Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vise în duet Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vise în duet Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Vise în duet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Sam 16 Mar 2013, 21:48

M-am hotarat sa intru si eu in lumea minunata a ficurilor! Sper sa fiu destul de buna pentru asta!





Vise în duet




1. Cheia Sol

„El inca ma iubeste, aproape cat te iubesc eu pe tine, cam cat o iubesti tu pe ea!”, insa nu ma plang, caci tango-ul se danseaza doar in doi, iar pianul are multe clape, unele negre, altele albe. Viata e o intreaga melodie, insa trebuie sa sti cum sa o asculti si mai ales trebuie sa sti sa fi tu dirijorul, nu doar un simplu muzician care traieste doar pentru un instrument. Iubirea, in viata, e ca un refren, se repeta de foarte multe ori, insa pentru ultima oara se canta pe cel mai inalt ton.

Stateam cu Ino in cafeneau noastra preferata si povesteam. Imi tresarea inima la fiecare miscare din jurul meu. Era ca sa si cum m-as fi temut de ceva, dar de ce? Sau de cine? Azi era altfel. Simteam ca toti ma priveau pe mine; ochii lor imi dadeau lovituri adanci si ma inspaimantau. Ma priveau de parca as fi fost singurul om intr-o lume de vampiri. Erau insetati. Ma priveau cu atat de multa ura si parca ar fi dat orice sa ma vada intinsa pe jos, fara nici un pic de sange in corp, fara urma de viata. Eram atat de irascibila si tematoare. Ino ma privea speriata, de parca in ochii mei verzi ar fi vazut un demon gata sa ucida pe toata lumea pentru o clipa de tacere. Fiecare cuvant ma apasa din ce in ce mai tare. Eram inconstienta, iar ea realiza ca nu aud nimic din ce zice si totusi continua sa imi povesteasca ceva. O auzeam vorbindu-mi, dar nu pricepeam nimic din ce zice.
Cu toata zarva din jurul meu, cu toti oamenii aia necunoscuti care ma ucideau din priviri, cu tot fumul de tigara care imi ineca orice vis, am putut sa imi intorc privirea pentru cateva secunde si sa vad cum cineva intra pe usa. Nu mi-am putut da seama exact cine e, insa doar dupa umbra pe care eram capabila sa o disting, mi-am dar seama ca era un baiat, destul de inalt, urmat de inca alti doi. S-au asezat exact la masa de langa noi, insa eram tot incapabila sa vad. Ino incerca sa imi spuna disperata cine sunt cei trei si cu ultima urma de luciditate pe care o mai aveam am auzi „Sasuke!”. Sasuke? Ochi mei s-au deschis brusc, iar verdele lor cald, usor dulce, cu o oarecare noanta de maroniu, a devenit un verde strident. Sasuke, acel Sasuke pentru care, am auzit, ca profesorii fac exceptii cand vine vorba de teste si note. Acel Sasuke, Mister Boboc, elevul perfect, dar cine stie ce ascund ochii aia verzi despre care am auzit ata de multe povesti. Prea multe fete il plac, iar dezgustatoarea lor obsesie ma face sa il dispretuiesc si sa il etichetez „diva” si „baiat de bani gata” pentru ca asa e. Nu vorbeste cu nimeni si merge pe holurile liceului de parca ar fi al lui si ne priveste pe toti cu o mila prefacuta, cauzata de nimic. Pacat de ochii lui verzi.
M-am ridicat sa plec, dar spre ghinionul meu scaunul lui era exact in spatele scaunului meu, iar cand am incercat sa imi iau geanta, l-am lovit cu ea fix in cap.
- Ce faci, neindemanatico?! Ai grija ce faci! Ai idee cine sunt?!
Clasica atitudine, asa cum spuneam. Ma dezgusta privirea lui. Eram la un pas de a-i da o palma pe post de scuze, dar in momentul acela Ino a vazut dorinta din ochii mei si m-a prins de mana. Ochii lui verzi ma priveau cu atat de mult dispret, dar ce facusem atat de grav? Da, stiu. I-am distrus putin freza „divei” .
- Imi cer scuze!
Nu imi venea sa cred cat de mult control am avut asupra mea. Ino m-a tras repede de mana spre usa, temandu-se ca nu cumva sa fac vreo prostie, caci daca ar mai fi avut tupeul de a scoate vreun cuvant, nici macar Ino nu mi-ar mai fi putut stapani mainile. Am iesit nervoasa, maine aveam o zi grea si gandul ca il voi revedea la ore si in fiecare zi ma inspaimanta.

Luni! Idioata, oribila si dezgustatoarea zi de luni. Ma indreptam alaturi de Naruto, colegul meu de banca spre scoala. Mergeam cu atat de mult entuziasm, incat pana si o batrana ne-a facut semn sa mergem mai repede pe scarile restaurantului in care tocmai luasem micul dejun. Adevarul e ca cine si-ar fi dorit sa se grabeasca spre scoala atata timp cat aveam prima ora dirigentia, urmand sa vina diriga in fata noastra si sa ne spun cat de mult ne apreciaza si cat de „deosebiti” suntem. Femeia asta ar fi fost in stare sa ne certe si pentru simplul fapt ca existam.

Stau in fata porti de metal a liceului si parca ceva ma impiedica sa intru. Ma gandesc daca voi da din nou ochii cu Sasuke, oare isi va mai aminti de micul incident de ieri? Portile din gratii de fier ma inspaimantau. Ma simteam de parca ar fi urmat sa intru intr-o cusca, si asa si era. Eram paziti de 4 politisti si 3 agenti de paza. Serios? Se presupune ca ei ar trebuie sa aiba grija de noi, sa ne inteleaga si sa ne ajute, dar singura modalitate de a scapa din inchisoarea culturala era, ori la sfarsitul programului, si de multe ori asta nu e o alternativa, ori poate cu ambulanta, insa cred ca pana si aia ar fi verificata in cel mai mic detaliu ca nu cumva sa aduca cine stie ce prin scoala. Pasesc incet, iar Naruto e langa mine; el e mereu langa mine. Mi-a vazut nesiguranta si teama in ochi si de aia m-a luat de mana, mi-a zambit prieteneste si a incercat sa ma forteze, cu severitate si totusi delicat, sa intru in scoala. Singurul lucru care mi-ar mai fi lipsit ar fi fost o jumatate de ora de morala din partea dirigai, in ochii careia se vedea clar ura pe care mi-o poarta. Paseam incet, tematoare, de parca ar fi fost pentru prima oara cand mergeam la scoala. Ma temeam sa intru in clasa si sa dau ochii cu el. Pentru prima oara ochii lui verzi ma speriau.
Am pus mana pe clanta sa deschid usa si cand am vrut sa intru, am auzit o bubuitura si am vazut pe cineva gata sa cada. Era Sasuke. Il lovisem in cap pentru a doua oara. Oare incepusem sa fac un hobby din asta? Imediat ce a intors capul si a vazut ca sunt eu a mascat zambetul intr-o privire aproape diabolica. Ma privea dezgustat, nervos si indignat si cred ca daca diriga nu ar fi fost in clasa m-ar fi lovit sau imbrancit, caci ochii lui imi aruncau atata ura, incat orice urma de bucurie, veselie si entuziasm din cel mai adanc colt al sufetului meu disparuse.
- Tu din nou!...


