Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vise în duet - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vise în duet - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Vise în duet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Apr 2013, 00:43

saracul itachi.bravo mamica.esti TAREEEEE.ma bucur ca il vad si pe el bagat in poveste.arareori se intampla sa vad asta in alte ficuri, sau de ce nu, membrii akatsuki.mesic mult de anunt dulcii, si te astept cu next-ul mai REPEDEEEEE.Akatsuki_lavy ti pupa de nu te vezi.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet - Pagina 2 Asss10Vise în duet - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 11:41


So I'm here to criticize you. Ready, steady, go! lough

Ideea ficului tau mi se pare interesanta, imi place cum o pui in valoare, cum dezvolti anumite parti din ea si cum ne lasi in suspans, sa fierbem pana la urmatorul capitol. Pot spune ca inca nu imi dau seama care este adevarata relatie dintre Sasuke si Sakura si cum intervin si celelalte personaje intre ei, mai ales Naruto si Itachi, insa felul in care relatezi evenimentele ma atrage, ma face sa vreau sa citesc mai mult si nu imi da senzatia ca as vrea sa sar peste paragrafe, ci dimpotriva. Titlul mi se pare foarte frumos, o singura remarca as avea de facut aici: ai fi putut sa il scrii cu diacritice, ar fi aratat mult mai bine asa. Faptul ca ai adaugat cuvantul "duet" in el imi raspunde la cateva intrebari. Se potriveste cu textul, eu asa consider, si abia astept sa vad cum il vei pune in valoare. Ce tin sa iti spun neaparat este ca mi-a atras atentia felul in care iti numesti fiecare capitol, foarte ingenios si original, in tema cu titlul ficului si cu ceea ce se dezvolta in cadrul acestuia.

Descrierea ta este genul de descriere care imi place. Dupa cum am mai spus, nu prea sunt adepta descrierilor de tip polologhie in care se aduna figuri de stil unele peste altele si in care abia pot respira din cauza limbajului literar imbacsit. La tine insa e o descriere aerisita, cu ironie, sarcasm si mult joc scenic adaugat, lucru care ma atrage cu atat mai mult cu cat si personalitatile protagonistilor sunt bine evidentiate. Actiunea nu mi se pare grabita, ba chiar merge lent si asta imi place. Nu treci de la un cadru la altul si nu ma ametesti cu detalii inutile, ci imi povestesti in mare lucrurile de rutina si te concentrezi pe ceea ce conteaza. La dialog nu am ce comenta, imi place cum pui in valoare modul perosnajelor de a gandi si de a reactiona. Chiar cred ca ai niste replici bine gandite.

Estetica mi se pare ok, in ultimul capitol a fost, de departe, cea mai buna. Continua asa, caci se vede foarte bine. La greseli de tastare sau de ortografie nu prea am ce comenta; mai ai anumite scapari, insa e din cauza neatentiei, ori a grabei, nu am observat greseli majore, ori care sa imi sara in ochi, deci e ok.


Vise în duet - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 11:57

Sunt o nenorocita, stiu, nu trebuie sa mi-o repeti. crying Am zis ca trec pe aici de cand ai inceput ficul si tot nu am facut-o. Am citit ieri toate capitolele, ca sa inteleg totul si ai o idee chiar frumoasa. Imi plac titlurile capitolelor, mi s-au parut interesante de la inceput. M-au atras sincera sa fiu, insa nu am vazut legatura dintre titlu si continut. Ori sunt eu prea blonda si ai introdus legatura subtil, iar eu nu am perceput-o, ori ne vei surprinde cu o alta idee originala. Imi place cum intorci situatia, cum l-ai introdus pe Itachi in toata povestea asta si dupa cum vad, e posibil sa se formeze o legatura intre el si rozalie. Nu inteleg de ce a reactionat Sasuke asa, insa probabil vom afla. Itachi totusi il iubeste, dar se pare ca sentimentul nu e tocmai reciproc. lough Vreau sa vad daca vor avea o relatie controversata sau ceva de genul asta si, mai ales, astept urmatorul capitol. Spor la scris si la idei. Si daca nu e prea mare deranjul, ma poti anunta in legatura cu urmatorul capitol? Multumesc anticipat kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Apr 2013, 14:00

Buna! Imi place ficul tau fosrte mult! Este o nautate pentru mine ca Sasuke are ochii verzi si parul saten, nu mi-l pot imagina! M-ai lasat in suspans total! Esti foarte buna pentru primul tau fic! Imi place felul tau de a scrie! Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! Spor la scris! Te kiss dulce!
P.S. Ador ochii verzi si nu numai pentru ca ii am si eu!


