Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Why you.. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Why you.. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Why you..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 15:07

Capitolul I

~Nu trebuia sa te intorci~
Sasuke’s point of view


                        V-ati intrebat vreodata cum ar fi viata fara jumatatea ta? Nu! Nici eu.. Mereu am considerat femeile niste obiecte care nu-ti pot oferi nimic mai multe decat placerea simtita in asternuturi, niste jucarii pe care sa le manuiesti cum iti pofteste inima. O singura femeie am iubit, dar acum o detest, o urasc si imi doresc sa nu o fi cunoscuto niciodata, asa-numita femeie careia trebuia sa ii spun „mama”, fiinta care mi-a dat nastere si care m-a abandonat tatalui meu, dupa care ea a plecat cu altul. Acum.. singura femeie pe care o respect este sotia tatalui meu, mama mea vitrega, dar doar atat, nimic mai mult.
                        Gandirea-mi profunda imi este intrerupta de un sunet placut de.. AH pe cine pacalesc eu, cine considera alarma ceasului placuta? Cine? Incerc sa o opresc, dar in zadar, pentru ca nu ajung la ea. Ma ridic nervos din pat si trantesc cu ceasul de perete, ei bine ce pot zice, sunt o persoana temperamentala si asta o stie toata lumea, chiar si tata impreuna cu Misae-san, sotia lui. Ma duc la baie pentru a-mi face ritualul diminetii, ca apoi sa ma pregatesc pentru „inchisoare”. Imi i-au o pereche de blugi negri, un tricou verde inchis si o pereche de bascheti tot verzi, apoi ma indrept spre ghiozdan, indes in el niste pixuri si caiete, pachetul de tigari si castile de la telefon. Cobor scarile si ies pe usa, indreptandu-ma spre liceu. Pe drum apare si prietena mea, Sakura, o tipa ce are parul rozaliu, asemena florilor de cires, iar ochii eu au nuanta ierbii proaspete. Am spus ca nu suport femeile, dar Sakura este doar o jucarie, o marioneta cu ate pe care o manuiesc in noptile in care nu am somn. La liceu, sunt deja obisnuit cu privirile tuturor atintite spre mine si Sakura, care sta lipita de bratul meu drept. Ce pot spune? Nimic nou, fiecare zi este la fel. In clasa, amicul meu Naruto, un baiat cu parul blond, asemena razelor de soare in mijlocul amiezii si ochii asemenea celui mai adanc ocean, statea impreuna cu Temari, prietena lui. Il salut si ma asez in banca mea, trantind pe ea un caiet si niste pixuri. Nici macar nu stiu ce ore am astazi, dar nici nu ma intereseaza. Ma plictisesc de moarte, iar cand a vrut sa ma ridic si sa ies din clasa, pe usa isi face aparitia scorpia scolii, cea mai dura profesoara din scoala, aceasta fiind profa’ de latina. Nici nu stiu de ce se mai preda, oricum nimeni nu intelege ceva sau o foloseste. Incepe sa predea despre importanta accentului, cum ca printr-o pronuntie incorecta se poate intelege altceva... si cam atat am inteles eu din toata lectia, pentru ca de la jumatate incolo nu am mai fost atent, atentia mea indreptandu-se spre telefonul meu mobil, am inceput sa il butonez, scriind un mesaj prietenului meu Naruto. Profa’ inceteaza instant din a mai preda, dar cum nu prea ma intereseaza, nu ma obosesc sa imi ridic privirea din ceea ce fac.
-Uchiha, ce scrii acolo? Ma intreaba profesoara vizibil iritata de comportamentul meu legat de ora ei. Cu o miscare simpla si lenta imi ridic privirea si mi-o indrept spre faptasa care imi intrerupe actiunea.
-Ceau! Ce faci? Ii raspund profei, fara a mai inventa scuze penibile, doarece stiu ca oricum imi va trece inca un patru in catalog, asa ca ce mar scofala. Mai terebuie si de-astea. La auzul raspunsului meu, putin mai mult impertinent, toti colegi mei incep sa rada in hohote. Ei bine, se pare ca m-am facut cu un bilet de pedeapsa, si probabil am sa mai primesc inca partu sau cinci bilete de acelasi fel, dar cui ii pasa, ca mie nu. De ce nu se poate intampla ceva nou, ceva spontan, iesit din comun sa dea peste cap toata ordinea aceasta, spre exemplu, eu stiu ce voi face toata ziua, deoarece asa s-a intamplat si ieri, si luna trecuta, si acum doi ani. Ca de obicei, am sa primesc o multime de pedepse, in pauze Sakura sau orice alta fata o sa stea pe capul meu, acasa, ca de obicei am sa ma inchid in camera pana ziua urmatoare. Gandurile mele sunt din nou spulberate de soneria clopotelului de pauza, le urasc, de ce nu pot fi si ele mai linistite.Pauza si restul orelor au trecut asa cum ma astepta, acum stau in sala de pedeapsa, profesorul de matematica, domnul Takamishi, un domn mai durduliu, cu parul saten inchis, din care se observau cu ususcurta cateva fire de par carunt, lins si mereu cu o carare pe partea dreapta, in general vine imbracat intr-o camasa, pantaloni de stofa, sacou si vesnica lui cravata visinie. Citea dintr-o carte cu diete si exercitii sportive si imi mai tragea cate o privire , sa se asigure ca nu am fugit. Ora aceasta, spre deosebire de celelalte trece foarte greu, dar poate asa ma tims sa reflec asupra unor lucruri. Cum ar fi sa fac o schimbare? Poate sa imi fac o noua freza sau sa abordez un stil vestimentar nou... Nu prea cred! Il aud pe profu’ de mate cum imi spune ca sunt liber, pe zia de azi si ca ne vedem maine. Cum ziceam, e ata de insipida viata mea, incat si profesorul meu de matematica stie ce se va ntampla maine. Pe drum spre casa am observat o multime de persoane, cupluri chiar si copii, si ma intreb, oare cineva isi da seama cat de asemanatoare sunt toate zilel, ca nimic nu mai e iesit din comun. Ajung acasa la poarta casei, cu privirea in pamant, cautand in buzunar dupa cheile de la intrare,intru linistit pe ea si ma indrept spre intarea in casa, imi ridic privirea, indreptand-o spre usa, cand vad ceva sinistru. Tensiunea imi creste instant, la fel si starea de nervozitate, era ea, era acolo statea cu bagajele in prag si se uiat la mine cu un zambet sters.




Hellău! Acesta este primul meu fic postat happy2 , asa ca sper sa va placa, si nu fi-ti prea duri cu criticile ( ca ma sperii repede sad ). In caz ca sunt greseli de ortografie da-ti vina pe calculator, EL E DE VINA.. Just kidding. rolling on the floor


Ultima editare efectuata de catre Cookie-chan in Sam 13 Apr 2013, 00:09, editata de 2 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 17:35

Hey! dap !
Am ajuns si eu pe aici. heh
Ce viata plictisitoare are Sasuke. :|
Ma intreb cine e acea fata care statea in prag si il astepta. think
Asta ne vei spune tu cand vei pune urmatorul capitol. Te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui , pentru ca imi place cum scri si ce idei ai. dap ! Deasemenea sunt surioasa cum vei evolua in continuare. ;;)
Acestea fiind spuse , Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare a hug


Why you.. Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
DramaQueenxq
Academy Student
Academy Student
DramaQueenxq

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Gorj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Statul pe calculator şi ieşitul în oraş cu prietenii .
Stare de spirit Stare de spirit : Melancolică

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 17:48

Buna ! Foarte frumos acest capitol . Te rog anunţa-mă când îl vei pune pe următorul , sunt curioasă cine este persoana care stă în prag . Why you.. 208323
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 18:04

Citat :
Hey!
Am ajuns si eu pe aici.
Ce viata plictisitoare are Sasuke.
Ma intreb cine e acea fata care statea in prag si il astepta.
Asta ne vei spune tu cand vei pune urmatorul capitol. Te rog sa ma anunti si pe mine cand il pui , pentru ca imi place cum scri si ce idei ai. Deasemenea sunt surioasa cum vei evolua in continuare.
Acestea fiind spuse , Deny te si iti ureaza succes in continuare

Heii, Deny, multumesc de comentariu si.. o sa vezi din urmatorul capitol ca viata lui Sasuke nu va mai fi asa plictisitoare, dar.. nu spun mai mult de atat. Am sa te anunt cand pun urmatorul capitol, deoarece inca nu stiu cand il postez, ca nu am asa mult timp la dispozitie, oricum, te anunt eu. happy2 A da, ma bucur ca iti place ideia.

Citat :
Buna ! Foarte frumos acest capitol . Te rog anunţa-mă când îl vei pune pe următorul , sunt curioasă cine este persoana care stă în prag .

DramaQueenxq, multumesc pentru complimentul adus capitolului, si am sa te anunt cand pun capitolul urmator.


Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
Simon Says
Jōnin
Jōnin
Simon Says

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Craiova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1380
Puncte : 1693
Reputatie Reputatie : 149
Hobby-uri Hobby-uri : I love to go out with my friends, to have fun, to listent to music, to draw and so on
Stare de spirit Stare de spirit : always HAPPY :D:

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 19:34

Hey, Cookie-chan ! kiss Mersi pentru anunt. Mai, mai, sincera sa fiu vorba lui Deny chiar e plictisitoare viata lui Sasuke waiting . Cand citi ca Sakura era de brat cu Sasuke si ca doar e o alta jucarie de a lui, imediat ma uitai sus sa vad unde ai postat fic-ul . Soo, nu o sa fie o poveste de dragoste intre Sasuke si Sakura... ahaa, deci va fi alta lough . Ehh, nu am foarte mult de spus, dar... incearca sa descrii mai mult sentimentele si trairile personajelor, tot ce gandesc, momentele de tristete, fericire, extaz, bla, bla . In rest totul e chiar tare, nici nu e grabita actiunea, so imi place happy . Asa ca hai repejor cu next-ul happy2
ps: sa ma anunti si pe mine, ca la cate fic-uri citesc sincer m-ai uit de unele sad
Te pupaceste Lola kiss



Why you.. 2zsy7nd 

If the sky could dream, it would dream of dragons.
As a little girl, I didn't like stories about little girls. I liked stories about dragons and beasts and princes 
and princesses and fear and terror and the Four Musketeers and almost anything other than nice little girls 
making moral decisions about whether to tell the teacher about what the other little girl did or did not do.

– ———— ✧❖✧ —————————————————————————————— –
Why you.. Arptg
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 19:54

Citat :
~Lola~:
Hey, Cookie-chan ! Mersi pentru anunt. Mai, mai, sincera sa fiu vorba lui Deny chiar e plictisitoare viata lui Sasuke . Cand citi ca Sakura era de brat cu Sasuke si ca doar e o alta jucarie de a lui, imediat ma uitai sus sa vad unde ai postat fic-ul . Soo, nu o sa fie o poveste de dragoste intre Sasuke si Sakura... ahaa, deci va fi alta . Ehh, nu am foarte mult de spus, dar... incearca sa descrii mai mult sentimentele si trairile personajelor, tot ce gandesc, momentele de tristete, fericire, extaz, bla, bla . In rest totul e chiar tare, nici nu e grabita actiunea, so imi place . Asa ca hai repejor cu next-ul
ps: sa ma anunti si pe mine, ca la cate fic-uri citesc sincer m-ai uit de unele
Te pupaceste Lola
Am sa te anunt cand pun next-ul, stiu ca viata lui Sasuke e plictisitoare, dar din capitolul urmator totul se schimba, sper.. sa imi vina idei. Stiu ca nu reusesc sa descriu sentimentele personajelor prea bine, dar am sa ma incerc sa o fac mai bine pe parcursul urmatoarelor capitole. Nextul nu stiu cand il pot aduce, cum am mai spus, sunt foarte ocupata, am examenele de capacitate anul acesta si... ma bucur ca iti place. happy2


Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 12 Apr 2013, 23:07

Hey there.
In primul rand mersi mult ca m-ai anuntat ca l-ai postat. a hug
Deci, mie una imi place. Fiind primul capitol, prea mult nu da de inteles. Am reusit sa-mi recreez o imagine in mintre referitor la ce se intampla in text. Imi place foarte mult. :3 O singura greseala de ortografie am zarit ( pra = prea ) da' se rezolva cu edit. kiss
Astept nu nerabdare urmatorul capitol.
Te-am tzucat! rolling on the floor kiss


Why you.. Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 13 Apr 2013, 00:05

Heiii prietenaşo Karma, ma bucur ca iti place si ca ti-ai format o imagine referitoare la text. Paii... Te-am poopat si io kiss rolling on the floor
A da, multumesc ca mi-ai spus de greseala, am sa o repar.
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 19 Apr 2013, 15:36

Buna! a hug Am trecut si eu pe la ficul tau si pot sa-ti spun ca-mi place ce am citit pana acum.Ma intreb oare cine va fi in fata casei lui Sasuke?Ei bine, spor la scris in continuare si daca vrei anunta-ma cand pui capitolul urmator! kiss


Why you.. Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 09:52

Hellau, scuze ca am intarzaiat cu capitolul acesta puppy eyes , dar saptamana aceasta a fost foarte incarcata si nu am avut timp de nimic. Multumesc celor care au comentat si celor care au citit a hug, sper ca v-a placut si sper sa va placa si capitolul acesta.
]Scuze pentru greselile de ortografie. can\'t see !!!

Capitolul 2

~Noule meu vechi sentiment~
Sasuke’s point of view

                     
                  Imi sterg repede ochii sa ma asigur ca e doar o iluzie, o fantasma, nu poate fi ea, eram prea panicat ca sa imi dau seama de ce fac, ce spun sau sa ma misc. O vad cum se apropie de mine, parul ei, de culoarea carbunelui amestecat cu pigment purpuriu, se misca atat de gratios in stanga si in drapta, parca mama natura ar fi vrut sa faca perfectul absolut printr-o simpla fiinta. Bratele ei sunt trecute pe dupa gatul meu, atingandu-mi firav firele de par , apoi tragandu-ma mai aproape de ea. Nu puteam sa ma misc, vreau sa o arunc in departare, sa ii spun sa pleca sa nu o mai vad niciodata.
                  Sunt confuz, stiu ce mi s-a intamplat, dar.. nu vreau sa recunosc, nu vreau nici in ruptul capului sa admit asa ceva. Acum.. vreau sa o imbratisez, vreau sa o strang in brate si sa ii spun ca mi-a fost dor de ea si sa nu o mai las sa plece de langa mine. Ah! Confuzia asta ma raneste, ma distruge in interioe, imi frange fiecare bucatica din corp. De ce? De ce trebuie sa simt asta, de ce ura si iubirea trebuie sa fie in uniosn. In acest moment... imi doresc sa mor. Vreau sa pier , sa dispar de pe acest pamant. Poate daca nu existam eu viata tuturor ar fi fost mult mai buna. Bratele ei sunt desprinse din stransoare, o vad, ma vede. Pielia ei a ramas la fel de deschisa, tenul ei nu avea pic de imperfectiuni. Perfecta! Vreau sa o ating si ma urasc pentru chestia asta, nu trebuia sa vina, acum mi-a dat pese cap toata ziua, sau ce a mai ramas din ea. Sper sa nu stea mult.
                  Zambeatul ei imi frangea inima, o spargea in mii de bucatele. Trebuie sa aduc o matura, imi spun eu in gand, incercand sa fac o gluma, pentru mine, poate asa imi mai ridic moralul. Nu merge. Incerc si eu sa schitez un zambet natural, care dupa parerea mea seamana mai mult cu o strabatura. Chicoteste... Acest sunet care se aseamana clopoteilor ce clincanesc in timp ce un vant lin adiesi si ii misca. Urechile mele sunt atat de dornice, vreau mai mult, mult mai mult. O urasc. O urasc asa mult, doar din cauza ca nu pot sta linistit in preajma ei, doar din cauza ei se intampla totul. Ea este de vina pentru tot . O urasc si asa va fi mereu, este doar o alta persoana stupida ce incearca sa imi atraga atentia.
                - Mi-a fost dor de tine.. fratioare. spune ea zambine timid, si stie... stie ca urasc sa imi spuna asa. Noi nu suntem frati, noi nu suntem nimic. Ea e doar fiica Misaei, e doar o fata proasta care ma calca pe nervi cu felul ei neatent si zapacit de a fi. O simpla adolescenta care are un caracter foarte copilaros. Ea e doar un copil mare. O fata stupida care nu stie nimic, absolut nimic. O ajut sa isi duca bagajele in camera ei, ca nu sunt eu cel mai mare nesimtit, dar as putea fi, la ce grele sunt, mai bine o lasam pe ea, sa invete sa nu mai vina asa, ca desteapta, pe nepregartita masa. Ajung sus, la etaj, in camera ei si ii las bagaejle.
                - Okay, nu imi atingi lucrurile, nu intri in camera mea, nu vorbesti cu mine , daca ma vezi pe afara nu ma cunosti, nu te cunosc, nu te intereseaza de viata mea asa cum nici pe mine nu ma intereseaza de a ta. Clar? ii spun fetei ce sta in fata mea, linistita si poate putin timorata, incercand sa par calm, dar.. nu imi iese. A da, daca iti e foame, sti unde e frigiderul. Spunandu-i acest lucru ies din camra, trantind usa dupa mine. Am nevoie de aer, mult aer. Poate nu trebuia sa imi doresc ca lucrurile sa se schimbe, imi era mai bine asa, cu o viata plictisitoare. Ies afara si ma indrept spre parc, am nevoie de timp pentru a ma gandi cum sa evit acea pacoste nou-venita in casa.Ah! Parcul, mereu mi-a placut sa stau aici, mai ales langa lac. E multa liniste si este un loc verde, cu aer curat si vrabiute ce canta triluri cu ale sale voci mieroase. Ma asez langa un copac, in apropierea lacului, aici este locul cel mai linistit din parc. Privelisetea ce se afla in fata ochilor mei este mai mult de cat sublima. Petalele florilor de ciresi valseaza in ritmul adierii vantului, imprastiindu-se prin toate locurile, iar frunzele verzi ale copacilor se ating gingas unele de altele si formeaza un sunet fosneit, placut si linistitor, printre care se zaresc veverite micute. Acestea imi provoaca o stare de euforie, liniste si pace. Imi place.
                  Primul lucru ce imi vine imi minte este... sora mea vitrega, aceste cuvinte imi provoaca iar nervii si agitatia de care incercam sa scap cand am venit aici. Sora mea, pe numele ei, Hinata, e un copil mare, o adolescenta de saisprezece ani cu un comportament de sase ani. Ea! Ea este singura persoana de care nu pot sa ma ascund dupa masca pe care o port si dupa care incerc sa ascund durerea si slabiciunile mele. O urasc pentru acest lucru, o urasc pentru ca mereu sunt slab in fata ei, o urasc pentru ca nu ma pot ascunde sub masca. Privirea imi este indreptata spre Naruto, vine spre mine, pe fata are o expresie trista si indurerata. Cum am spus, el este un bun prieten pentru mine, stie cine sunt eu, adevaratul eu. El a fost, este si va fi mereu langa mine, el este singurul care mi-a oferit un umar in zilele in care aveam nevoie sa plang, sa imi inec tristetea in stropii limpezi ce mai mereu abunda de tristetea ce se afla in sufletul meu. Blondul vine si se aseaza langa mine si incepe sa imi povesteasca despre cearta pe care a avut-o cu Temari, sau Temmi cum o alinta el. Stiu ca ei s-au mai certat dar de data asta, imi povesteset el, nu e cale de impacare. Sincer, nu stiu cum pot sa il ajut asa ca il invit la mine acasa sa doarma peste noapte ca ai mei sunt plecati trei zile in Beijing, la o intalnire a afaceristilor. Nu prea sta el pe ganduri si accepta una doua invitatia mea, pentru ca stie ce nebunii am mai facut noi cand tata si Misae-san sunt plecati din tara. Vai! Acum mi-am amintit ca eu am acasa o pacoste, chiar daca Naruto stie de existenta ei, tot ma enerva chestia asta, ca ea este acolo. Dar, sincer ce-i pasa, ea e doar acolo, nu are cum sa ma opreasca pe mine si pe pampalaul meu prieten sa nu facem ce vrem.


