Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 KFZ - Assassin's Soul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Joi 16 Ian 2014, 14:38

-Nu ma dezamagi Sakura…!-
Bla...Bla... Ce e asta mai baiatule?! O folosesti pentru planurile tale.... planurile tale... nu stiu ncare sunt alea... dar cu siguranta sunt... rele... sau cum or fi ele, o saruti asa cand ai tu chief, intri la ea in camera cand iti vine tie... dar unde te crezi... la tine acasa?!
 tu esti a mea....
Serios.... doar a ta?! Pe ea ai intrebat-o daca ii convine asta?! Normal ca nu...  :|  Si nici sa nu o intrebi.. ca poate spune da..  lough 
Trebuie sa recunosc ca mi-a placut replica aia... "nu imi permit sa il las sa iti atinga nici macar un singur fir de par"   well? awesome right?  Dragut... dragut...
Deci.... draga mea, chiar daca am sarit peste introducere... am sa iti spun acum "Bunnnnnaaaaa!!!"  si iti multumesc mult de mesaj, a fost un capitol super! dap ! 
Dar sa sti ca tot vreau sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine!
Spor la scris!


BaiBai kiss kiss 



KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Jpr

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Joi 16 Ian 2014, 18:47

Hey! Ma bucur ca ai adus next-ul pe care il asteptam de ceva vreme si care aveam impresia ca numai venea. Totul a fost foarte interesant, lucrurile capatand amploare. Se pare ca Itachi a aparut si el prin peisaj, lucru ce banuiesc ca va infierbanta apele destul de mult. Astept next-ul pentru ca sunt chiar foarte curioasa de continuare. Te-am pupat si iti urez multa inspiratie in continuare! >:D<


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Joi 16 Ian 2014, 19:24

Anneyong draga mea! hi! 
sa incepem...deci, in primul rand...de ce a durat atat pentru acest capitol??????!!!!!!! Parca au trecut 100000000 de ani.... Sper sa nu se mai repete... Trecand peste....mi-a placut capotolul, dar Sas'ke e cakm...prea posesiv, si cand o sa-i traga Sakura o palma de zboara pana pe Marte, sa vezi ce se trezeste el la realitate.... lough Sper sa ma anunti la next! :o3 Si sa il aduci repejor...
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 33
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Vin 17 Ian 2014, 20:57

Hey! Scuze ca am trecut tarziu, dar am avut o saptamana incarcata. Mi-a placut foarte mult capitolul si am observat ca ai evoluat foarte mult! Ma bucur ca acest capitol a fost povestit si din perspectiva lui Sasuke. Mi s-a parut dragut momentul cand el i-a spus Sakurei ca ea e a lui. Abia astept sa vad ce se va intampla in continuare. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Spor la scris si la idei! Te pup! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Lun 20 Ian 2014, 16:30

Buna ! 
Am citit doar primele trei capitole, dau edit cand termin
Edit : 
My God, doar atat ? 
Imi inchpuiam ca e mai lung fic-ul tau. 
Pana acum imi place foarte mult, mai ales felul in care e Sasuke... iii... abia astept sa vad ce se va intampla in aceasta misiune a lor. 
Sper sa aduci repede next. 
Demy te pupaceste dulce de tot. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Mar 28 Ian 2014, 01:25

Capitolul XIV : Sempiternal
 
 
Why explore the universe
When we don't know ourselves?
There's an emptiness inside our heads
That no one dares to dwell...

 
Sakura PoV :
 
Ies impreuna cu Sasuke pe usa cladirii. Soarele lumina cerul albastru, dar nu mai era mult pana la apus. Ma uit catre el, iar el stia asta, caci pe fata lui aparu un zambet siret. Oare ce avea de gand ? Sunt o persoana curioasa din fire, si aveam de gand sa-i fac jocul, sa vad ce are de gand cu adevarat.
 
-Bezele .spun eu. Sasuke se uita la mine nedumerit. Fac contact cu privirea lui si continui : Vreau bezele,Sasuke. El ofteaza si chicoteste, dupa care ma trage de mana intr-unul dintre magazinele alimentare. Imi trag mana sin stransoarea lui, si dupa ma invart putin prin magazin. La 2 metri distanta fata de mine de afla standul cu ciocolata, si nu puteam rata ocazia asta. Fac un pas, intentionand sa-l fac si pe al doilea, dar corpul meu este rasucit la 180 de grade si dau nas in nas cu Sasuke. Acesta imi zambeste si imi arata cutia cu bezele de toate culorile. Zambesc, si ma las trasa de el pana in strada, pentru a observa maretul soare cum de ascundea dupa inaltele cladiri.

 Ne mai invartim prin oras, cautand un mall, care intr-un sfarsit ne apare in care. Da, un mall, slava cerului. Pasim cu grija scarile de sticla ale cladirii, si dintr-o data, simt cum universul in care ma aflam cu zece secunde inainte disparu, caci in fata mea se afla ceva cu totul diferit. Magazinele cu haine erau pline de adolescente si adolescenti in cautarea tinutelor perfecte pentru zilele de vara. Cafenele erau pline de toate categoriile de varsta, iar barmanii abia mai faceau fata comenzilor. Eu imi intdrept pasii catre alimentara, spatiul in care raflurile de zece metrii erau pline ochi cu produse care mai de care impodibite mai frumos si mai colorat pentru a atrage ochiul.
 
