Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Death Sentence Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Death Sentence Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Death Sentence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:38


Death Sentence



Capitolul I


Fumul de ţigară era inhalat de tânara fata în vârstă de cinsprezece ani. Părul îi era încâlcit şi răvăşit pe spatele gol, ochii verzi îşi pierduseră de mult strălucirea, acum păreau nişte alge ţinute la rece. Braţele îi tremura instantaneu. Era primăvară, dar totuşi, vremea rece nu dorea să dispară din peisaj. Tot felul de imagini erotice îi era împrăştiate prin cap. Totul petrecut acum nu mult timp. Bluza sfâşiată îi era aruncată pe una dintre sutele de cutii din încăpere. Se ridică de pe cimetul rece, cu paşi mărunţi iese pe uşa gigantică. Un scârţâit asurzitor se face auzit. Zâmbeşte drăceşte apoi alergă prin clădire, căutând ieşirea. Multe obstacole se făcură văzute, dar nici unul nu au împiedicat-o pe fată să renunţe. După ore în şir de căutare, ieşirea se făcu văzută. Zâmbeşte hotic şi trage puternic de barele fier reuşind să iese din acel calvar. Se îmbracişeză, sperând că un mic firicel de călură să fie primit în corpul aceteia. Continuă să mergă, mergea, mergea de patru ore, sperând că locuinţa ei este prin jur. Totuşi, încă mai are speranţă. După încă două ore de de chin, mergând desculţă pe asfaltul ud, aceasta ajunge acasă. Un copil nu trebuie să trecă prin atâtea, nu singur. Singurătatea te duce la nebunie, dar doar în unele cazuri, alţii mor mai repede decât crezi. Unghiile acesteia era umplute cu pamânt şi tăiate din carne. Faţa albă, îi era acum palidă şi plină de vânătăi. Parcurgea holul cel lung şi prăfuit. În capătul holui se afla o uşă, apasă pe cleanţa rugintă şi intră în încăpere. Multe haine erau aruncate de colo-colo. Analiza totul apoi intră în baia ei personală. Îşi încleşteză maxilaru şi intră în baie. Îşi privea reflexia, zâmbea drăceşte, apoi îşi pune mâine în păr şi îl înfoia. Intră în cabina de duş şi stă acolo timp de treizeci de minute. Îşi prinde părul cu un elastic, ăşi atinge tenul apoi îşi acopera o vânătaie destul de urâtă, şi o acoperă cu o bucăţică de bandaj, restul vânătăilor erau acoperite de fondul-de-ten. Îşi îmbracă uniforma stranie şi plecă spre liceu. Când porţile liceului se deschiseră, un fior rece îi străbătu şira spinării. Păsea încet, dar cu graţie. Toţi elevii o priveau şocaţi. Care mai de care o şuşoteau.
" - Da, da, este ea ! Tipa care se spune că a fost violata noaptea trecută de şapte vagabonţi. "
" - Mdea, cum spui tu, dar eu am auzit că a fost abuzată de opt vagaobonţi. Se mai spune că unul dintre acei tipi, era din liceu nostru. Nu o să-ţi vină să crezi cine este . "