Hinata’s point of view

                  Lumea viselor, preferata mea, singura lume in care pot sa fac ce vreau, dar din pacate este spulberata de un zgomot asurzitor de usa. Sasuke-nii-san probabil iar e furios pe mine. Ma supara si ma intristeaza acest lucru. El ma considera doar un copil prostut care nu stie nimic. Se inseala. Ma ridic incet de pe canapeaua aflata in camera de zi, fara sa misc paturica mea care ma acoperea , of, iar am adorimt in fata televizorului. Drumul din Stuttgart a fost foarte obositor, chiar daca am fost in avion, a durat destul de mult. Eu am locuit in Germania, Stuttgart, timp de cinci ani, iar acum m-am mutat alaturi de mama si Yano-san in Nagoya, Japonia. Pe Sasuke l-am cunoscut in urma cu 3 ani si de cand l-am cunoscut a ramas la fel de nepasator si rau, ceea ce ma raneste uneori, dar nu vreau sa ii arat, vreau sa stie ca sunt o femeie puternica si... nu imi reusete. Il vad cum vine in camera urmat de un baiat blond, de aceiasi varsta cu a lui. Incerc sa ma dau jos de pe canapea, dar imi spune ca nu ramane aici, ca merge in camera lui si sa nu indraznesc sa il deranjez. Ma asez inapoi in locul meu calduros si ma incrunt si scot limba la el, bineinteles in timp ce el e cu spatele la mine, ca probabil l-as enerva foarte tare pe „rege” daca as face asa ceva in fata lui. Blondul, al carui nume imi este necunoscut, incepe sa rada la mutrele pe care eu le fac pe la spatele lui Sasuke, ei bine si eu as rade daca as fi in locul lui. Cei doi baieti se duc in camera brunetului si ma lasa pe mine aici, singura, din nou.
                  Campie... O campie verde, ca smaraldul, se intinde, inconjurand toata zarea. Vantul ce adie lin imi imprastie buclele brunet-violete in toate directiile. Imi place! Cerul, de un albastru intens, cuprindea intreaga bolta cereasca. Simt doua brate puternice cum imi inconjoara talia mea micuta, ma simt protejata, simt ca sunt indestructibila si ca pot face orice. Buzele acelei persoane imi saruta incet si tandru obrazul, saruturile coboara pe gatul meu si apoi urca pe frunte. Ma simt atat de bine, imi doresc ca acest moment sa nu se termine niciodata. Bretelele rochitei mele sunt rease in jos, incet si gentil, imi doresc asa mult sa vad cine este aceasta persoana. Vreau sa stiu cine ma face sa ma simt ata de bine. Simt cum rochita imi coboara din ce in ce mai jos, nu vreau acest lucru, eu vreua sa vad cine este persoana din spatele meu. Saruturile lui sunt indreptate spre umarul meu drept, pe spata pana la umarul meu stang. Una dintre mainile lui imi magaie talia, iar cealalta ma cuprinde intr-o imbratisare. Vreau atat de mult sa vad cine este. Incerc sa ma intorc, dar nu pot, ceva ma tine legata asa, in aceasta pozitie. Ma simt agitata, nu mai simt acea protecti, acum.. nu mai simt nimic. Persoana gendila si tandra a disparut, iar in locul ei a aparut o persoana nervoasa si agresiva. Rcohia mea alba e toata sfasiata, iar mainile individului se plimbau nestingherit pe tot corpul meu. Imi scoate rochita brutal si incepe sa ma sarute fortat. Nu imi place, nu mai vreau. Incerc sa ma zbat, dar nu pot, ceva ma tine in loc, vreua sa plec de aici, sa nu mai simt aceste atingeri. Incerc sa strig, glasul nu reuseste sa iasa din gat, se blocheaza, agitatia creste. De ce eu? De ce?
                  Ma ridic speriata de pe canapea, sunt toata transpirata, a fost doar un vis, nimic mai mult, doar un vis. Eu chiar nu ar mai tebuii sa mananc ciocolata inainte sa ma culc, mereu mi-a provocat cosamruri. Ma ridic incet si ma indrept spre bucatarie, am nevoie de un pahare mare de apa. Apa e rece, chiar am nevoie de ea. Dupa ce termin la bucatarie ma indret spre camera mea, am nevoie de un dus, un dus rece. Picaturile reci de apa imi dezmierdau fiecare particica din corp, ma simt asa bine, asa curata. Termin cu dusul, ma schimb in pijamale si ma bag in pat. Am nevoie de mult somn, dupa acel cosmar.





Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.


Ultima editare efectuata de catre Cookie-chan in Sam 20 Apr 2013, 17:55, editata de 1 ori
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 11:24

Tu!Tu!Da tu!Esti cea mai tare!Povestea pe care o scrii e minunata, chiar daca sunt cateva greseli de ortografie pe ici pe colo.Asta se poate rezolva.Ai un limbaj foarte expresiv, ceea ce imi place!Te kiss si sa ma anunti si data viitoare cand postezi un nou capitol!Si inca ceva....Sunt PRIMA!!!


Why you.. Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 13:23

Hey happy
Multumesc ca m-aai anuntat dap !
Un capitol superb in love
Nu m-am asteptat ca acea persoana sa fie Hinata think
Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare si cine e persoana din visul Hinatei. dap !
Scri superb , imi place foarte mult , desi ai unele greseli de tastare care vor disparea cu un edit. dap !
Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare a hug


Why you.. Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 15:02

Citat :
anne_marie1757
Tu!Tu!Da tu!Esti cea mai tare!Povestea pe care o scrii e minunata, chiar daca sunt cateva greseli de ortografie pe ici pe colo.Asta se poate rezolva.Ai un limbaj foarte expresiv, ceea ce imi place!Te kiss si sa ma anunti si data viitoare cand postezi un nou capitol!Si inca ceva....Sunt PRIMA!!!

Citat :
**Deny**
Hey
Multumesc ca m-aai anuntat
Un capitol superb
Nu m-am asteptat ca acea persoana sa fie Hinata
Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare si cine e persoana din visul Hinatei.
Scri superb , imi place foarte mult , desi ai unele greseli de tastare care vor disparea cu un edit.
Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare

Ma bucur enorm de mult ca va place a hug Ma face fericita happy2 . Va pup kiss si eu, si in legatura cu greselile de tastatura, ati putea va rog sa imi spune-ti care sunt, deoarece eu nu le vad nici de ma bati. Oricum, imi pare sincer rau ca le-am facut, dar doar seara am avut timp sa scriu si seara imi e prea lene ca sa imi aprind lampa sau veioza, sau cum vreti voi sa ii spuneti.


Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 15:58

Pai unele greseli de tastare ar fi: Mari in loc de mai , afar in loc de afara , since in loc de sincer. As mai cauta , dar nu am timp , plus ca nu vreau sa primesc ban. (D) Oricum , tu te descurci foarte bine si trebuie sa recunosc ca iti ador ficul. in love Te pup a doua oara pe ziua de azi si iti urez succes in continuare a hug .


Why you.. Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 20 Apr 2013, 17:33

**Deny**, ma bucur ca iti place ficul meu a hug si multumesc pentu ca mi-ai spus unele dintre greseli, am sa le caut si le voi edita. Te pupacesc si eu a doua oara. kiss


Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Mar 07 Mai 2013, 19:22



Heiii lume scuze pentru intarzaiere, sunt o lenesa, stiu can\'t see !!! . Cea mai mare lenesa din lume. Imi pare rau. Ei bine am adus capitolul trei, sper sa va placa si scuze de greselile de tastatura. happy2




Capitolul 3

~Excursie cu peripetii~
Sasuke’s point of view





                  A trecut o saptamana de cand pythonissam1s-a mutat la noi in casa, inca ma trec toti fiori cand ma gandesc. Acum e vineri seara, tata ne-a spus sa ne facem bagajele pentru ca mergem la munte sa campam si pentru lucrul acesta chiar imi vine sa il bat. Chiar daca imi admir foarte mult tatal, in astfel de momente imi vine sa il bat. As fi ramas acasa sa stau cu Naruto ca sa „invatam”, sau cel putin asa ii spun tatei de fiecare data cand pleca si vrea sa ma ia si pe mine, dar acum nu mai merge, a spus ca excursia e obligatorie. Chiar urasc chestiile aste, eu iubesc padurile, dar nu cand sunt cu cineva care imi stoarce fiecare nerv , nu suport sa ma sacaie cineva, chiar daca e indirect. Imi arunc niste haine in rucsac, imi iau cateva carti de citit si imi pun langa ele sacul de dormit. Bagajul meu este facut, acum mai urmeaza sa ma duc la dus, eu chiar am nevoie de el. Am intrat incet in baie, am dat drumul apei sa curga peste mine. Micuta mea ploaie imi rasfata fiecare particica din corp, iar gelul de dus cu aroma de piersici imi desfata toate simturile. Spuma ,ce are o culoare galbuie e atat de usoara si pufoasa, se intinde atat de repede peste corpul meu, iar samponul cu miros de ananas imi inconjoara podoaba mea capilara, de culoarea penelor de corb. Indepartez toate sapunelele si ies incet din baie, cu un prosop albastru infasurat in jurul bazinului.
                  Ma indrept spre bucatarie dupa un mar si o sticla cu apa, in seara aceasta e foarte liniste, ma gandeam ca o sa ma streseze toti la cap sa facem chestii in familie. Bleach! Intru in bucatarie si cand sa ma duc la frigider dau de Hinni-Minni care e imbracata in rochita ei de pijama, albastru marin cu buline albe, ce se mula frumos pe corp. Oh! Arata atat de bine pe ea, chiar daca sora-mea vitrega arata extrem de bine, fabulos si minunat, acum vrea perversul din mine sa iasa la iveala, dar trebuie sa-l tin sub control. „ Haide Sasuke, haide, esti puternic, esti bun si destept, ce-ti pasa tie de o mucoasa” ma incurajam. Mda.. sunt un tont. Incerc sa trec pe langa ea fara sa imi fuga ochii la.. la. Acum chiar sunt un tampit. Imi iau un mar si apa iar mai apoi ma indrept spre iesirea din bucataria spatioasa, care duce spre living, dar dintr-o mica neatentie dau peste Hinata, care avea o farfurie de salata in mana, si cadem amandoi pe jos, farfuria spargandu-se in mii de bucatele visinii. Nu stiu cum naiba am cazut ca eu sunt peste ea, cu mana stanga sub capul ei si cu cea dreapta peste un san de-al ei. Okay! Sunt eu un pervers maret dar acum e rea de tot, adica serios de ce tocmai ea e sub mine? Roseata din obrajii ei se accentua din ce in ce mai tare. Ma ridic de pe ea si se ridica si ea repede de pe jos, inca fiind rosie in obraji. Sincer, avea o fata de clown de puteai sa razi zile intregi de ea. Am inceput si eu sa rad de fata ei si am vazut ca se inrosestedce din ce in ce mai tare, aceasta din cauza nervilor. Ridica un pic mainile in aer si dintr-odata simt o palma peste obraz ce imi intoarce capul 90 de grade spre dreapta. Inceaca sa imi mai traga inca o palma peste fata dar de data aceasta o prind de mana si o sucesc, din gura ei iesind un icnet de durere, asa-i trebuie, acum chiar m-am enervat rau de tot.
          -O singura data sa mai dai in mine, promit ca am sa iti rup fiecare bucatica din corp si le voi da corbilor sa le manance. Ai inteles? Ii spun eu, mai degraba tipand la ea de nervi. Nu imi vine sa cred ca javra aceasta mica mi-a dat o palma peste fata. In ochii mei se poate citii cu usurinta ura ce i-o port in momentul acesta. Ii las bratul liber, ea strandandu-l pe langa corp si masandu-l, din cauza durerii. Iau un pahar plin cu apa de langa chiuveta frumos aranjata si curata, apoi il las liber sa cada pe gresia alba, spargandu-se in milioane de bucatele si lichidul incolor se imprastie cu repeziciune peste aceasta. Ma intorc cu spatele la ea si ma duc in camera, noroc pe mine ca „parintii nostrii” nu sunt acasa, pentru ca sunt sigur ca ne-ar face „nebuni de legat”.
          - Sa te duci naibii masochist pervers ce esti. Mori! Aud tipetele Hinatei acompaniate de niste suspine. Pff! Daca nu-si stie locul in aceasta casa eu ce sa ii fac, suporta consecintele. Ajung in camera mea si ma pun in pat, chiar nu mai am chef de nimic, scorpia aceea mi-a distrus toata seara. Tsch! O urasc.
                  M-am trezit cu alarma de la ceas la urechi, ce oribila zi de sambata, cine a inventat excursiile, cine? Ma ridic din pat, putin amortit si ametit, apoi ma indrept spre baia pentru ritualul de dimineata. Imi aranjez un pic parul si ma imbrac intr-o pereche de blugi bleumarin si un tricou alb cu pete albastre, petele sunt pe tricou din cauza talentului meu "criminal" la pictura. Ei bine arata destul de okay pentru un tricou distrus. In picioare imi iau baschetii mei gri de la „Converse All Star”, iau bagajul ce l-am pregatit ieri si ma indrept spre iesire. Ajung la scari sa observ pe toata lumea care ma astepta. O vad pe Hinata care iese din bucatarie imbracata intr-o pereche de pantaloni scurti albastru deschis, o camasa alba cu dungi maronii, iar in picioare o pereche de balerini maro. Ajung jos si o intreb daca si-a facut poza cu acei balerini, poate ca nici eu nu m-am imbracat chiar de camping dar tinuta ei e prea de tot, mai ales camasa si balerinii. La aluzia pe care am spus-o ea incepe sa rada ironic, iar apoi se indrepata spre masina pe care o folosim cand mergem in padure. Ne urcam in ea si pornim spre padurea de langa oras. Imi bag castile de la telefon in urechi si dau drumul melodiilor sa imi acapareze toata atenita pana ajungem in locul acela stupid. Imi inchid ochii si astept.. astept.
                  Simt o mana de femeie pe umarul meu stang, ma mangaie usor si ma zgalaite incet. Imi deschid ochii si vad ca mana aceea nu apartine altcuiva de cat Misaei-san car imi spune ca am ajuns la cabana. Imi scutur un pic capul si ma uit imprejur. Am adormit pe drum. Imi vad telefonul, impreuna cu casti stand langa mine, imprastiate. Probabil a cazut cand dormeam. Ies din masina si inspectez imprejurimea. E o zona frumoasa de munte. Copacii sunt giganti, varfurile lor ating cerul si-l despica, in jur e numai verde. Verde si iar verde. In stanga mea e o poteca ingusta care duce in padure si probabil puteai sa te pierzi la cat de lunga e, incerc sa ii gasesc sfarsitul dar sunt prea multi copaci, iar in dreapta mea e cabana in care vom sta pana maine seara. Nu e foarte mare si e construita din lemn. Are doua gemulete prafuite, usa e zgariata si uzata, iar scartaitul ei imi suna intr-una in urechi. Inca ma intreb de ce a vrut tata sa venim aici. E un loc groaznic, in afara de peisajul sublim locul e infiorator. Oare sunt si animale pe aici? Ma duc in „coliba” si imi aranjez lucrurile cat de cat. Chiar daca de afara se vede mai mare, aici este destul de mic spatiu. Este o singura camera in care sunt trei paturi si alaturi, dupa o usa se vede o baie foarte mica si, din punctul meu de vedere nu foarte igienica. In momente d-astea imi vine sa dau cu capul de pereti. Cum pot oamenii aia doi sa stea intr-o asemenea cabana, chiar daca sunt doua zile e groaznica, mizerabila si mica. Uneori chiar imi urasc viata, mai mult de cat in celelalte zile.
                  Mi-am aranjat lucrurile si tata s-a pus sa faca un foc de tabara, ce stupid, si m-a rugat sa aduc pungile cu marshmallow2 ca sa le frigem. Chiar daca imi plac mult aceste dulciuri atmosfera strica tot. Ma asez pe un bustean, din jurul focului, si desfac pungile, infigand fiecare bucatica de marshmallow pe bete. Am vazut cum s-a asezat si tata cu Misae-san pe partea cealalta, ei fiind fata in fata cu mine, iar Hinata s-a asezat langa mine. Am pus betele la prajut si apoi am inceput sa mancam. Eu, impatimitul dulciurilor am mancat destul de putin pentru cat ma tine stomacul de obicei, dar de data aceasta nu pot sa infulec mai mult pentru ca trebuie sa imi suport „minunata familie”. Tsch! O vad pe Hinata-porchii cum baga-n ea ca-n masini straine, marshmallow, si incep sa ma amuz pe seama ei zicandu-i ca daca mai mananca mult lumea o sa o confunde cu un balon purpuriu si ca o sa vina o macara sa o duca la scoala. Stiu ca nu ii place sa se faca glume despre greutatea ei, chiar daca ea e slaba ca o aschiuta, dar cu niste forme. Uh! Se ridica de pe bustean si pleaca pe micuta cararuie care duce in adancul padurii. Incep sa rad ca un tembel, dar tata imi spune sa ma duc dupa ea si sa o aduc inapoi ca e periculos noaptea in padure. Pai totusi daca e periculos de ce naiba ne-a mai adus aici, nu puteam sa stam acasa si sa jucam si noi remi sau carti, dar noo ca ei vor in padure, luai-ar @#$#@!$%.
