Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Two bullets ~ One life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Mier 31 Aug 2011, 11:30

Vaai surioara:x..Superb next-ul!! Sasuke gekos ma incanta si pe mine cum iti mai spusesem:X

Pai continuarea va veni repejor insa sa mai vedem si noi pareri chestiii!

Va pup!
Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 23:35

Hei.. crying s-a terminat ingrijorat
De ce?..vreau sa vad reactia lui Sasuke
Plss repede cu next
Te pupa kiss Rozisor si
Ja Na hi!
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 00:13

Am adus si next-ul! Acest capitol i-l dedic lui Losty! Sper sa iti placa draga mea, atat tie cat si celorlati. Asteptam comentarii. Va pup..See ya!
Multumim pentru comentarii si pentru ca treceti pe la fic-ul nostru si il cititi. Va iubim!



Captiolul 10:


Nu credea ca l-ar deranja atat sa o vada cu alt barbat, iar apogeul nervilor acestuia fusese atins cand satenul o apucase de talie pe rozalie lipindu-si corpul de al sau, apropiindu-se amenintator de mult de chipul ei…

Nu credea ca l-ar deranja sa o vada cu alt barbat, iar apogeoul nervilor acestuia fusese atins cand satenul o apucase de talie pe rozalie, lipindu-si corpul de al sau, apropiindu-se amenintator de mult de chipul ei. Involuntar se ridica rapid de pe canapea, mergand catre cei doi. Apuca doar sa ii atinga fugar buzele, deoarece adolescenta se dadu in spate, privindu-l socata, atat pe saten cat si pe brunet ce era langa ei. Se simtea stanjenita, lasandu-si capul in jos. Acesta se intoarse luand-o la fuga catre gradina. Se aseza intr-un hamac, ochii intepand-o. Se simtea bine in natura, aceasta alinandu-i suferinta. Lacrimile ii alintau fata, ea fiind mult prea afundata in ganduri. Nu stia cum s-a intamplat asta, fiindu-I mult prea frica de reactia brunetului. Desi Kiba era prietenul sau, pe ea nu o va ierta pentru acest lucru.
Nu observa ca cineva era langa ea, pana ce vocea lui nu ii captase atentia:
- Si de ce plangi ma rog, intreba brunetul rece.
Rozalia deschide usor ochii, privindu-I chipul perfect. Se putea observa usor ca brunetul era foarte nervos. Nu stia ce sa spuna, pentru a nu-l supara . Incepu sa planga si mai rau, printre suspine, murmurandu-i un simplu “scuze”. Acesta ii sterse lacrimile de pe fata, atingandu-I buzele in treacat, dupa care se ridica si intra in vila. Se aseza la loc, insa acesta fu luat la dans de o bruneta.
Sakura se simtea rau, iar gestul brunetului nu il integelea chiar deloc.

Oare de ce a facut asta? Ce inseamna, se intreba rozalia.


