Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke in Konoha Medieval World Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sasuke in Konoha Medieval World Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sasuke in Konoha Medieval World

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 

Va place ficul?
Da
Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_lcap67%Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_rcap
 67% [ 4 ]
Mai lucreaza la el, insa imi place
Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_lcap0%Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Nu
Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_lcap17%Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_rcap
 17% [ 1 ]
Nu stiu
Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_lcap0%Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Prefer sa nu imi fac inca o alegere
Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_lcap16%Sasuke in Konoha Medieval World I_vote_rcap
 16% [ 1 ]
Total voturi : 6
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Mier 10 Apr 2013, 21:50

Buna, buna buna! happy2
Am revenit pe acest site în frâu cu un nou fic inspirat dintr-un vis frumos... foarte frumos kiss we party !! huh?
Asa ca, fără sa o mai lungesc, uite aici minunatul început, numit...
Capitolul 1: Cine sunt ei?
O zi frumoasa de vara, intr-o lume aproape necunoscuta de cartile viitorului, o lume medievala foarte frumoasa, care este in plina pace, fata de secolele vechi in care bataliile erau aproape fara sfarsit. As dori sa o lungesc cu aceste cuvinte minunate, dar voi ramane fara cerneala la pana.
Numele acestui tinut foarte vechi, pe care in viitor se vor construi blocuri si va primi un nou nume, este Konoha, un teritoriu care in viitor va prinde si denumirea de "Tara Soarelui Rasare".
Cum va spuneam si la incept, era o zi de vara, soarele stralucea perfect, ca si cum ar vrea sa te incalzeasca, dar sa nu te prajeasca. Rar treceau cativa norisori mici si pufosi pe cerul albastru de vara.
Data nu cunosc, deoarece aceste evenimente pe carele voi povesti au loc foarte demult.
Sa va spun pe scurt un istoric
"Erau batalii in care regii erau sacrificati, in care oamenii mureau unii dupa altii, in care sangele curgea mai rosu decat marul, iar plansul femeilor vaduve era de neoprit. Acest lucru te facea sa crezi ca este iadul pana intr-o zi, cand patru eroi necunoscuti, Obito Uchiha, Kira Haruno, Hayashi Uzumaki si Gyuu Hyuga si-au unit puterile lor, super naturale, pentru a putea opri razboiul. Cu ajutorul acestor puteri aproape de neoprit, au ajuns la continentul de Apus, punand pacea. "Aproape de neopri"? Exact. Puterilor lor slabeau cand vedeau dragostea adevarata. De aceea, cand ajutau femeile, nu le priveau in ochi. Aceasta traditie va contia sa fie pana in viitor, dar se va opri la cele 3 clanuri: Uzumaki, Hyuga si Haruno. Uchiha va continua acest lucru, datorita faptului ca aveau sa se intample multe evenimente neplacute"
Acest istoric te-a adus la curent cu ceea ce vreau sa-ti spun. Acum, in prezentul in care iti scriu asta, Iti voi povesti ce s-a intamplat, cei 4 eroi.
Uchiha:
Obito se pregateste sa plece, insa este cucerit de o prea frumoasa doamna, cu parul negru ca abanosul si ochii albastri ca cerul verii. Se casatoresc, intemeiand marea imparatie Uchiha, care avea sa fie sfaramata in razboiul pentru curerirea teritorului Konoha, inceput de Itachi Uchiha, Sasuke Uchiha find singurul supravietuitor al luptelor, datorita faptului ca s-a ascuns in intunerit.
Haruto:
Kira, O fata frumoasa cu parul roz ca petalele de cires, isi intemeiaza si ea o imparatie alaturi de baiatul pe care l-a iubit inca din copilarie. Nu este distrusa pe viitor, ci continuata de mii de imparati care vor apare in acea vreme
Uzumaki:
Hayashi a continuat sa spere ca vara va gasi pe cineva, dar s-a inselat. In mijlocul toamnei se plimba pe o strada pustie al minunatului teritoriu Konoha, unde si-a gasit si partenera perfecta, intemeiand imparatia s-a, nedistrusa si azi.
Hyuga
Aceasta imparatie s-a creat cu multi ani mai tarziu decat celelalte, din cauza faptului ca femeia iubita prima data de Gyuu a murit injunghiata de cel mai bun prieten al sau. Insa imparatia este solida si in vremea in care vreau eu sa va povestesc.
Gata? Deja? Bine si uite si prezentul frumos care incepe intr-o zi de vara..
Sakura pov:
Nya... Ce dimineata minunata este in imparatia rozalie! Va intrebati oare a cui este aceasta voce subtire ca a unui inger. Veniti mai aproape, sa nju va fie rusine doar pentru ca sunt printesa regilor imparatiei Haruno. Parul meu roz este mostenit de la mii de strabuni de ai mei, iar ochii verzi si blanzi sunt mosteniti de la tatal meu. Ce mostenesc de la mama? Talentul de a fi eu.
Ce nepoliticoasa! Unde imi sunt manierele? Ma numesc printesa Sakura din marea imparatie Haruno. Probabil a-ti auzit ca neamul nostru a fost unul printre cei patru eroi, asa ca atunci cand ies la plimbare cu trrasura familiei mele, toti se apleaca si ne multumesc.
Insa nu-mi pasa. Nu sunt incantata de asemenea lucruri.
Prieteni? Sigur ca am! Printul Naruto din imparatia Uzumaki, printul Neji din imparatia Huyga alaturi de printesa Hinaat din imparatia Hyuga. Primii si singurii mei prieteni.
Am auzit de la mama ca Uchiha, cel putin doar unul, mai traieste in impartia de langa noi, Uchiha, care a fost sfasiata de razboi.
Cineva bate la usa. Cine o fi?
Printesa Sakura, v-ati trezit?
Este doar o servitoare. Ii spun un calduros "da" apoi ma ridic lenesa din pat, imi aleg o rochie cat mai eleganta si ma aranjez, caci sunt o printesa. Trebuie sa rata ca una. Azi vom primi o vizita importanta. Prietena mea cea mai buna Hinata, va veni sa-mi vorbeasca. Si sper sa ne distram.
In camera tronuliui al imparatiei Haruno
(M)ama (S)akurei: Unde este? Stie ca ne visiteaza imparatii Hyuga, iar ea..
(T)atal (S)akurei: Draga mea, uite-o! Coboara foarte gratios!
MS: In sfarsit! Draga mea, sa ne grabim. Trasura Hyuga poate ajunge in orice moment!
TS: Draga mea, Nu-ti face griji. Toti sunt aici, Covorul rosu este pus. Totul este in regula.
-Trasura imparatilor Hyuga a sosit!Spuse o servitoare
Sakura pov:
Deja?...
Gata? Ai ramas fara cerneala pentru pana? Hei!...
Bine, bine bine! Deci te-am facut curios(oasa)? Hai ca ne vedem la urmatorul capitol: Hyuga: sentimentele pierdute