Vise în duet - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Sam 13 Apr 2013, 19:32

Hei.

Mersi de anunt.
Pai mi-au placut ambele capitole, au fost interesante amandoua. Capitolul 3 m-a surprins cu Naruto care e asa de timid si indragostit lough , dar mi-a placut, iar capitolul 4 a fost, de asemenea, surprinzator pentru ca nu ma asteptam sa apara Itachi.
Imi e frica de un singur lucru: Sakura sa se indragosteasca de Itachi. O nu. lough
Sunt curioasa cum vei continua, sper sa ma anunti din nou.
Mult succes in continuare ! a hug


Vise în duet - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Apr 2013, 11:42

M-am intors si sunt gata sa spun cateva lucruri. pentru inceput, scuze ca am fost asa lenesa si nu am lasat comm la capitolul anterior, dar adevarul e ca nu am avut cum. Multumesc si ca m-ai anuntat. Si acum, capitolele astea sunt pur si simplu fantastice. Ceea ce ador este acest suspans genial care vreau sa se lumineze cat mai repede cu putinta. Pana atunci insa trebuie sa ma roada pe mine cu cruzimea lui specifica. Ei bine, lasand la o parte curiozitatea mea imposibila, chiar nu am nimic de comentat. Te rog sa ma anunti si data viitoare. Spor la scris! Te kiss dulce! Ja ne! hi!
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Dum 21 Apr 2013, 23:24

5. Sunete-n derivă

            Sakura’s point of view

      Nu am înțeles niciodată cum pot alții să judece, să bârfească sau să eticheteze pe cineva într-un anumit fel. Nu îmi pot da seama ce etichetă port eu pentru că nu le-am înțeles niciodată clasificările și îmi pasă mult prea puțin de ei și de părerile lor banale ca să îmi pierd câtuș de puțin timp încercând să-i înțeleg. Fiecare suntem catalogați de anumite persoane și de cele mai multe ori judecați după aparențe. Spunem că dacă un măr e roșu atunci el este copt și bun, dar ce ne face să credem că și interiorul mărului respectiv e la fel de perfect ca și exteriorul? Așa e și cu noi, oamenii, sau ceea ce a mai rămas din minunata noastră specie. Nu pot fi catalogată ca o fire optimistă, veselă și plină de viață doar pentru că am tenul deschis, ochii verzi și părul roz, iar hainele mele sunt mereu foarte colorate. Nu sunt așa și pe interior. Doar pentru că îmi râde chipul asta nu înseamnă că inima nu poate plânge. Și până la urmă voi cine vă credeți ca să mă puteți judeca pe mine? Voi cine sunteți?...

      Itachi, fratele mai mare al monstrului care am văzut că se ascunde în spatele băiatului lângă care orice fată din liceu, și nu numai, se visează, el e la fel ca și mine: victimă a aparențelor. Toți vorbesc, toți judecă, toți bârfesc, însă doar el știe ce se ascunde de fapt după hainele sobre pe care le îmbracă. Dacă ar fi să aleg între el și restul lumii, cred că l-aș alege pe el. Am stat lângă el toată noaptea, căci Sasuke îi făcuse o rană destul de gravă la cap. Dacă până acum eram indiferentă în fața șatenului, acum mă dezgusta; ba mai mult. aveam impresia că îl urăsc. Ceva din mine, o parte destul de mare a ființei mele mă împingea să îl lovesc zbravăn cu prima ocazie în care va apărea în fața mea pentru ceea ce-i făcuse lui Itachi. Și totuși, acum trebuie să rămân calmă și optimistă pentru Itachi. Presimt că asta va fi o noapte lungă și plină de surprize.

            - Dacă îți voi spune adevărul, promite-mi te rog că nu vei fugi și nu mă vei urâ și tu, îmi spuse pe un ton atât de dulce încât singurul impuls demn de starea lui și de ceea ce credeam că urma să spună a fost să îi strâng mâna și să îi zâmbesc.
            - Îți promit că nu o să plec indiferent de ce-mi vei spune sau de ce vor spune ceilalți!


      Eram pregătită să ascult povestea care îl împovărâse pe Itachi atât de mult timp și povestea care îi îndepărtase pe toți de lângă el și mai ales pe fratele său. Eram pregătită, cred!

            - Totul a început când aveam doar 5 ani, încercă el să-și amintească, purtând în voce un oarecare tremur de emoție și teamă. Era ziua lui Sasuke, împlinea 3 ani, iar eu mă jucam cu el în bucătărie. Încercam să facem o salată de fructe când am auzit un strigăt înspăimântător venind din camera mare unde erau parinții mei și fratele tatălui meu cu soția sa. Am încercat să-i distrag atenția lui Sasuke, dându-i să mănânce un măr, iar eu m-am îndreptat spre camera din care se auzise tipătul și...

