Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 03 Iul 2013, 00:39


Cap 1.
"Un alt an scolar a inceput, oare ce o sa ma mai astepte si de aceasta data?" gandea ea, stand pe marginea patului si privindu-se in oglinda atasata pe usa dulapului din fata ei. Isi privea corpul acoperit de un tricou lung, din partea fratelui ei pe care acesta i-l daduse cu un an in urma, fiind un suvenir adus dintr-o excursie intr-un oras situat in tara tropicala.
Se ridica si se priveste in oglinda examinandu-si corpul cu mai multa atentie ca inainte, "Ar trebui sa ma mai ingras, un kg nu ar strica...". Priveste ceasul care isi facea veacul pe noptiera de langa patul ei si observa ca e vremea ca ea sa se pregateasca pentru prima zi de scoala, deschide usa dulapului si cauta tinuta ideala, intr-un final alege un tricou negru, o pereche de jeansi cu imprimeu ce aduce cu petele de vopsea si un blazer alb. Se imbraca si isi piaptana parul roz ca petalele florilor de cires japonez, lung pana in zona taliei, isi priveste imaginea in oglinda, avea o mica sclipire in ochii verzi, ceea ce prevestea ca anul acesta ar putea fi unul palpitant.
Coboara la parter si se indreapta spre bucatarie , acolo o astepta mama ei, care abia terminase de pregatit micul dejun.
- Buna dimineata Sakura.
- Buna dimineata mama. observa doar doua farfurii. Tata unde e?
- A trebuit sa plece devreme, mi-a zis ca trebuie sa rezolve niste probleme la firma. Totusi, esti pregatita pentru acest nou an scolar?
- Da mama, sau cel macar asa cred. se uita la ceas. Doamne! Cat e ceasul! Mama, imi pare rau, dar nu am timp sa mananc, trebuie sa plec! zice ridicandu-se de la masa si fugind in hol ca sa se incalte si sa-si ia geanta. Pa mama! iese pe usa.
Se indreapta spre scoala, pe drum se intalneste cu colegele ei: Hinata si Ino. Se intind la povesti in timp ce mergeau.
- Deci Hinata, cum decurge relatia dintre tine si Naruto? intreaba Ino.
- B-b-bine, e totul foarte bine. raspunde inrosindu-se in obraji.
- Uff! De ce trebuie sa fiu eu single?! bufneste Sakura.
- Hai Sakura, o sa gasesti intr-o zi baiatul perfect. o consoleaza Ino.
- Da Sakura, Ino are dreptate, trebuie sa speri, intr-o zi o sa apara si ocazia cand vei intalni pe cineva exact pe placul tau. intareste Hinata.
- Da da da, cum spuneti voi fetelor... ofteaza Sakura.
Fete ajung intr-un final la scoala si intra in clasa. Acolo se intalnesc si cu ceilalti colegi ai lor, si cei mai buni prieteni totodata.

Deci am decis sa postez ceva mai devreme. :D, Sper sa va placa asa pentru inceput. Kisses!
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 03 Iul 2013, 09:03

Hey!!!
un capitol foarte frumos, cam scurt
ideia nu prea am ce zice , sa vedem ce este original

te pwp, sper sa aduci nextul repede


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 03 Iul 2013, 09:08

Hm... da, am vazut ca ai postat un prim capitol asa ca am trecut pe aici sa vad cum te descurci. Pot spune ca imi place si de-abia astept urmatorul capitol, dar am si un micut comentariu, poti sa faci capitolele mai lungi, nu de alta, dar sa nu se intample ceva si sa ai mai putin de 25 de randuri. In rest imi place, hai cu next-ul draga.