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz


Ultima editare efectuata de catre Komykomery in Mar 16 Apr 2013, 11:04, editata de 2 ori
Sus In jos
capsunica
Genin
Genin
capsunica

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pierduta in lumea mea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 140
Puncte : 153
Reputatie Reputatie : 7
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa desenez,sa ascult muzica si tot ce tine de distractie

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Mier 10 Apr 2013, 23:55

Hei am venit si eu pe aici..
Pai cred ca este bun pentru un prim capitol
Poti incerca sa scrii doar cu o singura culoare pt ca deranjeaza ochiului,insa in rest cred ca e multumitor
Vreau sa vad cum evoluezi pe parcursul capitolelor
Succes la scris si la idei!
Sa nu uiti sa ma anunti la urmatorul capitol




Atunci cand destinul

se joaca cu viata ta,

singura solutie este sa il tratezi asemenea unei carti de joc,

o pacalesti ca iti fie aliata!
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 11:31

SHei buna!
capsunica multumesc pentru sfat. Am sa il urmez. Si uite si urmatorul capitol in care vom afla multe lucruri interesante.

Capilolul 2
Deja? Ma bucur, insa nu am avut timp sa imi iau nici micul dejun. Merg in pasi gratiosi pe covorul rosu pentru a ii intampina pe prietenii de odinioara ai parintilor mei, dar si pe prietenii mei cei mai buni: printul si printesa Hyuga: Neji si Hinata. Printul Neji este fratele mai mare al printesei Hinata, care este foarte protector si foarte iubitor. Ii vad cum coboara din trasura de culoare lila, prima persoana care coboara fiind regele imparatiei Hyuga. Imediat coboara si regina, ajutata de rege si cei doi frati mergand fiecare in pasi gratiosi. Imediat mai vine o trasura portocalie. Fiinca nu am voie sa vorbesc, datorita muzicii de "Bun venit!" nu bag in seama acest eveniment, nestiind ca cea mai oribila veste v-a veni in aceasta zi.

O servitoare: Micul dejun este gata! Va poftim la masa.

Ce ma bucur. Merg gratios cu Hinata in timp ce stam drepte ca o scandura, pentru ca "Printele sunt intotdeauan perfecte: drepte, vorbesc gratios la fel ca si pasii lor." Ne asezam la masa, apoi observ ca mai avem 3 invitati din imparatia Uzumaki. Dupa micul dejun, copios si sanatos, eu si Hinata mergem in camera mea, iar Neji si Naruto la tersa imparatiei.

In camera printesei Sakura:
(H)inata: Nu credeam ca printul Naruto va veni aici. Sper ca nu stie ca eu simt ceva pentru el.
(S)akura: Nu stie si daca afla nu va fi rau. Insa fratele tau...
H: Acesta este un lucrur rau.
S: Dar ma intreb de ce a venit si de la imparatia Uzumaki? Poate ai mei vor sa va aranjeze o ceremonie.
H: Nu! Daca organizau o ceremonie, mergeau la imparatia noastra.
S: Asa este!

O servitoare: Printesa Sakura si printesa Hinata, sunteti chemate pana in sala tronului.

S: Ti-am zis ca este o ceremonie.
H: Dar sper ca nu a mea.

La terasa:
(N)eji: Ma intreb de ce ne-au chemat.
(Na)ruto: Si eu. Cred ca este vorba despre o ceremonie.
N: Daca este a mea, o sa imi iau palaria si am plecat.
Na: Sper ca nu a mea!

O servitoare: Printul Naruto si printul Neji sunt chemati in sala tronului.

Na: Cred ca este o ceremonie.
N: Imi pregatesc palaria.

In sala tronului:
(T)atal (S)akurei: Am onoarea sa incep aceasta ceremonie a unei casatorii. Din cate stiti, cei 4 mari eroi care au intemeiat aceste imparatii au prevazut ca peste 1000 de ani imparatiile trebuiesc unite, 1 cate 1, pentru ca face cea mai mare imparatie din lume, pentru protectia acestei lumi, Konoha. Si, fiindca noi vrem sa respectam cele spune in acest pergament, Vom uni imparatia Haruno cu cea a lui Uzumaki.
S: CE??
M. S: Sakura, stai cuminte si asculta.
T.S: Deci, cand "Cele 3 nopti cu luna plina argintie" vor veni, ceremonia va incepe. Nu se permit refuzuri. Sakura Haruno si Naruto Uzumaki vor uni primele imparatii.
S: Ce?? Si nu se poate face nimic?
M.S: Sakura! Deci accepti sau nu?

Hinata se uita la mine trista, stiind ce se intampla. Ea il iubea pe Naruto, insa eu nu, dar eram nevoita sa spun...

S: Da. o.o
M.S: Naruto?
Na: Da... o.o

Hinata incepe sa planga, fugind din sala tronului la fereastra camerei mele. Eu fug dupa ea.

S: Hina...
H: Pleaca. Te urasc. Nu vreau sa te mai vad vreodata. Tu mereu m-ai invidiat, iar acum te vei casatori cel pe care il iubesc! Nu vreau sa te mai vad.

Apoi fuge din camera fara sa imi mai spuna ceva.
M.S: Sakura, de maine vei incepe sa implinesti cele 13 ceremonii. Daca nu le vei face, va aduce ghinion.
S:CE??
T.S: Nici un "CE?".