Se ridica agale, intrand in incaperea unde se tinea petrecerea. Il vazu langa acea tanara dansand. Isi tinea maineile pe soldurile ei, ea tinandu-l de gat, dansand precum doi indragostiti. Trecu pe langa ei in trecat, dorind sa urce sus, insa fu prinsa de o mana. Se intoarce rapid, dand de doi ochi ciocolati. Ii prive aabsorbita, nestiind macar de ce.
- Unde vrei sa te duci? Intreba acesta curios.
- In camera si acum imi permit sa te rog frumos sa ma lasi, spuse rozalia calma.
Acesta da dezabrobator din cap, tragand-o dupa el. O duce pe ringul de dans, incercand sa o ia la dans, insa aceasta refuza politicos, spunandu-I ca nu se simte bine.
- In aceste conditii, domnisoara va lua un loc pe canapea, insa in nici un caz nu va merge sus, adauga el la fel de politicos.
O conduce pe tanara sa stea jos, acesta punandu-se langa ea pentru a-I tine companie. Intreaga seara a ras in compania satenului, acesta povestindu-i despre Miami, despre locurile pe care le-a vizitat, despre peripetiile prin care a trecut.
Aceste lucuri erau privite de insusi Sasuke, care la sfarsitul unei melodii, se indrepta catre canapele, punandu-se langa prietenul sau. II asculta atent, observand fericirea fetei, si amuzamentul satenului. Se observa ca se simteau bine,unul in compania celuilalt. Nu stia de ce, iar ii aparuse sentimental de gelozie. Ii umpluse sufletul, il macina, insa nu stia cum sa reactioneze. Nu ii placea de fata, iar de asta era convins, cum era de faptul ca ea il ura penteu ce ii facuse.
- Te simti bine? o intreba satenul ingrijoarat pe rozalie.
- Ma simt cam rau, sincer, insa daca trebuie sa raman, trebuie, aduaga aceasta schitand un zambet sincer si dulce.
- Sakura, hai sa te duc in camera, caci esti cam alba, spuse Sasuke ridicandu-se in picioare, asteptand-o pe tanara.
Aceasta se ridica, privindu-l pe saten. Il pupa pe obraz, multumindu-i pentru tot, dupa care il urma pe brunet pe scari.
Intre cei doi se asternuse o liniste mult prea apasatoare, insa nici unul nu o sparse. Mergeau in liniste pe holurile lungi, ajungand intr-un final in fata camerei. Intrata impreuna, tanara indreptandu-se catre sifonier, de unde isi luase o pereche de pantaloi albastri si un tricou alb, mergand in baie pentru a se schimba. Nu ii luase decat cateva minute, timp in care se alinta in dus, lasand apa sa ii curete corpul si sa ii ia tot stresul acumulat. Isi lua pe ea hainele alese, iesind agale din baie. Se indrepta catre pat, insa mare ii fu mirarea cand…
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 00:18

Multumesc din suflet pentru dedicatie, draga mea >:D<
Deci, il adooor!
Sasuke asta e cam gelos... foarte bine! happy2
Deci, multumesc din sufletel! in love
Haideti cu nextul!
Losty va pupa!
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 14:54

Buna, surioara a hug
Deci capitolul imi place mult de tot. E superb.
Sa vedem ce se va intampla mai departe think
Spor la scris si la celelalte ficuri si multa inspiratie!
Te-am pupat kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Asss10Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 18:46

Cand ce? Aolo, cred ca fac crize de curiozitate daca trebuie sa mai astept mult... :)) Crystal, sa vii repede cu nextul, da? :D Imi plce foarte mult ficul vostru si vreau sa vad ce se mai intampla... Spor la scris si multe idei... V-am pupacit dulce... in love
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 04 Sept 2011, 23:40

Stay.. cum? unde? cand? poi ce`mi faci mamica? tocmai ce ma apucase pofta de citit. lough chiar cred ca aveti talent, deci... nu ma lasati la greu lough a hug
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 14:47

Deci il ador!!! a hug
Este foarte frumos ficul!! happy2
Astept cu nerabdare nextul!! happy
V-am pupat!! kiss
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 17:43

Buna heh
In sfarsit am venit si eu cu urmatorul capitol. Sper sa va placa.
Lectura placuta:

Capitolul 11

Se indrepta spre pat, insa mare ii fu mirarea cand Sasuke aparu in camera de pe balcon, schimbat intr-un trening gri.
Acesta se sprijini de peretele din spatele sau incrucisandu-si bratele la piept. O analiza din cap pana in picioare muscandu-si cu ardoare buzele. Brusc isi aminti scena dintre ea si Kiba din acea seara. De ce il deranja atat de mult? Nu isi mai putea intelege sentimentele. Incepuse sa tina la Sakura cu adevarat sau era doar posesiv cu ea, pentru ca era in “grija” lui si pentru ca trebuia sa il respecte si sa faca tot ce spunea? Ii placea sa creada ca era vorba despre a doua varianta. Brunetul se incrunta strapungand-o cu privirea pe fata. Aceasta incepuse sa tremure speriata, nestiind ce urma sa se intample. In orice caz, expresia de pe chipul lui nu putea insemna ceva bun.