Bârfa de diminaţă, fata îşi dă ochii peste cap şi merge spre biblioteca şocolii, acolo ea se simţea cu adevărat bine. Feţele şocate ale elvilor încă o urmăreau pe fată. Ajunge în dreptul unei uşii gigatice, pe care scria cu litere de tipar " BIBLIOTECĂ ". Apasă pe cleanţa rugintă şi păşeşte cu graţie în interiorul camerei. Analiza cu atenţie încăprea, rafturile era pline cu cărţi şi prafuite. Un oftat se face auzit din gura fetei. Cu paşi mărunţi mergea drept înainea, voia să vadă mai mult. Cu o ridicare din mână, degetele lungi şi subtiri atigeau una dintre cărţile aflate pe masa din faţa ei. Se aseză pe scaunul vechi şi plin de praf, fară să mai stergă scaunul se aşeză. Analiza coperţile cărţii. Cu o vege răguşită sopteşte numele cărţii ..
- Death Sentence ... - ridică din sprânceană şi încercă să deschide cartea. Apoi observă micul lacăt. Se uită pe masă, nici urmă de cheie. Se ridică în picioare, bagă cartea în rucksac şi iese grabită pe usă. O voce o opreşte din alergat. Înghide sec şi continuă să meargă, dar acum personă repectivă o prinde de umăr şi o trânteşte pe unul dintre dulapuri. O prinde de gât şi sugruma. Fata tuşeste şi îl rogă să o lase în pace, dar bărbatul nu avea motive de încetare.
- Azi, la trei şi jumătate, după şcoală, dacă nu vii, poţi să-ţi iei adio de la viaţă!
Acestea fiind spuse, o lasă în pace şi plecă spre ieşire. Fata rămâne încremenită, îşi pune mâine pe cap şi trege de parul rozliu. Lacrimi după lacrimi i se scurgeau pe chip, acum fondul-de-ten nemaiexistand, vânăile se puteau observa foarte uşor. Se ridică în picioare pentru a pleca, dar cade din nou în genunchi. Greutatea o loveşte ca un sac cu pietre, şi acum scădea la genunchi. Era mult prea ameţită să facă ceva, nu se putea ridica, cu o mână îşi frecă urma roşie din jurul gâtului,iar cu cealaltă se se tinea de dulap pentru a se ridica E una din acele creaturi.Buzele ei se ghemuiesc într-un zâmbet demonic.Ochii îi erau închişi, dar nu îndrăznea să îi redeschidă. A auzit un zgomot ca un scâncet, şi o bufnitură surdă. Alerga pe coridorul fară capăt, intră în una dintre clase, elevii se uitau umiţi la ea. Profesorul văzând vânătăile o roagă se se duca la asistenta, dar fata refuză. Se aşeză pe una dintre bănci . Lasă capul pe bancă, uitandu-se la ecsul de pe pertele din fata clasei. Unsprezece şi douăzcei şi cinci de minute. Timpu-i es scurt, tema o cuprinde, lacrimile se abţineau să nu scurgă pe faţă. Îşi muşcă buza inferiora, cauzând firicele de sânge scurgandu-se pe bărbie. Îşi amintşte de ceva apoi se ridică în piciore şi iese pe uşă. Relizează că ghizdanul ei rămăsese pe coridor. Ajunge acolo, îşi i-a ghizdonul, dorea sa plece, dar nsite zgomote se auzeau din blibitecă, se apropie de ea, zgomotele deveneau mai puternice. Curiozitatea o macinea, a decis sa dechidă uşa, zgomotele încetaseră, intră în încăpere, nimic. Totul ca şi cum nu se întâmplase nimc. Se scarpină in cap apoi iese pe usă, nu plecă de mult timp si zgomtele ciudate se auzeau din nou. Când le auzi fata a luato la fuga si iese din scoală. Se îndepărtează de şcoală, se auzeam tot mai tare, zgomotele nu încetau. Un tunet puternic o sperie pe fata. O ploaie torenţială începuse, bndajul de pe obraz căzuse. Acum plecă spre casă, voia să uite de tot ce se întâmplase noaptea trecuta şi acum câteva momente .