Sasuke se indreapta catre standul cu racoritoare, in timp ce eu decid sa ma mai invart prin zona. Si cum ma plimbam printre rafturi, la mare departare de mine vad o silueta. Un baiat inalt, cu par roscat. Oare era el ? Oare era Sasori ?
Incep sa fug in acea directie, incercand din rasputeri sa evit aglomeratia ce brusc aparu. Reusesc sa scap, dar roscatul nu mai era acolo. Imi rotesc privirea prin jurul meu, sperand sa-l vad. In acea clipa, o stea imi scipeste, caci la o distanta de doua rafturi se afla roscatul. Imi indrept pasii spre el, clipesc, iar el dispare iar... . Fac doi pasi, in speranta ca va aparea iar, dar dintr-o data o mana rece ma opreste din a face cel de-al treilea pas. In fata mea se infatisa chiar el, Sasuke.
 
-Am luat racoritoarele, spune el. Sa mergem !dupa care imi ia mana si ma trage dupa el. Ma lasam trasa de el prin magazin, nu voiam sa ma trezesc din ganduri pana acasa, unde ma puteam tranti in patul pufos, si sa adorm. Brusc, brunetul se opreste, eu ciocnindu-ma de el. Imi ridic privire. Teama mi se adeverise. Sasuke se opri in fata unui magazin cu costume de baie feminine. Mi-a aruncat un zambet strengaresc, dupa care a intrat cu mine inca prinsa de el in magazin.
S-a uitat in stanga si in dreapta, eu urmarindu-l, dupa care se indeparteaza de mine, mergand catre un raft. Se intoarce cu acelasi zambet pe fata, avand in mana un costum de baie negru cu puncte albe, foarte frumos.
 
-Probeaza-l .spune el. Nu voiam sa-i fac pe plac, dar acel costum era atat de frumos, si nu ma puteam abtine. L-am luat din mana lui, si m-am indreptat cu pasi repezi catre cabina de proba. Trag repede draperia si imi dau tricoul jos, acesta fiind urmat de pantaloni. Eram doar in lenjeria intima. Niciodata nu mi-a placut sa probez costume de baie in public. E jenant .
 
Pun costumul in fata mea, dupa, il lipesc de oglinda.Il studiez de jos pana sus, da, cred ca imi vine bine. Ma intorc pentru a pune costumul pe umeras si pentru a ma imbraca la loc, dar nu apuc sa fac asta caci draperia este data la o parte iar Sasuke intra cu o figura inexpresiva, analizandu-ma bine.
-S-Sasuke ?soptesc eu, intimp ce nu mai aveam spatiu pentru a ma da inapoi, caci oglinda imi bloca drumul.
-Șșș, nu-ti face griji, draguta, eu doar imi marchez teritoriul .spune el, si isi apleaca capul incat buzele lui imi sarutau firav gatul. Mana lui imi mangaia cu grija talia, pe cand cealalta imi tinea mana stanga lipita de suprafata rece a oglinzii.
Dupa inca alte trei secunde de sarutari peste gat, se opreste, respira zgomotos, chicoteste, si isi apleaca fata spre decolteul sutienului meu. Ma inrosesc instantaneu, si incersc sa il imping, dar nici macar o sansa. Se opreste la jumatatea bretelei, si isi lipeste buzele de pielea mea alba, ciupindu-ma. Icnesc si tresar, caci nu ma asteptam la asta, iar el isi ridica fata la nivelul fetei mele, si ma saruta.
 
-Acum esti a mea .spune el cu un zambet copilaresc pe buze. Il privesc socata, iar apoi imi mut privirea pe locul cipiturii, care era deja rosu. Facuse asta intentionat. Stia ca avem programat sa mergem la mare, iar ciupitura se va vedea foarte clar. Ma incrunt, il imping afara din cabina, si ma imbrac rapid cu dragul meu tricou negru si minunatul meu pantalon. Ies ca o furtuna si dau sa ma indrept catre caserie, dar in fata mea, se afla chiar Sasori. Ochii lui de culoare ciocolatei ma priveau intrebatori, dar brusc, pe fata lui aparu un zambet. Nu am avut timp sa ma intreb de ce, caci el mi-a luat-o inainte.
 
Dragut costum de baie.
 
Imi amintesc ca in mana mea se afla costumul ales de Sasuke, si il ascund la spate. Roscatul a chicotit incet, si continua. Scuze ca nu m-am aratat la intalnirea de grup, dar am avut alte treburi, cu persoane mai importante decat niste nou veniti.
Imi deschid gura pentru a spune ceva, dar nu mai apuc, caci roscatul imi face cu mana si se indreapta catre iesire, unde pleaca cu un blond. Dintr-o data nu imi mai doream sa ma razbun pe Sasori, voiam sa ii fiu amica. Era misterios, interesant.
 
