Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 14:52

Oooooooooo ce dragut e Sasuke cu Sakura. Imi place foarte mult ficult au. E atat de tare, dar de ce Sasuke e ingrijorat ca Saku e un vampir BETA? Adica ce semnifica acest lucru. Astept cu nerabdare continuarea si anunta-ma cand o pui


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 15:15

Cap. 7.

Dupa doua zile de stat in casa, Sakura se hotaraste ca intr-un final sa se duca la scoala. Dupa ce s-a pregatit pentru scoala, observa ca are un mesaj de la Sasuke.
" Hei! Ce faci? Esti pregatita pentru scoala? Sunt in fata casei tale. Te astept." Sakura se incalta repede si iese din casa. Sasuke o astepta, se saluta si merg impreuna spre scoala. Pe drum se intalnesc cu Ino si Hinata. Ino sare imediat la gatul Sakurei sa o imbratiseze, si o jignea in timp ce o intreba de nu i-a raspuns la mesaje. In timp ce fetele vorbeau, Sasuke si Hinata erau tacuti si le priveau amuzati.
Intr-un final ajung la scoala, si se intalnesc cu restul grupului, Naruto o ia pe Sakura la intrebari, in timp ce Hinata privea trista cum Naruto isi da devotamentul pentru Sakura.
- Ce-i cu fata asta? o intreaba Sasuke.
- Sasuke... tresare ea, apoi isi pleaca capul. Uite-l, tot timpul isi face griji pentru Sakura, ai vazut bine asta, o place foarte mult, si e in stare sa o accepte asa cum e, chiar daca e vampir, chiar daca nu e... Iar eu... in ochii lui nu sunt decat ajutorul pentru invatat. Asta sunt... lacrimile incep sa-i curga pe obraji. Scuza-ma, trebuie sa ajung la baie. iese din clasa.
Sasuke era uimit, nu a vazut un vampir care sa aiba asemenea sentimente puternice pentru un muritor, dar de ce se mira, pana si el a inceput sa simta ceva pentru Sakura, doar ca ea nu mai e o muritoare, e un vampir in devenire, si unul BETA, cel mai puternic rang care exista, si totodata cel mai periculos. Se spune ca atunci cand un vampir BETA isi iese din fire in timpul unei lupte, poate innebuni, iar setea de sange sa ii creasca in asa fel incat sa nu mai revina la starea normala pana nu isi potoleste setea, ceea ce ar echivala cu moartea a 200 de persoane. In sinea lui Sasuke se gandea ca a primit cea mai dura sarcina, de a pregati un vampir BETA, care nici nu s-a transformat complet, ii este frica de momentul cand transformarea va fi totala, Sakura ar putea deveni un ucigas fara sa doresca acest lucru, trebuie sa pregateasca un plan, dar gandurile ii sunt distruse de Naruto care vine furios spre el.
- SASUKE! Fi atent aici! Daca se intampla cumva sa o mai faci pe Hinata sa planga, te omor cu mana mea!
Sasuke realizeaza ca Naruto i-a privit pe cei doi in timp ce discutau, si mai mult ca sigur a vazut cand Hinata a inceput sa planga.
- Naruto, se vede de ce mi-ai facut de prima oara impresia ca esti un naiv si jumatate. Esti un bou, frate, Hinata nu plangea din cauza mea, ci din cauza ta, pentru ca nu esti in stare sa vezi cat de mult tine la tine, esti orbit de dragostea ce o porti pentru Sakura ca sa observi ca ea sufera in tacere! Eu nu am nicio vina, tu esti cel care s-a aruncat singur din lac in put! se intoarce pe calcaie si pleaca din clasa plin de nervi.
Naruto era confuz, nu mai intelegea nimic, era uimit de cuvintele lui Sasuke, nu avea cuvinte, gandurile lui erau amestecate. Sakura trece pe langa el in fuga ca sa il caute pe Sasuke, il gaseste intr-un final in spatele scolii, locul unde venea de obicei cu fetele.
- Sasuke! Esti aici! Ce bine!
- Ce doresti? intreaba el rece.
- Am venit sa vad daca esti bine, dar de ce folosesti tonul acesta cu mine? Ce am facut? spune Sakura ingrijorata.
- Am nevoie sa stau singur Sakura, du-te, o sa intarzii la ora.
- Sti ce, uite ca nu am chef sa ma duc la aceasta ora, si o sa stau cu tine aici, ce zici, e bine? se incapataneaza ea.
- Cum doresti, dar nu vreau sa ai probleme din cauza mea. spune Sasuke pe un ton neutru, dar in sinea lui era ingrijorat ca ea ar putea intra in necazuri.
- Perfect, deci o sa raman cu tine. spune ea zambind in timp ce se aseaza langa el pe niste scari. Totusi, care a fost faza cu discutia dintre tine si Naruto?
- Ma asteptam la aceasta intrebare. Sakura, Hinata il iubeste pe Naruto, tine la el enorm, si sufera cand vede ca el e tot mai indragostit de tine, cum de altfel sufera si o persoana cand observa cat de apropiata esti tu de el, nu dau nume, si iti dai seama ca i-am luat apararea Hinatei, si mai ales a mea, pentru ca fraierul a crezut ca eu am facut-o sa planga. Nu imi place sa fiu acuzat pe nedrept. ii explica el, in timp ce privea cerul senin.
Se lasa linistea, cei doi privesc cerul senin strabatut din cand in cand de cativa nori rataciti si singuratici. Linistea dintre ei il apasa pe Sasuke din ce in ce mai mult, simte ca ceva nu e in regula, dar nu stie ce anume. Linistea este rupta de clopotelul care anunta pauza, fapt ce ii face pe cei doi sa se intrebe cum de a trecut atat de repede ora.

Sper sa va placa!
Hugs and kisses!


