Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Insemnata - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Insemnata - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Insemnata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 09:01

Prima! nr1 nr1
Asa, ce mumos e ma... dragoste.. love.... YEACK! lough
Ne, ne, ne... daca nu ma anunti cand vii cu next tii musc. happy2
Sper sa-l aduci repede.
Deja stii ce cred eu despre ficul tau deci u trebuie sa repet.
Stiu ca comm-ul nu e prea reusit dar n-am inspiratiune.
In fine, sper sa aduci repede next!
Ja ne! a hug in love kiss


Insemnata - Pagina 3 28846yu

Insemnata - Pagina 3 2elf7t2
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 17:34

Sa nu ma strang de gat cu netul asta afurisit angry
Na ca-s a doua
Mai 3 minute pana sa se sune?????Noi profitam si de alea,dar mai de 3 rolling on the floor ma rog, a fost doar o scuza ike
Cayla ar fi un detectiv bun, sau cel putin un bun interogator lough
Citat :
Inainte sa inceapa sa recite, Erick, mi-a aruncat o privire scurta, iar cand a inceput parca nu mai era el. A devenit complet, una cu versurile. Am recunoscut versurile. Erau de Shakespeare.

“De dragoste rusine-i sa n-asculti
o, tu ce-i esti nesabuintei fiu,
stiu, daca vrei, poti fi iubit de multi
dar si ca nimeni nu ti-e drag, mai stiu.”

O, doamne ! O, doamne !

Doamnea, doamne in love

Hai repede cu next-ul ala daca vrei sa mai ai liniste heh

Te pup kiss


Insemnata - Pagina 3 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Mar 16 Apr 2013, 18:27

Helau honey!
Aici domnisoara intarziata. Da, stiu, merit aceasta eticheta crying
Hai sa o luam tare acum:
Imi place cum scrii, cred ca stii asta deja. Insa ai momente cand lasi actiunea
fara descriere, si astfel pare grabita.
Poate ar trebui sa descrii mai mult. Mi-a placut, de exemplu, cum ai scris atunci cand Erick
citea versurile alea romantice. Am simtit ca le citeste pentru mine,
a fost special.
In fine, doar la descriere trebuie sa mai lucrezi.
Ai grija la dialog, deoarece uneori pui replici seci.
Atat. Bafta pe viitor. kiss


Insemnata - Pagina 3 Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
Vanilla <3
Genin
Genin
Vanilla <3

Sex : feminin Localizare Localizare : Cu barca...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac fulgi de zapada din hartie :)
Stare de spirit Stare de spirit : 3

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Mier 17 Apr 2013, 18:40

Tutty Frutty !!! Ah...deabea acum trec si eu pe aici. ( nu ma bate please). Deci moooooor. De ce esti asa de buna mai ? Sincer, nu puteam sa traiesc fara sa citesc minunatia ta ! Meriti o clatita :D Te-am pupat !


Insemnata - Pagina 3 J0XIecg
Sorumeito
..══════..
═.═.Be a.══════.═
Daca ar privi in adancul sufletului meu,
de
monii ar ramane terifiati.

══════.Monster.═
..══════..
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 13:35

Am venit cu next-ul. ^^

Capitolul X

Ochii ei de culoarea unei frunze rumenite de razele fierbinti ale soarelui, stand la baza genelor dese, usor arcuite, au inceput sa ne priveasca curiosi. Buzele rosii, parca udate cu sange si obrajii usor rozalii, parca abea mangaiati de sagetile fierbinti ale soarelui. De o statura medie, corpul fiindui falnic, precum trunchiul unui brad si firav ca al unei flori de primavara. Frumoasa vietate, ne incanta privirile cu o rochie lunga pana-n pamant, de un negru precum taciunele, care reflecta vag in prezenta luminii, un albastru parca rupt din cerul senin de vara. De la baza gatului, ii plecau doua maini schitate care se intindeau si pe obraz pana la frunte, parca incercand sa prinda semiluna albastra.

Ne-a luat pe fiecare pe rand intrebandu-ne cate ceva, dupa care a trecut la predat. Ora a trecut extreme de repede. Obisnuiam, ca la vechea scoala, sa fregventez mai mult fast food-ul scolii decat ora de arta. Oricum profa era o cotoroanta deci… Ora ce tocmai a trecut, nici nu se compara cu orele la care mai ajungeam, din greseala, la scoala precedenta. Aici profesorii isi iau treaba in serios, cel putin din cate am vazut pana acum.

Cand eu si Cayla am ajuns in sala de mese, locul deja era plin de elevii care isi cautau innebuniti o masa la care sa se aseze si sa manance in liniste. Mancarea era normala. Zic ca era normala, pentru ca astfel de mancare se gasea si la cantina scolilor la care am fost. Mi-am luat la fel ca si Cayla, o farfurie cu piure de cartofi, cu carne de pui imbibata in sos rosu, castraveti murati si o pixa de Cola. Nu ma pot abtine sa nu beau Cola. De cand ma stiu, la fiecare masa pe care o iau, trebuie sa beau si cola. Am cautat amandoua din priviri o masa goala, dar nimic. Am zarit o singura masa mai in capatul salii cu trei elevi. I-am aruncat o privire intrebatoare Caylei, si ne-am gandit sa mergem la ei.