-Sakura, grabeste-te !spuse Sasuke asteptandu-ma la caserie. Ajung langa el cu gandul de a-mi plati costumul, dar nu am ocazia, caci brunetul ii da banii caseritei, si ma trage de mana.
Drumul catre noua noastra casa a fost linistit, niciunul dintre noi nu a scos o vorba. Intunericul se lasa incet, dar noi eram deja in bucatarie, doar noi patru. Hinata si Naruto facusera spachete, preferatele mele. Sasuke si cu mine am cuparat racoritoare, deci totul era perfect. In timpul cinei am discutat despre diverse lucruri, dar gandul meu a stat numai la gestul lui Sasuke. Incercam cu greu sa imi controlez mana sa stea cuminte pe masa si sa nu atinga acel loc, pentru a nu le da de banuit celorlalti.
Dupa cina, fiecare s-a retras in camera sa, pentru a primi un bine-meritat somn.
M-am intins in patul calduros si pufos, fata mea fiind mangaiata de razele lunii. Gandul meu putea sta doar la brunet, chiar daca am incercat de nenumarate ori sa ma gandesc la altceva. Am adormit cu gandul la el, la ochii lui, la zambetul lui, la vocea lui ...la el.

Costumul Sakurei :
 
 KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Img-thing?
 
 
Hell-o oameni happy2
 
Iata ca am venit in sfarsit cu nextul. Ma scuzati ca a venit asa tarziu, chiar daca l-am inceput acum mult timp. Sper ca va place, enjoy it my little pies :)


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Mar 28 Ian 2014, 15:17

Priiiiimaaaaaa ! 
Am ajuns si eu la next, ma bucur ca l-ai pus.
E foarte dragut si amuzant.
God, dar Sakura se indragosteste de Sasori ? :O Nuuuuuuuuuu, ea trebuie sa fie cu Sasuke.
Cam atat am avut de spus.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Joi 30 Ian 2014, 11:12

Heeeeeeeeeeeiiiiiiiii hi! 
Mersi mult de tot de mesaj, capitolul e super si iti marurisesc sincer ca imi place mult ficul tau! in love 
Chiar foarte!
Deciii... imi e clar ca Sasuke e cam posesiv.... dar totusi... acele cuvinte Acum esti a mea.... Au sunat asa de dragut, de dulce, de zici ca e inseamna totul si daca nu e a lui nu e a nimanui  dap ! 
Adica ea e a lui... si... si.. wooaawwwwoooaa  in love  in love 
Ok... Ma opresc... lough 
O alta  idee, sper ca ea nu il place sau ceva pe Sasori...  waiting 
Astept sa aduci repejor next-ul si te rog sa ma anunti si pe mine! puppy eyes 
Spor la scris si la idei! 
BaiBai kiss kiss 



KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Jpr

Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Vin 31 Ian 2014, 16:36

Buna.



Vreau sa stii ca iti ador ficul. Imi place foarte mult si cred ca povestea este chiar interesanta.
Spor la scris si sper sa postezi cat mai repede urmatorul capitol. :D




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Sam 01 Feb 2014, 18:20

Hey! Scuze ca am trecut tarziu, am ramas in urma cu comentatul ficuri-lor. Capitolul este foarte frumos si interesant, nu ma plictisesti niciodata! Imi place la nebunie relatia dintre cei doi indragostiti draguti. A fost asa adorabil momentul cand Sasuke i-a spus Sakurei:"-Acum esti a mea!". Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Te pup! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Lun 03 Feb 2014, 21:07

Capitolul XV : Fever
 
I was told to stay away
Those two words I can't obey
Pay the price for your betrayal
Your betrayal, your betrayal!




 Sakura PoV :
 
Imi deschid ochii incet, la auzul batailor repetate in usa. Ma ridic in capul oaselor si soptesc un ”intra” obosit. Bataile continua, de data asta mai apasate. Casc sonor, si spun de data asta mai cu putere, un alt ”intra”. Bataile se opresc, dar nu dupa doua clipe, bataile devin agresive, de parca cei de dupa usa voiau sa imi darame usa. Ma incrunt furiosa, si ma ridic in genunci dupa care tip cat ma tineau plamanii. Intra odata la naiba!
 
Cand usa se deschide, Hinata apare cu un zambet timid pe fata, urmata de Naruto, a carui fata emana fericire atunci cand o privea pe bruneta imbracata intr-o rochie bleo prin care se vedea costumul de baie. In cele din urma in incapere isi face aparitia si Sasuke, care la inceput privea plictisit in jur, dar dupa isi fixa privirea intr-a mea, si buzele i se curbara intr-un zambet strengaresc. 
 Ii privesc intrebatoare, asteptand ca vreunul dintre ei sa spuna ceva, dar in schimb, ne uitam pur si simplu unii la altii. Il simteam pe Sasuke admirandu-mi pijamaua, ceea ce ma stanjenea, nu imi placea cand oamenii se holbau la mine. 
 
-Sakura, incepe Hinata, azi mergem la plaja .spune aceasta dupa care imi zambeste dulce. Eu si Naruto mergem sa pregatim cele necesare, continua ea, dupa care il trage pe Naruto de maneca si iese din camera mea. Eu am ramas cu prvirea spre locul unde cu o clipa inainte Hinata imi zambea. Daca cei doi vor observa urma facuta de Sasuke? Daca...?
 
Oftez scurt dupa care imi mut privirea catre Sasuke, dar el nu mai era acolo. Ma uit in jur, dar el nu era nicaieri. Dubios. Ma ridic de pe pat si iau in mana noul meu costum de baie. Era totusi dragalas. Merg la baie unde imi fac tot ritualul de diminieata, si pun pe mine costumul, peste care arunc un tricou negru larg si perechea de pantaloni pe care am purtat-o si ieri.
 Ies din camera si ma indrept catre bucatarie, unde cei trei stateau la masa si discutau. Scot dintr-un dulap bezelele pe care mi le-a luat Sasuke, si le asez pe masa. Ma asez pe scaunul liber de langa brunet si ma servesc cu una dintre micile bucatele de nor. Dupa masa, ne ridicam si pornim catre plaja.
 