De ce? De ce trebuie sa indur atat. Prea multe lacrimi pentru o printesa asa fragila ca mine.
Ies din camera in fuga, trec pe langa invitati si ies din curtea imparatiei, parintii mei dand alarma: Printesa a fugit!
Fug pe o strada ingusta, unde cineva imi pune mana la gura si ma trage, iar mii de garzi care ma cautau au trecut. Aceasta persoana necunoscuta m-a salvat. Ma intorc sa o vad, insa este prea intuneric. Lumina lunii trece pe noi, eu reusind sa ii vad fata. Nu-mi vine sa cred, este chiar...

Greseli gramaticale? Sigur ca sunt!
Greseli de exprimare? Si alea sunt!
Sfaturi? Sa vina!
Next? Mai asteapta!
Ne vedem la urmatorul capitol: 13 ritualuri: ghinion sau noroc pur?


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz


Ultima editare efectuata de catre Komykomery in Mar 16 Apr 2013, 11:05, editata de 1 ori
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 13:57

Am venit eu cu nişte sfaturi, să vedem cu ce încept.
În primul rând, estetica nu arată frumos deloc, în special primul capitol. Nu este permis să scrii colorat, mai ales nu ştiu câte culori într-un capitol, dar nici îngroşat nu e bine, cum ai folosit în cel de-al doilea. Lasă font-ul alb, simplu -neîngroşat- la mărime normală.
Nu este nevoie să scrii iniţiala numelui înaintea replicii, trebuie să dai indicii sau să menţionezi cine a vorbit la sfârşit. Exemplu:

Citat :
- Ti-am zis ca este o ceremonie, spuse/a spus/spune Sakura
Depinde şi de timpul la care ai ales să narezi; tecut, prezent. În concluzie, să nu mai foloseşti iniţialele la început, încă câteva indicaţii scenice şi se transformă în comedie.
Altceva, ai foarte mult dialog, bine ar fi să te axezi pe descriere, în principal pe cea sentimentală, dar şi portretizarea celor din jur şi descrierea exteriorului. Sunt sigură că ai citit şi alte fic-uri şi poţi învăţa ceva din ele.
Până acum mă rezum la asta, nişte mici sfaturi, dar dacă doreşti o critică adevărată, poţi face cerere după ce postezi cel puţin trei capitole.



IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 19:58

Azrael ☨
Multumesc pentru sfaturile folositoare. Ma vor ajuta in viitor. Ma bucur ca cineva macar il citeste!


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 20:50

Buna! Am trecut si eu pe la ficul tau. In primul rand nu poti sa folosesti multe culori la un capitol, nici macar o culoare in afara de alb n-ai voie! Literele trebuie sa fie toate de aceeasi dimensiune, cea normala! Am observat in primul capitol ca ai scris: ,,Uchiha, Haruno,Uzumaki, Hyuga'', ar fi trebuit sa precizezi: Din perspectiva Autorului,Sakurei, Uchiha, etc. sau Autor P.O.V ș.a. Nu trebuie sa te adresezi cititorilor! Nu trebuie sa scrii: ,, H: Acesta este un lucru rau'', ci: ,, Acesta este un lucru rau, spuse Hinata.'' Mici greseli se observa, dar se pot repara cu un edit. Ar trebui sa citesti alte ficuri avansate si critici, pentru a te perfectiona! Astept sa vad cum avansezi si daca vrei poti sa ma anunti cand pui nextul! Spor la scris! Ja ne! :*


Sasuke in Konoha Medieval World Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Sasuke in Konoha Medieval World Asss10Sasuke in Konoha Medieval World J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 21:22

Culorile sunt interzise intr-un fic. De asemenea, scrisul foarte mic este si el interzis. Editeaza-ti te rog capitolele. Aceasta e prima avertizare, mai multa atentie pe viitor.