Vise în duet Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!


Ultima editare efectuata de catre Dara in Vin 12 Apr 2013, 15:11, editata de 6 ori
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 17 Mar 2013, 10:08

Buna ^^
Imi pare bine ca te-ai decis sa scrii un fic :X
Este foarte frumos! <3 Ideea ma atrage :x
L-a lovit de 2 ori in cap :)) Sa nu devina un hobby =))
Sunt curioasa sa vad ce se intampla in continuare Vise în duet 361396
Te rog sa aduci next-ul si sper ca ma poti anunta ;o3
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet Asss10Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 18 Mar 2013, 16:23

Buna, buna. Am trecut si eu pe la ficul tau, ce-i drept, cu o intarziere cam mare. Ideea mi se pare interesanta, desi nu ne-ai spus prea multe pana acum si abia astept sa vad cum se va dezvolta relatia dintre cei doi. Am vazut ca ai insistat asupra ochilor verzi ai lui Sasuke. Asa ai vrut sa fie? E un detaliu interesant, nu prea pot sa-mi imaginez un Sasuke cu ochii verzi. lough Oricum, ma intreb ce se va mai intampla si cum o sa ajunga astia doi sa se placa, in cele din urma. Spor la scris si la idei. Te pup. :*


Vise în duet Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 18 Mar 2013, 19:22

Stiu ca sunt o nenorocita, dar ce pot sa fac?=)) Naruto mi-a acaparat tot timpul, nu m-am putut opune!=))
Oricum, este frumos ficul tau!;)) Chiar daca Sasuke are ochii verzi, e foarte ciudat asa, tot ar arata frumos. Nu-mi plac ochii verzi in special, dar sunt draguti si incredibil de atragatori. Am patit-o twice!:))
Imi place ca Sakura e tupeista, iar Sasuke e un intepat. Pai, toti se cearta pana la urma, asa-i?
Oricum, sper ca vei aduce cat mai repede urmatorul capitol. Te-am pupat~:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 18 Mar 2013, 19:37

Ohhh Doamne! =)) Toate aveti ceva cu ochii lui verzi!=)) Eu ador ochi verzi si tocmai de aia ii are si el verzi si draga mea Hanazawa Rin stii clar cine e Sasuke, sau cel putin la cine ma gandesc atunci cand scriu,:)) rolling on the floor adica serios...muzica...ochi verzi...la naiba e mai mult de cat logic :)) rolling on the floor
Si aviz celorlalti cititori: Nu vi-l mai imaginati pe Sasuke cel din anime. Fiecare Sakura are un Sasuke.


Vise în duet Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 18 Mar 2013, 23:17


Hei.

Pentru primul fic, este foooarte bine! Sunt persoane care au nu stiu cate ficuri si tot scriu groaznic. Vise în duet 947835 Deci felicitari!
Imi place, mi se pare interesant ficul si nu o sa ma iau de ochii lui Sasuke, pentru ca mie mi se pare o idee buna sa adaugi ceva nou.
El e sexi oricum. Vise în duet 947835
Danielle ti-a zis ceva de care sper sa tii cont, pentru ca are dreptate(Urmatorul comentariu). Dupa cateva capitole te sfatuiesc sa ceri o critica.
Scuze pentru scris, dar sunt pe telefon. O sa dau edit.
Mult succes in continuare, sper sa aduci capitolul urmator cat mai repede si sa ma anunti si pe mine. Vise în duet 78717


Vise în duet 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”




Ultima editare efectuata de catre Claudia † in Mar 19 Mar 2013, 19:22, editata de 1 ori
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mar 19 Mar 2013, 11:22

Hei, draga mea! Am trecut si eu pe aici, in sfarsit.
Ma bucur sa vad ca te-ai decis sa scrii un fic si, mai ales, ca ai talent la asta. Desigur, nimeni nu-i perfect, iar al tau inca trebuie slefuit. Sper ca nu te superi ca iti zic asta, insa am observat ceva greselute pe ici-colo si nu pot sa nu iti aduc la cunostinta asta. Tot ce te sfatuiesc e sa ai mai multa grija cu timpurile verbale, caci ai trecut de la trecut la prezent si inapoi, iar asta nu se face, si sa ai grija la verbele la persoana a doua singular, caci "sa stii" se scrie cu doi de "i", la fel si "sa fii" s.a.m.d.
Per total, ficul este foarte frumos si desi este primul capitol, de abia astept continuarea. Sper ca nu te-ai suparat ca ti-am spus ce greseli ai facut. Eu am tinut sa te atentionez, pentru ca pe viitor sa nu le mai comiti, iar ficul tau sa iasa perfect.
Te-am pupat! kiss


Vise în duet Nexj6f

▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️ ▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Joi 21 Mar 2013, 10:40

Hei, am aterizat si eu pe scaun, in fata calculatorului astuia si cum navighez ca nebuna dupa un fic interesant, uite ca am gasit si semnul ala urias de "STOP!!! Aici e un fic de toata frumusetea!" Si cate dreptate are semnul asta! Un prim capitol excelent. Trebuie totusi sa ma leg si eu de ochii aia verzi ai lui Sasuke. Mie-mi plac cei caprui sau negri, dar Sasuke cu ochi verzi e o combinatie buna de tot. Si chiar ai dreptate, pentru fiecare Sakura un Sasuke, si logic, pentru fiecare Sasuke o Sakura, nu? Eh, stiu eu ce stiu, dar cine a spus ca fiecare Sasuke are nevoie de o Sakura sau ca fiecare Sakura are nevoie de un Sasuke? Exista si un Orochimaru si un Itachi, dar si o Hinata si o Ino, bun, hai aberez rau de tot acum! Sa tragem linie aici! Vreau neaparat o continuare si te rog sa ma anunti cand o vei posta. Te kiss dulce! Sayonara! hi!
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Vin 22 Mar 2013, 23:43

Intr-un final ajunge si vaca de mine pe aici! lough Ficul e genial, la fel cum ma asteptam, stiam ca o sa fie. happy Scrii foarte bine, chiar daca esti la primul fic! well? awesome right? Îmi plac foarte mult personalitățile celor doi! Sunt atât de nemernici! Exact cum ma asteptam sa fie. rolling on the floor Mersi de anunt si sper sa ma anunti si in continuare! Hai cu next-ul repede ca ne omori aici!
P.S.: Și eu adoooooooor ochii verzi! in love


Vise în duet Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Sam 23 Mar 2013, 22:33

2. Un pic sub ton

          Si ma gandesc cu ce am gresit sa raman captiva in lumea asta. Intr-o lume surda, incapabila sa imi inteleaga muzica, sa inteleaga ce simt, sa ma inteleaga pe mine. Tot ce vad ei in jur e societatea prafuita in biblioteca universului invechit, gata sa se destrame. Pentru toti iubirea ramane doar o notiune, o notiune pe care nu o pot decat pronunta, vizualiza si pot doar sa aspire la ea. Oare voi fi capabila sa iubesc pe cineva din lumea asta? Oare cineva va vedea iubirea mea de dincolo de regrete, orgoliu si prejudecati? Oare va fi cineva capabil sa viseze intr-o lume in care singura culoare e rezultatul amestecului dintre verdele invidiei si galbenul geloziei? Nu mai sper la iubire pura intr-o lume invaluita de fum si mirosul insuportabil de ipocrizie.

