Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Barieră către utopie  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Barieră către utopie  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Barieră către utopie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 22:14

Bună amigos. Majoritatea mă ştiţi. Dacă nu, o să mă cunoaşteţi. Ficul - Dragoste Sângeroasă - vă aminteşte de ceva? Mă cunoşteaţi pe atunci drept Shiba. Well, that's my new fic. SasuSaku, pentru pretenaşa mea LexX că ştiu că-i place mult.  well? awesome right? Well, sper să vă placă. Lectură plăcută.

                                                                         

Capitolul 1


Sfânta oră de matematică




          O zi ploioasă .. ca toate cele. Deja sunetul picurilor de apă lovind violent pervazul  şi sticla geamului meu mi s-a intipărit în cap, mi l-aş pune ca ton de apel. Îmi aţintesc ochii verzi pe pereţii mei de un rozaliu şters, dând un aer de relaxare profundă, se mai miră maică-mea de ce nu am eu chef să-mi fac temele. Arunc o privire către ceasul meu de pe noptieră. 07:30 Mai repede ca de obicei. Vai .. şi acum cea mai are problemă : Cum mă ridic eu din pat ?  Inspir aer în piept, îmi spun cuvinte de îmbărbătare gen '' Hai Sakura, poţi s-o faci gagico, vrei să ajungi la şcoală nu ? Nu vrei o absenţă cu roşu, nu? '' Încep să număr până la 7 :

- Unu , doi , trei, patru, cinci , şase, şase şi jumătate, şase fără un sfert , şase fără -

'' Sakura, jos din pat copilo, ai şcoală ! '' Sar ca arsa din pat şi mormăi un răspuns. Maică-mea .. Atât de .. specială. Mă mir cum de nu vine cu trompeta să-mi zbiere în ureche. Mă ridic leneşă din pat, îmi dau părul rozaliu şi lung pe spate , oftez şi mă ridic pentru a mă duce la baie. Intru . îmi fac siesta de dimineaţă , mă îmbrac într-o pereche de blugi crem, botine cu talpa groasă, o cămaşă albă şi o vestuţă neagră, fără mâneci. Trendy , nu ? O sărut pe obraz pe mama, îmi iau prânzul şi o zbughesc afară .
         
           Ajunsă în faţa şcolii, deschid uşa, putând să observ cu uşurinţă nebunia de pe coridoare. Îmi dau ochii peste cap şi mă îndrept către dulăpiorul meu. Îmi bag discret codul necesar deschiderii acestuia. Îmi timp ce-mi ' culegeam ' cărţile care erau plasate ba într-un colţ al dulapului, ba într-altul, am simţit un miros puternic bărbătesc, care mă ducea pe culmile extazului. Nu era acel gen de parfum cumpărat de la vreun chioşc de pe strada, era .. unic. Îmi întorc privirea şi văd în spatele meu un roi de fete, care pur şi simplu urlau, făcând un culoar, parcă aşteptând să teacă cine ştie ce Zeu pe acolo. Oare au pus şi covor roşu? Văd cu trecea printre ele, un băiat care, judecând dupa statura lui, era cu un cap mai mare decât mine. Avea părul negru, ochii având aceeaşi culoare, purta o pereche de blugi negri, cât de cât strâmţi, o cămaşă albă şi un sacou negru. În timp ce parcurgea culoarul învadat de fanele lui, acesta îmi arunca o privire şi un zambet şiret, eu rămânând perplexă .. Cine Dumnezeu e ăsta ? Înghit în sec, îmi iau cărţile şi mă îndrept către clasă. mă aşez în ultima bancă şi aştept răbdătoare să apară proful de mate.
          O văd pe Hinata apropiindu-se de mine, încercând să-mi spună ceva. Am apucat să aud ceva gen că proful de mate a fost înlocuit de unul mai tânăr, dar nu a apucat să-şi sfârşească fraza căci în clasă îşi făcu apariţia tipul care îmi zâmbi pe coridor. Ups, nu-i a bună .. Hinata o zbughi la loc, cerânduşi scuze, bărbatul nebăgând-o în seamă, având privirea aţintită spre mine. Mai sunt copii în clasă, nu numai eu .. Simt cum obrajii îi iau foc, deci plec privirea automat. Acesta îi salută somnoros pe copii, aceşta salutând la rândul lor, cu excepţia mea.