Sasuke incepu sa se apropie de ea, inca tinandu-si bratele incrucisate la piept, facand-o pe tanara sa paseasca tematoare inapoi, pana cand se lovi de pat, prabusindu-se pe el. Incercand sa se indeparteze de brunet, fata se dadu cat mai in spate ajungand intr-un colt al patului.

Atitudinea rozaliei nu facea decat sa il enerveze mai tare. Acesta reusi sa o prinda de un picior tragand-o cu putere spre el. Tanarul se sprijini cu bratele pe saltea, avand mainile de o parte si de alta a capului Saukurei. Ochii acesteia ii tradau starea, fiind inundati de lacrimi. Un fior pe sira spinarii o facu sa tremure, cand suvitele brunete ale barbaului incepusera sa ii gadile chipul din cauza apropierii. Buzele lui erau la o distanta milimetrica de ale fetei, unindu-se cu acestea intr-un final.

Doua stari contradictorii pusera stapanire pe Sakura. Intr-un fel ii placea acel sarut, mai ales ca Sasuke nu ii era chiar indiferent, insa la urma urmei, era un gest fortat. Nu isi dorise sa se intample asa ceva sau cel putin nu in acel mod. Incepuse sa se zbata incercand sa il indeparteze pe brunet, insa fara niciun rezultat. Barbatul isi continua activitatea, ridicand incet tricoul fetei. Ii mangaia abdomenul, incolacindu-si bratul in jurul taliei ei. Sakura isi puse palmele pe pieptul tanatului, impingandu-l, in speranta ca va reusi sa il opreasca.

Iritat de purtarea fetei, acesta se desprinse din sarut dandu-i o palma tinerei. Parul ii aluneca pe chip, in timp ce isi inchise strans ochii, straduindu-se sa nu lase lacrimile sa ii alunece pe obraji.

- Care e problema? Cu altii poti fi foarte afectuoasa si am observant ca nu te deranjeaza anumite gesturi! Striga Sasuke punand accent pe ultimele cuvinte. Ce are Kiba si nu am eu? Cu ce este el mai presus? El a avut grija de tine in ultimul timp? El decide ce se intampla cu viata ta? Ei bine nu! Ti-am mai spus-o si ti-o mai spun! Tu traiesti datorita mie! Viata ta depinde de starea mea de spirit si de felul in care te comporti! Continua sa tipe brunetul reusind sa o sperie si mai tare pe fata.

Nereusind sa se mai abtina, Sakura izbucni in plans. Se ridica in viteza de pe pat fugind in baie, incuind usa in urma ei. Picioarele i se inmuiasera, facand-o sa isi piarda echilibrul. Alunceca de-a lungul faiantei, ca intr-un final sa se intinda pe podea stangandu-si genunchii la piept. Suspinele acesteia se auzeau pana in camera, unde Sasuke isi revenise din starea de nervi, realizand ce facuse. Scopul lui nu era sa o faca sa sufere, doar ca fusese orbit de furie… si poate chiar de gelozie. Se indreptaa spre usa de la baie, sprijinindu-se de aceasta.

- Sakura, imi pare foarte rau. Eu… eu nu am vrut sa se ajunga la asta. Spuse brunetul cu sinceritate, insa niciun raspuns de la tanara.

Si acum trebuia sa se gandeasca la o modalitate sa se revanseze fata de rozalie. Dar ce putea sti un mafiot despre cum sa impaci o fata? Mai ales intr-o asemenea situatie...

Sper ca v-a placut.
V-am pupat kiss










Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 17:50

OMG...buna buna!
Deci, woooow!
Un capitol care m`a uimit! Serios in love
Il ador la nebunie! Sasuke poate fi mai prost de atat? Cum a putut sa faca asa ceva?
Stiti, ador ficul vostru la MAXIM! <3<3
Amandoua scrieti extraordinar de bine si chiar imi place! dap !