          Adevarul e ca nu ma mai simt eu. Nu ma simt de aici. Lumea asta, liceul, e o lume pe care nu o voi intelege niciodata. Ei isi construiesc din fiecare liceu cate o lume, o lume care functioneaza dupa reguli nescrise, care odata incalcate duc la o moarte sociala, care de altfel e o moarte mult mai dureroasa de cat cea fizica. Moartea fizica nu presupune priviri care te urmaresc tot timpul, cuvinte care iti intra in trup mai adanc de cat ar fi facut-o cele mai ascutite si taioase cutite, si mai ales nu presupune eticheta unui ratat. Ei nu te mai percep ca pe un elev, ci doar ca pe o povara, ca pe un personaj negativ, ca pe pata neagra care diminueaza puritatea si perfectiunea lumii lor plina de farduri si parfum. Nu o sa fiu niciodata eleva de liceu perfecta pentru simplul fapt ca nu moda ma defineste pe mine, ci eu imi definesc propria moda si pentru faptul ca prefer oricand o carte in schimbul unor farduri sau unor pantofi de designer.
          Asa e si acum. Ma indrept cu pasi repezi spre o moarte sociala, caci in lumea asta nici cea mai mica neintentie nu e iertata, iar eu am avut ghinionul sa ii distrug imaginea celui mai popular baiat din scoala. Pauza urmatoare, deja toti ceilalti ma priveau de parca urma sa fiu dusa in temnita, in timp ce scumpa de Hinata venea spre mine cu micile si prefacutele ei clone Yume si Yuki. Paseau cu atat de multa eleganta si gratie. Hinatei nu ii puteam contesta frumusetea. Avea un par negru, lung, aproape pana la talie si era atat de voluminos si bine aranjat, incat parea ireala atunci cand vantul trecea usor prin el, aruncandu-i cate o suvita dintr-o parte in alta. Ochii ei, la fel de negrii si stralucitori ca si parul ii dadeau o imagine gotica, de multe ori putin inspaimantatoare, caci ochii aia imprastiau atat de multa ura si priveau in jurul lor cu atat de multa superioritate si aroganta, dar nu cred, sau cel putin nu am crezut ca ochii aia ma pot coplesi si pe mine. Cele doua clone ale ei erau in total contrast; aveau un par auriu, scurt, dar la fel de gratios in dansul vantului, iar ochii lor mai albastrii de cat fusese cerul din Osaka vreodata, insa care nu emanau rautate, ci doar o inconstienta, o inocenta si o nevinovatie demna de mila. Erau doar niste marionete in jocurile Hinatei pentru ca si ea avea nevoie de un paravan dupa care sa isi ascunda marsevia, iar gemenele unui multimilionar erau acoperirea perfecta; tatal lor era prea influent ca ele sa poata pati ceva, deci, in principiu, gasca de papusi putea face tot ce voia. Inca o dovada a vietii de liceu pe care ori o traiai alaturi de cei mai buni, ori duceai o lupta zilnica de supravietuire.

         - Nu credeam ca vei mai avea curajul de a-ti arata fata pe aici si credeam ca deja te-ai transferat!...Imi spuse ea pe un toc care ma dezgusta teribil.
         - Nici eu n-as fi crezut ca Sasuke poate fi cu una ca tine, dar se pare ca amandoua ne-am inselat.
          In sfarsit avusesem curajul de a infrunta regina. Raspunsul meu i-a inchis gura si singurul lucru pe care l-a mai putut schita a fost un zambet sec, ironic, superior si cu o pirueta in rochia ei de firma mi-a intors spatele si s-a indreptat spre Sasuke. Perechea ideala, nu am ce zice. Clasica papusa Barbie, cu tot cu cele 3 Kilograme de machiaj si Ken, cu freza lui de papusa si cu atitudinea de star. Nu stiam cat as mai fi putut suporta peisajul asta dezgustator. Muzica era, in momentul ala singurul lucru care ma mai facea sa zambesc, muzica si Naruto. El a fost langa mine in tot timpul asta, mai ales atunci cand toti aruncau pe gura cu noroi spre mine si cand Sasuke a fost la un pas de a ma imbranci de nervi el a fost cel care l-a oprit. Il iubesc atat de mult. Imi e mai mult de cat un prieten. Imi e un frate. A ales sa moara alaturi de mine, a ales sa se puna impotriva armatei de marionete, de papusi de lemn ale lui Sasuke. Oare as putea vreodata sa urasc pe cineva mai mult de cat il uram pe prefacutl asta de Sasuke? Nimeni in afara de timp nu mi-ar fi putut raspunde.

          Orele au luat sfarsit, iar odata cu ele inca o zi de tortura. Ma simt extenuata. Fiecare cuvant rau sau fiecare zambet ironic si rautacios ma loveau fix in inima. De fapt nici nu cred ca mai ramasese ceva din inima mea. Acum cuvintele loveau unde doare cel mai tare, adica in orgoliu. Nu ma mai simteam ca un criminal pe care vor sa il vada inchis. Ma simteam ca o tinta umana pe care toti se straduiesc sa o loveasca fix in centru pentru a obtine cat mai multe puncte. Eram doar cu Ino si Hana, sora ei mai mare. Ne plimbam pe nicaieri, uitandu-ne niciunde. In momentul ala l-am vazut pe Sasuke, singur, pe o banca. Avea langa el o chitara si un caiet in care scria ceva. Am trecut pe langa el fara sa ne facem remarcate si ne-am asezat pe o banca la nu foarte mare distanta de el. Il priveam cu atat de mult dezgust si vedeam in el doar un perfid, o incercare a vietii neindemanatice de a atinge perfectiunea.