Cand ne-au vazut ca ne-am apropiat, au amutit. Cayla, fiind mai indrazneata decat mine la prima intalnire, ne-a prezentat si i-a intrebat daca putem lua loc, la care baiatul dragutel, cu ochii lucindu-i straniu, atat de albaştri incat pareau doua margele rupte din oglinda cerului, obrajii rosiatici ca o pata de foc evidentiau timiditatea lui, parul blond si des precum un lan de grau, cu o expresie a fetei mai destinsa decat a celor doua fete care erau cu el la masa, a incuviintat aprobator. Cele doua fete am presupus ca erau gemene, pentru ca aspectul fizic era asemanator, cu exceptia parului. Una il avea negru precum carbunele, lung si drept, iar cealalta saten inchis, putin carliontat si lung pana la umeri. Amandoua aveau privirea indreptata in jos, mancand asa ca mi-am redirectionat si eu atentia asupra farfuriei cu mancare. Abea cand am inceput sa infulec fara sa respir, mi-am dat seama ca eram lihnita.

-Buna, eu sunt Marilyn, dar prietenii imi spun Mal. S-a auzit vocea sfioasa a lui Mal, printre zarva produsa de elevii care erau in cantina. O suvita de par negru i-a alunecat de dupa ureche, in timp ce ne zambea primitor.

-Iar eu sunt Mandy. Nu am o prescurtare a numelui ca domnisoara de fata, si a inghiontit-o pe Mal, de aceea imi puteti spune cum vreti. Amuzamentul cu care a vorbit ne-a surprins. Adica doar pe mine si Cayla, pentru ei trei se cunosteau. Mandy era asa de voioasa si bine-dispusa, incat ne facea si pe noi sa fim la fel. Oare asa e mereu?

-Eu sunt Stark. Vocea delicata, dar patrunzatoare a baiatului ne-a atras atentia. Tu esti Selly, si a aratat spre mine, iar tu esti Cayla, nu? Eu si prietena mea am raspuns la unison. Mi-am mai venit putin in fire, asa ca era randul meu sa vorbesc. De parca atunci cand faci conversatie cu cineva vorbiti cu randul. Haha.

Le-am spus, sincer, ca imi pare bine de cunostinta, apoi le-am spus cate ceva despre faptul ca eu abea am ajuns si ca prietena mea, si colega mea de camera in acelasi timp, a ajuns de ceva timp in scoala, deci e mai obisnuita cu obiceiurile si lucrurile de pe aici. M-a surpins glasul amuzat si sincer al lui Mal.

-Hmm, imi miroase a o noua prietenie pe aici, asa-i surioasa? A intrebat-o Mal, pe Mandy zambind. Inca ceva in comun la cele doua fete. Amandoua sunt foarte asemanatoare ca si comportament. Ca si stare de spirit. Sunt si foarte increzatoare, optimiste. Iar acest lucru, il vad ca pe o calitate pe care nu multi o au sau reusesc sa o obtina.

-Asa-i surioara. S-au uitat una la alta si au chicotit. Sunt sigura ca va ganditi ca suntem gemene, sau surori, a continuat Mandy, dar vrem sa spunem ca doar aratam si ne purtam ca si cum am fi dar defapt nu suntem. Parintii nostrii nici nu se cunosc, darmai sa fim si surori. Nu ca mi-ar displace acest lucru. Si i-a dat un cot lui Mal, incepand dinnou sa chicoteasca. Mandy ne-a spus cateva lucruri despre ea. Cum ar fi, ca are un frate mai mic cu vreo 3 ani, care nu o lasa in pace sa isi faca temele, sau sa citeasca/ sa vorbeasca cu prietenii in liniste. A zis ca, ei desi au calculatoare separate, adica ea are laptop, iar fratesu` calculator, el tot la ea vine si incepe sa tipe ca vrea sa se joace. Chiar nu m-am putut abtine sa nu rad. Imi dau si eu seama acum de ce i-ar fi placut sa o aibe ca sora, pe Mal. Ne-a mai spus cateva lucruri despre fosta ei scoala, prietenii etc.

Mi-am aruncat privirea catre Stark, si am observat ca si-a dat ochii peste cap. Nu mi-am putut retine un zambet. Erau haiosi.

-Asa fac in fiecare zi. Desi cateodata se ciondanesc, sunt de nedespartit. De aceea le si zic “gemene”. Oricum raspund amandoua de o data cand le strig asa. Le-a aruncat o privire sireata, la care ele au raspuns cu o privire incruntata. Am ras.

Am inceput toti sa mancam in liniste. Dupa ceva timp, glasul Caylei ne-a intrerupt, si ne-am ridicat toti patru privirile spre chipul ei amuzat. Cred ca ni se citea pe fete uimirea, cand ne-am dat seama ca …

Multumesc ca ati citit ^^
Astept cat mai multe pareri. Sa vad cum ma descurc, daca merita continuat.


Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 13:35

Ce faci, pasare migratoare?
Apropo, sunt prima nr1
Mal si Mandy imi amintesc de gemele Olsen
Ti-am zis ca te pricepi din ce in ce mai bine la descriere? M-ai surprins intr-un mod foarte placut a hug
Cred ca daca o sa fac povestea cu Wing, o sa-i cer parerea lui Stark. Pare genul de public la care tintesc rolling on the floor
Abia astept next-ul cu si mai multa descriere lough
Te-am pupat kiss


Insemnata - Pagina 3 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 18:23

Nu sunt prima sad
In fine, ce tare!!! Un grup mai mare, mai frumos ficul!
Nu prea am inspiratiune deci... commul nu e prea reusit!
Sper sa continui sa ma anunti! Apropo, merci de anunt!
Te kiss !
Cu drag, Ada! a hug in love


Insemnata - Pagina 3 28846yu

Insemnata - Pagina 3 2elf7t2
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 14:18

Capitolul XI

Cred ca ni se citea pe fete uimirea, cand ne-am dat seama ca deja se sunase de intrare la ore.

I-am intrebat pe prietenii mei ce ora au. Gemenele au spus ca au curs de calarie, Stark sport, iar Cayla calarie. Ne-am dus toti cinci tavitele in locul unde se adunau, si am iesit din cladire indreptandu-ne spre sala de sport si grajdi. Pe tot parcursul drumului am ras de ciondanelile gemenelor pe tema hainelor sau a incaltamintei. Parintii lor trebuie sa fie bogati, pentru ca hainele pe care le purtau erau de firma. Mal era imbracata din cap pana-n picioare de haine marca Gucci, iar Mandy era imbracata cu o rochie, lunga si colorata de la Dolce Gabbana. Cand am ajuns in fata salilor, eu, Cayla si gemenele am intrat in cladirea unde erau grajdiurile, iar Stark s-a dus la ora lui de sport. Profa de calarie era deja in fata celor 8 grajdiuri asteptandu-si elevii. Silueta ei inalta, statea razamata de perete privind in fata, fara reper. Ochii verzi ca frunzele de primavara, parul lung si cret, de culoarea caramelului, mai ca-ti vine sa-l mananci, iar pielea ei alba si stranie, amplifica rosul mat al buzelor ei subtiri. Desi purta uniforma de calarie, tot era extreme de frumoasa.

Cand ne-a vazut, ne-a facut semn sa ne alegem fiecare o boxa. In boxa pe care am ales-o, rumega linistit, calul care aveam sa-l calaresc la scurt timp. Stateam si periam frumosul animal, cand a venit profa` si mi-a spus ca trebuie sa curat boxa. Fara sa stau pe ganduri am incuviintat si m-am apucat de treaba. Nu am avut nimic inpotriva, pentru ca bunica avea un cal pe care ma lasa sa-l calaresc doar daca ii curatam boxa. Stiu ca suna cam scarbos, dar eu deja sunt obisnuita. Fiind crescuta in prezenta unui cal, ma simt mult mai bine cand incep sa tesal unul. Nu stiu de ce, dar imi da o stare de bine si imi da timp sa-mi limpezesc gandurile. Dupa ce am terminat de curatat, m-am pus sa tesal frumoasa vietate. Rumega in timp ce eu ii tesalam coama, pana cand am observat ca nu mai e nimeni in sala.

Am salutat-o in graba pe Layla, profa mea de calarie, si am fugit catre sala de sport. Am vazut ca nu mai e aproape nimeni nici afara, asa ca am intrat inauntru. Cum de am pierdut dinnou notiunea timpului? Toti elevii erau in sala si asteptau nerabdatori sa vina Damian, proful nostru. Toti bombaneau, iar eu am fost singura care a bagat de seama ca Damian era deja inauntru si astepta sa terminam. Era un barbat scund, dar bine facut, avea parul brunet si scurt, ochii caprui si avea in jur de 20 de ani, dar stiam ca daca il intreb cati ani are, clar nu spunea ca 20. Avea semiluna de pe frunte complet colorata, ceea ce insemna ca este vampire adult. A inceput sa ne arate cum sa folosim sabia. De unde stateam eu nu parea a fi asa de ascutita, dar cand l-a luat pe unul dintre elevi sa-l ajute sa ne arate un exemplu de lupta, doar a atins cu sabia de camasa alba a baiatului si i-a facut o taietura de toata frumusetea.

Ora asta a trecut putin cam greu. Nici eu si nici gemenele, care aveau si ele ora de sport, nu ne descurcam prea bine la capitolul acesta. Nici nu am iesit bine din sala ca cele doua fete, care defapt nu sunt gemene si nici surori, au inceput sa bombane pe tema “cat de aratos e profu e sport”. Nu m-am putut abtine sa nu rad in timp ce ele vorbeau despre felul in care tine sabia si cum ii privea pe elevi. Mai putin si le vedeam ca lesina.

Cand am ajuns aproape de scoala, ne-am intalnit cu Cayla si Stark. Vorbeau si veneau incet spre noi.

-Sa inteleg ca gemenelor le-a placut la ora de sport? M-a intrebat zambind smechereste Stark. Nu de alta, dar nu cred ca mai e cineva in scoala care sa predea lupte cu sabia. Am inceput sa rad cand gemenele s-au intors la el si i-au scos limba ca niste copilasi mici.

-Da. Au vorbit de asta tot drumul pana aici. Cat timp ma uitam la gemene si la Stark cum isi aruncau ochiade, Cayla a venit la mine si m-a strans in brate. I-am lasat pe cei trei prieteni sa isi continue ciondaneala, si mi-am indreptat atentia asupra colegei mele de camera.

-Si, ti-a placut ora de sport? Se uita la mine si zambea smechereste.