Da, acesta este prima mea povestioară, scuzaţi-mi eventualele greşeli de tastare. Scuze că este scurt, data viitoare o să încerc să îl fac mai lung. Astept păreri şi critici. Sper să vă placă. :3


Ultima editare efectuata de catre Amélie in Joi 05 Sept 2013, 15:14, editata de 2 ori
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 15:46

Dau edit. :)

Foarte dragut ficul, Lu. happy Multumesc ca m-ai anuntat. Am citit repede de mi-au amortit ochii. =)))
Ai multe greseli de tastare insa se rezolva cu un edit. Ideea mi se pare originala, eu nu prea am intalnit aceasta idee, abia astept sa va d cum o s-o conturezi si cum vei pune amprenta pe ea. Anunta-ma la next fiindca sunt curioasa sa vad cum vei continua.
Bafta si spor la scris, sweetheart! a hug
*kiss*
Sus In jos
Corina .
Genin
Genin
Corina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul.
Stare de spirit Stare de spirit : Bunicică.

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 17:37

Buna Lu. Am trecut si eu pe la ficul tau. Imi place ideea. Ai ceva greseli de tastare, dar se rezolva cu un edit. Anunta-ma si pe mine cand aduci nextl. Pup. Spor la scris.
Sus In jos
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 19:28

Buna Lucia! Un fic nou, ha! Imi place, ai grija, ai avut destul de multe greşeli. Mi imi place ideea. Astept continuarea. Spor la scris si la idei. Pup :)
ps: Anunta-ma!!!
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 21:11

    Ai fost rapidă, nu glumă. Mă aştepta să postezi mai târziu, dar e bine, chiar mă întrebam ce vei aborda.
    Legat de mister şi horror, chiar te pricepi, îmi place primul capitol, arată fain, totuşi ai grijă că ai făcut un terci de timpuri şi ai greşeluţe minore, dacă revii asupra lui le vei putea corecta.
    Trecem peste asta - sunt curioasă să văd ce are să se întâmple cu tânăra, va da faţă cu tipul ăla? Şi ce zgomote? Câte întrebări fără răspuns...

    Fără alte cuvinte, te aştept cu nextul, spor! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Mysterious_Lady
Academy Student
Academy Student
Mysterious_Lady

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva in lumea mea unde eu sunt presedinte :D
acebook acebook : Okay , o s-o fac maine :) Sau altadata ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , vocal si instrumental ...
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like a true lady ! ;;)

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 22:09

Hmm ... Ai putea pune mai multa descriere , in rest e bine ... O problema ... Nu exista capitolul II . Asa ca aduni-l mai repede ;)
Ja na ! hi!
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 09 Apr 2013, 23:01

Hey happy
Deci WOW ...saraca prin ce a trecut si cu toate astea are puterea sa vina la scoala puppy eyes
Imi place mult primul capitol mai ales ca are si scene horror happy
Spor la scris in continuare si daca poti anunta-ma si pe mine de next happy Mersii anticipat happy
~Sayonara~ kiss a hug
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mier 10 Apr 2013, 10:50

Buna Lucia. Imi place fan ficul tau. sA MA ANUNTI SI PE MINE DE NEXT sPOR LA SCRIS pwpw
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mier 10 Apr 2013, 11:26

Hey Lu! Imi place foarte mult acest prim capitol! happy Felicitari! happy Imi place ca e original, dar da. Ai nevoie de mai multa descriere. happy Per total imi place! Multa bafta la scris si anunta-ma si pe mine cand pui next-ul! happy
Sus In jos
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mier 10 Apr 2013, 21:33

Hmmm...frumos...imi place! Cam ciudat insa dar asta e ce m-a atras. E destul de interesant dar este totusi primul capitol asa ca.....Ai o idee destul de originala dupa parerea mea. Poate ma anunti si pe mine cand pui next happy2 ;;) Te puuup, spor la scris kiss
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 11:42

Capitolul II



Dragoste, prietenie, onoare ... cuvinte necunoscte pentru o copila care a crescut singura. Cu capul inainte si ochii inchisi, fata pasea pe asfalt, nepasandui ce urma sa vina din spate sau fata. Isi arcuieste buzele intr-un zambet draces si alegra cu capul in jos spre casa. Urma ca dupa-amiaza aceasta sa se intalneasca cu acel diavol, din motive necunoscute. Isi trece limba peste buza inferiora si se opreste din alergat. Strange din pumni si continua sa mearga. Privea pierduta in fata, casa aceea, casa care a mancat oameni. Privea desgusta, a promis ca nu va mai plange, spera sa se tina de promisiune, dar doare, doare mult prea tare. Ochii i s-au umezit, mici cristale i se scurgeau pe ten. Ofteaza si isi sterge lacrimile. Isi scote pachetul de tigari din puzunarul sacoului. Era un drog, da, dar era drogul care ii reda fericirea. Ranjeste, apoi se indrepta spre casa. Da cu piciorul in cateva din cutile din camera de zi si se arunca pe canepea. Incerca sa aprinda o tigara, dar fara niciun rost. Injura tigara apoi se ridica in picioare pentru asi lua alta.