Te pupa eu. kiss


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 03 Iul 2013, 14:35

Cap. 2.
In clasa colegii se reunesc, iar grupul de prieteni ai Sakurei format din: ea, Hinata, Ino, Naruto si Sai se intinde la discutii. Se aude clopotelul si elevii se aseaza in bancile lor. Intra Kakashi, elevii il saluta si el le raspunde, se aseaza la catedra.
-Buna dimineata si bun-venit in acest nou an scolar. Sper ca sunteti pregatiti atat fizic cat si psihic, pentru ca va asigur ca nu va fi usor. Dar inainte de toate, vreau sa fac un anunt: aveti un coleg nou. Poti intra in clasa!
Elevul intra in clasa, Sakura il priveste cu mare atentie. Este inalt, probabil 1.80-1.85, piele alba, de parca nu ar fi vazut niciodata soarele, ochii de un negru mai adanc decat cea mai adanca noapte, si parul rebel si negru ca abanosul.
- Buna dimineata, te rog sa te prezinti. ingaduie Kakashi
- Buna dimineata, ma numesc Uchiha Sasuke, m-am transferat de la liceul " St. George ", din Franta. Sper sa ne intelegem bine...
- Multumim domnule Uchiha, poti sa ocupi banca din fata domnului Uzumaki. ii indica lui Sasuke banca de la fereastra.
Sasuke se aseaza in banca si priveste pe fereastra deschisa. O briza placuta ii mangaie fata alba, da, cu toate ca era septembrie, inca era cald afara. Ora decurge normal, chiar daca era prima zi de scoala, orele se sustineau deja. Se suna de pauza, baietii se imbulzesc sa faca cunostiinta cu Sasuke. Primul este Naruto.
- Salut Sasuke, eu sunt Naruto Uzumaki, bun-venit in clasa noastra!
- Incantat de cunostiinta si multumesc...
Dupa ce face cunostiinta cu baietii, fetele vin si ele sa se prezinte. Prima ca de obicei e Karin.
- Buna Sasuke, sunt Karin, si bun-venit in clasa noastra, sper sa iti placa, si daca ai nevoie de ceva, apeleaza la mine. incheie pe un ton seducator.
- O-ok, o sa tin cont de asta... raspunde Sasuke pe un ton usor speriat...
In timp ce Sasuke facea cunostiinta cu celelalte fete, Sakura se strecoara si se duce la baie. Ajunge in baie si se uita in oglinda. " Ce ochi intunecati are, si nu ma refer doar la culoare, ci si la misterul pe care il ascund...ceva e-n neregula cu el..." se gandeste ea. Cand iese din baie da nas-in-nas cu Sasuke! Se privesc timp de cateva secunde in ochi, se pierd unul in ochii celuilalt, asta pana cand Sakura rupe tacerea.
- Umm... scuze...zice Sakura. Nu am avut intentia. Ma cam grabesc...
- Nu-i nimic... Totusi tu nu esti colega cu mine? intreaba Sasuke.
- Ba da, Sakura Haruno. raspunde ea.
- " Sakura ", frumos nume... ii spune Sasuke.
- Multumesc, o sa il iau ca pe un compliment, acum ma scuzi, trebuie sa plec.
- Ok, ne vedem in clasa. o vede cum pleaca.
" Hmm... Simt o aura ciudata venind din partea ei... E ceva ce nu am mai vazut pana acum. Si momentul in care ne-am intalnit privirile, ochii ei verzi par sa aiba ceva anume, o sclipire..." se gandeste Sasuke.
Orele decurg normal, trece si prima zi de scoala. Sakura ajunge acasa, o saluta pe mama ei, dupa urca la etaj sa se schimbe, si coboara ca sa manance. In timp ce manca mama ei o intreaba:
- Ei! Cum a fost la scoala?
- Binisor, avem un coleg nou... raspunde Sakura.
- Ooo, si cum il cheama?
- Sasuke Uchiha. serveste o bucatica de friptura.
- Ai spus cumva Uchiha? intreaba socata mama ei.
- Da, dar de ce esti atat de socata?
- Pai, cum sa iti explic scumpo, tatal tau a fost prieten foarte bun cu cineva din clanul Uchiha. Asta pana cand a trebuit sa se mute in Franta din cauza unor probleme aparute in familie, bineinteles iti dai seama nu a mai putut tine legatura... Asa ca timp de 16 ani nu a mai stiut nimic de el. incheie mama Sakurei.
- Mama, aici apar coincidentele. Cand s-a prezentat Sasuke, el a spus ca s-a transferat de la un liceu din Franta, crezi ca ar putea fi...? intreaba Sakura.
- ...fiul lui? Daca tatal tau ar afla ar fi foarte fericit. Crede-ma, ar da orice ca sa il reintalneasca pe vechiul lui prieten. incheie mama ei.
" Coincidente deci... Hmm... pana la urma, acest an va fi unul palpitant..." se gandeste Sakura.

Astept pareri! Kisses!
Sus In jos
Pikachu Carter
Genin
Genin
Pikachu Carter

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : Nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 125
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies afara
Stare de spirit Stare de spirit : Just be happy.

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 03 Iul 2013, 17:01

Coincident, coincindente, mama, mama, de ce zic lucrurile de doua ori? Oare?Oare?
Ok, Hey! BunA! Bine ai venit pe forum.Ma bucur c-ai incpeut un fic.E dragut.Mama, deja exista o scanteie intre cei doi.Din primele cpaitolenu prea am ce sa zic.Imi place.Anuntama cand postezi urmatorulcpaitol.


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Gaco
Sus In jos
Mădă ●
Jōnin
Jōnin
Mădă ●

Sex : feminin Localizare Localizare : ●Wonderland●
acebook acebook :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1308
Puncte : 1367
Reputatie Reputatie : 25
Hobby-uri Hobby-uri : ●Chocolate. ●Music. ●Books.
Stare de spirit Stare de spirit : Ah! whatever.. boring

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Joi 04 Iul 2013, 01:06

Uuu, capitol nou asa devreme.. imi place (D) . Deci, am citit capitolul si mi-a placut mult, ma bucur ca l-ai facut mai lung. Ideea mi se pare destul de interesanta si de-abia astept sa vad continuarea si evolutia relatiei dintre cei doi. Huu! Deja sunr nerabdatoare. Astept next-ul draga si te rog daca vrei sa ma anunti cand il pui, stii tu, printr-un PM.

Te-am pupat si spot la scris. kiss


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 21drar8


I lost myself, and I'm trying to find myself again, but it's hard.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Joi 04 Iul 2013, 08:32

Hey!!!Neata
Multumesc de anunt
Un capitol minunat, imi place ca e putin mai lung dar vreau mai lung
te pwp si astept nextul


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Joi 04 Iul 2013, 15:35

Buna ! Scuza-mi intarzierea ! Revenind la fic. Pentru inceput este bine. Actiunea nu e grabita, din cate am vazut, plus ca ideea e nemaiintalnita de mine si asta ma face sa vreau sa il citesc pana la capat. Deci , cred ca sti ce ai de facut. Multumesc de anunt ! Am incheiat:B-): 
P.S. sa ma anunti si data viitoare, te rog:=(: 
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 00:44

