Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
< Désolé > Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
< Désolé > Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 < Désolé >

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Léa.
Genin
Genin
Léa.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Does not matter.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 242
Puncte : 304
Reputatie Reputatie : 42

< Désolé > Empty
MesajSubiect: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 00:51

A facut Dumnezeu minune, scriu si eu pentru prima data in viata, un dezastru total, normal, nu sunt decat o amatoare, o micuta incepatoare. Este prima poveste, dar si ultima. Cred ca o sa ma fac calumea se ras :)) Mna, asta-i viata. :3


Désolé




Capitoul I



-De ce imi faci asta? Eu …
-Nu am de ales, pustiule.
-Nu ma parasii, te rog! Eu te iubesc, iar tu ma iubesti, asa-i?
-Tu nu stii cum este viata. Ai doar cinsprezece ani, viata ta acum incepe, nu o poti risipii cu o femeie de patruzeci si cinci de ani. O sa intalneti fete, fete frumoase, tinere … cu ele o simti ca traiesti.
-Eu te vreau pe tine …
-Atunci cand ne vom revedea … vei fii un barbat in toata firea, iar eu … o baba acra satula de viata.
 
Chicoteste pentru cateva secunde, apoi ma saruta apasat pe frunte.  Inghite sec apoi ma strange strans in brate. Mi-a vorbit cu simplitate, sinceritate si fara ingamfare. O sa-mi fie dor de toate astea, de ea … ea era totul pentru mine. Sentimetle nu pot disparea dupa noapte, eu o iubeam. Dar cred ca relatia sa bazat doar pe s*x. Imi da drumul , apoi ma saruta pe crestetul capului. O priveam cum isi impacheta lucrurile, am incercat sa o opres, dar a fost in zadar. Vrea sa plece, departe de mine, departe de tot ce a fost intre noi. Nimic nu o mai opreste. Ochii mi se umezira, nu doream sa plang, nu in fata ei, ce va crede.
 
-Pustiule … doar n-ai sa plangi, nu?
-N-nu … barbatii nu plang.
-Gresesti.  Chiar si barbatii mai plang cate odata.


Atunci pufnesc in plans, nu doream sa plece, eu voiam sa ramana, aici cu mine, pe vecie. Amandoi, sa ne iubim pe vecie. Dar stiam ca acesta era doar un vis, un vis care nu se va implinii niciodata. Oare … de ce a foat cu mine, doar pentr s*x, doar ca sa se distreze, atat. Sunt foarte derutat, nicioadata nu mi-a spus de ce si-a petrecut ultimele luni aici … cu mine. Cu un mucos de cinsprezece ani, pe care nu l-a iubit niciodata. Lacrimile mi s-au uscat pe obraji, afara ploua de aproximativ doua ore. Ea continua sa isi impacheteze lucrurile. Se opreste pentru un moment si ma priveste. Ofteaza sonr si se apropie de mine.
-Nu mai fii trist. Nu ai motive.
Imi mangaia parul si ma privea cu mila, m-a saturat de asta. Toata lumea ma considera un copil, de ce? Nu mai sunt un copi. Am incept sa mai fiu un copil atunci cand am intalnito.


-Cu cine o sa pleci?
-Cu sotul meu.
 
Inchid ochii pentru cateva secunde aoi ii redeschid. Ma uitam la ea socat de tocami ce spusese.Ma privea trista. Se ridica de pe pat, si se indreapta spre usa.
 
-Imi pare rau, Sasuke.
 
*
(Dupa un an)
 
Numai un dobitoc se poate mania pe altii. Oare,  o sa ma comport mereu ca un copil? Cand am sa deprind bunul obicei de a nu le darui din sufletul meu oamenilor astora decat exact pentru cat ma platesc? Daca vreau sa ma bucur si de respectul lor  si de al meu.  Ah, mai sunt cinci minunte, simt ca ma sufoc.  De ce ma aflu in starea asta? Toace acele sentimente … nu au disparut. Ah, ma comport ca un mucos. Nu! Numai, nu mai vreau asta! M-am saturat. Priveam cu atentie in jur, totul era intact. Inghit sec si ma ridic in picioare. Nu mai are rost. Totul s-a schimbat. Veneam aici in fiecare saptamana … voiam sa stiu faca va revenii, dar camera era goala mereu, mereu si mereu. Ies din apartament, alergam pe strada ca un tembel. Nu cred ca am sa mai ma indregostesc niciodata.  Ajung in fata unui bloc, urc sacrile rapid si bat cu putere intr-o usa de lemn masiv. Usa se deschide cu un scartai insuportabil. O fata de cinsprezece ani apare in fata mea, zambeste lar si imi sare in brate


-Ai venit! Tu chiar ai venit …
- Da … cum spui tu. Haide sa intram, este frig afara.
 