Ultima editare efectuata de catre MickaElla in Dum 04 Aug 2013, 23:37, editata de 1 ori
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 15:59

Imi place, pentru o clipa am crezut ca o ia in directia SasuHina / NaruSaku.
Nu m-ai anuntat, dar sper sa o faci data vitoare.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Lun 29 Iul 2013, 16:04

UUU, capitol nou! Imi place,place, place! in love 
Acel "nu dau nume" este Sasuke nu?well? awesome right? 
Ok, astept next-ul cat mai repede! Bafta la scris si anunta-ma! Te pup!dance2 kiss 


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
SandClock
Genin
Genin
SandClock

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 301
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,pozele...
Stare de spirit Stare de spirit : grozava in general

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Mier 31 Iul 2013, 10:53

In primul rand imi cer scuze de intarziere. si apoi e genial! deci pentru capitolul anterior : si Hinata era un vampir ?! huh?  asta era intrebarea care ma bantuia. Oau...
pentru acest capitol:Deci Naruto  o iubeasca pe Sakura. Ce tupeist....ii spune lui Sasuke sa nu o m-ai faca pe Hinata sa planga dar el era defapt tantalaul care o facea sa planga. angry Si dupaia era  confuz . nervi! 
Deci pe scurt capitolele sunt geniale  si te rog sa ma anunti cand pui next-ul. puppy eyes


[img]Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Nfoa45[/img]



I'm pretty,but i'm not beautiful.

I sin, but I'm not the devil.

I'm good, but I'm not an angel.

-Marilyn Monroe


 
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 04 Aug 2013, 23:32

Cap. 8.

Restul zilei decurge foarte nasol pentru grupul de prieteni: Sasuke a stat in permanenta cu Hinata si a consolat-o, in timp ce Sakura si Naruto s-au certat pe tema subiectului de dimineata, iar Ino si Sai au fost pe post de spectatori ai acestei drame. Cand se termina orele, Sakura il intreaba pe Sasuke daca vrea sa mearga cu ea la matusa ei. Sasuke accepta fara nici o retinere, pentru ca era Vineri, si avea tot timpul la dispozitie ca sa invete.
Pe drum Sakura ii spune ca trebuie sa treaca prin parcul central pentru a scurta drumul. In timp ce mergeau prin parc, Sakura il duce pe Sasuke intr-un loc cunoscut doar de ea. Acesta este confuz si nu intelege ce cauta amandoi intr-un asemenea loc.
- De ce suntem aici? Nu trebuie sa ajungem la matusa ta? intreaba el.
- A fost o minciuna chestia cu matusa mea. Am vrut sa te aduc aici si sa vorbim despre incidentul de la scoala mult mai detaliat. raspunde ea in timp ce priveste frunzele cum isi iau zborul de pe crengile copacilor.
- Off... Deci asta este... Ar fi trebuit sa imi dau seama... ofteaza Sasuke.
- Da... Deci, poti sa imi zici tot cu lux de amanunte? intreaba ea intorcandu-si privirea spre el.
- Bine... De unde sa incep... Deci, eu am vazut-o pe Hinata foarte trista si am intrebat-o ce are, iar ea mi-a explicat, cand a plecat din clasa cu lacrimi in ochi Naruto a vazut asta, si m-a amenintat, ai vazut si tu foarte bine, asa ca am zis tot ce am avut de zis si am plecat si eu pentru ca nu vroiam sa se ajunga mai rau... Hinata si acum e suparata, sufera in sinea ei, si nu pot sa inteleg cum de un vampir poate sa aiba atat de multe sentimente pentru un muritor... Hinata e o fire deosebita... Asta e sigur... Imi pare rau de ea, este o persoana care nu merita sa planga, dar daca dobitocul ala nu stie sa aprecieze o persoana, o sa o piarda pana la urma... ii explica Sasuke in timp ce priveste cerul.
- Mda... Hinata a fost mereu o fire sensibila si tacuta, nu vorbeste foarte mult despre sentimentele ei, iar Naruto... nu stiu ce sa zic despre el, asta e firea lui, impulsiva si imprevizibila, se arunca inainte fara sa geandeasca... Ai dreptate, e un dobitoc... Ai vazut bine azi ca m-am certai cu el... De ce trebuie sa se complice situatia, acest lucru chiar ma framanta... spune Sakura privind pamantul acoperit de frunze aurii si rosiatice.
Se lasa linistea, vantul adie si ridica frunzele in mici tornade apoi le imprastie in toate partile pentru a schimba tesatura covorului de toamna. Cei doi isi intorc privirile unul catre celalalt, ochii lor se intalnesc si se patrund unii pe altii, smaraldul ochiilor ei ii invaluie ochii lui negri intr-o caldura sufleteasca amestecata cu tristete si confuzie. El simte ceva puternic venind dinspre ea, sa fie tranformarea care trecea la o alta etapa, sentimentele pe care i le transmite sau amandoua? Grea intrebare, inca se gandeste la momentul acela cand ea ar putea sa scape de sub control, e totul aiurea, de-a dreptul confuz, ii este teama de ce s-ar putea intampla. Ea... ea este cu gandul in alta parte, nu ii mai pasa de ce este pe cale sa devina, se gandeste la ei, la el si la Naruto, amandoi tin la ea, se vede foarte bine. Ii poate citi pe amandoi, e doar o prima etapa a transformarii, normal, deci poate sa simta tot ce simt ei, dinspre el vine acea forta protectoare amestecata cu mici licariri de... iubire? Posibil, dar nu vrea sa ajunga in avea ipostaza de a alege intre ei, se teme ca poate sa ii piarda pe amandoi, sau pe unul dintre ei... Ii este frica de ce se poate intampla.
Fara sa isi dea seama cei doi se imbratiseaza, Sasuke o tinea strans in brate si o privea fix in ochi, se citea in ochii lui grija ce i-o poarta si faptul ca pe zi ce trece incepe sa tina din ce in ce mai mult la ea. Sakura il privea si ea, si putea sa citeasca totul in ochii lui, buzele lor se apropie, dar cand erau pe punctul de a se saruta suna telefonul lui Sasuke, era Fugaku... Sasuke raspunde.
- Da tata.
- Sasuke, unde esti?
- Sunt cu Sakura in parcul central, de ce?
- Aaa, pefect! Veniti amandoi acasa, trebuie sa o consult pe Sakura, sa vad cum se dezvolta transformarea. ii explica Fugaku.
- Bine tata, venim intr-o jumatate de ora.
- Bine, va astept, Pa!
- Pa tata. inchide apelul.
Dupa ce inchide apelul si isi baga telefonul in buzunar, Sasuke isi intoarce privirea spre Sakura, aceasta era rosie in obraji si il privea confuza. Sasuke devine si el confuz cand o vede, dar isi aminteste imediat de ce a vorbit cu Fugaku.
- Tata vrea sa te consulte ca sa vada cum merge transformarea. ii explica el.
- Bine, pai atunci sa mergem. spune ea pe un ton timid.
Sasuke isi da seama ca pana sa sune tatal lui, ei mai aveau putin si se sarutau, atunci se indreapta cu viteza spre Sakura, aceasta speriandu-se, dar neclintindu-se din loc, ii ia fata in palme si o saruta. Sakura era uimita, nu stia cum sa reactioneze, dar intr-un final cedeaza senzatiei de bine. Dupa ce ii da drumul, Sasuke o priveste cu subinteles, iar Sakura ii raspunde pozitiv sarutandu-l la randul ei inapoi. Cei doi isi continua drumul spre resedinta lui, in timp ce se tineau de maini.


