador pe Simone Elkeles, insa nici Sandra Brown nu imi e indiferenta. Un autor preferat nu stiu daca am, dar am sa ma gandesc la asta. Cat despre topul acela, nu cred ca il pot face acum. Am sa revin cu un edit cand am sa ma decid.
7. Ce personalitate ai? Cum esti tu de fapt? Ai vrea sa fii altfel? De ce? Cum?

Sunt timida cu persoanele din jurul meu, de fapt, cu cele pe care nu le cunosc. In ciuda acestui fapt, mereu lupt pentru a ma afirma, pentru a-mi face public punctul de vedere, mai ales daca este diferit de cel al celorlalti. Sunt nebuna, aberez mult, imi place sa ii fac pe cei din jur sa zambeasca, chiar daca asta inseamna ca trebuie sa ma injosesc eu. As vrea sa fiu mai tupeista in general, sa discut mai mult si sa fiu mai putin incapatanata. De ce? Pentru ca mi-ar placea sa descopar si o alta latura a mea.

8. Cum te-ai descrie printr-o melodie, un citat, o carte, trei cuvinte, un autor, o activitate, un sentiment si un fic? Argumenteaza pentru alegerea facuta la fiecare.
Melodia care ma descrie cel mai bine, cred ca este Alternosfera-Inchisoarea alba. Este greu de spus de ce am ales aceasta melodie. Prefer sa nu ma pronunt. Un citat? Cred ca ar fi: "Niciodata sa nu uiti sa visezi." -Madonna. Este un principiu pe care merg mereu, pe care nu l-as incalca niciodata. O carte? Cred ca Divergent, de Veronica Roth. M-am regasit in personajul Tris, am regasit in ea ambitia de care duceam eu lipsa. Trei cuvinte? Prietenoasa, copilaroasa, nonconformista. Un autor? Sandra Brown, clar. Consider ca ma apropii *destul de putin* de ea, insa avem cam aceleasi concepte, sau, cel putin, asa cred. Nu pot sa ma descriu printr-o activitate, serios. Un fic? Primul meu fic SasuSaku, Lacrimi insangerate, caci Sakura are o doza din comportamentul meu.


Iti multumesc frumos pentru intrebari. Au fost tare interesante. a hug


Oh, da, in sfarsit am reusit sa ajung si eu pe aici. Au trecut cam 3 luni, huh? rolling on the floor
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 07 Iul 2013, 22:28

Buna, Claudia. Am revenit cu o alta tura de intrebari. Ceva mai multe de data asta, cred.

1. Imi dai id-ul tau de mess?
2. Cum reactionezi cand primesti un comentariu la vreun fic? De ce? Te simti cumva diferit dupa? De ce?
3. Ce crezi ca te face unica? De ce?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber? De ce?
5. Crezi ca scrisul te-a schimbat in vreun fel? Cum? De ce?
6. Cum ai face un baiat sa se indragosteasca de tine? De ce?
7. Esti multumita de modul in care scrii? De ce?
8. Cum definesti Iadul? Dar Raiul? De ce?
9. De ce ras[unzi asa greu la intrebarile de la interviu?
10. De ce este un cerc rotund?
11. Care este locul tau preferat? De ce?
12. Cum te vezi peste 10 ani? Dar peste 20?
13. Ce stil vestimentar ai? Cu iti place sa te imbraci de obicei? DE ce?
14. Ce fel de ficuri iti plac in general? De ce? Ce te determina sa citesti un fic? De ce?
15. Preferi sa citesti carti sau ficuri? De ce?
16. Ce faci prima data inainte de-a incepe un fic, dupa ce iti vine idea? De ce? Ce nu ai face? De ce?
17. Care este filozofia vietii tale? De ce? Poti s-o explicit?
18. Daca ai putea sa aduci o singura schimbare lumii, care ar fi aceea? De ce?
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Joi 12 Sept 2013, 21:26