          Eram indiferenta in fata a tot ce se intampla, sau cel putin asa credeam. Intr-un moment in care privirea mea a zburat catre el am vazut ceva ce nu as fi crezut ca o sa vad vreodata. Am vazut ceva de care nu credeam ca Sasuke poare fi capabil. Am vazut atat de mult in ceva atat de banal si obisnuit pentru mine. Am vazut o lacrima. O lacrima care aluneca usor, dansand parca un Vals pe obrazul lui, o lacrima care in bataia soarelui parea o mica parte dintr-un cristal si care arunca pe fata lui un curcubeu de lumina si asupra mea o alta fata a lui Sasuke. Am preferat sa tac si sa nu le spun nimic fetelor. Am ignorat totul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, poate pentru ca ma temeam sa nu fi fost doar o iluzie sau doar o obsesie a imaginatiei mele. Ma rugam sa nu ma fi vazut si mai ales sa nu fi vazut ca m-as fi putut uita la el chiar si pentru o fractiune de secunda. Nu ma temeam de reactia lui, ci de reactia Hinatei. Ar fi fost in stare sa ma ucida la propriu daca ar fi aflat ca, chiar si fara intentie, am indraznit sa privesc la iubiyul ei, insa nici macar eu nu prea mai credeam ca ceea ce vazusem era real sau ca acela chiar era Sasuke. Adevarul e ca el e greu de confundat. Parul lui saten asezat cu atat de multa atentie, incat dadea impresia ca fiecare fir in parte a fost aranjat; buzule mari, bine conturate, la fel de rosii ca piatra semipretioasa din inelul pe care il poarta din totdeauna, iar in coltul gurii, in partea dreapta are o gropita care apare cu fiecare zambet al lui si dispare la fiecare incruntare, singurul lucru pe care eu si el il avem in comun; Ochii invaluiti de genele lungi si intoarse care il desprindeau din visele celor mai mari scriitoare; toate acestea sunt lucruri care il distinge de restul incercarilor esuate ale vietii; toate astea si faptul ca imaginea lui imi bantuia fiecare privire aruncata intr-o doara. Si daca ar fi fost el, oricum, de ce imi pasa asa de mult? Ino a vazut expresia atat de nedumerita de pe fata mea si si-a dat seama imediat ca prezenta lui Sasuke imi dadea aceasta stare. M-a ajutat sa ma ridic, caci nu mai eram capabila nici sa imi controlez trupul si oricum, deja soarele obosit tindea sa se aplece asupra orasului extenuat dupa o zi atat de agitata. Eram atat de obosita dupa o zi ca asta si de inspaimantata si dezgustata de ziua de maine. Recunosc, poate daca as fi vazut macar 2 randuri din ceea ce Sasuke scria cu atat de multa pasiune, miscand stiloul ca intr-o simfonie de gesturi, poate acum as fi fost mai linistita, caci o sete nebuna dupa orice gest sau orice cuvant al lui ma invaluia ca pe un demon insetat de suflete curate pe care sa le murdareasca. Oare ziua urmatoare ce mai avea sa imi rezerve?...

          Ma indreptam spre scoala, singura, abatuta si tarandu-mi ghiozdanul, caci simteam ca mii de lanturi ma tin legata si cea mai mare temere a mea e in spatele meu si ma trage cu o forta imensa, dar care sa nu imi curme suferinta. In mintea mea era imaginea jalnica a lui Sasuke in care parea sa dea dovada de un contradictoriu intre elevul de liceu si ceea ce parea a fi baiatul real, dar in acelas timp imi aduceam aminte si de patetica, odioasa si de neiertat scena in care Sasuke il loveste pe Naruto, invinetindu-i ochiul, doar pentru ca acesta avusese curajul de a-l impiedica sa ma imbranceasca. Nu mai intelegeam nimic. Nu mai vedeam pe nimeni si nimic si nici nu stiu cum de am ajuns la scoala in viata. In mintea mea se dadea o lupta crancena. Cine e de fapt Sasuke? Toate imaginile cu actiunile lui demne de mila mea, obsolut dezgustatoare si care dadeau dovada de o inteligenta careia cea a fratelui meu de doar 5 ani ii putea fi superioara, nu puteau fi compensate de o lacrima care la fel de usor putea fi varsata fara nici o urma de sentimente.
          Am deschis usa clasei. Cosmarul poate sa inceapa! Toate privirile erau atintite asupra mea si cu fiecare pas simteam ca ma indrept direct spre Infern. Am mers pana in banca prefacandu-ma ca nu observ nimic din ce se intampla in jurul meu, ca nu inteleg nimic din privirile lor, ca nu aud nimic din micile lor remarci nejustificate asupra tinutei mele. Nu faptul ca peste noapte devenisem subiectul tuturor de discutie ma soca, ci faptul ca pe banca mea era un trandafir. Un trandafir? Pentru mine? Primul instinct a fost de a crede ca e o alta gluma proasta de-a minunatilor colegi.
          - Buna!...
          Asta a fost cuvantul care m-a facut sa-mi dau seama ca nu era una din glumele proaste si destul de banale ale colegilor mei. Era o voce calda, care vibra la fiecare sunet, dar in care se citea mai multa tema de cat as fi putut purta eu in suflet. Imi parea atat de cunoscuta vocea aia, si tocmai de aia mi-a fost atat de teama sa ma intorc. Un gest simplu, o rasucire de balet pe piciorul stang m-a facut sa ma intorc si sa imi dau seama ca teama mea era reala. Vocea care speram cel mai mult sa mi se fi parut ca o aud imi spusese “Buna!”!..
.


Vise în duet Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!


Ultima editare efectuata de catre Dara in Lun 25 Mar 2013, 09:19, editata de 2 ori
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 24 Mar 2013, 13:05

Dara, Dara.... Remarcabil este faptul ca esti o mica mare scriitoare in anonimat. Si spargi acesata bariera a anonimatului cu rafinamentul si talentul tau impecabil si incontestabil.
"Vise in duet", asta m-a atras la acest fic, titlul asta minunat. Astept cu atata nerabdare sa aflu la ce se refera... de fapt, o mica parte din mine cam stie despre ce e vorba, doar ca tace.
Si acest capitol e pur si simplu minunat! Am vazut totul in mintea mea, absolut fiecare secunda! Si din cate am inteles eu, Sasuke are ochii verzi si e saten??! Ce combinatie!!! Miau!!! Perfecta, nu alta!
Trebuie neaparat sa aflu ce se va intampla. Nu de alta, dar, tot ce-ai scris in acest capitol e un mare adevar. Hinata e o papusa Barbie, doar ca e bruneta cu ochi negri, iar Sasuke... sigur nu e Ken?! rolling on the floor Recunosc, cand aveam cinci ani eram o mica fana Barbie nervi! , asa ca sunt destul de informata. ingrijorat (D) Lasand toate astea la o parte, te rog sa ma anunti cand postezi nextul si multumesc ca m-ai anuntat acum. a hug
Te kiss dulce! Spor la scris!! Sayonara!! hi!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet Asss10Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 24 Mar 2013, 16:53

Adkfjhkk!! Daaa, tuuuu, adica tuuu. (D) Cum mai sa imi faci una ca asta? Capitolul acesta, pe lagna faptul ca a fost lung si plin de surprize, m-a mai lasat si intr-un suspans din care nu stiu cum o reusesc sa ies prea curand. Stilul tau de a scrie este relaxat, imi pot da seama ca nu te simti constransa in fata monitorului si a tastelor. Ai telant, asta se vede, iar modul in care ii dai viata este minunat. Ideea, modul in care o dezvolti, totul mi se pare interesant. Pana si titlurile pe care le alegi pentru fiecare capitol imi par frumoase, misteriose si interesante.