E atat de greu sa sti ca esti singur intr-o lume plina de fericire.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 11:58

Scuze ca dau com tarziu
Un capitol foarte frumos 
se pare ca incep momentele dintre cei doi , kiss kiss
te kisss dulce spor la idei in continoare
Mersi de anunt


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
SandClock
Genin
Genin
SandClock

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 301
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,pozele...
Stare de spirit Stare de spirit : grozava in general

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Vin 16 Aug 2013, 15:17

Buna!Merci pentru anunt.
Deci.... OAU!!! huh?  S-au sarutat,s-au sarutat!Ce dragut... Sper sa fie impreuna in capitolul urmator.

Imi pare rau ca am comentat atat de tarziu.
P.S:te rog sa ma anunti cand pui next-ul


[img]Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Nfoa45[/img]



I'm pretty,but i'm not beautiful.

I sin, but I'm not the devil.

I'm good, but I'm not an angel.

-Marilyn Monroe


 
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 22:19

Cap 9.

Cei doi ajung la resedinta Uchiha, intra in casa, si Sasuke ramane socat cand il vede pe Itachi in sufragerie. Trece in fata Sakurei, vrand sa o ascunda de acesta.
- Nu o mai ascunde pe micuta ta iubita fratioare, nu am de gand sa repet aceleasi greseli de anul trecut. incearca Itachi sa il calmeze.
- Da da, si varcolacii devin oameni cand e luna plina! Pe cine incerci sa pacalesti?! ii raspunde Sasuke tinandu-si nervii in frau.
Fugaku apare in sufragerie, tinand in maini o tava cu 4 cesti de ceai, pentru a vedea ce-i cu galagia.
- Acesta reuniune de familie nu ar trebui sa implice trecutul, doar prezentul si viitorul. spune acesta in timp ce aseza tava pe masuta de cafea cu suprafata de sticla cu reflexii curcubeu.
- Tata, ce cauta Itachi acasa? intreaba Sasuke.
- Il las pe el sa iti explice. Sakura, hai sa te consult. intervine Fugaku.
Cei doi pleaca in laborator pentru consultatie, cei doi frati raman in sufragerie pentru a discuta. Sasuke era nervos si confuz, nu stia daca sa il creada pe Itachi sau nu in legatura cu ce urmeaza sa alfe de la acesta.
- De unde sa incep Sasuke... Off... Sunt multe de explicat... incepe Itachi ingrijorat.
- Cu inceputul, ca sa mearga totul logic, normal. spune Sasuke pe un ton usor incordat.
- Bine atunci. M-am intors special din Rusia ca sa va avertizez pe tine si pe tata ca Pain e hotarat sa omoare toti vampirii BETA pentru a le lua sufletele.
- Pain? Dar... parca era mort... Cum e posibil asa ceva?! intreaba Sasuke socat.
- Destul de simplu, se pare ca Orochimaru l-a readus la viata folosindu-se de un vraci, si anume de Kabuto, da, Kabuto a trecut de partea lui. ii raspunde Itachi.
- Imposibil! Kabuto a fost omorat de tata, am fost de fata cand s-a intamplat asta, iar Orochimaru nu ar trebui sa fie inchis in Penitenciarul din muntii Caucaz? spune Sasuke incercand sa caute raspunsuri.
- Stai sa iti explic si asta. 1. Orochimaru a fost eliberat pentru buna purtare, iar Kabuto mai mult ca sigur s-a reincarnat, asta e tot ce pot sa iti zic. explica Itachi.
- "Perfect"! Si totusi ce vrea sa faca Pain cu sufletele vampirilor BETA? 
- Pentru a-si spori puterile in asa mod incat nimeni sa nu il omoare nici daca i-ar baga un tarus in inima, sa fie imun la orice fel de amenintare care ar putea sa il raneasca.
Cand Itachi incheie ultima fraza, apar Fugaku si Sakura, ea fiind speriata de ceea ce auzise. Sasuke isi intoarce privirea spre ea. In secunda urmatoare a fost langa ea si a imbratisat-o, incercand sa o calmeze. Ii spunea ca totul o sa fie bine, si ca nu o sa i se intample nimic, asigurand-o ca daca pateste ceva el va face crima pentru ea. Totusi, totul ia o intorsatura brusca, corpul ei incepe sa emane o caldura foarte mare, pielea, din acea culoare palida sa transforma intr-un verde smarald, ochii ei capatau o culoare rosie ca rubinul, iar parul devenea alb ca neaua. Cei trei si-au dat seama, transformarea completa avea loc acum si nu mai era nimic de facut, din acel moment incepea cea mai grea misiune a lor: protejarea si instruirea Sakurei.
Vazand ca fata incepe sa isi revina la normal, Sasuke i-a zis lui Fugaku sa aduca cateva rezerve de sange. Ceea ce insemna ca ii va astepta o noapte lunga pe el, Itachi si Fugaku, dar mai ales pe Sakura. Intr-un final ea revine la forma umana, dar lesina. Itachi o prinde si o intinde pe canapea, Fugaku apare cu rezervele de sange. Observa starea in care se afla ea, si il intreaba pe Itachi ce s-a intamplat, acesta ii explica totul. Sasuke vine in sufragerie dupa ce a vorbit cu parintii Sakurei si intreaba nedumerit ce a patit ea.
- Dupa ce a revenit la forma umana a lesinat, asta a fost tot. ii raspunde Itachi.
- Bine, atunci trebuie sa o supraveghem. Nu se stie ce poate face dupa ce se trezeste. spune Sasuke.
- Ai dreptate, trebuie sa stam cu ochii pe ea, nu putem sa stim cum va reactiona dupa ce se va trezi. il afirma Fugaku.
Si asa au inceput sa treaca orele, cei trei faceau cu randul pentru a o supraveghea pe Sakura. Sasuke incepuse  sa simta oboseala, dar nu renunta in fata somnului si a odihnei. Observand acest lucru, Itachi deschide una din rezerva si toarna in trei cani sangele, dupa ia doua dintre cani si ii serveste pe Sasuke si pe Fugaku, apoi luandu-si-o pe a sa.
- Multumesc Itachi. spune Sasuke luand cana.
- Nu ai pentru ce fratioare, sa sti ca ai nevoie de putine resurse. Chiar ti la ea, am dreptate? zice Itachi luand o inghtitura din cana lui.
- Da, chiar tin la ea, nu imi dau seama cum am reusit sa ma indragostesc de ea intr-un timp atat de scurt, dar recunosc ca mi-as da viata pentru ea daca ar fi in pericol. recunoaste Sasuke zambind.
Itachi era uimit de cuvintele si reactia lui Sasuke. Fratiorul sau cunoscuse dragostea adevarata intr-un final, se maturizase, asta era clar. Intr-un an in care a fost plecat in Rusia a pierdut procesul de maturizare prin care a trecut Sasuke, ceea ce regreta acum.
Orele continuau sa treaca, Fugaku, Sasuke si Itachi erau cu ochii pe Sakura. La ora 4 dimineata ajung si parintii Sakurei la resedinta Uchiha, erau ingrijorati pentru fiica lor. Toti 5 au stat cu ochii pe ea, dar nu prezenta niciun fel de reactie. Pana cand Itachi isi aminteste ceva legat de vampirii BETA si transformarea acestora, fiind un detaliu care l-a aflat de la o vrajitoare din Rusia. Le explica celorlalti ca pentru a se trezi un vampir BETA, acesta trebuie muscat de un alt vampir care sa ii implementeze veninul transformarii. Atunci toti ochii au fost atintiti spre Sasuke, acesta fiind indemnat din priviri sa faca el acest lucru. Sasuke se supune si ii introduce Sakurei veninul in sange muscand-o de incheietura mainii drepte. Tot ce mai era de facut acum era sa astepte, din nou...

Heei! Scuze pentru aceasta mare pauza, dar inspiratia m-a lovit tocmai acum, plus ca am mai avut si cateva probleme de rezolvat. Sper sa va placa.
Hugs and kisses!
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 22:58

Bunaaa. kiss Ajung si eu pe aici in sfarsit. Si, spre surprinderea mea, sunt si primaaa care iti comenteaza acest capitol superb. nr1 we party !!
Imi place ideea. Trebuie sa recunosc ca am ramaas destul de surprinsa cand am citit "vampit BETA". Nu ma asteptam ca acest fic sa fie unul cu vampiri, dar ma bucur, pentru ca m-ai surprins placut. kiss
Astept nerabdatoare next-ul si sper ca ma vei anunta cand il postezi. puppy eyes
Rebee te kiss .
Hugs. a hug ^^.


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Mar 03 Sept 2013, 16:35

Multumesc in primu rand de anunt
A fost un capitol foarte frumos, dar la sfarsit iarasi ne-ai lasat in supans
te pwp spor la idei in continoare draga 


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
SandClock
Genin
Genin
SandClock

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : craiova
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 301
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : muzica,pozele...
Stare de spirit Stare de spirit : grozava in general

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Vin 06 Sept 2013, 23:33

Iartama,iartama!Nu am putut sa trec pe aici sau am uitat nici eu nu stiu exact.
Oricum un capitol interesant...dar ce greseala a facut Itachi? think Voi astepta cu nerabdare sa aflu.
Spor la scris.


[img]Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Nfoa45[/img]



I'm pretty,but i'm not beautiful.

I sin, but I'm not the devil.

I'm good, but I'm not an angel.

-Marilyn Monroe


 
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 00:13

Cap. 10.