Hei, Clau a hug


1. Am nevoie de un film pentru mai tarziu, imi propui unul?
2. Care este ultimul mesaj trimis?
3. Sunt 3 camere in care esti obligat sa intri si sa alegi in care ai vrea sa supravietuiesti: 
-camera 1: o camera plina cu criminali inarmati pana in gat care te-ar face franjuri imediat;
-camera 2: o camera plina cu lei nemancati de 5 ani;
-camera 3: o camera cu gaz toxic.
Pe care o alegi?
4. Care este cel mai periculos loc din lume?
5. Se dau 2 galeti negradate, una de 9 litri si una de 4 litri.
Cum facem sa obtinem in galeata mare 6 litri de apa?
6. Cum reactionezi cand vezi un gandaci?
7. Ce parte a corpului tau iti place in mod deosebit?
8. Ce ma caracterizeaza? -detaliaza, draga, si sa nu te aud ca prostia pentru ca nu vrei sa ma vezi furioasaaaa.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Dum 22 Sept 2013, 23:32

Alle a scris:
Buna, Claudia. Am revenit cu o alta tura de intrebari. Ceva mai multe de data asta, cred.

1. Imi dai id-ul tau de mess?
2. Cum reactionezi cand primesti un comentariu la vreun fic? De ce? Te simti cumva diferit dupa? De ce?
3. Ce crezi ca te face unica? De ce?
4. Ce iti place sa faci in timpul liber? De ce?
5. Crezi ca scrisul te-a schimbat in vreun fel? Cum? De ce?
6. Cum ai face un baiat sa se indragosteasca de tine? De ce?
7. Esti multumita de modul in care scrii? De ce?
8. Cum definesti Iadul? Dar Raiul? De ce?
9. De ce ras[unzi asa greu la intrebarile de la interviu?
10. De ce este un cerc rotund?
11. Care este locul tau preferat? De ce?
12. Cum te vezi peste 10 ani? Dar peste 20?
13. Ce stil vestimentar ai? Cu iti place sa te imbraci de obicei? DE ce?
14. Ce fel de ficuri iti plac in general? De ce? Ce te determina sa citesti un fic? De ce?
15. Preferi sa citesti carti sau ficuri? De ce?
16. Ce faci prima data inainte de-a incepe un fic, dupa ce iti vine idea? De ce? Ce nu ai face? De ce?
17. Care este filozofia vietii tale? De ce? Poti s-o explicit?
18. Daca ai putea sa aduci o singura schimbare lumii, care ar fi aceea? De ce?

Incep prin a-mi cere scuze ca ajung asa tarziu mereu si prin a spune faptul ca nu voi raspunde la intrebarea: "De ce?". O urasc si o evit pe cat posibil. O sa raspund in masura in care doresc si daca apare si raspunsul la "De ce?", atunci e foarte bine lough

1. In momentul de fata il ai. Pentru cei ce nu il au si il doresc -> clody_nycoleta2000.
2. Ma bucur, ca orice alt autor, caci inca o persoana si-a mai rapit din timp ca sa citeasca ceea ce am scris eu. Mereu cand vad ca am un mesaj nou, imi doresc sa il citesc pentru a afla parerea persoanei respective despre ceea ce am creat eu. Complimentele ma bucura foarte mult si chiar imi doresc sa ii rasplatesc pe toti cei ce imi adreseaza atatea cuvinte frumoase.
3. Atitudinea mea de: "Traiesc intr-o lume de idioti si eu trebuie sa supravietuiesc printre ei.". Am citat-o pe Choco acum. Nu cred ca ma remarc printr-un lucru foarte special, insa toate lucrurile ce tin de mine, puse cap la cap, ma fac "unica". Fiecare e unic in felul sau, caci are o trasatura pe care cei din jurul lui nu o au.
4. Ascult muzica, dansez, cant, desenez, citesc. Ma eliberez si activitatile astea ma fac fericita. Ma fac sa ma simt bine si pentru cateva momente uit de ceea ce sta sa cada in capul meu. Uneori vizionez si filme sau seriale. Depinde de starea de spirit.
5. Da. Mereu am facut din personajul principal tipul de persoana care as fi vrut sa fiu si punandu-ma in pielea personajului meu, a devenit o parte din mine, am inceput sa ma comport ca el in unele situatii si asa au aparut schimbarile.
6. Nu sunt tampita sa ma chinui sa fac un baiat sa se indragosteasca de mine. Plus ca cine o face, isi asuma niste riscuri rolling on the floor
7. In momentul de fata chiar da. Stii de ce? Pentru ca ma defineste si stiu ca tot ce e scris de mine, e scris din suflet si nu am cum sa nu fiu multumita.
8. Sunt doua lucruri total opuse, care separa rasa umana la un moment dat.
9. Sunt o lenesa si jumatate.
10. Ca sa nu fie un triunghi echilateral.
11. Gradina Botanica -> Balcic, Bulgaria.
12. Singura, probabil la facultate, cu o groaza de prieteni si animale. Peste 20 sper ca da Dumnezeu si ma ia si pe mine cineva, care sa ma faca fericita. Ma vad realizata pe plan profesional, stabila din punct de vedere emotional si la fel de irascibila ca in prezent.
13. Imi plac tocurile inalte, fustele, camasile, toate astea sa fie pe negru sau rosu. Dar asa, in general, port blugi, tricouri, nu am un stil anume. Sunt normala, desi uneori fac combinatii ciudate.
14. Imi plac ficurile care au la baza idei excentrice, sau idei banale. Sunt la doua capete opuse, stiu, insa asta sunt eu. Pentru mine conteaza felul in care imi impartasesti ideea, nu ideea in sine. Nu imi plac ficurile in care actiunea e lungita rau de tot. Ma plictisesc si nu le mai citesc.
15. Ambele.
16. Scriu si atat. Imi vine o idee, o gandesc, imi e sila sa ma apuc de ea si intr-un final o pun in aplicare dupa cateva luni. rolling on the floor
17. N-avem d-astea.
18. As vrea sa schimb mentalitatea de r***t pe care o au oamenii. Judeca pripit si comenteaza fara sens.