      În momentul acela Itachi a izbucnit în plâns. Nu erau orice fel de lacrimi cele care se scurgeau lin pe obrazul lui albicios. Erau genul ăla de lacrimi de copil, sincere și pline de sentimente. Pentru o clipă am văzut în ochii lui o spaimă teribilă. Era îngrozit. Eram din ce în ce mai curioasă cu privire la ce se întâmplase, dar instinctul meu a fost de al opri din povestit. Mă durea și pe mine să îl văd așa. Îl cunoșteam de nici o zi, dar îl simțeam mai apropiat decât pe propriul meu frate sau chiar și decât pe Ino. Am încercat să îi spun să se oprească, dar tot ce mi-a ieșit pe gură a fost un scâncet scurt întrerupt de cuvintele lui:

            - Mama, tata, unchiul și mătușa, toți era întinși pe podea, plini de sânge și tăiați toți exact în acelaș loc și exact în forma cifrei 2. În momentul acela nu mă mai puteam mișca. Eram teribil de șocat, îmi explica el printre lacrimi. Ce puteam să fac eu? Aveam doar 5 ani. Și cum se întâmplase totul? Cine făcuse asta? Și mai ales de ce exact de ziua lui Sasuke? Astea erau întrebările care mișunau prin mintea mea mult prea fragilă pentru a suporta acele imagini. Am fost scos din soc de ușa izbită de unul din vecini care auzise și el tipătul.
            - Dar cum și mai ales de ce oamenii cred că tu ai făcut totul?
            - Pentru simplul fapt că din impuls i-am sărit mamei în brațe, ceea ce mă umpluse și pe mine de sânge. Cuțitul cu care tăiasem fructele era încă în mâna mea, iar omul ăla a crezut că...

      I-am sărit în brațe. Nu îl mai puteam lăsa să continue. Nu îl mai puteam chinui lăsându-l să își aducă aminte de tot acel coșmar. M-a strâns atât de tare în brațe, încât pentru o clipă rămăsesem fără suflu. Un sărut pe obraz și un zâmbet dulce din partea mea i-au oprit lacrimile și în colțul gurii îi înflorise deja un zâmbet. Acum mai mult ca niciodată îmi doream să fiu lângă el. Să le demonstrez celorlalți că mintea lor bolnavă nu poate vedea dincolo de aparențe și bârfe. Am lăsat amândoi toate gândurile rele și urâte și am adormit în brațele lui. Mâine urma să merg din nou la școală.

      Pășeam amândoi pe stradă, ținându-ne de mână, iar privirele celorlalți ne fixau. Ochi erau ațintiți toți asupra noastră. Auzeam oamenii spunându-și între ei cat sunt de inconștientă, îi auzeam tipând la mine să plec de lângă el și chiar îi vedeam trăgându-mă de mână pentru a mă îndepărta de el, însă mie nu-mi păsa. Acum el era fratele meu mai mare și mi-am jurat să îl fac pe Sasuke să vadă omul din Itachi, nu doar monstrul și mi-am promis atât mie, cât și lui că nu îl voi părăsi niciodată, că îi voi rămâne alături indiferent de ce se va întâmpla și indiferent de ce vor spune ceilalți.

      Am ajuns la școală și exact acelaș lucru și aici. Necunoscuți holbându-se la noi. Itachi m-a condus până în fața clase și înainte de a intra m-a sărutat pe frunte așa cum mi-a spus că obișnuia să facă și cu Sasuke. Totul tindea să fie ok, dar ce să vezi. Șatenul a deschis ușa exact în momentul acela. Nu am uitat ce se întâmplase cu o zi în urmă și nu aveam de gând să las asta să se mai repete. Niciunul nu spunea nimic, însă privirile erau destul de expresive pentru a înțelege totul. Sasuke și-a ridicat mâna pentru a-l lovi pe Itachi pentru a doua oară, dar ce să vezi? Am impulsuri mai dezvoltate decât el și în doar două secunde mâna mea îi rearanjase puțin fața. Se pare că lovitura mea a fost destul de puternică pentru că Sasuke se dezechilibrase, iar dacă Hinata nu ar fi ieșit fără să știe ce se întâmplase și nu l-ar fi prins, probabil acum ar fi făcut cunoștință cu podeaua.

            - Lovești destul de bine pentru o fată, mi-a spus Itachi cu un rânjet mândru pe față.