Apartamentul era unul de fite, cu toate cele. Ea nu se dezlipise de mine. Simteam ca ma sufoc.
-Parintii mei nu sunt acasa. Deci suntem doar noi doi … singuri.
Zambeste strengar apoi ma saruta apasat pe buze. Se deslipeste de mine. Zambea in continuare. Obrajii ei, de obicei palizi, acum I s-au imbujorat in culorile cele mai vii.Fata aceasta hiar era naiva, si se vedea cat de colo ca e tulburata, un simtamant de jena  si chiar de manie ii intuneca seninatatea atanca si mai presus decat toate intersele vulagre ale vietii, seninatatea care dadea atata farmec infatisarii ei ingeresti.



-Mi-a fost atat de dor de tine. N-ai habar cat de mult mi-ai lipsit.
-Si mie mi-a fost dor de tine.


Ma simt muradar, sunt un nenorocit, imi bat joc de ea. Nu o iubesc, ea ma adora, vad asta. Simt asat. De cate ori facem s*x ii simt emotia, dragostea, totul. Sunt un nenorocit, am ajuns sa fiu exact ca si “ea” . Isi face iluzii cu mine, ah, o sa sufere exact ca si mine.


-Sasuke, ce s-a intamplat? Te vad schimbat, mai rece. Ce s-a intamplat? Spune-mi, te rog.
-Nimic, nu trebuie sa fii ingrijorata, ma simt bine.
-De ce ma minti?
-Nu te mint! Am spus ca ma simt perfect!
-Sasuke … eu te iubesc, si nu vreau sa te pierd.
-Nu  ma vei pierde, si eu te iubesc pe tine.


Uram sa o mint, dar déjà devenea o obijnuinta. Sper ca totul sa schimbe. De ce oare a aprut in viata mea? Nu mai supor nimic.
 
-Trebuie sa aflii ceva.
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 08:50

Buna :D
I like your fic :)
Pe bune este superb,deci te rog cv :-?
Adu next repejor si anunta-ma si pe mine :D

A da era sa uit.... Nu mai spune ca o sa te faci de ras pentru ca aici nimeni nu rade de altcineva, noi doar spunem ce parere avem si de ce sa nu continui ca e mult prea jmeker sincer continual si vezi ce se intampla pe parcurs. Ai mai multa incredere in tine, pentru ca orice om are propria lui mentalitalitate si are in acelasi timp creativitate de unde provin ficurile astea.

Sper ca te-am ajutat si data viitoare cand mai scri citeste de 2 ori pentru ca s-au furisat niste greseli acolo incearca sa nu le mai faci oke??

Deci anunta-ma de next si sper sa ne-am inteles si sper in acelasi timp sa nu te fi suparat pe mn , oke??
Pooop:*
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : < Désolé > J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 10:05

Hello ^.^
Nu m-am înșelat în legătură cu faptul că ai potențial de scriitoare. Mă bucur să văd că te-ai hotărît să-ți deschizi un fic. Sper, de asemenea, că-l vei continua până la șfârșit și că nu te vei plictisi de el înaintea noastră. Cred totuși, că diferența dintre vîrstele lui Sasuke și a femeii este prea mare, însă asta nu a fost un mare inconvenient, este mai mult un detaliu, unul exagerat. Ar fi trebuit să descrii mai bine sentimentele lui S., ca să înțeleg și eu de ce a iubit-o pe femeia aceea și mai ales de ce i-a luat locul, bătându-și joc de tânăra pe care chiar el a zis că nu o iubește. Probabil că asta ne va dezvălui capitolul doi, pe care-l aștept cu nerăbdare ^.^
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Corina .
Genin
Genin
Corina .

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 85
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : Desenul.
Stare de spirit Stare de spirit : Bunicică.

