Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Internatul Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Internatul Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Internatul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Didi01
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : În lumea misterelor,vrajitorilor,varcolacilor şi vampirilor.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 26
Reputatie Reputatie : -1

Internatul Empty
MesajSubiect: Internatul   Internatul I_icon19Dum 26 Mai 2013, 19:51

Capitolul 1:Mutarea
Picurii mari si grei cad furiosi din inalturi.Afara ploua cu galeata si tuna asa de tare incat se aude in toata casa Mariei.O fata cu parul saten si cret,doar in bucle are parul.Este foarte frumoasa.Are forme si sta in pat uitandu-se lung la furioasa furtuna. Parca se da un razboi in cer.
Maria POV.
Este ora 20. Pacat ca ploua deoarece vroiam sa ies cu skatebaurdul asta seara.Ma rog,asta este pe domeniul trecutului nu? Ce gandeam eu inainte sa ploua.
Ma duc la bucatarie sa mananc o salata de fructe dupa care merg la mama sa vad ce face deoarece nu prea mai am ce sa fac.Dormea! Si tata la fel. Minunat,si eu ce fac?
As putea sa stau pe leptop dar nu prea am chef asa ca ma hotarasc sa citesc o carte pana la ora 21 deoarece maine trebuie sa ma trezesc devreme,la 6.
DUPA O ORA
Am citit 55 de pagini.Este foarte frumoasa cartea.Se numeste „Nu plange sub clar de luna” si este scrisa de Heather David.
Ma indrept spre baie si imi fac dus + cap. Este asa placut.Simt cum picaturile de apa curg pe corpul meu fragil. As vrea sa mai stau dar nu mai pot deoarece trebuie sa ma culc la 22 si fac pariu ca deja este ora 22:20.
Am avut dreptate. Dupa ce ma usuc pe par me duc sa mananc 2 sandwishuri cu unt si bineinteles sa beau si apa.
Ma indrept spre dormitorul meu unde ma schimb intr-o camasa alba transparenta. Foarte sexy era rochita deoarece mi se vedea lenjeria intima.
A DOUA ZI
Afara inca mai ploua si parca umpic mai rau.Ma rog asta este treaba naturii nu a mea.
Aud un ciocanit in usa.Spun un intra lipsit de importanta si ghici cine tocmai a intrat in camera mea?Mama!Niciodata nu s-a trezit asa de devreme . Oare s-a intamplat ceva? Este foarte bizar.
Observ ca isi regleaza oarecum vocea si imi spune:
- Maria, uh......trebuie sa iti dai drumul ,sa te descurci tocmai de aceea vei sta la o scoala cu internat.Te rog nu te infuria pe mine ca furtuna aceasta de afara,bine? Nu fi impotriva.
Am auzit eu bine? Nu,nu cred tocmai de acea o si intreb si ea imi da din cap in semn ca da.
Nu pot sa cred ca mi-a facut asa ceva. Am doar 14 ani fara cateva luni. Imi vine sa urlu la mama dar nu pot deoarece ea m-a facut pana la urma. Simt ca o urasc dar dau sentimentul asta la o parte si o intreb cand ma mut.
-Tu de ce crezi ca m-am trezit asa devreme? Azi te muti.
-Mama! De ce nu mi-ai zis de mai mult timp? Ok ! Ma duc sa-mi fac bagajul. Mersi mama.
Vroia sa mai imi zica ceva dar n-am lasat-o eu deoarece m-am dus repede in camera mea si ma trantesc in pat si incep sa plang.
De ce mi s-a intamplat tocmai mie asta? De ce tocmai acum? De ce, Doamne? O iubesc pe mama dar uneori imi vine sa o bat pentru ca imi face viata amara. Ca de exemplu astazi. Ce idee ia mai venit si ei! Intr-un fel o sa imi placa adica o sa fiu INDEPENDENTA! Super,nu? Dar asta inseamna ca eu trebuie sa gatesc,sa-mi spal rufele si multe altele! Naspa nu?Mda,ma rog.Acum trebuie sa trec la treaba. In primul rand trebuie sa ma schimb. In ce sa ma schimb? Ma duc la dulap si imi aleg un maieu verde ,o jacheta visinie si niste blugi mulati negri.Acum trebuie sa-mi fac bagajul cu haine.Ma duc la mama si ii cer o valiza,ea mi-o da si ma intorc inapoi in dormitor si imi pun:5 maieuri,5 bluze ,5 pantaloni scurti si 2 perechi de pantaloni lungi. Dupa ce am terminat si cu bagajul ma duc sa imi pun toate cartile intr-o sacosa dupa care mananc un ou si un sandwish cu unt.
Este ora 6:30 si mama imi spune ca trebuie sa plecam. Ma incalt in niste adidasi si imi iau adio de la casa.
-Pa casa.....o sa ne revedem nu? Cat mai repede posibil. Promit!
Incep sa chicotesc cand imi dau seama ca am vorbit cu glas tare. Ma rog!
Mama cheama un taxi si plecam spre internat.
DUPA 10 MINUTE
Am ajuns.Se pare ca nu este chiar asa departe de casa. Am facut doar 10 minute. Foarte putin!Imi iau ramas bun de la mama dandu-ne amandurora cateva lacrimi.Ea oare de ce a lacrimat? Adica doar ea a dorit sa plec nu?
-Te iubesc Maria. Sa nu uiti asta.
Cand am auzit acele cuvinte am inceput sa plang destul de tare si mama m-a imbratisat si mi-a spus ca o sa fie bine. Sper sa aiba dreptate adica nu vreau sa am colegi care injura si golani.
DUPA 5 MINUTE
Acum sunt in internat.Vad o profesoara si ma indrept spre ea sa o intreb unde este camera mea.Bineinteles dupa ce o sa ma prezint.
-Buna dimineata,doamna profesoara! Numele meu este Maria Eminovici si as dori sa va pun o intrebare.Stiti unde imi este camera?
Ma saluta si imi spune pe unde sa o iau ca sa ajung in „camera mea”.De aici am dedus ca stau la etajul 2.Destul de mare internatul,nu?In total are 4 etaje. Este menajat frumos estetic,chiar imi place.
Am ajuns insfarsit si in dormitorul meu impreuna cu nelipsitele bagaje.Este o camera vopsita rosu puternic,are tot ce trebuie sa aiba o camera + o baie. Pe patul de jos se afla o fata cu parul negru si ochii albastri.Este destul de frumoasa. Asta inseamna ca eu iau patul de sus.Ma prezint noi mele colege de camera si ea imi spune:
-Incantata de cunostinta,Maria. Eu ma numesc Ruxandra Ionita si imi place la nebunie voley-ul. Tie ce joc iti place cel mai mult?
Ii spun ca mie imi place football foarte mult dupa care incep sa despachetez lucrurile si sa mi le pun in dulap. Ruxandra este foarte vorbareata. Cred ca pana la urma o sa imi placa la scoala asta.
AS DORI CATEVA COMENTARII CA SA VAD CU CE AM GRESIT!