- Iti versi nervii pe o biata tigara?! Penibil, chiar si pentru tine. - la auzul acelei voci fata isi ridica capul, sramba din nas, si trage fumul in ea apoi il sufla peste persoana din fata ei.
- Tu ce d**cu cauti aici?! - baiatul da din umeri si se arunca pe canapea. Firele blonde ii ieseau din sapca, tricoul larg ii da una aer de vagabont. Scoate din buzunar un pachetel cu prafuri, la vazul pachetelui, fata ranjeste.

Dupa circa douazeci si ceva de minute, cei doi era facuti praf, aberau tot felul de chiesti, doreau mai mult, dar nu mai era. Erau pe canepea si se sarutau cu foc. Fata era deasupra baiatului si ii rupe cu unghile tricoul, il musca de gat, dar baitul o opreste soptindui ca vor lasa asta pentru alta zi. El iese pe usa,dar nu inainte de ai face cu ochiul." Cidudat mai este si tipul asta"- gadea tanara. Se uita in jur, totul se schimbase de la moartea ei. Mii de intamplari teribile erau implantate in creierul ei. Urca la etaj si se indreapta spre fosta camera a parintilor ei. O scrisoare era aruncata pe patul cu cercefurile sangerii. Privea desgustata camera, si se ajeza pe pat. Citea scrisoarea cu scarba. Scrisoarea scrisa de tatal ei. " Cinci zile, au trecut cinci zile de cand biata mea sotia a murit.. Era insarcinata, se afala in ultimele luni de sarcina, pana cand, o sete nebuna ma cuprins, doream sa o vad moarta, nu stiu de ce, dar uram sa o vad asa fericita. Ea era, iar eu nu. A fost usor, cu o simpla imprancire pe scari, ea a pierit, la fel si colpil pe care il astepta. Dar mai era si copilele alea pro***e, bune de nimc. Am lichidat una dintre ele, celalta a reusit sa scape. A fsot o placere sa o ucid, apoi sa abuzez de ea. Nu suportam sa aud suspinele unui copil sdupid. Am hotart sa o omor, apoi ma puteam bucura indestul. .... " Se opreste din citit si coloseste scrisoarea.

- Ai reusit sa imi omori mama si sora, dar ... a fost o placere sa iti tai toate membrele si sa le arunc la caini. Ai fost torturat. Capul tau a fost tinut la rece pentru mult timp.Poate imi pare rau pentru bietii orfani, ei nu nu au stiut nivodata ca au mancat din carnea unui criminal imputit. Ma bucur ca ai fost chinuit, tu nu mi-ai fost tata nicodata !

Mii de lacrimi i se surgeau pe chip. A distrus camera in urma cu cativa ani, nu dorea sa aiba amintiri cu acel tip. Poza de familie era aruncata pe podea, sticla era sparta.Ridica fotografia, ii era dor de mama si surioara ei. Tatal ei ... nu, nu il putea numii tata. Ranjea amintindu-si cum se ruga de ea sa ii crute viata. Fara mila fata i-a taiat capul, apoi tocandul ca pe o bucata de carne. Isi trece limba peste buze si se ridica in picioare. Pleca din camra, o incuie si iese afara. Cotrabaie prin bunzunarul sacoului, scoate pachetul tigari, dar din nefericire pentru ea se terminasera. Injura prindre dinti si arunca pachetul pe asfalt. Doara sa plece din acest oras, sa uite tot ce sa intamplat in ultimii ani. Ofteaza si ajunge. Un cartier destul de monoton, il ura, dar doar din nevoie a mers acolo. Cici vagobonti se afla intr-un colt si se drogau. Fata ii face cu mana unuia dintre ei.

- Ai adus? - barbatul da din cap si ii imaneza cinci pachete cu tigari, si patru pachetele cu heroina. Fata zambea in timp ce pun drogurile intr-o punguta.