Cap. 3.
A sosit si a doua zi de scoala. Sakura se trezeste la aceeasi ora, ca de obicei. Se pregateste de scoala, coboara la parter, se duce la bucatarie si se aseaza la masa in timp ce o saluta pe mama ei.
- Buna dimineata mama.
- Buna dimineata scumpo. ii raspunde aceasta. Ce planuri ai azi?
- Nimic special, cred ca dupa ore o sa merg la suc cu Ino, Hinata si ceilalti. raspunde Sakura.
- Frumos. Ma bucur sa nu mai esti ca anul trecut.
- Adica? intreaba fata nedumerita.
- Adica... Sti foarte bine... dupa pierderea bunicii... erai atat de inchisa in tine. Nu mai sti cand venea Ino la tine si incerca sa te scoata cu forta din casa si sa...
- Mama! Daca ai chef sa-mi distrugi ziua, sa sti ca iti merge de minune! o intrerupe Sakura furioasa in timp ce se ridica de la masa ducandu-se in hol sa se incalte.
- Sakura...
- Gata! iese din casa trantind usa in urma ei.
In drum spre scoala, Sakura se intalneste cu Ino si Hinata. Acestea o intreaba ce are, iar ea le povesteste discutia dintre ea si mama sa.
- Totusi nu ar fi trebuit sa reactionezi asa. spune Ino pe un ton raspicat. Pana la urma urmei e mama ta Sakura. Mai mult ca sigur nu a avut intentia sa te supere.
- Ino are dreptate. sustine Hinata. Ea doar a vrut sa aduca in discutie faptul ca esti puternica si ca ai ambitia de a trece mai departe.
- Off! Gata! Sa incheiem acest subiect, bine? Vedeti bine ca sunt furioasa. incheie Sakura. Apropo la ce ora mergem la suc?
- La 6 ne intalnim la cafeneaua de la mall, sti tu, cea unde se face acel moccachino bun. raspunde Ino.
- Bine. afirma Sakura.
- Inca un lucru: am vorbit cu Sai sa-l convinge pe Sasuke ca sa vina. Totusi trebuie sa il ajutam sa se integreze. adauga Ino.
- Sasuke? intreaba socata Sakura.
- Da. Ai ceva impotriva? intervine Hinata.
- Nu, nu, nu! Doar ca nu ma asteptam. raspunde Sakura intimidata de tonul Hinatei.
" Ino are de gand sa ma combine cu Sasuke? " se intreaba Sakura.
Fetele ajung la scoala, in clasa se intalnesc cu Sai si Naruto. Ino primeste un raspuns pozitiv din partea lui Sai in legatura cu invitatia lui Sasuke la suc, ceea ce o face sa topaie de fericire si sa-l stranga in brate pe Sai pana cand acesta mai avea putin si ramanea fara aer. Cand Ino observa asta, ii da drumul lui Sai si isi cere scuze facandu-i aer cu un evantai in timp ce ceilalti radeau cu lacrimi. Intre timp Sakura se strecoara ca sa iasa pe hol, dar cand sa iese din clasa da din nou nas-in-nas cu Sasuke.
- Scuze, din nou...spune Sakura.
- Vrei sa faci un obicei din asta? intreaba Sasuke usor indignat.
- Poftim? Nu cred ca am auzit bine.
- Repet: vrei sa faci un obicei din asta? repeta Sasuke.
- Nu, si repet; SCUZE! raspunde Sakura pe un ton ironic.
- Scuze neacceptate. ii zambeste acesta ironic.
- Multumesc. Acum te rog, imi dai voie sa trec? intreaba ea.
- Si daca nu vreau? O sa plangi?
- De ce nu ai spus ieri cand te-ai prezentat ca esti un mare badaran? intreaba Sakura enervata.
- Hopa! Ciresica mai are putin si explodeaza de nervi? intreaba Sasuke usor amuzat.
- Da-te odata din calea mea! Sakura il impinge in usa si iese din clasa indreptandu-se spre baie plina de nervi.
" Hmm... Nu s-a trezit bine, sau asa e ea de obicei? Oricum, aura ei e foarte puternica atunci cand se infurie..." se gandeste Sasuke.
La baie Sakura incearca sa se calmeze privindu-se in oglinda. " Nu-mi vine sa cred ca Ino incearca sa-mi bage pe gat un asemenea nesimtit, mai are si tupeul sa-mi zica "ciresica"! Uff!!!" isi zice ea furioasa inca. Se duce in clasa si se aseaza in banca. Hinata si Ino o privesc ciudat fara sa-si dea seama ce e cu ea. Profesoara Kurenai intra in clasa. Ora decurge normal, dar uneori Sasuke isi mai intorcea privirea catre Sakura care statea in banca atenta la ce preda profesoara, fara sa bage de seama ca era privita de el." Cat de concentrata sta, ii place sa ma calce pe nervi. Bine Ciresica, vedem noi care e mai tare. " se gandea Sasuke.
Intr-un final se suna de pauza, iar Sakura le ia pe Hinata si Ino afara in curtea scolii ca sa discute. Fetele ajung intr-un loc unde pot discuta liber, fara sa realizeze ca Sasuke le urmarise ca sa auda ce vorbesc. Sakura le explica fetelor ce s-a intamplat intre ea si Sasuke.
- Ino, te intreb si eu, cum vrei sa ma simt in largul meu daca acel nesimtit vine? se plange Sakura.
- Hai Sakura, nu fi si tu asa de rea, serios, vi la suc si te comporti de parca nu ar fi acolo, vorbesti cu mine, cu Hinata, Sai si Naruto. incearca sa o calmeze Ino.
- Da, e o idee buna. intervine Hinata.
- Of... Ce nu fac eu pentru voi fetelor, fie. Asa sa fie. cedeaza Sakura.
" Deci vine si ea la suc. Hmm... O sa ma comport de parca nu as sti nimic. Si de felul ei de a se comporta cu mine, ramane de vazut. Nu are incotro, pana la urma tot va vorbi cu mine." isi spune Sasuke in timp ce se ascundea dupa un colt.
Se suna de intrare la ora, Sasuke fuge repede dupa ce le vede pe fete ca se indreapta in directia lui. Trec si restul orelor, si Sakura si prietenii ei stabilesc ora de intalnire pentru a merge la suc, Ino ii spune lui Sai sa-l anunte si pe Sasuke.
Sakura ajunge acasa, isi saluta parintii si urca in camera ei pentru a invata si pentru a se pregati ca sa iese in oras. Se face ora 5, Sakura coboara, le spune parintilor ca pleaca, se incalta si iese in straad si asteapta taxiul sa ajunga. Ajunge la mall la 6 fara 10, intra si se indreapta spre cafenea, acolo le vede pe Ino si Hinata, care ii asteptau pe baieti sa ajunga. " Deja mi-e frica de ce o sa urmeze..." se gandeste Sakura.