      Abia dacă îmi mai puteam stăpânii râsul când am văzut câtă isterie am provocat. Eram foarte amuzată de toată zarva care se crease și mai ales de privirea Hinatei. Se uita cu atât de multă ură la mine, încât cred că m-ar fi pocnit. Păcat că asta ar fi însemnat ca păpușelul să se împrăștie puțin. Eram teribil de amuzată și de fața lui Sasuke care mă privea destul de speriat și socat de “fina” atingere și unicul contact fizic dintre noi doi. Ehh, probil că se obișnuise deja cu micile mele “saluturi”, căci nu era prima oară și ceva îmi spune că nici ultima. Și totuși nu eram singura care se amuza; toți cei din clasă râdeau mai mult sau mai puțin de această întâmplare, iar disperatele lui admiratoare roiau în jurul lui încercând să se facă utile. Imposibil. Astea nu ar fi fost utile nici ca obiecte bune de pus praful pe ele.

      Cu toată agitația asta și cu tot ce se întâmplase uitasem de bietul Naruto. Am stat, m-am gândit, m-am răsgândit. Nu prea știu ce să fac. Îl iubesc enorm, dar nu știu dacă îl pot iubi așa cum mă iubește el pe mine. În momentul în care m-a luat în brațe am simțit că inima mea o ia razna, dar nu am înțeles exact dacă era din cauză că simțeam ceva pentru el sau pentru simplul fapt că îmi era rușine de toată faza aceea și de faptul că toți se holbau la noi. Oricum le dădusem deja subiecte de bârfă și încă multe: relația mea cu Naruto, prietenia dintre mine și Itachi și acum și păpușelul șifonat. Nu îmi păsa acum de asta mai mult decât îmi păsa de blondul acela pe care îl știam trist. El era cel care conta acum și puțin îmi păsa mie că toate colegele mele voiau să mă ucida pentru că i-am rearanjat puțin fața Adonisului lor. Fața aia oricum avea nevoie de reparații.

      M-am grăbit să intru în clasă făcându-mi loc printre ceilalți. Nu aveam de gând să trec pe lângă ei făcându-mi loc cu un “Pardon!” subtil. Am ales calea tipică stării pe care o aveam: am făcut pârtie la propriu printre ei, ba chiar câteva mironosite erau la un pas de a-mi cădea la picioare. Oricum nu îmi păsa nici de ele, nici de alții. Acum tot ce conta era Naruto. Trebuia să lămurim odată pentru totdeauna relația care ne lega. L-am văzut în bancă, banca în care stăteam amândoi. Avea capul așezat pe cartea de engleză și ochii închiși. Am pășit ușor spre el ca nu cumva să-l sperii. L-am mângâiat ușor pe par așa cum făceam mereu când încercam să îl adorm sau să obțin ceea ce voiam de la el și imediat ce a ridicat capul și m-a văzut a prins puțin mai multă culoare în obraji. M-am așezat lângă el, l-am luat de mână și acum trebuia să îi explic ce simt pentru el cât de bine puteam pentru cî sentimentele lui erau foarte fragile acum.

            - Naruto, te cunosc de atât de mult timp. Știu cum gândești, știu ce-ți place și ce urăști. Știu mereu cum te simți și știu mereu cum să te fac să zâmbești, dar de data asta e diferit. Nu știu cum să o spun, dar eu...

      Nu știam cum să spun ceea ce gândeam. Nu o mai făcusem până atunci. Era prima oară când creierul meu nu era capabil să proceseze impulsurile inimii. Oare o să îi pot spune ce simt sau îl voi minți pentru a-l proteja? Tot trupul mi se zbăte și ceva din mine încerca să iasă afară. Eul meu interior se chinuie să evadeze din închisoarea tăcerii și regretelor în care a fost închis pentru atât de mult timp. Cuvintele nu pot exprima exact ceea ce se petrece cu mine, dar pentru Naruto nu am foarte multe cuvinte. Oare să îi spun adevărul? Oare mă va crede? Oare mă va putea ierta și mai ales, oare mă va mai putea iubi chiar și la fel ca înainte?...