        - Măi, măi.. Ca nerespectuoasă fata. Ce-ar fi să pofteşti la un exerciţiu ? spuse acesta aşezându-se la catedră.
         
       '' Fir-ai tu să fii .. '' înjur eu printre dinţi, deoarece sunt botă la matematică. Ajunsă la tablă, îmi trânti un cârnat de exerciţiu de credeam că acolo leşin. Hm, şi acum marea problemă, cum Dumnezeu se rezolvă ? Într-o fracţiune de secundă, când nu mă concentram pe monstrul ăsta de exerciţiu, l-am putut observa cu uşurinţă pe domnul profesor holbându-se de vreme bună la fundul meu. Bănuiesc că şi colegii mei au observat asta, chicotelile şi şuşotelile din clasă fiind nelipsite. Of of, iar o luăm de la capăt. După câteva secunde, am prins chichiţa exerciţiului. Calculul algebric e o nimica toată când eşti as, duh! Termin exerciţiul, proful se mai uită odată în ochii mei, după care îmi dădu voie să merg la loc.    
             Urmă un lung discurs, prin care spunea că s-ar fi prezentat mai repede dacă nu îl întrerupream eu. Da, bine .. Dar am reţinut tot ce era mai important din bâjbâielile sale. Sasuke , Uchiha Sasuke. Douăzeci şi trei de ani. Drăguţ tipul. Numai uitându-mă la el îmi vine în minte imaginea unui Don Juan, Cassanova, care dă gata orice fată doar cu un nenorocit de zâmbet. Dar nu se ştie de ce, tactica aia de doi bani a încercat-o pe mine, plus că numai la fundul meu s-a uitat. Nici măcar la fundul Hinatei nu s-a sinchisit să se uite, care, să recunoaştem, îţi sare în ochi. nu că mă dau mare, dar oare se simte atras de mine? Moamă, ce-aş mai face meditaţii cu el. Ce glumeaţă sunt.
              Gândurile îmi sunt întrerupte de tusea seacă a lui Sasuke, destinzând atmosfera. Se aşează înapoi la catedră. Deschide catalogul. Hopa, nu-i a bună. A scos la tablă cam toată clasa, iar când veni rândul meu clopoţelul a fost îngerul meu păzitor, sunând fix când vroia să-şi deschidă gura. God blessed me. Toţi elevi se ridică din bănci, fiind mai rapizi ca de obicei. Mamă, aşa frică le e de Sasuke? Eu îmi strâng cărţile indiferentă, cu o oarecare lene în gesturile mele. Observ că toţi ieşiră din clasă, uşa fiind şi închisă. Ciudat, de obicei uşa e deschisă ca la uşa cortului, ne mai luam o boroboaţă de la vreun profesor care trece prin zonă şi spune că la casă n-avem uşa. Ridic privirea şi îl văd doar pe domnul Sasuke Uchiha, apropiindu-se de mine ameninţător. Inima începe să-mi bată ameninţător de tare, dar ăncerc să mă ţin bine, să nu se observe vreo urmă de frică. '' Deci .. Sakura. Frumos nume, te caracterizează ''
       
               - Şti , dacă află vreun superior la ce te uitai în timp ce eram eu la tabla, eşti paraşutat de aici, nu? spun eu ridicând sceptic din sprânceană.
Mi-a plăcut cum a sunat asta. Chicoti. Distanţa dintre noi se micşorează.
                - Observ prin limbajul trupului tău că eşti cam agitată, vreo problema? spuse acesta cu un zâmbet cald pe buze.

'' Află că eşti analfabet .'' Spun eu cu voce şoptită, oarecum sexy. Acesta începu să râdă, lipindu-mă de perete. Eu fac ochi mari cât cepele, frica curgându-mi prin vene.

Pozeeeeeeee  ;;)
Sakura
Sasuke

Scuza-ţi-mi eventualele greşeli, e scris fugitiv + că am un deget pansat deci deci deci.  rolling on the floor Sper că v-a plăcut.  in love


Ultima editare efectuata de catre Soprena_ in Joi 25 Aug 2016, 20:09, editata de 1 ori
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 22:56