Sus In jos
IoAnA96
Academy Student
Academy Student
IoAnA96

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : https://www.facebook.com/yoana.yonika.5?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 59
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Modeling
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu e diferit

Internatul Empty
MesajSubiect: Re: Internatul   Internatul I_icon19Lun 27 Mai 2013, 17:25

Sunt prima nr1
Te anunt cu parere de rau ca... ficul tau imi place MUUULT ! :))
Te rog sa ma anunti cand vei pune continuarea. Te pwp kiss*:*
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Internatul Empty
MesajSubiect: Re: Internatul   Internatul I_icon19Mar 28 Mai 2013, 22:51

Foarte interesant ficul. Pot spune cu desavarsire ca titlul m-a captivat. Totusi, avand in vedere ca este doar primul capitol si ca esti noua, trebuie sa-ti spun ca mai ai de lucrat la descrierea mediului inconjurator al personajelor si sa descrierea sentimentala a acestora.
Sper ca nu te-ai suparat. Este doar parerea mea.
Astept next-ul, sa ma anunti!
Te pup si bine ai venit pe forum!
M@dy.


PS: corect e skateboard.:-*:-*;-)
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Internatul Asss10Internatul J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Internatul Empty
MesajSubiect: Re: Internatul   Internatul I_icon19Sam 17 Aug 2013, 12:31

FanFic Blocat din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Internatul Empty
MesajSubiect: Re: Internatul   Internatul I_icon19

Sus In jos
 

Internatul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-