                  Ma plimb pe cararuie incercand sa o gasesc pe Adormita din padurea frumoasa.Copacii imensi se zaresc la fiecare pas, iar luna ce sta visatoare si lumineaza pustiul noptii si isi oglindeste trasaturile-i marete intr-un lac de intindere medie ce se zareste de dupa copaci. Langa acel lac o vad pe Hinata ce priveste in gol, mici cristale incolore se zaresc din ochii ei gri-violet. Poate ca nu e cel mai bun moment dar vreau sa o sperii asa ca ma strecor usor in spatele ei si incep sa fosnai frunzele, atingand-o usor pe umoar cu degetele. Ea sa intors repede, pe fata ei citindu-se usor spaima ce i-o provocasem. Se da repede in spate, alunecand usor spre lac. O prind de mana si o ridic in picoare. Ii spun ca Misae-san si tata sunt ingrijorati si ca ar trebuii sa plecam ca e frig si periculos. Aud cativa pasi in spatele nostru, dar nu dau atentie prea mare. O fi vantul. Mai aud ceva fosnait, iar fosnaitul se tot aude din ce in ce mai tare. Ma uit in spate si vad un tufis miscadu-se tare. O aud pe Hinata cum urla din fata ca sa incetez ca nu o mai sperii inca o data. Vad niste colti care ies din tufis, iar apoi incep sa fug spre sora-mea. Stiu ca mai e mult pana la cabana, deci trebuie sa urcam intr-un copac pana pleaca animalul salbatic. O trag de mana, ea nestiind ca o salbaticiune vine dupa noi. O traga pana langa un copac destul de gros in care te putei catara cu usurinta. Ma urc repede in el si ii intind mana Hinatei, spunandu-i sa sara, dar e prea speriata sa ma auda. Ma intind un pic mai mult, poate o ating pe cap sa isi revina, dar e prea jos si nu ajung. Mai strig de cateva ori la ea si tot acelasi raspuns il primesc. Acum sunt panicat! Mi-e prica, daca nu o voi putea salva. Ma intind iar si de data aceasta strig din toti plamanii la ea sa sara. Se dezmeticeste si se uita in sus. Intinde si ea mana, dar nu ajunge. Ii spun sa sara cat de tare poate. Vad animalul care ne urmareste, e un porc mistret care se indrepata cu repeziciune spre Hinata. Urlul pana raman fara aer la ea, iar cand sare o prind de palma o trag spre mine, pe creanga copacului. O prind repede in brate si o srang la piept in asa hal ca parca nu mai voiam sa ii dau drumul. Incep sa respir din nou usurat ca ea este in siguranta, aici langa mine. Ma bucur. Corpul ei micut si plapand tresare cand am rasuflat usurat, dar apoi s-a relaxat inapoi, stiind ca e in siguranta. Observ ca un balerin ii lipseste si ca acel picior are o rana, nu fosrte mare, dar plina de sange. Ii dau drumul din brate si imi indrept mainile spre piciorul ei. Imi dau tricoul jos de pe mine si il rup, infasurand rana. Scoate un micut icnet atunci cand materialul a atins locul cu pricina. Infasur bine sa nu intre praf sau alte cele si o trag iar in bratele mele. Chiar daca suntem intr-un copac, cu un animal salbatic jos care asteapta sa na manance, fata micutei mele movalii , atunci cand mi-am dat tricoul jos, a fost dementiala, de pus in rama. Isi pune capul pe pieptul meu si eu imi sprijin barbia de al ei. Inspir usor mirosul de magnolie al samponului ei de par, imbinat mirosul de lavanda al dus gelului. Aceasta armonie de mirosuri imi produce o stare de euforie, slabuta. Incerc sa absorb cat mai mult din acest drog si sa il tin cat mai mult in plamani. In momentul acesta pot sa ma imbat sigur, doar mirosind-o. Tacerea e prea apasatoare asa ca am incercat sa o intreb cum se simte, dar nu imi iese asa cum imi doream, sunand mai mult a mormaielei de bebelus. Incepe sa rada, un sunet ce imi alina toata ingrijorarea si tristetea. O intreb daca am facut ceva si de ce rade, dar rasul ei e atat de suav ca ma molipseste si pe mine cu bina-i dispozitie. Incep si eu sa rad pana cand simt ca ea se desprinde din stransoarea bratelor mele. Se aseaza in fata mea si incepe sa imi analizeze trasaturile fetei mele confuze. Isi ridica degetul aratator, indreptandu-ul spre mine si apasand incet cu el pe nasul meu, presandu-l incet. Incepe sa chicoteasca la vederea expresiei mele, iar apoi incep si eu sa rad, dandu-mi seama ce incearca ea sa faca. Isi dezlipeste degetil de fata mea si isi indreapta mana spre minunata cascada buclata, brunet-movalie, descalcind-o si indepartand frunzele uscate ce au ajuns acolo.
          -Ai in posesie cel mai gingas zambet din lume. De ce nu il folosesti mai des? Rosteste ea incet si serios, indreptandu-si privirea spre mainile mele ce stateau pe langa corp. Raman uimit la auzul acelor doua propozitii. De ce ii pasa atat de mult de mine? De ce imi pasa mie atat de mult de ea? Chiar acum cateva zile imi doream sa moara si sa ma lase in pace. Sentimente nemaintalnite de multa vreme revin. Chiar nu imi doresc acest lucru. Prefer sa mor, de cat sa iubesc iar. Zambesc incet si o trag iar in imbratisare, spunandu-i sa termine si o intreb daca se simte bine, la care imi raspnde cu un simplu „da”. Incepe sa fie iar liniste. Stupida liniste.
                  Au trecut aproximativ trei ore de cand suntem in copac, probabil e in jur de patru, patru si jumatate. Hinata a adormit la mine in brate, fiind cu capul pe pieptul meu, picioarele sunt intinse pe creanga, destul de groasa, pe care stam si mainile-i gingase imi cuprind talia intr-o imbratisare. A adormit acum o ora si jumatate, iar de atunci nu ma satur sa o privesc. Am analizat fiecare trasatura a fetei ei. Genele ei lungi, parul ei buclat ce sta dezordonat, buzele carnoase ce stau intredeschise, obrajii si barbia. Totul e perfect, prea perfect pentu o fiinta umana atat de enervanta. La aceste cuvinte imi apare un zambet micut pe buze. Aud vantul care adie, parca strpungandu-mi pielea cu ace de gheata. E frig! Frunzele copacilor fosnesc, acoperind toata padurea de sunetul lor asurzitor. Micutul pitic de la mine din brate isi deschide speriat ochisorii, din privire citindu-se spaima si curiozitatea. O mangai pe cap si ii spun ca a fost doar vantul, apoi o indemn sa se culce iar. Isi lipeste capul de pieptul meu si incepe sa asculte bataile inimi mele. O sarut pe crestetul capului si apoi o mangai pe cap. Ma simt ca un adevarat frate protector, acest lucru imi da o stare de bine. Incepe sa fredoneze un cantec linistit, iar eu ii spun sa profite de moment, sa se simta ca Jane, dar aceasta imi raspunde ca nu vrea sa fie acel personaj feminin doar daca eu voi fi Tarzan. Raspunsul ei ma uimeste din nou, dar incep sa zambesc si sa o strang mai tare la piept. Isi ridica privirea spre mine, uitandu-se direct in ochii mei. Ma apropii incet de ea, iar ea se apropie incet de mine. Incerc sa ma opresc din acest lucru, dar nu pot, chiar daca nu e bine ce fac, nu pot sa ma opresc. Petalele ei de trandafir, rosii ca sangele ce sunt in contrast cu obrajii ei rosiatici, se apropie incet de buzele mele, iar buzele mele se apropie de petalele ei de trandafir. Doi centimetri ne desparteau, doar doi centimetri. Imi intorc repede capul in alta directie cand imi dau seama de ce greseala era sa fac. Era sa imi sarut sora mai mica, sora vitrega. Se vede pe fata ei ca e un pic dezamagta, adevarul e ca si eu vreau sa o sarut nebuneste si sa nu ii mai dau drumul nici o data. Pff Sasuke, revino pe pamant, tu nu te poti indragostii de sora-ta, imi repetam intr-una in minte. Simt cum se departeaza de mine, imi doresc asa de mult sa o prind de mana si sa o trag spre mine, inapoi. Se aseaza in fund, sprijinindu-se de creanga sa nu cada si priveste spre locul de unde va rasari soarele. Nu mai e mult pana isi va face aparitia.
                  E in jur de sase dimineata, iar soarele acum rasare. Ma uit in jos sa vad daca mai e vre-un pericol si vad ca acel animal a plecat. Ma dau jos din copac, facandu-mi cateva zgarieturi, iar apoi o rog pe Hinata sa sara, deoarece ea nu poate cobora de una singura. Nu vrea! Dupa multe alte rugaminti reuseste sa se arunce la mine in brate, daramandu-ma. Ma ridic si o prind de talie, iar ea isi petrece bratul stang dupa gatul meu. Piciorul ei e sclantit asa ca o ridic in brate, dar fiind mai enervanta ca de obocei imi spune sa o las jos ca poate sa mearga si singura. Isi ia balerinul de jos si se duce in fata mea. Chiar daca incearca sa para puternica si sa ma faca sa cred ca nu o doare se vede de pe partea cealalta de munte ca schiopateaza. O urmez si eu, dar prefer sa raman in spatele ei pentru a ma asigura ca nu se mai intampla ceva.
          -Tu chiar ai o inima? Ma intreaba ea. Adica stii tu nu din aceea din fiar sau alt metal. La auzul acestor doua propozitii incep sa rad fara sa imi pese ca ma aude cineva. Chiar e o intrebare stupida. Ea chiar atat de insensibil ma crede, totusi nu imi pasa ce crede ea. Vad cabana in departare, focul de tabara e stins si probabil tata si Misae-san dorm. Maresc viteza, ajungand-o din urma pe Hinata. Ii pun mana pe umar si o opresc din mers. Chiar daca acum cateva minute eram distrat, acum sunt foarte serios. Ma uit la ea, foarte serios fiind, inspir adanc si expir. Imi iau mana de pe umarul ei si ii zambesc apoi revin la o fata serioasa.
          - Ai pus o intrebare foarte stupida, ii raspund eu, dar indiferent de ce inima am eu vreau sa te rog ceva. Ii spun eu cu o voce stinsa, la care aud un micut ”ce?”, fara viata. Vreau sa uiti tot ce s-a intamplat astazi, tot, ii spun eu, accentuand ultumul cuvant. Chiar vreau sa uite tot ce s-a intamplat, desi mi-e dor sa o strang in brate. Ii mai zambesc odata si plec inainte, din urma auzind printre suspine mici bolboroseli, dintre care nu se intelegea nimic, inafara de niste cuvinte ce ma raneau intr-un fel, dar imi placeau, niste cuvinte rostite de ea, acele cuvinte fiind „nu vreau”. Zambes in sinea mea cand le aud, dar incerc sa nu ii mai dau atentie micutei gandacute din spatele meu. In momentul acesta vreau sa dorm. Acest gand imi provoaca o stare comica, ca in filmele acelea in care o persoana vrea sa spuna ceva foarte important iar cealalta scoate o prostie mare de tot pe gura. Incep sa rad la gandul acesta.Chiar am nevoie de somn.