Merci ca ai trecut p-aici. kiss



Andreea Schmitt a scris:

Hei, Clau a hug


1. Am nevoie de un film pentru mai tarziu, imi propui unul?
2. Care este ultimul mesaj trimis?
3. Sunt 3 camere in care esti obligat sa intri si sa alegi in care ai vrea sa supravietuiesti: 
-camera 1: o camera plina cu criminali inarmati pana in gat care te-ar face franjuri imediat;
-camera 2: o camera plina cu lei nemancati de 5 ani;
-camera 3: o camera cu gaz toxic.
Pe care o alegi?
4. Care este cel mai periculos loc din lume?
5. Se dau 2 galeti negradate, una de 9 litri si una de 4 litri.
Cum facem sa obtinem in galeata mare 6 litri de apa?
6. Cum reactionezi cand vezi un gandaci?
7. Ce parte a corpului tau iti place in mod deosebit?
8. Ce ma caracterizeaza? -detaliaza, draga, si sa nu te aud ca prostia pentru ca nu vrei sa ma vezi furioasaaaa.
1. Fast and furious 6, Tres metros sobre el cielo, Vrei sa te insori cu mine?
2. "El ti-a facut rost de el?" :=)):Repetitia naibii.
3. Nu supravietuiesc in niciuna, deci n-are rost sa ma gandesc. Aleg varianta 2. Mereu am vrut sa vad un leu in afara custii de la zoo.
4. Camera in care se afla mama dupa ce vede factura de la telefon.
5. Scriem  pe un bilet "6 litri de apa" si il bagam in galeata rolling on the floor
6. Hm, ca de obicei: la 3 noaptea iau adidasii tatei in picioare -cu 3 numere mai mari- imi infasor mana in hartie igienica si pornesc la vanatoarea de gandaci.
7. Picioarele, desi nu cred ca sunt asa misto. Se pune si parul?
8. Esti o toanta cu care imi face placere sa vorbesc, foarte misto si cu un stil vestimentar tare fain. Esti puternica si inteligenta, enervanta cateodata. Ti-am spus mai multe despre tine cand a fost ziua ta, deci nu as face decat sa ma repet.