Spre dimineata toti erau obositi, dar nu puneau geana pe geana, erau cu ochii atintiti spre Sakura care inca hiberna, procesul de transformare inca desfasurandu-se. Sasuke avea cearcane, era clar ca nu a mai supravegheat un "nou-nascut" de multa vreme. Itachi umplea acum pentru a 10-a oara canile cu sange. Ii da una lui Sasuke si se aseaza langa acesta pe cealalta canapea.
- O sa se trezeasca intr-un final, stai linistit. In acest an in care am fost in Rusia am instruit 10 "noi-nascuti", toti vampiri de rang Alpha. Te asigur e mai greu cu ei decat cu cei de rang BETA, sunt mult mai imprevizibili si mai periculosi daca isi pierd autocontrolul. Hehe, una dintre ucenice era gata sa ma omoare cand si-a iesit din fire urat de tot, cum o chema...sta putin pe ganduri. A! Da! Karin, roscata, scunda, purta ochelari, piele alba ca zapada. O fire extrem de agresiva, dar am reusit in doua luni sa ii schimb atitudinea, i-am zis ca nu rezolva nimic daca continua sa fie asa agresiva... incheie Itachi.
- Mda... Desi urasc sa spun acest lucru, am nevoie de ajutorul tau Itachi... ofteaza Sasuke.
- Deci sa inteleg ca am picat la momentul potrivit? intreaba putin uimit Itachi.
- Da, si acum am nevoie de ajutorul tau mai mult ca niciodata. raspunde Sasuke ingandurat. Totusi, te rog un lucru, nu comite aceeasi greseala, asta mi-ar trebui acum si as ceda complet, nu ai mai face nimic bun cu mine, te asigur. ii explica Sasuke.
- Hmm... Ma pui pe ganduri cu atitudinea asta, oricum nu am de gand sa comit aceeasi greseala, pentru ca...
Itachi nu mai continua sa termine fraza pentru ca simte imediat aura Sakurei cum creste, ceva nu era in regula. Sasuke simtind la fel il striga pe tatal sau. O ia in brate pe Sakura si o duce in laborator. Acolo se strang toti, parintii Sakurei, Itachi, Sasuke si Fugaku. Tatal celor doi frati incerca sa afle ce are Sakura, Sasuke era tensionat, transpira, Itachi simte cum aura lui capata o forma agitata, ceea ce il determina sa il scoata din laborator.
- Stai calm, o sa fie bine, tata stie ce face, bine? incearca sa il calmeze pe Sasuke.
- Stiu, stiu, dar chiar imi fac griji. O iubesc Itachi, o iubesc! Imi pasa de ea, daca pateste ceva, eu jur ca imi dau sufletul pentru ea! Sunt disperat frate, daca nu se mai trezeste niciodata?! Ce fac?! Sasuke devine din ce in ce mai ingrijorat si mai agitat.
Itachi il plezneste, il zguduie putin si dupa il propteste de perete, tinandu-l lipit de acesta. Il privea furios, asa cum nu o mai facuse de foarte mult timp. Trebuia sa il calmeze cumva pe Sasuke, dar nu stia ce sa faca. Isi priveste fratele si vede cum din ochii acestuia incep sa curga siroaire de lacrimi. Atunci realizeaza ca fratele sau nu spune prostii, chiar tine la aceasta fata, la aceasta "nou-nascuta" si ca intr-adevar are nevoie de ajutor. Isi pleaca privirea in podea, se gandea ce poate avea aceasta fata atat de special, dar brusc isi aduce aminte de o legenda care a auzit-o la un vraci din Campia Siberiei. Odata la 100 de ani se naste un vampir BETA mai puternic si decat cei Alpha, care e in stare sa sece o tara intreaga de sange, si care ar putea fi singurul care sa il invinga chiar si pe cei mai puternici dintre puternici. Acum singura intrebare care ii bantuia mintea era: Sakura este acel vampir BETA care va schimba totul?
Fugaku iese din laborator si ii anunta pe cei doi ca Sakura este treaza si ca totul este in regula deocamdata. Sasuke il da pe Itachi la o parte si intra in laborator. Sakura era intinsa pe pat si inconjurata de parintii ei. Avea ochii inconjurati de cearcane, pielea palida, corpul slabit de putere, iar parul incepuse sa ii capete o tenta de alb, ca si cand ar imbatrani. Totusi, in ochii lui inca era frumoasa, eleganta, vioaie, era inca acea fata care i-a atras atentia de la primul contact al ochilor.
Se indreapta spre ea, o priveste cu lacrimi in ochi, o imbratiseaza cu mare grija pentru ca nu cumva sa ii provoace vreo durere. Sa saruta tandru, atent, ca sa nu faca vreo greseala, o trata ca pe o floare fragila ale carei frunze se pot rupe imediat daca este atinsa brusc. O priveste in ochi, zambeste pentru ca ingerul lui este bine, dar totusi plange pentru ca se gandeste la chinurile ce o vor astepta.
Ea il priveste, ii vede lacrimile care i se prelingeau pe obraz, era confuza, nu intelegea de ce tocmai el plange, de ce el e trist, de ce are sufletul amarat, oare ce povara duce? Acestea au fost primele ei ganduri. Incerca sa rosteasca ceva, dar era prea slabita pentru a deschide gura ca sa spuna ceva. Isi simtea pleoapele grele. Intr-un final, prin mari straduinte, reuseste sa isi ridice mana si sa isi lipeasca palma de fata lui. Vroia sa ii stearga lacrimile, vroia sa il vada zambind, vroia sa stie ca el e totul pentru ea, si ca nu ar renunta la el niciodata.

Stiu ca e scurt, dar atat am putut scrie acum. Sper sa va placa.
Hugs and kisses!


E atat de greu sa sti ca esti singur intr-o lume plina de fericire.
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 11:35

Heiiii. kiss 
Primaaaa! nr1 

Mersi de anunt, sper  ca il voi primi in continuare. dap ! kiss 

A fost un capitol frumos, plin de tensiune, dar scurt. sad 

Spor la tastat si sper sa pui repede next-ul ala. puppy eyes 

Rebee te kiss .