Mnoooo... Deci e clar. Relatie interzisa, dar.. sa vedem unde duc toate astea. Nu cred eu ca vei face cuplul din capitolul 2, bat la pariu chestia asta. Daca ai face asta, n-ai mai fi Serena, nu? =))
Abia astept sa vad daca ii va prinde cineva, sau daca Sasuke va scapa asa cu una, cu doua, uitandu-se unde nu trebuie. Chiar sunt curioasa sa vad cum avanseaza actiunea, dar...
As vrea sa-ti fac o miiica sugestie. 'vroiam' - gresit. 'voiam'* - corect*. Trebuia sa spun asta. *blush*
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Joi 11 Apr 2013, 23:06

Ma, maa fata tu chiar nu vrei sa dorm la noapte, asa sincer :))) ?
Hai ia gata, deci e un cliseu inceputul in schimb imi place ca Sas'ke e profesor, "ce-as mai face meditatii cu el", dar la anatomie.
Cu toate astea chiar sunt curioasa daca face ca Manole si o zideste acolo. Interestiiing..
Kay sefa, mai vorbim. Sa ma anunti. I'm out! ~ Chuuu.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 01:13

Heii prietenaşo, nu am nimic de spus, decat ca e awesome, imi place tare mult si sincer astept cu nerabdare urmatorul capitol. Imi place mult ideea, mereu am vrut sa vad un asemena fic, si descriere m-a trimis direct in locul personajului. Mie una imi place si---> Te-am poopat
Sus In jos
DramaQueenxq
Academy Student
Academy Student
DramaQueenxq

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Gorj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Statul pe calculator şi ieşitul în oraş cu prietenii .
Stare de spirit Stare de spirit : Melancolică

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 09:27

Minunat acest capitol îmi place mult , ador cum descri . Te rog anunţa-mă când pui next , vreau să văd cum evoluează povestea dintre cei doi .
Sus In jos
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 10:36

Hey, am aterizat si eu pe aici. Foarte tare ficul. Este foarte amuzant.
Imi place chiar tare mult.
Ce s-a intamplat intre ei? Suspansu asta...off.
Sper sa aduci repede next si daca poti sa ma anunti si pe mine. Merci!
Ja ne! a hug in love kiss
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 11:39

Hey !
Despre esența acestui capitol, n-am ce sa zic !
Dacă discutăm de descriere, tu chiar da-i clasă...
Ca și estetică : genial !
Greșeli...abea de am vazut cateva având în vedere alte postari, și până la urmă toți oamenii mai greșesc.
Te rog din suflet să aduci cât se poate de repede Next-ul și dacă ai vrea sa ma anunți când îl postezi.
Te pupacesc dulce ! kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 12:17

Buna! Imi place foarte mult ficul tau! Primul capitol este foarte reusit si interesant! happy Sasuke e prof de mate, iar Sakura e eleva, tare! Ce atitudine are Sasuke, nu pot sa cred ca se uita la fundul Sakurei si apoi a lipit-o de perete! what?lol! Astept nextul si te rog anunta-ma cand il pui! ;;) Spor la scris! Te kiss dulce!
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 13 Apr 2013, 12:58

buna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1deci e super ficul.PROF DE MATEE?foarte tare.te astept cu next-ul.Akatsuki_lavy kiss
Sus In jos
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 19:14

Helău, snitches.
LexX : Păi văd că mă cunoşti deja tu gagix well? awesome right? Okay, am rezolvat-o cu un edit. Te-am pupat, mersi că ai trecut pe aici. a hug
Electra :3 : Şti că mie îmi place la înghesuială, nu? rolling on the floor
Cookie-chan : Dă'sti pup kiss Mersi c-ai trecut pe aici gagico. Sper să îţ placă şi ăsta. kiss
DramaQueenxq : Mă bucur că îţi place. puppy eyes Btw, îţi ador avatarul şi semnătura. O iubesc pe Erza. :3
Saeko : Mersi mult, Saeko. Speras să vă daşi seama de simţul umorului din text, mă speriasem, credeam că vi se va părea penibil, you know. rolling on the floor kiss
SaekoUka : Mersi mult de tot, e chiar foarte frumos să auzi că lumea apreciază modul în care descrii şi chestii de genu'. Mă crezi că , chestia asta am auzit-o aproape deloc ? rolling on the floor Mersi că ai trecut pe aici. a hug
crisalex : Aww tenc iu rolling on the floor a hug mă bucur că îţi place. :3 Da, a lipit-o. Şi tot el o s-o şi dezlipească, şi o s-o poată lipi de câte ori vrea, mrr. well? awesome right? rolling on the floor Te-am pupat şi eu. kiss
Akatsuki_lavy : dua, prof deăla bunoc de mate. well? awesome right? Mersi mult. kiss


Deci deci deci, aici este next-ul. Dacă vi se pare scurt, scuzaţi-mă, am avut teme de făcut, you know, ultimele zile de vacanţă şi no, să nu încep cu stângu' lough Sunt o guralivă, 'şai ? (D) Lectură plăcută !