Mic dictionar

pythonissam1 = din latina, vrajitoare
marshmallow2 = bezele




Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.


Ultima editare efectuata de catre Cookie. in Vin 17 Mai 2013, 18:04, editata de 2 ori
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Mier 08 Mai 2013, 15:04

Hey dap !
Multumesc pentru mesaj happy
Ce capitol dragut in love
In sfarsit Sasuke incepe sa o placa pe Hinata well? awesome right?
Ce imi place de acel mistret lough
Sper sa se intoarca si sa ii sperie iar lough
Poate data viitoare o va saruta ;;)
Hehe , Sasuke , Sasuke te-ai indragostit well? awesome right?
Si ce e ciudat e ca te-ai indragostit de sora ta vitrega :|
Sunt curioasa cum vor decurge lucrurile si ce idei iti vin in mintea ta sclipitoare ;;)
Sa nu uiti sa ma anunti si sa postezi next-ul cat mai repede dap !
Deny te kiss si iti ureaza succes in continuare a hug


Why you.. Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
anne_marie1757
Genin
Genin
anne_marie1757

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Romania,Galati
acebook acebook : anne stan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 53
Puncte : 69
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : desen...cantat...love:x
Stare de spirit Stare de spirit : happy!!

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Mier 08 Mai 2013, 15:26

Heeeey!A aparut next-ul!Imi place la nebunie.Abia astpet ca Sasuke sa se indragosteasca de Hinata.E putin ciudat caci e sora lui vitrega dar na, eu tot vreau sa se sarute!Sa ma anunti la next!Te kiss si spor la scris in continuare.


Why you.. Imagini-miscatoare-craciun-2013
Sus In jos
Cecilia01
Academy Student
Academy Student
Cecilia01

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 44
Puncte : 61
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : volei,inot,football.
Stare de spirit Stare de spirit : creativa,amuzanta si energica.

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Vin 10 Mai 2013, 21:59

.Astept next-ul,sa ma anunti cand il pui si ai o idee originala.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Why you.. Asss10Why you.. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Joi 23 Mai 2013, 17:07


Descrierea ta se imbina foarte frumos cu naratiunea, imi place cum pui personajele in lumina si cum le dai viata prin intermediul cuvintelor. Desi mi-ar fi placut ca aceasta apropiere dintre cei doi sa aiba loc putin mai tarziu, nu cred ca este gresit nici asa, abia m-ai facut mai curioasa, nerabdatoare sa aflu continuarea. Imi place ca nu te complici si ca pui totusi accent pe sentimente. Dialogul este ok, ai putea sa mai lucrezi la el, in sensul in care ai putea gandi mai bine asezarea cuvintelor. In rest eu nu am ce comenta, ai un joc bun de cuvinte. Desi ideea cu Hinata si Sasuke ca si frati, dar si cu ei ca si cuplu am mai intalnit-o, combinatie mi se pare interesanta si bine lucrata. Sper sa te axezi pe acest lucru, sa dezvolti mai mult relatia celor doi, cat si gandurile lor cu privire la ceea ce se intampla. Ma astept ca Sasuke sa mai cedeze din cand in cand, ba chiar sa o raneasca pe Hinata, iar aceasta sa se hotarasca sa plece intr-un sfarsit si apoi el sa nu o lase si sa ii spuna ce simte cu adevarat. Oricum ar fi, imi place cum dezvolti fiecare eveniment si cum ii faci pe cei doi sa se apropie.

Titlul mi se pare interesant. Nu ma atrage in mod special, dar are ceva al sau care il face unic. Totusi, daca voiai sa pui puncte de suspensie, acestea sunt in numar de trei. Daca nu, puteai pune si semnul intrebarii, ar fi avut acelasi impact asupra cititorului. Estetica este buna, scrii cu alineat si toate cele. Iti recomand sa faci paragrafe mai scurte, caci unele apar ca niste blocuri de randuri, cuvinte si litere si mi-e destul de greu sa le citesc. Greseli de tastare eu nu am vazut decat din cele care se fac din cauza grabei sau a neatentiei si nici acelea in numar mare. Imi place exprimarea ta, este fluida si deloc rigida.


Why you.. Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 06 Iul 2013, 10:41

Heii, scuze ca nu am mai postat de mult, mult timp, dar am avut examenele de admitere si examenele nationala si am fost si o puturoasa lenesa. Iertati-ma ca nu postez acum capitolul, dar nu sunt acasa la mine si dosarul cu ficul e in pc-ul meu, dar il voi posta duminica, 07.07.2013 - maine, seara, deoarece atunci ajung acasa. Va rog sincer sa ma scuzati.

