Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Furtuna din Konoha - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Furtuna din Konoha - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Furtuna din Konoha

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Furtuna din Konoha - Pagina 2 Asss10Furtuna din Konoha - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Mar 25 Iun 2013, 18:51

Rog toti membrii care nu sunt critici sa isi pastreze parerile legate de continut stric pentru ei. Puteti sa spuneti ceea ce credeti despre fi, dar atat. Cat despre modul in care le-ai spus care este parerea ta, dupa cum a spus si Eli, nu cred ca merita nimeni sa i se vorbeasca asa. Daca intr-adevar ai stii despre cum sta treaba ar fi cu totul o alta discutie, dar nu esti in masura sa comentezi ficurile altor persoane atata timp cat si tu esti la un nivel apropiat lor. 
Un comentariu, fie ca este pozitiv sau negativ, poate fi formulat astfel incat sa ofere ajutor si nu descurajare.


Furtuna din Konoha - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
IoAnA96
Academy Student
Academy Student
IoAnA96

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : https://www.facebook.com/yoana.yonika.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Modeling
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e diferit

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Mier 26 Iun 2013, 17:26

Inainte de toate va spun ca povestea se bazeaza mai mult pe dialog.

Cap. IX

- Pai Roxana.. un pic cam intepata si imatura inca are mintea unui copil.…Ioana e o fata…matura, frumoasa, foarte intelingenta si cu capul pe umeri.
- Ce complimente…frumoase ii faci. Nu uita de Flora…
- Flora? M-am despartit de ea imediat dupa bal. Am realizat ca nu suntem facuti unul pentru celalalt.Suntem diferiti.
- Va statea bine impreuna.(La naiba…Acum ca nu mai este cu ea sar putea sa se dea la Ioana).
-Suntem diferiti. Ei ii place doar sa mearga la shopping. Ii place sa isi cumpere doar papuci.Mie imi place actiunea doar sunt un ninja. O fata plina de fite nu e de mine… Tu cu Ioana ce mai faceti?
- ….Poftim? Ma gandeam la ceva…Ioana…Nu mai suntem impreuna. Doar s-a folosit de mine pentru a ajunge la cineva. Esto o piti de Konoha ca si Flora.
- Nu mai spune si totusi de ce mai chemat la aici?
-Vreau sa te bat.
- De ce??
In acest timp Itachi primeste un mesaj de la Hokage sa vina imediat la ia pentru o misiune importanta.
-Imi pare rau pustiu. Alta data. Si fuge imediat la sediu.
-Hokage-sama ma-ti chemat?
- Da am o misiune pentru tine si inca cineva.In acest timp un ciocanit timid in usa se auzi: A sosit. Intra scumpo. Usa se deschide incet rupand tacerea cu un scartit asurzitor. Se ivi un chip vesel cu un zambet pana la urechi. Si cu un par negru ca taciunea. Tanara il ignora pe baiatul zvelt trecand pe langa el ca si cum nu ar fii fost acolo.
-: Lady ma-ti chemat?
-. Vreau ca tu si Itachi sa verificati granitele satului sa vedeti daca sunt inamici.