Sper sa va placa. ^.^ Astept pareri. Hugs and kisses!
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 00:57

Hey!!
Prima

Mersi de anunt , , un capitol foarte frumos nu am ce zice
dar e prea mult dialog sti mai pune putina descriere peici pe colo , nu sunt critic dar ii trebuie putina descriere a sentimentelor sau a personajelor
Te pwp am un som de morr
astept nextul,


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Pikachu Carter
Genin
Genin
Pikachu Carter

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Konoha
acebook acebook : Nu am.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 98
Puncte : 125
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ies afara
Stare de spirit Stare de spirit : Just be happy.

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 10:54

Hellau, my darling! Intr-un final te-ai gandit si tu sa aduci neztul? Yupiii! Multumesc ca te-ai ostenit sa ma anunti si pe mine. E ciar frumos si interesant.
Deci, acuma hai sa vorbim mai pe sleau. Mama lui Saku e dusa? CUM SA-I AMINTEASCA CA I-A BURIT BUNIC? Aloo! Aici neuronii tai, cam departe. Dupa faza dintre Sasuke si Sakura a fost penala, "Scuze neacceptate.", mama da esti super tare. Care-i faza cu aura Sakurie cand e nervoasa?Nu prea pricpe,dar banuiesc ca ne vei spune. De unde pana unde simte Mr.Uchiha aura tuturor? Devine destul de interesant Sakura si "badaranul" merg la sc impreuna,dar brunetului nu-i displace. Astept continuarea.


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Gaco
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 11:50

hei...interesanta poveste...
pana acum nu este nimeic nou...
insa sunt sigura ca ai o idee foarte buna....
sa ma anunti si pe mine de next..
pupiceiiiiiiiii kisskisskiss


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 1038902d4n6wjrauv
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 1185528_382197825239589_1994385887_n
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Mrs.Meow
Chūnin
Chūnin
Mrs.Meow

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ●Bucuresti●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 600
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 28
Hobby-uri Hobby-uri : ●Sa visez●
Stare de spirit Stare de spirit : ●Schimbatoare●

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 13:44

Buna , ce bine ca ai adus nextul ! Chiar vroiam sa citesc ceva ficuri azi . Ca pitolul a fost unul foarte frumos. Sasuke a devenit un mare badaran. Dar tot nu imi dau seama despre ce aura e vorba . Eh , ne explici tu , candva , nu-i asa ? Multumesc de anunt si sper sa o faci in continuare . Agent 001 , terminat jos palaria in fata  
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 05 Iul 2013, 17:25


Hei ya! ^_^ Am ajuns si eu la ficul tau si ce pot sa spun...!?
Am ceva sfaturi pentru tine...;;) 
Deci, ar fi muuult mai bine daca ai povestii un intreg capitol din perspectiva unui singur personaj...adica sa faci un personaj si narator...
Nu mai folosii atat de des dialogul...replicile sunt seci...atinci cand un personaj spune ceva ma stepti sa ma surprinzi...sa spuna ceva ce nu te astepti...saluturile genul "Buna mama, buna tata! Si am iesit grabita pe usa" s-ar putea transfoarma in ceva de genul "Mi-am salutat parintii in trecere si m-am indreptat destul de grabita spre usa" Vezi...suna mult mai bine...si daca vrei sa umplii capitolele cu acest dialog, il poti transforma in naratiune, si e aceiasi chestie, doar ca suna mult mai bine!
Scrie naratiunea la prezent sau la trecut perfect compus...si la persoana intai sau a treia!
Continutul...e cam plictisitor...ca sa ai cat mai multi cititori trebuie sa fi originala!
Asta e cheia...ideea cu Sasuke elevul nou la liceul Sakurei e foarte intalnita...prea intalnita...
Incearca sa dezvolti ideea intr-un mod original, nou, surprinzator!!!
Sper sa nu te superi pentru sfaturile mele! Incerc sa teajut sa te perfectionezi...iti spun din experienta...cred ca toti am inceput asa, dar sigur vei reusii tu sa faci progresezi!
Anunta-ma al next!!! Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


  Evelina Dynamitte: Cum s-a mai spus în repetate rânduri, lăsaţi modurile de expunere şi alte sfaturi mai "dure" pe mâna criticilor, nu sunt puşi de umplutură acolo. Eu înţeleg că doriţi să îi ajutaţi, însă vă puteţi limita la a-i spune că vă intrigă acţiunea sau că personajele se indentifică cu ceva din viaţa voastră. Sper să ţii cont de avertizarea mea.


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 33
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Sam 06 Iul 2013, 15:08