Choco, mutumesc de critica o sa incerc sa tin cont de ea, iar Deny, Anna-Maria si Cecilia, ma bucur ca va place si ca vreti next-ul.




Am venit cu editul, ioi m-am speriat deoarece nu stiam daca pot sa il aduc astazi ca nu mi-a mers netul pana la ora aceasta. Scuzati intarzaierea si greselile de tastatura.




Capitolul 4
~ Haos – Vreau sa mor ~
Hinata’s point of view
           


           Stau pe așternutul movaliu, cu pete albe, pufos ce împrejmuiește o parte din camera mea, covorul micuț cu formă ovală ce stă chiar în mijlocul acesteia este foarte comod. Închid ochii și îmi pun mâna dreaptă peste ei. Lumina soarelui se răsfrânge direct în geamu balconului meu acoperit cu o perdea mătăsoasă de culoarea sidefului. Mă gândesc la Sasuke-nii-san și la ce mi-a spus ieri dimineața.Își dorește să uit tot ce s-a întâmplat între noi in acea seară, tot. Nu îmi doresc acest lucru, eu chiar vreau să îmi amintesc tot, cu lux de amănunte, sentimentele acelea au fost atât de intense, cu cât mă uitam mai mult in ochii lui abisii. În acele doua perle negre, ce fac parte din cel mai scump colier din lume, în care te pierdeai cu ușurință. De fiecare dată când mă gândesc la el mă doare pieptul și obrajii mei devin din ce in ce mai roșii. E cam stupid, dar chiar îmi doresc să aflu ce se întamplă cu mine, ce sunt aceste sentimente nou apărute și ce își doresc ele de la mine.

          Aud un ciocanit scurt la ușă, dar nu il bag în seamă, poate a fost doar imaginația mea. Închid la loc ochii și mă întorc pe partea cu balconul, ușa fiind în spatele meu. Stau și mă întind un pic, iar apoi mă uit la ceas. 7:06, mai am timp să mai stau pe covorașul meu micuț, drăguț. Dintr-odată  aud niște pumni care îmi zguduiesc ușă şi o voce masculină ce îmi face din nou inima să tresară, care îmi spune că dacă nu sunt gata in douazeci de minute pleacă fară mine.       
                                           
           Mă ridic de pe covoraș, apoi intru în baia mea micuţa, de culoare rozalie, şi îmi fac ritualul de reîmprospătare. Mă îmbrac într-o pereche de jeans skinny negrii, un maieu alb , simplu, și o cămașă verde , în carouri descheiata, în picioare m-ăm încaltaţ cu bascheţii mei „Converse All Star” verzi. Îmi piaptăn buclele brunet-purpurii, mă indrept spre ghiozdanul meu negru cu dungi albe și îmi îndes in el tot ce am nevoie. Ies pe ușă și mă întâlnesc, pe hol, cu Sasuke-nii-san. Îi zâmbesc și o iau înainte pe scări. Inima o ia la goană de fiecare dată când îi aud pașii în spatele meu. Încerc să le măsor intensitatea, e nervos. Ajung jos, o pup pe mama care îmi spune să am grijă de mine. Îi zambesc, iar apoi ies pe ușa vișinie , din lemn masiv.

           Mă îndrept spre mașina lui. Nu îmi place să mă duc cu el la școală, toată lumea se uită la noi, iar fetele de la mine din clasă mă bagă in seamă doar pentru că Sasuke-nii-san și eu stăm în aceeași casă. Mereu mă intreabă de el și de ce face el acasa. Pff de parcă m-ar interesa viața lui. Îmi spune să urc pe bancheta din spate, deoarece astăzi vine și Naturo-sama cu noi. Mă asez și îmi pun capul pe geam, astăzi am oră de sport cu profesorul nosru pervers, care se uită mereu la sânii fetelor. Se zvonește că acum doi ani a oblidat o elevă să întrețină relații intime cu el. Căt de groaznic. Nu vreau să știu și celelalte zvonuri despre el. Mă îngrozește gândul că s-ar putea apropia de mine. În Școala Geneală din Stuttgart am fost nevoită să permit tuturor elevilor și profesorilor să îmi aingă sânii, deoarece Doamna Director Wilva Zweig a fost cea mai rea profesoară, mereu m-a umilit, de fiecare dată când avea ocazia aceasta. Sânii mei au fost una dintre ocaziile ei. De când a început perioada pubertîții eu m-am dezvoltat mai accelerat decât celelalte fete. Directoarea văzând acest lucru a crezut că mi-am facut operații estetice de mărire pentru aa trage atenția tuturor. Aceasta, la început, m-a jicnit în toate felurile, dar după aceea a spus tuturor ca îmi pot atinge sânii fără să se întâmple ceva.

          Observ că am ajuns la liceu, afară ploua, probabil și cerul plânge odată cu mine. Amintirile dor... amintirile mele dor. Ajung în clasă și mă așez în banca a doua de la fereastră, locul meu. Închid ochii, iar în secunda următoare capul meu face contact cu materialul metalic si rece al băncii. Îmi dezlipesc buzele roșiatice una de cealaltă pentru a putea respira și deschid ochii sa privesc picaturile de apă cum se zdrobesc de geamul clasei, formând fâsii sclipitoare, dând forme diverse, conturând întreaga monotonie. În zare se observă mulțimea de copaci ce stau liniștiți, asteapă... Așteaptă să li se aducă laude, să fie apreciati, dar în schimb ei sunt badjocoriți, tăiați și transformați în suveniruri. Câta lipsă de respect, dar m-am obisnuit cu societatea de acum, desi mi-ar plăcea să mă fi născut pe vremea când respectul nu era o raritate.   
           
           Aud ușa clasei cum se deschide, mai apoi pentru a fi trântită. N-am de gând să mă mișc din poziția mea, stau prea confortabil, iar despre persoana care acum a intrat știu cine e. James Walloh, alias profu’ de sport, un tip atrăgător ce-i drept, dar pervers și arogant. Înaltimea sa depășea 180 de centimetri, iar părul său de culoarea ciocolatie este mereu aranjat și bine întreținut. Ochii lui sunt de culoarea caramelului topit, iar buzele-i, conturate în cel mai mic detaliu într-un zâmbet ce lasă la iveală dantura sa perfecta, sunt colorate în roziu pal, ceea ce contrasta perfect cu tenul lui cafeniu, înebunea orice fată până în măduva oaselor, însă interesul meu pentru el este și va fi mereu de plus, minus zero. Își drese glasul și începu a face prezența. Toate fetele trepidau la auzirea numelui lor rostit de el. Se ridicase usor și păsise apăsat până în capătul clasei, se uită atent la fiecare persoana apoi își îndreaptă privirea spre un punct fixat pe tablă. Se uită iar la noi apoi înghite în sec și începe să vorbească despre ziua aceasta, despre cum activitățile sportive au fost amânate din cauza ploii și multe altele, dar restul nu am fost atenta.

          Sunetul clopoțelului îmi distrage atenția de la copacii alfalți în zare.  Mă ridic din banca mea și ies pe holul îngust cu peretii bej, care cândva erau albi. Mă îndrept spre parterul școlii. Am nevoie de o privire, doar o privire din partea lui pentru a-mi liniși ziua, pentru a-mi reda rambetul și fericirea.  Ochii lui blânzi, calzi și prietenoși sunt tot ce-mi doresc, să văd acel azuriu și să zâmbesc necontenit, asta e ceea ce vreau. Să mă duc la el și să-l întreb ce face, iar acesta să îmi răspundă cu un zâmbet ce le întrece pe toate și să îmi ciufulească bretonul, apoi eu să fac botic de supărată și-n schimb să primesc o îmbrățișare, dar astea sunt vise... Vise pierdute în zbor, amintiri uitate și zâmbete amare. Tot ce-mi doresc este să-l mai aud odata zicându-mi „Pitic”, urmat de mâna lui ce mă trăgea spre el să ma ciufuleasca și să mă gâdile. Vechi amintiri ce-mi fac inima să tresară, vechi amintiri ce nu se mai întorc.

          O zi de școală terminată, cam plictisitoare ce-i drept. Acum trebuie să plec acasă, Sasuke-nii-san a plecat mai devreme fără să mă anunțe, iar eu acum trebuie să merg pe jos prin ploaie. Nimic deranjant! Pornesc în pas lent spre casă, cu capul îndreptat spre sol, fără să mai feresc bălțile ce îmi udă papucii și pantalonii. Nu cred că am de gând să stau astăzi prea mult pe drum așa că o iau pe o stradă lăturalnică ce duce spre stația de autobuz. O strada întunecoasă aflată între blocuri, un loc bun pentru golanii, betivii si drogaii ce se strang seara la “focul de tabara”. Grabesc pasul, fiind nori pe cer strada nu este prea luminata, iar posibilitatea ca sa ajung in mainile unor obsedati este mult mai mare.  Incercarea mea de a merge mai repede da roade, in fata mea se afla statia de autobuz, trebuie doar sa ies dinte blocuri si sa trec strada.
          