- Ce?? cu asta? Nu nu nu… Mai bine… Chemati-o pe Ioana. De ce eu?? Baiatul statea uimit de reactia fetei. Stia ca nu prea il agreaza dar… nu se astepta sa reactioneze asa.
- Roxanna asta e o misiune. Acum plecati.
- Pff. Cum spui tu.
Acestia doi pleaca… o perioada merse fara ca cineva sa scoata un sunet. Apoi Itachi incearca se apropia de ea.
- Hei ciudatule nu te apropia.
- Nu te inteleg. Ce tiam facut?
- Nimic. Doar ca nu imi plac inganfati.
- uite cine vorbeste…
-Gura Tampitule.
-Pitico.
-handicapatule.
-Pitico
-Idiotule.
-Pitico
Roxanna: Prostule.
-Pitico
-Boule.
-Pitico.
-Damblagitule.
-Tot nu stiu ce ai cu mine
- O de parca na-i sti….
-Habar n-am
-Nu imi vine sa cred. Tu chiar nu sti.
- Ce ar trebuii sa stiu?
-Ioana. Iti spunse ceva asta?
- Ce e cu sor-ta?
-E moarta dupa tine si tu nu ai observt?
Itachi: Tu glumesti cu mine sau ce?
- De ce sa glumesc cu ce ceva legat despre sora-mea?
- Nu stiu…Poate pentru ca va certati mereu si nu va mai impacati…
- Asta e adevarat, dar nu glumesc.Ea chiar te place, ba chiar te iubeste! Nu stiu ce vede la… unu ca tine! (Si se uita la el de sus pana jos)
- Orice baiat va fi cu tine va avea de suferit!
- Nu voi fi ca tine…sa fiu aroganta cu toata lumea.
- (Cand am zis ca esti foarte copilaroasa nu m-am inselat.) Cum spui tu….Roxanna! Ai grija in fata!
- Asta e din cauza ta….mi-am rupt piciorul!
- A mea? Ce ti-am facut eu? Tu nu ai fost atenta….Eu tiam spus sa fi atenta.
- Sigur, sigur….acum cauti scuze. Ce sa zic!
- Mai bine incheiem discutia si sa te duc la spital.
- Decat sa ma duci tu, mai bine raman aici sa ma manace lupii!
- (Oooo…eu chiar as vrea sa intample asta) Tot nu inteleg, innafara de sora ta, ce naiba mai ai cu mine?
-Cum am zis nu imi plac persoanele inganfate!
- Daca eu sunt inganfat tu cum mai esti? Treci imediat la mine in brate sa te duc la spital ca vreau sa scap de gura ta cat mai repede!
- “Ce gentleman mai esti”!
- Ma comport frumos doar cu persoanele care imi plac! Iar tu nu te numeri printre- Vai draga…ti-am distrus visul de mare ninja. “Deci ma simt extreme de prost”.
- Stii ceva….daca nu te opresti din comentariile la adresa mea o sa te las aici de izbeliste sa vad ce faci singura…
- Hmmm… Duma mai repede la spital pentru ca trebuie sa rezolv ceva foarte important dupa ce ma vindec.( Itachi... O sa fi terminat dup ace ies din spital!).
Cand au intrat pe poarta satului inca se certau dar urmau sa fie intrerupti. In acelasi timp Ioana se intorcea si ea dintr-o misiune. Cand erau aproape de spital Ioana ii vede si se duce la ei plina de nervi.
-…. Ce credeti voi ca faceti aici? Nu iti ajunge Sasuke. Acum vrei sa mi-l iei si pe el.
- Mi-am rupt piciorul in misiune, iar el doar m-a ajutat.
- Cine te crede… Te folosesti de pentru a ajunge la Sasuke!
- Da sigur….asta era….Exact cum ai facut tu?
- Nu e acelasi lucru. Si… Itachi, nu ma asteptam sa te cobori atat de jos…
- Eu nu sunt implicat in asta.
Sus In jos
IoAnA96
Academy Student
Academy Student
IoAnA96