Isi trece limba peste buze si iese din acel cartier. Se indrepta catre scoala, stiind ca mometul adevarului se apropia, ii era oarecum tema, dupa cum stia ea, tipul acacela era periculos. Se indrepta cu o oarecare sfiala catre scoala. Bataile inimii accelerasera. Inghite sec apoi o ia la fuga. Nu dupa mult timp ajunge in fata scolii, pasea cu gratie catre spatele scolii. Multi tipii erau acolo, inghite sec si se indreata catre persona care o amenintase azi cu viata. Barbatul ranjeste si o trage pe tanara de talie inspre el. Barbatul chema pe cineva cu un nume destul de suspect. Tipul era in fata celor doi, privind far nici o emotie pe tanara. Fata incerca sa il de-a la o parte pe tipul care o strangea de talie, dar esueza.

- Iti place? O poti avea pe toata, numai dupa ce imi dai acea heroina !- barbatul se rastea la tanarul din fata acestuia. Fata inchite sec, apoi zbiceste mai rau, voia sa plece.
- Este cam salbatica, dar arata bine. - vocea acestuia a oprito din activitatea ei. Inchide ochii, si se ruga pentru prima oara in viata. Nu dorea sa se intample din nou.
- Si ce?! Din cate am inteles tie iti plac mult astea salbatice, cum sa spun, mai inflacarate ! - radeau amandoi, fata privea sperita. Respiratai ii era accelerata, inima ii batea cu putere. Cei doi barbati bat palma, iar fetei ii este pus o carpa la ochi.




Hei, fetele. Mutumesc de comentarii. Astept in continuarea parerile voastre. Vreau sa stiu cum ma descurc. Ah da, data viitoare o sa scriu din perspectiva personajelor, poate o sa fie mai interesant :) Va pup :3



Ultima editare efectuata de catre Amélie in Joi 05 Sept 2013, 15:11, editata de 1 ori
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 12:01

Edit. :)


Edit: Luuuuuuuuu!!!!! a hug Imi place mult cum conturezi aceasta idee cu tenta horror. Capitolul a fost grozav, doar ca ai avut cateva mici greselute care se rezolva cu edit. ;) Nu ma anunta data viitoare, urmaresc in prezent subiectul. P.S. Faza cu tigarea a fost tare. o.o
*kiss, darling*
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 12:27

Cu adevărat se poate observa pasiunea ta pentru genul horror, mister şi adrenalină, ca să spun aşa. Combini foarte frumos aceste trei elemente, le dai o nouă semnificaţie, plus mă bucur să văd un fic ce nu prea conţine romanţă, într-un fel sau altul m-am cam săturat de acelaşi fir narativ. Sunt sigură că vei face ceva interesant, dar totuşi mai ai de lucru, mai ales că faci o salată de timpuri, ai greşeli minore, dar ai mâncat şi i-uri. Îţi propun ca după ce faci trei capitole să mergi şi să faci cerere pentru critică, măcar aşa critici o să-ţi arate pe unde ar trebui să mai lucrezi sau să corectezi. Eu te-aş ajuta, dar nu sunt critic. În fine, trecem peste asta, fiindcă nu are rost să mă lungesc cu fleacuri, dar sper să iei în considerare sfatul meu. Oricum ai un stil interesat de a povestii, ai cam toate elementele necesare în capitole, frumos conturate, cam grăbite, dar puse la punct.
Bine... păi aştept nextul cu nerăbdare, fiindcă sunt curioasă ce are să se întâmple cu tănăra protagonistă. Băieţii ăia nu au gânduri curate în legătură cu ea. : ( Sper ca totul să se elucideze la final. Spor şi multă imaginaţie! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:36

Hei Lucia. Merci de anunt. Mi-a placut. Se vede ca esti foarte apropiata de chestiile horror. Si mie imi plac, dar imi este cam frica:))) Anuta-ma si data viitoare. Sor la scris si la idei. Te pup :)
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:51

Helău! Helău, draga mea! happy Multumesc pentru ca m-ai anuntat. Da. Imi place cum scrii happy in love Si imi place si capitolul acesta. Foarte fain! happy good job Astept sa vad ce se mai intampla si sper ca o sa ma poti anunta cand postezi next-ul! happy Pupici! kiss
Sus In jos
Corina .
Genin
Genin
Corina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul.
Stare de spirit Stare de spirit : Bunicică.