Capitolul II
Vrăjită

Frica mi se accentuă, adrenalina curgându-mi prin vene. Şi acum ce, are de gând să violeze o nenorocită de elevă în clasa a XI a ? Aşa a ajuns sistemul didactic, să îl doară în cot de astfel de lucruri? Cine ştie câte victime a avut pedofilul ăsta.. Îşi apropie faţa de urechea mea, muşcându-mi lobul urechi, eu scâncind înfundat. Înghit în sec, încheieturile mâinii mele tremurându-mi.

- Ştii ce .. Cred că te voi trimite la olimpiadă anul acesta, te descurci bine la calculul algebric, spuse acesta uitându-se în ochii mei.

Um, poftim ? Adică .. poftim ?! Măresc ochii se surprindere, brunetul observând asta. '' Oh, iartă-mă, n-am vrut să te sperii. Pari atât de inocentă, îmi placi. Pe data viitoare. '' spuse brunetul cu un zâmbet radios pe faţă, încât şi mie îmi venea să zâmbesc. Îmi dădu drumul, după care se duse la catedră. îşi lua valiza şi plecă. Eu eram încă acolo, buimacă. Ce Dumnezeu a fost asta? Cum să zic.. M-a ''aproape-violat'' ? Tipul ăsta e un ciudat, în viitorul apropiat ar trebui să mă feresc de el, poate se ajunge la altceva. Şi ce m-a mai mirat al dr*cului de mult e că mi-a propus să merg la olimipada de mate. Pe asta n-am putut s-o prezic sută-n puşcă. Toţi profesorii din generală că ar fii mai bine să dau la un liceu fără matematică, dacă ţin la viitorul meu, dar , iată-mă la liceul cel mai prestigios liceu din oraş, la profilul mate-info, ahaha. Gândurile îmi sunt întrerupte de un alt elev din clasa a noua, care întrebă buimac dacă aici urmează să se ţină cursul de desen. Am răspuns absentă, mi-am luat cărtţile şi am ieşit val-vârtej din clasă, aproape dărâmându-l pe săracu' băiat.


Ora 13:55. Încă cinci minute frate, şi ajung acasă.. Acasă. Deja sunt sătulă de toate predicile profesoarei de religie, care e ditamai fardata, cu fuste mini şi unghii false. Şi Doamne fereşte-mă, e ditamai balena.. S-o vezi în fuste mini e ca şi acum l-aş vedea pe frate-meo cum cântă sopran. Fratele meu nici nu ştie să cânte normal, dapăi sopran. Aud clopoţelul zornăind. Îmi şi vine să mă ridic în picioare şi să urlu cu patos '' Haleluia, sweet Jesus ! '' Doamna profesoară ne puse să ne ridicăm să spunem o ultimă rugăciune. Ea, de credincioasă ce e, vorbea prin mesaje şi spunea şuşotit rugăciunea. Wow, de când 333 răspune la mesaje înapoi? Îmi adun cărţile şi ies din clasă. Îmi salut colegii în drum spre dulăpior. Pun combinaţia magică, după care îmi pun cărţile şi părăsesc şcoala, cumva.