As avea insa sa iti reprosez cate ceva, bine, mai mult de remarcat, caci nu se pot numi reprosuri. Primul ar fi ca vreau sa iti structurezi capitolele mai bine. Fa paragrafe mai scurte si lasa un rand liber intre ele, ori foloseste alineatul. Codul este & n b s p (fara spatii intre litere). Pentru fiecare cod de acest gen, alineatul se mareste cu un spatiu egal cu spatiul facut la apasarea tastei Space. De asemenea, ai grija la greselile de tastare, am vazut unele pe care le-ai facut din cauza grabei sau a neatentiei si altele care, probabil, au fost facute din cauza nonconcordantei rostire-scriere.

In rest eu nu am nimic de adaugat. Spor la scris si sper sa ma anunti si in continuare. Te pup. :*


Vise în duet Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 24 Mar 2013, 18:51

Hei, draga mea! Vine si intarziata de mine pe aici. lough
Capitolul a fost frumos, in mare parte o meditatie a Sakurei, care mi-a placut insa. Totusi, Sasuke sa planga? Nu ma asteptam. Sincera sa fiu, ma asteptam sa mai continue aceasta dusmanie dintre ei, insa imi place aceasta sensibilitate. Sunt curioasa ce se va mai intampla, desi am unele banuieli.
Am vazut ca ai luat cat de cat in considerare ce ti-am zis, insa tot nu ma pot abtine ce greselute am mai sesizat. Aceasta concordanta a timpurilor care lipseste in unele paragrafe este una dintre ele, apoi ar fi cuvantul "decat", pe care tu l-ai scris "de cat". Am observat ca in prima parte a capitolului ai scris la prezent, apoi ai continuat cu trecutul. Cum am zis, eu cred ca trebuie folosit acelasi timp, caci ea povestea din amintiri, ca sa zic asa.
Sper ca nu te-ai suparat, din nou, ca am facut aceste remarci. Eu incerc doar sa te ajut, asa cum as face-o pentru oricine. Toate fiind zise, astept continuarea. Te-am pupat! kiss


Vise în duet Nexj6f

▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️ ▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️▪️ ▫️
Sunt unele momente în care, oricum s-ar afla trupul, sufletul e îngenuncheat.
Inima pulsează în corp un sânge negru, întunecat de suferință, iar venele par înrobite
de vibrația pulsului. Pielea tremură pe sub hainele largi, dar zâmbetu-ți ascunde chinul
sufletesc și nimeni nu știe, iată, decât ceea ce oferi: o femeie rece, cu sufletul de g h e a ț ă.
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 24 Mar 2013, 22:45

Hei.

Mersi de anunt. Mi-a placut capitolul, a fost dragut, imi place si modul in care descrii si sunt de acord cu ce a zis Choco.
Eh, eu sunt foarte curioasa sa vad ce se va mai intampla si mai ales cine a zis acel " buna ". Ar fi interesant daca ar fi Sasuke, dar nu prea cred, adica la modul cum se poarta.. Vise în duet 947835
Ai putea schimba font-ul(ma refer la Comic Sans Ms) s-ar vedea mai frumos. In rest, totul e ok. Sper sa ma anunti si data viitoare. Mult succes la scris ! Vise în duet 78717


Vise în duet 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 25 Mar 2013, 21:22

Mega-suspans ziceai? Ai avut totala dreptate. Moooor să văd cine i-a adus acel trandafirrrrrrr. Hai, repede cu next-ul!!!!! Ești un geniu! Mare de tot! Adooooor cum scrii! in love A se nota că de această dată am ajuns mai devreme. Mult mai devreme. =))) Inainte lui Rin chiar! Ha! =)) Mulțumesc de anunț și sper să mă anunți și în continuare! kiss


Vise în duet Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 25 Mar 2013, 22:01

Helllauuu! Am terminat si eu de scris, in sfarsit!:))
Mi-a placut acest capitol, desi a fost putin cam multa naratiune, a fost chiar ok. Replicile, desi au fost putine, nu au fost deloc seci si au fost puse corect. Cine, cine, cine?:> Oh, dar stiuuu si nu am de gand sa le spun si celorlalte. Ha!=))
Oricum, sper ca vei aduce next-ul cat de repede poti, te pup:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mar 26 Mar 2013, 09:21

deci intr-un cuvant FANTASTICCCCCCCCCCCCCCC.te rog mult vino mai repede cu next-ul ca mor aici.imi place.e foarte frumossss.deci hai mai repede ca morrrrrrrrrrrrrr.Akatsuki_lavy
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 31 Mar 2013, 23:06

3. Inimă în DO major


Dac-ai știi cât am fugit de tine până te-am întâlnit!...

Sakura's point of view


     Nu am găsit iubirea adevarată și sinceră să fiu nici măcar nu m-am obosit să o caut. Pur și simplu m-am plictisit de falsitate, de oameni care sustin doar că te iubesc, de iluzia unor sentimente sincere, dar care se spulbera la fel ca fumul de țigară la cea mai mică mișcare grațioasă a vântului. Nu pot iubi un ideal și nu mă pot hrăni cu imaginea din mintea mea a perfecțiunii. Nu mai sper să iubesc. Dar viața mi-a demonstrat de foarte multe ori că mă înșel în privința presupunerilor mele și de obicei se joacă foarte dur cu mine. Oare pentru presupunerea sau mai bine zis pentru siguranța pe care o am spunând că nu voi putea iubi sincer, ce îmi va pregăti? Mă va duce pe culmile unei fericiri de porțelan doar pentru a putea să mă arunce cât mai de sus cu putință? Mă va arunca în mâinile durerii fără nici cea mai mică remușcare pentru a-mi lăsa inima să se stingă încetul cu încetul sau mă va lăsa să îmi găsesc fericirea doar în mine? Asta doar ea poate hotărâ. Mă las în mâinile ei și prefer să mor plângând, în loc să zâmbesc lângă vreun Adonis,

      Nu mai pot rezista! Nu! Chiar nu mai suport! Fiecare ticăit al ceasului îl simt de parcă cineva m-ar lovi, iar fiecare privire a lui mă rănește, mă chinuie, dar cu o putere pe care nu o voi înțelege niciodată mă atrage. Mă face să îl doresc. Mă închid în mine, tac și îl privesc. Ochii ăia par mai interesanți ca niciodata, iar atingerea lui mă face să tresar, iar un fior rece îmi străbate corpul de sus până jos. Nu vrea să mă îndrăgostesc de el. Nu trebuie să se întâmple așa! Nu ăsta e filmul meu. Nu aș fi crezut. Mă tem! Chiar îl plac? Chiar...

           - Bună!