Vise în duet - Pagina 2 Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet - Pagina 2 Asss10Vise în duet - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 00:02

Uiuiui, ce capitol. :> Cred ca palma aia a fost cireasa de pe tort, am savursat-o ca pe cel mai delicios desert si tine cont ca mie acum mi-e al naibii de pofta de ciocolata. N-am altcevace sa spun decat ca imi place mult cum scrii si modul in care pui in valoare fiecare personaj al tau. iti multumesc pentru anunt si te pup. :*


Vise în duet - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 09:01

Un capitol foarte melodios! Hm? Cred ca m-ai molipsit cu termeni muzicali well? awesome right? stai calma, sunt atuul tau si nu al meu, asa ca nu-i voi folosi... prea des. Ador capitolul asta, iar palma aceea, pai, Sakura stie cum sa faca un make up de calitate. Imi place de asemenea si povestea pe care ai creat-o, totusi, un copil de 5 ani trebuie sa fie psihopat nu alta ca sa-si omoare parintii. Imposibil sa nu se fi deranjat niciun cineva sa investigheze, nu? Oricum, sigur ne vei lamauri tu pe parcurs! I love it!! Mersi ca m-ai anuntat si te rog anunta-ma si data viitoare. Te kiss dulce! Spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 20:40

Buna! Mersi ca m-ai anuntat! happy
Mi-a placut foarte mult capitolul! A fost foarte sensibil si dragut! Nu pot sa cred ca Sasuke este inca un idiot, ma bucur ca Sakura l-a plesnit! lough Imi pare rau de Naruto, e un baiat bun! crying Apoi a aparut Itachi, care chiar m-a surprins! what?lol! Sper ca el si Sakura su nunse indrsgosteasca! Astept nextul si te rog sa ma anunti in continuare cand il pui! Spor la scris si la idei! Te kiss! Ja ne! hi!
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:03

Măi, măi, măi! Cireșica devine rea și îmi place! Așa, Sakura, rupe-i mufa! =)))))))))) Aș fi vrut să-i văd fața „păpușelului șifonat”! Sunt sigură că mi-ar fi plăcut la nebunie! :)) Cât despre capitol per total, a fost exact cum ne-ai obișnuit, adică superb, mirobolant și alte adjective dintr-astea cu care ne mai cunoaștem noi. well? awesome right? =)) Mulțumesc pentru anunț și sper ca o sa ma anunți și în continuare, nu cum am făcut eu cu next-ul de la Asul negru! =))))))) Kiss.


Vise în duet - Pagina 2 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Cecilia01
Academy Student
Academy Student
Cecilia01

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 44
Puncte : 61
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : volei,inot,football.
Stare de spirit Stare de spirit : creativa,amuzanta si energica.

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Apr 2013, 22:18

NEXT si imi place foarte mult. Abea astept sa vad ce se intampla in episodul urmator. NEXT.!!!!!!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 11:34

dulcii mesic de anunt.frumos capitol.te astept cat mai repede cu next-ul caci sunt tare curioasa sa vad ce se intampla.doar nu vrei sa mor nu?doar sti ca asta patesc, curiosii nu??? happy2 Akatsuki_lavy ti kiss
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Apr 2013, 18:39

Hei.
Capitolul a fost foarte frumos, regret ca n-am ajuns mai repede.
Imi place noua atitudine a Sakurei si faptul ca Itachi nu este cum cred toti ceilalti, se inteleg bine cei doi, ceea ce ma bucura, dar vreau sa vad cat mai multe momente SasuSaku, sincera sa fiu, asta astept cel mai mult.
Sunt foarte curioasa sa vad ce vor face personajele, ce idei mai ai. Mult succes la scris. Vise în duet - Pagina 2 78717 Nu uita sa ma anunti.


Vise în duet - Pagina 2 33101167

“ I've crossed some kind of invisible line. I feel as if I've come to a place I never thought I'd have to come to.
And I don't know how I got here. It's a strange place.
It's a place where a little harmless dreaming and then some sleepy, early-morning talk has led me into considerations of death and annihilation. ”


Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Apr 2013, 22:01

Awww!! Ce dragut e totul intre ea si Itachiii:x Sper ca asta nu se va schimba, nu-i asa?:-w
Oricum, mi-a placut o faza.

Fața aia oricum avea nevoie de reparații. Dying, really!=)) A fost geniala si asa cum a spus si wife "asta suna a Dara"=)) Uf,, ce-mi place:x
Apropo, in ultimul capitol ai avut tendinta de a grabi actiunea, dar sper ca iti vei reveni:* Spor la scris si sa aduci next-ul cat mai curand!:*



A.D.T.O.Y.