Cap. 4.
Intr-un final ajung si baietii. Bineinteles, Sasuke a avut grija sa-si pregateasca un discurs atunci cand o va vedea pe Sakura.
- Am ajuns! spune Naruto zambind nevinovat.
- Ma bucur! Era si timpul! se plange Ino. E deja 6 si 15 minute! Cat mai aveati de gand sa intarziati?
- Imi cer scuze Ino, a fost vina mea. intervine Sasuke. Am avut niste probleme de rezolvat. o observa pe Sakura. Ha! Uite cine-i aici! Ciresica! Cum se face ca peste tot dau de tine?
Sakura il ignora si le spune fetelor si celorlalti doi baieti sa aleaga o masa pe care sa o ocupe, lucru care il pune pe Sasuke pe jar. Ino alege masa si are grija sa faca in asa fel incat Sakura sa sa stea langa Sasuke, fapt ce o indispune pe aceasta. Dupa ce chelnerul le ia comanda, grupul se apuca de taclale, iar atunci cand Sasuke spunea cate ceva, Sakura intervenea ca sa o intrebe pe Ino diferite chestii, doar pentru a-i dovedi lui Sasuke ca e mai tare si mai ambitioasa decat el. Intre timp chenerul aduce si comanda: doua sucuri de portocale, un milkshake de ciocolata alba, doua ape plate cu lamaie si un fresh de lamaie si menta. In timp ce discutau, Sasuke pune piciorul in prag si aduce in vorba despre colegii de clasa.
- Voi sunteti de treaba, dar mai sunt cateva persoane care cam au probleme cu controlul nervilor. priveste cu coada ochiului spre Sakura. Plus ca mai e Karin, care sincer sa fiu, ma sperie la modul grav. Asa se comporta cu toti baietii?
In timp ce Ino ii povestea baiatului despre Karin, Sakura clocotea de nervi, fiindca era constienta de faptul ca Sasuke a facut referire la ea cand a spus ca sunt cateva persoane care eu probleme cu controlul nervilor. Din cauza nervilor care ii ascundea, si care ii forta sa nu iasa de la iveala, dintr-o data simte ca inauntrul ei fierbe si altceva, nu doar furia, ceea ce si Sasuke simte de asemenea. Fata se scuza si se duce la baie.
Sakura ajunge la baie, incepe sa simta o durere imensa in piept, ceva puternic ce astepta sa explodeze inauntrul ei. Intre timp, la masa, ceilalti observa ca trece prea mult timp de cand Sakura e la baie, Ino era deja foarte ingrijorata.
- Ce face de atat timp acolo?
- Poate nu se simte bine, ma duc sa verific. spune Hinata dand sa se ridice de la masa.
- Ma duc eu. spune Sasuke.
Acesta era ingrijorat de asemenea, pentru ca ceea ce simtise mai devreme ii provoca teama ca sa nu se fi intamplat ceea ce era mai rau: sa devina ceva ce nu va controla niciodata, un vampir Beta. Intra in baie si o vede pe Sakura jos, asezata intr-un colt, plangea si isi tinea mainile pe piept. Sasuke se repede la ea ca sa vada ce are.
- Rezista, bine?
- B-b-bine... spune ea printre suspine.
- Trebuie sa te scot de aici, si cat mai repede!
- Am poseta si jacheta pe scaun... incepe sa tuseasca.
- Nu-ti face griji pentru asta acum, acum tu esti mai importanta. spune Sasuke in timp ce o ia in brate si iese cu ea din baie.
Se duce la masa unde erau ceilalti, le spune sa plateasca ei consumatia lui si a Sakurei, si spune Hinatei sa ii dea jacheta si poseta.
- O duc la spital, i s-a facut rau, voi nu mai veniti, ma descurc, il sun pe Sai ca sa va anunte cum se simte. si pleaca repede cu Sakura.
Ajunge in parca, o da jos din brate pentru a deschide o portiera de la locurile din spate, o intinde pe Sakura pe bancheta, inchide portiera si se urca la volan. In timp ce conduce, Sasuke o mai priveste din cand in cand pe Sakura, ea suferea enorm, dar nu ceda in fata durerii, avea oarecum incredere in el si ca stie ce face.
Odata ce ajunge acasa, Sasuke intra cu masina in garaj, o opreste, coboara repede si o scoate pe Sakura din masina, o ia in brate, aceasta tusea mai rau. Sasuke intra cu ea in casa si il striga pe tatal sau, acesta vine si o vede pe Sakura.
- Deci ea e? intreaba acesta.
- Da, si ce e mai rau este ca e acum se declanseaza puterea, transformarea ar putea sa-i distruga trupul si organele. Trebuie sa o salvam acum, sau va fi prea tarziu. ii explica Sasuke.
- Bine, du-o in laborator.
Zis si facut, Sasuke o duce in laborator si o intinde pe singurul pat care era in incapere. Fugaku vine si el si o examineaza rapid pe Sakura, si ajunge la concluzia ca cel mai bine e sa-i administreze sedative. Dupa o serie de 10 sedative puternice, starea fetei devine stabila si transformarea incetineste.
- Va fi bine? intreaba Sasuke.
- Ramane de vazut, trebuie sa o monitorizam. raspunde Fugaku. Starea ei este stabila acum, dar transformarea a incetinit in proportie de 60%, se va desfasura incet incat nici ea nu isi va da seama, dar in faza terminala trebuie sa-i fi alaturi. S-ar putea sa aiba parte de un mare soc. Totusi cum o cheama?
- Sakura Haruno. De ce intrebi?
- Ai spus cumva "Haruno"? intreaba Fugaku uimit.
- Da, e ceva in neregula?
- Da, cu 16 ani in urma, inainte sa plec in Franta, am avut un prieten foarte bun, Kizashi Haruno, cu ajutorul lui am salvat-o si pe mama ta, ea suferise aceeasi durere cand a inceput transformarea ei, si crede-ma, un prieten ca el rar intalnesti. Imi stia toate secretele, si eu pe ale lui bineinteles. Totusi cand am plecat in Franta, mai vorbeam la telefon, si stiu ca mi-a povestit ca sotia lui era insarcinata, si ca isi dorea foarte mult sa aiba o fata. Si uite, ca o are, dar se pare ca el nu i-a zis ce e ea cu adevarat... Pacat, are 16 ani, poate sa inteleafa deja ce e si ce poate sa faca. spune intr-un final Fugaku.
- Da tata, dar e o problema, ea e un vampir Beta, subliniez BETA! O sa-i fie imposibil sa controleze ceea ce e... spune Sasuke.
- Da Sasuke, dar si tu esti ca ea, ai putea sa o ajuti, sa o indrumi, sa-i arati ce sa faca, sa fi maestrul ei...
Sasuke ramane fara cuvinte, se gandea cat de greu ii va fi cand o va indruma pe Sakura, pentru ca ea e foarte incapatanata si nu e usor de clintit, mai ales dupa incidentul de la scoala. O priveste, pare altfel, pare ca transformarea ar transforma-o intr-o fiinta divina si gratioasa, pielea usor imbujorata devenea usor palida, parul prindea mai multa stralucire si intensitate a culorii. Arata mirific, asa, intinsa pe acel pat, sub efectul a 10 sedative ca lucrau acum sa o salveze. Arata trist, dar in acelasi timp hipnotizant, parca o vraja il prinsese si pur si simplu nu isi mai lua privirea de la ea.