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 10:41

Helaauuuu. Mmm, se pare ca te-ai hotarat sa deschizi un fic. Ideea este interesanta, iti multumesc de anunt. Chiar nu m-am amuzat asa cum ai spus, ficul tau este super, si sper sa-l continuii. Anunta-ma si pe mine. Bafta la scris, Bye
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
< Désolé > Asss10< Désolé > J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 11:58

Hellau. happy2 Am vazut c ai deschis un fic, asa ca mi-am zis sa trec si eu pe aici. :> Imi place inceputul tau, ai potential in acest domeniu si-mi place cum ti-ai conturat personajele in acest prim capitol. Ce am eu de spus este sa ai grija la greseli, caci sunt destul de multe, iar majoritatea sunt facute din neatentie. Citeste-ti capitolul inca o data sau de doua ori inainte de a-l posta si vei reduce astfel din numarul greselilor. In rest, imi place totul, dialogul este bun, iar naratiunea si descrierea se imbina frumos. Titlul mi se pare genial si abia astept sa vad care-i legatura sa cu textul, sunt curioasa, foarte curioasa. Nu cred ca-i cazul sa iti spun ca nu te-ai facut deloc de ras si ca, mai cu seama, scrii chiar bine. Astept nextul, asa ca spor la scris si multe idei in continuare. :*
Sus In jos
Pikachu Carter
Genin
Genin
Pikachu Carter

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : Nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 125
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies afara
Stare de spirit Stare de spirit : Just be happy.

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 13:28

Heeey! Buna! Esti incepatoare? Si eu sunt, dar nici nu prea citesc ficul.La al tau m-a atras titlul si descrierea ce i-ai facut-o asa ca am zis de ce sa nu-mi fac si eu aparitia pe aici, nu? Doar nu supar pe nimeni.
Imi place foarte mult cum ai inceput, dar cine este Doamna aceea in varsta care i-a frant inima lui Sasuke? O sa aflam pe parcurs, nu?Si fata de 15 ani....Hmm...Is foarte curioasa de cum vei continua povestea.Imi place cum ai inceput si cum ai conturat personajele.Mi se pare o idee originala. Mai ai mici greselute de tastare, dar alea se rezolva cu un edit cand ai timp. Nu mai spune ca te faci de ras. Asa credeam si eu prima data, dar lumea de pe forumul asta este foarte de treaba. Doar isi exprima parerea despre lucrarea ta fara a te face sa te simti prost.acum, revenind la fic, de unde ti-a venit ideea asta? Imi place foarte mult si sper sa ma anunti cand vei aduce urmatorul capitol. Te pup!
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 15:00

    Hello, recunosc, am intrat la ficul tau deoarece m-a mancat la creier, curiozitatea. Imi place cum ai inceput si cel mai mult imi plac replicile folosite pentru dialog (I love it) si nu pot nega faptul ca imi place mult cum descri. Nu pari incepatoare in domeniul scrisului. Sasuke indragostit de o femeie de patruzeci si cinic de ani, tu glumesti? Bine ca nu are cincizeci-desi nu mai are mult pana atunci-. Hmp, si dupa ce a plecat femeia aia si-a gasit sa-si bata joc de o fata de cincisprezece ani? Ce natarau, dar Sasuke va ramana mereu Sasuke si in ficuri(unele) si in anime.


Ultima editare efectuata de catre Aneta Blanche in Dum 30 Iun 2013, 10:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 28 Iun 2013, 16:46

Buna, Alice! Hm, de spui ca te faci de ras. Ficul tau este chiar foarte frumos. Titlul este genial, cat de frumos suuna... :O Imi place muult ideea, este chiar interesanta, adevarat, ai avut greseli de tastare, dar se rezolva cu un edit. Sper sa ma anunti si pe mine. Bafta ;la scris. Muahh
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Dum 30 Iun 2013, 00:42

O primă încercare, chiar ai ales o temă bună. Dar am o întrebare, femeia cu care s-a ţinut Sasuke presupun că era mult mai mare decât el? (îmi cam dau seama, dar vreau să fiu sigură, sigură, cam câţi ani are). Întreb fiindcă îmi place ideea că lui i-ar plăcea eventual femeile mai în vârstă. Ştiu sună ciudat, dar există cazuri de genul şi mi se pare că ai fii abordat o astfel de idee. Oricum capitolul e destul de simpluţ, puteai dezvolta mai mult. Îţi sugerez să îţi corectezi de două ori capitolele înainte de a le posta, fiindcă se strecoară greşeli. Ca şi în acesta, pe la final ai avut foarte multe.

Nu mai am altceva de adăugat, aştept nextul. *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Lun 23 Sept 2013, 20:04

        Fanfic blocat din cauza inactivitatii.
Pentru a-l redeschide, anuntati un critic/moderator.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Vin 14 Feb 2014, 20:05

Fanfic redeschis. Spor la scris!
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19Joi 17 Apr 2014, 20:46

Fanfic blocat datorită inactivităţii. Deşi ai cerut redeschiderea, am făcut-o pe 14 februarie şi de atunci nu ai mai postat.
Sus In jos
Continut sponsorizat




< Désolé > Empty
MesajSubiect: Re: < Désolé >   < Désolé > I_icon19

Sus In jos
 

< Désolé >

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-