Flashback
'' - Măi, măi.. Ca nerespectuoasă fata. Ce-ar fi să pofteşti la un exerciţiu ? spuse acesta aşezându-se la catedră. ''
'' - Ştii ce .. Cred că te voi trimite la olimpiadă anul acesta, te descurci bine la calculul algebric, spuse acesta uitându-se în ochii mei. ''
'' - Observ prin limbajul trupului tău că eşti cam agitată, vreo problema? spuse acesta cu un zâmbet cald pe buze. ''
'' Oh, iartă-mă, n-am vrut să te sperii. Pari atât de inocentă, îmi placi. Pe data viitoare. ''
End of flashback
De ce ţin să mă gândesc la idiotul acela? Zici că mi-ar controla gândurile, ce Dumnezeu.. Poate.. mă simt atrasă de el? Imposibil. De ce? Pentru că singurele persoane de care sunt ataşată cu adevărat sunt mama mea, fratele meu şi Hinata. Şi deşi m-aş mai ataşa de o altă persoană în viitorul apropiat, nu el e acela. De ce? Nu-mi plac perverşii deloc, îi urăsc. Şi în plus, a trecut o nenorocită de zi. Nu mă pot ataşa de cineva într-un timp atât de scurt. E impo-
- La ce te gândeşti ?
Tresar la auzul acestei voci masculine, care pur şi simplu îmi mângâie timpanele. şi ridic privire. Soarele de aprilie îi scotea în evidenţă trăsăturile feţei. Era cu un cap mai înalt decât mine. Câţiva centimetri distanţă între noi. Un parfum atât de pătrunzător, nările mele fiind în extaz. Sasuke ..
- Umm.. Ce te doare pe tine la ce mă gândesc ? răspund, încercând să mă dezmeticesc din gândurile mele, confuzia din vocea mea fiind evidentă.
Chicoti. Un chicotit atât de copilăresc, şi totuşi, are acel şarm specific bărbaţilor. Îl văd uitându-se la mine din cap până-n picioare, muscându-şi lbuza inferioară discret, dar tot am observat. În viaţa mea nu am văzut nişte ochi atât de negri, de frumoşi.. Şi totuşi, parcă exprimă o anumită întunecime, tristeţe, ceva.. diabolic. Simt o mână pe umărul meu, şi ridic privirea asupra brunetului, care era atât de aproape de mine.. '' Dacă nu te simţi bine, te pot duce cu maşina acasă. Haide, mă ofer. '' Nu e cumva un joc ? Desigur, aş vrea să merg, prin partea asta trec o grămadă de derbedei.. Dau afirmativ din cap, şi pot s-o zic cu mâna pe inimă că asta .. e cea mai mare prostie pe care am făcut-o în întreaga mea viaţă. Uhh. Sasuke zâmbi. Mă prinse de mână, a lui fiind atât de caldă, iar a mea fiind atât de rece. Îl urmez. Ajunsesem la un porsche luxos, de un negru atât de frumos.
Ca un adevărat gentleman, îmi deschise portiera de la maşină. Mă aşez pe scaunul pasagerului, atât de moale, de fin .. Deschise cealaltă uşă, aşezânduse lângă mine. Porni motorul maşinii. Se uită la mine, cerând din priviri adresa mea. Mormăi strada, acesta încuviinţând şi pornind la drum. Îmi îndrept privirea pe geamul din lateral, adâncindu-mă în gânduri. Aşa fac mereu când merg cu maşina. În linişte. Văd străzile curgând, cele cunocute mie. Hei, deci chiar mă duce acasă. Motorul se opri. Eu tresar, întorcându-mă rapid către el, dând nas în nas cu el. Buzele ni s-au atins. Atât de moi, de fine, de cărnoase .. Îmi retrag faţa. Simt cum iau foc. Mă uit la el buimacă, acesta privindu-mă blând. Îmi deschise portiera şi îşi luă rămas bun, sărutându-mi mâna. Îi zâmbesc blând, după care intru în casă. Mă mai uit încă o dată în spate, observându-l pe brunet privindu-mă, şi în acel moment îmi zâmbi şi îmi trase cu ochiul. Intru în casă. Încui uşa. Mă lipesc cu spatele de uşă. Oftez. Un oftat plăcut. Ce am? Ce mi-a făcut?
O văd pe mama şi o salut zâmbind. Aud nişte împuşcături de la etaj. Oh, iarăşi se joacă Daisuke counter strike, mama lui de copil. ' Bambucea, treci jos. ' strig eu râzând. Bambucea e porecla lui, pusă de mine, de când eram mică. Nu ştiu de ce, dar îmi place, şi în plus pe el îl enervează la culme. Ajuns jos, un băieţel brunet, cu ochii albaştri , de 10 ani, sări la mine în braţe.
Restul zile decurse rapid. Am mâncat, am citit, teme şi chestii de timpul liber. Sunt în pat acum, gândindu-mă la cele întâmplate astăzi, nişte gânduri atât de plăcute. Ah, Sasuke.. Uchiha Sasuke. Atât de masculin, de frumos, şarmant , blând.. Iar eu sunt o idioată. N-are cum să placă o fată de nici 17 ani. E un vis imposibil. Dar, mă voi mulţumi pentru fiecare moment în care îmi rosteşte numele,mă conduce acasă, mă scoate la tablă, se uită la mine. Nu am mai zis asta niciodată, dar aştept fiecare oră de matematică.