Sper sa va placa. Astept parerile voastre.
Hugs and kisses!


E atat de greu sa sti ca esti singur intr-o lume plina de fericire.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Sam 06 Iul 2013, 19:26


Hei...nu m-ai anuntat!
De ce?!!very sad 
Sfaturile ti le-am dat in comentariul trecut..acum nu mai am ce sa spun decat despre continut...
Bine...nu credeam ca e ceva cu vampiri...dar tot nu e tocmai original...
Anunta-ma te rog la next!!!
Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 33
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Sam 06 Iul 2013, 20:08

Hey!!!
un capitol minunat
e cu vampiri, imi place
astept nextul , spor la idei in continoare


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Lucya
Genin
Genin
Lucya

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : ici, colo unde vreau eu si atat :D
acebook acebook : Lucya Pitika
Nr. mesaje Nr. mesaje : 209
Puncte : 242
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, statul pe net si atletismul
Stare de spirit Stare de spirit : bucuroasa si totusi furioasa :))

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Dum 07 Iul 2013, 00:28

Hello...
Am trecut si eu pe la ficul tau si imi plave foarte mul.
Stii,mie imi plac mai mult povestile cu vampiri si chesti de astea.
Oricum adu next si anunta-ma si pe mn....Onegaiiiiiiiii


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 45317754

O FEMEIE lupta totdeauna pentru ce este al ei mai ales daca este vorba despre BARBATUL pe care il iubeste din INIMA, si nu uita ca o FEMEIE RANITA este de 10.000 mai PERICULOASA decat un BARBAT nervos.


ಐ ಓ ಔ ಕ ಖ ಗ ಘ ಙ ಝ ಞ ಲ ಶ ಹ ೀ ಾ ಿ ಧಿ ೈ ೋ ೌ ೬ ೂ ೄ






Ficurile mele:
https://sasu.forumgratuit.ro/t7411-adrenalina-sau-iubirea  - Adrenalina sau iubirea
https://sasu.forumgratuit.ro/t6797-o-iubire-inainte-sau-dupa-razbunare?highlight=o+iubire+inainte+sau+dupa+razbunare  - O iubire inainte sau dupa razbunare
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Joi 11 Iul 2013, 15:04