Cam peste un sfert de ora ajungem pe plaja, unde ei se dezbraca si pornesc spre plaja, spre deosebire de mine, care ma asez pe sezlong sub umbrela si imi ”indes” in urechi castile. Dau drumul la muzica, Bullet for my valentine. Imi inchid ochii, incerc sa ma relaxez, sa ma gandesc de ce eu am ajuns sa fac pereche cu ei...de ce nu pot lucra singura in continuare, si de ce simt ca mi-ar lipsi daca as pleca...
 
-Nu ai de gand sa intrii in apa, Sa-ku-ra ?ma intreaba vocea cunoscuta a brunetului. Imi deschid ochii si il privesc. Stropi de apa alunecau pe trupul lui, alunecau din parul lui, caci prosopul pe care il tinea dupa gat nu facea mare lucru. Dau din cap negativ, si ma concentrez asupra versurilor, cand dintr-o data castile imi sunt smulse din urechi, iar eu sunt luata pe sus. 
 
-Uchiha! Lasa-ma jos imediat !tip eu in timp ce il loveam cu pumnii in spate. El a chicotit, dupa care m-a intors si mi-a prins mainile. Vazandu-ma fara scapare, l-am rugat macar sa ma lase sa imi scot hainele, pentru a nu le uda, iar el a acceptat. In momentul in care briza placuta a marii imi mangaia pielea alba, Sasuke m-a luat iar pe sus si ma dus catre apa. Nu era rece, nici calda, era doar placuta. La vreo 10 metri la stanga, Naruto si Hinata de jucau ca doi copii. La inceput m-am tinut strans de gatul lui Sasuke, dar dupa m-am relaxat, si am slabit stransoarea. Proasta miscare, Sakura.
 
In acea clipa Sasuke imi da drumul, eu cazand cu putere in apa, atingand nisipul. Ma ridic la suprafata rapid si imi aplec fata, stergandu-mi cu putere ochii. Nu puteam sa tin ochii deschisi sub apa, si nu avusesem timp sa ii inchid cand brunetul mi-a dat drumul. Simt cum o mana rece imi atinge umarul, tresar, ma intorc. Il vad pe el...ma privea curios. Esti bine ?, intreaba acesta. Dau aprobator din cap si incep a ma retrage spre uscat, dar aceeasi mana rece ma apuca de incheietura, si ma intoarce catre el, prinzandu-ma intr-un sarut apasat. Rosesc, iar el observa asta.
 
-Ti-a placut sarutul, Sakura ?intreaba ranjind. Rosesc si ma tare, poate din cauza intrebarii prea personale, poate din cauza nervilor, poate din cauza caldurii soarelui.
-N-nu mi-a placut .spun eu timid .Mai stau cateva clipe, dupa care ma intorc catre el si ii spun : De fapt, a fost cel mai prost sarut din cate am primit in viata mea !dupa care imi arcuiesc buzele intr-un zambet victorios, caci el nu se astepta la raspunsul asta. Ma intorc pentru a-mi continua drumul, dar incheietura imi este iar incatusata si acea stransoare rece.
 
-Atunci ar trebui sa exersam pana esti satisfacuta, corect printesa mea ?
 
Ochii mi se maresc, chiar mi se va intampla asta ?! Nu era clar ca am mintit ?! Mana libera a brunetului isi face cale pe talia mea, pe cand buzele noastre se unesc in alt sarut, si in altul , si in altul, pana cand un zambet strengaresc si rautacios isi face aparitia pe fata lui.
 
 
-Iti place sa minti pentru a primi mai multe saruturi? Sa stii ca le poti primi si fara sa minti, doar cere. 
 
 
 
Hell-o oameni happy2
 
Am sosit cu nextul !!!
Dupa umila mea parere am fost chiar rapida :))
Sper sa va placa :)


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Lun 03 Feb 2014, 23:11

Super sunt prima!
Foarte tare nextul !!!Imi place la nebunie si melodia la fel:) astept continuarea si multumesc de anunt:)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Mar 04 Feb 2014, 10:45

Hey! Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Capitolul este foarte frumos, mi-a placut la nebunie. Sasuke este asa dragut si dulce, mor dupa el! Faza de la sfarsit a fost geniala, mi-a facut ziua mai buna. Mi-ar placea daca urmatorul capitol ar fi povestit din perspectiva lui. Spor la scris si la inspiratie! Te pup! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Vin 07 Feb 2014, 01:04

Heeeeiiiiiiii hi!
Mersi mult de tot pentru mesaj, ma bucur ca ai adus next-ul! in love
A fost un capitol super, plin de pupici lough
Chiar nu ma asteptam la asta, dar ce vorbesc eu aici, imprevizibilul face parte din acest fic, si automat, este un cuvant ce il defineste exclusiv pe Sasuke, asta si tupeul lough
Ca sa nu ma mai intind cu vorba, astept sa aduci next-ul repejor si sa ma anunti si pe mine!
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss



KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Jpr

Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Dum 09 Feb 2014, 11:11

Buuuunaaaa ! 
Multumesc mult de anunt, scuze ca ajung o data cu melcii.
Un capitol grozav, doar ca scuuuuuuurt de tot. 
Sasuke e.... nu am cuvinte, iar Sakura e preaaa timida, si nu mai e cool ca la inceput. 
Sasuke, mama, nu ti se pare ca intreci masura ? Nu ti-e frica sa nu iti iei vreo una de la Saku ? 
Cam atat sper sa ma anunti si data viitoare.
Te pupaceste duuulce de tot Demy :*
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Vin 21 Mar 2014, 23:00

Capitolul 16 : Behind green eyes
 
 
[size=12.727272033691406]Melodieee[/size]
[size=12.727272033691406] [/size]
[size=13.63636302947998]Never was and never will be.[/size][size=13.63636302947998]
You're not real and you can't save me.
Somehow now you're everybody's fool.
[/size]
[size=13.63636302947998] [/size]
 
Sasuke PoV:
 
Se inroseste. Este asa draguta. Imi inchid ochii pentru a-mi demonstra ca placerile vietii sunt oarbe, dar chiar atunci sunt luat prin surprindere de o palma peste fata. Imi redeschid ochii, pentru a ma uita la rozalia cum se indeparta leganandu-se din cauza valurilor.
Locul unde mana ei m-a atins, dar nu m-a mangaiat inca ustura..nu stiam ce sa fac. In acel moment, neasteptatul apare si sunt lovit in cap cu o minge de plaja...Naruto. Ma intorc nervos pentru a-i intalni privirea ingrijorata a blondului, iar in spatele lui, se afla Hinata, tinandu-l strand de brat.
 
-Hinata nu se simte bine, probabil de la caldura. Cel mai indicat este sa plecam cat mai repede .spune el, si se departeaza catre mal, lafel facand si eu. Ajuns la mal, constat faptul ca Sakura era gata de plecare, iar Naruto si Hinata se imbracau, asa ca decid sa le urmez exemplul.
 
In scurt timp parasim plaja, aflandu-ne iar in orasul activ. Sakura mergea inainte, independenta fata de restul. Ma atragea atat de mult, si aveam de gand sa imi respect promisiunea, o sa apar de tot ce o pune in pericol.
Adierea placuta ce ne inconjura acum o clipa a fost inlocuita de un vant puternic, neplacut si plin de praf. Continuam sa mergem, dar la un moment dat, Sakura se opreste si isi apleaca capul. Naruto si Hinata trec pe langa ea, dar eu ma opresc si o intreb daca e bine. Nu-mi raspunde, dar o vad lacrimand.
-Sakura...esti bine ?o intreb inca odata. In acea clipa isi ridica privirea, si spune pe un ton monoton: ”aveam nisip in ochi, atat.”; dupa care se indeparteaza de mine.
 
Ma evita..
 
Sakura PoV :
 
Trec nepasatoare pe langa Sasuke. Nu pot sa cred ca pentru o clipa chiar m-am prins in plasa lui de paianjen. Am fost prea neatenta...iar el a profitat. Ajungem rapid la noua noastra ”casa”, dar totul..era diferit. Peretii erau murdari de sange, mobila era rasturnata, farfuriile si paharele sparte, totul era un dezastru. Hinata s-a panicat, iar Naruto a luat-o in brate. De ce n*ibii este agent secret daca se panicheaza atat de repede.
 
Imi croiesc drum printre cioburi, si ajung la bucatarie. Pe masa se afla un plic violet, ce mirosea a parfum ieftin de femeie. Il deschid fara sa ezit, si scot din el o scrisoare.
 
[size=12.727272033691406]”Acesta este un avertisment, nu o amenintare. Stim totul despre KFZ, si despre misiunea voastra secreta de a va infiltra in aceasta organizatie. Nu va merge! Va vom ucide pe toti daca nu o predati pe fata cu par roz, pe nume adevarat Haruno Sakura. Daca nu vreti sa faceti cunostinta cu moartea, aduceti fata peste doua zile la Paris, sub Turnul Eiffel, la ora 2 noaptea.”[/size][size=12.727272033691406] [/size]
[size=12.727272033691406] [/size]
[size=12.727272033691406]S.D.[/size]
Citesc scrisoarea cu atentie, dupa care o ascund in bucunar. Urasc cand povestile se complica. Ma intorc in sala, unde blondul vorbea cu bruneta despre relatia lor, pentru a le spune ca nu exista urme in bucatarie.
Il vad pe Sasuke cum cobora scarile. In momentul in care el deschide gura sa vorbeasca despre felul cum arata etajul, in usa auzim o bataie, iar clanta se lasa cu greutate in jos. In incapere isi face aparitia menajera, a carei privire dupa ce a vazut cat are de curatat. Nu imi pasa. Am trecut pe langa toti, aruncandu-i o privire melancolica lui Sasuke, sperand ca acesta o va observa, dar nu, felul cum menajera isi punea manusile galbene de cauciuc pe maini i se parea mai interesant.
 
Ajung la etaj, totul era curat. Intru in camera mea, si observ ca pe pat se afla un obiect strain. O cutiuta dreptunghiulara, mov, pe a carei capac era atasata o panglica lila. Deschid cutia asteptandu-ma la ce e mai rau, dar nu, in cutie nu se aflau organe, ci se afla un trandafir alb.
Il scot si il studiez, si realizez ca de una dintre frunze era prins un biletel.
Te asteptăm, dulce floare!
 