-Mda, nu ma prea dau in vant dupa sport, dar ora asta a fost destul de interesanta. Adica la ce scoala mai vezi sa iti predea profu de sport, lupta cu sabia? Am spus chicotind. Ne apropiam toti cinci, incet, incet de scoala.

-Se pare ca gemenele sunt de alta parere. Si mi-a facut semn sa ma uit la cele doua fete care si-au reinceput discutia intrerupta de Stark mai devreme. Mi-a scapat un zambet razlet, care incet s-a transformat in chicotit in toata regula. L-am surprins pe Stark, cu coada ochiului, cum citea dintr-o carte. M-am apropiat de el si am vazut ca citea din cartea de spaniola. Mi-am dat ochii peste cap si i-am smuls cartea din mana. S-a uitat la mine cu ochii lui mari si intrebatori.

Imi cer scuze daca am greseli de ortografie sau tastare. ^^




Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 20:07

Prima... o sa dau edit mai tarziu!
Edit: Mda... ca tarziu am venit si eu cu editul dar scuze, am azut teze chestrii trestii si n-am putut sa fac foarte mult. Ma mira ca mi-am adus aminte ca trebuie sa dau edit. Imi pare foarte rau crying Sper sa nu te superi pe mine
Capitolul a fost superb. Merci ca m-ai anuntat si sper sa nu te opresti.


Insemnata - Pagina 3 28846yu

Insemnata - Pagina 3 2elf7t2


Ultima editare efectuata de catre Saeko in Mar 04 Iun 2013, 08:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Mar 07 Mai 2013, 19:41

Am ajuns si eu la povestea ta! E superbaa! in love
Imi place cum descrii!
Astept next cu nerabdaree! happy2 in love


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Insemnata - Pagina 3 Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Insemnata - Pagina 3 Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
Day
Jōnin
Jōnin
Day

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In Estul Iadului certandu-ma cu Agares
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1238
Puncte : 1392
Reputatie Reputatie : 108
Stare de spirit Stare de spirit : De parca ii pasa cuiva!

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Sam 11 Mai 2013, 10:41

'Neata, pasare migratoare!
Damian ala imi aminteste de fostul profesor de istorie rolling on the floor
Stii, ala mic pe care l-am vazut cu prietena la teatru rolling on the floor
“cat de aratos e profu e sport” rolling on the floor vezi sa nu heh
Mi-am dat ochii peste cap si i-am smuls cartea din mana. S-a uitat la mine cu ochii lui mari si intrebatori.
Parca ar fi vorba de tine si Ioana rolling on the floor pe cuvant rolling on the floor
Sa nu uiti sa ma anunti cand pui next-ul happy
Te pup kiss


Insemnata - Pagina 3 Tumblr_mt670jaegJ1sixy5yo1_500
◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○ ◘ ● ○
Nu vreau să mă stăpânească plânsetul, vreau să-mi lumineze faţa, zâmbetul.
Nu vreau ca inima să-mi fie-n beznă moartă, nici suflletul îngropat sub o fereastră.
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Joi 16 Mai 2013, 17:41

Siii am venit cu un nou capitol ^^ Sper sa va placa.

Capitolul XII

-Asta e ora noastra libera si tu ti-o petreci citind? L-am intrebat cu putin sarcasm in voce si radicand o spranceana la el.

-Nu conteaza. Eu maine dau un test, asa ca da-mi cartea! Si mi-a smuls cartea din mana. Baiatu` asta are nevoie zdravana de ore, in care sa invete cum sa se distreze. In urmatoarea jumatate de ora ramasa, dupa care trebuia sa mergem in dormitoare, gemenele au continuat sa vorbeasca despre baieti. Aruncandu-ne si noua, din cand in cand cate o vorba. Stark a continuat sa citeasca din cartea aia stupida. Zau ca imi venea sa o arunc pe jos si sa-i dau foc. Nici macar nu-mi place spaniola. Eu si Cayla ne consideram cele mai normale. Mda. Pana cand a inceput sa-mi zica despre cowboy. Atunci am inceput sa ma consider singura normala. Stateam toti pe o banca si vorbeam despre diverse lucruri, cand s-a auzit clopotelul care anunta sfarsitul tuturor orelor.

Ne-am ridicat si am intrat pe usa mare de lemn in incaperea principala. Stark ne-a salutat si ne-a daruit cate un zambet fiecareia dintre noi, dupa care s-a indreptat catre dormitoarele baietilor. Eu, Cayla si gemenele am parcurs in liniste drumul intortochiat catre dormitoarele fetelor. Incaperea principala era aproape plina. Ne-am dus toate patru in bucatarie si ne-am facut cateva sandwich-uri, apoi ne-am facut confortabile pe o canapea in fata unui televizor.

-Hey ce a-ti zice sa ne uitam la Stapanul inelelor? Ne-a intrebat entuziasmata Mandy. Am toate seriile la mine in dormitor. Pot sa le aduc, daca vreti. Ne-am uitat unele la altele cateva secunde, dupa care i-am spus ca poate sa le aduca.

Si-a lasat farfuria pe canapea si a tulit-o in sus pe scari. Dupa cateva minute s-a intors inapoi cu toata seria Stapanul inelelor. A bagat unul dintre CD-uri in DVD, iar in timp ce ne uitam, infulecam din sandwich-uri. Am stat toate patru linistite si ne-am uitat la tot filmul, dupa care ne-am dus si am spalat farfuriile. Eu mi-am luat o pixa de Cola, iar impreuna cu Cayla le-am spus gemenelor ca ne vedem la apus. Am intrat fiecare in camerele noastre. Eu m-am dus prima data sa fac un dus, apoi a mers Cayla.