      Asta. Asta e vocea care m-a speriat. Asta e vocea pe care mi-aș fi dorit să mi se pară doar că o aud. Dar de ce? De ce el? Și cum de îmi aduce flori tocmai mie? Nu mai înțeleg nimic, dar nici nu am puterea să mai înțeleg ceva. Zeci de gânduri îmi trec acum prin cap. Dacă cineva mi-ar fi spus că așa va fi cu siguranță acum nu aș mai fi fost aici, ci probabil fugind haotic și încercând să uit cine sunt. Asta voiam să fac și acum. Îmi doream mai mult ca niciodată să nu fiu eu, să nu fiu ceea ce sunt și mai ales îmi doream ca el să nu mă placă. Aș fi dorit să fiu chiar și la insuportabila oră de chimie cu profesorul explicandu-mi ceva ce era conștient că nu o să înțeleg niciodată. Orice numai să nu fiu în fața lui în timp ce mă privea cu atât de multă dragoste și atat de multă teamă.

          - N-n-n-n....Naruto!?! Asta, îți aparține?! Am țipat la el, îndreptându-mi privirea spre trandafirul de pe bancă.
           - Păi...da! Răspunsul lui a venit puțin întârziat și cu o voce aproape stinsă din care se putea distinge clar teama transformată acum într-o adevărată groază.

      Nu îmi venea să cred! Nu aș fi crezut că Naruto, Naruto acela timid, retras și romantic e în stare de așa ceva. Știam că place o fată. Îmi povestise, dar nu pot să cred că aia eram eu. Acum înțeleg de ce atunci când îl întrebam cum o cheamă sau alte detalii în mod normal obișnuite se bâlbâia, roșea și încerca să schimbe subiectul. Sunt socată, însă nu o să las asta să se vadă pentru că el părea atât de speriat și se temea atât de mult să nu îi calc pe inimă. Dar ce puteam să fac? Cum aș fi putut să îl văd ca pe un barbat când el până acum fusese fratele meu mai mare care era mere acolo să mă protejeze și să mă susțină? Sau cel puțin asta era impresia pe care mi-o lăsa.
      Am vrut să fac un pas în spate. Să mă retrag și să mă așez. Restul clasei deja mă priveau ca pe genul ăla de fată fițoasă care refuza un băiat fără cea mai mică remușcare. Se uitau la mine insistent și parcă toți urlau în capul meu și îmi reproșau că sunt o ipocrită. îl ignoram pe Naruto cu atât de multă nonșalanță, dar parcă inima se rupea în două în mine când i-am văzut în colțul ochiului drept o lacrimă. Mă simțeam dezgustător. Ochii ăia albaștrii păreau dintr-o dată atât de schimbați, dar în timp ce îmi adunam gândurile de prin cap și inimă, Naruto m-a prins de mână și cu o mișcare bruscă, dură, dar aparent grațioasă și caldă, m-a tras la pieptul lui și m-a îmbrățișat așa cum nu o mai făcuse niciodată, făcându-mă să îi aud inima cum bătea haotic la un pas de a ieși de la locul ei bine stabilit. Era cu 40-50 de centimetrii mai înalt de cât mine și asta mă făcea să mă simt un copil în brațele lui. Inima incepuse să îmi bată și mie destul de tare. Nu știu dacă era pentru că toți se uitau la noi, pentru că el mă strângea foarte tare în brațe sau pentru că el avea de gând să facă o prostie. În doar câteva secunde simțea că inimile noastre băteau într-un sincron neînțeles, iar haoticul lor ritm cobora din ce în ce mai mult și mai grațios.

           - O simți? Inima mea. Bate exact în acelaș timp cu inima ta! Mi-a spus de data asta cu un calm care dădea de bănuit și atingându-mi pieptul pentru a-mi simți inima bătând.
           - Poate că bătăile lor crează o adevărată simfonie, dar ce te face să crezi că bat și una pentru alta? I-am spus eu, încercând să mă depărtez de el și în acelaș timp încercând să nu îmi îndepărtez privirea de ochii ăia verzi în care se citea o urma de dezamăgire, dar și o bucurie fragilă.

      Nu a avut curajul să îmi mai spună nimic. I-am răspuns mult prea răutăcios în timp ce îl împingeam pentru a-l depărta de mine, ca să mai poată avea curajul de a-mi spune ceva. Mă cunoștea foarte bine și știa ce urma dacă el ar fi continuat, așa că, resemnat, s-a așezat în bancă plecându-și capul, iar eu am fugit către baie tinând trandafirul în mână. Ino a alergat după mine, era la fel de șocată ca restul clasei, dar și îngrijorată pentru că a fost singura care a observat lacrimile care formau o întreagă cascadă pe obrajii mei înroșiți.
      Era o parte din mine care își dorea să fi fost un vis, un vis care să se sfârșească la fel ca în fiecare zi cu un "Sakura, trezește-te!", însă o parte din mine și-ar fi dorit ca Naruto să vina după mine, să mă liniștească, să mă tină în brațe ca de obicei și să îmi spună că totul o să fie bine. Nici măcar eu nu mă mai pot înțelege! Și ce vină are el că s-a îndrăgostit? Cu ultima picătură de energie care încerca de una singură să sustină întreaga mea ființă, în timp ce zăceam pe podeaua rece și la fel de indiferentă ca mine la cuvintele lui Naruto, mi-am prins trandafirul în păr. Am alungat-o pe Ino pentru că îmi doream să fiu singură, doar eu și gândurile mele; doar eu și povara unui suflet rănit; doar eu și o iubire complicată.

      Mă simțeam atât de bine singură, dar cum orice vis durează dureros de puțin, auzeam cum niște pași moi, calmi și stupid de eleganți se îndreptau spre mine. Nu mi-am putut da seama cine era. Lacrimile mă împiedicau să mai văd ceva. Se apropiau din ce în ce mai mult de mine, atât de încet, încât fiecare mișcare mă îngrozea, mă apăsa și simțeam că acei pași mă călcau în picioare. A venit, m-a mângțiat ușor, m-a sărutat pe cap, că un părinte și s-a așezat lângă mine.

           - Prostuțo!

      Nu pot să cred. Exact asta îmi mai lipsea și exact de asta aveam nevoie. O voce care mă cuprindea în brațele ei fără ca măcar să mă atingă, nu știu de ce, nu știu cum și nu înțeleg nici de când, dar asta mă înspăimânta pentru că vocea asta mă dezgusta stupid acum. Da. Era un el. Dar ce căuta el aici? De ce îi păsa acum? De ce e lângă mine? Acum 5 minute puteam să jur că viața mea v-a lua o întorsătură groaznică, dar acum întorsătura deja a fost luată. Viața nu e altceva decât o mamă care știe să te mângâie, să îți dea un sfat bun atunci când trebuie și să îți dea o palmă atunci când greșești, palmă care nu doar fizic mai mult de cât doare pe interior. Din vina vieții și mai ales, acum, a lui inima mea bătea în cel mai dezastruos ritm cu putință. Atât de repede și atât de dureros!...


Vise în duet Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!


