Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pink Martini +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pink Martini +16 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pink Martini +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 00:44

Bună dragii mei !
Ştiu că nu am mai scris un fic de o veşnicie, iar Unborn nu ştiu dacă mai poate fi continuat, mai vedem ce voi alege..
Am găsit un folder făinuc prin calculator şi am zis să-l postez :x
E vară, îmi vine inspiraţia din ce în ce mai des şi am zis că pot crea un fic frumos :-?
Sper să vă placă şi îmi cer mii de scuze că este aşa de scurt :(
În 2 Iulie împlinesc eu şi Milky 2 ani pe forum şi probabil voi face un capitol incendiar cu ocazia serbării :>
Presto :

Pink Martini

Chapter 1 : Some details about my life.


Mirosul acela de Martini împrăştiat prin tot clubul, glasul adoleşcenţiilor păcătoşi, luminile ce cutreierau corpurile fetelor pe jumătate goale , toate sunt plăcerea mea . Ador bass-ul ce este scos cu putere din boxe, mâinile tuturor agitându-se in aer, banii aruncaţi prin aer cu o repezitate, dansurile lascive care încâlzesc atmosfera apasătoare, ploaia de şampanie ...

Lucrurile astea mă reprezintă, viciile mele neştiute ies la iveală în fiecare noapte, se eliberează cu furie din înăuntrul meu. Ştiu că este un loc periculos, multe lucruri murdare se petrec în baia fetelor seară de seară, însă petrecând atâta timp în el devine molipsitor, o obsesie ...

Şi aşa , nu aveam cum să scap de club, lucrez aici ca stripperiţă cu jumătate de normă. Întotdeauna începe petrecerea cu sunetul tocurilor mele de 12, deschizând întrerupătorul şi oferind shot-uri cu tequilla .

De fiecare dată, în timp ce mă schimb de jeanşi şi-mi aleg chiloţii cu dantelă, mă privesc în oglindă şi mă întreb: " Cum m-am putut schimba aşa drastic? "  de la fustiţe cu funde până la genunchi, tricouri largi şi comode , salopete vechi şi uzate, la ţinute provocatoare cu decolteuri generoase şi iegări rupţi ... Însă  îmi iubesc stilul ! Mă simt originală, dar totuşi furată de împrejurimi. Înfăţişarea mea de "call girl" mă poseda încet, ca suferinţa unei morţi lente .

Îmi  înfăşor ochii în fard negru şi sclipitor, îmi pudrez puţin  nasul şi îmi pictez buzele cu un roşu violent şi, ca să-mi las "semnătura" în opera mea de artă, adaug o fundă mare şi neagră cu clips la gât şi o cordeluţă cu urechi de iepuraş .  

Auzeam mulţimea cum mă chema, pur şi simplu mă hipnotizau glasurile puştilor însetaţi. Ca un ultim act, sărut oglinda, lăsându-mi formele buzelor mele mari să se oglindească.
- Să înceapă show-ul !





Pink Martini +16 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Pink Martini +16 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...




Ultima editare efectuata de catre Caρρυccιησ ♥ in Mier 10 Iul 2013, 12:14, editata de 2 ori
Sus In jos
Adequo Tenebris.
Academy Student
Academy Student
Adequo Tenebris.

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Întuneric.
acebook acebook : https://www.facebook.com/rallu.pop

Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 13
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Da.

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 01:13

Îmi place faptu' că ai editat ce ţi-am spus, da' să ştii că-i un început genial de fic. De-abia aştept să văd evoluţia... YOU GO GIRL puppy eyes 


Kisses a hug





Pink Martini +16 Tumblr_inline_ml9gw3mwMD1qz4rgp


Cause' everytime I close my eyes,
It's like a dark paradise.



Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Dum 30 Iun 2013, 11:03

    Da, bucuria mea, un fic nou nout. Imi place titlul, doar ca mi se pare putin ciudat deoarece urasc rozul, dar cu toate astea, da imi place oricum. Ideea e ok, oricum va fi conturata de tine si presupun ca vei adauga multe detalii incendiare, intime, etc. din viata Sakurei. Fiind primul capitol nu ai prezentat prea multe chestii, dar pe mine m-ai castigat. Astept ziua de doi iulie, pana atunci bafta!



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Pink Martini +16 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Pink Martini +16 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 00:00

Aoleuuu. De cand astept eu ficuletul asta, mama. =))
Am mai citit capitolul de vreo 5 ori inainte sa-l postezi, ca-l aveam salvat in calculator, dar aici parca e mai savuros. Mmm. :x
g.e.n.i.a.l. sau mai bine zis ''briliant''. :))
Posteaza cat mai repede urmatorul capitol si apoi suna-ma, ca nu prea mai primesc mail-uri. :))
Spor. Servus pa. :*


Once you go black you never go back
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 06 Iul 2013, 00:43

Gata. M-am indragostit din nou. lough 
Inceputul e super interesant.
N-am ce comenta.
Bine, poate am ceva: Vreau nextuletul si il vreau repejor sad
Ard de nerabdare sa citesc urmatorul capitol. 
Te rog sa ma anunti de next. puppy eyes
Spor la scris.
Te pup, C'ya! kiss kiss kiss