Cand am fost amandoua gata, m-am uitat la ceas si am vazut ca e ora 06:23. Incredibil cum trece timpul asta. I-am spus colegei mele “noapte buna”, am tras draperiile si am stins becurile, dupa care m-am facut confortabila in patul meu care ma astepta de atata timp. Pana in acel moment nu mi-am dat seama cat de obosita eram. Incet, incet m-a furat peisajul si am adormit.

Zorii firavi de-abia incepusera sa lumineze cerul inca intunecat. M-am imbracat repede in ce aveam la indemana si am iesit din camera. Camera principala era pustie. Holurile la fel. Toti dormeau. Am ajuns la usa mare din lemn sculptat, si dintr-o smucitura puternica am deschis-o si am iesit afara. In jurul meu vantul vuia si smucea crengile copacilor in toate directiile. Mi-am indepartat parul de pe fata, adus de vant. Vroaim doar sa ma plimb prin gradina de flori. Cand s-a auzit bubuitura unui tunet razlet, nu ma intrebati de unde a venit pentru ca nu stiu, bataile inimii mele s-au intetit. Mi le-ar fi auzit si cineva care se afla la cativa metri departare. Mergeam incet printre flori, oprindu-ma dintr-o data in fata unui trandafir rosu precum sangele, cu frunze dese si cu spini la fiecare centimetru, care il aparau.
Cand am atins cu varful degetelor maiestuoasa floare, s-a ofilit instantaneu si si-a plecat “capul”, murind. Din instinct, mi-am tras mana la piept, privind uimita cum petalele trandafirului se fac din ce in ce mai negre. Apoi un fulger, venit din senin, a tintit nemilos floarea care se afla la doar un pas de mine.

Inspaimanta-ta am rupt-o la fuga pana in fata cladirii, ramanand in fata usii si uitandu-ma la cerul care se popula de nori grosi si involburati. Cand mi-am coborat privirea, am vazut o silueta care statea in fata portii. Privea nemiscata in directia in care ma aflam eu. Ma privea pe mine.


Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Joi 30 Mai 2013, 17:32

Capitolul XIII

Am inlemnit. Picioarele nu ma ascultau. Vroaim sa fug inapoi in dormitor si sa ma arunc in pat. Dar nu puteam face nici-o miscare. Ma uitam tinta la silueta care, cu pasi marunti se apropia de mine materializandu-se. Inima mea striga dupa ajutor. De la acele pulsatii rapide, pieptul meu parca se pregatea de un cutremur. Respiram din ce in ce mai greu.
Inca ma uitam la silueta care se apropia acum mult mai repede de mine. Mi s-a taiat respiratia si am facut ochii mari cand am vazut cine era. De parca nu imi era deja imposibil sa ma misc, silueta care era defapt…. .

Si atunci m-am trezit. Stateam ridicata in sezut si gafaiam cu inima batandu-mi puternic. M-am uitat in jurul meu. Totul era linistit. Nu era nici ora 9 dimineata. Cayla dormea sforaind usor, cufundata in visele ei. M-am ridicat si m-am uitat pe geam. Afara era soare si pustiu. Nici urma de nori sau vant. M-am trantit inapoi in pat, uitandu-ma in tavan. Inca aveam in minte imaginea trandafirului negru, lovit cu brutalitate de acea sageata argintie stralucitoare, apoi imaginea acelei creaturi, care se indrepta amenintator spre mine. Mi-am adus aminte ca in vis, adica in cosmar mai bine zis, am recunoscut fiinta aceea. Mi-am pus neuronii la treaba, dar nimic. Un nimic mare si umflat. In timp ce ma gandeam, am adormit din nou. De data aceasta fara vreun vis ciudat.

M-am trezit iritata de țârâitul enervant al ceasului cu cowboy. Parca ar fi o bomba gata sa explodeze. Cu ochii intre deschisi, am intins mana stanga si am pipait noptiera Caylei pana am dat de sursa țârâitului. L-am oprit si m-am facut din nou comoda in pat inchizand pentru putin timp ochii. Cand mi-am adus aminte de visul de azi-dimineata, am tresarit si am deschis brusc ochii facandu-i mari de uimire. Stateam in sezut, privind in gol, cand Cayla a iesit de la baie cu prosopul pe cap invelita in halatul ei roz si pufos. Se spala pe dinti si se uita la mine. Cand mi-am ridicat privirea, deja s-a intors si a intrat din nou in baie.

M-am ridicat din pat, clatinandu-ma dintr-o parte in alta si m-am dus la fereastra. Nu mai era mult, pana ca soarele sa inceapa sa se ascunda dupa linia orizontului. Cerul devenea din ce in ce mai rosiatic. M-am uitat la ceas si am constatat ca era ora 19:56. Am inceput sa imi scotocesc prin dulap. M-a luat cu nervi cand mi-am dat seama ca nu ma puteam decide in ce sa ma imbrac. Daca eram acasa, va puteati lua de mine pentru ca nu imi gaseam de imbracat in cele doua dulapuri pline de haine. Insa aici, era altceva. Aveam un singur dulap, ce-i drep unul destul de mare, pe care il imparteam cu Cayla. Nici nu ne trebuiau doua dulapuri separate, pentru ca oricum niciuna dintre noi nu si-a adus o multime de haine. Inca stateam si ma uitam in dulap, cand Cayla s-a strecurat langa mine.