Ultima editare efectuata de catre Dara in Mar 02 Apr 2013, 21:33, editata de 2 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet Asss10Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Dum 31 Mar 2013, 23:22

Hellau. what?lol! Vaii, cat am asteptat acest capitol. Pot spune, m-ai surprins cu toate evenimentele ce au avut loc, desi imi spusesei ca ai de gand sa ne faci sa ramanem cu gura cascata, chiar ti-a iesit. Mi-a placut mult raspunsul Sakurei, desi a fost dur, a fost sincer si cred ca asta conteaza cel mai mult. De asemenea, sunt curioasa asupra identitatii individului necunoscut, caci nu ne-ai dat foarte multe detalii despre el. As putea ghici, cred, dar prefer sa te las pe tine sa imi raspunzi la aceasta intrebare. Te pup. :*


Vise în duet Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Lun 01 Apr 2013, 12:22

what?lol! WOW.atata pot zice.merci de anunt si te astept cu celalalt next.ti pup dulceata.Akatsuki_lavy
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mar 02 Apr 2013, 21:36

Woahhhhhhhhhhh!:x
Ador acest capitol, saracul Naruto!:( Imi e asa de mila de el! A fost interesanta replica Sakurei, dar in acelasi timp si foarte rautacioasa!
Sunt foarte curioasa in legatura cu tipul de la sfarsit, as putea ghici cine e, dar nu vreau sa ma amagesc ca data trecuta. Apuca-te de next. Acum!



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mar 09 Apr 2013, 21:51

4. Tenor între soprane


Itachi's point of view


      Singurătatea nu e dureroasă, E dulce, caldă și mai ales tăcută. Nimeni care să te judece după ceea ce ai făcut, sau cel puțin ceea ce spun toți că ai făcut. Nimeni care să îți dea lecții de viață, să te bată la cap cu tot felul de sfaturi pe care categoric nu le vei folosi niciodată, dar totuși, nimeni care să îți dea o îmbrățișare, nimeni care să îți spună că totul va fi bine, nimeni care să îți șteargă lacrimile atunci când plângi. Din punctul lor de vedere ești doar un ratat care merită să moară singur pentru ceva ce nu s-a întâmplat niciodată. Ce vreau să spun? Păi să vdeme, cam toată lumea din oraș crede că eu am făcut ceva de care nu copil de doar 5 ani nu ar fi fost niciodată capabil. Și tu crezi asta? Știi ce? Nu îmi mai pasă! Nu îmi mai pasă de voi! De nimeni! Stiu clar cine și ce a făcut în noaptea în care fratele meu împlinea 3 ani și nu mai am nevoie de nimeni care să îmi spună ce și cum. Nu mă simt vinovat pentru că nu sunt, dar nici bine nu mă simt. De ce? Sasuke! L-am crescut și până și el mi-a întors spatele după ce a auzit toate bârfele oamenilor. Dar poate azi totul o să se schimbe. Poate cineva va învăta să vadă dincolo de hainele și de ochii ăștia! Poate...

      Mergeam pe holurile închisorii supranumită “școală”, când din baia fetelor am auzi un zgomot. Un scâncet. Suna ca și cum un copil plângea. Am făcut câțiva pași și am văzut-o. Era așa de firavă, slăbuță și atât de plăpândă, dar chipul ei era ascuns sub lacrimi. Am făcut câțiva pași spre ea. Mă simțeam atras. Nu o vedeam ca pe toți ceilalți elevi ai liceului ăstuia. Am sărutat-o ușor pe cap, așa cum făceam și cu Sasuke atunci când plângea după ceva banal, așa cum fac copiii mici. M-am așezat lângă ea și cu o voce caldă, parintească, am spus:

            - Prostuțo!

      În clipa următoare și-a ridicat capul și am putut să văd ochii ăia verzi scăldați în lacrimi. Poate că sunt dur, rău și nepăsător, dar copila asta și mai ales ochii ei aveau ceva special. Mă privea așa de speriată. Am luat-o în brațe. Tremura. S-a lăsat atât de ușor și grațios în brațele mele, exact ca un bebeluș gata să adoarmă. Nu mai scotea decât scâncete și suspine. Mă ține strâns de mână și după câteva minute mi-a spus:

            - Cine ești?
            - Păi... Eu sunt Itachi. I-am spus dându-mi seama că mă confundase cu fratele meu.
            - Itachi...Uchiha?!
            - Din păcate pentru colegul tău, dar mai ales pentru mine, da! Itachi Uchiha.

      Mă privea atât de înspăimântată încât am crezut că se va ridica și va fugi speriată în clasă. Era ceva ciudat cu ea. Nu fugea. Din contră, a rămas exact în brațele mele, însa mai calmă de data asta.

            - Sakura!
            - Pofstim?!
            - Sakura! Sakura Haruno este numele meu!

      Chiar arăta ca o floare de cireș. Era la fel de gingașă, de pură și de roz. Într-un fel simțeam că e ca mine, dar tot simțeam că ascunde ceva. Avea un ceva al ei. Privirea aia de copil nevinovat. În mod normal aș fi fost dezgustat de genul ăsta de fete, dar ea era atât de simplă, că nu mă putea face să îmi displacă. Nu am avut timp însă să îmi pun întrebări mie, dară să o mai întreb și pe ea, căci imediat apare în fața ușii de la baie scumpul meu frațior. Mă dezgusta și el din ce în ce mai tare. Îl iubeam, cred, dar ochi lui mă făceau să îl urăsc. Sakura s-a retras puțin în spatele meu. Pe chipul ei citisem o spaimă aparte. Nu a apucat însă să se ferească. Sasuke a tras-o de mână cu atât de multă forță încât a scos-o din baie, aducând-o lângă el.

            - Ești proastă?! A țipat la ea, strângând-o de braț. Ai cea mai vagă idee ce ai fi putut păți dacă eu nu aș fi venit acum aici?!

      Sakura nu a mai avut timp să spună nimic, căci țâncul a împins-o în spate și fară să îmi dau seama, căci eram prea ocupat să o văd pe ea împinsă la pământ, am fost lovit cu brutalitate de scumpul meu frate. Am căzut lovindu-mă cu capul de țeava conectată la centrala termică și rămânând la podea plin de sânge. Am văzut-o pe Sakura încercând să ajungă la mine, dar Sasuke a prins-o de mână și a târât-o până în clasă. Ce treabă avea el cu mica rozalie?

      După vreo 10 minute am încercat să mă ridic de jos și să merg acasă pentru a-mi curăta rănile. Stiam că nimeni nu m-ar fi ajutat vreodată să mă ridic de acolo. Nimănui nu i-ar fi păsat dacă în momentul acela mi-aș fi dat ultima suflare. Eram doar o piedică, o povară, un nimeni pentru toți. Mă durea tot corpul și se pare că eram destul de grav lovit și la cap. Nu am reușit să opresc hemoragia decât după circa o ora și am pierdut destul de mult sânge. Nu puteam merge la spital. Nici acolo nu aș fi fost băgat în seamă. Toți mereu cu aceleaș replici, aceleaș priviri usturătoare, aceleaș atitudini dureroase. Toți voiau să mă ucidă pentru ceva ce nici măcar nu făcusem. Doare!