Deci, hai Layla cu nextul repede!

Losty va kiiis!! kiss in love
Sus In jos
FloareDeCires
Genin
Genin
FloareDeCires

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nowhere
Nr. mesaje Nr. mesaje : 91
Puncte : 101
Reputatie Reputatie : 10

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 17:51

Ceeee???!!! Ai pus nextul multumesc mult huh? huh? Nu l`am citit inca dar stiu ca o sa`mi placa vroiam sa fiu prima la comm! Incodata ms. M`am uitat in fiecare zi sa vad daca a venit nextul da nimic :| Suuuper de pe acum.



MEGA PuuP! kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Asss10Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 17:58

Mama ta :x Ce te iubesc eu pe tine, stii? :x

Capitolul a fost asa de frumos.. :x

L-am citit pe nerasuflate, chiar mi-a placut...

Si starea schimbatoare a brunetului este asa de... hai sa zic putin ciudata...

Pana la urma este mafiot, nu?

Eee, dar ce conteaza pentru dragoste cine ce este, nu? :))
Astept cu nerabdare nextul...


Spor la scris si multe idei...

V-am pupacit dulce... in love

choco^^
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 22:11

Vaai surioara ce next superb! Pai continuarea sper sa o primiti cat de curand, insa incerc sa pun continuarea la celelate fic-uri..si sa o am si pe aceasra scris...:P..

Ma bucur ca va place fic-ul nostru:X
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 00:06

Capitolul 12

Si acum trebuia sa se gandeasca la o modalitate sa se revanseze fata de rozalie. Dar ce putea sti un mafiot despre cum sa impaci o fata? Mai ales intr-o asemenea situatie...

Poate ca in mod normal nu i-ar fi pasat de cineva. Defapt nici nu stia de ce ii pasa sa o impace, insa cet era ca pentru prima data in viata simtea asta. Pentru prima data in viata sa s-a gandit la cineva si nu la el. Stia ca femeile nu sunt interesate decat de bani, ceea ce inseamna ca si ea era la fel. Poate ca asa si era si clar nu meita absolute nimic, insa clar o putea duce in oras maine. Batu la usa, insa nimeni nu ii raspunse.
Se sperie teribil, crezand ca aceasta a putut face ceva, insa nu era chiar atat de nesabuita.
Observand ca nu are alta cale de a o scoate pe tanara din acea incapere, recurse la alte masuri mult mai drastice:

- Ai fix cinci minute la dispozitie sa iesi din baie. Te avertizez caci nu raspunde de faptele mele, tipa brunetul iesind din camera si trantind usa.

Sakura era din ce in ce mai speriata. Nu intelegea ce se intampla cu Sasuke. Stia foarte bine de ce este in stare si mai ales caci daca ii iesea din cuvant era grav. Se ridica de pe podea, iesind din baie. Deschise larg usa ce dadea in balcon, dupa care se arunca in pat.
Isi trase pe ea cearsaful , afundandu-se in perna moale si catifelata. Lacrimile amare ii alintau fata. Se simtea pierduta, trista, sentimentele punand stapanire pe ea, impreuna cu oboseala. Inchise ochii, lasand somnul sa puna stapanire pe ea.