-Eu as spune sa nu mai stai atat sa te holbezi in dulap, si sa iti gasesti mai repede ceva. Desi glasul ei era unul prietenos si calm, tot era sa ma urc pe pereti cand mi-am dat seama ca statea chiar langa mine si eu nici nu-mi dadusem seama.

-Sfanta macaroana! Ai putea sa nu te mai furisezi asa pe langa mine? Doar daca nu vrei sa ma culegi de pe tavan. M-ai intai a stat si s-a uitat la mine surprinsa ca nu mi-am dat seama atunci cand s-a strecurat langa mine. Apoi incet, incet a inceput sa-i apara un zambet pe fata care pana la urma s-a transformat in rasul acela pe care il stiam doar de o zi. M-am incruntat la ea. Nu stiam de ce rade. Am zis eu ceva amuzant? Am facut eu ceva?

-Serios acum Selly. “Sfanta macaroana”? De unde ai mai scos-o? Nici daca stateam o ora sa ma gandesc nu mi-ar fi iesit asa ceva pe gura. Inca chicotea. Am inceput si eu sa rad si i-am spus ca eu nu le prea am cu injuraturile asa ca mai inventez si eu cate ceva. Cateodata, imi ies niste ciudatenii in toata splendoarea lor pe gura. Cayla s-a dus si s-a asezat pe pat, iar eu inca stateam si ma uitam in sifonier. Deja am inceput sa me enervez. Asa ca am scos rochia mea albastra cu bretelute subtiri, mulata si lunga pana dedesubt de genunchi si am pus-o pe patul Caylei pentru ca al meu nu era facut. Mi-am luat opincutele mele negre si simple, care le-am primit de la mama anul trecut de ziua mea si le-am aranjat frumos langa pat. I-am spus Caylei ca intru la dus.

Cand am iesit, Cayla statea inca pe patul meu, intinsa pe spate si citea. Nu am mai intrebat-o ce citeste pentru ca m-a surprins ea cu o intrebare, care sperasem ca a uitat-o. Imi muscam buza inferioara in timp ce ma imbracam.


Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Mar 25 Iun 2013, 12:21

Capitolul XIV


-Cred ca iti inchipui ca am uitat ce s-a intamplat ieri. A spus Cayla zambind siret, cu jumatate de gura. Dar sa sti ca nu e asa. Asa ca vreau sa stiu care e treaba cu tipul ala. Acum statea in sezut, si se uita la mine in oglinda in timp ce-mi prindeam parul. Am oftat. Chiar nu erau asa multe de povestit.


-Chiar nu e nimic important. A pufnit sarcastic. Na bine. L-am cunoscut pe Erick la scoala unde invatam inainte.


-Asta stiu. A spus Cayla zambind. M-am incruntat la ea si atunci a ridicat ambele maini in semn de scuze.


-Asa. Cum spuneam. L-am cunoscut la scoala unde invatam ianinte. Eram la ora de istorie si m-a ajutat sa ies dintr-un ra*at. Ma faceam de ras daca nu ma ajuta. Cand am iesit de la ora, m-a surprins ca a venit dupa mine, iar atunci a fost momentul potrivit sa-i multumesc. Am facut cunostinta si a disparut. A da. Atunci inca nu eram insemnata, asa ca nu stiam ce e cu semnul de pe gatul lui. Si am continuat povestindu-i si despre intamplarea de la ora de teatru. Se uita la mine cu ochii mariti de uimire. Mda. Ma asteptam sa imi tranteasca ceva in fata, gen: “Esti nebuna?”  Dar nu a fost asa.


-Ce dragut. Ar trebui sa va mai intalniti. Adica s-a vazut si pe coridor ca este ceva intre voi. Parca va aruncati sageti, reciproc, din priviri. Eu eram deja imbracata si am terminat si de prins parul. M-am incaltat si am iesit amandoua din camera. Pe scari ne-am intalnit cu Anne. Ce “noroc”. S-a oprit in fata mea, si i-a facut semn Caylei sa plece. M-am incruntat la ea. Cine era ca sa-i spuna prietenei mele sa plece? Am privit-o amandoua pe colega mea de camera cum intra in bucatarie. Cand nu se mai afla in raza noastra vizuala, Anne a urcat pe aceeasi scara cu mine si s-a apropiat de mine ca sa aud doar eu ce avea sa-mi spuna. Nu-mi venea sa cred ce-mi auzeau urechile. Chiar asa sc*rba e fata asta?


-Asculta aici. Nu stiu nimic despre tine, dar nici nu ma intereseaza. Un singur lucru vreau sa spun. Daca te atingi de Erick, nu stiu ce o sa-ti fac. Am fost impreuna, si chiar daca el pretinde ca totul s-a terminat se inseala. Asa ca tine-ti ghiarele departe de el. Expresia fetei ei era neutra. A inceput sa faca cate un pas in sus pe scari. Am prins-o de mana.