Ja ne, sweetie! hi! a hug 


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Sept 2013, 12:22

Hey!!
Mesi de anunt 
Un capitol foarte frumos dar , 
pacat ca e prea scut:((: 
spor la idei in continoare 


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
MickaElla
Academy Student
Academy Student
MickaElla

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Apele Vii, Dolj
acebook acebook : foloseste "url" altfel deformezi meniul si pagina! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 30
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Scrisul, dansul, pictatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde de evenimente :D

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Sam 02 Noi 2013, 20:19

Hei hei! Scuze ca nu am mai postat nimic de foarte muuuuult timp, dar am fost ocupata in ultimul timp, sper sa imi iertati absenta de lunga durata. Ca sa ma revansez postez acest capitol care sper sa va placa.

Cap. 11.

Dupa cateva zile bune de recuperare, Sakura era din nou in plina forma, pielea era inca palida, dar parul isi recapatase culoarea rozalie, care era chiar mai intensa, ochii capatasera un verde mult mai puternic, asa ca deja acaparau privirile celorlalti. Se vedea deja o mica schimbare in privinta corpului, muschii sunt usor evidenti, ceea ce denota ca zace o oarecum forta in trupul Sakurei.
Sasuke era inca in acea stare, dar incerca sa ascunda acest lucru, mai ales in preajma ei, pentru ca nu vroia sa o demoralizeze, sau o ingrijoreze in legatura cu starea lui. Tot ce vroia sa stie, e ca ea e in regula si ca va reusi sa o instruiasca in de-ajuns de bine cat sa faca fata unei situatii critice. Vroia sa o ajute sa devina puternica, ambitioasa si sa lupte mai bine ca oricine, vroia sa o ajute sa isi controleze emotiile, deoarece puterea ii poate fi influentata de acestea.
Se produsesera schimbari si la scoala, locurile se schimbasera radical, Sasuke statea cu Sakura, iar Naruto cu Hinata. Sasuke si Naruto nici acum nu isi vorbeau, si nici nu aveau de gand sa o faca, desi Sakura si Hinata incercau sa ii convinga sa o faca. Se pare ca acea cearta de demult a fost foarte apasatoare pentru amandoi.
Totusi intr-o pauza, Sasuke a luat initiativa special pentru Sakura, s-a dus la Naruto sa vorbeasca cu el.
- Naruto, pot sa vorbesc niste lucruri cu tine intre 4 ochi? intreaba Sasuke.
- Bine. ii raspunde Naruto.
Cei doi ies pe culoar ca sa vorbeasca.
- Despre ce este vorba? intreaba Naruto usor curios folosind un ton oarecum rece.
- Naruto, ce zici sa uitam de acea cearta, bine? In primul rand gandeste-te la Sakura si Hinata cat de mult au insistat ca noi sa intram din nou in relatii bune, dar pe langa acest fapt vreau ca noi sa ne intelegem bine, si sa devenim prieteni buni. Stiu ca in tine pot sa am incredere in adevaratul sens al cuvantului, in momentul asta chiar am nevoie de sustinere, si chiar cea care vine din partea ta ar fi cea mai buna pentru mine. ii explica Sasuke. Tu o cunosti cel mai bine pe Sakura, sti ce ii poate capul si ce fal de om e. Sti foarte bine care e situatia ei acum, s-a transformat complet intr-un vampir BETA, tu sti cum sa ii vorbesti ca sa se calmeze, si am nevoie sa imi spui tot ce sti despre ea ca sa o pot instrui cat mai usor. Macar fa-o pentru ea, daca nu pentru mine. Nu ma sti de foarte mult timp, pe ea o cunosti de o viata, ati fost impreuna de la gradinita. Da, mi-a povestit despre tine. incheie Sasuke.
- Sasuke, adevarul e ca si eu m-am gandit mai bine, Hinata mi-a zis despre tine si familia ta, ca tatal tau a instruit-o si a salvat-o cand transformarea ei a inceput sa se desfasoare. Si sa sti ca sunt de-acord, chiar ar fi bine sa uitam de cearta aceasta si sa fim prieteni, chiar vreau sa te ajut, si nu o s-o fac doar pentru Sakura, dar si pentru tine. spune Naruto zambind.
Auzind aceste vorbe Sasuke simte ca o piatra dintre cele 1000 i se ridica de pe inima, se bucura acum ca o sa primeasca ajutor din partea lui Naruto. Incepe sa se simta mai pregatit pentru ceea ce o sa il astepte.
- Sasuke, totusi vreau sa imi promiti un lucru, nu o face pe Sakura sa sufere, altfel crede-ma ca nu sti de ce pot si in stare. Probabil ca te gandesti ca ar putea sa iti faca un om. Uite ca lucrurile nu stau asa cum crezi tu, eu nu sunt om, sunt varcolac. Sti foarte bine ce inseamna o muscatura de varcolac pentru un vampir: o moarte inceata si chinuitoare. ii spune Naruto pe un ton oarecum incordat.
- Naruto, crede-ma ca nici nu am de gand sa fac un asemenea lucru. Sakura este pe primul loc pentru mine acum, si nu as rani-o in niciun fel. Trebuie sa am cea mai mare grija de ea. zice Sasuke foarte sigur de el. Si totusi cum de imi zici mie asemenea lucru?