           Simt o stransoare puternica ce imi cuprinde bratul stang, iar in momentul urmator sunt trantita de unul dintre zidurile de aici. Ma las usor in jos, impactul a fost unul dureros, spatele meu este incordat, iar simtul meu de autoaparare este micsorat cu fiecare picatura de ploaie ce imi atinge obrajii. Ma simt atat de grea, doresc nespus de mult sa ma ridic, dar ceva ma tine legata. Mainile mele sunt ca si plumbul, starile de soc imi provoaca dezechilibru, iar toate comenzile date de creier mainilor si picioarelor sunt stopate. Asa s-a intamplat si atunci cu  Sasuke-nii-san, dar acum nu mai e nimeni care sa ma protejeze. Sunt asa de neajutorata, uneori imi doresc sa mor, sa nu mai fiu o povara pentru toti cei care ma inconjoara. Lacrimile incep sa imi strabata obrajii, uneori ma intreb, de ce m-am nascut, provoc atata durere celor ce ma inconjoara si totusi toti imi zambesc de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Ochii mei se inchid usor, dar ii deschid pentru a vedea ce se intampla, nu imi reuseste foarte bine, deoarece tipul acela a suflat catre mine un fel de praf alb-galbiu, probabil somnifer. Totul se vede in ceata, nimic nu e clar, iar pamantul se invarte cu mine. Mi se face rau! Simt doua maini care incearca sa ma dezbrace si imi saruta gatul, ma simt scarbita, murdata. Incerc sa fac ceva,dar somniferul incepe sa isi faca efectul, nu mai simt nimic. Aud niste pasi venind dintr-o directie necunoscuta mie, se apropie din ce in ce mai mult.

      -Ia-ti mainile de pe pitica mea! Se aude o voce masculina foarte cunoscuta mie, incerc sa deschid ochii, dar totul e in ceata, tot ce vad sunt culori diforme si niste piese miscatoare, doua persoane mai exact. Lovituri date si gafaieturi se aud de peste tot, mi-e frica sa nu pateasca eroul meu ceva. Starea de soc se amelioreaza, dar in incercarea mea de a ma ridica alunec si cad intr-o balta aflata acolo. Vreau sa te pot ajuta, dar sunt prea neajutorata... Simt cum sunt ridicata de la sol si acoperita cu o jacheta. Deschid usor ochii, dar inca sunt in ceata, tot ce vad este un zambet mare, zambetul lui. Sunt fericita, dar oare acesta mi-e sfarsitul? Nu ma supar daca e asa, imi dau duhul fericita, in bratele lui.

         Ma trezesc intr-o camera frumos decorata, verde si bej. Nu-mi amintesc prea multe din ce s-a intamplat, dar stiu ca el m-a salvat. Imi duc mana dreapta pe frunte si simt in bandaj, imi ridic usor capul, iar apoi intreg corpul. Durerea este prezenta peste tot, iar bandajele imi impanzesc corpul. Dau usor cearceaful ce ma acopera la o parte si observ ca sunt intr-un tricou barbatesc albastru inchis, simplu. Obrajii mei se inrosesc stiind ca el m-a schimbat de hainele unde, dar devin si mai aprinsi la vederea sutienului meu pe unul dintre scaune, ddesupt fiind celelalte haine. Imi duc mana la gura, cascand, in acel timp printul meu fermecator inta pe usa cu un pahar de ciocolata calda. Imi zabeste si se aseaza langa mine, dar se ridica imediat cum observa ca eu inca ma holbam la sutien. Inroseste si acesta si se intoarce spre usa, dand sa iasa. Pun cana pe noptiara si ma ridic din pat, sarind la el in spate, pupandu-l pe obraz in semn de multumie. Acesta inroseste iarasi, dar mie mi se parea foarte dragut. Incep sa rad, iar acesta ma intreaba ce s-a intamplat sau daca a facut el ceva. Dau negativ din cap, dar continui sa rad.


      -Bine, daca nu imi spui de ce razi atunci iti voi da eu un motiv sa razi pitica mea. Incetez din a rade, vrand sa analizez ce a spus, dar timpul este limitat, deoarece sunt trantita pe pat si gadilata. Un vis implinit, el nu ma uraste. Dintr-odata usa se tranteste de perete, iar pe ea intra persoana pe care o detest din toata inima. Statea acolo cu un zambet tamp pe fata ce imi provoaca dezgust. Dorinta ei de a avea tot ce imi ma face pe mine fericita este atat de mare incat a ajuns la limita extremului. Este o profitoare, dar acum cativa ani imi era cea mai buna prietena, doar pentru ca il voia pe Sasuke-nii-san. Aceasta femeie imi provoaca greata si dezgust. Desi e frumoasa pe exterior, sufletul ei e putred.

          Sayiure Daiuci! O fata de saptesprezece ani cu forme de fotomodel, picioare lungi si subtiri, iar inaltimea ei ajunge la 170 de centimetri. Parul ei saten inchis, mereu intins cu placa, e prins usor intr-o coada de cal ce ii ajunge pana sub omoplati, aranjat usor cu fixativ, ochii eu de un vede crud fermecau pe oricine doar prin simpla vizualizare a acestora. Tenul ei roziu este lipsit de impuritai, iar buzele micute si rosii sunt conturate cu delicatete, fiecare detaliu fiind evidentiat. O fiinta care arata ca un inger, dar o prefacuta fara cusur. Ma intreb ce mai vrea acum?

 


Why you.. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.


Ultima editare efectuata de catre Mădă ● in Lun 08 Iul 2013, 09:52, editata de 3 ori
Sus In jos
diana.skate
Academy Student
Academy Student
diana.skate

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucharest
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : skate,football,surf si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : mai baietoasa si ma inteleg de minune cu baietii.

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Sam 06 Iul 2013, 11:26

Imi place foarte mult ficul. Abea astept nextul. Ai putea sa treci cu un comentariu si pe la ficul meu "Adolescenti rebeli"?
Sus In jos
Annette
Sennin
Sennin
Annette

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 664
Reputatie Reputatie : 63
Hobby-uri Hobby-uri : .
Stare de spirit Stare de spirit : .

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Dum 07 Iul 2013, 22:00

Hey! Multumesc de anunt si nu iti face griji , mare parte din membrii forumului au aceasi problema ca tine , deci e in regula. Capitolul a fost interesant , dar totusi ma intreb cine e acel erou ce a salvat-o pe Hinata. Sper ca ma vei anunta si data viitoare si ca ma vei putea ierta pentru acest minuscul comentariu , dar sunt putin obosita. Ma voi revansa data viitoare , sper... Oricum , succes la tastat si noi idei. Deny te kiss


Why you.. Tumblr_nypvcbGe2D1sbitwxo1_500
Sus In jos
diana.skate
Academy Student
Academy Student
diana.skate

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucharest
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : skate,football,surf si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : mai baietoasa si ma inteleg de minune cu baietii.

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Lun 08 Iul 2013, 09:31

Îmi place foarte mult. Aştept nextul.
Sus In jos
Andreea Woo ⊙ω⊙
Jōnin
Jōnin
Andreea Woo ⊙ω⊙

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Behind you! Did you see me?
acebook acebook : Andreea Deea
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1235
Puncte : 1366
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : Breaking :*
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy doll.

Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19Joi 25 Iul 2013, 01:26

Hello, scumpa mea Mădă ! Intr-un final am reusit sa-mi fac si eu aparitia pe-aici. Bagacioasa de mine. :))) Mai mult de jumatate din parerea mea o stii deja... M-a mancat pe mine undeva sa-ti spun parerea mai repede. Stii ca-mi place ficul tau, nu ? puppy eyes Nu trebuie s-o mai spun, nu ? Oh, stai ! Numa ce-am spus-o. phuu Dar cea ce nu stii tu este ca ... te urasc ! phuu M-ai lasat cu un suspans enorm ! phuu Cine e eroul Hinatei ? Sasuke,nu ? puppy eyes Si cine naiba mai este si pitipoaca de la sfarsit ? La aceasta "fata", Sayiure Daiuci, nici macar nu-i pot citi numele, sa-i fie clar, Sasuke ii apartine Hinatei in acest fan fiction !! Daca nu-i e clar, o voi bantui ! (D) 
Sa ma anunti cand pui next, spor la scris si AM JET ! in love 

See ya ! jos palaria in fata


Why you.. Tumblr_mshahnghMe1s4jxa9o2_500

This is my coup d'état
Boomerang going from mouth to mouth
Hands up get high
The song starts, I’m the tagger
Sus In jos
Continut sponsorizat




Why you.. Empty
MesajSubiect: Re: Why you..   Why you.. I_icon19

Sus In jos
 

Why you..

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-