Sasuke in Konoha Medieval World Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 22:54

Hey...Hey happy
Uuu ce fc intereasant happy
Sincer cand au zis de casatorie eu credeam ca Saku se va casatori cu Neji si Hina cu Naruto ....am ramas masca cad am citit ca de fapt Saku se va casatorii cu Naru....asa nu unesc toate cele 3 imparatii....
Sincer cred ca persoana care a salvat-o pe Sakura este Sasuke...sper ca nunta Sakurei cu Naruto sa fi anulata lough
Spor la scris in continuare si daca te rog anunta-am si pe mine de next daca poti puppy eyes
~Sayonara~ kiss a hug


Sasuke in Konoha Medieval World Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Pateu Fantastic
Academy Student
Academy Student
Pateu Fantastic

Sex : masculin Localizare Localizare : La mici si bere
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 11 Apr 2013, 23:13

Nu-mi place ! Mai bine te-ai lasa ! PWWPICI:* <3
Deya: Nu mai face spam! Trebuie MINIM 10 cuvinte :).
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Mar 16 Apr 2013, 11:07

Multumesc pentru sfaturile bune pe care mi le-ati dat! Insa, eu nu am mai fost de foarte mult timp pe acest forum, de aceea am cam uita din reguli... Daca mai gresesc, iertare!
Ma bucur ca fiecare ma ajuta si ma sustine. Macar sunteti persoane mult mai bune decat
Pateu Fantastic. Va multumesc! Va promit ca am sa revin curand cu noul capitol. Am ceva de scris la el, asa ca....


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Genin
Genin
Pumpkin pie ♨

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Centrala din sforaiesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Je suis lejer!

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Mar 16 Apr 2013, 13:58

WoW este super mega ultar extra tare abea astept nextul daca poti sa ma anunti si pe mine cand pui next-ul


Sasuke in Konoha Medieval World Tumblrmhb2oruphs1s2qm58
♡ ♡
We are meant to be forever together.
We are meant to fly.
We are meant to love each other.
We are ment to be together.


´*•.¸(*•.¸♥️¸.•*´)¸.•*´
♥️«´¨`•° Pumpkin pie ♨°•´¨`»♥️
.¸.•*(¸.•*´♥️`*•.¸)`*•.
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 18 Apr 2013, 20:28

Am revenit! jos palaria in fata . Vreau sa va spun ca momentan trec pritr-o perioada neobișnuită, prin care si voi treceri: SCOALA SAMBATA!!!

Asa ca uite-ma aici! ;;) happy2
Multumesc ca ma sustineti si va multumesc ca ma ajutati sa reevoluez kiss

Deci fara a o mai lungi o zi si o noapte, uite...