Cap. 5.
Dupa ore intregi de supraveghere, Sasuke realizeaza ca nu a luat legatura cu parintii Sakurei, asa ca decide sa il roage pe Fugaku sa il anunte pe Kizashi. Acesta este de acord, asa ca Sasuke ia numarul tatalui Sakurei din telefonul ei si i-l da lui Fugaku.
Dupa vreo 5 minute in care au depanat amintiri la telefon, Fugaku ii da adresa lui Kizashi ca sa vina si sa vorbeasca cateva lucruri importante, fara sa mentioneze ca este vorba despre Sakura. Dupa 20 de minute, Kizashi ajunge la adresa primita, este intampinat de Sasuke si condus de acesta in salonul unde il astepta Fugaku destul de furios.
- Ia un loc. spune acesta si ii arata un fotoliu. Te intrebi de sunt furios, am dreptate?
- Da... raspunde Kizashi.
- Ei bine, imi explici si mie de ce nu i-ai zis fiicei tale ce este cu adevarat?! Are 16 ani Kizashi, poate sa constientizeze si sa accepte adevarul!
- Cum adica nu i-am zis?! intreaba Kizashi socat, apoi un gand ii tresare in minte. Vrei sa spui ca s-a declansat...?
- Da Kizashi! Fiica ta e in laboratorul meu sub efectul a 10 sedative, Sasuke a adus-o acasa intr-o stare critica! Fiica ta a fost in aceeasi stare ca si sotia mea Kizashi! Ar trebui sa ne fi recunoscator, mie mai putin, dar fiului meu chiar trebuie! incheie Fugaku transpirat din cauza nervilor.
Kizashi era socat, cum era posibil sa se fi transmis gena, stia foarte bine ca Sakura era om, pentru ca in familia lui, odata la 100 de ani se naste un copil care are doar gena umana. Era uimit, speriat si se simtea vinovat acum ca nu i-a explicat Sakurei ce este el cu adevarat si ce urmeaza sa devina si ea.
- Fugaku... In cat timp crezi ca se va transforma complet? intreaba ingrijorat.
- Nu stiu Kizashi, am incetinit tranformarea cu 60%, totusi, un lucru iti cer: vreau ca fiul meu sa o indrume atunci cand va fi intr-adevar vampir. ii spune acesta.
- CUM?! NU! IN NICIUN CAZ! E fiica mea! Eu trebuie sa o indrum! Ce poate face fiul tau?! Nimic! Asta poate! Imi pare rau Fugaku, dar nu! se apara KIzashi.
- Sti Kizashi, dupa ce ca am salvat-o, mai ai si pretentii, asta ar trebui sa se numeasca asa-zisa recunostinta. ii explica Fugaku.
Kizashi era de-a dreptul nervos, sangele incepuse sa-i fiarba si sa-i circule cu rapiditate prin vene, ochii lui din albastru devenisera rosii, iar caninii se transformau rapid in colti ascutiti, pregatiti pentru a sfasia pielea doar pentru a varsa sange. Se gandea cat de mult s-a schimbat Fugaku, si cum ar putea Sasuke sa-i indrume fiul, dar brusc se calmeaza, in minte i se naste un alt gand, momentul cand ii va explica Sakurei ceea ce este cu adevarat, un vampir Beta, il sperie gandul la ce reactie va avea ea. Isi revine si intr-un final se relaxeaza.
- Ai dreptate Fugaku, fiul tau poate sa o indrume pe Sakura. Multumesc din suflet ca ai salvat-o.
- Nu ai pentru ce Kizashi, nu ai pentru ce...
- Sasuke apare in salon si ii anunta pe cei doi ca Sakura s-a trezit si ca vrea sa isi vada tatal. Toti 3 ajung in laborator, Sakura statea pe marginea patului, somnoroasa si tot odata confuza, il vede pe tatal ei, ii arunca o privire taioasa si incepe sa planga.
- Cand...aveai...de gand...sa imi zici? intreaba ea printre suspine.
Kizashi da sa spuna cateva cuvinte, dar ceva i le tinea, sa fie vina, teama sau nesiguranta ca va zice ceva gresit?
- Imi explici si mie?! tipa Sakura.
- Sakura...
- Ce?! Asttept sa imi explici! Hai! se rasteste ea.
Sasuke si Fugaku se strecoara ies din laborator lasandu-i pe cei doi sa isi rezolve problemele. Dupa ce se calmeaza Sakura astepta ca sa primeasca ceea ce i se cuvine din partea tatalui ei, si anume explicatiile in timp ce il privea cu ura. Intr-un final acesta ii explica cum stau lucrurile, Sakura il priveste taios si intreaba:
- Si cat timp mai aveai de gand sa imi ascunzi asta?
- Nu stiu...Daca nu se intampla... Poate pentru totdeauna... raspunde Kizashi.
- Serios? Si cum ar fi sa incheiem orice fel de subiect? se ridica de pe pat, se incalta si iese din laborator lasandu-l pe acesta in urma.
Fata ajunge in salon, il roaga pe Sasuke sa o duca acasa si il saluta pe Fugaku in timp ce Sasuke ii da poseta.In masina Sasuke isi face curaj ca sa intrebe ce a vorbit cu tatal ei:
- Sa lasam subiectul acesta de-o parte, nu vreau sa imi mai amintesc vreodata aceasta zi. raspunde ea sec.
- Bine, cum zici tu.
- Huh! Mi se pare mie, sau tu incepi sa te comporti frumos? intreaba Sakura nedumerita.
- Ciresica, sa zicem ca de azi nu va ramane o amintire doar pentru tine. raspunde el pe un ton jos.
- Umm...bine... spune ea tot nedumerita.
Cand ajung la adresa Sakurei, ea ii multumeste pentru drum si din instincat il saruta pe obraz. Cei doi se privesc in ochi timp de cateva secunde, dupa cae Sakura il saluta si coboara din masina imbujorata. Sasuke o priveset cum intra in casa, si el la fel de imbujorat, inauntrul lui crestea ceva, dar nu furie sau sete de sange, ceva ce nici el nu simtise pana acum.

Ma scuzati de intarziere, dar am avut cateva probleme de rezolvat. :D
Sper sa va placa.
Hugs and kisses.

P.S.: De maine intr-o saptamana nu voi putea sa intru pe forum, sunt plecata in vancata. :D Deci nu va suparati pe mine.


E atat de greu sa sti ca esti singur intr-o lume plina de fericire.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Joi 11 Iul 2013, 21:35

 Hey!!
Un capitol foarte frumos,
tine-o tot asta
spor la idei si sa si o vacanta placuta


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
SandClock
Genin
Genin
SandClock

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 301
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,pozele...
Stare de spirit Stare de spirit : grozava in general

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Vin 12 Iul 2013, 13:58

hey,am trecut si eu pe aici si imi place aceasta idee.te rog sa ma anunti cand pui next-ul. puppy eyes 


[img]Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Nfoa45[/img]



I'm pretty,but i'm not beautiful.

I sin, but I'm not the devil.

I'm good, but I'm not an angel.

-Marilyn Monroe


 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 17 Iul 2013, 14:44

Hello ! Cum de nu am ajuns pana acum la fic-ul asta ? E super, abia astept sa vad de ce aventuri va avea parte Sakura ca vampir. Astept next si sper sa ma anunti si pe mine.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Lun 22 Iul 2013, 14:38