________________________
Sper că v-a plăcut capitolul. Vă mulţumesc pentru fiecare vizualizare, fiecare coment. O zi faină să aveţi în continuare, succes mâine la şcoală.
a hug
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Adda Bunny
Genin
Genin
Adda Bunny

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : Alexandra Brujban

Nr. mesaje Nr. mesaje : 409
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Sa dorm, sa ascult muzica, si sa dorm ascultand muzica

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 19:37

Prima!!!
Scuze nu pre am inspiratie deci comm-ul nu e prea reusit. Stii deja parerea mea deci... te rog sa continui sa ma anunti!
Sper sa aduci repede next!
Ja ne! a hug in love kiss
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 20:19

Buna! Multumesc pentru pesaj! Capitolula fost genial, invaluit in sentimente! Nu credeam ca Sasuke poate fii gentalman! Ei 2 se potrivesc, chiar nu ma asteptam sa o ia la olimpiada de matematica! Sasuke e un prof foarte ciudat, cel mai ciudat, dar toate fetele sunt innebunite dupa el! Ce pot sa-ti mai spun, sper sa aduci continuarea repede si sa fie la fel de lung! Astept nextul si te rog anunta-ma in continuare cand il pui! Spor la scris! Te kiss dulce! Ja ne! <3
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 20:40

desi e scurt, e placut la citire.te astept cu next-ul cat mai repede.si oricum SASUKE PROF DE MATE? sincer nu mi l-as fi imaginat intr-o astfel de ipostaza.TARE. kiss dulce de la Akatsuki_lavy.a da ca era sa uit.MESIC DE ANUNT
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 21:27

heiiii, am citit si pot spune ca nu exista termen de comparatie pentru a-ti spune cat de mult imi place. happy2 in love

De ar exista asa profesor si la mine la mate, poate as invata mai mult, ma refer la matematica baaa rolling on the floor, da nuu ca eu tre' sa am un prof' din ala care sta toata ora cu cartea la nas, si nu glumesc chiar sta cu cartea de mate la nas rolling on the floor <-- acum zici ca-s d-aia care se plange toata ziua waiting rolling on the floor

The-am Tzucat Femeie kiss
Sus In jos
Pumpkin pie ♨
Genin
Genin
Pumpkin pie ♨

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Centrala din sforaiesti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 77
Puncte : 94
Reputatie Reputatie : 5
Stare de spirit Stare de spirit : Je suis lejer!

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 14 Apr 2013, 22:17

Wow abea astept next-ul
Decei Sasuke prof se mate !!! rolling on the floor
Tema este scoala des intalnita in fanficuri
Totusi este foarte originala
Anuntama cand pui next-ul
PwP JA NE kiss
Sus In jos
Aidualc
Chūnin
Chūnin
Aidualc

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 651
Puncte : 849
Reputatie Reputatie : 120
Stare de spirit Stare de spirit : -

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Mar 16 Apr 2013, 01:09

Hei.

Mi se pare foarte interesant ficul tau, frumos si cu o idee destul de originala.
Ohh, Sasuke e atat de.. de.. adica.. cand imi imaginez toate fazele alea.. sigur si eu as simti ce simte Sakura. =)))) Doar ca eu am o poblema grava cu matematica, o urasc, deci tot n-as astepta orele. Poate doar pe el. :))))
Abereeez. :))
Imi place ficul, imi place cum scrii, desi unele chestii mai trebuiesc lucrate.
Sper sa aduci capitolul cat mai repede, pentru ca sunt foarte curioasa cum vei continua si sper sa ma anunti. <3
Mult succes in continuare. O sa dau edit, pentru ca acum sunt pe telefon.
P.S: Imi place si titlul. :>


Ultima editare efectuata de catre Claudia ∆ in Mier 17 Apr 2013, 20:27, editata de 1 ori
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Mar 16 Apr 2013, 17:45

Buna! a hug Se pare ca am aterizat si yo pe aici.Ador ficul tau, imi place la nebunie. I rock peopleee!!! Esti geniala si cred ca, pentru prima data, am un fic preferat.Sa ma anunti cand pui nextul.Pa pwp kiss
Sus In jos
lumi-chan
Genin
Genin
lumi-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Medias / Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 378
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc fotbal, sa desenez fete anime,sa citesc fan ficuri , sa ascult muzica , sa inot , sa joc Cs , Dinamo
Stare de spirit Stare de spirit : melancolica alias ganditoare