Pupp kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
ℰmpress ♔
Genin
Genin
ℰmpress ♔

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 285
Puncte : 297
Reputatie Reputatie : 10

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 24 Sept 2013, 21:14

Bună Claudia! a hug  
Mereu am avut câteva curiozități și sunt fericită că am ocazia să-ți adresez câteva întrebări.
-Care sunt ficurile tale preferate -de pe forum-?
-La ce seriale te uiți?
-Care a fost ultima carte citită?
-Ce părerea ai despre persoanele atrase de același s*x?
-Care sunt dulciurile tale preferate?
-Îți plac chipsurile? -Cui nu-i plac? :)) -
-Ești o persoană energică, prietenoasă, sau retrasă, timidă?
-În relațiile pe care le-ai avut până acum, ai înșelat?
-Care a fost cel mai rău lucru pe care l-ai făcut? Dar cel mai amuzant?
-Îmi place mult nick-ul tău. De la ce a pornit?
-Când vei pune nexturile la ficuri? Nu mai pot aștepta! :((
-Câți copii vrei să ai? Cum vrei să-i cheme pe copii tăi?
-Ai vrea să te muți într-o anumită țară?
-Fructul preferat?
-Practici vreun sport? 
-Ce/cine te enervează mereu?
-Ai animale de companie? Dacă da, care sunt acestea?
-Știi să înoți?
-Ai călărit?
-Materia preferată?
-Te-ai plictisit răspunzând la întrebările mele?
-Crezi că există vreo șansă ca noi să vorbim pe mess?


Îți urez o seară plăcută! ;;)  
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mar 24 Sept 2013, 22:11

•Kira™ a scris:
Bună Claudia! a hug  
Mereu am avut câteva curiozități și sunt fericită că am ocazia să-ți adresez câteva întrebări.
-Care sunt ficurile tale preferate -de pe forum-?
-La ce seriale te uiți?
-Care a fost ultima carte citită?
-Ce părerea ai despre persoanele atrase de același s*x?
-Care sunt dulciurile tale preferate?
-Îți plac chipsurile? -Cui nu-i plac? :)) -
-Ești o persoană energică, prietenoasă, sau retrasă, timidă?
-În relațiile pe care le-ai avut până acum, ai înșelat?
-Care a fost cel mai rău lucru pe care l-ai făcut? Dar cel mai amuzant?
-Îmi place mult nick-ul tău. De la ce a pornit?
-Când vei pune nexturile la ficuri? Nu mai pot aștepta! :((
-Câți copii vrei să ai? Cum vrei să-i cheme pe copii tăi?
-Ai vrea să te muți într-o anumită țară?
-Fructul preferat?
-Practici vreun sport? 
-Ce/cine te enervează mereu?
-Ai animale de companie? Dacă da, care sunt acestea?
-Știi să înoți?
-Ai călărit?
-Materia preferată?
-Te-ai plictisit răspunzând la întrebările mele?
-Crezi că există vreo șansă ca noi să vorbim pe mess?


Îți urez o seară plăcută! ;;)  

