Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Vrei cateva... meditatii ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 16:58

Bună, îţi mulţumesc foarte mult pentru anunţ.
Abia aşteptam next-ul, mă bucur enorm că l-ai adus.
Am rămas gură-cască la acest capitol atât de genial. Este foarte interesant fic-ul tău, mai ales că se îmbină foarte bine ideile. Ai mai evoluat şi acest lucru chiar mă bucură. Cel mai mult mi-a plăcut că a fost lung capitolul şi că a existat descriere. Dialogul nu a fost sec şi unele replici chiar au fost amuzante. Abia aştept next. a hug


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 17:01

Chiar daca nu am citit de prima data cand ai postat ficul tau sincer ma bucur ca ai decis sa il continui pentru ca are un mare potential si pe langa asta este bestial.
Din ce am citit pana acum pot spune ca o ador pe Sakura cu aceea atitudine a ei nu stiu de ce, dar am o mica impresie ca Sasuke face parte din acel clan, poate si pentru ca mi s-a parut ciudat ca aici numele sau de familie este Usui.
Oricum sper ca mama Sakurei sa fie in siguranta si sa nu pateasca nimic. Abia astept sa vad ce se mai intampla in continuare si te rog daca se poate sa ma anunti si pe mine cand pui next.


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Mai 2013, 23:32

Ohh Doamne, pot spune ca m-a captivat ficul tau, chiar rau de tot mai ales ultimul capitol care pot zice ca este cel mai reusit si ma bucur ca l-ai redechis happy2 . Hmmm .... fac pariu ca defapt Sasuke e un Uchiha. De ce ??? E ciudat sa-l cheme Usui si e un Uchiha ce puii mei lough si Itachi la fel, pentru ca la fel e ciudat ca sa le schimib numele de familie si uite deasta Sasuke avea hainelea alea de firma pentru ca el e fratele lui Itachi . He, he m-am prins, bine poate nu numai eu ci si ceilalti banuiesc ca si mine.
Asa ca hai te rog repejor cu next-ul ca ma macina curiozitatea cu ce o sa se intampla in continuare
ps: sa ma anunti si pe mine cand il pui daca vrei happy
Lots of kisses from Lola kiss



Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Arptg
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Asss10Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Sam 04 Mai 2013, 19:29


Descriere: trebuie sa mai lucrezi. Nu te stradui prea tare sa expui totul exact ca un scriitor, ia-o incet si nu te grabi. Descrie si lucruri simple, dar axeaza-te si pe cele mai complexe, creeaza o combinatie intre cele doua si nu te afunda in prea multe adjective, caci este posibil ca pe unii sa nu-i atraga.

Actiune & Dialog: actiunea nu mi se pare grabita, insa vreau sa descrii si alte lucruri, sa narezi mai mult, mai in amanunt. Nu trece peste anumite lucruri ca si cum nu ar conta, ci introdu-le si pe ele in peisaj. Despre dialog nu pot spune ca este sec, dar incearca sa faci replici mai pline de inteles, prin care eu sa-mi dau seama cum gandesc personajele, sa ma faca sa le inteleg modul de gandire si recatiile protagonistilor.

Idee & Titlu: titlul nu pot spune ca ma atrage. Pare sa aiba legatura cu ficul in sine, dar inca nu-mi pot da seama cum. Nu este ceva ce sa ma atraga sau sa imi provoace interes si curiozitate. Cat despre corectitudinea sa, inaintea semnului exclamarii nu trebuia sa lasi spatiu. Ideea pare interesanta, sper ca o vei dezvolta cum trebuie si ca o vei transforma in ceva frumos. Sa vedem unde se va indrepta relatia celor doi.

Estetica: la capitolul asta stai bine, nu am ce comenta, citesc usor, imi place.

Greseli de tastare/ ortografie: nu sunt foarte multe, dar iti mai scapa pe ici pe colo, inversezi litere sau sari peste litere. De asemenea, uneori mai ratezi cate o diacritica, ai grija atunci cand iti corectezi capitolele si urmareste cu atentie detaliile de acest gen.