All day i think of you.
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Mai 2013, 22:07



6. Partituri pierdute





                  Sakura’s point of view


      Suntem învățați de la cele mai fragede vârste că a spune adevărul este mereu cea mai bună cale, dar când adevărul riscă să rănească pe cineva cum e? Cum e când ești obligat să minți doar pentru a-i proteja pe cei la care ții? Aici intervine viața care ne învață încă o dată că nu tot ceea ce e etic e și moral. Nu ne puteam ghida viața după niște principii sobre, lipsite de sentimente, care nu fac decât să ne îndepărteze de ceea ce ne dorim sau de cei pe care îi dorim. Gata! Ajunge! Nu mă mai interesează de el, de ea, de ei, de nimeni. Am fost până acum copilul acela inocent dispus să ajute pe toată lumea, dar gata! Nu asta sunt eu și e timpul ca toți să afle cine sunt. Nu mă mai pot ascude după cuvinte si aparențe. Nu mai vreu să iert sau să mă compromit ca altora să le fie bine. E timpul meu. O să fac exact ceea ce simt, fără să mă mai gândesc la consecințe sau la ce vor spune cei din jurul meu sau să îmi mai pese dacă rănesc sau dezamăgesc pe cineva. De ajuns! E timpul ca adevărata Sakura, cea care a urlat și a implorat zi și noapte pentru a evada din adâncul meu, să arate cine e de fapt. Asta sunt și nu îmi pasă cui îi place și cui nu!

      Îl cunosc pe Naruto de ceva vreme, în deajuns de multă încât să știu cine e și ce îi trece lui prin cap. Nu e ca toți ceilalți băieți și nici nu prea îmi pasă dacă vorbele mele îl vor deranja, îl vor surprinde sau, mai mult, dacă altcineva va avea ceva de obiectat. E viața mea, sunt deciziile mele și mai ales, e inima mea pe care eu hotărăsc cui i-o dăruiesc. Nu vreau să mă mai gândesc la consecințe și oricum, Naruto e destul de mare să înțeleagă asta. Ei și dacă nu, atunci, problema lui.
      Acum era momentul potrivit să spun exact ce simt. Ar fi fost necesară o anumită stare, dar cum să pot eu să fiu sentimentală cand în fața mea păpușelul încă era speriat și nici nu știa ce l-a lovit? Tipul ăsta pe cât era de bun, pe atât era de prost! Eram foarte amuzată de toate divele care intraseră într-un “sevraj” pentru că prințul lor era șifonat. Și tocmai când să încerc să îi vorbesc lui Naruto și să încerc să îi explic ce simt, am văzut-o pe Hinata cum venea spre mine, la un pas de a exploda. La un moment dat chiar am crezut că va exploda la cât de nervoasă era! Ar fi fost drăguț. Poate ar fi zburat bomboane din ea, căci asta păre să aibă în locul ăla gol în care oamenii au de obicei o chestie numită creier.

            - Cum îndrăsnești ratato să te atingi de iubitul meu, mă întrebă ea la un pas de a mă lua la palme.

Nu am mai apucat să mă feresc, căci nu a mai fost nevoie. Nu am mai putut nici să scot vreun cuvânt sau să reacționez în vreun fel pentru că Naturo era deja în picioare în fața mea, uitând-se la ea ca la un mic vierme deasupra căruia avea deja piciorul ridicat. Adevărul e că Hinata era cam cât jumătate din Naruto. Era o jumătate de om, dar cu un tupeu cât pentru 10.

            - Spune-mi, te rog, că nu voiai să faci ceea ce mi s-a părut mie că urma să faci, mârâi blondul, încercând să își controleze furia care mă speria până și pe mine.
            - Și dacă aș fi vrut să o lovesc, ce? Merită! E doar o ratată și așa va rămâne mereu, țipă ea indicnată. Și apropo rozalio, spre binele omenirii, nu mai încerca să atragi atenția unui băiat. Nu te va plăcea mai mult de pe patul de spital, mormăi ea cu un aer destul de superior și cu un zâmbet ironic, plecând apoi spre banca ei.

      Nu am mai apucat nici măcar să îi mulțumesc lui Naruto că mi-a luat apărarea, dară să îi mai spun și ce voia sau nu să afle de la mine. Pofesorul de psihologie intrase în clasă, destul de întârziat. Nimic nou. Nu prea ajungea la timp la ore și probabil că și acum a venit atras de zarva creată de micul incident. Era mereu la fel. Sobru, îmbrăcat de cele mai multe ori în vreun costum gri și purtând o cravată care părea să existe de mai mult timp decât oricare dintre noi. Era destul de ciudat. Era primul an în care ne era profesor, dar trecuse destul de mult timp încât să ne plictisim de el. Venea mereu doar în costume ponosite, lipsite de viață, aproape la fel ca el și cu o servietă care părea să-i fi aparținut mai întâi lui Cuza, parcă și ea dorind să scape din sobrietatea în care își făcea veacul.
      Orele de psihologie erau mereu plictisitoare. Vorbărie, vorbărie și iar vorbărie. Explicații complicate, sute sau chiar mii de cuvinte pe care nimeni nu le înțelegea și nu le va înțelege vreodată. Orele păreau interminabile, iar după ce că ne plictisea zeci de minute cu propoziții care la o mică analiză nu aveau nici cea mai vagă urmă de logică, se mai gândea să ne mai țină și în pauză, că doar nimicurile lui ne vor fi de folos cândva. Oricum nu mă puteam concentra la nimic din ce spunea el și nu pentru că ar fi fost plictisitor, căci da, era și asta o parte, dar privirile ascuțite alea lui “Ken” și “Barbie” nu îmi dădeau pace. Mă înjunghiau cu atât de multă ură și cu atât de multă satisfacție. Privirile lor tăioase erau alimentate de inocența cu care blondul mă pivea din când în când. Părea doar un copil nevinovat care nu vrea altceva decât iubire.