Brunetul staea la parter inecandu-si amarul intr-un pahar cu wisky. Poate nu stia de ce se simtea asa sau defapt avea o vaga banuiala insa nu conta. Ajunsese exact ca toti barbatii. Cu nimic mai diferit ca ei. Isi ineca amarul, tristea si nervi in alcool.
Arunca paharul in pere, patandu-l cu lichidul maroniu., Urca la etaj fiind hotarat sa ii faca o morala Sakurei. Deschise usa cu putere, fiind pregatit sa tipe, insa glasul ii pieri, cand observa ace linger ce dormea pe patul sau.
Exact ca un copil mic. Dormea atat de profund, incat ii incalzi inima brunetului. Inchise usa, indreptandu-se catre tanara. Ii atinse usor fata, dandu-i o suvita de par de pe fata. Era atat de fragila. Niciodata nu se gandise ca daca ii dadea o palma, ii putea face mult rau. O vedea precum o papusa de portelan. Se aseza langa ea, privind-o. Nu se putea abtine sa nu o admire.
Se intoarse cu spatele la ea, pentru a reusi sa adoarma, in scurt timp reusind.
Noaptea decurse linistit atat pentru rozalie cat si pentru brunet. Nimic nu a reusit sa le tulbure somnul.
Soarele incerca sa ii trezeasca pe cei doi, intr-un final reusind. Sakura se trezi prima, ridicandu-se agale din pat. Se indrepta catre baie, dandu-si cu apa pe fata pentru a reusi sa se trezeasca in totalitate.
La intoarcerea in camera, il gasi pe brunet, deja imbracat. Acesta o privi zambind, observandu-i-se dispozitia nefamiliar de buna:

- Astazi mergem in oras, asa ca imbaca-te, ii spuse zambind cordial si facandu-I cu ochiul, dupa care parasi camera.

Sakura isi revni rapid, luandu-si o rochita alba, si niste sandale de aceeasi culoare, iesind rapid din camera.
Cobora la parter, fiind asteptata de Sasuke si desigur de bodyguard-ul sau. Acesta o conduse pe tanra pana la masina, pornind in viteza catre centrul orasului.
Drumul era chiar liber, asa ca in doar zece minute, ajunsesera in fata unui centru commercial. Acesta ii deschise usa tinerei,galant, urmand-o inauntru.

- Pentru ce m-ai adus aici? intreba Sakura sceptica.
- Femeilor le place sa faca cumparaturi. Se simt bine, nu? , raspunse acesta cu o alta intrebare, ridicand dintr-o spranceana.
- Si ce te face sa crezi ca eu sunt ca orice alta fata normala? Si daca tu ai senzatia ca ma poti cumpara pe mine cu haine, bijuterii sau orice altceva, te inseli. Nu sunt eu acea persoana pe care tu o descrii acum, asa ca daca doresti sa iti iei ceva anume de aici, te invit, adauga aceasta serioasa privindu-l in ochi.

Sasuke o privea si el neintelegand. Parca acesta era lucrul cel mai dorit de femei, iar ea acum spunea ca nu ii convine.

Complicat cu femeile astea. O sa ma duca la nebuni, gandi el.

Acesta o privi in ochi inca o data, spunandu-i:
- Prea complicate femeile, pentru a le intelege.

Rozalia il privi amuzata adauagndu-i:

-Poate asa este, insa si barbatii sunt la fel. Nu poti trai nici cu ei, nici fara ei. Cam asa si cu femeile, deci nu te mai plange.

Brunetul incepu sa rada, dupa care o prinse de mana, si o trase afara, dorind sa o duca la o plimbare in parc.
Iesira din mall , indreptandu-se catre masina. Brunetul dorind sa fie galant, dori sa ii deschida usa domnisoarei de langa el, insa exact cand atinse portiera…

Sper sa va placa, iar cand nu aveti inspiratie ascultati MJ caci te face sa te simti excelent:)) Capitol scris in memoria sa si pe melodia sa!!

Sper sa va placa


Ultima editare efectuata de catre Layla in Dum 02 Oct 2011, 00:53, editata de 1 ori
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 00:13

Buna ! :)
Oooooo!!! Am ramas... :O cand am terminat de citit. E uimitor felul cum descri si imbini ideile. Deci, va ador ficul si va descurcati de minune amandoua! Crystal, draga mea, sa vi cu continuarea!

Electronic :)
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Asss10Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 09:42

Buuun, deci iar cu suspansul? :)))

Ce va fac eu voua... Of, of...

