Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 ●Semnificația nickname-ului●

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Aug 2013, 17:17

۞ Alexandra ۞

Alexandra este numele meu si acele floricele (asa le spun eu ) le-am adaugat dupa o semnatura mai veche si a ramas asa .
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Asss10●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Aug 2013, 18:45

Dark Bunny.
Am un motiv pentru care am ales numele asta :))
Bunny-cand eram foarte mica aveam o micuta ferma de iepuri la tara. Toti copii din vecini veneau sa se joace cu iepurasii mei. De atunci mi se zice iepurica :))
Dark- Am ales "dark" pentru a scoate in evidenta latrura mea mai misterioasa. Iepurasii sumt catalogati ca fiind dulci si dargalasi. Eu nu sunt dulce si dragalasa :)) eu sunt mai rea :)) Rock-ul asta
Sus In jos
En'
Genin
Genin
En'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 336
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 16
Stare de spirit Stare de spirit : Meh..

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Aug 2013, 19:27

Eu personal nu am un motiv bun pentru care mi-am pus numele aşa, En'.
Asta este porecla mea. dap !
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 00:39

Cu toate ca am avut cred 3 daca nu ma insel alte nickname-uri am ramas la asta. Actualul nickname este format din al doilea nume al meu. Pentru mine semnifica numele care imi place cel mai tare si o alta parte a mea ca sa zic asa. Zic asta pentru ca foarte putine persoane ma striga asa si cand se intampla mi se pare foarte ciudat.
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 00:46

Lexa - Numele meu este Alexandra. Am o păpușă pe care încă nu am aruncat-o, dar a rămas în cutie și, într-un colț, scria Lexa. Mi-am dat seama că sună bine și că, în fond, e suficient de apropiat de porecla mea, Alexa (nickname pe care, apropo, chiar doream să mi-l aleg, dar se pare că mi-a luat-o cineva înainte).
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mar 06 Aug 2013, 12:39

Diana Grey, noul meu nick. Pai Diana este al doilea nume al meu si cel pe care toata lumea il foloseste -plus ca eu iubesc acest nume in love -, iar acel Grey este numele de familie "imprumutat" de la personajul feminin principal din saga Ingerul Noptii. Cam aceasta este semnificatia noului meu nick. dap !  
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Sept 2013, 13:48

Schizzophrenia - Schizofrenia este o boală mintală caracterizată prin pierderea contactului cu realitatea. Consider că mi se potrivește, deoarece mai mereu mă desprind de realitate, pierzându-mă printre gândurile ce-mi năvălesc în minte. Am dublat z-ul, pentru că litera dublată este ca o semnătură, să zicem; la Zummy am dublat o literă; Mad Hatter având-o deja. Apoi am modificat și f-ul în ph, deoarece pronunția este aceeași.


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Dum 13 Oct 2013, 17:34, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Marilyn
Genin
Genin
Marilyn

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Happy Land
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 186
Reputatie Reputatie : 12

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Sept 2013, 14:04

Marilyn : este numele celebrei Marilyn Monroe care este un model pentru mine..idolul meu . O admir mai ales pentru faptul ca promova naturaletea si pentru carisma ei  dap ! 
Sus In jos
Leopard ♥
Chūnin
Chūnin
Leopard ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe langa tine ;o3
acebook acebook : Foloseste "url" altfel se deformeaza pagina!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 752
Puncte : 1515
Reputatie Reputatie : 167
Stare de spirit Stare de spirit : `~Esti rănit de oameni pentru care ți-ai da viața…~`

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Sept 2013, 23:34

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] = Bubu mi-a placut mie mult cum suna ma duce cu mintea la un bebel mic lough Si Chocolatte pentru ca iubesc ciocolata happy2 !
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Sept 2013, 05:05

Ceva simplu: "S." de la iniţiala numelui de familie happy2 .
Iar "Felicia" de la... "Felicia" lough 


Prima dată am avut "Smiley97bla". Nu semnifica chiar ceva anume. Mi-a venit în minte "smile" pentru că sunt mereeeu (mă rog, aproape) aşa, "97" anu' naşterii, iar "bla" de la... I don't know. Am scris numele ăsta când îmi făceam cont de youtube şi am scris prima prostie care mi-a venit în minte lough . Iar de atunci, folosesc acelaşi nickname la toate conturile. Mă rog, până aici când am zis să fie cava mai... altfel lough 
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Sept 2013, 10:14

Kuro Okami - traducerea din japoneză pe română înseamnă = lup negru. (kuro - negru, okami - lup) L-am ales fiindcă am o pasiune pentru lupi, mi se par o specie de animale foarte interesante, măiestoase, nărăvașe. Și de asemenea pentru că mai am momente când fac ca un lup. (din pura plăcere de a-mi da frâu liber amalgamului de emoții)
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Sept 2013, 10:24

Pai, cum am un nou nick, e normal sa-i dezvalui semnificatia. lough
Ely - porecla mea care vine de la prenumele meu.
Steele - ei bine, Steele este numele de familie al personajului feminin principal din Fifty Shades [Anastasia Steele],trilogia pe care o ador.
Sus In jos
Tommy.
Academy Student
Academy Student
Tommy.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Transilvania.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 28
Puncte : 41
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Violate beasts.
Stare de spirit Stare de spirit : I don't give a shit.