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Mar 16 Apr 2013, 19:37


Buna ! Am ajuns si eu pe aici !
Vreau sa-ti spun ca mie chiar .... mi-a placut ceea ce am citit . M-ai surprins si sunt curioasa ce se va intampla in continuare , deci hai repede cu next-ul ( daca poti sa ma anunti si pe mine , te rog sa nu eziti ) .
Spor la scris si la multe ideei geniale in continuare !
Sus In jos
Cinderella
Genin
Genin
Cinderella

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Adânc în propriile gânduri .
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 122
Puncte : 163
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : O adevărată femeie calcă în picioare nimicurile cu tocurile sale !

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Vin 19 Apr 2013, 08:56

Hey !
Acest capitol a fost la fel de bun ca primul sau chiar mai bun.
Despre descriere din nou excelenta, iar continuarea foarte neasteptata.
Mai mult de atat nu cred ca e nevoie sa mai spun decat merci ca m-ai anuntat de Next si te rog sa faci la fel cand il aduci si pe urmatorul.Ti pupacesc bini di tat! kiss in love a hug
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 28 Apr 2013, 00:00

Hey happy
Peste ce fic dragutz am dat heh
Norocoasa de Saku...ce prof de mate are well? awesome right? asa cui nu iar place ora de mate lough well? awesome right? Ma intreb ce se va intampla in continuare ....
Spor la scris si la multe idei..si daca ai putea anunta-ma si pe mine de next happy Mersi anticipat kiss
~Sayonara~ kiss a hug
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Mier 17 Iul 2013, 20:27

Hellaaaau. Am aparut pe aici pe la ficuletul tau si tare ma bucur ca am facut-o.
Citind capitolele, mai ca vroiam sa sar pe Sasuke lough 
N-am ce comenta, mor dupa ficul tau.
Deeeeci, sper sa aduci nextuletu`cat mai repejor.
Si daca te rog dulce ca o savarina ma anunti de next? Thanks kiss
Spor la scris!
Ti pup ma, C'ya! kiss
Sus In jos
FreakaDaMenta
Genin
Genin
FreakaDaMenta

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ..In padurea cu alune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 198
Puncte : 212
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : sa ascult muzica, sa rad pana raman fara aer fara niciun motiv
Stare de spirit Stare de spirit : se putea si mai bine :-??

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Joi 18 Iul 2013, 13:59

Nu stiu de ce, dar mereu mi-au placut ficurile cu eleva inocenta si proful sexy evil  lough 
Imi place ce-ai scris pana cum, si abia astept sa vad cum duci povestea mai departe.well? awesome right? 
Spor la scris, sa vii cat mai repede cu next-ul! dap ! 
Sa ai inspiratie in continuare ... lough 
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 20 Iul 2013, 12:43

hei....imi place mult de tot ficul acesta....
sa ma anunti si pe mine de next....
pupiceiiiiiiii kisskisskiss
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Sam 20 Iul 2013, 16:37

|-  rolling on the floor rolling on the floor 
|          Pentru incept,asta cu profu` de mate e ideea ideilor! well? awesome right? 
|         Iubesc felul cum descrii, si cum amanuntesti fiecare lucru si gand.
|         Spor la scris, si abia astept next`ul.
|- A si asta este pentru ca mai facut sa rad de cateva ori.
Anunta`ma cand pui next!! kiss 
Sus In jos
Doody
Genin
Genin
Doody

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : undeva in lume
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 86
Puncte : 88
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : dansul, cantatul, desenatul, compusul
Stare de spirit Stare de spirit : depinde

Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19Dum 21 Iul 2013, 17:14

buna
am trecut si eu pe aici si imi place idea jos palaria in fata  jos palaria in fata  jos palaria in fata  
sper sa aduci repede nextul si daca poti anuntama si pe mine puppy eyes puppy eyes puppy eyes 
spor la scris
TE kiss kiss kiss kiss 
hi! hi! hi! hi! 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Barieră către utopie  Empty
MesajSubiect: Re: Barieră către utopie    Barieră către utopie  I_icon19

Sus In jos
 

Barieră către utopie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-