Capitolul 3: 13 ceremonii:ghinion sau noroc pur?(1)
Sakura pov.
Ziua aceea... locul acela... prea mult ghinion. Trebuie sa indeplinesc cu succes 13 ceremonii pentru o casatorie pe care nu o doresc. Noapte...luna plina.... o luna inainte de cea argintie. Un vant varatic placut de noapte bate la fereasta unde plang, facandu-mi parul sa se mijte putin, fiind foarte lung. In toata aceasta atmosfera placuta, doar lacrimile mele uscate pe fata mea palida stricau toata linistea aceasta. Lacrimile inca imi mai curgeau si am inceput sa sughit incet. Luna feerica a iesit dupa un nor, facand lumina peste trupul meu care statea la balconul camerei mele, cu o patura pe care o imbratisam de culoarea florilor de cires. Inchid ochii, avand un somn scurt, datorita vantului care a devenit putin mai puternic. Dorind sa merg in camera, la intuneric, pentru a plange in continuare, am fost oprita de un brat. Luna sa ascuns dupa un nor mai mare, care a intunecat trupul misteriosului de la barconul meu. Ma tras incet spre acesta, punandu-mi mana sa la gura mea, oprindu-ma sa tip. Imi lasa gura libera,eu soptindu-i incet "Cine esti?", neprimind un raspuns pana cand luna reapare pe cer. Tipul era misterios, pana cand luna il lumineaza de jos pana sus.
Era.... Eraa....
Sasuke Uchiha: singurul supravietuitor al regatului Uchiha. Arata bine, ca un print bogat, desi a traiat singur de la varsta de 4 ani mai departe.
"Acum ti-ai dat seama." imi sopteste tainic.
"Ce cauti aici?"
El se aproprie de mine din ce in ce mai mult, imi ia mana dreapta si o pune la inima lui, pentru a ii simti bataia continua.
"Promit, pe onoarea regatului Uchiha, sfaramat in razboi, ca voi opri aceasta casatorie, pentru ca... printesa Sakura a regatului Haruno imi este promisa." a soptit in continuarea.
M-am uitat la el ca la persoane bogate: el s-a uitat la mine la fel. Ma trage din nou incet catre el, apoi ma imbratiseaza cald si imi sopteste pentru ultima data: "Eu mereu mi-am tinut promisiunile!"
Sare de la fereastra mea, lasandu-ma cu patura in brate. Merg in pat si adorm cu aceasta promisiune in cap.
Dimineata, soare cald, pasarelele ciripesc, dar eu plang. Imbracata pentru ceremonii, rochie lunga, roz deschisa, o fundita legata la spate, parul meu lung intr-o coada frumoasa, impletita cu flori de cires prin unele impletituri, coronita de aur, cu diamante, pantofii albi. Astept sa fiu chemata, unde va incepe cosmarul: 13 ceremonii pentru o casatorie nedorita. Ce sa fac? Vreau sa fug, dar paznicii sunt peste tot, mai ales la usa camerei unde sunt tinuta prizoniera, ca o randunica intr-o cusca.
Usa camerei "prizoniera Sakura de Haruno" se intredeschide, iar o voce ragusita se aude...
"Printesa Sakura de Haruno, sunteti chemata in sala tronului"
Un paznic ma anuntat ca trebuie sa merg la "sala oribililor oameni care mi-au distruz viata".
De ce Uchiha? De ce? De ce ai facut o promisiune de neindeplinit? De ce?
Merg in sala cu pricina, unde parintii mei, imbracati la fel de elegant ca de obicei, ma asteptau, veseli, nestiind ca eu am plans toata noaptea.
"Dragii mei invitati, familie nobila Hyuga si, desigur, familia cu care vom imparti imparatia, Uzumaki, eu, Regele Imparatiei Haruno, una dintre cele mari 4 imparatii vechi si 3 ramase stabile, voi anunta inceperea acestui festival..." (bla, bla-bla, bla)
Mai departe nu inteleg nici un cuvant. Imi sta capul la promisiunea lui... Ce vei face? Salveaza-ma, te rog!
Hinata... plange mai rau ca mine. Neji se bucura... De ce?
Las capul in jos, persoana care sunt fortata sa ii spun mama ma corecteaza la pozitia luata mai devreme, apoi, in gradina regala apare preotul care oficiaza cele 13 ceremonii.


Gata! dap !
Mai vreti?.. hmm..realy?
Stati linistiti. o sa revin cu partea a doua! dap ! hi! a hug in love


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz


Ultima editare efectuata de catre Komykomery in Vin 19 Apr 2013, 08:31, editata de 1 ori
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Joi 18 Apr 2013, 21:31

Buna! Ms pentru anunt! happy
Trebuie sa recunosc ca te-ai perfectionat! Bravo! Mai sunt cateva greseli de exriere, care se pot rezolva cu un edit. Imi place ideea cu Sakura, promisa lui Sasuke. Sper ca si capitolul viitor sa fie mai lung si aproximativ imecabil! Anunta-ma te rog, in continuare, la next, il astept! ;;) Spor la scris! Bafta! Ja ne! hi!
P.S. Prima! nr1


Sasuke in Konoha Medieval World Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Komykomery
Genin
Genin
Komykomery

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Giurgiu
acebook acebook : Komy Komery
Nr. mesaje Nr. mesaje : 83
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Vin 19 Apr 2013, 08:31

Multumesc ca mi-ai spus sa ma corectez. Ti-am urmat sfatul!


Music is my life!

Sasuke in Konoha Medieval World Incz
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19Lun 01 Iul 2013, 15:50

Fan-fic blocat din cauza inactivitatii. Ultimul post dateaza din 18 aprilie, noi aflandu-ne in 1 iulie.
Daca vrei sa il redeschizi, poti anunta un critic/moderator.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Sasuke in Konoha Medieval World Empty
MesajSubiect: Re: Sasuke in Konoha Medieval World   Sasuke in Konoha Medieval World I_icon19

Sus In jos
 

Sasuke in Konoha Medieval World

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-