Cap. 6.
Umratoarea zi la scoala, Sasuke se intalneste cu grupul, dar observa ca Sakura nu e cu ei. Nici nu ajunge bine la ei, ca imediat e asaltat de intrebarile legate de Sakura si de starea ei de sanatate. Sasuke le cere sa se calmeze si le explica ce s-a intamplat, pana cand Hinata pune o intrebare care ii complexeaza pe toti.
- Sasuke... hai sa lasam aburelile. Sakura...e ca noi doi?
- Adica? intreaba el nedumerit.
- Of! E vampir ca si noi? rabufenste ea.
- Hinata?! Si tu esti?! intreaba Sasuke si mai nedumerit.
- Normal ca sunt! Doar 3 clanuri de vampiri mai traiesc in ziua de azi: Uchiha, Haruno si Hyuga. Sasuke, tatal tau m-a salvat cand aveam 10 ani.
Sasuke era uimit, chiar mai mult decat ceilalti care aflau acum anumite lucruri care le-au fost ascunse atat timp. Naruto se enerveaza si pleaca pentru ca era deranjat de tot ce auzise. Ino il trimite pe Sai ca sa il calmeze. Sasuke incerca sa faca o legatura cumva, dar nu reusea. Se lasa o liniste de mormant, pana cand Ino rupe tacerea.
- Si... Hinata! Cat mai aveai de gand sa ascunzi asta fata de mine? NU doar tu, cat si Sakura.
- Ino, nu o implica pe Sakura in asta, bine? intervine Sasuke. Transformarea ei e in curs de desfasurare, ea nici nu stia ce e cu adevarat pana ieri.
- Sasuke are dreptate, Ino, Sakura nu are nicio vina. intareste Hinata. Si cum adica nu stia? il intreaba pe Sasuke nedumerita.
- Pai simplu si frumos, tatal ei nu i-a zis, a fost mare scandal intre ei... ofteaza Sasuke.
Iar se lasa tacerea, toti trei stateau si se uitau unii la ceilalti, Sasuke se gandea la ea, incare are intiparita in minte acea imagine a ei, intinsa pe pat, slabita de puteri, cu pielea palida, aproape alba, arata ca un inger ce se odihnea dupa o lunga perioada de veghe, era frumoasa. ca o floare de cires care urma sa infloreasca. Gandurile ii sunt brusc intrerupte de Naruto si Sai care au venit de afara, Naruto era mult mai calm, iar Sai era putin "sifonat", lucru care o deranjeaza pe Ino, si arata acest lucru printr-o injuratura la adresa lui Naruto.
Ziua continua greu pentru toti, mai ales pentru Sasuke, gandul ii era doar la ea, la fata cu parul de culoarea florilor de cires, cu ochii verzi ca smaraldul, cu pielea alba ca neaua si la greutatile ce o vor astepta.
" Il urasc! Nu mai vreau sa il vad niciodata! Sa imi adreseze doar un cuvant si jur ca plec din casa asta!" isi zicea Sakura furioasa in timp ce statea in pat. " Dar el... e atat de diferit...", in mintea ei apareacea imagine, cand ea se trezeste si el era langa ea, ii tinea palma intr-ale lui, erau reci, dar atat de calde totodata, se simtea protejata de el. Apoi mintea ii zboara la momentul in care el ii stergea lacrimile cand a aflat ceea ce tatal ei ii ascunsese, avea ochii blanzi plini de caldura si intelegatori, cand i-a simtit trupul aproape de al ei cand a imbratisat-o a simtit ca ceva infloreste nu numai in sufletul ei, ci si in al lui. " Oare asta e prima putere care se manifesta? Sa aflu ce simt cei din jurul meu? " isi spune ea nepasatoare. Decide intr-un final sa isi porneasca telefonul, si vede zece mesaje: cinci de la Ino, doua de la Hinata, doua de la Naruto si unul de la Sasuke. Decide sa citeasca mesajul de la Sasuke, pentru ca era curioasa sa vada ce i-a scris.
" Hei... Ce faci? Sper ca esti bine... De ce nu ai venit azi la scoala, e totul in regula? Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva... suna-ma. Imi fac griji pentru tine..."
" Isi face griji pentru mine? Deci pana la urma badaranul are un suflet mare..." isi zice ea in timp ce selecta tasta de raspundere la mesaj.
" Hei si tie... "Bine"...nu e chiar cuvantul potrivit, ca sa zic asa... inca imi revin dupa sedative. Nu am venit la scoala pentru ca nu am putut sa ma ridic din pat, de ce, nu stiu, plus ca nu am vrut sa dau ochii cu ai mei. Sti foarte bine de ce... Si multumesc pentru grija care mi-o porti, apreciez mult."
Apasa tasta "Trimitere" simtind o mare caldura in suflet, era bucuroasa ca macar cuiva ii pasa intr-adevar de ea. Se decide sa se ridice din pat ca sa priveasca pe fereastra, dar fix in acel moment o masina neagra opreste in dreptul casei ei, erau Fugaku si Sasuke, atunci Sakura se pune in pat imediat aducandu-si aminte de mesajul trimis lui Sasuke. Se aud pasi pe scara, sigur cineva venea la ea. Se aude un ciocanit in usa, Sakura ii spune persoanei respective sa intre. Se astepta sa fie mama ei sau Fugaku, dar era Sasuke.
- Buna, ce faci? intreaba el sfios. Am primit mesajul de la tine. se aseaza pe pat, langa ea.
- Imi revin, tu ce faci? spune ea zambind.
- Uite veni cu tata ca sa vada ce ai, ii zisei ca nu ai putut sa te ridici din pat. ii spune el zambindu-i sincer.
- Nu era nevoie, poate e doar un efect al...
- Al sedativelor? Posibil. ii taie el fraza. Dar nu scapi de o consultatie.
- Bine... Cum spui tu... cedeaza ea.
Privirile lor se intalnesc, se hipnotizau unul pe celalalt, se simteau atrasi unul de altul, ca doi magneti, incep se sa apropie unul de celalalt, fetele lor erau aproape una de alta, buzele lor erau pe punctul de a se contopi pana cand se aude clanta, iar amandoi se departeaza instant, era Fugaku, care venise sa o consulte pe Sakura. Sasuke se ridica de pe pat si iese glont din camera, avea capul plecat, pentru ca nu voia ca Fugaku ca ii vada fata rosie.

Heeeei! Am revenit, sper sa va placa.
Hugs and kisses!


Ultima editare efectuata de catre MickaElla in Mier 24 Iul 2013, 23:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mar 23 Iul 2013, 12:01

Heii! Am ajuns si eu la fic-ul tau, si pot spune ca-mi place ideea cu vampirii,dar parca actiunea pare foarte comuna. think think Dar astept next, sa vad ce se mai intampla,iar daca poti,anunta-ma!kiss kiss 


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19Mier 24 Iul 2013, 09:49

Multumesc de anunt
Mie una imi place ideia cu vampiri
Un capitol frumos
astept nextul


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
Continut sponsorizat




Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. I_icon19

Sus In jos
 

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-