- Am o mare incredere in tine Sasuke, stiu ca tu nu ai spune nimanui despre mine sau ceva care sa bata apropul la ceea ce sunt cu adevarat. explica Naruto.
- Inteleg, si poti sa stai linistit, secretul tau e in siguranta cu mine. incheie Sasuke aceasta discutie.
Se aude sunetul de intrare la ore, cei doi intra in clasa discutand despre cu totul alte chestii, ba chiar razand, fapt ce le uimeste pe Sakura si Hinata. Cele doua fete erau intr-adevar confuze, cum au reusit baietii sa se impace. La ora, amandoua incercau sa ii trage de limba si sa afle cate ceva, dar nimic, nu au reusit...
Trece si aceasta zi, cei 4 se duc la Sasuke acasa, Itachi gatise ceva bun presimtind ca Sasuke nu va veni singur. Faptul ca Itachi era un bucatar asa bun ii uimise pe Fugaku si Sasuke, gatea mancare ruseasca care avea influente chinezesti, un amestec foarte bun care i-a uimit pe toti ceilalti.
- Itachi, trebuie sa ma inveti tot ce sti despre arta culinara, pur si simplu mancarea ta ma da pe spate. spune Sakura gustand una din specialitatile facute de acesta.
- Nici o problema Sakura, poate week-end-ul acesta o sa gatim ceva impreuna, toti trei, aici ma refer, la mine, la tine si la Sasuke, si da, va puteti invita si prietenii. spune Itachi fiind multumit de el pentru ca reusise sa ii surprinda pe toti cu mancarea sa.
- Frate, trebuie sa recunoastem toti acum, chiar te pricepi, cred ca va trebui sa mai iau lectii de la tine. spune Sasuke.
- Si normal, tu tot timpul te-ai axat pe bucataria italieneasca, diversifica si combina, exact cum fac eu. ii spune Itachi. Da, fratiorul meu se descurca excelent cu preparatele italienesti. adauga vazandu-i pe Naruto, Hinata si Sakura usor confuzi.
- Deci inseamna ca trebuie sa iau lectii de la amandoi atunci. zice Sakura bucuroasa.
- Sa luam! o corecteaza Hinata.
- Atunci eu voi fi degustator. sare Naruto. Abia astept week-end-ul acesta! incheie el zambind.
Toti incep sa rada si se bucura in continuare de masa oferita de Itachi. Dupa ce au mancat, fetele s-au oferit sa spele vasele, avand in vedere ca Itachi si Sasuke insistau sa nu o faca. Pana la urma a ramas tot ca ele. Fiind in bucatarie, Hinata si Sakura incep sa discute despre diverse pana ajung la capitolul legat de noua ei forma si de baieti.
- Cum te simti acum ca transformarea a luat sfarsit? intreaba Hinata.
- Nu stiu, in orice caz foarte diferit, de cum ma simteam inainte. raspunde Sakura. Simt ca am mai multa energie, forta si putere de concentrare ca inainte.
- Inteleg, stiu cum e... Totusi, nu ti se pare ca e ceva in neregula cu Naruto? intreaba Hinata usor nedumerita.
- Naruto...? Pai sti, el ascunde un mare secret, pe care doar eu il stiu... Dar cred ca a venit timpul sa iti zic... Naruto este varcolac, acum te rog sa nu il intrebi nimic despre chestia asta, sti ca am incredere in tine. ii explica Sakura.
Hinata ramane socata cand aude de cuvantul "varcolac", era imposibil, se gandea cum a reusit sa mascheze acest lucru pana acum, avand in vedere cate luni pline au fost pana acum. Ii era greu sa creada, dar stia ca Sakura spune adevarul. Trebuie sa accepte adevarul, pana la urma il iubeste chiar daca e varcolac.
- Esti bine? o intreaba Sakura ingrijorata.
- Da.. Sau cel macar asa cred, trebuie sa ma obisnuiesc cu acest lucru, si stai linistita, nu o sa bat niciun apropo si nici nu voi incerca sa deschid acest subiect.
- Bun, deci hai sa terminam cu vasele astea mai repede, ok? spune Sakura ambitionandu-se.
- Bine, hai sa terminam odata! spune Hinata pe un ton relaxat.
Fetele termina de spalat vasele si se duc in sufragerie unde baieti stateau pe canapea si se uitau la un meci de fotbal, idee data de Naruto. Baietii isi luasera suc si chips-uri si urmareau impatimiti meciul. Fetele se aseaza si ele pe o canapea si incepusera sa vorbeasca despre o petrecere care va avea loc vinerea care urma. Sasuke auzind oarecum subiectul de discutie intervine si el asezandu-se langa Sakura pe canapea.
- Daca vrei sa mergem la acea petrecere, tu va trebui sa inveti sa iti controlezi setea care pentru o perioada va fi destul de mare.
- Atunci nu mai mergem la nicio petrecere, pana cand nu voi fi pregatita general pentru a rezista in viata de zi cu zi nu voi iesi nicaieri. Multumit? spune Sakura pe un ton jos.
- Off... ce ma fac eu cu tine... Fie, facem cum spui tu, o perioada nu o sa iesim nicaieri, ca sa te pregatim pe tine, da Hinata? spune Sasuke uitandu-se la Hinata.
- D-da! Da S-sasuke. raspunde imediat Hinata.