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Sept 2013, 07:02


Tommy- O prescurtare care vine de la Tomlison. Mi se pare că mi se potriveşte nickname-ul. Nu are o semnificaţie istorică sau altceva. Unii spun că vine de la "Tomlinson", un tip din One Direction, dar ţin să menţionez că nu e aşa. Nu ştiu unde am auzit acest nume. Dar mi-a plăcut şi ia-tă-mă.
Sus In jos
http://mettelion.tumblr.com/
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Sept 2013, 20:03

ELI :)
Acum vreo 3 luni am avut pe un alt forum numele de "Elizabeth Carter" si o foarte buna prietena , Stephanie, face la mine "Gata, de acum esti Eli" si s-a obisnuit sa-mi zica asa pana in prezent, iar acum toti ma stiu drept Eli sau Liz si mie chiar imi place cum suna Eli. Nu suport cu "y" pentru ca toti au ceva cu litera asta care mie imi aminteste de cum scriu cocalarii, si de asta am pus "i". Acolo eu sunt singura Eli, aici m-am trezit intr-o intreaga familie de Eli/y =)) 
Am pus si semnul :) pentru ca sunt o persoana foarte vesela, zambesc si rad mai mereu, si am zis sa fie ceva care sa ma descrie mai bine.
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Sept 2013, 20:12

Nu are semnificatie.
Sus In jos
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Sept 2013, 18:27

Suicide ( sinucidere)~> Pai, imi place acest subiect si de vre-o 4 ani practic asa ceva, insa asta e neiportant. Principalul motiv este ca ma caracterizeaza. 
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Sam 21 Sept 2013, 19:32

Twiller - Ador numele...
Sus In jos
Superbia.
Chūbu
Chūbu
Superbia.

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Wonderland awaits.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 479
Puncte : 541
Reputatie Reputatie : 38
Stare de spirit Stare de spirit : damned

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Sept 2013, 16:14

Macabre.- Ei bine...destul de aiurea, dar în timp ce citeam o carte (Mai exact cartea a treia din seria Chronicles of Nick) am văzut pe o pagină scris ''blah blah blah macabre and blah blah blah.'' și m-am gândit că oricum vroim să îmi schimb numele. Mie îmi plăcea și îmi place cum sună Danse Macabre, așa că l-am am schimbat puțin și mi l-am însușit. Cât despre punct, mi-se pare mai artistic așa. Cam asta ar fi semnificația, sau mă rog, în cazul de față, istoria nick-ului.
Sus In jos
http://devils-know.tumblr.com
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Noi 2013, 20:56

Yin Satansdóttir vine de la Yin (opusul lui Yang), care reprezintă binele și Satansdóttir (Satan's Daughter) care înseamnă " fiica lui Satana". Cei doi termeni sunt în antiteza.  
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mar 05 Noi 2013, 21:17

90's - the nineties - anii nouăzeci. Unii din preferaţii mei, unde multă muzică faină a fost compusă, unde moda chiar era interesantă, extravagandă şi multe altele.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Noi 2013, 18:49

Yang Guðsdóttir - Islanda şi Yin-Yang


Ultima editare efectuata de catre Yang Guðsdóttir in Lun 21 Iul 2014, 17:39, editata de 2 ori
Sus In jos
Cat.Ngo
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Asia
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Cosplay ul
Stare de spirit Stare de spirit : Fantastica

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Mier 06 Noi 2013, 19:53

Cat.Ngo - > Cat = o prescurtare a numelui meu  Catherina. Iar Ngo -> este numele meu de familie
Sus In jos
Raven
Academy Student
Academy Student
Raven

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Into the wild
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23
Puncte : 37
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Sick

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Joi 07 Noi 2013, 13:16

Raven (Corb)- este echivalent cu răul și păcatul, dar este și un simbol al înțelepciunii.
Sus In jos
http://a-young-bird.tumblr.com/
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Noi 2013, 10:41

Danielle - vine de la numele meu, Daniela. De ce l-am ales? Totul a inceput cu o pura intamplare: atunci cand mi-am facut contul actual de facebook, in urma cu vreo 3 ani, am apasat pe o tasta gresita, iar username-ul meu s-a transformat din "Daniela" in "Danielle". Mi-a placut foarte mult si l-am pastrat, mai ales ca este numele uneia dintre scriitoarele mele favorite, Danielle Steel.
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19Vin 15 Noi 2013, 13:24

90's - vine de la anii nouăzeci. De ce am ales acest nick, fiindcă acei ani mi se par foarte frumoşi şi nu numai. : ) Dar şi pentru că m-am născut în anul 1995.
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Continut sponsorizat




●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ●Semnificația nickname-ului●   ●Semnificația nickname-ului● - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

●Semnificația nickname-ului●

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-