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Alle
Special Jōnin
Special Jōnin
Alle

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Constanta
acebook acebook : Alexandra Stefan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1808
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 103
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, muzica, autoanaliza, multe
Stare de spirit Stare de spirit : Cea mai fericită persoană pe care o vei întâlni în viața asta

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Mai 2013, 21:39

Tu stiai deja ca iti citesc ficul, nu-I asa? Sigur ca da, doar ti-am mai zis cat de mult il ador si cat de tare doresc sa pui capitolul urmator.
Ultimul capitol m- omorat pur si simplu, caci ai creeat un suspans ucigator de-a dreptul!
Ti-am mai zis cat de mult imi place ca pe Sasuke il cheama Usui? Daca nu, ti-o dezvalui acum! Ador efetiv numele asta, il ador in love
Sper ca vei scrie ca mai repede urmatorul capitol, caci mor de neradbare sa vad ce se va mai intampla in continuare... Plus ca Itachi cred ca are o legatura cu acel clan Uchiha. Il vei face cumva sa se intalneasca cu Sakura?:>
Spor la scris si sa ma anunti la next, ok? :) Promit sa comentez fiecare capitol de acum inainte.


  Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 J7jw


“Sometimes I wonder if there's something wrong with me. Perhaps I've spent too long in the company of my literary romantic heroes, and consequently my ideals and expectations are far too high.”
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Mier 15 Mai 2013, 20:41

buna! nu mai stiu daca am laasat com, deci las acum. imi place mult ideea ficului. sper doar sa o dezvolti cat poti de original. numi place numele usui, sper ca in final sa fie uchiha. cam atat. sa ma anunti ca sunt nerabdatoare.


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Iun 2013, 20:45

Buna ! am trecut si pe aici nusti daca am mai dat con deci dau acum
ideia ficului in place , e ceva original pana la urma
deci vino cu nextul repede


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Lottie.
Academy Student
Academy Student
Lottie.

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tg-Jiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 42
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 3

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Lun 17 Iun 2013, 21:20

Heeiii!! Imi place tare mult ficul asta, pacat ca sunt doar trei capitole pana acum. Ideea e foarte originala, geniala chiar. Nu mi l-am imaginat pana acum pe sasuke drept un tocilar, defapt nici acum nu pot sa mi-l imaginez :))
Deja am cateva teorii cu privire la identitatea lui Sasuke si, Doamne, abea astept continuarea. Imi place tare mult felul in care scrii si, acum ca aproape a venit vacanta(uraaa:)) ) sper sa postezi continuarea.
Bafta in continuare si multa imaginatie. Pa-pa!!!


[center]Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Quotes-on-rain-Let-the-rain-fall-down-and-wake-my-dreams

Sad things happen. They do. But we don't need to live sad forever.
Sus In jos
Léa.
Genin
Genin
Léa.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Does not matter.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 242
Puncte : 304
Reputatie Reputatie : 42

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Vin 28 Iun 2013, 23:32




 Hello my darling :3 Umm,  Sasuke este la scoala tocilarul enervant, iar noapte se dezlantuie bestia din el  : ]] Ah, draga mea, sincer, toata lumea de forumul acesta scrie bine … NU! Foarte bine. Imi place mult idea ta. Ha, Sakura are ceva cu rasa masculina : ]] Oare de ce? (D) Imi place mult felul tau de a scrie. Se vede, scrii cu usurinta. Normal, ai ceva experinta “in spatele tau”. Mm, unde este mama Sakurei. Sasuke, mama, ce ai facut? : ]] Ha, sunt tare curioasa … cum naiba se vor imprietenii astia doi. Wow, o sa fie de lucru pentru ai combina, normal, mai este ceva pana atunci. Umm, sper sa aduci capitolul urmator repeede.  Dupa cum vezi, cititorii tai sunt si ei foarte curiosi – dar mai curiosi ca mine, nu sunt :3 – Mna, sper sa ne incanti cu nextul zilele astea. (D) Bafta la scris in continuare. Multi pupici si PACE! :3
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Sam 29 Iun 2013, 00:08

Hey happy uite ca am aterizat si eu pe aici lough
Imi place mult ideea fic-ului tau...O Sakura care sa urasca rasa masculina rolling on the floor foarte tare rolling on the floor Dar care ii faza cu Sasuke? pe el chiar il cheama Usui? serios? huh? suna cam aiurea. Si ce s-a intamplat cu mama Sakurei? O fi implicat Sasuke in asta what?
Sper sa aduci next-ul cat mai repede si daca poti anunta-ma si pe mine happy2
~Sayonara~


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Asss10Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 15:36

FanFic Blocat la cererea autoarei.


Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Vrei cateva... meditatii ?   Vrei cateva... meditatii ? - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Vrei cateva... meditatii ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-