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 15:35

Hei Lu! Multumesc de anunt, mi-a placcccut! Presupun ca tanara este Sakura, dar cand apare Sasuke? Hm,? Bene, vreau continuarea. Anunta-ma in continuarea. Spor la scris. pupici.
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:50

Hey happy thank you ca mai anuntat de next kiss
Capitolul acesta a fost superb...imi place mult ca mergi pe tema asta horror....
Saraca fara cat a suferit....am ramas masca cand am citit ceea ce a facut tatal eu ....este un monstru...dar evil devil mua ha ha la rezolvat ea evil devil mua ha ha Macar s-a razbunat!!!
Dar cine este acel tip care a amenintat-o??si cum o poate vinde asa angry saraca....
Spor la scris in continuare si ne mai auzim la nextul urmator happy
~Sayonara~ kiss a hug
Sus In jos
Steluta
Genin
Genin
Steluta

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Brasov
Nr. mesaje Nr. mesaje : 56
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : Sa stau cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : Nebunatica

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Vin 12 Apr 2013, 11:32

Salut.
Multumesc de anunt,. Death Sentence 977748
scz ca nu ti-am comentat de ieri, dar am avut o problema.
Mi a placut, anunta-ma si data viitoare. Death Sentence 321908
Sus In jos
Mysterious_Lady
Academy Student
Academy Student
Mysterious_Lady

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Undeva in lumea mea unde eu sunt presedinte :D
acebook acebook : Okay , o s-o fac maine :) Sau altadata ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 54
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , vocal si instrumental ...
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like a true lady ! ;;)

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Vin 12 Apr 2013, 13:57

Said thanks for me ! a hug I like chapter !Dar , sunt niste greseli de ortografie (cred ca doua-trei , deci nu conteaza) , si de tastare (acolo-s cam multicele) dar in rest is perfect !
Astept nextu` ... Anunta-ma daca poti .
I kiss you , bye-bye ! kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Vin 12 Apr 2013, 15:41

Buna! Imi place ficul foarte mult, mai ales ideea interesanta! happy Se vede ca iti place genul horror! M-ai lasat in suspans la sfarsit, cine sunt cei 2 tipi? Am observat mici greseli de tastare, dar care se repara cu un edit! Spor la scris si anunta-ma cand pui nextul, da? ;;) Presimt ca nextul va fi foarte interesant, mai ales ca vei povesti din perspectiva altor personaje! Te kiss dulce! Ja ne! hi!
P.S.: Nu uita, te rog, sa ma anunti la next!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Sam 13 Apr 2013, 01:19

NEXT CAT MAI REPEDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.pupici dulcici de la Akatsuki_lavy
Sus In jos
Mickey :)
Academy Student
Academy Student
Mickey :)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : undeva unde tu sa nu ma gasesti :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : iubesc sa enervez oamenii
Stare de spirit Stare de spirit : indragostitaaa raaaaw

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Sam 13 Apr 2013, 11:37

Wow...interesant....mi-e mila de Saku totusi.....Merci ca m-ai anuntat...sper sa o faci si data viitoare. Te kiss si spor la scris!
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Lun 15 Apr 2013, 23:04

Va multumesc din suflet pentru toate comentariile, data viitoare o sa incerc sa raspund la fiecare in parte, dar acum nu pot. Sper sa va placa acest capitol, apare si ...- O sa vedeti, dar nu spun numele baiatului misterios. Apreciez fiecare comentariu. Sper sa va placa acest capitol, data viitoare o sa aduc cateva momente mai .. sa spun asa, erotice. Va urez lectura placuta. Death Sentence 208323