      Gândurile mele au fost repede spulberate de presiunile pe care majoritatea colegilor le făceau asupra profului, căci se sunase deja de 3 minute. Uram orele astea, dar parcă acum nu îmi doream ca proful să iasă din clasă, căci asta ar fi dus ori la o mărturisire a sentimentelor ca în filmele proaste americane, ori o mică schimbare de look pentru bruneta care abia aștepta să îmi sară la gât. Se pare că bruneta a ieșit afară, ceea ce însemna că trebuia să încerc să spun ceea ce trebuia și poate și ceea ce blondul voia să audă. Totuși pacă mi-ar fi plăcut și o mică smotoceală cu bruneta. Ar fi fost cea mai bună metodă de a-i scoate figurile din cap; cu forța. Nu aveam nici cea mai vagă idee cum îi voi spune blondului, căci era prima dată când eram nevoită să fac așa ceva. Privirea lui atât de dulce și mângâietoare, înrăutățea și mai mult lucrurile. Ochii ăia albaștrii mă atrăgeau spre laguna de dincolo de ei cu o forță pe care nu o înțelegeam, dar de care îmi era prea frică pentru a o putea opri.

            - Naruto, am încercat de când am ajuns să îți vorbesc și acum nici măcar nu știu cum să o fac, i-am șoptit oarecum rușinată și luându-l de mână. Naturo eu...eu...

      Nu a mai fost nevoie să spun nimic. Ochii mei spuneau totul, cred. Cuvintele care trebuiau să iasă din gura mea și erau la un pas de a se face auzite au fost oprite de ceva ce nu înțelegeam până acum. O atingere fină pe obraz și o dulceață aparte pe buzele mele. Un farmec incredibil mă copleșea și mă îmbăta. Nu am crezut niciodată în farmecul primului sărut, însă acum mă simt o parte din Naruto. Inima bate atât de tare încât pentru un moment am crezut că va ceda. Cele câteva secunde în care buzele noastre s-au unit printr-un sărut au fost mai mult decât suficiente pentru a înțelege ce simt. Cuvintele erau de prisos, iar momentul în care Naruto s-a îndepărtat puțin de mine pentru a mă putea privii în ochi și am văzut în ochii lui teama de reacția mea, i-am căzut în brațe. Nu mai eram capabilă să spun nimic și nici nu aș mai fi vrut ca momentul acela să se sfârșească. Pentru prima oară mă simțem “întreagă”, mă simțeam eu, nu mai simțem acea senzație cum că aș fi “incompletă” și mai ales am simțit pentru prima dată ce înseamnă să iubești.

      Pentru o secundă mi-am aruncat ochii la Naruto. Era atât de fericit și fericirea lui era atât de dulce. Apoi ochii mi-au zburat la Ino care chicotea cu o atitudine puțin diabolică, de parcă ar fi știut totul, dar era prea bună și noi nedemni să ne spună ce se va întâmpla. O adoram pe fata asta, dar atitudinea ei de guru era stupid de ciudată. O făcea pe indiferenta și pe inabordabila, dar știu că și ea s-ar fi înmuiat în fața “lui”. Când Naruto era la un pas de a mă săruta pentru a doua oară, ușa clase se izbi de perete, iar silueta aia atât de cunoscută dădu năvală ca un uragan.

            - Ia mâna de pe ea, idiotule!

      Asta era exact ceea ce îmi lipsea. Nu că sigur era cineva căruia nu îi prea plăcea să mă vadă fericită pe undeva pe acolo, pe sus. Cât ghinion să ai? Fericirea a cam prins contur de desgust, iar ochii căprui ai lui Ino prinseră o culoare roșiatică. Știam că asta nu se întâmplă decât atunci când era extrem de nervoasă și nici nu o învinovățesc, căci și eu eram nervoasă. Cuvintele acelea și mai ales “idiotule” îmi stricaseră puțin cheful, dar tindeau să mă și sperie putin. Îmi place să fac ce vreu. E atât de amuzant când îi văd pe cei din jur zbătându-se să mă oprească! Simțeam că urma o noua lovitură. Una dulce!