Imi inchid  ochii si zambesc. Aventuuura!
Luna se ridica mandra pe cer, iar stelele luminau in jurul ei. Scot din dulap hainele importante, si le pun intr-un rucsac. Hainele ce cu cateva clipe inainte le purtam au fost inlocuite cu o pereche de pantaloni lungi negri si un tricou negru. Imi prind parul intr-o coada, si mai arunc odata o privire prin camera, pentru a ma asigura ca n-am lasat nimic ce ar putea treci suspiciuni.
Imi iau geanta, si sar pe fereastra. Datorita multiplelor margini de beton ce decorau cladirea, mi-a fost usor sa ajung jos fara zgomot.
Trebuie sa ajung la Paris, ceea ce nu o sa fie deloc greu. Pornesc spre gara orasului. In sufletul meu se dadea o batalie inutila. Sa raman aici...pentru Sasuke, sau sa plec, sa ii las in urma, eventual sa mor, si sa aflu daca exista Iad.
Stiam ca in adancul sufletului meu exista un zid impletit din ura, rautate, suferinta, durere, si mai stiam si ca nimeni nu il poate atinge macar. Dar el, el a reusit sa imi strapunga fiecare parte a sufletului, a reusit sa imi ofere iluzia caldurii sufletesti.
 
Nu imi placea ca trebuie sa-l parasesc, dar nu-mi placea nici ca el se apropie din ce in ce mai mult. Prefer sa fiu zdrobita ca o floare, prefer sa am corpul ars de o mie de ori, sa fierb in propriul sange, dar nu vreau ca el sa-mi patrunda in suflet.
 
Mergeam mai departe pe strada intunecata. Auzeam pasi in spatele meu, dar nu-mi pasa. Am continuat sa merg, incercam sa ignor pasii, si sa ma concentrez pe melodia pe care o ascultam, dar nu puteam. Ma opresc, si ma intorc.
In spatele meu, oprindu-se odata cu mine, se aflau trei baieti de varsta apropiata cu a mea. Toti purtau glugi, nu le puteam vedea fetele; lasii.
 
-Dar ce cauta o fetita asa draguta singura pe strazile orasului asta putrezit ?intreaba cel din mijloc. Ceilalti doi au chicotit. M-am incruntat, am zambit strengaresc, si m-am apropiat leganat de ei.
Rapid, l-am apucat de gat pe cel mijlociu, si cu indemanare, l-am sugrumat sub privirile socate ale celorlalti doi. Prea usor.
Nu aveam timp de pierdut, i-am rezolvat repede si pe ei, si mi-am continuat drumul. Ajung la o cotitura, farul luminand persoana care statea sub el. O fata era agatata de gatul lui. Se sarutau, el ii mangaia spatele, mainile ei erau in parul lui negru.
 
Ma apropii din ce in ce mai mult de ei. Ma minteam ca nu e el, imi tot repetam ca nu am timp se spionat cuplurile de pe strada, dar stiam ca e el.
 
-Sasuke ?intreb eu cu usor ragusita. Se opresc din activitate, si se uita catre mine. Era el! Era el...
-Sakura! Ce cauti aici ?! Nu e ceea ce pare !spune el, aproape iritat ca l’am intrerupt. Ma uit la el, il studiez atent, fiecare detaliu. Il aud soptind un scuze amarat, si incep sa chicotesc... scuze ?! Scuze ?!
-Si pentru ce iti ceri scuze, Uchiha? N-ai gresit cu nimic, ba chiar mi-ai deschis ochii. Aminteste-ti un singur lucru, data viitoare cand ne vom intalni, vom fi inamici..
 
Ma departez de ei, fug spre gara. Nu mai vreau nimic din lumea asta, nu mai am nevoie de nimeni, tot ce vreau e sa fiu lasata in pace, si atat.
Totul a fost prea brusc, nu eram pregatita pentru asta.
 
 
 
 ”Must be exhausting to lose your own game”


[size=12.727272033691406]Hell-o happy2[/size]


[size=12.727272033691406]Scuze scuze scuze scuze scuze scuze scuze ca a durat atat de mult ca sa aduc acest capitol, scuuuuuze :3[/size]
Ma puteti ierta ?
In orice caz, scuzati-ma daca acest capitol nu va impresioneaza, dar sunt seaca...

Lectura placuta ! :3


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Mier 26 Mar 2014, 09:14

Buna! Scuze ca nu am mai trecut de mult pe aici, dar chiar nu am avut timp de nimic. Mi-a placut mult si acest capitol si vhiar iti multumesc de anunt. O singura chestie... nu ar trebui sa schimbi culoarea textului deoarece este interzis. Oricum este super si mie imi place. Te rog sa nu uiti sa ma anunti cand postezi?