Dupa ce au stabilit care va fi programul Sakurei pentru urmatoarea luna, Sasuke s-a intors la meciul de fotbal, iar fetele au discutat despre diverse lucruri. Intr-un final se face ora 8, iar fetele trebuiau sa ajunga acasa. Sasuke se ofera sa ii duca pe Naruto si Hinata, daca tot o duce pe Sakura. In masina, Naruto era usor incordat, nu stia ce sa faca, daca sa i zica Hinatei sau nu, se uita la Sasuke, iar acesta ii face semn ca da, zambindu-i cu incredere.
- H-H-Hinata, a-a-am ceva sa... sa iti zic... incepe el balbaindu-se.
- Da Naruto? intreaba ea curioasa.
- Trebuie sa... sa iti zic ceva... ce am omis sa iti spun de foarte mult timp...
- Ce anume? Hinata devine din ce in ce mai curioasa.
- Hinata... Eu sunt... varcolac... Stiu, ca acum o sa te superi pe mine ca nu ti-am zis mai demult, dar nu am avut curajul, si ce regret cel mai mult e ca vampirii si varcolacii nu pot fi impreuna... Hinata, chiar imi placi, si imi doresc sa fiu impreuna, dar... avand in vedere ca suntem diferiti... Mi-e foarte teama, mai ales ca stiu ca familia ta, e impotriva celor ca mine...spune Naruto pierzandu-se in cuvinte.
- Stai linistit Naruto, incepe ea, pentru toate e o solutie. Familia mea nu e impotriva varcolacilor, tata chiar se intelege foarte bine cu Jiraya daca vrei sa sti, si tata chiar mi-a zis ca s-ar bucura enorm sa ne stie impreuna. Si da, si eu te plac daca asta te intrebi in momentul de fata... si...
Dar Hinata nu termina sa spuna si restul frazei ca Naruto imediat o saruta. Sasuke si Sakura incepusera sa zambeasca vazandu-i pe cei doi formand un cuplu de acum si faptul ca diferentele existentiale nu erau o problema. Dupa ce ii lasa pe cei doi la casele lor, Sasuke o duce pe Sakura acasa. Oprind in fata casei ei, cei doi mai raman in masina sa discute anumite chestii.
- Tu stiai de acest lucru? intreaba Sakura.
- Ce lucru? spune Sasuke.
- De faza dintre Naruto si Hinata. 
- Da, am vorbit cu Naruto cat timp voi erati in bucatarie si spalati vasele. explica Sasuke. Naruto chiar tine la Hinata, dar ii este frica de ce s-ar putea intampla avand in vedere marea diferenta dintre ei, faptul ca ea e vampir si ca el e varcolac.
- Da... Si eu am vorbit cu Hinata despre chestia asta... spune Sakura. Ea chiar e indragostita de el...
- Stai putin. Tu stiai ca Naruto este varcolac? intreaba nedumerit Sasuke.
- Da, stiu de 3 ani acest lucru, si mereu am tinut acest secret, si nu am vorbit deloc despre acest lucru. Pentru ca stiam ca Naruto si-a pus toata incredere in mine. explica Sakura.
Dupa ce au incheiat si acest subiect, cei doi se saruta de noapte buna, Sakura coboara din masina intra in casa. Isi saluta parintii si urca la etaj ducandu-se in camera ei. Se schimba de hainele care le purtase azi si se imbraca intr-o pijama larga si comoda, se aseaza la birou si incepe sa isi faca temele. Scriind de zor la materiile pe care le avea pentru maine, incepe sa simta cum capul ii este atacat de o durere infernala si imediat in fata ochilor ei apare un filmulet derulandu-se: era ea urmarita de un om cu parul roscat, plin de pierce-uri, iar alaturi de el mai era un om cu parul cenusiu, ce purta ochelari, amandoi o urmareau. Intr-un final o prind si incep sa o loveasca cu toatel fortele, ea nefiind in stare sa faca nimic. Brusc, linia acelui filmulet se taie, iar vederea ei se intoarce la caietul si cartea care zaceau pe birou, durerea disparuse la fel de repede precum aparuse. Imediat ia telefonul si il suna pe Sasuke.
- Alo? Sasuke, ce faci? spune ea incercand sa isi stapaneasca suspinele.
- Da Sakura, ce ai? Parca mai ai putin si plangi, zi-mi ce s-a intamplat. zice Sasuke ingrijorat.
- Ia-i pe Itachi si pe tatal tau si veniti acum la mine, va rog! spune ea plangand.
- Imediat. In 20 de minute suntem acolo. spune Sasuke pe un ton alarmat.
Dupa ce a inchis apelul, Sakura a incercat sa se calmeze, ca sa le poata explica celor trei ce s-a intamplat. Intre timp cei trei ajung si urca direct in camera urmati de parintii ei. Sakura le explica ce s-a intamplat si de viziunea pe care a avut-o si a cerut explicatii daca e normal sa aiba asa ceva. Fugaku i-a explicat ca in mod normal nu, dar fiind doar la inceput de drum, diverse puteri incearca sa se stabileasca in corpul ei, primele fiind cele care pot provoca dureri cum ar fi viziunile si puterea de topire a obiectelor care provoaca stare de febra. Sasuke incepu sa ingrijoreze din nou, stiind ca va fi o perioada foarte lunga pentru ea, si deoarece nu se stie ce o sa se mai intample in noaptea asta cere permisiunea de a ramane la resedinta Haruno.