Pink Martini +16 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 06 Iul 2013, 20:56

Încep prin a-ţi spune că numărul minim de rânduri al unui capitol este 25. Mai multă atenţie pe viitor.
Am citit şi ficul, căci m-a atras titlul şi chiar nu am rămas dezamăgită de conţinut. Îmi place ideea pe care te bazezi, căci o conturezi într-un mod diferit şi îmi place cum ai descris totul. Chiar m-am simţit acolo, în centrul acţiunii, văzând-o pe Sakura dezlănţuind "fiara" din ea. Vreau să văd dacă Sakura chiar mai are o doză din fata inocentă ce era în trecut, sau nu. Vreau să văd repede continuarea, căci presimt că acest fic va ajunge repede printre preferatele mele. Spor la scris şi la idei, iar dacă nu e deranjul prea mare, mă poţi anunţa în legătură cu următorul capitol? Mulţumesc anticipat. Faci o treabă foarte bună şi se vede că pui suflet a hug
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Caρρυccιησ ♥
S-Class
S-Class
Caρρυccιησ ♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Baia Mare , Maramures, Romania.
acebook acebook : Adria
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3033
Puncte : 3625
Reputatie Reputatie : 332
Hobby-uri Hobby-uri : Writing, chating, smoking, loving.
Stare de spirit Stare de spirit : Meh.

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 12:09

Saluuuut :3
Am adus nextul care a mai distins atmosfera, ca să zic. O să descoperiţi personalitatea lui Sasuke pe parcurs, dar v-am lăsat aici o fărâmă din latură poetică a sa. :3
Probabil că este plictisitor, dar de acum începe distracţia :x
Sper să vă placă şi aştept multe critici, vreau să mă îmbunătăţesc!

Chapter 2 : Liniştea interioară ce zace în conştientul său


Sasuke's Point of View

Privesc melancolic răsăritul de dimineaţă.. aşa este felul meu de-a îmbrăţişa ziua ce urmează. Ador să simt cum aerul răcoros de vară târzie îmi mângâie pielea albă, în timp ce privirea mea stă aţintită pe un cuib de rândunici destul de firave. Este prea frumos felul ăsta de a-ţi începe ziua, lăsând micul amănunt că este deabia ora 5 dimineaţa ..

Casc nedumerit, înspirând mirosul pătrunzător de prăjitura cu ciocolată a doamnei Katuna.

Îmi mijesc ochii şi ma uit atent la panorama cartierului meu. Dintr-odată, un mic flashback îmi acaparează mintea, aducându-mi aminte de imaginea sa de acum 5 ani.. Copii mici, alergând cât le ţin puterile, zecile de maşinute telecomandate ce păzeau fiecare curte a caselor noastre, glasul vioi al prietenilor mei şi avionaşele de hârtie peste tot prin grădina doamnei Katuna, pe vremea tinereţei sale..

Casc zgomotos, lăsând un abur mic să plutească în abisul albastru. Simt un fior adânc pe şira spinării, pielea devenindu-mi ca de găină. Mă reped la uşa balconului camerei mele, aruncându-mă în pat. Momentul meu de cugetare, pot să spun..

E august, şi totuşi focul mocneşte în şemineu, încălzindu-mi trupul dezgolit. Deşi începeam să fierb, pe dinăuntru, sufletu-mi era îngheţat. Lăsând un oftat adânc, mă îndrept spre măsuţa mea de lemn, unde-mi erau toate cărţile şi noile mele lucrari.

Hmm... dulci memorii scrise le-o coală veche şi gălbuie.

Soneria telefonului îmi înfundă urechile cu o melodie liniştitoare de chillstep,  gonind zgomotul crenguţelor arzând pe foc.

- Alo? raspund destul de somnoros.

- Oh, hey dude! Sasuke, ce mai faci?

- Naruto, au trecut cam 3 ani?

- Mi-e dor de liceu, buddy. Eu, tu şi Kiba eram nedespărţiţi!

- Mmmmm, ştii..

- Ca să trec direct la subiect, recent am aflat ca poimâine este ziua lui Kiba, şi nu ştiu daca ţie îţi este dor de noi, dar eu nu mai duc o zi fără voi doi! răsună dulce Naruto.

- Ah.. frumos din partea ta. Şi ce propui?

A respirat zgomotos pentru 3 secunda, şi a început să-mi relateze cele mai nebune şi mai ireale idei de petrecere, deşi eu nu eram genul care sa se distreze. De cand mi-am luat BAC-ul, iar Naruto s-au dus în Cambridge la facultate şi Kiba în Manchester, eu am rămas în Londra, student la Medicina, scriind memorii. Deşi nu-mi place să admit, mie-ra dor de cel mai bun prieten al meu. Numai vocea sa destul de agitată şi vesela îmi aducea aminte de toate petrecerile şi sfaturile ce mi le dădea în tinerete.

- Ştii cum zic? Să lăsăm totul să decurgă de la sine. Ocolim plănuirea minuţioasă a zilei sale  şi trecem pe spontaneitate! îi zic cu un aer mai deschis.