Capitolul este cu adevarat nemaipomenit, foarte frumos...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 13:51

Mama, dar ce bine scrieti impruna! huh?

Parca aveti aceleasi ganduri! :)) heh

Crystal pune-te pe tastat si adu repejor nextu`! kiss
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 18:41

Buna, surioara a hug

Deci imi place la nebunie cum ai continuat. E foarte frumos si interesant capitolul. Uneori nu il suport pe Sasuke deloc, dar uneori e asa dragut.... Eh lough
Sper sa reusesc sa pun repede continuarea.

Spor la scris si la celelalte ficuri, draga mea.

Te-am pupat si sa nu uiti ca te iubesc mult-mult de tot! in love kiss
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 08:37

Vai fetelor imi cer scuze ca nu am venit mai devreme pe la ficul vostru sad
Ador ideea, mafie, pericol, violenta si in final dragoste. Imi place da Sakura, e un mielusel si nu innebunita dupa bani si alte chesti. Ce ia spus-o lui Sasuke in ultimul capitol in love Asa merita, nu trebuie sa o oblige pe rozalie sa faca ce nu doreste.


Abia astept next. Va pupa Rozisor kiss
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 21:21

v-am citit ficul si este fabulos din punctul meu de vedere este original si nu am mai intalnit povestea la alte ficuri sper sa puneti repede nextu va kiss bye bye si spor la tastat
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 19:14

kiss hei , am trecut si eu pe la ficul tau, hi! hi! hi! hi!




este genial , foarte genial , huh?
este foarte frumos si te rog sa-l continui , happy
astept cu nerabdare nextul , dance2
te rog cu ciresica deasupra sa ma anunti si pe mine de next dap !
bafta la commuri si spor la idei good job


Crisuletz de pupaceste dulce kiss
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 17:07

Am venit in sfarsit cu urmatorul capitol. happy2
Lectura placuta:

Capitolul 13

Iesira din mall, indreptandu-se catre masina. Incercand sa fie galant, brunetul dori sa ii deschida usa domnisoarei de langa el, insa, exact cand atinse portiera, o impuscatura rasuna din apropiere.

Sasuke isi arunca in graba ochii la rozalie, avand un gol in stomac. Se putea citi cu usurinta spaima pe chipul Sakurei, corpul ei incepand sa tremure involuntar. Tanarul se intoarse brusc, cautand sursa acelei impuscaturi si il vazu pe bodyguard-ul sau prabusindu-se pe asfalt. Incepuse sa respire din ce in ce mai alert, neintelegand ce se intampla. Facu un pas hotarat spre angajatul lui ranit, dorind sa il ajute, dar, in acel moment, din spatele masinii iesi un barbat inalt, bine facut, ce tinea strans in mana un pistol. Acesta incepu sa ranjeasca, facandu-i semn brunetului sa nu se apropie.

Sakura isi framanta mainile agitata, mutandu-si privirea de la Sasuke la celalalt individ si invers. Se simtea atat de neputincioasa. Ajunsese iar in situatia de a astepta ca altcineva sa actioneze, fara ca ea sa poata contribui cu ceva. Observa cum acel barbat necunoscut isi arcui bratul, asigurandu-se ca brunetul se afla in calea glontului. Ochii fetei se marisera brusc, respiratia intretaindu-i-se. Tragaciul fu apasat, fiind insotit de un zgomot puternic. Fara sa se gandeasca, tanara se impinse cu toata forta in Sasuke, reusind sa il dezechilibreze. Simti cum pielea i se perforase, un fir subtire de sange incepand sa i se prelinga de-a lungul bratului. Vazand cu nu a reusit sa duca la bun sfarsit sarcina de a-l omori pe mezinul clanului Uchiha, barbatul o lua la goana, intr-un final urcandu-se la volanul unui automobil din departare.