Sper sa va placa, si sper ca m-am revansat astfel.
Hugs and kisses!


E atat de greu sa sti ca esti singur intr-o lume plina de fericire.
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Noi 2013, 20:00

Super fic-ul!!Abia astept sa vad ce i se mai intampla lui Sakura si cum o sa o consoleze Sasuke:smug: well? awesome right? well? awesome right? Sper sa aduci next-ul repede si SA MA ANUNTI:pls: <333 

Tonari no Kaibutsu-kun!
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 G6sAtat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 G6sAtat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 <a href=Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 G6s  " />
Sus In jos
Sashaa
Genin
Genin
Sashaa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Ioana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 11

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 03 Noi 2013, 20:18

Hei, ajung si eu pe aici in cele din urma. Chiar daca eu abia mi-am facut cont, am stat azi toata ziua sa iti cintesc povestea. Sa stii ca imi place si m-a captivat. Astept cu nerabdare urmatorul capitol si as vrea doar daca poti sa ma anunti. 
Daca vrei te astept si pe la mine cu o parere despre fic pentru ca sunt abia la inceput. Iti multumesc si te pup dulce in love in love in love in love
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Asss10Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Ian 2014, 09:20

FanFic SasuSaku Blocat din cauza inactivitatii.


Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.   Atat de diferiti, dar atat de asemanatori. - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Atat de diferiti, dar atat de asemanatori.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-