-Asculta tu, aici. Mie nu-mi spune nimeni ce sa fac. Mai ales o infumurata ca tine. Ia zi. Ce ai de gand sa-mi faci? Ai sa te duci si ai sa ma parasti ca ti-am furat prietenul? Care de fapt nici nu mai e prietenul tau, apropo. Cred ca a fost urat cand ti-a dat papucii. I-am daruit un ranjet de toata frumusetea. Si-a smuls mana dintr-a mea, si exact ca data trecut a plecat dandu-si aere. Nu-mi pasa cine e, dar nu am de gand sa o las a castige. Mi-am relaxat muschii fetei, si am coborat scarile intrand in bucatarie. Cayla deja a pus cereale in doua castroane si ma astepta razamata de masa cu privirea in pamant. Cand a auzit usa s-a uitata la mine.


-Sa sti ca nu trebuia sa pleci cand ti-a spus. O infumurata ca ea, nu merita nici-un pic de respect. Eram destul de nervoasa pentru o cearta cat de cat mica. Nu ma asteptam sa ma enerveze asa de tare. Totusi, am incercat sa nu imi vars nervii pe colega mea. Nu e placut. Stiu asta, pentru ca am patit-o si eu. M-am dus si mi-am luat castronul. Cand am vazut ezitarea Caylei, i-am facut semn sa-si ia si ea castronul si sa mergem sa ne uitam la televizor. Mi-a cam stricat dispozitia intalnirea cu Anne. Dar nu am de gand sa o tin asa toata ziua. Nu e decat un obstacol. Abea am ajuns aici, si deja o persoana ma uraste. Daca acea persoana nu ar fi fost Anne, mi-ar fi pasat. In timp ce-mi macam cerealele alaturi de Cayla, m-am mai relaxat. Cand am terminat am dus farfuriile si am vazut ca e ora 20:45. Ne-am indreptat spre salile de clasa in liniste. Fiecare avea la ce sa se gandeasca. In timp ce parcurgeam drumul intortocheat, mi-am dat seama ca nu le-am vazut pe gemene. Normal, am vorbit ca ne vedem la apus. Dar bine, poate sunt deja in clasa sau pe afara plimbandu-se si vorbind despre baieti. Punctul lor forte. La fel si imbracamintea. In fine. Am lasat gandul aceasta de-o parte. Nu prea aveam chef de ore. Puteam sa plec. Dar prima ora o am chiar cu Lizzy.
Chiar cand am dat sa intru in clasa...


Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
andreea:x
Academy Student
Academy Student
andreea:x

Sex : feminin Localizare Localizare : In spatiu :))
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 3

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Mar 25 Iun 2013, 22:33

Heey! Imi place foarte mult ficul tau! Sa ma anunti de next,ok? OBLIGATORIU!!! Si ai putea sa treci si pe la ficul meu True love este la ficuri originale si sa nu uiti sa ma anunti de next.


Oricine isi poate purta povara, cat ar fi de grea, pana la caderea noptii. Oricine isi poate indeplini munca oricat de dificil ar fi, timp de o zi.
Oricine poate trai dulce, rabdator si afectuos, pana la apusul soarelui. Si asta este tot ce inseamna viata. -Robert Louis Stevenson
Sus In jos
»Andreea«
Chūnin
Chūnin
»Andreea«

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 715
Puncte : 793
Reputatie Reputatie : 64
Hobby-uri Hobby-uri : citit, desenat, scris, sport, DORMIT
Stare de spirit Stare de spirit : Starea mea de spirit se poate schimba radical dintr-un minut in altul.

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 13:13

Capitolul XV

Chiar cand am dat sa intru in clasa, Lizzy m-a prins ferm de mana, si mi-a facut semn sa o urmez. I-am aruncat o privire Caylei, care a dat intelegator din cap dupa care a intrat in clasa, iar eu am urmat-o pe Lizzy. M-a condus pe coridorul principal, pana la biroul ei. O incapere maricica. Cand am intrat, am crezut ca am ,,aterizat” pe un camp inverzit. M-au intampinat peretii verzi, precum iarba primavara si un miros imbietor de levantica. Jaluzelele albe erau trase, pentru ca luna, cand rasare, sa poate veghea inauntru. Ca in orice birou, si in acesta erau aranjate frumos biroul, doua scaune in fata lui, dulapul cu dosare si o canapea micuta in coltul de langa geam.

-Stiu ca abea te acomodezi, dar vreau sa participi in seara aceasta la ritualul lunii pline. Poate chiar iti va placea si vei vrea sa faci parte din grupul fetelor care tin acest ritual. Lizzy vorbea cu mine in timp ce cauta niste dosare. Eu stateam in picioare in mijlocul camerei ascultand cu bagare de seama. Cand a vazut ca nu raspund, a continuat spunandu-mi care sunt fetele ce fac parte din grup. Am impietrit cand i-am auzit numele. Daca cu cateva secunde inainte aveam asternut usor pe fata un zambet mititel, acum expresia fetei mi-a devenit neutra. Ma uitam la Lizzy, dar totusi prin ea. Imi cerea sa fac parte dintr-un grup, al carei lider era Anne. Ea tocmai ce mi-a stricat ziua. Si sunt sigura ca a povestit totul grupului ei. Cum pot sa merg acolo de parca nu s-ar fi intamplat nimic? E ca si cum as intra in barlogul lupului. Imi venea sa refuz. Sa ii spun ca eu nu voi putea face niciodata parte din acelasi grup in care este si Anne. Si mai este si liderul! Nu am de gand sa o las sa imi dea ordine. Dar apoi m-a fulgerat un gand. Daca stia ca Lizzy avea sa ma intrebe? Sau daca ea a pus-o sa ma intrebe? Nu aveam sa o las sa castige. Am cantarit alternativele. Daca as refuza, aveam sa o las sa castige. Daca as accepta, i-as da peste nas si m-as duce la ritual in seara asta, parand nepasatoare. Asa am sa fac.