Hello, Kitra rolling on the floora hug

1. In momentul de fata mai citesc doar cateva, deci le voi mentiona doar pe acestea:  Kuroi Namida, Bloody Monday, Asul negru, Knock out, Skyfall, Black Rose si ficul ala al Andreei, al carui nume nu imi vine pe moment rolling on the floor. Sunt si ficuri terminate care imi plac extrem de mult: Help me through this, Revenge, Owarinai Suki, Ura dintre doua clanuri.
2. In prezent ma chinui sa termin sezonul 2 din TVD, dar timpul e tare crud cu mine. Am mai urmarit Gossip Girl, Anatomia lui Grey si Shameless.
3. Chiar asta ne-a intrebat profa de romana in prima ora. "Sarutul ispitei" de Sandra Brown. Si dupa ce am raspuns, ma gandeam: "Sa vezi ce copila obsedata o sa ma creada asta acum." rolling on the floor
4. Nu sunt in masura sa comentez in detaliu acest subiect. Nu consider vreo anormalitate, nu ma uit ciudat pe strada daca vad doua persoane de acelasi s*x tinandu-se de mana. Fiecare are dreptul sa iubeasca pe cine doreste in viata asta.
5. Pentru ca nu ai o zi intreaga la dispozitie sa citesti acest raspuns, voi spune doar cateva: rulada cu ciocolata, eclerul, portofelul (un fel de ecler, dar fara glazura aceea de ciocolata, ci cu frisca), mandinele, tartele cu crema de vanilie si fructe, ciocolata aerata (Poiana), pe urma urmeaza orice alt tip de ciocolata, jeleurile, biscuitii casei de la Alka, cornurile cu ciocolata, biscuitii aia mici de la Pepito (habar nu am cum se scrie), bomboanele, Skittles, batoanele cu cereale. Astea sunt doar o mica parte. Yep, sunt o maniaca a dulciurilor lough
6. EVIDENT CA IMI PLAC. Sunt asa buneee.
7. Toate, mai putin 'energica'. Sunt o lenesa si jumatate. Eu sunt o combinatie ciudata intre prietenoasa si timida. Depinde de persoana cu care discut, mai mult.
8. N-am avut nicio relatie pana acum, deci nu aveam cum sa insel. Si daca as fi avut ocazia, nu as fi facut-o. Nu inteleg lucrul asta. Daca te simti atras de altcineva, te desparti de persoana cu care esti in momentul de fata intr-o relatie si asa e cel mai bine. Mai repede suferi de pe urma unei despartiri, dar stiind adevarul, decat sa traiesti intr-o minciuna. Asa vad eu lucrurile.
9. Nu am facut lucruri atat de rele incat sa zica cineva: "wow". Am mazgalit peretii, ca orice copil, i-am umplut de cerneala, am spart obiectele cele mai dragi mamei, d-astea lough. Oricum, am spus anumite cuvinte la nervi, care au durut pentru mine si cei din jur si regret asta. Mereu il voi considera ca pe unul dintre cele mai rele lucruri pe care le poti face: sa ranesti persoanele la care tii, doar pentru ca ai fost ranit de altcineva. Am facut asta de multe ori si regret foarte mult.
10. Am mai raspuns la asta: "Exact in ziua in care l-am ales, vorbeam cu Choco despre ploi, despre cat de mult imi plac si chiar atunci ma gandeam la ceea ce semnifica ploaia pentru mine. Am ajuns la concluzia ca este felul celor ce au plecat din aceasta lume de a-mi fi alaturi. Imi imaginez ca atunci cand cerul plange, bunicii mei se gandesc la mine si imi place sa cred ca plang de bucurie, ca sunt mandri de mine. Din aceasta cauza ploaia este un motiv de bucurie pentru mine si acesta este si motivul pentru care mi-am ales acest nume de utilizator. "
11. Trei: doi gemeni, ambii baieti, si o fata. Nu m-am gandit la nume.
12. Da, America sau Anglia, insa nu definitiv. As vrea sa ma intorc in Romania la un moment dat, pentru ca imi place tara asta. Ca urasc majoritatea populatiei, e partea a doua.
13. Portocalele.
14. Aruncatul cu privirea, somnul, lenea, d-astea.
15. Ma enerveaza acel moment in care mi se repeta a zecea oara sa fac un lucru, desi eu am inteles din prima, atata doar ca am vrut sa il execut mai tarziu. E foarte enervant si imediat imi ies din sarite.
16. Am un papagal pe nume Kiri. E foarte adorabil si jucaus si pufos si nu suporta sa stea singur. De asta ma trezesc cu el mereu prin baie sau bucatarie.
17. Nu, am vrut sa invat vara asta, insa nu e de mine. Mi-ar placea sa stiu, sincera sa fiu.
18. Nu, dar as vrea sa calaresc la un moment dat. Este unul din lucrurile pe care mi-am propus sa le fac inainte sa mor.
19. In momentul de fata: NICIUNA! Daca m-ai fi intrebat intr-o alta zi, ti-as fi spus: matematica sau informatica.
20. Nu.
21. Oh, God, bineinteles! lough.De ce nu ar exista? Eu mereu vreau sa cunosc persoane noi. Id-ul meu: clody_nycoleta2000.

Cred ca este p
rimul si ultimul interviu la care am raspuns asa repede  rolling on the floor.

Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19Mier 25 Sept 2013, 11:59

Hello Claudia!


1. Ce părere ai în general despre băieţi?


2. Îţi place ploaia... de ce?


3. Ce faci când o persoană te enervează la maxim ?


4. Ce părere ai despre mine ? =))


5. Mai multă încredere fetelor sau băieţilor ?


6. Franceză sau Engleză?


Cam atât bănuiesc. Dacă s-au mai pus, atunci sorry! Thanks!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Interviu -  R∆IN Empty
MesajSubiect: Re: Interviu - R∆IN   Interviu -  R∆IN I_icon19

Sus In jos
 

Interviu - R∆IN

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Bun venit pe Forum :: Interviuri-