- Done! Ia-ţi bilet de tren şi te astept în Manchester, la gară, mâine la 10.

Îi închid nu înainte să îi schiţez un " mhm " şi îmi fac loc spre şifonier. Îl deschid încet, lăsând mirosul de lalele să-mi inunde nările. Mă uit printre haine până când ...


Yaaaay, SUSPANS. :3
Sper să vă placă şi îmi pare rău, dar introducerile sunt cele mai lame. :)))))))
See ya kiss





Pink Martini +16 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo2_250  Pink Martini +16 Tumblr_mk2co07ZEY1s27nbmo6_250

You come to me with scars on your wrist, 
You tell me this will be the last time feeling like this.
I just came to say goodbye,
Didn't want you to see me cry, I'm fine. 
But I know it's a lie...


Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 15:20

Heyaaa! Mersi de anunt Cappu kiss
Mi-a placut mult capitolul.
Parca ma face sa ma intorc in timp, pe vremea cand eram mica si ma jucam cu papusi.
Imi place la nebunie cum descrii totul.
Deci, n-am ce comenta.
Astept cu nerabdare nextul si sper sa ma anunti in continuare.
Te pup, spor la scris!
C'ya! kiss kiss kiss


Pink Martini +16 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Joi 11 Iul 2013, 13:23

Hello ! Am ajuns si eu la next. Ai lasat suspans, cat il urasc si il iubesc in acelasi timp. Tot ce pot sa fac este sa astept next. Sper sa ma anunti si pe mine.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 16:22

Off, off, off, ce capitol scurt, dar placut. Data viitoare fa-l mai lung! *Ce rime fac azi*. Revenind, imi place cum l-ai introdus pe Sasuke in scena si sunt curioasa cum ii vei face pe rozalie si brunet sa se intalneasca. Capitolul tau m-a facut sa imi amintesc de verile de acum doi-trei ani, care au fost cele mai frumoase, mi-am amintit de prietenii pe care ii aveam atunci. Off, a fost frumos, chiar mi-a placut. Scrii bine, sa stii si ma faci sa patrund in centrul actiunii. Te astept cu urmatorul capitol kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Pink Martini +16 Asss10Pink Martini +16 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 17:11

Femeie cum iti permiti sa faci capitole asa de mici very sad Sa vezi ce bataie iti dau eu tie daca nu le faci mai lungi :))
Cred ca e unul din putinele ficuri in care Sasuke e baiat cuminte si Sakura fetita rea. Chiar vreau sa vad ce se intampla.
Nu uita: Capitole mai lungi si mesaj in care ma anunti de next kiss
Bunny ti pupiceste  kiss
Sus In jos
Durum
Academy Student
Academy Student
Durum

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : N-am
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : gaming
Stare de spirit Stare de spirit : ...

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 18:02

:))) asta da idee! Ma bucur ca ajung sa citesc si eu un astfel de fic, care are de toate. descriere buna, estetica buna, dar fa si tu capitolele mai lungi! :| te rugam. :) te astept cu un nou capitol, Cappucino.
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 20:26

Hmm, mi se pare o idee interesanta si chiar sunt curioasa sa vad cum o dezvolti happy 
Deci, hai cu next-ul kiss


Ultima editare efectuata de catre Honey B. in Lun 22 Iul 2013, 22:17, editata de 1 ori
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Insane Dreamer
Academy Student
Academy Student
Insane Dreamer

Sex : feminin Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 15
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Sam 13 Iul 2013, 23:52

Ai un fic grozav! kiss
Imi place cum descrii si ideea este una originala, eu una nu am mai citit asta pana acum. Actiunea este insa un pic cam grabita si prea mult dialog, daca ai remedia asta ar fi totul ok.
Anyway sper sa ma anunti cand aduci next-ul si sper sa o faci cat mai repede!
Te pupa Simo!


Pink Martini +16 N1n
Welcome to "NOBODY CARES". Population: 7 billion.
Sus In jos
Lottie
Genin
Genin
Lottie

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Pe scaun
Nr. mesaje Nr. mesaje : 185
Puncte : 219
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, cititul, dansul în ploaie...
Stare de spirit Stare de spirit : Bună.

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Dum 14 Iul 2013, 20:19

Sunt atât de tâmpită uneori... Nu-mi vine să cred că n-am observat ficul ăsta până acum. >.<
Îmi place foarte mult, ce să mai. Descrii foarte frumos, lejer. Până acum nu s-a întâmplat mare lucru, dar presimt că lucrurile o să se schimbe la următorul capitol pe care sper că-l vei posta cât de curând pentru că m-a fascinat ficul tău. Te rog să mă anunţi şi pe mine data viitoare, dacă nu e prea mare deranjul.
Spor la scris! kiss
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19Lun 23 Sept 2013, 20:20

        Fanfic blocat din cauza inactivitatii.


Pink Martini +16 A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pink Martini +16 Empty
MesajSubiect: Re: Pink Martini +16   Pink Martini +16 I_icon19

Sus In jos
 

Pink Martini +16

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-