Capitolul III

Sakura' s point of view

Stai si te gandesti, sesizezi ca esti a nimanui. Sa cresti singur este un adevarat chin, iti petreci aniversarile singura, doar tu si papusile de portelean. Patru ani la rand te-ai milogit de singurele tale runde, pentru o bucata de paine, dar pentru ele esti un nimeni. Cum te simti atunci cand mama si sora ta au fost ucise de propiul tata, in propria casa, iar tu ... tu locuiesti inca in ea, in casa care a mancat oameni. Stii ca ai torturat acolo cel mai nemilos om, apoi l-ai ucis cu sange rece. Tati .. tati ... doar asta vrei sa spui, doresti sa il mai ucizi din nou, si din nou, pana cand puterile te lasa. Ai cojmaruri in fiecare noapte, totii te trateaza ca pe un gunoi, iar dorinta de sange creste in ficare zi ... Apoi ai fost violata de cei mai nemilosi oameni. Relizezi ca ... iadul il traiesti pe pamant. Asta-i povetea vietii mele, un cojmar in viata reala. Am ajuns sa fiu vanduta unui tip pe care nu l-am cunosct niciodata, credeam ca totul este un cojmar, dar relizez ca asta este realitatea, oricat de mult ar durea.

Noaptea rece si itunecata se lasa peste orasul Boston. Stam jos, pe strada usor umeda, a plouat cu cateva minute in urma assasinatului. Periferia in care ma aflam era parasita, am sa acopar toate urmele, nimeni nu o sa afle, nimeni nu-mi va mai face rau ... nimeni. Mirosul de sange inca nu trecuse, o sa urmeze o alta ploaie torentiala, dar nimeni nu va sti ce s-a intamplat. Ma ridc si il apuc de guler pe cel care acum cateva ore ma cumparase. Il taram dupa pe mine ca pe un animal, trebuie sa se simta norocos, am fost foarte blanda cu el. Zambesc draceste si il arunc in groapa prospat sapata. Il fac semn cu mana, in semn de la revedere. Si ii acopar trupul cu pamant. Ne vom revedea, intr-o alta viata. Ranjesc malefic, o alta ploie incepuse, la timp. Aprind una dintre tigari si inaitam spre un loc cunoscut mie.

In unul din sutele de cartiere din Boston, se afla o banda de vagabonzi. Cu pasi de felina ma apropii de unul dintre ei, scot tigara din gura si o lipesc de gatul acestuia, acesta tipa de dure si ma privea speriat. In sinea mea ranjeam, dar acum doream sa fiu destul de dura pentru ai potolii setea de heroina. Cade in genunchi si isi lasa capul in jos. Jalnic, cere mila. Eu nu am mila pentru pleva societatii. Trag are in piapt, apoi il dau afara. Cand ma gandesc ca acum cateva ore simteam o teama nemarginita pentru acest gunoi, tsk, penibil. Il calc pe unul dintre degete, un geamat de durere ii iese din gura.

- Ce s-a intamplat, Sarpe? Tu, imi ceri mie mila? Tsk, penibil, apasam cu piciorul pe degetele acestuia. Ma simteam superioara lui, dar nu, eu eram superioara lui, te simti in al noualea cer acum, asa-i? Spune-mi, cat de bun a fost acel drog? Pe o scara de la unu la zece, cat de bun a fost acel drog? Raspunde-mi!
- I-iertare ... imi cer iertare, aveam nevoie, a fost atat de bun. M-am simtit in a noulea cer, doresti? - ridica capul in sus, ma privea, dezgustator, ma face sa vars. Il priveam cu scarba. Dau din cap in semn negativ si ii spun sa ma urmeze daca doreste mai mult. Ca un catel ma urmeza in una dintre cladiri.

Mila, hm, nu trebuie sa aiba nimeni, nu ajungi nicaieri daca ceri mila. Tatei nu i-a fost mila sa-mi ucida mama si surioara, apoi sa le violeze, vagonzilor nu le-a fost mila de mine, nici tie Sarpe nu ti s-a facut mila de mine, m-ai vandut pentru niste prafuri. Cel mai dur om pe care il cunoscut, era mai jalnic decat unul dintre ceretorii din coltul strazii. Ma urma ca un mucos de cinci ani, facand tot ce doream. Paseam cu gratie pe scarile putrede din lemn, el urmadu-ma. In sinea mea, zambeam. Ajungem la sub-sol si il trandesc pe un scaun de metal. Il leg de maini si de picioare.Obserrv o biata lumanare care isi ducea si ea veacul pe aolo, o aprind. Ma privea speriat.