Sakura isi tinea ochii strans inchisi, apasand rana ce continua sa ii sangereze. Brunetul se aseza rapid in genunchi, tragand-o pe tanara in poala sa. Cu miscari usoare, isi scoase telefonul mobil din buzunar, chemand o ambulanta. Incepuse sa ii mangaie obrajii, dandu-i la o parte suvitele rozalii ce ii umbreau chipul. Nu stia cum altfel sa reactioneze. Desi nu ii placea sa recunoasca, fusese salvat de o fata. Si nu una oarecare, ci una pe care o tinea captiva si care ar fi avut toate motivele sa il urasca. Stia ca aceasta avea un suflet bun, insa nu s-ar fi asteptat ca ea sa isi riste viata pentru a-l ajuta.

- Nu stiu cum ti-as putea multumi, Sakura. Stiu ca nu m-am purtat mereu cu tine asa cum ai fi meritat si asta poate pentru ca mi-am dorit sa te tin la distanta. Nu am vrut sa ma atasez de tine in vreun fel, fiindca as fi inceput sa ignor problemele dintre familiile noastre. Eram constient de faptul ca sunt seful clanului Uchiha si incercam sa ma port ca atare. Insa, banuiesc ca ti-ai dat si tu seama ca nu imi esti deloc indiferenta. Spuse Sasuke, obrajii lui capatand o usoara nuanta trandafirie.

Rozalia il privea atenta, chicotind. Pentru cateva clipe uitase de rana din urma impuscaturii, pentru ca i se parea foarte comic sa vezi un sef de clan emotionat. In orice caz, sclipirea din ochii lui dovedea ca era sincer. Isi arcui colturile gurii, schitand un zambet ce emana afectiune. Se sprijini cu greu pe brate, ridicandu-se incet, apropiindu-se de chipul lui. Respiratiile lor incepusera sa se confunde, inimile amandurora batand mai puternic.

- Poti sa consideri ca mi-ai multumit deja. Replica tanara, sigiland buzele brunetului cu un sarut.

Sasuke ii cuprinse chipul in palme, mangaind-o incet. Sirena ambulantei incepu sa se faca auzita, sfarsind sarutul celor doi. Brunetul o ridica pe fata, asezand-o usor pe targa. Acesta fu anuntat de medici ca rana nu era grava, ci ca trebuia doar curatata si pansata, insa nu acelasi lucru a putut fi spus si despre bodyguard. Acesta fusese impuscat in inima si a incetat din viata pe loc. Insa, prin prisma acestei nenorociri, cei doi au reusit sa treaca de barierele puse de familiile lor si si-au recunoscut sentimentele unul fata de celalalt.

Sper ca v-a placut. V-am pupat kiss
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 Asss10Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 17:16

Vaaai, deci in seara asta vad ca te-ai pus pe emotionat oameni. Pe mine cel putin :)) Of, of, multumesc ca ai pus nextul si chiar m-a uimit atitudinea fetei, insa speram sa se intample ceva care sa ii lege.. Ai reusit sa ma faci iar sa bocesc :)) Vai vai, viata asta. Eii, astept cu nerabdare nextul. Spor la scris si multe idei. Te-am pupacit dulce.. in love

choco^^
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Two bullets ~ One life - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 19:28

Buna draga mea ! :)
Doamne, ce frumos ai continuat ! kiss
Este un capitol superb ! Superb ! >:D<
Abia astept continuarea ! happy2
Sus In jos
Nobody
Genin
Genin
Nobody

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Departe.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 448
Puncte : 477
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : Instabilă

Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19Joi 29 Dec 2011, 19:48

Hey, ti-am citit tot ficul si m-am indurat, cu toata lenea mea, sa las un comentariu.
Imi place foaarte mult, deci este superbb. Ador felul in care descrii.
Sa ma anunti cand pui nextul!
Bye, bye kiss
Sus In jos
Continut sponsorizat




Two bullets ~ One life - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Two bullets ~ One life   Two bullets ~ One life - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Two bullets ~ One life

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-