Mi-am asternut din nou un zambet pe fata, dar de data aceasta, unul fals si am acceptat. Ea mi-a zambit si mi-a spus sa ma duc in clasa, caci vine si ea imediat. I-am dat ascultare. Ma intreb ce aveau sa zica prietenii mei. Sunt sigura ca nu li se va parea o idee buna, dar am luat hotararea de a nu o lasa pe Anne si grupul ei de fitoase sa se creada mai presus decat mine si prietenii mei. Si am incheiat discutia. Am sa le spun si nu am sa permit sa ma faca sa ma razgandesc. Pentru ca stiu ce influenta poate avea un prieten.

Nici nu mi-am dat seama cand am ajuns in fata usii de la clasa. Oricum am intrat. Imediat ce am intrat in raza vizuala a colegilor mei de clasa, cineva a pufnit dispretuitor din ultima banca. M-am uitat la acea persoana. Era o fata. Cam de aceeasi varsta cu mine. Par roscat precum lalelele. Ma sfredelea cu privirea. Ochii ei albastrii, parca treceau prin mine. Invartea creionul si avea afisat pe fata o expresie sireata. Ma gandeam ca deja vede cum incepe sa ma faca de r*h*t in fata clasei. Clar Anne a povestit in lung si-n lat despre ciondanelea dintre noi doua pe tema “Erick”. Genial. I-am ignorant privirea patrunzatoare, si m-am asezat la locul meu de langa Cayla care se uita la mine ingrijorata. Dupa putin timp a intrat si Lizzy. Macar atunci cand este ea in clasa, colegii mei nu ma mai tintuiesc cu privirea inconinuu.

-Aaa, Selly. Cand mi-am auzit numele m-am indreptat catre Lizzy, care vazand ca mi-a captat atenti, a continuat. Am uitat sa-ti spun ca ritualul lunii este la ora 00:00 si ca trebuie sa te imbraci in ceva mai elegant. Cred ca m-am facut alba la fata, pentru ca Lizzy si-a schimbat expresia fetei. In ceva mai elegant?! Nu am nimic elegant la mine. Mi-am luat numai haine “normale”. Dar am incuviintat totusi, desi nu stiam ce aveam sa ma fac. Si cu acestea, Lizzy a inceput sa predea. Ne-a povestit care erau relatiile dintre oameni si vampiri cu mult timp in urma. Acum vampirii, cat si cei abea Insemnati, trebuie sa isi astupe semnele cu o pudra speciala daca vor sa iasa printre oameni. Inainte, nu exista nici-un fel de revolta intre oameni si vampiri. Insa acum cat timp vampirii nu se fac vazuti printre oameni, nimeni nu are nimic cu noi. Am spus “noi” pentru ca si eu o sa devin in curand, un vampir. Lizzy ne-a mai spus, ca oricine poate respinge transformarea. Sa va explic putin. Inca nu se stie cum reactioneaza organismul unui nou-insemnat, pentru ca in momentul schimbarii, s-a produs o schimbare a celulelor. Din cauza acestei schimbari, unele organisme poate nu pot rezista. Acum vine o parte cam aiurea. Cel care respinge transformarea, va elimina o parte foarte mare de sange. Iar ochii se vor face de aceeasi culoare precum sangele. Partea rea, adica partea foarte rea, pentru ca toate sunt rele, e ca nimeni nu poate face nimic pentru acel ce respinge transformarea. E ca si cum corpul respinge un anumit tip de medicament si faci alergie. Dar in acest caz, este mult mai grav. Din cauza acestei respingeri, nu vei mai face o simpla alergie. Vei muri. Gandul acesta m-a facut sa tresar. Am simtit o mana calda atingandu-mi usor bratul. Era mana Caylei. Se uita la mine cu ochii ei mari si ingrijorati. Sunt sigura ca am tresarit mai mult decat era necesar. Si s-a auzit si tipatul clopotelului. Bucuria oricarui elev. Impreuna cu Cayla am salutat-o respectuos pe Lizzy si am dat sa iesim, dar indrumatoarea mea m-a strigat si m-a chemat pentru 5 secunde pana la ea. I-am spus Caylei sa ma astepte la usa, iar eu m-am indreptat catre catedra. Oare ce avea sa-mi spuna?


Insemnata - Pagina 3 115xgb

There's no remedy for memory, your face is like a melody, it won't leave my head.
Your soul is haunting me and telling me that everything is fine, but i wish i was dead.


My head is a very dark place.



|Insemnata|
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Vin 19 Iul 2013, 14:35

Prima !!!!
Pai am trecut si eu pe la ficul tau si-mi place mult . Iubesc vampirii si ficul tau este diferit fata de ce am citit pana acum , deja il iubesc . Te astept cu nextul si sper sa ma anunti , ok ?


Insemnata - Pagina 3 Nsk6



Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19Joi 26 Sept 2013, 17:40

        Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Insemnata - Pagina 3 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Insemnata - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Insemnata   Insemnata - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Insemnata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-