      Pur și simplu stau întins pe patul din ceea ce eu numesc “casa mea”. Mă doare absolut tot corpul, dar mai dureroasă este imaginea rozaliei aruncată de fratele meu de lângă mine și mai apoi târâtă de el prin liceu. Ce i-aș fi putut face? Aha, da. Era să uit. Eram copilul problemă al familiei Uchiha, sau ce mai rămăsese din ea! Sau cel puțin asta credeau toți. Fratele meu probabil avusese grijă să-i spună totul și probabil acum și ea crede acelaș lucru despre mine ca și toți ceilalți. Nu am cum să demonstrez că sunt nevinovat, dar nici nu cred că vreau. Și până la urmă de ce îmi pasă mie de ei? De ce îmi pasă de ce spun și cred toți? Oamnei fără un scop bine stabilit care vorbesc fără rost. Patetic!

      Un ciocănit timid în ușă mi-a spulberat toate gândurile. Cine putea fi? Cui îi putea păsa de mine? Ciudat. M-am ridicat încet, căci nu prea mai avea multă energie. Pierdusem mult prea mult sânge și nu mâncasem nimic. Am deschis ușa ușor și fără să fac vreun zgomot. Apoi m-am întors înapoi în pat. Am văzut o siluetă micuță cum se îndrepta timid spre mine. Era Sakura. Nu îmi venea să cred. După tot ce se întâmplase ea venise la mine. Dar să nu mă pripesc. Poate a venit doar să îmi ceară explicații pentru ceea ce probabil auzise de la fratele meu. Mă privea atentă, studiindu-mă din fiecare unghi și am observat că ținea în mână o cutie destul de mare. S-a așezat lângă mine pe pat și privindu-mă în ochi a spus:

            - Ești înregulă?

      Glasul ei îmi mângâia rănile. Mă simțeam de parcă aș fi cunoscut-o de o viață. O simțeam mai apropiată decât ca pe o simplă cunoștiință. O simțeam pe ea așa cum îl simțeam pe Sasuke atunci când era mic și după ce mă lovea în timp ce ne jucam, venea la mine, purtând în colțul ochiului o lacrimă sinceră de copil, întrebându-mă dacă sunt bine. Copila asta îmi aducea aminte de el. Era parcă ceva în ea care distrugea orice urmă de orgoliu și nepăsare din mine.

            - De ce ești aici? I-am spus luând-o de mână și privind-o fix în ochi.
            - Am venit să văd cum te simți. Îmi pare sincer rău pentru tot ce s-a întâmplat în baie. Sasuke e un nesuferit! Si în timp ce spunea asta a scos din cutia ei un vas mare cu supă de tăieței și câteva fructe.

      Nu îmi venea să cred. Ea chiar venise la mine. Ei chiar îi păsa. Sau poate mă înșelam și ochii ăia verzi mă trădau. A rămas cu mine, m-a hrănit ea, căci eu nu mai aveam energia de a mai face asta. Abia mai eram capabil să îmi țin ochii deschiși și să respir. A stat lângă mine ore bune. Mi-a schimbat bandajele de la cap, dezinfectându-mi rana și chiar a aranjat dezastrul de prin camera mea. A avut grijă de mine ca o prietenă, ca o soră, ca o mamă. Ei chiar îi păsa de mine, dar de ce? Să nu îi fi spus fratele meu nimic? Ce ascundea floarea de cireșc care acum mă dădăcea ca pe un copil de 5 ani, cu toate că eram cu 2 ani mai mare decât ea?

      A decis să rămână la mine peste noapte, spunându-mi mie că așa va putea avea grijă de mine, iar părinților ei spunându-le că rămâne peste noapte la o prietenă. Era deja ora 10, dar nu mă simțeam obosit. Îmi dădea oarecum energie. Mă simțeam mult mai bine. S-a apropiat de mine, lăsând să lumineze camera doar lampa mea de citit și punându-și palma dreaptă peste obrazul meu m-a întrebat încet, cald, cu acelaș ton cu care îmi vorbea de obicei:

            - E adevărat ce mi-a spus Sasuke?

      Era speriată și încerca să găsească un răspuns în ochii mei. Mă privea atentă și nerăbdătoare să audă un răspus. Simțeam că pot să am încredere în ea și eram sigur de ce îi spusese Sasuke, dar oare era și pregătită să audă adevărul? Oare ea mă va crede? Oare ea mă va înțelege? Oare va pleca după ce îi voi spune adevărul?...



Vise în duet Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mier 10 Apr 2013, 16:30

Buna Dara. Ti-am citit fic-ul de dimineta, dar nu am avut tim sa las un comtariu. Mda, revenid. Un un fic foarte, dar foarte interesant. Pe mine una, ma uimesti. Descriera ta este foarte profunda. Am de unde invata (D). Care-i faza cu Sasuke? Este un nesuferit. El mereu stie cum sa se faca observat. Mda. Mi se pare mie, sau intre Sakura si Itachi se infiripa ceva :)) Da. Daca vrei sa ma anunti si pe mine, data viitoare. Iti urez spor la scris in continuare. Te pupicesc. Muahh Vise în duet 208323


Vise în duet W8zi7su
There is always some madness in love, even though there is always some reason in madness.
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mier 10 Apr 2013, 17:03

O, Doamne, Doamne, Doamneee! Dara, draga mea, esti un geniu! Serios! Ar trebui sa-ti fie scris in frunte chestia asta! :)) Mi-au placut atat de mult capitolele(vorbesc la plural pentru ca n-am ajuns nici la capitolul 3, vaca de mine), au fost superbe. Imi este ataaat de mila de Naruto! Saracul! Ah, ce l-as consola! Si pe el si pe Itachi, dragul de el! Sunt adorabili, dar oare ce secret ascunde dragul de Itachi? Ce poate sa fie atat de rau, incat s-o faca pe Sakura sa plece? Si o ador pe rozalie, e o scumpaaa. A fost atat de dragut ca a venit sa se intereseze de brunet si mai ales faptul ca avea grija de el. Te citez: "Mi-a explodat draguto-metrul". =)) Multumesc de anunt si sper sa ma anunti si in continuare! Te pup, D.! :*


Vise în duet Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet Asss10Vise în duet J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19Mier 10 Apr 2013, 17:55

Buna, buna. what?lol! Bineinteles, si de aceasta ai reusit sa ma surprinzi. <3 Imi place felul tau de a nara; este cursiv, fara poticneli, fara sa te opresti brusc pentru a relua mai apoi ideea pierduta pe undeva pe drum. Cat despre ceea ce a facut sau nu Itachi, eu sunt extrem de curioasa. Pare o relatie cu un inceput promitator pentru cei doi, insa trebuie sa mai intre si Sasuke in ecuatie, nu? Astept cu nerabdare nextul, asa ca pune-te pe tastat.Te pup. :*


Vise în duet Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vise în duet Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet I_icon19

Sus In jos
 

Vise în duet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-