Ochii ii erau iesiti din orbite, gura era intredeschisa, cercanele erau adanci. Privam cu atentie tatujul de pe gatul acestuia, era un sarpe, de acolo a pornit si acest aplelativ. Continua sa isi ceara iertare, dar imi cerea mai multe prafuri, zambeam pundui ca o sa aduc dupa ce imi un motiv intemeiat ca sa nu-l omor. Buza inferioara ii tremuta. Doamne, ii era frica de o pustoica de nici saisprezece ani. Nu a fost greu sa ma fac cunoscuta printre majoritatea cartierelor din Boston. Pot spune ca ei sunt doar niste gunoaie, dar nu o a mai am mila de nimeni, o sa indure ca niste oameni adevarati. Il prind de maieul jegos si stangeam cu putere in maini. Il priveam in ochii, acum inteleg, ii era frica de mine, dar doar pentru ca era drooogfat, nu mai stia cu cine vorbeste, nu stia cine este sau unde se afla.

- Spune-mi, vorbeam foarte calm, tu m-ai vandut doar pentru niste prafuri, da din cap si observ cum balele ii se scrugeam pe haine. Minciuni! Fi barbat si spunemi! Cineva te-a pus, acel cineva a avut un motiv intemeiat, nu? Da in continuare din cap. Nu mai rabdare, priveam cu atentie cutitul din buzunarul acestuia. I-au cutitul din buzunarul acestuia si priveam cu atenti lama. Voiai sa ma omori? Raspunde-mi! Da din cap. Ranjesc apoi intr-o fractiune de seunda il apuc de urche si i-o tai. Pavilionul urechii acestuia se afla in mana mea. Sangele tajnea din el. Ii arata pavilionul. Tipa, tipa de durere. Cred ca iti apartine? Ma privea in ochi, ragandu-ma sa il las in pace, prea tarziu, trebuia sa se gandeasca inainte sa ma vanda.

Hm, ma gandesc cum ti-ar sta doar cu noua degete? Ma privea speriat, cu o vieza uimitoare ii tai degetul aratator. Apoi pe cel mic, urmand degetul mare. Hopa, am spus noua, voiam sa spuns sapte! radeam draceste, savuram acel moment. Ma indepartez de el, la o distanta destul de mare, tineam cutitul in mana drepta, acum voi vedea daca am tinta, arunc cutitul inspre el, lama patrunzand in inima acestuia. Ma sterg de sange pe rochita cea alba, apoi ies din acea camera. Trec pe langa idiotii de mai dreveme, unul dintre ei intrebandu-ma unde este Sarpe.

- Într-un loc mai bun. - soptesc pentru mine, buzele arcuinduse intr-un zambet dracesc. Continuam sa merg. Asteptam urmatoarea zi, doream sa aflu ce scrie in acea carte. Imi ling buzele si ajung in fata unei usi din lem de brad, bat la usa. Astept cateva secunde, apoi in fata mea apare un tip brunet, ma priveam uimit.

- Sakura!?

Dar nu mai apuca sa spuna nimic, il apuc de camsa si sarut salbatic, el raspunzandu-mi ma trage in aprtament inchizand usa dupa el.




Ultima editare efectuata de catre Lucia in Mar 16 Apr 2013, 14:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 16 Apr 2013, 08:48

Uuuuuuu! in love
Primaaaa! happy
Deci imi place mult capitolul asta draga mea! happy in love Insa ai un pic mai multa grija de paragrafele de descriere. Sunt putin cam "reci". Incearca sa folosesti mai multe grupuri nominale! happy
Cam atat am avut de spus! Oricum sa stii ca chiar imi place! happy in love
Multumesc pentru ca m-ai anuntat si sper sa o faci si la nextul urmator! happy
Kiss from Dara! kiss
Sus In jos
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19Mar 16 Apr 2013, 14:05

Hei Luuu! Multumesc de anunt. Mi-a placut. Cine este baiatul misterios? Hmm? hAIDE, M-AI FACUT CURIOASA, ANUNTA-MA SI DATA VIITOARE. pup, pup. :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Death Sentence Empty
MesajSubiect: Re: Death Sentence   Death Sentence I_icon19

Sus In jos
 

Death Sentence

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-