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : https://www.facebook.com/yoana.yonika.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Modeling
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e diferit

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Iul 2013, 15:01

Cap X

Roxanna: Serios acuma…Eu chiar mi-am rupt piciorul si el doar m-a ajutat. Ce vroiai sa raman acolo si sa ma manance lupii.
Itachi: Adineaori ziceai ca mai bine ramai acolo decat sa te duc eu.
Ioana: Ooo…Saracuta de tine….Ha sa ti-l rup eu si pe celalalt ca sa arati mai bine!
Roxanna: Ce surioara grijulie…Esti o ipocrita!
Itachi: Hei, hei. Eu sunt cel care sufera aici. Ma dor mainile de mor. Continuati in drum spre spital.
Cele doua fete nu s-au mai oprit din tipat una la alta nici macar o secunda. Ajunsi la spital razboiul avea sa se mai potoleasca doarece Itachi reuseste sa le impace. Pentru moment. Pe patul de spital Roxanna impreuna cu Ioana discutau calm si incercau sa isi aminteasca de ce s-au mai certat si acum. Itachi era si el acolo pentru dorea sa discute ceva cu Ioana. Dupa o lunga discutie fetele se despart. Roxanna ramane in spital iar Ioana pleaca acasa cu Itachi.
In drum spre casa cei doi nu prea aveau subiecte de discutat pana intr-un moment cand Ioana o observa pe Flora iesind dintr-un magazin de pantofi. Cum gelozia devenise deja ceva firesc in Konoha Ioana se preface ca ii este rau si cade jos.
Itachi: Ioana ! Esti bine? Si o ajuta sa se ridice apoi o tinea in brate ca sa nu cada jos din nou.
Ioana: Da…sunt bine. Cred ca am avut o cadere de calciu.
Flora veni spre ei si spuse: Eu cred ca ti-a cazut onoarea.
Itachi: Auzi Flora…ce-ar sa te cari de aici cu papucii tai cu tot.
Flora: Nu merita efortul. Dar te avertizez: este o scorpie.
Itachi: Nu ca tine! Si pleca.
Felul in care o tinea in brate, de la spate parea ca o saruta. Din intamplare Sasuke se ivi a fi prin preajma si ii vazu. Dar vazu exact ceea ce vroia Ioana sa vada. Un sarut fals. Dupa ce Ioana “si-a mai revenit” si-au continuat drumul spre casa doar ca Itachi o tinea de brat.
Cand Sasuke a vazut aceste lucruri a mers la spital, la Roxanna sa ii povesteasca ce a vazut. La auzul acestor vorbe doamnisoara Izumi ramasese cu gura cascata deoarece cu putin timp in urma nici nu isi vorbeau. Desi o credea pe sora ei in stare de orice se gandi ca poate chiar sunt impreuna. Tsunade intra pe usa sa ii zica fetei ca poate merge acasa si ca piciorul e mai bine. Sasuke o ajuta si in scurt timp era acasa.
In acelasi timp:
Itachi: Ti-ai revenit sau daca nu, sa ne asezam pe o banca.
Ioana: Hai sa stam pe banca aceea unde este umbra.
Cum in fiecare loc din lume se gaseau mascarici, aici erau Naruto si Shikamaru. Cei doi erau pusi pe farse din nou. In timp ce Naruto ii pregatea lui Iruka-sensei o “gluma”, Shikamaru statea de garda . In caz ca venea cineva sa fuga. Ii observa pe cei doi cum stateau pe banca. Pe fata lui apare un zambet pervers. Naruto intrebandu-l ce a a patit ii vede si el pe cei doi, doar ca din intamplare intr-un moment in care Itachi o saruta pe Ioana pe frunte sa vada daca nu cumva are temperatura. Ca deobicei…cei doi interpreteaza totul gresit si o incurca.
Naruto: Shikamaru….
Shikamaru: Naruto….
Naruto: Tu stiai de asta?
Shikamaru: Nu. Dar tu stiai ceva?
Naruto: Nu…Aaaa. Hai la ei.
Shikamaru: Tu esti nebun? Stii doar ca cine se apropie de el se poate considera… terminat. Dute singur ca mie mi-e frica de el.
Naruto: Hai frate. Sunt sigur ca acum e bland ca un catelus. Eu ma duc.
Cand Naruto se duce la ei incepe sa tipe ca deobicei cu vocea lui enervanta.
Naruto: Hei, hei , hei porumbeilor. Ce faceti voi aici? Buna captura frate.
In clipa urmatoare Itachi se ridica de pe banca nervos si ii da bietului Naruto un pumn in fata care il face sa zboare pana la Shikamaru in brate. Dupa felul cum stateau, cei doi pareau a fi (iertati-ma nu stiu ce vorbesc).
Itachi: Hai sa mergem acasa. Astia doi mau obosit.
Ioana: De accord.
Itachi: Vroiam sa iti spun ceva. Stii ca Akatsuki sunt in cautare de noi membri. Si ma intrebam daca…ai fi interesata…
Ioana: Pai…suna interesant . Ma voi gandi la asta si iti voi spune.
Itachi: Bine, dar am nevoie de raspunsul tau cat mai repede.
Ioana: Sigur! (Accept. Voi face totul ca sa fiu impreuna cu tine dar iti voi spune altadata raspunsul.)
Si au discutat pe aceasta tema pana acasa. Itachi era foarte incantat cand vorbea despre amicii lui. Nici nu si-au dat seama cand au ajuns. Si-au luat ramas bun unu de la altu. In urmatoarele zile in Konoha era liniste, doar vantul si rasetele copiilor se auzeau. Curand Roxanna, Itachi si Ioana primira de la Hokage o misiune in care trebuiau sa aiba grija de niste copii neastamparati sis a ii invete sa picteze.
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 16:44

Hmm interesant ficul ce sa zic! :)) M-ar bate sefa daca as zice altceva! :-"
Adevarul ca e mai mult dialog de cat ma asteptam dar mie-mi place adica e nostim! :*
Succes cu el.


Furtuna din Konoha - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
IoAnA96
Academy Student
Academy Student
IoAnA96

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : https://www.facebook.com/yoana.yonika.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Modeling
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e diferit

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Iul 2013, 16:51

Vorbesti serios? Mie nu prea mise pare ca e citit de prea multi pentru ca nu mi-a iesit deloc. Oricum acum incerc altul. "Adolescenta!"
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Furtuna din Konoha - Pagina 2 Asss10Furtuna din Konoha - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Sept 2013, 09:25

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.


Furtuna din Konoha - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Furtuna din Konoha - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Furtuna din Konoha   Furtuna din Konoha - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Furtuna din Konoha

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-