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Vin 28 Mar 2014, 09:35

Hey, scumpo. Scuze ca trec asa tarziu, am avut mult de invatat. Capitolul este genial, asa cum m-am obisnuit. In prima parte chiar am crezut ca o sa se infiripe ceva puternic, dar la sfatsit Sasuke o insela. Cum a putut? De cee?! 
Acum chiar are un motiv sa plece la Paris. Ar fi bine ca idiotul care a inselat-o sa o opreasca. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Te pup! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Dum 13 Apr 2014, 12:39

Heeiiii :-h
Iti multumesc mult pentru mesaj!
Capitolul a fost grozav! Dar... Cum poate Sasuke sa fie chiar asa nesimtit... Sa minta asa...
Imi mai da si sperante false...
Biata Sakura.. very sad
Draga mea... sper sa aduci repejor next-ul si sa ma anunti si pe mine caci astept cu nerabdare urmatorul capitol!
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss kiss



KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Jpr

Sus In jos
Otti
Genin
Genin
Otti

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : This is a Wasteland... (Tulcea)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 272
Puncte : 312
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : I'm Alive
Stare de spirit Stare de spirit : Drowning myself in boredom...

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Dum 20 Apr 2014, 19:08

Capitolul XVII : Paris
 
Melodia Capitolului : Breaking Point
 
Please don’t test my patience,
A short fuse you don’t wanna ignite.
Do not scratch the surface,
And wake the beast cause it’s ready to fight!
 
Sakura PoV:
 
Imi deschid brusc ochii. Ma uit in jur. Peisajul vast al Parisului mi se intindea in fata. Urasc orasul asta. Simt un miros placut de ciocolata calda, si imi amintesc ca n-am mancat nimic de ieri. Ma indrept spre cafeneaua de unde venea mirosul, ma asez la o masa, si astept ca un chelner sa-si faca aparitia pentru a-mi lua comanda. Clipesc, si ma trezesc cu o fetita cu par auriu si ondulat ce ii cadea peste ochii albastri. Sortul de chelerita mi-a dat repede de inteles ca ei trebuie sa ii dau comanda. In zece minute, o vesnicie, fata mea este acoperita de aburii dulci de ciocolata calda. O savurez pana la ultimul strop, dupa care platesc si ma ridic. Ma mai uit o ultima data in jur, atentia fiindu-mi atrasa de un grup de trei persoane ce purtau ochelari de soare. Barbati, peste cincizeci de ani, imbracati in negru, ma priveau insistent, pana am iesit din cafenea.
 
Ma trezesc iar singura pe strada mare, pornesc spre stanga, in cautarea unui motel unde sa pot petrece ultimele ore de libertate. O cladire cu doua etaje imi apare in fata. Scria cu litere italice pe ea ”motel”. Intru inauntru, instantaneu simt cum mi se usuca gura. In fata receptiei, statea el, brunetul. Parul lui negru stralucea in lumina soarelui. Ce cauta aici chiar el ? Poate si-a dat seama de greseala facuta si a venit sa ma caute..sau poate ca e doar ingrijorat pentru prostuta pe care a inselat-o atat de usor. Ma apropii rapid de el, ii pun mana pe umar, raman socata...va asteptati la asta, nu ? Haha..hahah..nu e el. Femeia a carei umar a fost atins de mana mea rece m-a privit urat, si s-a departat. Nu pot sa cred, delirez, imi e dor de persoana pe care o urasc. Inebunesc.
 
Imi ridic ochii catre baiatul de la receptie, parea de varsta mea. Ma privea nerabdator, buzele rosi fiind arcuite intr-un zambet strengaresc. Ii cer o camera. Numarul 3. Ii intind banii, el ii ia, si ii aseaza in cutia magica de sub birou.
-Domnita ar avea nevoie de companie noapte asta ?intreaba el, lasandu-ma cu ochii larg deschisi. Zambesc seducator, spunand:
-Domnul vrea sa afle ?dupa care ii intorc spatele si ma indrept spre camera mea. Stiam ca in scurt timp o sa il am in fata usii, e genul de baiat care nu lasa o fata sa astepte.
Imi asez rucsacul langa pat si imi intind mainile. Geamul mare lasa lumina sa intre, in camera mirosea a flori, decorul era minunat, puteam sa traiesc o viata aici, dar nu, nu pot, am o misiune.
 
Gandurile imi sunt tulburate de trei batai scurte in usa. O deschid, era receptionerul. Ma tranteste brusc de perete si incepe sa-mi atace pielea gatului. Il intorc, facem schimb de locuri. Mana mea urca de pe abdomenul sau catre gat. Il strang de gat, il sufoc incet-incet.
-Mama ta nu te-a invatat ca nu e frumos sa adresezi o astfel de intrebare unei fete ?il intreb, dupa care ii dau drumul. Se ridica incet, tusind si incercand sa-si recapete echilibrul.
-Tu est une folle! Je jure! Tu est une folle!(esti nebuna! Jur! Esti nebuna!); tipa acesta in timp ce iese fugind pe usa larg deschisa. Chicotesc, dupa care trantesc usa si ma trantesc pe pat. Lumea se invartea in jurul meu, avem nevoie de putin somn, caci nu cred ca mai rezistam. Imi inchid ochii si simt cum ma prabusesc, cad rapid in lumea viselor, unde-mi doresc sa raman.
 
Dupa cinci ore luuuuungi de somn:
 
Ma trezesc greu, cu o durere de cap urata. Abia imi puteam tine ochii deschisi. Ma uit pe fereastra, soarele apunea incet-incet. Ceasul electronic de pe perete arata ora zece fara un sfert seara. Am dormit atat de mult ?
Imi ridic lenesa fizicul de pe pat si ma indrept spre baie. Moralul meu creste putin cand observ cada mare in stil victorian ce se afla intr-unul din colturile baii. Ma eliberez de hainele adormite si intru in cada. Apa calda ma relaxa. Ma intind pe spate. Gandurile imi invadau iar mintea, oricat de mult incercam sa le opresc. Imi acopar fata cu mainile. Cine e S.D.? De unde ma cunoaste? De ce ma vrea..vie sau moarta?
 