Vise în duet - Pagina 2 Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet - Pagina 2 Asss10Vise în duet - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Mai 2013, 23:10

Iuhu! Ce pot sa zic, ai avut uncapitol plin de intrigi si de actiuni inedite. La unele ma asteptam, la altele nu, dar ca intreg s-au imbinat tare bine. Imi place felul in care scrii, de fapt nu, il ador, asa ca citesc foarte repede capitolele tale, chit ca sunt destul de lungi. Sper ca nextul va aparea destul de curand, caci am chef de si mai multa actiune in stilul tau. Ma intreb cine va primi acea lovitura, chiar va fi o surpriza, cred. Spor la scris in continuare. Te pup. :*


Vise în duet - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 13:24

Buna, Dara! happy Multumesc pentru mesaj! Capitolul a fost foarte grozav si foarte bine descris, parca eram acolo vazandu-i pe Naruto si Sakura sarutandu-se. what?lol! Chiar nu m-am asteptat la asta! Sunt sigura ca urmatorul capitol va fi la fel de superb, sau poate si mai superb. happy2 Sper sa aduci nextul repede si sa ma anunti si pe mine, te rog. ;;) Ma intreb ce se va intampla in cotinuare, mai ales in legatura cu Sasuke si Sakura, si poate chiar Hinata. think Te pup dulce! kiss
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 14:53

dulciiiiiiiii ce sa mai zic eu de tine.ma surprinzi de fiecare data cand scri , incat nu am ce sa zic.doar un singur lucru ar fi.NEXT NEXT cat mai repede posibil caci mor aci de inima.da ?Akatsuki_lavy ti kiss dulshe geniala mea mica. heh
Sus In jos
Lauren Wandowski
Sennin
Sennin
Lauren Wandowski

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Târgovişte, Dâmbovița
acebook acebook : Alexandra Paun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1459
Puncte : 1644
Reputatie Reputatie : 145
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, dancing, writing.

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 15:33

Iiiii, ce mi-a plăcut capitolul acesta! :* Devii din ce în ce mai bună, Dareișăn! :)) A fost atââââât de dulce sărutul dintre Naruto și Sakura. Nu se mai ține așa de tare pe poziții Sakura, hă?=))) Eh, o înțeleg. ;;) Oricum, mulțumesc că m-ai anunțat și sper să mă anunți și în continuare! :*

P.S.: Remarcă faptul că am ajuns devreme. ;;)


Vise în duet - Pagina 2 Tumblr_n7kcuxdExP1txd25uo1_400

Smoking is bad, but the reason I smoke is worse.
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Mier 08 Mai 2013, 09:23

Gata capitolul? Pot sa lesin acum,nu? Noapte buna! Stai asa! Am nevoie de next mai intai! Si aici si la Black Rose! Deci, daca nu pot lesina, tre' sa las comm, nu? Si recunosc, chiar nu-mi displace asta! Capitolul asta e absolut perfect!!! Iubesc la nebunie acest titlu, al capitolului. E pur si simplu fantastic! Nu gasesc cuvinte care sa exprime cat de mult imi place capitolul asta! Actiunea, intriga creata, descrierea, dialogul sunt nemaipomenite!!! Tot ce vreau e acel afurisit de next care, cred eu, nu-mi va satisface mie suspansul si nu va veni prea curand. Pana atunci insa, te rog sa ma anunti cand postezi acel next si sa o faci cat mai curand posibil. Te kiss dulce! spor la scris! Ja ne! hi!
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Mai 2013, 18:35

Evoluezi mai mult pe zi ce trece, scorpie mica ce esti in love . Mi-a placut enorm capitolul asta, a fost foarte interesant, iar modul in care ai descris totul m-a fascinat. Cum a zis si Choco, la unele lucruri ma asteptam, iar la altele nu, insa ai imbinat totul foarte bine si ti-a rezultat un continut foarte bun. Imi place si faptul ca scrii lejer, fara vreo dificultate sau altceva. Abia astept sa vad cu ce ne vei mai uimi, caci in momentul de fata, nu stiu ce m-ar mai putea surprinde lough Hai, spor la scris si la idei in love
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vise în duet - Pagina 2 Asss10Vise în duet - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Iul 2013, 18:34

FanFic SasuSaku Blocat din cauz inactivitatii.
P.S.: (D)


Vise în duet - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vise în duet - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vise în duet   Vise în duet - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Vise în duet

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-