Oftez sonor, imi acopar corpul cu gelul de dus de piersici pe care l-am gasit in baie, si ma las purtata de aroma placuta. Imi spal capul cu sampon mentolat, simtindu-ma de o mie de ori mai bine ca inainte. Dupa alte 10 minute ies din baie cu corpul infasurat intr-un prosop. Ceasul indica miezul noptii. Timpul a trecut atat de...repede.
Imi deschid rucsacul si scot din el hainele necesare. Negrul este culoarea acestei nopti. Surad si trag hainele pe mine. Imi iau telefonul pentru a-mi verifica mesajele. Mii de mesaje si apeluri nepreluate de la Naruto si Hinata, 0 de la Sasuke. Imi arunc telefonul pe pat, nu mai am nevoie de el.
 
Turnul Eiffel este la jumatate de ora de mers pe jos, nu-mi pasa daca o sa ii astept, dar nu mai vreau sa stau in locul asta. Imi iau rucsacul si ies din camera. Trec nepasatoare pe langa receptie, dar simt privirea plina de ura a receptionerului. Ma bucur ca ma uraste, n-am nevoie de nimeni sa ma placa.  Intunericul ma inconjura, caci strada era luminata de felinare din cinci in cinci metri.
In ciuda faptului ca era trecut de miezul noptii, in jurul meu cuplurile inca isi continuau plimbarile romantice. Bancile erau ocupate de cupluri care s-au plictisit de mers, si au decis ca un sarut nu ucide pe nimeni. Nu-i suport.
 
Trec din ce in ce mai repede pe langa cupluri, si dintr-o data ma trezesc fix in fata turnului. In jurul lui nu era nimeni.Absolut nimeni. Maretia lui era ametitoare, dar nu pot spune sincer ca e cel mai frumos turn pe care l-am vazut, nu e interesant. Imi scot telefonul din buzunar pentru a verifica ora, dar nu am timp sa il deblochez, caci la tampla imi este pus un pistol.
-Lasa telefonul jos, jucarie .imi este spus pe un ton autoritar, accent rusesc.
 
Ma intorc. Erau cei trei barbati din cafenea. Erau batrani, nu puteau fi agenti.Ce voiau de la mine ? Vreau sa ma departez de ei, macar cu doi pasi, dar sunt prinsa, iar mainile imi sunt imobilizate la spate. Cel mai scund de apropie de mine, si isi pune mana protejata de o manusa alba de piele pe obrazul meu.
-Esti perfecta pentru nepotul meu !spune el dupa care rade. Luati-o baieti, nu avem toata viata. Aniversarea nepotului meu este peste doua zile .spune el gesticuland si sufland ultimul fum tras dintr-o tigare.
 
Ce se va intampla cu mine, sunt panicata !
 
 
 
Heiiii oameniiiiii ! happy2
Deci, scuze, a durat un car de ani, dar am facut varicela, siii amm bolit toata vacanta 
Ma rog, sper ca va place si acest capitol, este mai lung, si am incercat sa pun mai multa actiune.


Hail Satan (Paste fericit!) kiss


...life is only beautiful… because it’s so fleeting, so transient


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Sasori___Deidara_by_Yue_Iceseal


what’s the point of something that disappears as soon as it’s born? true beauty lies in the things that
last forever, never rotting or fading


                                                                                                                                                        


Ultima editare efectuata de catre Otti in Vin 25 Apr 2014, 23:53, editata de 1 ori
Sus In jos
http://bastille07.tumblr.com/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Lun 21 Apr 2014, 19:37

Hei, scumpo! Mi-a placut fosrte mult capitolul, chiar a avut actiune si a fost foarte captivant. Cine naiba sunt rusii aia si ce naiba ii fac Sakurei?! M-am enervat rau cand am citit ultima parte, am zis ca merg si ii iau de gat. Ma asteptam ca Sasuke sa ii dea 1000 de mesaje si telefoane si el niciunul. Ce nesimtit, in capitolul precedent Sakura era asa draguta si acum e nimic. Abia astept sa vad ce se va mai intampla. Multumesc pentru anunt si sper sa-l primesc in continuare. Pup! :*


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Sam 26 Apr 2014, 22:10

Heiiiii hi!
Mersiii mult de tot de mesaj, capitolul a fost grozav! Chiar daca tu spui ca a fost ma lung, pentru mine e foarttteeee scurt lough
Glumesc... Da as fi dispusa sa iti citesc ficul toata ziua...
Sunt extrem de curioasa sa vad ce se intampla cu Sakura si cine este acest "nepot" perfect pentru ea, sau ea perfect pentru lough
Astept si sper sa postezi repejor next-ul si sper sa ma anunti si pe mine puppy eyes puppy eyes
Spor la scris! in love
BaiBai kiss kiss kiss



KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Jpr

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Asss10KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19Sam 19 Iul 2014, 18:55

Fanfic SasuSaku blocat din cauza inactivitatii.


KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: KFZ - Assassin's Soul   KFZ - Assassin's Soul - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

KFZ - Assassin's Soul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-